Észak-Magyarország, 1972. április (28. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-06 / 80. szám

ÉSZAK-MAGYARORSZAG 6 1972. április 6., csütörtök JNB Ili. Három porcig á MS a fáták Biztes gyizelem BVSC— Sátoraljaújhelyi Spartacus 4:0 (2:0) Berva Vasas—M. Bányász 2:2 (0:0). Eger, 200 néző. Ve­zette: Lövei. M. Bányász: Selmeczi — Fazekas, Varga, Karetka, Dombóvári, Farkas, Previtzer, Rőthy, Laczkó, Domonkos, Győri. Edző: Pen- deri György. A Miskolci Bá­nyász 2:0-ás vezetésre tett szert, de a jól hajrázó hazai csapatnak szerencsével sike­rült 'egyenlítenie. Gl.: Prin­ces, Promer, ill. Győri, Laczkó. Jók: Karetka, Dom­bóvári, Laczkó. Mátranovák—Trencsényi 1:0 (1:0). Mátranovák, 1000 néző. Vezette: Máriási. Tren­csényi SE: Neuschel — Koczka, Jablonkai, Murányi, Pető, Káplár (Csirmaz), Gu­lyás, Farkas (Molnár), Ba­logh, Nyeste, Kriston. Edző: Antal Ferenc. A lélektelen ül játszó Trencényi a lelkesen játszó ellenfelétől akár több góllal is kikaphatott volna. Ormosbánya—Egercsehi 2:2 (1:1). Ormosbánya, 300 néző. Vezette: Szendi. Or- mosbánya: Almási — Szen­tesi, Valeán, Balogh, Kovács. Kálmán I., Birinyi (Kajzer), Grolmusz (Serfőző), Kálmán II., Szűcs. Barnóczki. Edző: Krisch Géza. Végig hazai fö­lény. Gl.: Grolmuz '(2). ill. Sulyok (2, egyet 11-esből). Jók: Balogh, Kovács, Grol- musz. Zalka SE—Ozdvidéki Bá­nyász 2:0 (2:0). Gyöngyös, 100 néző. Vezette: Szabó III. Özdvidék: Magyar — Vincze, Práger, Túrái, Beszkidjár (Angyal). Kishegyi, Borsodi. Kiss, Vesza, Szabó. Nagy (Szántó). Edző: Balogh Zol­tán. Enyhe fölény és a hely­zetek kihagyása után kapott ki az Ózdvidéki Bányász. Gl.: Ungvári, Kornél. Jók: Kishegyi, Szabó. Borsodi Bányász—Királd 6:0 (4:0). Sajószentpéter, 600 néző. Vezette: Kövesíalvi. Borsodi Bányász: Soltész — Szakács, Katona, Bódis, Ko­vács.' Karajz. Verebélyi, Csipke (Geregur). Szálkái, Kertész. Fazekas. Edző: Bo­le mányi Károly. Királd: Zsu­poriyó — Miklán, Gál, Pálfi, Németh, Molnár, Szala, Pochner, Gulyás, Lupkovics, Román. Edző: Békési György. A Borsodi Bányász a gólo­kon kívül még három kapu­fát is lőtt. Gl.: Kertész (3), Szálkái (2),. Geregur. Jók: Katona, Karajz, Szálkái, Kertész, ill. Gulyás, Lupko­vics. Edelény—Rudabánya 1:2 (1:0). Edelény, 1000 néző. Vezette: Nagy J. Edelény: Hronyecz — Kiss, Matisz- csák. Káli I., Márton, Káli 11.. Kristóf, Kopcsik, Stark, Takács, Somodi. Edző: Pri- belszki Gyula. Rudabánya: Birkás (Kozsár) — Köteles, Fazekas, Nyárádi, Békéi, Konyha, Oláh, Tóth, Pala- tics. Bálint, Miksztai. Edző: Virágh István. Az első fél­idei jó játék után a második félidőben tíz emberrel játszó Rudabánya súlyos védelmi hibából nyert. Gl.: Kristóf, ill. Oláh. Bálint. Jók: Káli 11.. Kopcsik, ill. Békéi, Oláh, Palatics. Fazekas (Rudabá- I nya) 44. percben kiállítva. \ Zalaegerszeg—Özei 2:0 (1:0) Ózd. 3 ezer néző. Vezette: Tóth J. Ózd: Katona — Abuczki. Kovács Z., Machai. Zalai II., Barna, Dolezsál, Egri, Csu­hány, Fükő (Murányi), Tóth, Edző: Zalai László. Kezdés után Csuhány fu­tott lesre. Az ellentámadás hidegzuhanyként hatott. A kaputól 26 méterre szabad­rúgást végeztek a vendégek. Az egyik ózdi védő fejese rosszul sikerült, s a lehulló labdát Bita 18 méterről, jól eltalált lövéssel a hálóba küldte. 1:0. Támadott a Ko­hász, de a síp állandóan megtörte lendületét. A part­jelző a lesek megítélésében a Kohász terhére tévedett. Kemény lett a játék. Előbb a ZTE balhátvédje kapott sárga lapot. Tóth játékvezető azonban hamarosan „egyen­lített". Machai tiszta becsú­szó szereléséért adott sárga lapot: A közönség tüntetett. A 22. percben a játékvezető lefújta a .találkozót, csak három perc eltelte után folytatódott a játék. Szünet után Csuhány három védőt is kicselezett, de nagy lö­vését Bolemányi bravúrral védte. Dolezsál kapott sárga lapot. Később Csuhányl ket­ten is buktatták a tizenhato­son belül. Meglepetésre elle­ne ítélt, szabadrúgást a bíró. A 79. -percben Szabó tört ka­pura. A tizenhatos vonala előtt átesett Zalai lábán, lát­ványosan berepült a büntető területére. A játékvezető ti­zenegyest ítélt, melyet Szabó értékesített. 2:0 Egy perccel később ugyanez történt a másik kapu előtt Abuczki- val. de csak szabadrúgás lelt belőle A ZTE jobb csapat az Özd- nái. A korai gól is megnyug­tatnia,g hatott rá, éppen ezért érthetetlen a játékvezető ..furcsa” bíráskodása. A Ko­hász kapkodva, szétesően játszott, támadásai csak a ti­zenhatosig jutottak el. Jók: Kovács Z. és Tóth. Vincze Zoltán Döntetlen Kisterenyén J\le«vei I. osztály A MEAbC és a Vidám verseny futása Szuhavölgy—Rudolf telep 2:0 (0:0) Kurityán, 900 néző. Vezet­te: Hangonyi. Szuhavölgy: Balázs — Fónagy, Svirján, Vsikusák. Vai'ga, Rácz. Mé­száros, Jaskó. Mérten. Dá- nyí, I-Iajdu. Edző: Demeter Béla. Rudolf telep: Szőr — Demeter, László, Lőrincz, Démuth. Sipos, Implon. Ker- sák, Vadas (Tábori), Simon. Balázs. Edző: Szegedi István. Második íélidőbeii játéka alapján megérdemelten győ­zött a hazai csapat. Gl.: Mér­ten. Dányi. Jók: Balázs. Val- kusák. Hajdú, ill. Démuth, Simon. Ifi: 3:1. Mezökö vesd—Sárospa ta k 2:1 (1:0) Mezőkövesd. 200 néző. Ve­zette: Kiss P. Mezőkövesd: Pázmándi — Tóth III., Dudás I. , Dudás II., Monostori, Pető, Kiss, Fügedi, Horváth, Tóth II. (Fehér), Tóth l. Edzö: Si- monyi Miklós. Sárospatak: Bene —- Kistóth S., Demkovic-s J. , Szemán, Zólyomi. Lippai, Kistóth B.. Kistóth J.. Dem- kovics I.. Csáki. Szabó (Bod­nár), (Pothurszki). Edző: Kelsánszki György. Jó já­tékvezetés, nehéz győzelem. Gl.: Tóth I.. Tóth II.. ül. Kistóth J. Jók: Pázmándi, Dudás I.. Tóth 1., il). 'Bene. Lippai. Ifi: 1:3. Szerencs—Borsodi Volán 0:0 Szerencs, 400 néző. Vezet­te: Tölgyesi. Szerencs: Gala- tóczki — László. Paksi. Lacz­kó. Kassai, Kádas. Szűcs. Tí­már. Kiss, I-Ioskó. Csontos. Makiári (Magyar). Edző: De­ák István. Borsodi Volán: Veres — Mike, Takács. Ju­hász, Karacs, Körösi, Sverla, Simoriyi. Csontos, Bihari, Pá- lur. ■ Edző: Márton Zoltán. Igazságos döntetlen. Jók: Ga- latóczki. Paksi. ill. Karacs. Köi'ösi. Bihari. Ifi: 2:3. F elsőzsolca.—Borsod nádasd 1:1 (0:0) Felsőzsolca. 300 néző: Ve­zette: Móré. Felsőzsolca: Andrej — Károly. Szatmári, Szolga (Vodicska), Halász, Szekrényes!. Kurdi, Tóth, Márton. Kiss, Miskolci. Bo- zó. Edző: Szigeti Oszkár. Bor- sodnádasd: Kovács — Majo­ros, Varga. Simon. Matusz. Póczos, Baráth, Tbi, Sztasák, Kormos (Németh), Knyaskó. Edző: Hainer Imre. A hazai csapat mindkét félidőben több biztos helyzetet hagyott ki. Gl.: Tóth, ill. Baráth. Jók: Szatmári, Halász. Tóth, ill. Majoros. Varga, Matusz. Ifi: 2:1. Taktahar leány—Sajóbábony 0:2 (0:1) Taktaharkány, 200 néző. Vezette: Krajnyák. Takta­harkány: Kovács — Nagy, Szatmári. Seríőző, Barsánsz- ki (Szűcs), Horváth, Vizke- leti, Jámbor, Lestár, Szen- deri'i. Baratt. Edző: Szatmári Tibor. Sajóbábony: Angel — Futók, Gyöngyösi, Tóth, Ka­pitány. Nyitrai. Csatlós. Fi- lelpth. Répósj, Ungvári (Kom- lósi), Móricz. Edző: Tiba Sándor. A hazai csapat nem tudta kihasználni helyzeteit. G!.: Futók, Filetótb. Jók: Szatmári. Vízkeleti. Jámbor, ül. Angel. Futók. Kapitány. Barati. Ifi: 2:5. Alsózsolca—SÜMSE 2:3 (2:3) Alsózsolca. 400 néző. Ve­zette: Lócz.i. Alsózsolca: Spi- sák — Nagy B., Farkas. Üve­ges, Fodor, Varga, Labancz, Kovács, Szilágyi. Nagy I.. Rózsa (Szkupé). Edző: Szabó József. SÜMSE: Szakos —Ta­tárka. Bukovszki. Darmó. Szabó. Soltész, Szász, Májéi’, Madalina, Káposzta. Borsos. Edző: Neuschel Károly. Nagy­iramú mérkőzésen az egysé­gesebb csapat győzött. Gl.: Szilágyi. Fodor. ill. Madali­na, Borsos. Soltész (11-esből). Jók: Fodor. Kovács. Szilágyi, ill. Bukovszki, Soltész. Ká­poszta, Ifi: 1:0. Tally a—MEAFC 1:2 (1:1) Tállya, 1000 néző. Vezette: Stenczel. Tállya: Galgóczi — Szívós III.. Laboda. Pékó III.. Pekó I., Pekó II., Szívós I., Bodnár, Bíró, (Kolyankovszki), Krizner, Kiss I.. Edző: dr. Sója Szabolcs. MEAFC:Sza­kács — Horváth, Bárczi. Poz- dán. Magyar. Czirják (Szűcs), Szalontai. Molnár. Sárkány. Demkó. Sárközi. Edző: Dö­mötör Ferenc. Mindkét csa­pat bátran támadott, a ha­zaiak nagy helyzetet hagy­tak ki és az ellenakcióból a MEAFC megszerezte a győ­zelmet. Gl.: Laboda. ili. Dem­kó, Jók: Szívós III.. Pekó II.. Bodnár. Kiss, ül. Magyar, Molnár, Demkó. Ifi: 1:0. Sátoraljaújhelyi Kinizsi— Hejöcsaba 0:1 (0:1). Sátoraljaújhely: 200 néző. Vezette: Braun. Hejöcsaba: Vadas — Kriskó, Miskolci, Gönczi, Huszka, Bucbár, Tóth. Klajbán, Demkó. Za- jóch, Lezsák (Magyar). Ed­ző: Temesvári Miklós. A ven­dégcsapat megérdemelten győzött. Gl.: Demkó. Jók: Vadas, Miskolci, Demkó. Ifi: 1:5. D. D. MVSC—Kistoronyéi Bányász 1:1 (0:0) Kisterenye, 1000 néző. Ve­zette: Fehér 11. MVSC: Kun — Buczkó, Herr, István. Krompaszky, Locker. Marosi, Molnár, Ma­rót!, Kiss. Krisztián. Edző: Szentmarjai Tibor. Nagy küzdelmet, változa­tos játékot hozott az első he­lyezett MVSC és a kiesés el­len küzdő Kisterenye össze­csapása. A mérkőzés során többnyire a két tizenhatos között folyt, a játék, s — kü­lönösen az első félidőben — a csatárok fi lkán veszélyez­tették a kapukat. Szünet utón a 60, percben Kiss át­adását. Krisztián lőtte a há- . lóba. 1:0 az MVSC javára. Tíz perccel később az MVSC védelme elvétett egy előrevá­gott. labdát, és a hazaiak Králik révén egyenlítettek. 1:1. Az egyenlítés után két­szer is vezetést szerezhetett volna az MVSC, de Kiss és Maróti gólhelyzetben hibá­zott. Jók: Buczkó, Maróti, Kiss. Kazincbarcikai Vegyész— Kossuth KFSE 2:1 (1:1) Szentendre, 300 néző. Ve­zette: Maróti. K. Vegyész: Fülöp — Lip­csei, Ködmön, Erdős!. Szűcs, (Moktár), Gál Simkó, Kál­mán, Szitka, Ráczi. Cserven- ka. Edző: Túrái András. A Vegyész az első negyed­órában három "szögletet ért el. A 15. percben Szűcs be­ívelt .szögletét Cservenka elé fejelte, s a szélső megszerez­te a vezetést. 1:0. Egy ellen- támadásnál a labda az üre­sen álló Bodóhoz került, aki látványos góllal egvenlilett. 1:1. Ezután a hazai csapat egyre durvábban játszott. Egy ilyen durva belemenés után Szűcs megsérült. A második félidőDen — annak ellenére, hogy a Ve­gyészt támogatta a szél — az ellenfél játszott mezőnyfö­lényben. Gólveszélyes hely­zetet azonban nem tudtak teremteni. A 75. percben, újabb durva belemenés utón, szabadrúgáshoz jutott a bar- cikai csapat. Szitka Moklár- hoz gurított, áld 18 méter­ről a jobb sarokba lőtt. 2:1. Jók: Ködmön, Erdősi, Gál, Fülöp. Labdarúgó panoráma \ i NB I.: Diósgyőr—Ferencváros 1:0 (1:0). Góllövő: J Gass. Budapesti Honvéd—Budapesti Vasas 5:2 (1:2). , Gl.: Kozma (2). Kocsis, Pusztai, Szűcs, ill. Müller, i Váradi B. Pécsi Dózsa—Komló 0:0. VM Egyetértés— ] Egri Dózsa 0:0. Újpesti Dózsa—Szombathelyi Haladás i 3:0 (2:0). Gl.: Bene (2) és Fazekas. MTK—Salgótarján [ 3:1 (1:1). Gl.: Becsei (2), Kovács B., ill. Kovács, i Videoton—Bába ETO 2:1 (1:0). Gl.: Wollek, Fejes, j ill. Slolcz. (Tatabánya—Csepel 0:0. , NB I. B: Bp. Spartacus—Dunaújváros 1:1, SZEOL— ' FÖSPED 2:0, Békéscsaba—SZMTE 1:1, Ganz-MÁVAG [ —Kecskemét 4:1, Győri MÁV DAC—Pécsi Bányász i 3:1, Zalaegerszegi TE—Ózdi Kohász 2:0. Dorog—Orosz- j lány 2:1. DVSC—Volán 1:1, Várpalota—Pénzügyőr SE i 3:1. . ! A totó 14. heti eredménye: x, 2. x, 1, x. x. 1. 2, i x, x, 2, 2, 1. A 14. mérkőzés törölve, így a plusz egy: | Budapest, 500 néző. Vezet­te: Bajkon. S. Spartacus: Vakles —• Suszterics, Toronyi, Lisov- szki, Dulkicvicz, Sütő, Do­hai, Szűcs, Szepesi, Jászter. Telenkó (Virág). Edző: Sipos Ferenc. A BVSC támadott többet, csatárai mindkét félidőben számos gólhelyzetet terem­tettek a vendégek kapuja előtt. A budapesti csapat jól kihasználta helyzeteit, és biz­tosan győzött a gyengén ját­szó sátoraljaújhelyiek ellen. Jók: Toronyi, Jászter. DVTK—Edelény i Bányász ü:l (2:ü) Diósgyőr, 100 néző. Vezette: Mathesz. DVTK: Veréb — Oláh, Salamon. Hajas, Horváth, Üj~ váróéi. Föld esi. sikora, Druzsin, Tábori. Gass. Az első félidőben kényelmesen játszott a Diósgyőr. A csatárok keveset mozogtak, állva várták a labdát, b az indítások is pon­tatlanok voltak. A gtlok sorát Tábori nyitotta meg, majd Föl­des! szép cselsorozat után lőtte a második golt. Fordulás után felgyorsult a DVTK támadó já­téka. b ez gólokban is megmu­tatkozott. Ügyes Földesi—Gass— Földest összjáték után Földesi lőtt a hálóba, 3:0. Majd Földetsi beívelt szögletét Gass a 16-oson lekezelte és nagy gólt lőtt. Ka­pu előtti kavarodás után lőtte Földesi a DVTK ötödik gólját. A vendégek Somodi ll-esévei' szé­pítettek, 5:1. Ezután Gass beadá­sát Géb er a saját kapujába lőtte, majd Druzsin szerzett újabb gólt. Pár perccel a befejezés előtt a felfutó Horváth állította be a végeredményt. ózd—Mákvölgyi Bányász G :l (4:0) Ózd: Katóba — Abuczki. Ko­vács Z., Machai. Barna, Zalai 11., Dolezsál. Egri, Csuhány, Murá­nyi, Tóth. Edző: Zalai László, A Kohász végig nagy fölény­ben játszott, a második félidő­ben 6 embert cserélt. Gl.: Pa­raj di (2), Zalai, Csuhány, Barna, Dolezsál. ill. Kovács A. MVSC—Borsodi Volán 4:0 (1:0) MVSC-pálya, vezette Juhász, MVSC: Kun (Juhász). Buczkó, Herr (Kosa). István. Krompasz- ki. Locker. Marosi, Molnár (Kun­falvi). Maróti, . Kiss. Krisztián. Edző: Szentmarjai Tibor. Az első 45 percben a játék a két it>-os között folyt. Á II. félidőben a hazaiak nagyobb tu­dása érvényesült, ami gólokban is megnyilvánult. Gl.: Krisztián, Maróti, Kiss, Marosi. Jók: Kiss, Krompaszki, ill. Pálur. Csali döntetlen Ferencváros— Wolverhampton 2:2 (2:1) Vezette: Scheu rer (svájci). Góllövők: Szőke (egyet ki­hagyott), 11-esből. Albert, illetve Richards, Munro. Az április 19-i v/olver- hamplon-i visszavágóra a Ferencváros nem tudott előnyt szerezni, és az angolok ide­genben két gólt rúgtak. Ne­héz visszavágó elé . néz a Fradi. jv AfVßffß4® a ßßrva lÉközések Két pont idegenből