Észak-Magyarország, 1971. október (27. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-05 / 234. szám

ESZAK-MAGY'ARORSZAG 6 1971. október 5., kedd NB III. Borsodi rangadók Mákvölgyi Bányász—Mis­kolci Bányász 1:1 (0:1). Al­berttelep, ’ 400 néző, vez.: Bodnár. Má'kvölgyi B.: And­rej — Dózsa, Dudás V., Du­dás A., Farkas, Bence, Sza- bó, Mocsnik I., Huszár, Ko­vács II., Csutka. Edző: Pál János. M. Bányász: Selmeczi — Csorba, Vincze, Győri, Dombvári, Karetka, Farkas, Fazekas, Rőthy, Laezkó, Cselényi. Edző: Penderi György, Kiegyenlített első íélidő után a hazaiak végig támadták a mérkőzést. Gl.: Mocsnyik I., ill. Cselényi. Jók: Dózsa, Bencs, Kovács II., ill. Selmeczi, Karetka, Fazekas. Rudabánya—Apc 8:2 (4:1). Rudabánya, 800 néző. Vezet­te: Varga. Rudabánya: Bir- kás — Fazekas, Nyárádi,. Bartha, Somogyi, Békéi, Oláh, Verbovszki, Konyha, Bálint, Tóth. Edző: Virágú István. Végig a hazaiak irá­nyították a játékot. Gl.: Konyha (4, egyet 11-es- ből), Oláh, Bálint (2—2), il­letve Lackó (2). Jók: A ha­zai csapat minden játékosa átlagon felüli teljesítményt nyújtott. Borsodi Bányász—Ormos- , bánya 1:0 (0:0). Sajószentpé- ter, 300 néző. Vezette: Fülöp. B. Bányász: Soltész •— To- mesz, Katona, Györke, Ko­vács, Karajz, Geregur (Faze­kas), Csipke, Szálkái, Ker­tész, Verebélyi. Edző: Bole­mányi Károly. Ormosbánya: Almáéi — Szentesi, Benkő, Szarvas, Grolmusz, Váradi, Balogh, Szűcs, Kálmán I., Bi- rinyi, Kálmán II. Edző: Krisch Géza. Alacsony szín­vonalú, csapkodó játék. A nagy fölényben játszó ha­zaiak csatársora sok biztos gólhelyzetet hagyott ki. Gl.: Kertész (11-esből). Jók: Ko­vács, Katona, Karajz, ill. Benkő, Szarvas, Grolmusz. Ozdvidéki Bányász—Királd 0:1 (0:0). Somsály, 500 néző. Vezette: Szederkényi. Őzdvi- dék: Koleniaska — Práger, Kishegyi, Angyal, Jakab (Tú­rái), Beszkidján, Kiss, Borso­di, Vesza, Szabó II. (Matta), Bereznai. Edző: Balogh Zoltán. Királd: Zsuponyó — Destijén, Bartók, Galanincs, Németh,' Bukszár, Kristály, Pochner, Malcróczi, Lupko- vics (Ócskái), Miklán (Gu­lyás). Edző: Tábori István. A NB III. Északi csoport: 1. Trencsényi SE 87—1 20-10 14 2. Papp J. SE 8 5 2 1 23- 7 1 2 3. Rudabánya 8 6 — 2 23- 8 12 4. Bervai Vasas 8 5 1 2 16- 9 11 5, Miskolci Bányász 8 4 2 2 16-10 10 6. Borsodi Bányász 8 4 2 2 8- 8 10 7. Zalka SE 8 3 2 3 13-12 8 8. Királd 8 3 1 4 10-12 7 í). Egercsebi 8 2 3 3 10-13 7 10. Apc 8 3 1 4 12-22 7 11. Mákvölgyi Bányász ‘ 8 1 4 3 8-12 fi 12. Mátranovák 8 2 2 4 8-14 fi 13. ózdvidók 8 1 3 4 5- 7 5 14. Ormos bánya 8 2 1 5 9-13 5 15. Edelény 8 2 16. Hatvani Kinizsi 1 5 9-22 5 8 — 3 5 8-19 3 vendégek egyetlen helyze­tükkel eldöntötték a mérkő­zést. Gl.: Ócskái. Jók: Kis­hegyi, Beszkid’jár, ill. Zsupo­nyó, Németh, Mafcróczi. Edelény—Trencsényi SE 0:4 (0:3). Edelény, 500 néző. Vezette: Gergely. Edelény: György (Szegedi) — Kiss, Káli I., Káli II., Márton, Bo­ros, Kopcsik, Havrán, Kris­tóf, Szabó I. (Kalász), Né­meth. Edző: Prihelszld Gyu­la. Trencsényi SE: Hronyecz — Koczka, Jablonikai, Labo- da, Szalovszki, Gulyás, Mu­rányi, Bacsó, Kúposok, Csat­hó, Kriston. Edző: Antal Fe­renc. A vendégcsapat kitűnő támadójátékával megérdemelt győzelmet aratott a görcsö­sen akaró helyiek ellen. 61.: Csathó (2), Kupcshk, Gulyás. Jók: Boros, Németh, ill. Hro­nyecz,' Gulyás, Kupcsok, Gsathó. Mátranovák—Papp J. SE' 2:2 (1:0). Mátranovák, 300 néző. Vezette: Stenczel. Papp J. SE: Serfőző (Nagy) — Márkus, Bíró, Dohai, Kendi, Antal, Previtzer, Szabó (Ta­tár), Tábórd,. Görgei, Tires. Edző: Szamosi Ferenc. A végig többet támadó vendégcsapat sok gólhely­zetet kihagyott, Tábori 11-est is hibázott. A helyi csapat a 86. percben 1,1-esből egyenlített. Zalka SE—Egeresein 3:1 (2:1). Berva Vasas—H. Kinizsi 4:0 (2:0). Megyei I. osztály Listavezetők Felsőzsolca—Taktaharkány 2:0 (1:0). Felsőzsolca, 300 né­ző. Vezpette: Kalas. Feilsőasol- ca: Dudás — Cservenyák, Szatmári, Kiss, Halász, Bozó, Király, Márton’, Répási, Vo- dicska, Tóth. Edző: Szigeti Oszkár. Taktahar leány: Ko­vács — Balsánszíki (Nagy), Verba* Szatmári, Balogh. Serfőző, Horváth, Madarasi, Jámbor, Szenderfi, Karika. Edző: Verba Endre. Közepes iramú mérkőzé­sen — végig hazai fölény. GL: Répási, Márton. Jók: Kiss, Márton, Répási, Bozó (a mezőny legjobbja), ill. Verba, Szatmári, Balogh. (Ifj.: 13:0.) ' Mezőkövesd—Sajóbábony 1:3 (1:2). Mezőkövesd, 400 néző. Vezette: Czibolya. Me­zőkövesd: Kakukk — Tóth, Dorogi, Dudás I., Sulyok, Pető, Gulyás, Fügedi, Hajdú, Horváth, Dudás II. Edző: Kiss László. Sajóbábony: An­gel — Futák, Gyöngyösi, Tóth Haines, Vass, Csatlós, Filetóth II., ‘ Móricz, Petró, Komlósi. Edző: Tiba Sándor. A minden csapatrészében jobb vendégcsapat megérde­melten győzött. Gl: Horváth, illetve Petrő (2), Komlósi. Jók: Dorogi, Horváth, ill. Angel, Gyöngyösi, Tóth, Petró. (Ifj.: 0:1.) S. Kinizsi—SÜMSE 1:0 (0:0). Sátoraljaújhely. 200 néző. Vezette: Kreisz. S. Ki­nizsi : Csákó — Csordás, Ber- náth, Boros. Kiss, Seres. György, Lisovszki. Kubosi. Dómján, Takács. Edző: Kó­nya József. SÜMSE: Szakos — Tatárka, Mikovszki (Pe- tercsák), Damno, Szabó, Sol­tész, Mayer. Krompák, Ko­vács M. (Bihari), Borsos. Mészáros. Edző: Neusche! Károly. Szerencsés , góllal győzött a hazai csapat. Gl.: Kubosi. Jók: Csákó, Csordás. Kubosi, ill. Damno. Krom­pák. (Ifj.: 1 ;6.) Szuhavölgy—MEAPC 4:1 (3:0). Kurityán. non néző Vezette:. Fecske. S” • b a völgy: Balázs — Fónagy (Matta), Svirján, Szimcsák, Jaskó, Varga, Dányi, Mészáros, Seszták, Mérten, ' Valkusák (Rácz I.). Edző: Demeter Bé­la. MEAFG: Takács (Varga) — Horváth, Bárczi, Szalon- tai, Viola (Bordán), Czirják. Horák, Kassai, Kerecsényi, Demkó, Szabó. Edző: Dömö­tör Ferenc. Jó iramú, sport­szerű mérkőzésen, magas színvonalú játék alakult ki. GL: Balázs (11-esből), Var­ga, Mérten, Dányi, fii. Sza­bó. Jók: Balázs, Szimcsák, Jaskó, Seszták, ill. Bárczi, Kassai, Kerecsényi. 1:1.) Rudolftelep—B. Volán 2:1 (1:0). Rudolftelep, 300 néző. Vezette: Kövesfalvi. Rudolf­telep: Palotást — Demeter, Kecskés, Járó, Dómuth, Sí­pos, Implon, Kersák, Szőr I., Szőr II.. Tábori (Vadas). Ed­ző: Bokk János. B. Volán: Veres — Mike, Takács, Ka­rács, Tóth, Körösi, Sverla (Konkoly), Csontos, Jónás, Bihari, Pálúr. Edző: Márton Zoltán. 'Megérdemelt hazai győzelem, kitűnő, játékveze­tés. GL: Szőr II., Szőr I., il­letve Pálúr. Jók: Demeter, Sípos, Implon, Szőr I., ill. Vei’es, Karacs. .(Ifj.: 2:3.) Sárospatak—Borsoűnádasd 1:0 (0:0). Sárospatak, 200 né­ző. Vezette: Jónás. Sárospa­tak: Szemán — Grega, Dem- kovics I. Járdán, Csontos, Dobráns/.ki (Éva), Kistóth I., Kistóth XI., Demkovics II., Csáki, Szabó (Pothurszki). Edző: Csetneki Imre. Bor- sodnádasd: Kovács — Majo­ros, Petrányi, Matusz (Knyaskó). Németh, Váradi, Baráth, Póczos, Varga, Szta-, sák, Kormos. Edző: Hajner Imre.Erős iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem, j GL: Kistóth II. Jók: Jár- dány, Demkovics II., ill. Ma­joros, Varga. (Ifj.: 1:0.) Alsózsolca—He.jöcsaba 0:2 : (0:0). Alsózsolca, 200 néző. \ Vezette: Kalina. Alsózsolca: Homonnai — Nagy B., Bőd- j •nár., Varga (Üveges), Farkas, Puhl. Nagy, Kovács, Szilá­gyi, Labancz, Bartha (Fodor II.). Edző: Szabó József. He­jőcsaba: Vadas — Kriskó, Miskolci, Nagy, Huszká, Héczei, Tóth, Tatár, Dem- kó, Rózsa, Zajácz. Edző: Te­mesvári Miklós. A vendég­csapat rászolgált a győze­lemre a szétesően játszó ha­zaiak ellen. GL: Demkó (2). Jók: Homonnai, ill. Vadas, Miskolci, Héczei. (Ifj.: 3:2.) Szerencs—Tállya 1:0 (1:0). Szerencs, 1000 néző. Vezette: Ambrus. Szerencs: Galatócz- ki — Ónodi, Csontos, Lacz- kó, Tímár (László), Kádas, Kiss F. (Sárkány), Kiss B., Varga F., Varga I., Szabó. Edző: Deák István. Tállya: Galgóczi — Hollókői, Tol- véth, Szívós III., Pekó I., Pe- kó II., Szívós II., Bodnár, Bí­ró (Antoní), Magyar (Dudo- vics), Kiss í. Edző: dr. Sója Szabolcs. Jó iramú, színvo­nalas mérkőzésen ennyivel jobb volt a hazai csapat. GL: Szabó. Jók: Galatóczki, Csontos, Laczkó, ill. Tolvéth, Szívós III., Kiss F., Dudo- vics. (Ifj.: 2:2.) Megyei I. osztály: 1. Szerencs 8 2. Sajóbábony jt 8. Tállya 8 4. Szuhavölgy 8 5. MEAPC 7 6. Borsodi Volán 8 7. Hejőcsaba 8 8. Sajószentnéteri 8 !/. Felsőzsol -a 8 lü. Rudolftelep 8 11. Alsózsolca 8 12. Mezőkövesd 3 13. Sárospatak . 8 14. Borsodnádasd 7 15. Taktaharkár.y * 8 18. Sátoraljaújhelyi 8 8 2 — 13- 3 14 8 — 2 17- 5 12 4 3 1 11- 4 11 4 1 3 14- 7 9 412 18-14 9 3 3 2 9- 7 9 3 2 3 8- 7 8 ÜMSE 3 2 3 8- 8 8 2 4 2 7-12 8 4—4 11-19 8 3 14 10-10 7 4 5-12 6 5 7-14 5 .2 2 2 1 1 2 4 8-10 4 2—6 9-15 4 K. 1 2 5 6-11 4 „Megérdemelt“ vereség Budaitesti Volán—Ózd 2:1 (13)) Budapest, 2 ezer 500 né­ző. Vezette: Wottava. Ózd: Csank — Abuczki, Murányi, Machai, Kovács, Várallyai, Dolezsál, Szend- rei, Csuhány (Egri), Fükő (Zalai II.), Tóth. Edző: Za­lai László. Csank most épült fel, Ka­tona viszont hét közben a kezén sérült meg. Ennek ellenére a kapust nem le­het hibáztatni a vereségért. Az első perc végén Ber- náth ráijesztett a Kohászra. Közelről kapu fölé bombá­zott. Iram ugyan volt a ta­lálkozón. de mindkét csapat rengeteg hibával játszott. Murányi után Várallyai is hibázott, de Csuhány visz- szaadta a kölcsönt a hazai­aknak. Az ötösön nem tudta lekezelni a labdát, - odave­szett a gólszerzési alkalom. Fükő és Tóth , is jó hely­zetbe került, de szerelték őket. A gól a 31. percben esett, szögletből. Szepesi le­fejelte az ózdi védőket, és máris Csank hálójában kö­tött ki a labda. Továbbra sem javult a játék, így a közepes színvonalat sem érte el. Abuczki megúnta a csa­tárok tehetetlenségét; és mintegy 30 méterről nagy gólt rúgott. 1:1. Azt remél­ték a2 ózdi vezetők, hogy az egyenlítés felrázza a csapatot, ’ hiszen látható volt, hogy a Volán is mér­sékelt teljesítményt nyúj­tott. Ám, a hazaiak újítot­tak a gól után. Lelkesebben játszottak, „hajtottak”, és meg is lett az eredménye: Öt perccel később Machai magára hajtotta szélsőjét, aki elfutott, élesen lőtt, lab­dájába Millernek már csak bele kellett tennie a lábát. 2:1. Nem erősített a Kohász. A Volán csatársora további gólhelyzeteket hagyott ki­használatlanul. Az egy héttel ezelőtti jó j játék alapján az ózdi szúr- ! kólók vasárnap estére pon- ; Sikerült ’ az egy pont! Sátoraljaújhely— Salgótarján , 0:0 Salgótarján, 300 néző. Ve­zette: Borsos. Sátoraljaújhely: Szakáll — Suszterics, Lengyel, Szűcs (Molnár;. Lisovszki. Sütő, Noszály, Telénkó, Sze­pesi, Jászter, t Dutkievics. Edző: Sipos Ferenc. A salgótarjániak szeret­ték volna végre győzelem­mel megörvendeztetni szur­kolóikat, de hogy ez nem sikerült nekik, abban a sá­toraljaújhelyiek okos játéka a „ludas” ... Az első félidőben a ha­zaiak támadtak valamivel többet, de a vendégek vé­delme jól állt a lábán. Elöl a csatárok sok mozgással gyakran keltettek zavart az ellenfél védelmében. A II. félidőben sem vál­tozott a játék képe, de az iram esett. Eseménytelen, unalmas játék folyt a pá­lyán; egyik csapat sem tud­ta bevenni ellenfele háló­ját. Jók: Sütő, Telenkó és Szepesi. ' _ ____ t ot, a vérmesebbek ponto­kat reméltek. Hadd álljon itt Zalai László edző nyilat­kozata ellensúlyozásul: a hajtósabb csapat győzött, nem is érdemtelenül. A Ko­hász. rengeteg hibát vételt, rászolgált a vereségre. Jók: Csank, Abuczki, Tóth. Vinczc Zoltán Nagyszerű győzelem futott, s a csatár ( a bal sa­rokba lőtt. A gét gól meg­zavarta a hazai csapatot. Ezután Frits és Homródi veszélyeztetett, de az MVSC kapusa biztosan hárított. Közben Homródi megsérült. Teslér állt helyére. A hazai csapat nagy erővel tá­madott, de a csatárok nem jelentettek különö­sebb veszélyt az MVSC ka­pujára. Ezután mezőnyíö- iénybe került a hazai együt­tes, de nem sikerült gólt el­érnie. A 60. percben Frits nagy erejű lövése a felső lécpt súrolva hagyta el a já­tékteret. Az utolsó negyed­órában ismét a vendégek kerültek fölénybe. Súlyos védelmi és kapushibából előbb Kunfalvi, majd Kiss talált a hálóba. Így alakult ki a 4:0-ás végeredmény. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen a Leninváros rendkí­vül gyenge teljesítményt produkált. Az MVSC legve­szélyesebb csatárának Kiss bizonyult. Az indiszponál- tan védő Vargának nagy ré­sze van a súlyos vereség­ben. Jók: Kún, Kiss, Kar- czagi. A hazai csapatból Vajda és Teslér igyekezete érdemel említést. Miskolci VSC— Lcninvárosi MTK 4:0 (2:0) Leninváros, 2 ezer néző. Vezette: Geiger. MVSC: Kun — Buczkó, Herr, István, . Krompaszky, Locker, Lipták (Molnár), Kunfalvi, Maróthi, Kiss, Karczagi Edző: Szentmar­jai Tibor. Leninváros: Varga — Breuer, Zumpf, Toperczer, Homródi (Teslér), Tóth, Kiss, Palotás, Bodzsár (Ko- leszár), Vajda, Frits. Edző: Béki Bertalan. . A mérkőzés előtt kevesen gondoltak rá, hogy az MVSC ilyen könnyű győzelmet arat idegenben. Már a 10.' percben veszélybe került a Leninváros kapuja; Kunfal­vi a kifutott Varga felett a kapu mögé emelt. A másik oldalon Vajda lövését kel­lett Kúnnalc hárítania. A 21. percben egy ártatlannak lát­szó MVSC-tárhadás futott végig a pályán. Karczagi húzott el a bal oldalon, s a beadásnak szánt labdája a rosszul helyezkedő Varga felett a hosszú sarokba gu­rult. Két perccel később Kiss tört kapura. Varga ki­Nehéz mérkőzésen... Megyei II. osztály Északi csoport: lPutnofc—Sajó- kazai Bányász 3:1. M. Kinizsi— Csokvaomány 3:2, Bánréve—Fel­sőtel ekes 4:1, Borsodb óta—Sza­lonna 3 :l Ilerbolya—Borsodszl- rák 4:2, Sajókazai 3VLEDOSZ—M. Üvegg/ár 4:1, Izsófalva—Bánszál­lás 0:1 Szirmabesenyő—Mű csőn v 1 :l. Keleti csoport: Tiszai úc—s. MÁV Vasas 3:1, Bocs—Tokaj- Hegyal ja 2:1, Tiszakará d—To kaj 3:0. Pácin—Hollóháza 2:0. Bod- r ogkeresztúr—Pálh á za 2:0, M. Közlekedés—Hernádnémeti 5:3, Taktaszada—MÉMTE 1:8, Mád— Karosa 1:0. Középcsoport: Aszaló—Sajószö- ged eím., Mezőkeresztes—Tisza- ; ilkonya 1:0, Bükkábrány—Me- zőcsát élni., Arnót—Onga 2:1, Encs—Szikszó 2:1. Tárd—Alsóva­dász 3:1, Nyék—Hidasnémeti 6:1, Kinizsi SE—Mezonyárád 3:2. Kazincbarcika—Rakamaz 2:1 (2:1) Rakamaz, 1006 néző. Ve­zette: Cseh. KVSE: Győri — Lipcsei,’ Ködmön, Erdósi, Szitka, Gál, Simkó, Varga, Kopa (Balázs), Ráczi, Lázár. Ed­ző: Nagy György. Már a 2. percben gólt ért el a Vegyész. Gál 20 méte­res, jól eltalált lövése a jobb felső sarokb^n kötött ki. 1:0. A vendégek irányították a játékot, a hazaiak ritkán ve­szélyeztettek. A 10. percbe# Varga kapu elé lőtt labdá­ját Simkó 5 méterről fölé vágta. A 18. percben les­gyanús helyzetből egyenlí­tettek a hazaiak. 1:1. Nagy erővel rohamozott a Ve­gyész, és a 28. percben meg­szerezte ' a «vezetést. Ráczi beadását az ötösön kézzel ütötték el, ir-es. A büntetőt Varga értékesítette. 2:1. A II. félidő 65. percében Simkó szép cselekkel ment el, kicselezte a kapust is, de felvágták. A játékvezető először U-est ítélt, de a ra- kamazi játékosok tiltakozá­sára visszavonta ítéletét Helyzetei alapján a Vegyész végül is megérdemelten győzött. Jók: Ködmön, Szit­ka, Gál és Varga. Új szolgáltatás Az AFIT XVI. sz. Autójavító Vállalat minden üzem­egységénél SZERVIZ-SZELVÉN V FÜZET kapható. • ti Az előre megváltott szelvényfüzetért 9 MOSÁST FIZET — 10 MOSÁST VÉGZÜNK. Beváltható: Miskolc-Hejőcsaba, Eger, Gyöngyös, Salgótarján AFIT-szervizeiben. * Vegye igénybe szolgáltatásainkat. AFIT XVI. sz. Autójavító Vállalat ’ A BORSODI VEGYIKOMBINAT AZONNALI BELÉPÉSSEL ALKALMAZ vegyipari szakmunkásokat, VEGYÉSZ ES GEPEsZ.I ÜL fl iS IK USOKA'f Eb Érettségizett férfi munkaerőket . RENDSZERKEZELOI MUNKAKÖRBEN LAKATOS. CSŐSZERELŐ. HEGESZTŐ. TURBINAGÉPESZ, VIZVEZETEKSZERELO SZAKMUNKASOKAT és FÉRFI SEGÉDMUNKÁSOKAT Bérezés a vállalati kollektív szerződésben foglaltak szerint, megállapodás alapján Munkásszállást — térítés ellenében — biztosítunk. Jelentkezni lehet szombat kivételével mindennap 1-től 15 óráig a VÁLLALATI MtW" GAZDÁLKODÁSI OSZTÁLYON KAZINCBARCIKÁN