Észak-Magyarország, 1971. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1971-11-16 / 270. szám

■■■ iiMiiiBBmaMM»»—a—» £SZA!{-fvSÄGVARORSZÄG 6 1971. nov. 16., kedd NB III. Pontot veszített a Papp j. SE Honvéd Papp J. SE—ivi- ráldi Bányász 1:1 (1:1). Mis­kolc, 200 néző, vezette: Kraj- nyák. Papp J. SE: Serfőző’— Bencze, Bíró, Gergely, Szűcs, Völgyesi, Schuller, Tatár (Együd), Konyha, Tires, Fe­kete. Edző: Szamosi Ferenc. Királd: Zsupponyó (Báli) — Gál, Németh, Bartók, Pálfi, Pochner, Bukszán, Kedves (Kovács), Gulyás, Lupko­vics, Mafcróczi. Edző: Tábori István. A közepes színvona­lú mérkőzésen sok helyzet maradt kihasználatlanul. Gl.: Schuller, ill.. Gulyás. Jók: Bíró, Szűcs, Schuller, ill. Bald, Bartók és Gulyás. Egeresein—Miskolci Bá­nyász 5:0 (2:0). Egeresein, 100 néző. Vezette: Móré. M. Bányász: Lovász (Selmeczi)' *— Csorba, Vincze, Győri, Dombóvári, Farkas (Török), Poós, Previtzer, Fazekas, Kocsis, Kiss. Edző: Penderi György. A tartalékos M, Bá­nyász súlyos kapushibák miatt vesztett. Az M. Bá­nyászból senki sem játszott átlagon felü1 Edelény—Bervai Vasas 0:1 (0:1). Edelény, 400 néző. Ve­zette: Kiss J. Edelény: Sze­gedi — Sttamszki (Márton), Matiszcsák, Káli I., Kiss, Káli II., Kristóf, Kopcsik, Mészáros, Takács, Somodi. Edző: Pribelszkd Gyula. Már a 14. percben súlyos védel­mi hibából Zajácz megsze­rezte a vendégcsapatnak a i mBaummmaMamumamamaimsmirtsiiia’Bscmta... t lamraa. győztes gólt. Jók: Kiss, Ká­li II., Kristóf. Mákvölgyi Bányász—Apc 1:1 (0:1). Alberttelep, 300 néző. Vezette: Széchenyi. Mákvölgy: Kovács III. — Dózsa, Dudás V., Hanák (Be­ne), Farkas, Szabó, Mocsnik II., Mocsnik I., Matiszcsák, Kovács II., Vrabik. Edző: Pál János. A ménkőzást végig tá­madó ós sok gólhelyzetet ki­dolgozó hazaiak nem tudták fölényüket gólokra váltani. Gl.: Matiszcsák, ill. Laczkó. Jók: Dudás V., Mocsnik II., Matiszcsák. Zalka SE—Kudabánya 3:1 (2:1). Gyöngyös, 200 néző. Vezette: Brezovszki. Ruda- bánya: Birkás — Fazekas, Tordai, Nyárádi, Somogyi, NX5 III. Us/.aki csoport: 1. Trencsényi SE 14 11 1 2 33-14 23 2. Papp J. SE 14 !) 3 2 33- 0 21 3. Kudabánya 11 10 — 4 37-14 20 4. Berva Vasas 14 0 2 3 27-16 20 5. Miskolci Bányász 14 7 3 4 25-21 17 6. Borsodi Bányász 14 7 2 5 16-15 16 .7. Egeresein 14 6 3 5 29-1.9 15 8. Mátranovák 14 5 4 5 17-20 14 í). Királd 14 5 2 7 21-23 12 10. Hatvani Kinizsi 14 4 4 6 20-24 12 ll. Zalka SE 14 5 2 7 21-28 12 12. Apc 14 5 2 7 18-31 12 13. Mákvölgyi i íányász il 2 6 6 13-21 10 li. Özdvidéki Bányász 14 2 4 8 7-17 8 15. Edelény 14 3 1 10 11-36 7 16. Ormosbánya 14 2 1 11 10-30 5 Békéi, Öláh, Verbovszki, Tóth, Bálint, Virágh (Miksz- tai). Edző: Virágh István. A rossz napot kifogó Rudabá- nya megérdemelt vereséget szenvedett. Gl.: Oláh. Jók: Fazekas, Nyárádi, Oláh. Ormosbánya—Trencsényi SE 1:2 (0:0). Ormosbánya, 100 néző. Vezette: Fehér. Ormosbánya: Görgei — Kai­ser, Váradi, Szarvas, Gról- musz, Tőzsér, Birdnyi, Kál­mán II., Szűcs, Kálmán I., Barabás. Edző: Krisch Géza. Trencsényi: Hronyecz — Koczka, Jablontoai, Szilvást, Bacsó (Nyeste), Murányi, Gulyás, Kupcsok, Kriston, Csathó, Lukács. Edző: Antal Ferenc. Jó iramú mérkőzés, egyenlő erők küzdelme, sze­rencsés győzelem. Gl.: Kai­ser, ill. Kriston, Csathó. Jók: Kaiser, Grólmusz, Kálmán I., ill. Gulyás, Kupcsok, Lukács. Borsodi Bányász—Ózdvi- déki Bányász 1:0 Jlldí). Sajó­szentpéter, 20tTne^TVezette: Sári. B. Bányász: Soltész — Szuhai, Katona, Bódis, Ko­vács, Karajz, Verebélyi, Csipke, Tomesz, Szálkái, Fa­zekas. Edző: Bolemányi Ká­roly. Ózd vidék: Kolenicska — Vincze, Kishegyi, Túrái, Präger (Nagy), Beszkidjár, Borsodi, Vesza, Szabó (Kiss), Szántó, Ang.yal. Edző: Balogh Zoltán. Helyzetei alapján nagyobb arányban is győz­hetett volna a hazai csapat. Jók: Katona, Kovács, Csipke, ill. Kolenicska, Kishegyi, Práger. MatGgyarsBr&zág—Btöí&tita 2:& fEsú) Megyei I. osztály Élcsapatok psntvasztésa Szerencs—Borsodnádasd 0:1 (0:0). Serenes, 400 néző. Vezette: Kulimár. Szerencs: Gálatóczki Ónodi, Kassai, Laczkó, Sárkány, Kádas, Kiss D,, Tímár, Varga I., Varga II. (László), Szűcs.. Edző: Deák István: Borsod­nádasd: Kovács — Majoros, Petrányi, Simon, Váradi (Póczos), Matusz, Baráth, Németh (Ibi), Sztasák, Knyaskó, Löfler. Edző: Haj- ner Imre. A hazai csapat különösen a második félidő­ben, a gólhelyzetek soroza­tát hagyta' kihasználatlanul éfe egy rossz hazaadásból szerzett góllal veszteti Gl.: Knyaskó. Jók: Ónodi, Lacz­kó, Varga I., ill. Kovács, Si­mon, Löfler. Ifi: 2:2. Tállya—SÜMSE 2:2 (0:2). Tállya, 400 néző. Vezette: Bodnár. Tállya: Galgóczi (Kiss II.) — Szívós III., Szí­vós II., Dudovics, Pekó III. (Pékó I.), Hollókői II-, Bíró, Kolyonkovszki, Kiss I., Ma­gyar, Knizner. Edző: dr. Só­ja Szabolcs. SÜMSE: Szakos — Tatárka, Mikovszki, Dar- mó, Szabó I., Soltész, Ko­vács, Káposzta, Petercsák, Mayer, Bihari. Edző: Neu- schel Károly. Az erősen tar­talékos hazai csapat végig támadta a mérkőzést, de helyzeteit nem tudta gólokra váltani. Gl.: Dudovics, Pekó I. (11-esből), illetve Kovács, Petercsák. Jók: Dudovics. Pekó I., Kiss I., Bíró, ill. Szakos (a mezőny legjobbja). Kovács, Petercsák, Bihari. Ifi: 2:3. Alsózsolca—B. Volán 0:0 (0:0). Alsózsolca, 400 néző. Megyei I. o.: ]. Saióbábony 34 2. Mll'AI'T 14 Dors odri Volán ! 4 4, Szerencs H 5. Tállya 14 fi. Borsodnádasd 14 II e.jö csaba 8. SÜMSE f). Szuhavölgv 10. Alsózsolca 1. Felsőzsolca ?. !R,r>dőlffnlen 14 ll 11 14 11 4 32- 9 1!» ;j i:> Z 26-13 J‘> 3 19-33 18 3 23-14 17 4 18-11 17 4 21-14 17 3 18-13 Ili fi 28-15 15 8 17-22 j:í Vezette: Csáti. Alsózsolca: Spisák — Szkupé, (Kocsis), Szilágyi, Üveges, Fodor 1.,. Labancz, Rózsa, Kovács, Farkás, Nagy (Fodor II.), Varga. Edző: Szabó József. B. Volán: Veres — Mike, Takács, Magyar, Karaos, Kö­rösi, Simonyi, Tóth (Cson­tos), Jónás, Bihari, Pálúr. Edző: Márton Zoltán.' Nagy iramú mérkőzés, igazságos eredmény. Jók: Spisák, Szkupé, Szilágyi, ill. Magyar, Körösi, Karacs. Ifi: 1:3. Sajóbábony—Hejőcsaba 1:1 (0:0). Sajóbábony, 400 néző. Vezette: Ferenczi: Sajóbá­bony: Angel — Futák, Tóth, Gálák, Nyátrad, Repei (Ung­vári), Lakatos, (Gyöngyösi), Filetóth II., Hajnes, Petró, Kóródi. Edző: Tiba Sándor. /Hejőcsaba: Vadas —, Kris- kó, Tatár, Nagy, Lévai, Klaj- bán, Tóth, Huszka, Zajácz, Buchár, Gönczi. Edző: Te­mesvári Miklós. A hazai csapat gólhelyzeteit nem használta lei. Gl.: Petró, ill. Tóth. Jók: Tóth, Nyittat, Petró ill. Vadas, Kriskó, Tóth,’Zajácz. Ifi: 2:2. Felsőzsolca—Sárospatak 1:0 (1:0). Felsőzsolca, 200 né­ző. Vezette: Kozma. Felső­zsolca: Dudás — Károly, Szatmári, Kiss, Halász, Sol­tész, Tóth, Márton, Bozó, Szekrényesi (Kurdi), Vodics- ka. Edző: Szigeti Oszkár. Sá­rospatak: Szeműn II. — Sze- mán I., Demkovics I., Zó­lyomi, Csontos, Járdán, Csá­ki, Kistóth, Demkovics II., Pothurszki, Varga II. Edző: ■ Kolesánszki György. Tehetet­len csatársorok, — nehéz ha­zai győzelem. Gl.: Márton. Jók: Károly, Szatmári, Márton, ill. Csontos, Kistóth. Ifi: 3:7. Szukavölgy—S. Kinizsi 0:1 (3:0). Kurityán, 300 néző. Vezette: Tolnai. Szuhavölgy: Balázs !— Fónagy, Svirján, Szimcsák. Jaskó, Varga, Mészáros, Seszták, Sztanko- vics (Dányi), Rácz I., (Rácz II.), .Mérten. Edző: Demetei Béla. S. Kinizsi: Csákó — László. Ferfeó. Bernáth, Bo­ros, i.isovszki, Baráti, Po­lkák. Takács, Kracsony. Doniján. Edző: Kónya Jó­zsef. A hazai csapat könnyed játékkal győzött. Mérten a 82. percben utánrúgásért ki­állítva. Gl.: Mészáros (3), Szimcsák (2), Rácz I., iKL Li- sovszki. Jók: Svirján, Szim- csák, Jasikó, ill. Bernáth, Li- sovszkd. Ifi: 15:0. Mezőkövesd—Rudolf telep 3:0 (1:0). Mezőkövesd, 100 néző. Vezette: Gyarmati. Mezőkövesd: Pázmándi — Tóth III., Dorogi, Dudás I., Pető, Kökény, Fügedi, Gu­lyás, Tóth II., Horváth, Fe­hér. Rudolf telep: Palotási — Demeter, Szőr, Osváth, Kecskés, Padányi, Tábori, Sípos, Vadas, Démuth, Imp- lon. Edző: Bokk János. Köze­pes iramú mérkőzés. Gl.: Kökény* Tóth II., Fügedi. Jók: Dorogi, Fügedi, Tóth II., Horváth, ill. Palotási, Szőr, Sípos, Implon. Taktaharkány—MEAFC 0:3 (0:2). Taktaharkány, 150 né­ző. Vezette: Kun. Taiktahar- kány: Bakos — Serfőző, Haj­dú, Szatmári, Balogh, Vink- ler, Horváth (Béres), Szűcs, Verba, Vízkeleti, Jámbor. Edző: Verba Endre. MEAFC: Takács — Gál, Horváth, Szalontai, Magyar, Czirják, Veisz, Sárkány (Varga), Ke- recsényi, Molnár, Szabó. Edző: Dömötör Ferenc. A vendégek megérdemelten győztek a szétesően játszó hazaiak ellen. Gl.: Molnár (2), Szabó. Jók: Gál, Hor­váth, Molnár. Ifi: 3:2. A hétközi MEAFC—Tállya mérkőzés: 4:2 (2:1). Mint ismeretes, vasárnap Málta szigetén játszotta első világbajnoki selejtező mér­kőzését a magyar labdarúgó válogatott. A mérkőzésről szóló tudósítások egyhangú­lag hansúlyozzák, hogy válo­gatottunk „félgőzzel” felttet- te két vállra az eddig meg­lepő eredményeket produká­ló máltai tizenegyet. Együttesünk a következő összeáEításban játszott: Gőc- zi — Kovács, Noskó, Juhász I., Vicláfs, Juhász P., Bene, Szűcs, Fazekas, Dunai II., Zámbó. A magyar csapat kezdte a játékot, s Zámbó sikertelen kísérlete után a 3. percben már megszerezte együttesünk a vezetést. Ju­hász I. jobb oldalról ívelte be a labdát, a máltai kapus és három védő összefutott, Dunai II. Benőhez továbbí­tott, aki 15 méterről a léc alá lőtt, 1:0. A gól után támadtak a hazaiak, de a magyar kapu nem forgott veszélyben. Kö­zepes iram, és eseménytelen percek után ért véget a fél­idő. Szünet után élénkült a já. ték, Juhász I., majd Szűcs előtt, adódott gólhelyzet. Az 56. percben Noskó átadásá­ból Fazekas indult a jobb szélen, majd Benéhez továb­bított, aki 5 méterről a jobb sarokba lőtt, 2:0. Továbbra is a magyar csa­pat maradt támadásban, ám a helyzeteket nem tudták ki­használni a csatárok. Ózd—Győri MÄV DAC 1:1 (1:0), Ózd, 1500 néző. Ve­zette: Tóth. Ózd: Csánk — Abuczki, Murányi, MuchaS, Kovács, Fiikő, Dolezsál, Egiri, Csu- hány, Zalai II. (Szendrei 71. perc, Rási 87. perc), Tóth. Edző: Zalai László. Az első ózdi lefutás sakijt- matt helyzetet teremtett, de Tóth három lépésről kapu fölé bombázott. Két perccel később Fükő ügyesen perdí- tett a tizenhatoson átló Csuhány elé, áld három vé­dőt kicselezett és 10 méter­ről a kapus mellett a háló­ba lőtt. 1:0. Egy kapura játszott a Kohász. Csuhány került ismét gólhelyzetbe, de a bal kapufa tövét tálal­ta el. A 24. percben Egrit szinte leütötték, a játékos a földre került, de a labda az ózdiaknál maradt, Csuhány elfutott és az alapvonalról visszajátszott, Tóth liárom lépésről a kapufára fejelte a labdát Szünet után feljöttek a vendégek. Az ózdi csatárok a lestaktika miatt nem mertek kezdeményezni. A 63. percben Herceg „lekopíroz- ta” Csuhány gólját, 1:1. Túl keménnyé vált a játék, a „kezdeményezők” a győriek voltak. Rengeteget szabály­talankodtak, csak egy részét torolta meg a játékvezető. Előbb Nagy, majd lóét perc múlva Egri sárga cédulát kapott. Ezután Szendreit te­rítették le a tizenhatos kö­zeiében. A játékost levitték a pályáról és nem is tért vissza. Jók: Murányi, Maehai, Ko­vács és Tóth. Vincze Zoltán amttwmamsíiiaisi Az NB I. B állása: 1. SZEOL 15 11 2 2 37:17 24 2. ZTE r 15 10 3 2 32:12 23 3. MÁV DAC 15 7 G 2 26:15 20 4. DVSC 15 7 6 2 16:7 20 5. Dunaújv. 15 7 6 2 17:9 20 6. Oroszlány 15 6 5 4 28:20 17 7. IBp, Spart. 15 rr 6 4 16:20 Ifi 8. Kecskemét 15 5 5 5 30:22 15 9. Békéscsaba 15 5 5 5 22:20 15 Dorog 15 4 7 4 17:15 15 11. SZMTE 15 4 5 fi 17:20 13 12. Várpalota 15 5 3 7 13:20 13 13. FÖSPED 15 4 3 8 18:27 11 Ózd 15 3 5 7 15:24 11 15. Pénzügyöd 15 2 7 fi 11:22 11 16. Ganz-M. 15 3 4 8 14:25 10 17. Volán 15 3 4 8 16:28 10 18. Pécsi B. 15 ,2 2 11 14:36 6 Győzelem idegenben és őszi MVSC—Esztergom 1:0 (1:0) Esztergom, 500 néző. Ve­zette: Pócsi. MVSC: Kun — Buczlcó, 1 Herr, István, Krompaszki, Vezetés után — töltettel K. Vegyész—V. Izzó 1:1 (1:0) Budapest, 200 néző, vezette: í Zsolt. K. Vegyész: Győri — Gsir- maz, Ködmön, Erdősi, Szitka, Gál, Kálmán, Varga, Ráczi, Szűcs, Lázár. Edző: Nagy György. A Vegyész kezdett jobban. Hosszú percekig .rohamozták csatáraik a íkaput, s egy szép korszerű támadás után Köd­mön megszerezte a vezetést is. A hazaiak szórványos el­lentámadásai nem okoztak •gondot a jól tömörülő ka­zincbarcikai védelemnek." NB II. Sszaki csoport állása: Szünet után. az Izzó átvet­te az irányítást, gyors kö­zéppályásai révén többet és tervszerűbben, támadott. Egy szabálytalan szerelés után 11-eshez jutottak a hazaiak, j Az egyenlítő gól után hiába támadott a kazincbarcikai együttes, újabb gólt már nein sikerült elérniük. Jók: Köd­mön és Erdősi. Locker, Marosi (Ma-fóti), Nagy, Molnár, Kiss, Karcagi. Edző: Szentmárjay Tibor. A hazai együttest meglep­te az MVSC kezdés utáni ira­ma. A középpályások és a szélsők révén gyors támadá­sokat vezettek a vasutasok, s egy korszerű, szép támadás után az MVSC legjobbja, Kiss megszerezte a vezetést. A gól után kissé ellaposodott a já­ték, az esztergomiak gyors el­lentámadásokkal próbálkoz­tak, ám a vasutasok védelme kitűnően hárított. A második félidőben vala­mit. esett a játék irama, az MVSC láthatóan az eredmény tartására törekedett. Ez az idegenbeli győzelem az MV- SC-nek az őszi elsőséget is jelentette. Jók: Buczkó, Nagy, Kiss és Karczagá. 1. MVSC 14 9 2. Nagybófony 14 5 3. Nyíregyháza 14 7 4. Izzó 14 4 5. Kazincbarcika 14 6 6. Leninváros 14 5 7. KKFSE 14 4 8. Vác 14 2 f). BVSC 14 fi 10. Kisterembe 1.4 3 11. Gyöngyös 14 5 12. Ikarus 14 4 13. Sátoraljaújhely 14 2 14. Rak amaz 14 3 15. Esztergom 14 3 16. Saig. KSE 14 2 2 24-10 21 2 23-13 17 4 13- 7 17 2 21-14 16 4 20-17 16 3 17-17 16 3 14-12 15 3 15-15 14 7 24-25 13 3 21-22 12 7 18-24 12 6 18-25 12 5 13-16 11 6 23-30 11 6 17-24 11 6 14-24 10 BPaSSMBm-MI Vitatható II« Leninváros—KKFSE 1:1 (0:1) Szentendre, 400 néző. Ve­zette: Bacsa. LMTK: Dohány — Breuer. Zumpf, Kecskó, Teslér, Tóth (Homródi), Kiss, Haisz, Bodzsár, Vajda, Frits. Edző: Béki Bertalan. A hazai csapat rendkívül keményen, helyenként dur­ván játszott. Ennek volt kö­vetkezménye, hogy Tóthot a 44. percben negrúgták; a já­tékost súlyos lábsérüléssel ■szállították a kórházba. A hazaiak erősen vitatható 11 -essel szerezték meg a ve­zetést. A második félidőben Kiss egyenlített. ■ Leninváros végig többet támadott, lőtt egy kapufát is. Helyzetei és a játék képe alapján az LMTK győzelmet érdemelt volna. mecmoBxsmtr.-j. Labiaráfó nemei ll. osztály í; mit.? r: vcí.-ö 14 Sátoiaijaujáe.V 13 K. 1 2 10 Északi csoport: Sajókazai Bá­nyász—Szalonna l :0. Csokva­omány—Borsoclszirák 2:0, Felső- telek es—M. Üveggyár 3:2, Bor- sodbóta—Bánszállás 1:2, Bánréve —Múcsony 1:0, M. Kinizsi—Szir- mabesenyő 0:2, Putnok—Izsófalva 1 :i, Herbolya—Sajókazai Mf/DOsz 2:1. Keleti csoport; s. MÁV Vasas— Hollóháza * 3:0. Tokaj-Hegy alj a— Pálháza 2:1, Tokaj—Hemádnéme­ti 0:0, Pá cin —ME M TE 3:1!. Ti sze­le a rád—Karcsa 2:J, Bocs—Mád 2:3, Tiszalúc—Taktaszada 7:2, B od r o gker esztú r—M. Közi eked és 4 :0. Iíözépcsopo rt: Sá jószöged-—O ri­gai. Csavar 5:1. Tiszapalkonya— Szikszó 2:0, Mezőcsát—Alsóvadász 5:0, A rn.ó t—11 i d a s n ém et i £ 2:2, Bükkábrány—Mazcinyárád 2:2. Mező keresztes—Kinizisi 2:0. Asza­ló—Nyé«k 1:1, Encs—Tárd 3:0, Balszereneses vereség Nyíregyházi Spartacus— Sátoraljaújhely 1:0 (1:0) Nyíregyháza, 2000 néző, vezette: Csernefalvy. Sá toralj a ú j hely: Szakáll — Suszterics, Toronyi, Szűcs, Lisovsaki, Virágh, Csabai. Dobaí, Szaíiesi, Jészter, Dut- kievicz (Sütő). Edző;- Sípos Ferenc. A hazai csapat nagy . iráni­ban 'kezdett, és sokáig szin­te egy kapura játszott- Nagy­nyomás nehezedett a sátor­aljaújhelyi védelemre, s egy szabálytalan szerelés után ll.-eshsz jutni lak, a nyíregy­háziak. Mint később kide­rült, a büntető döntötte, el, a ív:.’.’'-:.: sorrá:. A második félidőben í'el- Sá torjai ja főhely, • a támadásai­éi t imörii'ő ha­■ köüliné­m lövő csa- b'-oe abmián ......i'-S lett T oronyi, Csabai javu! sorra •kát, ( zái ,'V: játmg: t in !;. a döé yölrv. Dobai. Viláffbajnoki selejtezőn leaiiw, ÜEÍ8ÍBB mériizésen