Észak-Magyarország, 1970. április (26. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-28 / 98. szám

Kedd, 1970. április 28. ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 5 A fegyelmezett játék diadala S. Spartacus—MVSC 2:0 (1:0! Sátoraljaújhely, 700 néző. Vezette: Fehér II. S. Spartacus: Szakáll (7) — Suszterics (7), Lengyel (íl), Szűcs (7), Toronyi (8), Telen- kó (6), Perecsi II. (5) (Pere- csi I. 6), Noszály (7), Jászter (7), Szepesi (7), Dutkievics (6). Edző: Sipos Ferenc. MVSC: Vadas (3) (Gulyás 6) — Krompaszky (6), Tordai (6). Hernádi (6), Szendrey (6), István ((>), Kunfalvi (6). Jónás (4) (Mezei 5), Marási ifi), Kiss (4) (Sármány 6), Buczkó (5). Edző: Szentmar- jay Tibor. Jó iramban kezdődött a mérkőzés. Helyzetek is adód­tak, de, amíg az MVSC (Jó­nás, Marosi, Buczkó) kihasz­nálatlanul hagyta azokat, a Spartacus gólt is szerzett be­lőlük. A 9. percben Noszály nagy partdobását Szepesi fej­jel csúsztatta a hálóba, a rosszul kiinduló Vadas kezei között, 1:0. A gól fellelkesí­tette a hazaiakat, s egyre- másra vezették támadásaikat a kapkodó, szétesően játszó vasutasok kapujára. Dutkie­vics és Jászter hagyott ki jó helyzetet, a másik oldalon viszont Buczkó ívelése adott munkát Szakádnak. Fordulás után, az 50. perc­ben Telenkó éles szögből lőtt, a labda Vadasról kipattant, és Jászter közelről a hálóba továbbította. 2:0. A vasuta­soknál a hármas csere vitt némi színt a kevés elgondo­lással folyó játékukba. A két együttes középpályásai kö­zötti különbség, s a hazai vé­dők határozottsága azonban továbbra is fölényt biztosí­tott a vendéglátók számára. Az MVSC támadói (Kunfalvi és Marosi) néhány távoli lö­véssel kísérleteztek — ered­ménytelenül. A küzdelmes, de az atlagps színvonalat alig elérő talál­kozón a fegyelmezett csapat­játék. s a kapusok közötti kü­lönbség döntött. Jók: Len­gyel, Toronyi. Suszterics. Sze­pesi. Az MVSC-nél senkit ■sem lehet kiemelni. Monostori Gyula 4 fölény gól is megmutatkozott KVSE— Nagybátonyi Bányász 4:1 (2:1) Kazincbarcika, 2000 néző. Vezette: Gál. KVSE: Fülöp (7) — Csir- maz (7). Ködmön (7), Erdő- si (8), Verbovszky (8), Vár­helyi (7), Lázár (6), Varga (7), Szitka (8), Ráczi (7), Cservenka (8). Edző: Nagy György. Széllel szemben is a Ve­gyész támadott többet, óm a bányászok sokáig szívósan védekeztek. A 20. percben Cservenka jő lövése nyitotta meg a gólok sorát. 1:0. Öt perc múlva ugyanő szerezte a másodikat is. 2:0. Ezután fellazult a hazai védelem, s ezt a vendégek a 30. percben Kupcsulik révén ki is hasz­nálták. 2:1. Szünet után nyo­masztóvá vált a hazai fölény. A 65. percben ez góllá érett. Varga kapásból lőtt a háló­ba. 3:1. Három perccel ké­sőbb ismét Varga volt ered­ményes. 4:1. A hajrában ki­engedett a Vegyész, s a ven­dégek is támadgattak — eredménytelenül. Jók: Erdő- si, Verbovszki, Szitka, Cser­venka. Értékes pont idegenből Borsodi Bányász—Kossuth KFSE 1:1 (1:0) Szentendre, 500 néző, ve­zette: Vörös. Borsodi Bányász: Vörös (7) — Szakács (5), Katona (7), Négyesi (8), Benkő (7), Bódis (5) (Kertész), Verebé- lyi (6), Csipke (7) (Matisz), Kankulya (8), Urban (7), Tóth (5). Edző: Bánáti Re­zső. Erős iram és kemény játék jellemezte a mérkőzést. A 10. percben kitörő Verebélyit a ltí-oson belül buktatták. _A megítélt büntetőt Négyesi ér­tékesítette, 1:0. Ezután a széltől támogatott hazaiak némi mezőnyfölényre tettek szert, azonban igazi Gólhely­zetet nem tudtak kialakítani. A 60. percben Verebélyit új­ra buktatták, a síp néma ma­radt. A büntetőt reklamáló Katona miatt a bíró közvetett szabadrúgást ítélt, amit a ha­zaiak gyorsan elvégeztek, s a fellazult védelem mellett si­került az egyenlítés, 1:1. Jók: Vörös, Katona, Négyesi Kankulya. Kitin! teljesítménnyel. Lcninvárosi MTK— Vasas Izzó 2:0 (1:0) Leninváros. 1500 néző. Ve­zette: Almást L MTK: Dohány (8) — Breuer (8), Homródi (7), Kecskó (9). Zumpf (7), Tóth (7), Kiss (9), Haisz (9), Szé­les (8), Bodzsár (8), Frits (7), (Gunits 7). Edző: Bán Nán­dor. Izzó. támadásokkal kez­dődött a játék, de a hazai vé­delem kitűnően hárított. Fél, óra elteltével az LMTK vet- | te át a játék irányítását, s egyre-másra teremtette a jó helyzeteket ellenfele kapuja előtt. A sok támadás, a 36. percben gólt eredményezett. Kiss beadását Bö'dzsár lőtte a hálóba. 1:0. Szünet után is a hazaiak támadtak. A 78. percben Gunits hibázott nagy helyzetben. A 82. percben Kiss a kivetődö kapus mel­lett beállította a végered­ményt. 2:0. A kitűnően ját­szó LMTK-ból Kecskó, Kiss és Halsz teljesítményét kü­lön is ki kell emelni. Értesítés! NB II. Északi 1. Volán SC 7 6 2. KMTK 7 5 3. Leninváros 7 5 *. SKSE 7 * 5. Sátoraljaújhely 7 3 6. Kistereny« 7 2 7. Izzó 7 3 S. Nyíregyháza 7 ?■ 9. Miskolc 7 3 0. K. KFSE 7 2 1. Rorsodi B. 7 1 2. Esztergom 7 2 3. Ikarus 7 1 4. BEAC 7 1 5. Nagybátony 7 — S. KELTEK 3 í. csoport: 1 — 17: 3 13 — 2 18: 5 10 — 2 16: 8 10 2 1 IC: 9 10 1 »: S 9 1 7: 5 8 2 10:12 8 2 6:77 8:10 6: 8 5:10 9:12 5:10 4:12 3:10 302 A Borsod megyei Labda­rúgó Szövetség értesíti sport­köreit, hogy tekintettel a má­jus 1. és 2-i kettős ünnep­re, május 3-a (vasárnap) ren­des munkanap, így a május 3-ára kisorsolt bajnoki mér­kőzéseket május 2-án (szom­baton) keli megrendezni. A két csapat írásbeli megálla­podása alapján a mérkőzés május ji-én is lejátszható, Erkölcsi győztes a OVIK Újpest—-Diósgyőr Isi (1:0) Diósgyőr, 20 000 néző. Ve­zette: Soós G. — több hibá­val, és egy súlyos tévedés­sel, amikor is a második fél­időben les címén nem adta meg Vass gólját. DVTK: Bencze (9) — Ko­vács ,(7), Salamon (8), Sáf­rány (7), Gál (7), Mathesz (7). Hajas (8), Udvarev (8), Kol- láth (8), Fekete (6), Vass (8). Edző: Tátrai Sándor. A mérkőzés előtt kissé bo­rúlátó volt Tátrai edző, s ez érthető, hiszen Horváth és Gass után a korábbi mérkő­zéseken kitűnően védő Veréb húzódó Kolláth pillanatok alatt jól beilleszkedett a vé­delembe, és Földest is nagy igyekezettel játszott. Jól si­került a következő csere is, a friss erő Csuhánj% aki Fe­kete helyére jött, nagy kedv­vel játszott, rúgott egy kapu­fát. és ő szerezte a kiegyen­lítő gólt — amelyet meg­adott a bíró. Mert az igaz­sághoz tartozik, hogy egy másikat nem adott meg. Utólag nagyon nehéz bizo­nyítani, kinek volt igaza. Soós les címén nem adta meg Vass gólját, véleményünk Bencze merész clőrevctődéssel szerzi meg a labdát Bonc elől. Foto: Laczó J. is megsérült, így az ő helyet­teséről is gondoskodni kel­lett. Ugyanakkor lehetőséget adott Vassnak és Gálnak is a bizonyításra. Az Újpest leg­jobb együttesével lépett pá­lyára. Ügy nézett ki, hogy a 3 sérült alapos vérveszteséget okoz a DVTK-nak, s erre le­hetett következtetni abból is, hogy a vendégek nem sokkal a kezdés után gólt értek el. Az első félidőben az Újpesti Dózsa támadott többet. A szél segítségét jól kihasználták a vendégek, s ebben az idő­szakban kissé elfogódottan szerint az ellenféltől kapott labdánál Földesi és Vass nem lehetett lesen, s ami­kor Vass kicselezte az újpes­ti kapust. Káposzta már a gólvonalon állt. Szünet után a DVTK nem­csak lelkesedésből vizsgázott jelesre, hanem kombinativen, ügyesen is játszott. Az ebben az időszakban nyújtott telje­sítménye alapján a döntet­len eredmény elsősorban a Dózsára hízelgő. Kis szeren­csével, esetleg az imént em­lített, vitatható góllal köny- nyen mindkét pontot meg­él. A 33. percben pedig Nagy és Hajas összecsapása után a kitörő Kolláthot jó helyzet­ben, csúnyán felvágta Zám- bó. A második félidő is újpesti rohamokkal kezdődött. Bene fejesét két lépésről belevető- déssel hárította Bencze, majd a középcsatár az 5-ösről le­adott lövését ütötte ki, és nem sokkal később Dunai közeli lövését is jól hárítot­ta. Ezután jött fel a DVTK. A sérült Kovács helyett Föl­desi került a csatársorba, Kolláth pedig hátvéd lett. Jobb oldali szögletnél Szent- mihályi nehezen védeti A másik oldalon Gál mentett gólhelyzetben Dunai II. elől. A 70. percben Fekete helyett Csuhány jött a pályára. Nem sokkal később lövésszerű be­adása túljutott Szentmihá- lyin, de Vass elől szögletre mentett Noskó. A 75. percben Szentmihályi verve volt, Csuhány lövése a kapufáról pattant ki. A 76. percben Vass gólját nem adta meg Soós. A 83. percben Földesi egyenlíthetett volna, de a 11- esnél lövés helyett cselezett Öt porc múlva egyenlített a DVTK. Bal oldalról szállt középre a labda, Szentmihá­lyi aláfutott, s a jól érkező Csuhány szép .gólt fejelt. 1:1. A diósgyőri együttesben ezen a mérkőzésen Bencze hiba nélkül védett, rajta kí­vül Salamon, Hajas, Üdvarev és Kolláth emelkedett ki, de a csapat többi tagja is jobb teljesítményt nyújtott ax át­lagostól. Paulovits Ágoston nb s. A-csoports 1. Ü. Dózsa 2. Vasas S. Tatnbdny* 4. MTK 5. DiósgyOr 6. Videoton 7. Hóba ETO S. Komió S 6 1 1 22: $ 13 3 * S 1 IS! 7 U 8 3 3 2 9: 6 9 8 4 1 3 11: 9 9 8 3 3 2 8: 9 9 8 2 15 10:15 5 8 2 1 5 6:13 5 8 116 5:18 3 Űré a babér Üjsághír: Bordó, a DVTK birkózója nyerte 74 kg-ban az országos vidéki kötöttfo­gású bajnokságot. Neve: Bcrdó László. Szü­letési. óve: 1945. Foglalko­zása: szerszámlakato's. Munkahelye: Lenin Kohá­szati Müvek szerszámellátó üzem. Egyesülete: Diósgyőri VTK. Szakosztálya: birkózó. Edzője: Gutman József. Jászapátiban ismerkedett meg a birkózással, általá­nos iskolás korában, majd Diósgyőrbe került, ahol rö­vid idő alatt felhívta magá­ra a figyelmet. Két év múlva országos ifjúsági bajnokságon szerzett ezüst­érmet. Katonai szolgálata alatt a Pápp József SE-ben versenyzett, de egy év múl­va visszakerült a DVTK-ba. Igen nagy része van abban, hogy a diósgyőri együttes az NB I-be került, A vi­déki országos bajnokságo­kon már többször állt a dobogó 2. és 3. fokán, most végre bajnok lett* A HÉT SPORTOLÓI: DVTK: Brunyánszkí, Ma­rosvári (kézilabdázók), Bé- ; nyci (tekéző), Raáb (atléta), í Puskás, Piriat (birkózók), Bencze, Salamon, Kolláth (labdarúgók). MVSC: Négyesi (kerékpá­rozó), Orosz (röpl&bdás), Erdei (kézilabdázó). Ózdi Kohász: Szókéné, Tamás (kézilabdázók), Lo- thaller (asztali teniszező), Tóth Gy. (atléta). Borsodi B.: Papp K. (ökölvívó). Gond (kézilab­dázó), Négyesi (labdarúgó). Sátoraljaújhelyi Sp.: To­ronyi (labdarúgó). KVSE: Cservenka (labda­rúgó). LMTK: Kiss (labdarúgó). MEAFC: Sipos (kosárlab* dázó). Szabó (röplnbdázó). M. Bányász: Borbély (ké­zilabdázó). Miskolci V. ML: Burányi (kézilabdázó). játszott a DVTK is. Szünet után még egy 10 perces haj­rára telt a Dózsa erejéből, szerezhette volna a Diósgyőr, Ez a döntetlen azonban, ér­tékét tekintve, erkölcsi vo­Autóspori Igaz, ekkor 3 abszolút gól­helyzetet teremtett a DVTK kapuja előtt, az újonc- Ben­cze azonban a leglehetetle­nebb helyzetben is bravúro­san tisztázott. És ez volt a mérkőzés fordulópontja. Az a taps, amely a kapusnak szólt, fellelkesítette az egész Diós­győrt, s a szurkolók biztatása mellett egyre többet táma­dott a hazai együttes. Az Új­pest ekkor már a játék féke­zésére törekedett, s inkább a pálya középső részén adoga­natkozásban felér egy győze­lemmel. A mérkőzés fontosabb ese­ményei. Bene lövését szög­letre ütötte Bencze, a másik oldalon pedig Vass elfutása után mentettek a védők. Az 5. percben Bene—Nagy—Fa­zekas adogatás után a jobb­szélső közelről, a hálóba lőtt. 1:0. A 11. percben Vass—Ud­varev—Vass volt a labda út­ja, de Solymosi az utolsó pillanatban közbelépett A másik oldalon Fazekas lőtt 169 indulóval vasárnap rendezték meg a Mecsek Rallye autósbajnokság pécsi futamát, amely az országos autósbajnokság első forduló­ja volt. A versenyen, melyen jugoszláv autósok is részt vettek, ki tettek magukért a miskolciak. Megelőzték a Vo­lán, az ÁFOR és a Cordatic versenyzőit A miskolciak eredményei. IV. kategória, 1150 köbcenti­méter fölött: 3. Svéda—Zse- besi (Volkswagen 1600), 4. Csapó—ifj. Szentpéteri (Opel) Lackner—Balcár (Skoda 1000 MB), a Bárdó—Palánvi pár (DKW) géphiba miatt igen jó helyről kiesett. L kategó­ria, 600 köbcentiméterig: 3. Matolcsi—Müller (Trabant), 7. Gyika—Kovács (Trabant). Abszolút értékelés: 10. Svéda—Zsebesi (Volkswagen 1600), 11. Matolcsi—Müller (Trabant), 19. Faragó—Prir.cz (Volkswagen 1000), 20. Csa­pó—ifj. Szentpéteri (Opel). tott Volt olyan eset hogy 8— 9 emberrel védekezett Ko­vács sérülése után a hátra­mellé, majd Noskó és Kovács csapott össze. A 28. percben Bene a jobb kapufát találta. III. kategória, 1150 köbcen­timéterig: 7. Faragó—Princz (Volkswagen 1000), 14. dr. Sakk Megyei II. osstúly esi Északi csoport: Harsány— Izsófalva 3:1, Csokvaomány —Putnok 1:1, Sajókazai ME- DOSZ—Borsodbóta 3:1, Szir- mabesenyő—Múcsony 2:1, Borsodszirák—Nekézseny 0:1, Bánréve—Herbolya 2:3, Ar- ló—Sajókazai Bányász 1:1, Szalonna—Sajóbábony 2:2. Északi csoport: 1. Sajóbábony 7 s 2 — 20: 5 12 2. Szirmabesényő 7 5 1 1 2l:ll 11 3. Sajókazai MEDOSZ 7 4 2 1 15: G 10 4. Nekézseny 6 4 — 2 14: 6 8 5. Csokvaomány 7 2 4 1 10: 8 8 €. Herbolya 7 3 1 3 13:10 7 7. Borsodszirák 6 3 1 2 6: 6 7 Szalonna 7 2 3 2 13:13 7 k Izsófalva 7 2 S 3 11: 9 6 lö. Bánréve 7 3 — 4 14:13 6 11. Sajókazai Bányász 7 2 2 3 13:18 6 12. Borsodbóta 7 2 1 4 14:17 5 13. Putnok t> 1 3 2 6:8 5 14. Harsány 7 n 1 4 9:18 5 15. Múcsony 6 l 2 3 5:10 4 1*» Ártó 1 — a (R SS* Ä Keleti csoport: Karcsa— Tiszalúc 0:1, Hernádnémeti— Pácin 8:1. Tiszakarád—M. Közlekedés 1:0, Bodrogke- resztúr—Tárcái 2:1, Monok— M. Helyiipar 3:2, Pálháza— Mád 0:0. Hejőcsaba—Tokaj 2:1, S. MÁV Vasas—Bodrog- olaszi 2:1. Keleti csoport: 1. Bodrogkcresztűr 7 6 — 1 25: 9 12 2. Hejőcsaba 7 5 1 1 16: 9 11 S. Tokajhcgyaljai MEDOSZ 7 5 — 2 20: 5 19 4. Hernádnémcti 7 3 S 1 17: 5 9 5. Pácin 7 4 1 2 19:19 9 6. Monok 7 3 1 3 15:13 7 7. Pálháza 7 2 3 2 6:6 7 8. Tiszakarád 7 3 1 3 7:11 7 Tiszalúc 7 3 1 3 7:11 7 10. Miskolci Helyiipar 7 2 2 3 14:13 6 11. Mád 7 14 2 6:7 6 12. Tokaj 7 3 — 4 8;15 6 IS. S. MÁV Vasas 7 2 2 3 7:16 6 41. Bodrogolaszi 7 2 1 4 12:14 5 15. Karcsa 7 11 5 7:15 3 16. Miskolci Közlekedés 3—1 c ssa * Közópcsoport: Hidasnémeti —Sajószöged 1:2, Mezőköves­di Spartacus—Nyék 1:1, Me- zőcsát—Mezőnyárád 1 :l. Szén tistván—Alsóvadász 3:2, Amót—Hejőkeresztúr li.-O, Tárd—Encs 1:5, Baktakék— Kinizsi SE 2:3, Bükkábrány— Onga 6:0. Kflzépcsoport: 1. Eucs 7 5 1 1 19: 8 11 2. Bükkábrány 7 6 1 Z ZU 1 9 3. Mezőkövesd 7 4 1 Z *2:1« 9 4. MezŐcsát 7 3 3 I 14: 9 9 5. Sajószöged 7 3 2 2 12: 9 8 6. Kinizsi 'SE 6 4 — 2 12:10 8 7. Hejőkeresztúr 7 2 3 2 »: * 7 8. Nyék 7 2 3 2 10: 9 7 9. Alsóvadása 7 3 1 3 12:1* 7 10. Arnót 7 S 1 S 9:12 7 11. Mezőnyárád 7 2 2 3 8:10 6 12. Tárd 6 3 — 3 13:16 6 13. Szentistván 7 2 2 3 9:13 6 14. Onga 7 1 3 3 7:18 5 15. Baktakék 7 1 1 E 8:23 3 16. Hidasnémeti 5 — — í »03 — A megyei sakk-csapatbaj­nokság VI. fordulójának eredményei: Miskolci Közle­kedés—Ózdi Kohász 7,5:6,5. Miskolci Vörös Meteor—Mis­kolci Spartacus II. 8,5:5,5. SÜMSE—Miskolci Helviipar 3,5:10.5. MEAFC—Kazincbar­cikai Vegyész 9,5:4,5. A baj­nokság élcsoportjának állá­sa: 1. Miskolci Helyiipar 60 p. (12), 2. MEAFC 55,5 (12), 3. Ózdi Kohász 49 (8), 4. Mis­kolci Közlekedés 48,5 (8). A forduló meglepetése az Ózdi Kohász újabb veresége a Miskolci Közlekedés csa­patától, és így a Miskolci Helyiipar és a MEAFC csa­patai között május 10-én fog eldőlni a megyei bajnokság sorsa. NB I. B B-csoport: 1. Eger 8 5 — 3 12:14 10 2. Kecskemét 8 3 3 2 17:10 9 3. Debrecen 8 3 3 2 10: 6 9 4. FOSPED 8 4 1 3 10:10 8 5. Bp. Spart. 8 3 2 3 11: 8 8 6. Békéscsaba 8 4 — 4 11:12 8 7. Ózd 8 3 1 4 13:15 7 8. SZŐTTE 8 2 2 4 10:14 $ & BVSG S 1 l 3 11:15 f