Észak-Magyarország, 1972. március (28. évfolyam, 51-77. szám)

1972-03-28 / 74. szám

ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 6 1972. márc. 28., kedd NB III. Kikapott a Trencsényi J. SE Isst pánttal vezet az MVSC Borsodi Bányász—Ruda- bánya 1:0 (1:0). Saj ószent pe­ter, 400 néző. Vezette: Csák II. B. Bányász: Soltész—Szu- hai, Katona, Bódis, Kovács, Kárajz, Verebélyi (Szálkái), Csipke, Kertész, Tomesz (Dernei), Fazekas. Edző: Bo- lemányi Károly. Rudabánya: Birkás—Fazekas, Békéi, Nyá- rádi, Konyha, Somogyi, Oláh, Miksztai, Tóth (Virág), Pala- tics, Bálint. Edző: Virág Ist­ván. A végig fölényben, de rossz felfogásban játszó Ru- dubánya ellen a tervszerűen védekező lelkes hazai csapat győzött. Virág kiállítva a mérkőzés végén. Gl.: Kertész. Jók: Soltész, Katona, Kovács, Kertész, ill. Birkás, Békéi, Somogyi, Palatics. Edclény—Miskolci Bányász 1:1 (1:0). Edelény, 000 néző. Vezette: Bucz. Edelény: Hro- nyecz—Kiss, Matiszcsák, Káli I., Márton, Káli II., Kristóf, Kopcsik, Mészáros, Takács, Somodi. Edző: Pribelszki Gyula. M. Bányász: Selmeczi —-Fazekas, Varga, Karetka, Győr, Dombóvári, Previtzer, Rőthy, Laczkó, Domonkos, Poós. Edző: Penderi György. Mezőnyfölénye és gólhelyze­tei alapján a hazai csapat kö­zelebb állt a győzelemhez. Gl.: Mészáros, ill. Dombóvári. Jók: Kiss, Matiszcsák, Mé­száros, ill. Karetka (a me­zőny legjobbja) és a közvet­len védelem. Ormosbánya—Hatvani Ki­nizsi 1:3 (0:3). Ormosbánya, 200 néző. Vezette: Kiss J. Ormosbánya: Almási—Szen­tesi, Balogh, Valeán, Szűcs (Serfőző), Grolmusz, Kál­mán I., Birinyi, Kálmán II., Szűcs II., Szarvas. Edző: Krisch Géza. Mindkét félidő­ben a hazai csapat játszott nagy fölényben, de a gól­helyzeteit nem tudta kihasz­nálni. Gl.: Grolmusz, ill. Tóth (2), Urbán. Jók: Balogh, Valeán, Birinyi Mákvölgyi Bányász—Királd 1:2 (0:0). Alberttelep, 500 né­ző. Vezette: Sári. Mákvölgy: Kovács III.—Bencs, Dudás V., Dudás A. (Deák). Farkas, Mocsnik II. (Kosiczki). Ko­vács II., Mocsnik I., Matisz­csák, Kovács V., Dózsa. Edző: Pál János. Királd: Zsuponyó —Miklán, Gál, Pálfi, Németh. Molnár, Kedves. Pochner (Papp), Román (Szala), Gu­lyás, Lupkovics. Edző: Békési György. A jobbnál-jobb hely­zeteket kihagyó hazaiak még 11-est is hibáztak. Gl.: Ko­vács II.. ill. Lupkovics, Szala (11-esből). Jók: Dudás V., Kosiszki, ill. Molnár, Gulyás, Lupkovi cs. Egeresein—Trencsényi 3:0 .(2:0). Egercsehi, 700 néző. Ve­zette: Fülöp. Trencsényi: I-la- gyaczki—Koczka, Jablonkai, Murányi. Csirmaz, Káplár. Gulyás, Marton (Farkas). Ba­logh (Molnár), Nyeste, Kris- ton. Edző: Antal Ferenc. Az Egercsehi jobb játékkal meg­érdemelten győzött. Jók: Far­kas, Kriston. Papp J. SE—Özdvidéki Bá­nyász 0:0 (szombaton játszot­ták). Mátranovák—Apc 1:2. Zalka SE—Bcrva 2:4. NB III. Északi csoport 1. Trencsényi 17 13 1 3 37:17 27 2. Bcrva 17 12 2 3 39 :20 26 3. Rudabánya 17 12 — 5 42:16 24 4. Papp J. SE 17 9 6 2 33:9 24 5. Borsodi B. 17 9 3 5 20:17 21 6. Misk. B. 17 8 4 5 29 :23 20 7. Hatvani K. 17 7 4 6 36 :26 18 8. Egercsehi 17 7 3 7 32:23 17 9 Apc 17 7 3 7 22:33 17 10. Királd 17 6 3 8 23:27 15 11. M.-novák 17 5 4 8 19:28 14 12. Mák völgy 17 3 7 7 17:23 13 13. ózd vidék 17 2 7 8 8:18 11 14. Zalka SE 17 4 2 11 23:39 10 15. Edelény 17 4 2 11 14:42 10 16. Ormosb. 17 2 1 14 12:45 5 Megyei I. osztály Tömörül az élmezőny —Demeter, Szőr I., Lőrincz, Démuth, Sipos, Implon, Kei'- sák, Vadas, Simon, Balázs. Edző: Szegedi István. A ha­zai csapat mindkét félidőt végigtámadta, gólL azonban nem tudott szerezni. Jók: Szatmári, Halász, Márton, ill. Szőr I., Démuth, Kersák. (Ifj-: 5:0.) Alsózsolca—Borsodi! átlásd 0:1 (0:1). Alsózsolca, 400 né­ző. Vezette: Kövesfalvi. Alsó­zsolca: Spisák—Nagy 1., Szi­lágyi, Üveges, Varga (D ju­hok), Fodor Labancz, Nagy II., Kovács, Farkas, Bartha (Fodor II.). Edző: Szabó Jó­zsef. Borsodnádasd: Kovács— Majoros, Varga, Simon, Ma- tusz. Póczos, Baráth, Ibi, Sztasák, Kormos, Knyaskó. Edző: Hainer Imre. Szeren­csés góllal nyert a vendég­csapat. Gl.: Baráth. Jók: Szi­lágyi, Kovács, Bartha, ili. Varga, Ibi, Sztasák. (fj.: 5:5.) Mezőkövesd—S. Kinizsi 1:2 (0:1). Mezőkövesd. 300 néző. Vezette: Őrsi. Mezőkövesd: Pázmándi (Kakukk)—Tóth I., Dorogi, Dudás I., Monostori, Pető, Dudás II., Kiss, Fügedi. Horváth. Tóth IT. Edző: Si- monyi Miklós. S. Kinizsi: Csákó—György, Ferkó, Ber- náth. Csordás, Lisovszki, Se­res, Takács. Domán, Volyák, Barati. Edző: Gyöngyösi And­rás. Jó iramú mérkőzésen »a lélektelenül játszó hazai csa­pat megérdemelt vereséget szenevedett. Gl.: Fügedi, ül. Volyák, Barati. Jók: A helyi csapatból senkit nem lehet kiemelni, ill.: Csákó, Ferkó, Bernáth. (Ifj.: 1:4.) Szuhavölgy—He.jőcsaba 0:0. Kurityán. 300 néző. Vezette: Fecske. Szuhavölgy: Balázs— Malta (Bállá), Svirján, Val- kusák, Jaskó, Rácz, Mészáros, Dányi, Mérten, Hajdú, Zuti. Edző: Demeter Béla. Hejő- esaba: Vadas—Kriskó, Mis­kolci, Gönczi, Huszka, Buk- hár, Tóth, Rózsa (Klaibán), Demkó, Zajácz, Lezsák. Ed­ző: Temesvári Miklós. A ha­talmas iramú és színvonalas mérkőzésen a hazai csapat a gólhelyzetek sorozatát hagyta ki, illetve Vadas hárította őket. Jók: Svirján, Rácz, Mérten, Hajdú, ill. Vadas (a mezőny legjobbja), Kriskó, Miskolci, Huszka. (Ifj.: 0:4.) Szerencs—Sárospatak 1:0 (0:0). Szerencs, 300 néző. Ve­zette: Berta. Szerencs: Gala- tóczki—László, Pales i, Lacz­kó. Kassai, Kádas, Csontos, Szűcs (Vakter), (Magyar), Kiss, Tímár, Hoskó. Edző: Deák István. Sárospatak: Bene—Kistóth I., Demkovics I., Szemán, Pothurszki (Bod­nár), Zólyomi, Csontos (Kis­tóth III.), Kistóth II., Dem­kovics II., Csáki, Szabó. Ed­ző: Kelsánszki György. A nagy fölényben játszó hazai csapat nagyobb arányban Is győzhetett volna. Gl.: Hoskó. Jók: Galatóczki. Paksi. Lacz­kó, Hoskó, ill. Bene, Szemán. (Ifj.: 0:2.) Gar. Megyei I. o. I. MEAFC 17 10 4 3 48:23 24 2. B. Volán 17 9 6 2 37:17 24 3. B.-nádasd 17 10 3 4 23:13 23 4. SÜMSE 17 8 6 3 30:14 22 5. Sajóbábony 17 9 3 5 33:13 21 6. Szuhavölgy 17 9 2 6 30:15 20 7. Szerencs 17 8 4 5 21:17 20 8. Hejöcsaba 17 7 5 5 21:15 19 9. Tállya 17 6 6 5 25:21 18 10. F.-zsolca 17 4 7 6 15:26 15 11. Sárospatak i 7 6 1 10 18:18 13 12. A.-zsolca 17 5 "3 9 20:31 13 13. Rudolítelep 17 5 2 10 16:38 12 14. M.-kövesd 17 3 5 9 16:32 11 15. S. Kinizsi 17 3 3 11 14 :32 9 16. T.-harkóny 17 3 2 12 16:48 8 _ _ _ _ _ , _ _ _ ~ ­Molnár a kapu mellé fejeli a is... MVSC—Esztergomi Vasas 2:1 (2:0) Miskolc, 2500 néző. Vezet­te: Szabó Z. MVSC: Kun — Buczkó. Herr, István. Krom- paszki, Locher, Marosi, Mol­nár (Kunfalvi) Maróti. Kiss, Krisztián. Edző: Szentmarjai Tibor. „Nincsenek könnyű mécs­esek és lejutott találkozók, minden pontért meg kell küzdeni” — mondta a baj­nokság megkezdése előtt Szentmarjai Tibor, a miskol­ciak kitűnő edzője és sza­vait a vasárnapi, papírforma szerint könnyűnek ígérkező mérkőzés máris bizonyította. Jóllehet, az MVSC nagy len­dülettel kezdett, és már az első percben Kiss 11-esévei 1:0-ra vezetett, sőt, a későb­biekben is számos gólhelyze­tet. teremtett a vendégek ka­puja előtt, mégis a második i'élidőben majdnem „megle­petés” született. Még szeren­cse, hogy Krompaszki meg­Iabdát. Nagy helyzet volt ez Foto: Szabó István unta a csatárok ügyetlenke­déseit. é.s az első félidő kö­zepe táján 22 méterről kül­dött nagy lövése nyomán a labda a jobb sarokba vágó­dott (2:0). A miskolci szurkolók ek­kor még bizakodtak, hogy csapatuk a második félidő­ben erősít é.s újabb gólokat szerez. Sajnos, nem így tör­tént, Az Esztergom erősített, és István hibájából szépített, sőt. majdnem egyenlített. Az utolsó percekben ismét ,.ra­il a jtott” az MVSC. Maróti a felső kapufát, találta el és a vendégek kapusa nagyszerű­en védett, A jó iramú, érdekesnek ígérkező találkozó szünet után ellaposodott, azonban így is igen értékes két. pon­tot szerzett, s ezzel hat pont­ra növelte előnyét riválisai előtt, A csapatban ezúttal csak Herr. Krompaszki és Locker érdemel dicséretet. — pá — Magyar siker Moszkvában Moszkvában a Csajkovsz­kij hangversenyterem zsúfo­lásig megtelt érdeklődőkkel a nemzetközi modern gim­nasztika versenyre, melyei a Szovjet Szakszervezetek XV. kongresszusa tiszteletére ren­deztek. A Szovjetunió versenyzőin kívül 7 ország: Magyarország, Franciaország, Bulgária, Len­gyelország, Csehszlovákia, NDK és Finnország verseny­zői kaptak meghívást. A 21 fős mezőnyben Ma­gyarországot Bogaras Mária (Csepel) és Ladányinc Szabó Judit (Sajószcntpctcr) kép­viselte, akik kitünően helyt­álltak és a gyakorlataik nagy közönségsikert arattak. Rangsorban a magyar ver­senyzők, a szovjet és a bol­gár versenyzők mögött vé­gezlek, s így a Sütő Lászlóiul (Sajószcntpéter) pontozóbíró által vezetett magyar kül­döttség jól szerepeli. A magyar modern gimnasz­tika válogatott meghívást ka­pott Brazíliába. Len in városi MIK—KKFSE 2:0 (1:0) Leninváros, 1000 néző. Ve­zette Szabó I. Leninváros: Dohány — Breuer, Zumpf, Kecskó. Teslér. Tóth, Kiss. Haisz. Homródi, Koleszár (Gunics), Frits. Edző: Bőid Bertalan. Kezdés után rög­tön a hazai csapat lépett fel támadólag, s a 19. percben megszerezték a vezetést. Tes­lái' partdobása után Breuer kitűnő labdát adott Kissnek. aki 10 méterről nagy erővel a hálóba lőtt, 1:0. A 27. perc­ben Frits pontos átadását Kiss 14 méterről egyből ka­pura lőtte, s a labda óriási Labdarúgó panoráma NB 1. B: Szolnoki MTI!—Dorog 2:0, Zalaegerszegi TE—Győri MÁV DAC 3:0, Pénzügyőr SE—Pécsi Bá­nyász 2:0, Bp. Spartacus—Ganz-MÄVAG 2:1, Duna­újváros—Várpalota 0:0, Oroszlány—SZEOI, 1:1. Ózdi Kohász—Békéscsaba 1:0. Volán SC—Szállítók 4:0. Kecskeméti Dózsa—Debreceni VSC 2:1. erővel vágódott a felső lécre. A szünet után kissé visz- szuesett az LMTK. A honvéd csatárok próbálkozásait azon. lián a kitűnően játszó véde­lem, Dohánnyal az élen hárí­totta. A hajrában ismét felül­kerekedett a Leninváros. A 08. percben a rendkívül ve­szélyes Kiss tört kapura, há­rom védőt is kicselezett, majd a kapust is elfektette, de ki­várt és a védők mentettek A labda azonban Haisz elé került, s a csatár a 11-es pontról a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 2:0. Jók: Breuer, Homródi (a mezőny legjobb­ja), Dohány, Frits. L. E. Sok kihagy óit hely szét Ózd—Békéscsaba 1:0 (0:0) Ózd, 2000 néző. Vezette: Katona. Ózd: Katona — Ábuczky, Kovács Z., Mahai, Barna, Zalai 11., Dolezsál, Egri, Csuhány, Fükö, Tóth. Edző: Zalai László. A szél a vendégeket segí­tette. mégis a Kohász lépett lel támadólag. Már az első percekben kapujához szögez­te ellenielét. Tóth fejelt ka­pura, de a sarokba tartó labdát Tusnádi nagyszerű reflexszel mentette. Félóra elteltével tűzijáték alakult ki a csabai kapu előtt. Jól tömörültek a védők. Csuhány gólhelyzetet hagyott ki, Fü­kö öt méterről lőtt a léc fölé. A 37. percben nagy kő esett le az ózdiak szivéről. Kriskó lefutotta a védőket, Katona a lti-oson túlra fu­tott ki de nem érte el a labdát. A vendégek .jobb- szélsője még 5—(J métert ve­zette, aztán a teljesen üre­sen hagyott kapu fölé lőtt. A fordulás után a Kohász rohamozott. Nagy nyomás nehezedett a vendégek ka­pujára, Fükő azonban az üres kapu fölé fejelt. Az 57. perc hozta az egyetlen gólt. Dolezsál lőtte kapu elé a labdát a szögletzászló mel­lől. A jó ütemben beugró Egri 1 méterről a bal ka­pufa mellett pörgette a há­lóba úgy, hogy a labda elő­ször a kapufán pattant egyet. Keményedett a küzdelem. Egri. került földre, majd Lengyel kapott sárga cédu­lát. A 75. perc lesgólt ered­ményezett. Az ózdiak növel­hették volna még ezután is előnyüket, de sorra elügyet- lenkedték helyzeteiket, Egri egymaga háromszor is. Jól jött ez a két pont a Kohásznak, ám aki látta a találkozót, joggal bosszan­kodhat a sok kihagyott hely­zet miatt. Vinczc Zoltán Enervált játék Vasas Izzó—Kazincbarcikai Vegyész 1:0 (0:0) NB 11., Kazincbarcika, 2000 néző, vezette: Mohácsi. K. Vegyész: Fülöp — Lip­csei, Ködmön, Erdösi, Szit­ka, Gál, Lázár (Kálmán), Varga, Moklár (Kopa), Rá- czi, Cscrvenka. Edző: Turay András. Nagy széllökések közepet­te kezdődött a játék. A szél­től támogatott hazai csapat az első- félidőben több gól­helyzetet teremtett az Izzó kapuja előtt, de a csatárok rendre kihagyták őket. A második félidőben mezőny­játék folyt a pályán, a ven­dégek védekezésre rendez­kedtek be. Ebben a játék­részben a barcikai csatárok egyetlen esetben sem jelen­tettek veszélyt az ellenfél kapujára. Az egyetlen lövést Erdős!, a hátvéd rúgta. Be­fejezés előtt 5 perccel a Ve­gyész kapujától mintegy 20 méterre szabadrúgáshoz ju­tottak a vendégek, s a leadott labdát az elalvó védők mel­lett Tölgyes biztosan lőtte a hálóba. A nézőközönség csa­lódva távozott a Vegyész enervált játéka után. A ha­zai csapatból csak Ködmön és Erdösi igyekezete dicsér­hető. Sátoraljaújhelyi Spaiiacus— Nyíre fry házi Spariaeus 1:0 (0:0) A totó 13. heti eredménye: , 1, 2, 1, és a plusz egy: 1-cs. x, 2, 1, 2, 1, 1, 1. 1, Sátoraljaújhely. 800 néző vezette: Papp. Sátoraljaúj­helyi Spartacus: Vakles — Suszterics. Toronyi. Dutkie- vics. Lisovszki, Sütő, Dóba;. Szűcs, Szepesi. Jászler, Te- lenkó. Edző: Sípos Ferenc. A középmezőny két csapa­tának összecsapása egyenlő erők küzdelmét hozta. A ke­mény mérkőzésen a hazai csapatnak volt több helyzete, s ebből egyet Telenkó ki is használt Jók: Sülő, Telenkó, Toronyi, Vakles. Sajóbábony—MEAFC 1:4 (1:3). Sajóbábony, 400 néző. Vezette: Puskás. Sajóbábony: Angel—Csatlós, Nyitrai, Gyöngyösi, Tóth, Kapitány, Haines, Filetóth II., Kosa (Repei), Ungvári, Komlósi (Móricz). Edzó: Tiba Sándor. MEAFC: Takács—Horváth, Bárczi, Pordán, Magyar, Czir- ják, Szalon lai, Molnár, Sár­kány, Demkó, Sárközi (Sza­bó). Edző: Dömötör Ferenc. A nagyiramú mérkőzésen a hazai csapat vezetése után a helyenként jól játszó MEAFC megérdemelten- fordította a maga javára a mérkőzést. G.: Kosa, ill. Sárkány iá), Demkó, Sárközi. Jók: Csat­lós, Kapitány, Filetóth II., ill. Magyar-, Sárkány, Sárközi. (Ifj.: 3:2.) Taktaharkány—SÜMSE 0:3 (0:1). T aktaharkány, 200 néző. Vezette: Tolnai. Taktahar- kány: Fésűs—Nagy, Szatmá­ri, Vinkler, Seríőző, Pólyák, Horváth, Barati (Szenderii), Vizkeleti, Lestár (Barsánsz- ki), Jámbor. SÜMSE: Szakos —Tatárka, Mikovszki, Dar- mó, Szabó, Soltész, Hankö, Madalina, Máyer, Borsos, Káposzta. Edző: Neuschel Károly. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat rá­szolgált a győzelemre. Gl.: Mayer (2), Hapkó. Jók: Nagy, Szatmári, Vizkeleti,. ill. Sza­kos, Szabó,. Mayer, (li'j.: 0:4.) Tállya—B. Volán 2:2 (2:2). Tállya, 1000 nézd. Vezette: Szabó J. Tállya: Galgóczi— Szívós III., Szívós II., Labo- aa, Pekó I., Pekó 11., Szívós KUs I.. Bíró (Pekó III.), Ma- t-,. uiv Kmzner (Tolvéth). Ej- zó: dr. Sója Szabolcs. B. Vo­lán: Veres—Mike, Takács, Juhász, Karacs, Körösi, Sver- la, Simonyi, Csontos, Bihari, Pálur. Edző: Márton Zoltán. A vendégcsapat már az 5. percben 2:0-ra vezetett, de az óriási iramot diktáló ha­zaiaknak még az első félidő­ben sikerült kiegyenlíteniük. Gl.: Bíró, Laboda (11-esből), ill. Simonyi, Palur. Jók: La­boda, Pekó I., Bíró, ill. Ta­kács. Juhász. (Ifj.: 1:3.) Felsőzsolca—Rudolf telep 0:0. Felsőzsolca, 300 néző. Vezette: Márkus. Felsőzsolca: Andre—Károly, Szatmári, Cservenyák. Szekrényes!, Ha­lász, Tóth, Márton, Kiss, Kurdi, Bozó. Edző: Szigeti oszKar. Rudolítelep: Szőr II.