Észak-Magyarország, 1971. szeptember (27. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-28 / 228. szám

1971. srept. 28., kedd ESZAK-MAGYARORSZÁG 5 Jól sikerült a esanyiki honvédelmi verseny Borsodi csapat az első Több ezer érdeklődő az egész napos programon Eső riogatta a versenyző­ket, a közönséget, de a ko­ra délelőtti órákban már sü­tött a nap, és az érdeklő­dők ezrei jöttek vasárnap, szeptember 26-án a Csanyik- ba, hogy részesei legyenek a nagyszabású honvédelmi programnak. A Magyar Honvédelmi Szövetség Bor­sod megyei vezetősége a tartalékos tisztek és tiszthe­lyettesek országos versenyét bonyolította le, a különböző katonai alakulatok érdekes kiállításokat mutattak be, fúvószenekarok, az Avas Táncegyüttes szórakoztatta a közönséget. Bőséggel volt hát látnivaló a fellobogózott, ünnepi külsőt öltött Csanyik- ba;n, amely újra méltó hely­nek bizonyult az országos esemény lebonyolítására. A vendégek között ott volt Deine László, az MSZMP A fegyveres erőik napja al­kalmából ismét sok polgári személy leap különböző ki­tüntetést a honvédelmi fel­adatok kiváló teljesítéséért. Tegnap, szeptember 27-én a megyei és a városi védelem­ben szolgáló embereket tün­tettek ki tíz, tizenöt és húsz­éves tevékenységük elismeré­séként. A polgári védelem terüle­tén vezető tevékenysége elis­meréseként Honvédelmi ér­deméremmel tüntették ki dr. Tóth Istvánt, Miskolc megyei város Tanácsának vb-titkárát Borsod megyei Bizottságának titkára, Drótos László, az MSZMP Miskolc városi Bi­zottságának titkára, Bárczi Béla, Miskolc város tanácsel­nöke. Jelen volt számos, magas rangú katonatiszt. Köztük Kiss Lajos vezérőr­nagy, az MHSZ főtitkára, Stock János vezérőrnagy, dr. Lantódi József vezérőrnagy, Galovicz János ezredes, Bo­kor József alezredes, az MHSZ Borsod megyei veze­tőségének titkára. Ott volt dr. Koleszár István ezredes, megyei rendőr-főkapitány. A tartalékosok versenye ünnepséggel kezdődött. A Himnusz elhangzása, a zászlófelvonás után Kiss La­jos vezérőrnagy tartott meg­nyitóbeszédet, majd az em­lékműnél koszorút helyeztek el. Ezután elindultak az öt­öt emberből álló csapatok, és Juhász Sándort, a Borsod megyei Tanács V. B. miskolci járási hivatalának elnökét A kitüntetéseket dr. Ladá­nyi József, a megyei tanács elnöke adta át. Jelen volt a kitüntetések átadásakor dr. Havasi Béla, az MSZMP Mis­kolc városi Bizottságának el­ső titkára és Bárczi Béla, Miskolc megyei város Taná­csának elnöke. A megyei és a városi vezetők gratuláltak a kitüntetésekhez és kérték a kitüntetteket, hogy a jövőben is dolgozzanak olyan önzet­lenül és odaadóan, mint az elmúlt években. melyeit az ország minden megyéjéből, valamint Buda­pestről érkeztek, hogy szá­mot adjanak felkészültsé­gükről, katonai ismereteik­ből. A terepszínű ruhába öl­tözött csapiatok nagy fegye­lemről, valóban jó felkészült­ségről tettek bizonyságot. A legkülönbözőbb feladatokat is piontosan, sikerrel teljesí­tették. Mindenki örült, ami­kor egy-egy csapat sikerrel fejezte be feladatsorozatát, érthető viszont, hogy a kö­zönség túlnyomó része a bor­sodi csapatok eredményeit figyelte. A borsodiak rá is szolgáltak erre a figyelem­re. A 35 éven aluliak kor­osztályában az első helyet a borsodiak szerezték meg, a 35 éven felüliek korosztályá­ban piedig az ötödikek let­tek. Ez utóbbiak versenyé­ben a budapestiek bizonyul­tak a legjobbnak. Külön szükséges szólni a kiállításokról, melyek a lá­togatók ezreit vonzották. A harckocsi, az ágyúk, az ak­navetők környékéről szinte egy pillanatra sem fogytak el az érdeklődők, a min­denről kérdező, minden mű­szerbe belenéző emberek. Fiatalok is, felnőttek is. A különböző lőfegyvereket, vegyvédelmi eszközöket, hír­adástechnikai műszereket, hajómodelleket, könnyűbú­vár-felszereléseket, sport­fegyvereket ugyancsak sokan nézték meg, de nemigen fo­gyott a nép a lobodé elől sem, ahol a légpuskákkal mindenki kipróbálhatta lö­vésztudom ány át. Érdekes, gazdag programú nap volt a Csanyikban. Si­kerrel zajlott le, nagy tö­megeket vonzott az MHSZ, valamint a közreműködő ka­tonai alakulatok újabb, nagyszabású rendezvénye. Kitüntetések polgári védelmi munkáért Felhívás u megye úttörőihez Közlekedési úttörők találkozója — Róka! Róka! Jelentkezz... A közlekedési úttörők a rádiózás rejtelmeivel ismerkednek a csa- nyiki honvédelmi bemutatón. ték. Miskolcon például 11 iskolában, Szerencsen hat is­kolában van közlekedési őrs. A III. megyei találkozó részvevői felhívással fordul­tak Borsod úttörőihez, hogy valamennyi úttörőcsapatnál alakítsanak közlekedési őr­söt. A megnyitó Ságvári End­re szobrának megkoszorúzá­sával fejeződött be. Ezután a felnőttek tanácskozást tar­tottak, amelyen a közleke­dési őrsökben végzett mun­kát vitatták meg. A pajtások egy része a megnyitó után a Királyasz­talra ment, hogy megtekint­se a honvédelmi kiállítást­A benevezett csapiatok öt­perces időközökben neki­vágtak az akadályverseny­nek, amelynek útvonalán hat állomás feladatait kel­lett megoldaniuk. A miskolci pajtások beér­kezését követően ebéd vár­ta a közlekedési úttörőket, majd ezt követte az ered­ményhirdetés. Az akadály- verseny — öt-öt pajtásból álló csapatok vetélkedője — első helyét a miskolci 32. számú Általános Iskola csa­pata szerezte meg, második lett a 22-es számú iskola, míg a „bronzérem” az ede- lényl csapatnak jutott. Ny. F. Úttörők meneteltek vasár­nap délelőtt a esanyiki KISZ-iskola felé. A zászló­téren felhangzó kürtszó a közlekedési úttörők III. me­gyei találkozóját köszöntöt­te, amelyet a Magyar Úttö­rők Szövetségének Borsod megyei elnöksége, a Megyéi Rendőr-főkapitányság és a Közúti Baleset-elhárítási Ta­nács rendezett a fegyveres erők napja tiszteletére. Az ünnepségen megnyitó- beszédet dr. Koleszár István ezredes, megyei rendőr-főka­pitány mondott, aki beszé­de után megjutalmazta Réti Jánost, a miskolci közleke­dési század vezetőjét, Jakó Istvánt, a miskolci 37. szá­mú Általános Iskola úttörő­csapatvezetőjét, Kiss Jánost, az ózdi járási hivatal mun­katársát és Tompa István mezőkövesdi ifjúsági vezetőt. A pajtások a megye 25 közlekedési őrsét képvisel­Értesítés! Értesítjük fogyasztóin­kat, hogy 1971. szeptem­ber 29-én 7—16-ig az áramszolgáltatást szüneteltetni fogjuk Miskolc, III. kér.. Dimit­rov tér, Fadrusz, Gépész, Görögszőlő, Avar. Liszt F., Bíró utcákban, vala­mint a Marx K. u. 2. sz- tól 32. sz.-ig. ÉMÁSZ m. sz. kirend. Ózd, 2000 néző. Vezette: Borzási. Ózd: Katona — Abuczki, Murányi, Mahai, Kovács, Várallyai, Dolezsál (Zalai II.), Szendrei, Csuhány, Fii- kő (Egri), Tóth. Edző: Za­lai László. A vendégek megszállták kapujuk előterét, jól tömö­rültek. Egyedüli lehetőség a széleken vezetett támadás volt. Ezt jól alkalmazták az ózdiak. Gyors elfutások, jó cselek és nagyszerű belőtt labdák jelezték, hogy mind­két ózdi szélső jó formában van. Kovács, Várallyai és Abuczki gyakran tört előre és távolról is sokat lőtt ka­pura. A 20. percben a Ko­hász már a 7. szögletét rúg­ta. A 27. percben a kapura tartó labdát egymást köve­tően háromszor fejelték ki a gólvonal előtt, amíg vé­gül Kovács fejesével szem­ben tehetetlennek bizonyul­tak. ' 1:0. Szendrei és Csu­hány hagyott ki egy-egy gólhelyzetet. Szünet után góllal kez­dett a hazai gárda. Dole­zsál az alapvonalról reme­Visszavágtak a vendégek Nowy Suez—Miskolci orvosok 1:0 (1:0) Diósgyőr, 400 néző. Vezette: Fecsíke L. Nowy Sacz: dr. Sekula — dr. Stepniow^ki, dr. Janik. dr. Sza- lajkó. dr. Bogucki, dr. Kajda, dr. Kowalski I., dr. Kowalski II.. dr. Fortuna, dr. Gurbovicz, dr. Stéjmiowski n. Csere: dr. Dzik. Miskolc: dr. Emőke — dr. Ko­vács, Szereli, Dankó I., dr. Dan- kó S., dr. Kiss la., dr. Papp, dr. Székely, dr. Ősire, dr. Szunyogh. dr. Kaáli. Csere: dr. Szűcs, dr. Kiss I. Már a 3. percben meleg hely­zet alakult ki a vendégek kapuja előtt, de a csatárok hibáztak. A lengyel csapat csak rajta ütés­szerű tám ad ás olckal kísérletezett. A hazaiak fölénye ellenére a 30. percben dr. Gurbovicz révén a vendégek szerezték meg a veze­tést. Néhány perccel később Emőke dr. bravúrosan védett. A második félidő is változatos küz­delmet hozott, de a lengyel ka­put* mindent védett. Jók: dr. Emőke. dr. Kiss L., Szerdi, dr. Szunyogh. labdarúgás Miskolci Fonoda—MEMTE 7:0 (3:0) Veaette: Fecske 1.. Diósgyőr, 200 néző. A fonodái lányok ügyesen játszottak, s az első félidőben szép akciókból lőtt gólokkal és egy öngóllal 3:0-ás vezetést sze­reztek. A második félidőben is tovább támadott a „nagy múltú” csapat (2 éves a nót labdarúgás a fonodában) és lehengerelte a 3 hetes „újoncokat”. Góllövő: Varga Éva (4). Konkoly, Kácz, Vasárnap megkezdődött a vá­rosi női labdarúgó-bajnokság, melynek „nyitómérkőzésén” a Pamutfonoda 11:1 arányban le­győzte Mályit. Az NB 1. B állása: 1. Dunaújváros 8 5 3 — 11: 4 13 2. Zaiaegersz. 8 5 2 1 19: 6 12 3. Dorog 8 4 3 1 12: 5 31 Debrecen 8 4 3 1 il: 4 11 5. MÁV DAC 8 4 3 1 14: 8 11 6. SZKOD 8 5 1 2 17:12 11 7. Békéscsaba 8 4 2 2 12: 6 10 8. Bp. Spart. 8 3 3 2 9:11 9 9. Kecskemét 8 3 2 3 16:13 8 10. Oroszlány 8 3 1 4 17 Ű5 7 11. Várpalota 8 3 1 4 5: 9 7 32. G.-MAvag .8 2 2 4 8:11 6 13. FÖSPED 8 2 2 4 10:16 6 14. Ózd 8 i 3 4 9:14 5 16. Szóin. MTE 8 2 1 5 8:15 5 16. VOLÁN 8 1 2 5 7:15 4 Pénzügyűr 8 — 4 4 4:12 4 1«. Pécsi Hány. 8 1 2 5 8:21 4 NB 11. Északi csoport: l. Nagybátony 7 4 3 — 16- 5 il 2. MVSC 7 4 2 1 10- 6 10 3. Izzó 7 3 3 1 12- 6 9 4. Leniováros 7 3 3 1 9- 7 9 5. Kazincbarcika 7 3 2 2 10- 1 8 Nyíregyháza 7 3 2 2 7- 4 8 7. Vác 7 2 4 1 9- 7 8 8. KKFSE 7 2 4 1 5- 4 8 9. BVSC 7 3 1 3 12-12 7 Sátoraljaújhely 7 2 3 •i 8- 8 7 11. Ikarus 7 2 3 2 11-13 7 12. Kisterenye 7 2 2 3 12-10 6 13. Esztergom 7 1 f 4 10-16 4 Gyöngyös 7 2 — 5 7-13 4 15. Bakam az 7 2 L_ 5 10-37 4 16. Saig. KSE 7 • 2 5 5-18 2 kül tálalt középre és a be­robbanó Tóth fordulásból nagy gólt lőtt: 2:0. Fiikő fe­jese, Várallyai lövése centi­méterekkel kérülte el a ka­put. Az 54. percben Szend­rei éles lövése a vetődő ka­pus kezéből kiperdült és Csuhány közelről nem hi­bázott, 3:0. Tűzijátékot ren­deztek az egy kapura játszó ózdiak. Dolezsál lövése ki­pattant a kapusról, a csatár ismét rálőtt, de újból a ka­pusba. Csuhány viszont jó helyzetben a kapus kezébe fejelt. A negyedik gól a percben esett. Dolezsál 30 méteres keresztlabdáját az üresen álló Fiikő 25 méter­re a kaputól lekezelte és ballal a léc alá bombázott. Szendrei lőtt még egy ka­pufát Jó iramú, gólokban is gazdag mérkőzést láthatott a közönség. A korszerű szél­ső játék döntötte el a ta­lálkozót. Jók: Dolezsál (a mezőny legjobbja). Tóth, Abuczki, Kovács. Vincze Zoltán NB II. Megszakadt a „sorozat ... Kazincbarcika— Nyíregyháza 1:0 (1:0) Kazincbarcika, 1200 néző. Vezette: Egervári. KVSE: Győri — Lipcsei, Ködmön. Erdősi, Szitka, Gál, Simkó, Varga, Kopa, Ráczi, Cservenka. Edző: Nagy György. A hazaiak nagy buzga­lommal készültek a találko­zóra, mert fűtötte őket a visszavágás vágya a tavaszi 0:l-ért, és az is, hogy az utóbbi években otthon nem sikerült győzniük a nyíregy­háziak ellen. A Vegyész már az 5. perc­ben megszerezte a vezetést. Kopát buktatták a 16-oson belül, a 11-est Varga lőtte a hálóba. 1:0. Nagy fölény­ben játszott a Vegyész, kü­lönösen Simkó volt elemé­ben, aki többször teremtett meleg helyzeteket Piltsuk kapuja előtt. A második félidőben to­vább tartott a hazai nyo­más, de a remekül védő Pilisük mindent hárított. Kopa, majd Ráczi hagyott ki biztosnak látszó helyzeteket. Jók: Szitka, Lipcsei és Sim­kó. Nem sikerült gólt rúgni Sátoraljaújhely— Kossuth KESE 0:0 Sátoraljaújhely, 500 néző. Vezette: Papp I. Sátoraljaújhely: Szakáll — Suszterics, Lengyel, Lisov- szki, Sütő, Szűcs, Telenkó, Szepesi, Noszály (Schuller), Jászter, Dutkievics. Edző: Sipos Ferenc. A hazaiak már a mérkő­zés elején mezőnyfölénybe kerültek, de csatáraik sorra kihagyták a legjobb helyze­teket is. Noszály kétszer is kínálkozó lehetőséget ha­gyott kihasználatlanul. A második félidőben a játék keményebbé vált, de gólt egyik csapat sem tudott el­érni. A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, de ahhoz gólt, vagy gólokat kell rúgni... Jók: Sütő és Szűcs. Az első idei Gyöngyös—Lcninváros 2:0 (1:0) Gyöngyös, 2500 néző. Ve­zette: dr. Nagy. Leninváros: Varga — Breuer, Zumpf, Bakos (To- perczer), Palotás. Homródi, Tóth, Kiss, Vajda (Haisz), Bodzsár, Frits. Edző: Béki Bertalan. Megszakadt az LMTK idei remek mérlege, hiszen Gyöngyösön elszenvedte el­ső vereségét. A hazaiak egy távoli lövéssel már az első percben vezetéshez jutot­tak. A félidőben még Bod­zsár veszélyeztetett, fejesét azonban a bíró nem látta gólnak. A második félidő­ben szabadrúgásból tovább növelték előnyüket a ha­zaiak, végül megérdemelt győzelmet arattak a he­lyenként túl keményen' ját­szó vendégek ellen. L. L. „Verejtékes” egy pont MVSC—Ikarus 1:1 (0:1) Miskolc, 2000 néző. Vezet­te: Asztalos. MVSC: Kun — Buczkó, Herr, István, Krompaszky, Locker, Lipták, Kunfalvi (Maróti), Molnár (Krisztián), Kiss, Karcagi. Edző: Szent- marjay Tibor. Úgy kezdődött a találko­zó, hogy az MVSC gólok­kal nyer. Az első negyed­óra után már látszott, hogy az igen rossz felfogásban játszó hazaiak annak is örülhetnek, ha egy pontot itthon tarthatnak. S ez igazo­lódott is. Rengeteg hibával játszott a hazai együttes. A csatársorból hiányzott az akarás, a lendület. A rossz atedások ’abdakezelési hi­bák és a sok körülményes­kedés megbosszűlta magát: a 38. percben védelmi hibá­ból vezetést szereztek a vendégek. Szünet után az Ikarus — mint az várható volt — az időhúzásra, a labdatartásra törekedett, s erős védelmi falat vont a kapu elé. Va­lamit javult az MVSC já­téka. de a fiúk továbbra is sokat körülményeskedtek, hibáztak. Novak — az MV­SC volt kapusa — külön „szórakoztatta” a közönséget időhúzásaival, s a vendégek védelmében mutatkozó időn­kénti zavart sem használ­ták ki a hazaiak. Kevés említésre méltó esemény történt. Végül is a 82. perc­ben Kiss beíveléséből Loc­ker megszerezte az egyenlí­tő gólt. Jók: Buczkó és Loc­ker. (felföldi) KERESÜNK a város belterületén ve­tőmag tárolására alkal­mas száraz és szagmentes RAKTAK H ELVI SÉGET. Vetőmag Vállalat, Miskolc. Sánc u. 15. Telefon: 16-823. Remek szélsőjátékkal Ózd —Pécsi Bányász A:0 (1:0)