Észak-Magyarország, 1970. március (26. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-10 / 58. szám

hpwwi ÉSZAK• MAGYARORS2ÄO 6 am Kedd, 1970. március 10. Két ellentétes félidő Szolnoki MTE—Ózdi Kohász 3:2 (1:1) Szolnok, 3000 néző. Vezet­te: Teuschier. Viszontagságos utazás után, szombaton, jó 5 órás késéssel, csak este 10-kor érkezett meg a Kohász Szolnokra. Nagy volt a hó. a fiúk izgul­tak, vajon milyen játéktér fogadja a csapatokat. Kelle­mesen csalódtak. Katona (G) — Göböly (5), Murányi (7), Várkonyi (8), Várallyai (7), Abuczky (4) (Széles 6), Dolezsál (7), Szendrei (7), Egri (6), Fükő (7), Bozó (6). Az első perceket szolnoki nyomás jellemezte. A Ko­hász láthatóan fáradtan, ide­gesen, kapkodva játszott. Eb­ben az időszakban '.uzony, akadt dolguk a Kohász-ve- dőknek. Katona remek védéseit tap­solta a közönség. A 20. perc­ben azonban gólt kapott a/ ózdi kapus. Egy ártalmatlan­nak látszó támadásnál Hi­mer II. 18 méterről nagy lö­vést eresztett meg, s a lab­da a hosszú sarokban kötött ki. 1:0. Újrakezdés után Do­lezsál száguldott el a jobb oldalon, visszafelé pörgette a labdát, s Várallyai 16 méter­ről, hatalmas, lapos lövesse' egyenlített, 1:1. A II. félidőben az Ózd kezdett jobban. Átvette az irányítást, sokat kezdemé­nyezett. Szendrei hagyott k' nagy helyzetet, azután Dole­zsál a kapufát találta el. Mégis a hazaiak szereztek újabb vezetést. Himer beadá­sára sem a védők, sem Kato­na nem indult, s az úreser hagyott középcsatár, közel­ről, akadálytalanul fejelhette a földre a labdát, ahonnan az a hálóba pattant, 2:1. A 85. percben Dolezsál ivei* középre, és a jól felugró, szemfüles Fükő nagy gólt fe­jelt. 2:2. Már-már megvolt az „x”, amelyért az ózdiak Szol nokra utaztak, amikor égj szabadrúgásra a középhátvéd Heidrich futott fel, labdája egy ózdi lábon irányt változ­tatott, és a jobb alsó sarokba csúszott. 3:2. A vereség ellenére harcos felfogásban játszott a csapat. Ez az az új az együttesben amelynek örülnek Ózdon, Nem lett volna nehéz elérni a döntetlent. V. Z. Évzárás Évzáró közgyűlést tartott a hét végén a Borsod megyei Birkózó Szövetség. A beszá­molóban és a jelentésben az 1969. évi munkát értékelték. A vidéki sportkörök képvi­selőinek hozzászólásaiból el­sősorban anyagi problémák tükröződtek, örvendetes vi­szont, bogy a Borsod megyei birkózók létszáma 1969-ben 370-ről 670-re emelkedett. Az MTS megyei Tanácsa a hibák felszámolását ígérte, természetesen a lehetőségek­hez mérten. A vidéki felszólalók kifo­gásolták, hogy az értekezle­ten nem vettek részt a DVTK, a Fapp J. SE, a Ka­zincbarcika, a Borsodi Bá­nyász és még több vidéki egyesület képviselői. A megyei birkózó szövet­ség emléktárgyakkal jutal­mazta meg eredményes munkájukért Filácz Gyulát, a birkózó szövetség megyei elnökét, Kalán István elnök­ségi tagot és Polacsek Sán­dort.-. lírek Három íordu­» ' ló van már csak hátra a középis­kolások Maró- czy-emlékver- senyéből, s a ■táblázaton még- mindig nincs kialakult helyzet. A legutób­bi két forduló eredményei alapján lényeges változás történt az élcsoportban, s ugyanez mondható el a kö­zépmezőnyt illetően is. A íiúmérkőzések eredményei: 2. sz. Szakközépiskola— Közgazdasági Szakközépisko­la 4:1, Kilián G.—ViUamos- ipar.i T. 4:1, Herman G.—101. sz. ÍTSK 4:1. Kohóipari T.— Kossuth G. 5:0, Földes G.— Kereskedelmi Szakközépis­kola 3:2, 3. sz. Szakközépis­kola—Zrínyi G. 5:0, 1. sz. Szakközépiskola — Gépipa­ri T. 3:2, 1. sz. Szakközépis­kola—Közgazdasági Szak­középiskola 4,5:0,5, 3. sz. Szakközépiskola — Gépipari T. 4:1, Földes G.—Zrínyi G. 5:0, Kohóipari T.—Kereske­delmi Szakközépiskola 4:1, Herman G.—Kossuth G. 4:1, Villamosipari T.—101. sz. ITSK 4:1, 2. sz. Szakközépis­kola—Kilián G. 3:2. Az él­csoport állása: 1. Kohóipari T. 33,5 p., 2. 2. sz. Szakkö­zépiskola 32,5 p., 3. 1. sz. Szakközépiskola 32 p. Az egyéni versenyben a lő for- . dúló után Nagy (2. sz. Szak- középiskola) áll az élen 10 ponttal, megelőzve a 7,5 pontos Pásztort (101. sz. ITSK), valamint a 7—7 pont­tal rendelkező Gönczyt (Föl­des G ), Demetert (Kohóipa­ri T.) és Tamásit (3. sz. Szak- középiskola). A leánymérkő­zések eredményei: Zrínyi G. —2. sz. Szakközépiskola 3:0, Földes G.—1. sz. Szakközép­iskola 3:0, Közgazdasági Szakközépiskola—Herman G. 3:0. Az élmezőny állása: 1. Földes G. 10,5 p., 2. Közgaz­dasági Szakközépiskola 9 p., 3. Kilián G. 5,5 p. A leányok egyéni versenyében 3,5 pont­tal Kiss (Földes G.) vezet Berda (Zrínyi G.) előtt. Kilenc csapat indult a va­sárnapi, encsi felszabadulá­si csapatversenyen, amelyet az Encsi járási TS rende­zett. Eredmények. Férfiak: 1. Szikszói Gimnázium, 2. Ináncsi Tsz SK. Nők: 1. En­csi Gimnázium, 2. Hernádvé- csei Szakiskola. A miskolci csapatbajnokság TXT. fordulójának eredményei: MEAFC—Miskolci Vörös Meteor 9:5, Kazl Tcbarcikal Vegyész— Miskolci Közlekedés 3:11. Mis­kolci HeJyiipar—Sátoraljaújhelyi MÁV 3.5:5.5, Miskolci Spartacus II-—Borsoo'nádasd] Kohász 7:7. Az I. forduló végeredménye: MEAFC—Sátoraljaújhelyi MÁV 3,?-5,5. \ bajnokság állása: l. Miskol­ci Helyiipar 29,5 (6), 2. MEAFC 27 (6), 3. Miskolci Közlekedés 27,5 (4). Vasárnap játszottáfc-íe\ me­gyénkben az MNK / III J for­dulóját. Ismét több meglepe­tés született, mert elbúcsú­zott a további küzdelmektől az NB IlI-as Trencsényl SE, Ó2dvidéki Bányász és Al- bertteiep, a megyei I. o. csa­patok közül pedig a Tállya, a Szerencs, a Felsőzsoica, a Szikszó és az M. Üveggyár. Eredmények: S. Kinizsi— Tállya 4:2. Tokaj—MEAFC 0:3, Makkosh'ötyka—Szerencs 3:1 (!!), Bodrogolaszi—Bá­nyász 1:3, Szikszó—S.-péteri Építők 1:2, Encs—Edelény 1:1 állásnál a második fél­idő 22. percében félbesza­kadt, mert a játékvezetőt megdobták hógolyóval, Har­sány—Felsőzsolca 6:3 (!!), Ar- nót—Ormosbánya 0:2, M. Üveggyár—B. Volán 1:2, Me­zőkövesdi Spartacus—TTen- csényi SE 2:2, Bükkábrány— MÉMTE 0:4. Mezócsáti VM— Papp J. SE 2:3, Uraj—Királd 0:6, Szuhavöigy—Ó2dvidéki Bányász 1:0, Her’oolya—Al- bertteiep 1:1 (!!), Mucsony— Rudabánya 0:2. Művészi torna Kitűnő rendezésben, telt lelátó előtt zajlott le a Jég­színházban az Gjpesti Dózsa jubileumi modern gimnaszti­ka! versenye. Játékos, válto­zatos elemekből állt a Bor­sodi Bányász lányainak, gya­korlata. Eredmények. Felnőtt í. o„ együttes csapatgyakorlat s 3. Borsodi Bányász. Egyéni: 6. Szabó (Borsodi Bányász). Kosárlabda A Kilián Gim- D& názium torna­«1 termében szom­O baton és va­£b sárnap a kosár­| 1 labda téli kupa V1X. fordulóját bonyolították le. A legtöbb találkozó az esélyes csapatok győzelmét hozta. Tiszaszederkény ismét le­győzte a miskolci egyetem csapatát. A női mérkőzések ered­ményei: Miskolci Sportisko­la II.—Herman G. XI. 33:13 (17:4), Kilián Gimnázium- Hennán G. 65:8 (33:2). Föl­des G.—Kazincbarcikai Fő­iskola 25:23 (12:14), Földes G. II.—Sportiskola IX. 29:25 (17:10), Herman G. II.—Föl­des G. II. 32:23 (22:11), DVTK II.—Herman G. I. 40:15 (15:8), Herman G. II.— Kereskedelmi Szakközépis­kola 50:12 (29:8), MVSC— Miskolci Egyetem 40:28 (18:14). A férfi mérkőzések ered­ményei: Kilián G.—Földes G. 72:32 (32:15). Kilián G. II. —Földes G. IV. 88:20 (41:14), MVSC II.— Gépipari T. I. 61:19 (26:4), Edelény—Földes G. IV. 37:22 (20:13), Kilián G. II.—Szerencs II. 41:38 (18:18), MEAFC II.—Szeren­csi Kinizsi 48:28 (25:10), MEAFC—MVSC 77:63 (32:41), Tiszaszederkény— MEAFC 64:60 (27:29). Sei helyzet - és egy ingó! DVTK - Komló I s 0 fO s Diósgyőr, 5000 néző. Ve­zette: Vadas — néhány boss szántó hibával. DVTK: Veréb (8) — Ko vács (7), Salamon (7), Sál rány (6), Mathesz (8), Hajat (7), Udvarev (8), Fekete (7), Horváth (7). Gass (ti). Ií .jdú első félérában féltucat hely­zet maradt kihasználatlanul. A későbbiekben még egyol- dalúbb lett a játék, nyomasz­tóbbá vált a diósgyőriek fö­lénye, de akkor sem sikerült a csatároknak a kapuba ta­lálniuk. Végül is n mérkőzést . \£^-’?rÍA »tu- - — ............ . .............. L abdarúgó MNK-eredmények ♦ Kiesett a Trencsényi SE ♦ Enesen félbeszakadt a mérkőzés }«'. c"«*? . m . ____C» - ~ ( üj. Edzó: Tátrai Sándor. Á kellemetlen időjárás ká­rosan befolyásolta a mérkő­zést A pálya talaja szinte al­kalmatlan volt a meccs le­játszására. A mérkőzést \ < ■ ‘-'.V ’ ‘v'-vMjÁí T- 'Y*: ,f - ­■ Nt*--, ­egy öngól döntötte el — a DVTK javára. Lehet, hogy az eredmény nem kecsegtető a diósgyőriek számára, de az a játék és lelkesedés, *ame!yet 90 percen át láthattunk — s ezt külön is hangsúlyoznunk kell — a nenéz talajon, mindenkép­pen kellemes érzés a jövőt illetően. Most azonban meg kellett elégedni az „öngólos két Donttal”. Szembetűnt, hogy a Kom­ló elsősorban védekezik, a mérkőzésen, a Diósgyőr pe­dig 5 csatárral támad, sőt, a fedezetek is inkább elöl se­gítenek. Sorozatos rohamok után, a 10. percben Hajdú beadását Fekete átlépte, de Erdősi mentett. Majd Gass lőtt a kapusba, illetve Fekete labdáját védte Erdősi. A 17. percben Udvarev két csel után hajszállal lőtt kapu mellé, a másik oldalon pedig Fekete átadásáról maradt Le Gass, s a labda üres kapunál, a gólvonal előtt kicsúszott. A közönség élvezte a játékot Udvarev cseleinek tapsoltak. Hajas labdáját a bal felső sarokból ütötte ki a kapus, Horváth pedig néhány lépés­ről, nagy erővel, a kapu mel ■ lé lőtt. Szünet után sem változott ’a játék képe. A Diósgyőr nagy erővel támadott. Ekkor azonban néhány játékvezetői, tévedés borzolta fel a közön­ség idegeit. A kihagyott hely­zetek is bosszantották a szur­kolókat. Az 51. percben Hor­váth a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, 3 méter­ről fölé lőtt. Nem sokkal ké­sőbb Erdősi ütötte ki jobb sarokba tartó fejesét. Már úgy nézett ki, gól nélküli, döntetlennel ér véget a ta­lálkozó, amikor egy bal ol­dali beadásnál többen is ug­rottak a labdára, végül Mak­rai fejéről a jobb alsó sarok­ba vágódott, öngól, 1:0. Végig nagyiramú, izgal­makban bővelkedő mérkőzé­sen a diósgyőri csapatból Sa­lamon, Mathesz, Udvarev' és időnként Horváth, valamint Fekete játéka emelkedett ki Faulovits Agostoa mégis meg kellett tartani így "azután nemcsak a játé kosok és a nézők vallották kárát a 90 perces sárdagasz- íásnak, hanem úgy tönkre ment a diósgyőri füves pá­lya is, hogy nehéz lesz hely­rehozni, amikorra beáll a jó idő. Mindkét öltözőben szó esett erről, és Lantos Mihál) edző ugyancsak kifogásolta a bajnokság ilyen erőltetett megkezdését, illetve folyta tását A játékosok nagyszerűen vizsgáztak erőnlétből és sportszerűségből e nehéz, ve­szélyes talajon. Szinte 90 per­cen át bírták erővel. Külö­nösen vonatkozik ez a DV- TK-ra. A diósgyőri fiúk az utolsó negyedórában legalább olyan erőbedobással játszot­tak, mint az első húsz perc­ben. Egy sor szép akciót is vezettek, a góllövéssel azon­ban hadilábon álltak. Már az Előkészületi mérkőzések Labdarúgó panoráma NB I. A-csoport: Újpesti Dózsa—Videoton 5:2 (3:2). Góllövök: Bene (2), Göröcs, Dunai ni., Dunai II., Il­letve Kovács, Karsai. Budapesti Vasas—Kába ETO 3:0 (1:0). Góllövők: Farkas <2, egyiket ll-esből), Puskás. Tatabánya—MTK 0:0. Diósgyőr—Komló 1:0 (0:0). Gól- lövő: Makrai (öngól). B-csoport: Ferencváros—Duna­újváros 2:0 (0:0). Góllövő: Branikovits (2). Csepel— SZEOL 3:0 (1:0). Góllövők: Kalmár, Rottenbiller, Ta­kács. Budapesti Honvéd—Szombathely 3:0 (1:0). Gól­lövők: Szurgent, Pusztai, Pál. Pécs—Salgótarján 2:0 (0:0). Góllövők: Konrád I., Máté. NB L B. A-csoport: Oroszlányi Bányász—BKV Elő­re 1:1 (1:0). Zalaegerszegi TE—MÁV DAC 1:0 (1:0). Pécsi Bányász—Egyetértés 2:1 (0:0). Várpalotai Bá­nyász—Székeslchérvárl MÄV 3:2 (1:0). B-csoport: Eg­ri Dózsa—Békéscsabai Előre 4:0 (2:0). Kecskeméti Dó­zsa—Budapesti Spartacus 1:1 (1:0). Szolnoki MTE— Ózdi Kohász 3:2 (1:1). BVSC—FÖSPED Szállítók 1:1 (0:0). A totó 10. heti eredménye: 2, x, 1, 1, x, 1, 2, 1, x, 1, 2, x, 2 és a plusz egy: törölve, 1. KVSE—BVSC 3 i2 -(0:1) Debrecenben rendkívül; jó talajú pálya és mintegy 1503 néző várta a két jó képessé­gű együttes találkozóját. A szabadnapos NB I. B-s helyi csapat ellen a K. Vegyész már a bajnoki rajtra kész gárdáját vonultatta fel. A Fülöp Lipcsei, Ködmön, Verbovszky, Erdősi, Szitka, Várhelyi, Lázár, Varga, Rá- czi, Cservenka összeállítás­ban pályára lépő Vegyész el- fogódottan kezdett. A közép­pályások feliavulása után ki­egyenlítetté vált a játék, ám kapushibábó] a 43. percben mégis a DVSC szerzett veze­tést. Fordulás után lendüle­tes támadásokat vezetett a vendégek támadósora, s a 60. percben Várhelyi 25 méteres kapáslövéssel egyenlített. Ez­után Ráczi és Várhelyi ta­lálta el a kapufát, majd egy ellentámadás során ismét a hazaiak jutottak vezetéshez A 75. percben Varga fejelt a hálóba egy sarokrúgás után, s a további lendületes Ve­gyész-támadások eredménye­ként. Lázár révén a győztes gólt is sikerült megszerezni a 83. percben. Átlagon felüli teljesítményt Verbovszky, Erdősi, Várhelyi és Ráczi nyújtott. Sátoraljaújhelyi Spartacus —Kudabányai Bányász 1:0 (0:0), Sátoraljaújhely, 50 néző Vezette: Szabados, Sátoraljaújhely: Szakai (Vakies) — Suszterics, Pere esi, Noszály, Kovács, Szűcs, Szepesi, Telenkó, Balázs Dutkieviís, Bányász. Edző: Sipos Ferenc. Rettentő rossz talajú pá­lyán valamiféle iszapbirkó­zás alakult ki. A pálya majd­nem használhatatlannak bi­zonyult. A találkozó egy ki­adós kondícióedzéssel is fel­ért. Egyébként végig a két csapat védelme vívott nagy küzdelmet Góllövő: Balázs. Jók: Súszterics, Kovács, Telenkó és Balázs- * A Trencsényi SE lemondta a tervezett mérkőzést a pá­lya használhatatlansága miatt. A Tiszaszederkény! MTK ezért taktikai elképze­lésekkel vívott csak edzőmér­kőzést. Az első és a máso­dik csapat mérkőzésén ép­pen ezért számolatlanul es­tek a gólok. Az NB II-es újonc első csapata a követ­kező összeállításban ját­szott: Varga — Breuer, Németh, Kecskó, Zumpf, Tóth, Gu- nics, Halsz, Széles, Kiss, Frits. Edző: Bán Nándor. * A Borsodi Bányász—Özdí Kohász II. találkozót még edzőmérkőzésnek sem lehet nevezni, mert a nagy hóesés, következtében 10—15 perces,' megszakításokkal játszottál; A három és fél órás „meccs” góljait sem számolták. A LABDARUGÓ NB t. ALLÄSA A CSOPORT 1. vasas а. üjpcsf 3. Videoton 4. Diósgyőr 5. Komló б. Bába ETO 7. Tatabánya 8. MTK 2 2 — — 4:0 2 2- 8:2 2 1 — 1 5:5 2 J - 1 1:3 2 — 1 2—1 2—1 2—1 1 2:3 1 2:5 X 0:1 1 0:3 A LABDARÚGÓ NB X. B Állasa B CSOPORT 1. Eger 2. Bp. Spartacus 3. Ózd 4. SzMTE 5. Békéscsaba 6. Szállítók 7. BVSC 8. K. Dózsa 9. DVSC 2 1 1 2 1 — 2 1 — 2 1 — 1 — 1 . — 1 - — 1 Sri 3:2 4:3 4:4 2:5 1:1 2:3 1:3 1:2 -r.