Észak-Magyarország, 1971. október (27. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-26 / 252. szám

ESZAK-MAGYARORSZAG 6 1971. okt. 26.', kedd MB III. 2500 méz® a rangadóit Trcncsényi Síi—Papp J. SE 1:0 (0:0). Mezőkövesd. 2500 néző. Vezette: Szabó J. Trencsényi SE: Hronyecz — Koczka, Jablonkai, Szalovsz- ki (Murányi), Laboda, Újvá­rosi, Gulyás, Kúposok, Kris- ton, Molnár, Csathó (Lukács), Edző: Antal Ferenc. Papp. J. SE: Nagy — Márkus, Bíró, Dobai, Kendi, Antal, Pre- vitzer, Szabó (Tires), Tábori, Görgei, Takács (Tatár). Ed­ző: Szamosi Ferenc. Igen jó­iramú, sportszerű mérkőzést hozott a két élvonalbeli csa­pat találkozója. A szerencsé­sebb csapat győzött. Gl.: Lu­kács. Jók: Hronyecz, Jablon- kad, Kúposok, Gulyás, ill. Bíró, Kendi, Tábori. M. Bányász—Rudabánya 0:3 (0:1). Pereces, 400 néző. Vezette: Gere. M. Bányász: Selmeezi — Csorba, Vincze, Győri, Dombóvári, Karetka (Poós), Farkas, Fazekas, Rőthy, Laczkó, Cselényi. Ed­ző: Penderi György. Ruda­bánya: Birkáé — Fazekas, Nyárádi, Bartha, Békéi, So­mogyi, Oláh, Verbovszki, Konyha (Tordai), Bálint, Tóth (Mítasztai). Edző: Vi- rágh István. A Bányász rang­adón a vendégcsapat fordu­lás után 2 öngóllal biztosítot­ta be győzelmét. Gl.: Kony­ha, Vincze és Selmeezi (mindkettő öngól). Jók: Oláh, Fazekas, Bartha, illetve Dom­bóvári, Farkas. Királd—Edelény 5:1 (2:1). Királd. 700 néző. Vezette: Bodnár. Királd: Zsupponyó — Miklán (Pálfi), Bartók, Ócskái, Németh, Molnár (Kedves), Kristály, Lupko- vics, Pochner, Makróczi, Gulyás. Edző: Tábori István. Edelény: Szegedi — Kiss, Káli I., Káli II., Orosz, Szo- ták (Márton), Havrán (György), Kopcsik, Kristóf, Kalász, Németh. Edző: Pri- belszki Gyula. Jó játékkal győzött a hazai csapat. GL: Kristály (3), Lupkovics, Gu­lyás, ill. Kopcsik (11-esből). Jók: Németh, Kristály, Lup­kovics, Gulyás, i‘H. Szegedi, Kopcsik, Németh. Ormosbánya—Mátranovák 0:2 (0:0). Ormosbánya, 150 néző. Vezette: Patócs. Ormos- bánya: Almás! — Szentesi, Várad i, Kovács, Grolmusz, Szarvas, Karászi, Itajzer (Kóródi), Kálmán I.. Valeán, Barabás (Keve). Edző: Krisch Géza. A hazaiak gólhelyze­teinek kihagyása után az utolsó két percben szerezte meg a győzelmet a vendég­csapat. Jók: Almási, Szarvas. Hatvani Kinizsi—Borsodi Bányász 3:2 (0:0). Hatvan, 500 néző. Vezette: Szederké­nyi. B. Bányász: Soltész — Sakács, Katona, Gyürke, Ko­vács, Tóth, Verebélyi (Gre- gur), Csipke, Szálkái, Ker­tész, Tomesz. Edző: Bolemá- nyi Károly. Első félidőbeli fölényét nem tudta gólra váltani a Bányász csapat. Nagy védelmi hibából, 7 perccel a befejezés előtt ka­pott góllal szenvedtek vere­séget. GL: Szabó (2), Román, ill. Szálkái, Csipke. Jók: Katona, Tóth. Ilgereschi—Mákvölgyi Bá­nyász 4:0 (0:0). Eger csehi, 200 néző. Vezette: Szabó III. Mákvölgyi B.: Kovács III. — Bene, Mocsnik II., Dudás A., Dózsa, Bencs, Kovács II., Mocsnik I., Tátrai (Szabó), Dudás V., Matiszcsák. Edző: Pál János. Egy fölösleges kezezés miatt- megítélt, jogos 11-es után összeroppant a Mákvölgy és súlyos védelmi hibákból 10 perc alatt vesz­tett. Gl.: Sulyok (2, egyet j 11-esből), Pallai, Petrányi. Jók: Kovács II., Szabó. i Özdvidéki Bányász—Bervu Vasas 0:0. Somsály. 200 né­ző. Vezette: Széchenyi. Ózd- vidék: Magyar — Vincze, Präger, Túrái, Nagy, Besz- kiidjár, Borsodi, Vesza, Be- reznai, Szántó II., Angyal (Szabó II.). Edző: Balogh "Zoltán. A Bányász-csapat sorra kihagyta gólhelyzeteit. Jók: Nagy (a mezőny leg­jobbja), Magyar. Megyei I. osztály Sok go/ — kevés meglepetés Sajóbábony—Alsőzsolca 7:0 (4:0). Sajóbábony. 300 né­ző. Vezette: Kiss J. Sajóbá­bony: Angel — Futák, Tóth, Gálik (Csatlós), Nyitrai, Ka­pitány, Lakatos, Filetóth II., Móricz, Petró, Komlósi (Ungvári). Edző: Tiba Sán­dor. Alsőzsolca: Kocsis — Varga, Bodnár, Üveges (Ko­vács), Fodor I., Labancz, Bartha (Rózsa), Nagy, Far­kas, Szilágyi, Foctec II. Edző: Szabó József. A hazai csapat sziporkázó, ötletes játékával, szinte tetszés szerint érte el góljait. GL: Petró (3), File­tóth II. (2), Komlósi, Ungvá­ri. Jók: Futák, Tóth, Nyitrai, Kapitány, Komlósi, ill. Ko­csis, Szilágyi. Ifi: 2:2. SÜMSE—Felsőzsolca 3:0 (2:0). Sajőszentpóter, 300 né­ző. Vezette: Berta. SÜMSE: Szakos — Tatárka, Petercsák, Darmó, Szabó, Soltész, Mayer, Káposzta, Madalina, Mészáros, Borsos. Edző: Neuschel Károly. Felsőzsol­ca: Dudás — Gservenyák (Károly), Szatmári, Soltész, Kiss, Bozó, Székre nyesi. Ha­lász, Tóth, Vodicska, Répá- si. Edző: Szigeti Oszkár. A tervszerűbben játszó hazai csapat rászolgált a győzelem­re. G.: Madalina (3). Jók: Darmó, Soltész (a mezőny legjobbja), Káposzta, Mada- iina. illetve. Szatmári, Kiss, Bozó. Ifi: 2:4. Eorsodnádasd—Szil ha völgy 1:0 (1:0). Eorsodnádasd, 200 néző. Vezette: Molnár L. Borsodnádasd: Kovács — Majoros, Löffler, . Simon, .Varga (Váradi), Németh, Ba- ráth, Póczos, Sztasák, Ibi, Knyaskó. Edző: Hajner Im­re. Szuhavölgy: Balázs — Fónagy, Seszták, Szimcsák, Jaskó, Varga, Dányi, Mészá­ros, Rácz I., Mérten, Hajdú. Edző: Demeter Béla. Szabad­rúgásból lőtt góllal győzött a hazai csapat a fiatal erőkből álló vendégek ellen. GL: Sztasák. Jók: Németh, Póc­zos, Sztasák, Ibi, ill. Seszták, Mészáros, Rácz I. Ifi: 0:3. Taktaharkány—Tállya 2:2 (J.:ü). Taktaharkány. 200 né­ző. Vezette-: StenczeJ. Takla. harkány: Kovács (Fésűs) — Serfőző, Verba, Szatmári, Pólyák, Horváth, Tóth (Ba­logh), Madai-asi, Hajdú, Jám­bor, Vízkeleti. Edző: Verba Endre. Tállya: Galgóczi — Pekó III., Szívós, II., Szívós 111., Pekó II., Hollókői II., Magyar, Bíró, Kolyonkovszki 1., Pekó I. (Krizner), Dudo- vics. Edző: dr. Sója Szabolcs. A hazaiak az első félidőben bebiztosíthatták volna győ­zelmüket. Pekó II. sportsze­rűtlenségért kiállítva. Gl.: Hajdú, Verba, ill. Kovács (öngól), Krizner. Jók: Verba, Vízkeleti, ill. Pekó III., Szí­vós II., Magyar. Ifi: 1:4. B. Volán—Mezőkövesd 5:2 (2:2). Miskolc. 100 néző. Ve­zette: Juhász. B. Volán: Ve­res (Vitányi) — Mike, Ta­kács, Birta, Karacs, Körösi, Sverla, Csontos (Simonyi), Jónás, Bihari, Pálúr. Edző: Márton Zoltán. Mezőkövesd: Kakukk, Dudás II., Dorogi, Bartha, Pető, Dudás I., Gu­lyás, Fügedi, Hajdú,. Tóth, Horváth. A második félidő­ben mutatott játéka alapján megérdemelten győzött a ha­zai csapat. Gl.: Jónás (2), Pálúr, Simonyi, Karacs (11- esből), ill. Horváth, Hajdú. Jók: Karacs, Jónás, Bihari, ill. Dudás, Dorogi, Dudás II. Ifi: 10:0. Sárospatak—S. Kinizsi 2:0 (0:0). Sárospatak, 500 néző. Vezette: Dalanics. Sárospa­tak: Szemán II. — Varga I., Grega, Éva, Csontos, Járdán, Kistóth I., Kistóth II. (Var­ga II.), Pothurezld, Csáki, Török (Szemán I). Edző: Kelsánszki György. S. Ki­nizsi: Csákó — György, Fer- kó, Bemálh, Boros, Lisovsz- ki. Seres. Bar ti (Takács I.), Volyák (Telepi), Takács II., Domán. Edző: Kónya József. Az első félidőben a vendé­gek vezethettek volna gólok­kal. Fordulás után azonban feljött a hazai csapat. Gl.: Varga II.. Szemán I. Jók: Szemán II.. Grega, Varga I. Kistóth I., ill. Boros, Lisovsz- ki. Ifi: 6:0. Hejőesaba—Rudolflelep 3:0 (1:0). Hejőesaba. 300 néző. Vezette: -Márkus. Hejőesaba: Vadas — Kriskó (Buchár), Miskolci. Nagy, Huszka (Ko­csis), Lévai, Zajácz, Rózsa, Tóth,/Kleibán, Gönczi. Edző: Temesvári Miidós. Rudolf­telep: Palotási — Demeter, Kecskés, Vadas, Osváth, Dé- muth (Simon), Implon, Ker- sák, Szőr I., Szőr II., Tábori, (Dénes). Edző: Bokk János. Jó iramú mérkőzés, biztos hazai győzelem. GL: Zajácz (2, egyet 11-esből), Rózsa. Jók: Miskolci, Nagy, Lévai, Rózsa, Kleibám, ill. Palotási, Demeter, Dénruth. Ifi: 8:1. MEAFC—Szerencs 3:2 (1:2). Miskolc, 100 néző. Vezette: Tölgyesi. MEAFC: Takács — Bordán, Bárczi, Szalontai, Weisz,’ Czirják, Horák (Sár- leány), Sárközi, Kerecsényi, Demkó, Szabó. Edző: Dömö­tör Ferenc. Szerencs: Gala- tóczki — Ónodi (László), Csontos, Laczkó, Kádas, Sár­kány, Timár, Kiss, Varga, Szabó, Kassai. Edző: Deák István. Végig jó iramú mér­kőzésen 0:2-ről szenvedték el idei első vereségüket a lista­vezető szerencsiek. GL: Sza­bó, Demkó, Sárközi, ill. Kiss, ' Szabó. Jók: Sárközi, Demkó, Bárczi, ill. Galatóczki, Cson­tos. Hazaérkezés? a BFTK as MDSC-foóü Három réf J átélte ©s cs lseretbea Mint ismeretes, a DVTK labdarúgói egy korábbi meg­hívásnak eleget téve, egy héttel ezelőtt a Német De­mokratikus Köztársaságba utaztak. Ott tartózkodásuk alatt két mérkőzést játszot­tak. Az első találkozóra Rostockban került sor, elég szép közönség előtt. A diós­győriek ellenfele a Rostock SC Hansa NB I-es labdarú­gó-együttese volt. A DVTK tartalékosán ,állt fel, mert Veréb sérülése, Salamon pe­dig az olimpiai keretbe való beválogatása miatt itthon maradt. Nem szerepelt az első találkozón Gass, Sikora és Oláh kisebb sérülés miatt. Így a következő összeállítás­ban lépett pályára a DVTK: Hódi (Szabó) — Kovács, Ha­jas, Kolláth, Hajdú, Földes!, Nemes, Fanyo, Udvarev, Hor­váth, Vass. Ezen a mérkőzé­sen 0:0-ás félidő után l:l-es döntetlent ért eL a Diósgyőr. A német csapat két 11-est rúgott, egyikből szerezte a gólt, a másikat kapufára-lőt­ték. A diósgyőriek gólszer­zője a nagyszerűen játszó Hajas volt. A második találkozóra Magdeburgban került sor, a helyi NB I-es csapat ellen. Itt már gyengébben ment a DVTK-nak a játék. Az l:0-ás félidő után 2:0-ra veszített Diósgyőr. Érdemes megemlí­teni, hogy ezen a találkozón Zalaegerszegi TE— Ózdi Kohász 3:0 (2:0) Zalaegerszeg, 7000 néző. Vezette: Csernefalvi. Ózd: Csank — Abuczki, i Murányi, Machai, Zalai, Eg- j ri, Dolezsál, Szendrei, Csu- i hány, Fükő, Tóth. Edző: Za- j lai László. Hatalmas nézősereg előtt került sorra a találkozó, ami érthető, ha a bajnoki táblá­zatra pillantunk. A zalaeger­szegi csapat messze a vára­kozáson felül szerepelt, és ez sok nézőt von mérkőzéseire. Rögtön a találkozó elején a hazaiak léptek fel támadó­lag, de az ózdi védelem ek­kor még jól „működött”. A 15. percben a nagy erővel rohamozó hazaiak szögiét után megszerezték a veze­tést. Alig telt el néhány perc, újabb gólt kapott az Ózd. Már 2:0! A II. félidőben esett az iram, a „ZETE” úgy ját­szott, mint aki elégedett az eredménnyel. Az 59. percben Kocsis révén tovább növelte előnyét. A kimozduló Csank mellett Kocsis a kapuba emelte a labdát. 3:0. Az óz­diak csak nagy ritkán ve­szélyeztették a hazaiak kapu­ját. Egy ilyen támadásnál Csuhány nagy lövést eresz­tett meg, de Bolemányi a helyén volt, és hárította a veszélyes labdát. A mérkő­zés hátralevő részében is a ZTE támadott, de újabb gólt elérni már nem tudott. Ez­zel a vereségével az Ózd is­mét a veszélyes zónába ke­rült ... Jók: Szendx-ei és Zalai. is több játékvezetői tévedés sújtotta a magyar csapatot. A második gólt, ezúttal is 11-esből szerezték a hazaiak. A DVTK ezen a mérkőzésen a következő összeállításban játszott: Hódi (Szabó) — Ko­vács, Hajas, Kolláth, Hajdú, Földesi, Nemes (Fanyó), Si­kora, Gass, Horváth, Vass. Íme, ez az egyhetes NDK- beli túra mérlege. Időköz­ben azonban itthon is történ­tek érdekes dolgok. Három új játékos került az egyesü­lethez. A katonai szolgálat után leszerelő Kendi (közép­pályás), Tábori, Görgei (csa­tárok) igazolólapját korább: egyesületük záradékolta, így a jövőben mindhárman a DVTK-nál szerepelnek. Az elmúlt héten már Diósgyőrött edzettek és szó lehet róla, hogy rövid időn belül a csa­patba kerülnek. Érdemes egyébként: megemlíteni, hogy novemberben újabb leszerelő játékost kap a Diósgyőr. Nagy szükség van erre, mert úgy tűnik, az átigazolások kevésbé sikerültek. Síéi védelmi megingás — vereség BVSC—Sátoraljaújhely 2:1 (2:0) Sátoraljaújhely, 400 néző. Vezette: Mohácsi. Sátoraljaújhely: Szakáll — Suszáerács, Lengyel, Molnár, Toronyi, Lisovszikj (Sütő), Noszály, Schuller, Szepesi, Jásztel-. Dutkievicz (Virág). Edző: Sípos Ferenc. Nem úgy kezdődött a mér­kőzés, hogy a vendégek akár egy pontot is elvihetnek az újhelyi pályáról. Nagy fö­lényben játszott a hazai csa­pat, a helyzetek sokaságát dolgozta lei, de a csatárok a legbiztosabbakat is kihagy­ták. A BVSC viszont a sá­toraljaújhelyiek védelmének két megingását lehasználva, kétgólos előnyre tett szert. A második játékrészben tovább tartott az óriási hazai nyomás, de Schuller révén csak szépítésre futotta az erőből. Három poiat as előny MVSC—Kisterenye 3:0 (1:0) Miskolc, 2500 néző. Vezet­te: Jaczima. MVSC: Kun — Buczkó, Herr, István, Krompaszky, Locker, Kunfalvi, Marosi (Nagy), Maróti, Kiss, Sár­mány. Edző: Szentmarjay Tibor. A hazaiak fokozatosan át­vették a játék irányítását, azoban a jól tömörülő feiste­Értékes df LMTK—Kakamaz 1:1 (1:1) Rafoamaz, 1500 néző. Ve­zette: Hévízi. Leninvárosi MTK: Dohány — Breuer, Zumpf, Kecskó, Teslér, Tóth, Palotás (Toper- czei'), Vaj dci, Kiss, Bodzsár, Járási lakiariié eredmésifefe Ózdi járás: Nekézseny— Sáta 1:1, Putnok—Dédesta- polcsány elm., Sajónémeti— Vadna 3:1, Uraj—Csermely 6:2, Serényfalva—Arló 3:5. Sátoraljaújhelyi járás, I. o.: Vajdácska—Viss elm., Ri­ese—Bodroghaloxn 1:4, Füzér —Tolcsva 2:2, Nagyrozvágy —Bodrogolaszi 2:0, Tisza­csermely—Olaszliszka elm., Makkoshotyka—Karos 3:2, Cigánd—Hercegkút 1:2. II. o.: Felsőberecki—Zemplénagárd elm., Mikóháza—Hollóháza IX. 5:0, Révleányvár—Kenéz­lő 1:1, Tiszakarád II.—Karcsa II. 2:0. Edelényi járás: Hangács— Perkupa elm., Zubogy—Ede­lényi Spartacus 2:4, Bódva- szilas—Szögliget 0:3, Ragály —Boldva elm., Hídvégardó—• Szendrő 1:4. Encsi járás: Abaújdevecser —Ináncs 3:2, Novajidrány— Vilmány 2:1, Rásonysápbe- rencs—Hexmádvécse 1:1, Bak- takék—Vizsoly 3:2, Léh—Mé- ra 3:1, Pere—Encs II. 4:2, Szálas zend—Forró 1:4. Szerencsi járás: Bodfogsze- gi—Abaú jszántó 0:3, Golop —Alsódobsza 5:0, Csöbaj— Bekecs elm., Megyaszó— Ond 2:3, Mezőzombor— Prügy 1:3, Jajhalam—Tisza- ladány 5:3, Monok—Tokaji Spartacus 1:2. Mezőcsáti járás: Hejőbába —Igrici Tsz 1:2, Mezőcsát II. —Nagycsées 4:1, Héjőszalonta —Tiszatarján 2:0, Hejőpapi— Ároktő 8:0. Mezőkövesdi járás: Bogács —Csincsetanya 1:1, Borsod­ivánfea—Mezőnagymihály i 2:1. A Szentistván—Kacs, a Cserépváralja—Szomolya és a Vatta—Cserépfalu mérkőzé­seit elmaradták. Frilsoh. Edző: Béki Berta­lan. ötödik döntetlenét érte el a Leninvárosi MTK. A mér­kőzésen alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt;. A Le- ninváros már az ötödik pex-c- ben vezetéshez jutott. Bodzsár 20 m-es szabadrúgá­sa a sorfal mellett a felső sarokba vágódott. A 36. percben erősen vitatható ti­zenegyessel egyenlített a ha­zai csapat. Hévízi játékvezető több hibát vétett a vendég­együttes rovására. A Lenin­városi MTK és a mezőny .legjobbja Dohány volt. Raj­ta kívül Fritsch, Teslér és Zumpf játéka emelhető ki. í-enyei védelem keményen állta a rohamokat. A 32. perc­ben a kitörő Kisst a 16-os vonalánál felvágták, a já­tékvezető tovább engedte a táanadást. Nagy tömöi’ülés lett a büntető előtt, amikor Marosi visszajátszott a felfu­tó Krompasakyhoz, aki 20 méterről laposan a bal alsó sai’olcba lőtt, 1:0. Két perc­cel később üres kapunál Ma­róti élőt nyílt gólszerzés! le­hetőség. A második félidőben a vendégek beszorultak a ka­pujuk elé. Az 55. percben Kisst ollóba fogták a védők. A labdának a csatár futóit, neki, s 20 méterről, a sorfal mellett a jobb alsó sarokba lőtt. Az MVSC továbbra is tartotta az iramot. A 65. pecben Nagy indí­totta Sármányt, aki az alap­vonaltól visszajátszott, s Nagy fejéről a bal alsó sarok­ba vágódott a labda. A gól után kiengedett az MVSC. A háromgólos győzelem és a N agybátony pontvesztesége után három pontra nőtt az MVSC előnye a tabella élén — s mondjuk azt, teljesen megérdemelten. Buczkó, Krompaszky. Kunfalvi. Kiss és Nagy játéka érdemel di­cséretet. Felföldi Györg.v msaHKEMmu Bi&to® őssé Sem Ka zinebarcika—KKFSE 3:1 (1:1) Kazincbarcika, 1000 néző. Vezette: Tóth J. KVSE: Fülöp — Lipcsei, Köd.mön, Erdősi, Szitka, Vár­helyi, Simkó (Kálmán), Var­ga, Ráczi, Kopa, Szűcs (Cser- venka). Edző: Nagy György. Rögtön az első perc gólt hozott. Szitka remek cselek­kel hagyta maga mögött a iá- lámadó ellenfeleket, majd 20 méterről küldött erős lövése nyomán a jobb alsó sarokba vágódott a labda. 1:0. Táma­dott a Vegyész, a rendkívül gyengén bíráskodó játékve­zető azonban nem adta meg Varga szabályos gólját. Ráczi két lövése adott mun­kát Reketének. Nem sakkal a félidő vége előtt a hazai védelem egyszer ,.leihagyott”, és a vendégeknek sikerült egyen lí «an j ük. A II. fáik' ■ n nagy erővel , 'ámadotl a ■ -gyász. A 60. percben Varv..i lőtt gólt. majd a 70 percben ugyancsak ó volt eredményes. Jók: Erdősi, Szitka, Varga. Egy döntetlen, egy vereség Vereséi i listavezetői