Észak-Magyarország, 1971. augusztus (27. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-03 / 181. szám

ÉSZAK-MAGYARORSZAG 6 1971. aug. 3., kedd DVTK-Diósd 7:1 (0:1) Vasárnap a legjobb 16 kö­zé jutásért játszott Magyar Népköztársasági Kurta-mér­kőzést a DVTK NB I-es csa­pata a járási I. osztályban szereplő Diósdi TC-vel. A múlt héten Lengyelország­ban portyázó DVTK-t nem késztette különösebb erőfe­szítésre a nagy lelkesedéssel játszó hazai csapat. A sok osztálykülönbséget a nagy technikai és erőnléti diffe­renciát ugyanis aligha tudta pótolni a lelkesedés. A Diós­győr csak az első félidőben játszott jól, ekkor érte el gólja többségét is, hiszen szünet után mindössze egy­MVSC—SZVSE 2:0 (1:0) Miskolc, 500 néző. Vezette: Fehér. MVSC: Kun — Buczkó, Herr, Kosa, István, Maróti, Molnár, Krisztián, _ Nagy, Sármány, Kiss. Edző: Szent­marj ay Tibor. A kánikulai hőség már az első percekben sejtette, hogy ez a Vasutas Kupa- mérkőzés nem lesz magas színvonalú. Bár a hazai csa­pat lépett fel támadólag, az iram meglehetősen gyenge volt. A vasutasok csatársora keveset mozgott, sokat egyte- nieskedtek. A védelem és a középpályások jól megértet­ték egymást. Az MVSC ve­zető gólját egy szabálytalan szerelés után a 13. percben Kiss szerezte, 11-ősből. A félidő hátralevő részében több szép mégoldást látha­tott a közönség, azonban a befejezés nem sikerült. Kiss, szer találtak hálóba a ven­dégek. Meg kell azonban említeni, hogy az első 45 percben a rendkívül rossz pálya ellenére is számos szép akciót lehetett látni a diósgyőri játékosoktól, külö­nösen a középpályás Oláh és Sikora volt elemében, de jól játszott Fekete is. A védő­ket nem állította nehéz fel­adat elé a hazai csatársor, így végeredményben a Diós­győr félerővel is biztosan nyert, és bejutott a legjobb 16 közé. Sorozatos DVTK-roham után az első gólt Fekete át­adásából Horváth szerezte, a majd Krisztián hibázott, biz­tos gólhelyzetben. Szünet után sem változott a játék képe. Az MVSC to­vábbra is középen erőltette a támadásokat. Kosa egy vé­delmi hiba után az üres ka­puból, a gólvonalról rúgta ki a labdát. A második gólt is Kiss szerezte: egy kapu előtti kavarodás után védhe- tetlenül fejelt a hálóba. Az ellentámadásnál , az MVSC kapujától 10 méterre Bucz­kó szabálytalanul szerelt. A közvetett szabadrúgás után Kiss a gólvonalon mentett. A 75. percben Kiss szöktet­te Krisztiánt, akinek lövése a felső lécről pattant visz- sza. A 83. percben villámlás és dörgés közepette hatal­mas vihar söpört végig a pályán, s a játékvezető le­fújta a mérkőzést. Jók: Herr, István, Maróti, Sármán” (felföldi) 16. percben, 1:0. Nem sokkal később Fekete nagy erejű lövése a jobb felső sarokban kötött ki. 2:0. Egy perc múl­va Oláh 14 méterről bombá­zott a kapu bal oldalába (3:0), majd Fekete (4:0) és Sikora volt eredményes, s így, fél óra elteltével már 5:0-ra vezetett a DVTK. A hazaiak a 35. percben szépí­tettek Bírta révén. 5:1. A félidő hátralevő perceiben nagy fölényben játszott a DVTK, mégis csak 1 gólt si­került szereznie Horváthnak. 6:1. Szünet után kiengedett a Diósgyőr, inkább játszado­zott, és ennek következtében a második 45 percben mind­össze egyetlen gólt sikerült szereznie Feketének. Időn­ként a diósdiak is vezettek néhány veszélyes támadást, de nem bírtak a DVTK vé­delmével. A diósgyőri együt­tesben Oláh. Sikora és Fe­kete játszott az átlagostól jobban. * A legjobb 16 közé 13 NB I-es csapat jutott: az Üjpes­ti Dózsa, FTC, Vasas, MTK, Bp. Honvéd, Győr, Tatabá­nya, Szombathely, Videoton, Diósgyőr, Salgótarján, Duna­újváros, SZEOL, egy NB I. B-s, a DVSC és két NB li­es, a Pécsi Ércbányász és a Sátoraljaújhelyi Spartacus. Az alapvonalról rúpiák a isit MGM Debrecen — Sátoral­jaújhelyi Spartacus 1:0 (0:0) Debrecen, 300 néző. Vezet­te: Bállá. Sátoraljaújhely: Szakáll — Suszterics, Lisovszky, Toro­nyi, Szűcs, Virágh, Noszály (Csabai), Telenkó, Schuller, Szepesi, Dutkievics (Sütő). Edző: Sípos Ferenc. Az első félidőben a sátor­aljaújhelyiek támadtak töb­bet, helyzeteik is akadtak, de nem tudták azokat érté­kesíteni. Szünet után a ha­zaiak átvették a játék irá­nyítását, és az 57. percben megszerezték a győzelmet je­lentő egyetlen gólt. Szinte az alapvonalról rúgták ka­pura a labdát, és Szakáll már csak a gólvonalon belül érte el. A gól után az újhe­lyiek még próbálkoztak ugyan, de erőtlen támadása­ik megtörtek a jól záró deb­receni védelmen. Jók: Li­sovszky, Toronyi és Szepesi. Gyenge kezdés, viharos hefeiezés A szegedi kapus ment Sármány elől Foto: Szabó István. ÜZEMEK! SZÖVETKEZETEK! ÁLLAMI GAZDASÁGOK! Szíves figyelmébe ajánljuk Tűzoltó készülékeinket 5 kg-os freon gázoltó készülék 6 kg-os poroltó készülék 1 kg-os poroltó készülék 20 kg-os szénsavoltó készülék 282,— Ft 843,— Ft 220,40 Ft 2690,— Ft Készülékeink árai, minden típus esetében, a feliüggesztőt is tartalmazzák. Kaphatók A FÉMVILL KERESKEDELMI VÁLLALAT I. sz. közületi boltjában, Miskolc, Vásártéri u. 15. A MEGRENDELÉSEKET BEÉRKEZÉSÜK SORRENDJÉBEN ELÉGÍTJÜK KT! Nemzetközi női labdarúgó-mérkőzések TJ. Opatske Kassa—Nyéki ÁFÉSZ 0:0 Nyéki ÁFÉSZ: Egri — Nagy, Losonczi, Kohányi, Bányai, Koloasi, Szabó, Pak­si, Bodnár, Egri II., Cservák. Edző: Lakatos Sándor. Első ízben került sor rá, hogy megyénkben nemzet­közi női labdarúgó-mérkő­zést játszottak. A Nyéki ÁFÉSZ női csapata fogadta a TJ. Opatske Kassa labda­rúgó csapatát. A lányok két mérkőzést játszottak. Az el­ső találkozóra Ónodon ke­rült sor szombaton, mintegy 300 néző előtt, ahol a nyé­ki lányok közelebb álltak a győzelemhez, mint a máso­dik ligában szereplő vendé­gek. A mezőny legjobbja Ko- lozsi volt. TJ. Opatske Kassa—Nyéki ÁFÉSZ 1:0 Nyéki ÁFÉSZ: Egri — Nagy, Losonczi, Kohányi, Bányai, Kolozsi, Szabó, Pak­si, Bodnár, Egri II.. Cservák. Edző: Lakatos Sándor. A visszavágóra vasárnap délelőtt került sor Nyéklád- házán, mintegy 400 néző előtt. Az ÁFÉSZ-lányok fer­geteges támadásokat vezet­tek a kassaiak kapujára, de a góllövő cipőjüket otthon felejtették, mert egy-két mé­terről is kihagyták a leg­jobb helyzeteket. Az egyet­len gól az 50. percben esett. Góllövő: Spaceiova IIT. K. I. Bán y ász fölén y Borsodi Bányász—Debreceni EAC 3:2 (1:0) SajÓ6zentpéter, 200 néző. Vezette: Tátrai. Borsodi Bányász: Czibere — Györke, Katona, Nagy B., Csipke, Göncze, Geregur, Tomesz, Verebélyi, Kertész (Fazekas), Szálkái. Edző: Bolemányi Károly. A Bányász némi fölényt harcolt ki, és többet kezde­ményezett. A csatárok több­ször zavarba hozták a DE- AC-védőket. A 28. percben Szálkái a kifutó Pálhuber felett átemelte a labdát, 1:0. Az 50. percben Kiss L., a ki­futó kapus mellett a hálóba talált, 1:1. Szálkái buktatásá­ért a büntetőt Csipke a há­lóba továbbította, 2:1. Majd Kertész erős lövéssel küldte a hálóba a labdát, 3:1. A DEAC közvetett szabadrúgá­sát Szabó értékesítette, 3:2. Az utolsó percben Csipke 11-esét Pálhuber kiütötte. A Bányász az egész mérkőzés ideje alatt fölényben ját­szott. a győzelmet megérde­melte. Jók: Katona, Vere­bélyi, Szálkái, illetve Pálhu­ber és Szabó. Kerékgyártó Imre Gál Béla búcsúzik Szerdán délután 17 órai kezdettel rendezik Diósgyőrött a DVTK— Kazincbarcika barátsá­gos mérkőzést, melynek ünnepélyes jelleget ad dől Béla búcsúja. A já­tékos — tanulmányai folytatása miatt — Ka­zincbarcikára igazolt, és ősztől a Vegyészben ját­szik. Gál Béla nagyon sok felejthetetlen „labdarú­gócsata’’ részvevője, nemegyszer kiemelkedő játékosa volt a DVTK- nak. Szivvel-lélekkel küz­dött a piros-fehér szí­nekért, mindig megtet­te, amit vártak tőle. A Diósgyőr elnöksége mél­tó keretek között akar­ja elbúcsúztatni egykori játékosát. A búcsúmérkőzésre a belépőjegyek 4 és 8 fo­rintos árban (plusz olimpiai hozzájárulás) kaphatók. Ósdi győzelem Ózdi Kohász—FÖSPED Szállítók 1:0 (1:0) Budapest, 500 néző. Vezet­te: Bircsák. Ózd: Katona — Abuczki, Murányi, Machai, Kovács (Holczhauser), Várkonyi (Fü- kő), Bársony, Egri, Szendrei Zalai, Tóth. Ózdi rohamokkal kezdő­dött a játék. Tetszetősen adogattak az ózdi fiúk, sok volt a jól időzített kereszt- labda a széleken. Bársony remekül futott el a jobb szé­len, a kapu elé belőtt labdá­ját Zalai habozás nélkül, két védő között a jobb sarokba bombázta. A bíró les címén nem adta meg a gólt. A 20. percben Egri a félpálya tá­jékán magára vonta a védő­ket, ügyesen „lyukra tette” Bársonyt, aki végigszágul- dott a szélen, és 10 méterről. nehéz szögből a hosszú sa­rokba lőtte a labdát. 1:0. Szünet előtt 15 percre kien­gedett az Ózd. A három leg­jobbját nélkülöző hazai gár­da ekkor fölénybe került, de Katona remekelt. A második félidőben oly­kor cica-egérharc folyt a pályán. A jó erőben levő óz­diak remekül játszottak, sok helyzetet hoztak össze, de a kapu előtt túl könnyedén keresték a megoldásokat, és így sokat hibáztak. Ezek kö­zül is Egri óriási gólhelyze­te emlékezetes. Nem sokkal később a kapus által üresen hagyott hálót Szendrei cé­lozta meg, de saját szélsőjét, Tóthot találta el. Lelkesen, „ésszel” futbal­lozott az ózdi gárda. Gólok­kal kellett volna győznie. Jók: Katona, Tóth, Zalai, Bársony. ÍZ | PS-,-rr—frjl TT ST wM HFlI ));l £ ti IsZOLGÄLTATÄSOKflää GÉP JARMÜ-TULA JDONOSOK! GÉPJÁRMÜ-UZEMELTETÖK! vállalatok: közületeki SZÖVETKEZETEK! FIGYELEM! flFIT XVI. sz. 3. sz. üzemegysége Hejöcsaba, Téglás u. 4. Telefon: 38-711, 13-864 Soron kívül vállalja: személygépkocsik, kistcher- gépkocsik műszaki-hatósági vizsgára történő ellenőrzését, hibamegállapítását, felkészí­tését. VEGYE IGÉNYBE SZOLGÁLT ATÁ S AINK AT! KERESSE FEL SZERVIZÜNK ÜGYFÉLSZOLGÁLATÁT! SZERVIZÁLLOMÁS: HEJÖCSABA, TÉGLÁS U. 4. Könnyű elleniéi