Észak-Magyarország, 1969. augusztus (25. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-05 / 179. szám

\ ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 6 Kedd, 1969. augusztus 5. Kimaradt a hiintető Bocskai SE—Papp J. SE 2:1 (2:0) 100 néző. Vezette: Gál. Papp J. SE: Vakles — Ne­mes, 'Locker, Bakos, Tar I., Fazekas, Mahai, Tar II., Fe­hér, Krisztián (Regőczi), Dud- kievics. Edző: Halász Károly. A mérkőzés elején mintegy negyedórán keresztül nagy nyomás nehezedett a Papp J. SE kapujára. Ezután fokozato­san játékba lendültek a ven­dégek, és előbb Krisztián, majd Tar II. hibázott biztos gólhelyzetben. A kínálkozó al­kalmak elszalasztása megbosz- szulta magát, mert két ártal­matlannak látszó ellentámadás következtében előbb Tóth, majd Takács szerzett a hazai­aknak előnyt. A 35. percben Krisztián faképnél hagyta a védőket, azonban a büntetőn belül felvágták. A megítélt 11-est Bakos előbb a kapusba rúgta, majd a kipattanó lab­dát kapu fölé lőtte. A szünet után végig a Papp J. SE irányította a játékot. Csatárai egymás után dolgoz­ták ki a jobbnál jobb helyze­teket, amelyek azonban rendre kihasználatlanok maradtak. Végre a 75. percben Tar II. beadását Fehér fejjel juttatta a hálóba. Nagy harc indult ez­után az egyenlítésért, s Regő- czinek alkalma is nyílott vol­na rá, a csatár azonban hibá­zott. Jók: Vakles, Tar II., Nemes, Fazekas. A Vasutas-kupa végeredménye: 1. Székesfehérvári MÁV 1 5 4 1 — 18: 8 9 2. Szolnoki MÄV 5 3 — 2 10:11 6 | 3. Cegléd 5 2 1 2 9:11 5 4. Szegedi VSE 5 2 — 3 9:13 4 3. Pécsi VSK 5 1 1 3 12:11 3 «. MVSC 5 1 1 3 5: 9 3 NYABI-KUPA Északkeleti csoport: 1. Borsodi Bányász 5 2. Hajdúszoboszló 2 2 1 21: 6 6 5 2 2 1 13:20 6 3. Bocskai SE 5 2 1 2 13:15 5 €. Papp J. SE 5 1 1 3 7:13 3 Hüimsia!? A DVTK elnöksége az IBUSZ-szal közösen különvo- natot' indít Salgótarjánba, a vasárnapi DVTK—Salgótarján bajnoki labdarúgó-mérkőzésre — ha a jelentkezők száma el­éri az 500-at. Jelentkezni lehet az IBUSZ Széchenyi utcai iro­dájában és a DVTK sportiro­dán pénteken déli 13 óráig. Érdeklődni a 31-241-es telefo­non lehet. Egy pont a sírhói Egcp-DVIIt 3:3 (2:1) Eger, 10 000 néző. Vezette: Sós G. dön­DVTK: Tamás (8) — Ko­vács (7), Salamon (8), Sáf­rány (6), Gál (7), Hajas (7), Gasch (5), Fekete (7), Hor­váth (7), Hafner (6) (Kunfal­vi), Sikora (6). Edző: Tátrai Sándor. A bajnoki nyitányt megelőző héten mindkét csapat edzőjé­vel beszélgettünk. Egerben Szusza Ferenc mindenképpen győzelmet várt. Tátrai Sándor viszont az egyik pont megszerzésében bizakodott, hogy a DVTK továbbra is a középmezőnyben tartózkodjon. Az első 30 perc képe alapján úgy nézett ki, hogy a rendkí­vül lelkesen játszó egriek mindkét pontot otthon tartják, hiszen a 35. percben már az ötödik szögletet rúgták, és számos gólhelyzetet teremtet­tek a DVTK kapuja előtt, míg a diósgyőriek kiegyenlítő gólja kapushibából esett (Bu- lvovszky ugyanis késve vető­dött Horváth nagyerejű, jól helyezett, de távoli lövésére). Fél óra elteltével azután egy­re jobban feljött a Diósgyőr, s különösen az utolsó 10 perc­ben már némi mezőnyfölényt harcolt ki. Ezt azonban nem sikerült góllá értékesíteni. Szünetben sok szó esett ró­la, vajon melyik csapat bírja jobban erővel. A második fél­idő diósgyőri rohamokkal kez­dődött, s az Eger teljesen be­szorult, viszont ebben az idő­szakban a DVTK csatárai hagytak ki egy sor gólhelyze­tet, s egy váratlan ellentáma­dás során Szűcs már 3:l-re növelte az egriek előnyét. Ügy nézett ki, hogy a mérkőzést a hazaiak nyerik meg, viszont az is látszott, hogy a DVTK jobban bírja erővel. S az utol­só negyedórában a sorozatos diósgyőri rohamok nemcsak a kiegyenlítéshez szükséges két gólt hozták meg, hanem két biztos helyzetet is teremtet­tek. Így azután az Egernek A labdarúgó NB I. állása: 1. Újpesti Dózsa meg kellett elégednie a tétlennel. A nagyszámú közönség — több ezren utaztak Diósgyőr­ből is Egerbe — végig jó ira­mú, izgalmakban bővelkedő, színvonalas és sportszerű já­tékot láthatott. Az egriek bát­ran támadtak, csak akkor áll­tak be védekezni, amikor el­készültek az erejükkel. Ezt a tapasztalt diósgyőri játékosok jól felismerték, nagy lendület­tel rohamoztak, s így sikerült — Tátrai edző szavával élve — a sírból visszahozni egy kimozduló Tamás kezét érint­ve jutott a hálóba. 2:1. Egy perc múlva újabb gólt szerezhetett volna a hazai csapat, Tóth azonban nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. A másik oldalon Sikora talált az oldalhálóba. Ezután két szép Tamás-védés következett, majd diósgyőri rohamokat lát­hatott ,a közönség. Sikora a felső kapufát találta el, Gasch pedig jó helyzetben kapu mel­lé lőtt. A második félidő DVTK-tá- madásokkal kezdődött, s ekkor már az Eger kétségbeesetten védekezett. Hafner lőtt a kapu mellé, Hajas labdáját szöglet­re ütötte Bulyovszky, Sikora pedig három lépésről a kapus kezébe fejelt. Mindez két perc alatt történt.. Az 54. percben egy kapu elé perdített labdát Fekete néhány lépésről kapu mellé lőtt. A 60. percben is óriási helyzet maradt ki; Siko­ra tisztán kapta a labdát az ötösön, le akarta kezelni, de rálépett, így az egri védők mentettek. S egy váratlan el­lentámadásnál Szűcs átjátszot­ta. a diósgyőri védelem jobb oldalát, és védhetetlenül a jobb felső sarokba lőtt. 3:1. A DVTK nem adta meg ma­gát. A 75. percben Hafnert felváltotta Kunfalvi. A 76. perc gólt hozott. Kapu előtti kavarodásnál az előrehúzó­dott Sáfrány magasan felugor­va fejelt a hálóba. 3:2. Óriási küzdelem következett. Senki nem mozdult a nézőté­ren. Az Eger önfeláldozóan védekezett, a Diósgyőr viszont céltudatosan rohamozott. A 85. percben Sikora beadását Fe­kete ragyogóan levette, a vé­dők között néhány lépést tett, és nagy nyugalommal, laposan a hálóba lőtt. 3:3. A DVTK-ban ezen a mér­kőzésen csak szünet után le­hetett jobb teljesítmén veket látni. A védelem az első fél­időben elég sokszor megingott. Tamás néhány bravúros vé­désén kívül a második gólnál kissé bizonytalanul indult ki. A védelem legjobbja Salamon volt. Gál és Hajas nagy terü­leten játszott. A csatársorban Horváth és Fekete volt a leg­veszélyesebb, a többiek mér­sékelt teljesítményt nyújtot­tak. Sós G. játékvezető a máso­dik gól megadásakor nagyot tévedett, pedig partjelzője is jelezte a lest. Paulovits Ágoston Háziasszonyok, figyelem! A háztartás munkáját megkönnyíti, ha a MÉK zöldségszaküzleteiben. az előrecsomagolt, konyhakész zöldségféléket vásárolja. Kapható: hámozott burgonya petrezselyemzölddel, gyalult tök kaporral gyalult káposzta MÉK zöldségszakiizlet a város minden pontján. 16 13 1 2 48:13 27 2. FTC 16 11 4 1 38:16 26 3. Bp. Honvéd 16 11 3 2 38:14 25 4. Vasas 16 9 2 5 41:22 20 5. Csepel 16 8 3 5 23:17 19 6. Rába ETO 16 7 3 6 33:23 17 7. MTK 16 7 3 6 26:26 17 8. Pécs 16 7 3 6 19:20 17 9. Tatabánya 16 6 3 7 18:25 15 10. Diósgyőr 16 5 4 7 18:26 14 11. Szombathely 16 4 5 7 14:28 13 12. Komló 16 3 6 7 11:20 12 13. Salgótarján 16 4 3 9 11:23 11 14. Eger 16 3 4 9 17:34 10 15. Dunaújváros 16 3 2 11 11:34 8 16. Egyetértés 16 1 3 12 9:34 5 ÜJsághír: Géra — két de­fekt, jc ellenére is — har­madik lett a vasutas Euró- pa-bajnokságon. Neve: Géra Imre. Szüle­tési ideje: 1947. Egyesülete: Miskolci VSC. Szakosztá­lya: kerékpáros. Edzője: G. Kovács Károly. A fiatal Géra méltó utód­ja lett megyénk nagyhírű kerékpárosainak. Bár nem­rég fizi versenyszerűen ezt a sportot, mégis számos ki­tűnő eredménnyel dicse­kedhet. Alig két éve tört be a magyar élvonalba, s az­óta minden nagyobb bazai és nemzetközi kerékpáros versenyen kitűnően helyt­állt. Legbiztosabb tagja a magyar válogatottnak. Azó­ta kétszer is részese volt a legnagyobb amatőr via­dalnak, a békcveréenynck. A mexikói olimpián a vi­lág legjobbjai között is jól szerepelt. Kétszer ő nyer­te el a Bükk-kupát. A minszki nemzetközi verseny megnyerése után most a ül. vasutas Európa-bajnok- ságon bizonyította kitűnő képességeit. Egyéni harma­dik helyezésével a magyar vasutas válogatottat is ezüst éremhez juttatta. Ezen a héten övé a ba­bér. A HÉT SPORTOLÓI: DVTK: Majoros, Raáb, Nyitrai, Tatai (atléták), Sa­lamon, Horváth, Fekete (labdarúgók). Korpás, Ko­vács (teniszezők), Boleros I., Bokros Gy. (természetjá­rók). Takács, Veréb, Zabo- recz, Balázs, Józsa, Szabó (kajak-kenusok). Ózdi Kohász: Kövest (at­léta). Borsodi Bányász: Bődis (labdarúgó). Pepp J. SE: Vakles (lab­darúgó). M. Spartacus: Kármán (úszó). MEMTE: Kolozs, Földi, Kozma (asztaliteniszezők). MEAFC: Bakó (sakkozó), Zolnai, Rachlovics (vitorlá­zók). M. Sportiskola: Vigh (at­léta). A Borsodi Ércelőkészítő Mű Rt. azonnali belépéssel keres heti 42, illetve 44 órás munkahéttel lakatos, víz-gáz csőszerelő, hegesztő szakmunkásokat, segédmunkásokat. Dolgozóinknak napi egyszeri kedvezményes étkezést« korszerű munkásszállót, MÄVAG arcképes igazolványt, munka- és védőruhát biztosítunk. Jelentkezés az rt. munkaügyi osztályán, Sajókeresztúron. 100. SZ. SZAKMUNKÁSKÉPZŐ INTÉZET 1969/70-es tanévre beiskoláz esztergályos-, marós-, hegesztő-, kovácstanulókat. Jelentkezés az intézetnél, mindennap 9—15 óráig. Miskolc. III.. Téglagyár u. 2. IGAZGATÓSÁG Miskolci ]aras: Ónod—Sajo- keresztúr 2:0, Sajóvámos—Bocs elmaradt, Harsány—Varbó 3:2, Ongaújfalu—Sajópetri 0:1, Sa- jóhidvég—Mályi 0:6, Kazinc­barcikai ÉMÁSZ—Girincs 3:1. Mezőcsáti járás I. o.: Nagy- csécs—Hejőkürt elmaradt, Ti- szapalkonya—Hejőpapi 2:1, Sajószöged—Hejőszalonta 2:2, Sajóörös—Hejő menti Á. G. elmaradt, Muhi—Mezőcsáti VM. II. 4:3, Igrici—Ároktő 5:2. 11. osztály: Tiszadorogma— Gelej 2:4, Hejőbába—Tiszabá- bolna 4:2, Szakáid—Tisza tar­ján elmaradt. Encsi járás 1. o.: Rásony- sápberencs—Encs II. gy.-v. Garadna—Per q 2:4, Szala- szend—Csobád 6:0, Méra— Abaújdevecser. 0:6, Vilmány— Korlát 0:0, Vizsoly—Baktakék 4:1 félbeszakadt, Léh—Novaj- idrány 4:3, Ináncs—Forró 3:2. II. osztály. Északi csoport: Hernádvécse—Boldogkőváralja 5:1, Kéked—Fáj gy.-v. Hernád- szentandrás—Hidasnémeti II. gy.-v., Vizsoly II.—Szemere v.-gy. Sátoraljaújhelyi járás. Falu­si kupa mérkőzések: Vilyvi- tány—Füzérka jata 1:5, Nagy- bózsva—Károlyfalva 2:3, Fü- zérradvány—Karos elmaradt. Az encsi járási I. o. labdarúgó-bajnokság állása: 1. Baktakék 15 10 4 xl 38:21 24 2 Novajidrány 16 10 3 3 39:26 23 3.’ Vizsoly 15 10 1 4 35:19 21 4. Pere 16 9 3 4 41:23 21 5. Itásonysápbcrcncs 16 8 3 5 35:22 19 6. Szalaszcnd 16 7 4 5 33:26 18 7. Forró 16 7 3 6 28:28 17 8. Vilmány 16 7 3 6 22:25 17 9. Abaújdevccser 16 7 2 7 28:26 16 10. Léh 16 6 4 6 32:34 16 11. Ináncs 16 7 1 8 24:32 15 12. Korlat 16 3 6 7 15:21 12 13. Csobád 16 4 3 9 22:27 11 14. Encs H. 16 2 6 8 17:30 10 15. Méra 16 •» 4 10 22:40 8 16. Garadna 16 2 2 12 18:47 6 A miskolci járási i I. o. 1. Harsány ÍZ 11 — l 33: 8 22 2. Mályi 12 9 1 2 23:10 19 3. Kazincbarcikai ÉMASZ 12 5 4 3 20:18 14 4. Ongaújfalu 12 6 1 5 25:17 13 5. Varbó 12 5 2 5 36:18 12 6. önöd 12 5 2 5 17:19 12 7. Sajókeresztúr 12 5 1 6 34:19 11 8, Girincs I 4 o 6 13:27 10 9. Sajópetri 12 3 2 7 17:37 8 10. Bocs 11 2 3 6 27:21 7 11. Sajóvámos 10 3 1 6 17:45 7 12. Sajóhidvég 11 2 1 8 9:38 5 4 csapatjáték nem memiyusiató Barátságos mérkőzés Edelényi Bányász—Edelényi járási válogatott 12:0 (4:0) hazai csatárok voltak elemük, ben. Gdllövők: Görgei (6), Bódvai (5), Kristóf. Jók: a gól-' lövők és Bacsó, illetve Buha- lovszky. Kállai. A Szendi-kupa döntőjét augusztus 10-én 17 órakor ren­dezi meg az Edelényi járási Labdarúgó Szövetség, s ekkor a Hídvégardó Tömör ellen lép pályára a III—IV. helyért, míg a kupa sorsa :vA Edelényi Spartacus—Felsőtelek»' mér­kőzésen dől el Miskolci siker a fíalatonon tál (MEAFC), 3.: Cségai L.— Kugler I. 20,4 ponttal. A három futamban megren­dezett viadal végig nagy küz­delmet hozott, különösen az első három helyezett között. A verseny színvonalának emelé­séhez nagyban hozzájárult a magyar élgárda néhány ismert versenyzőjének részvétele. Igen értékesnek mondható a Rach­lovics—Zolnai páros elért első helyezése. Sk Keszthelyen, aug. / jj 2-án és 3-án em- / Ja lékversenyt ren- ffI deztek a vitorlás ■ -I klub 90 éves fenn- — állásának évfor­dulójára. A kalóz hajóosztály küzdelmében 23 hajó vett reszt. A verseny eredménye: 1—2. Kont—Holovics K. 18 ponttal (Bp. Spartacus), Rach­lovics G.—Zolnai G. 18 pont­Virágcsokorral köszöntötték Egerben a DVTK vezetői és játékosai a századik NB I-es mérkőzését játszó Gál Bélát. rendkívül értékes bajnoki pontot. Az első percben Lakinger a felső kapufát találta el. Nem sokkal később ugyancsak a balösszekötő húzott el, közép­re gurította a labdát, a DVTK védelme kihagyott, és a bero­hanó Tóth a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. Kezdés után a DVTK vitte fel a labdát, az Horáth- hoz került, s a középcsatár 30 méterről, nagy erővel a jobb felső sarokba lőtte. 1:1. Továbbra is az Eger irányí­totta a játékot, fölényüket két szöglet jelezte, majd a 16. percben a kitörő Bánkúti elől Tamás bravúrosan mentett. A DVTK védelme ebben az idő­szakban nem fogott embert, s ez okozta a kapu előtti meleg helyzeteket. A 25. percben La­kinger és Gál a félpályánál összecsapott. Sós tovább en­gedte a játékot, Szűcs elvitte a labdát, középre ívelt, és Sala­monról a 4—5 méteres lesen álló Bánkútihoz pattant. Az egri játékos fejelt, a labda a hazaiak Bujdosó két góljával jelentős előnyre tettek szert. Fordulás után valamit javult a Bányász játéka, a 60. percben Piczil révén mégis a Bocskai SE növelte előnyét. A sajó- szentpéteriek hosszú hajrába kezdtek, és a 65. percben Bó- disnak szépítenie sikerült. A 71. percben Ozsváth közel­ről lőtte a vendégek második gólját, majd 5 perccel a befe­jezés előtt egy szögletrúgásból Bődis állította be a végered­ményt. Jók: Csipke, Bódis, Kertész, Bocskai SE—Borsodi Bányász 3:3 (2:0) 600 néző. Vezette: Horváth. Borsodi Bányász: Czibere (Vörös) — Négyesi, Csetfalvi, Tátrai, Csipke, Kertész, Vere- bélyi. Nyíri (Karajz), Bódis, Katona, Ozsváth. Edző: Tiba Sándor. A mérkőzést szükségjátékve­zető irányította, mivel a kije­lölt Czirjákot a szövetség Sajó- szentpéterre (!) küldte. A .talál­kozón a Bányász, különösen az első félidőben meglepően gyen­ge játékot produkált, s erejét a meglehetősen elfogultan ítél­kező játékvezetővel történő vitatkozásban merítette ki. A Edelény, 800 néző. Vezette: Reiterer. Edelényi Bányász: Hronyecz (György) — Gyöngyösi, Káli I., Divinyi, Kiss, Szalóczki, Ba­csó, Kristóf, Görgei, Bódvai, Tóth (Szabó). Edző: Egei Já­nos. Járási vál.: Fürjes (Mol-_ nár) — Fazekas, Tóth (Novak), Gálicza, Kuti, Szedlák (Gotzi). Szabó, Buhalovszki, Nagy (Kiss), Kállai, Soltész. A járási válogatott csak az Hső félórában volt méltó el­lenfele a kitűnő formában ját­szó Bányásznak. Különösen a A mezőcsáti járási I. o. labdarúgó-bajnokság állása: 1. Hejőpapi 12 7 3 2 48:15 17 2. Tiszapalkonya 12 7 2 3 35:15 16 3. Sajószöged 11 6 4 1 41:21 16 4. Muhi 12 8 — 4 37:20 JG 5. Nagyesécs 10 6 1 3 26:17 13 6. Igrici 12 5 2 5 21:25 12 7. Hejő menti A. G. 11 1 3 4 18:18 11 8. Hejőszalonta 12 5 1 6 21:22 11 9. Hejőkürt 11 4 2 5 20:21 10 10. IMezöcsátl VM II. 12 3 I 8 21:56 7 11. Sajóörös 11 2 1 8 13:34 5 12. Ároktő 12 2 — 10 11:48 4 A Nagyesécs—Hejőkürt és Sajó­örös—Hejő menti A. G. mérkőzé­sek elmaradtak. Járási labdarúgó-mérkőzések eredményei