Észak-Magyarország, 1969. június (25. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-15 / 136. szám

Vasárnap, 1969. június IS, — ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 11 A világ minden részébe és as országba A kis üzemekre is gondolnak Szállítás határidőre Elenyésző minőségi reklamáció Újabb áruajánlatok A diósgyőri Lenin Kohászati Művek, az ország kimutatha­tóan legrégibb üzeme 1970-ben ünnepli fennállásának 200. év­fordulóját. Az egyedülálló ju­bileumra sokféleképpen készül a gyár kollektívája. Az egyik: mennyiségben és minőségben, határidőre kielégíteni a már szinte sorban álló megrendelők igényeit, hogy ezzel is tovább öregbítsék a vállalat hírnevét. A 60 különböző ország meg­rendelői és a hazai nagyválla­latok mellett, melyek legfőbb üzleti partnerei az LKM-nek, nem feledkeznek meg azok­ról a kisebb üzemekről, tsz- ekről sem, ahol ma még sok­szor gondot jeleni az anyag­beszerzés, nem tudnak időben hozzájutni egy-egy idomacél-fajtához, Vagy más anyaghoz. A vállalat piackutatói a kö­zelmúltban felmérték ezeknek a kisebb önálló egységeknek az igényeit, s megállapították, hogy - például sokszor hiány­cikként szerepelnek különböző melegen hengerelt, ötvözött és ötvözetlen acélok. Ezért dön­töttek úgy, hogy ezek folyama­tos gyártását biztosítják. A jó szervező munka és gyors gyár­tás eredményeképpen ma már a következő áruféleségeket tudják ajánlani a kisebb egy­ségeknek: — köracélok: 50-től 100 mm átmérőig; — négyzetacélok: 35-től 600 mm-ig; — kisvasúti sín: 10, 14 és 18,3 kg/fni méretben; — kovácsolt köracélok: 100-tól 270 mm-lg; — kovácsolt négyzetacélok: 11-től 250 mm-lg; — kovácsolt fazonáruk: ala­kos idomdarabok, süllyesz- tékek, tárcsák, tömbök, for- gattyűs tengelyek, kovácsolt és hengerelt gyűrűk 2600 mm külső átmérőig* Mindezeken kívül szállítani tudnak magas és közepes ötvözésű szerszámaeélokat, gyorsacé­lokat, saválló és hőálló acé­lokat 8-tól 140 mm átmérőig, kör-, négyzet- és laposaccl- klvitelbcn. Sokan talán furcsállják, hogy egy 60 országgal kereskedő nagyüzem a kis vállalatokra, üzemekre is gondol. Diósgyőr­ben azonban tudják, hogy a népgazdaság érdekei nemcsak azt várják tőlük, hogy expor­táljanak, 'hanem, hogy a belső piac igényeit is kielégítsék. Azok a kohászati termék­felhasználók, akik a fentebb felsorolt áruféleségek valame­lyikéhez nehezen, vagy egyál­talán nem tudnak hozzájutni, bizalommal fordulhatnak az LKM kereskedelmi szerveihez. Levélcímük: Lenin Kohászati Művek ke­reskedelmi főnöksége, Mis­kolc. Telefon: 14-731-től 738- lg. Megrendeléseket azonnal elfo­gadnak, s folyamatosan szállí­tanak. (x) IPARI TANULÓKAT BEISKOLÁZUNK kőműves, ács, parkettás, műköves fehérmunka, hidegburkoló szakmákra. Kollégiumi elhelyezés­ről. teljes ellátásról, munkaruháról, bakancs­ról gondoskodunk. Ösztöndíjat fizetünk. Jelentkezés személyesen, vagy levélben a 43. sz. Állami építőipari vállalat szakoktatási csoportjánál. Budapest, XI., Dombóvári út 19. 0 wagner-oper areszletek az aggteleki cseppkőbarlang hangversenytermében június 22-én, 11 órakor. Belépőjegyek, autóbusz különjárati jegyek az Idegenforgalmi Hivatalban (Széchenyi u. 56.) igényelhetők. Közlekedés: különautóbusz 45 Ft, menetrendszerű vonat és autóbusz Igénybevételével 34,60 Ft. (Indul: 6.56-kor a Tiszai pu.-ról.) Autóclub-tagok, gépkocsival rendelkezők egyénileg utaz­hatnak: a csehszlovákiai „Domica”-barlanghoz útlevél nélküli átlépést biztosítunk! Bővebb információt a 35-946-os és 14-876-os telefonszá­mon adunk. IV vári tfizelővásárlás esetén nagyobb választékot, jobb minőséget és gyorsabb kiszállítást biztosítunk ke.dves vevőink részére. A közületek, intézmények téli tüzelőigényeit .a nyári hó­napokban folyamatosan kielégíthetjük, viszont télen a gyors kiszállítás nem mindig biztosított Miskolci TtlZÉP V. Az SBTC nyerte az Észak-magyarországi Labdarúgó Kupát Szombaton délután Salgó­tarjánban került sor az Észak­magyarországi Labdarúgó Kupa harmadik, s egyben utolsó fordulójára. Az első mérkő­zésen a DVTK nagy meglepe­tésre 5:3 arányban magabizto­san fektette két vállra az Egri Dózsát A következő mérkőzésen a hazai csapat 1:0-ra győzött a rostocki F. C. Hansa együttese ellen, s ezzel elnyerte a kupát. DVTK—EGER 5:3 (2:1) Salgótarján, 2000 néző, ve­zette: Bodon. Diósgyőr; Tamás — Kovács (Homródi 46. p.), Salamon, Török, Gál, Hajas, Vass, Rutt- kay. Fekete (Gasch 46. p.), Horváth, Sikora. Edző: Tátrai Sándor. Tamás kapuja előtt adódott az első helyzet. Szűcs azonban kivárt. A további egri táma­dások sem tették próbára Ta­mást. A 8. percben Horváth— Kiss és Bulyovszki jóvoltából — gyenge lövéssel megszerez­te a vezetést, 1:0. A gól után a Diósgyőr vette át a játék irányítását. Fekete 16 méteres éles, távoli lövését Bulyovszki elvetődve a gólvonalról ütötte szögletre. A 29. percben Rutt- kay bombáját a léc alól tolta szögletre Bulyovszki. A 30. Pécsújhely, 1000 néző, vezet­te: Vadas Gy. MVSC: Vadas (7), Temes­vári II. (7), László (6), Luczó (7), Temesvári I. (7), Pócsik (6), Oláh (7), Krompaszky (7), Marosi (6), Molnár (6), Buczkó (1). Edző: Nagy György. A mérkőzés egyetlen gólja a 19. percben esett. Halasi jó be­adását Palkovics I. a jobb sa­rok felé fejelte, a labda a ve­tődő kapus alatt a hálóba ju­tott. A 32. percben Makiári növelhette volna a gólok szá­mát, de közelről küldött lövé­sét Vadas szögletre ütötte. A 79. percben Temesvári I. egyenlíthetett volna, kapásból alig lőtt a léc mellé. Befejezés előtt egy perccel a játékvezető Buczkót utánrúgás mia'tt kiál­lította. A mérkőzést gyenge iram és percben Ruttkay—Vass adoga­tás után a szélső kiugrott a védők között, jobbal maga elé tett labdát, majd ballal véd- hetetlenül bombázott a jobb sarokba, 2:0. A 40. percben Tóth a jobb szélen futott fel, beadását Lakinger ballal küldte Tamás kapujára. Az éles, pattogó lövés Tamás hasa alatt a kapu bal oldalá­ban kötött ki, 2:1. Szünet után változatos volt a küzdelem. Kevés lövés szállt a kapukra. A játék irama az első félidő­höz hasonlóan, lagymatag volt. A 60. percben a bal szélre sod­ródó Vass a késlekedő védők mellett az 5-ös vonalról Landi és a jobb kapufa közé bombá­zott, 3:1. A 66. percben Fa- liszek Hajast vágta fel a bün­tető területen belül. A 11-est Gál értékesítette, 4:1. A 70. BKV Előre—Ózdi Kohász 2:2 (2:0) Előre pálya, 800 néző. Vezet­te: Hámori. Ózdi Kohász: Katona (8) — Göböly (7), Murányi (8), Gál közepes színvonal jellemezte. A pécsiek határozottabban játszottak, többet is támadtak. Az MVSC-nek csak a védő­játéka dicsérhető, a csatárok igen gyengén szerepeltek. Jók: Temesvári I., Oláh, Krompaszky. percben Rajna csavart szögle­tét Tamás a gólvonalon belül csípte el, 4:2. A 86. percben Sikora 25 mé­terről a jobb felső sarokba lőtte a labdát, 5:2. A mérkő­zés utolsó percében Salamon Tóthot szerelte szabálytalanul, a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Kovács a jobb felső sarokba lőtte, 5:3. A közepes színvonalú mér­kőzésen a minden részében jobb Diósgyőr irányította a küzdelmet. Támadósora igen gyakran hozta zavarba az egri védőket. Jók: Tamás, Hajas, Vass. SBIC—F. C. Hansa 1:0 (1:0) A torna végeredménye 1. SBTC 3 2 1 — 7:2 5 l. DVTK 3 1 1 1 fi:8 3 (7)), Borbás (7), (Sashegyi 76. perc), Barna (8), Bozó (7), Vár- allyai (7), Csuhány (1). Szend- rei (8), Fükő (7) (Széles 60. perc). Edző: Vilezsál Oszkár. Az 5. percben Murányi át­adását Józsa a jobb alsó sa­rokba lőtte. A 34. percben Kal­már elvette a labdát Murá­nyitól, kiugratta Józsát és ő a kifutó Katona mellett a háló bal oldalába lőtt, 2:0. A 42. percben Csuhónyt a játékveze­tő -utánrúgásért kiállította. Fordulás után megváltozott a játék képe. Az 51. percben Barna átadásával Szendrei a megtorpanó védők között ki­ugrott és a kifutó Rothermel mellett a bal sarokba gurí­tott, 2:1. A 67. percben Vár- allyai közel 20 méterről lőtte az egyenlítő gólt, 2:2. A 75. percben Szendrei megszerez­hette volna a győzelmet, egye­dül tört kapura, a hosszú szöktetést az Előre kapusa el­csípte. A mezőnyben egyenrangú Özd az első félidőben nem tudott kibontakozni, szünet után azonban 10 emberrel játszva is meglepte ellenfelét, és a sokat bizonytalankodott Előre-védők mellett megérde­melten egyenlített. Jók: Katona, Murányi, Bar­na, Szendrei. Sportműsor Atlétika. Megyei ifjúsági és junior bajnokság, Ózd, 9.30. Megyei serdülő bajnokság, Or­mosbánya. 9.30. Kézilabda. NB l. női: Ózdi Kohász—Békéscsabai Kötött, Ózd, stadion, 10.00. Férfiak: Ózdi Kohász—Vasas. Ózd. sta­dion, 11.00. NB 1 B női: Bor­sodi Bányász—Bp. Vörös Me­teor, Sajószentpéter, 9.00. Fér­fiak: Csömöri Tsz SK—DVTK, Csömör, 15.30. NB II. Keleti csoport, nők: MVSC—Egri Do­hánygyár, Miskolc. 10.00. Egri Lendület—DVTK. Eger, 11.00. Férfiak: MVSC—MAFC, Mis­kolc, 11.00. BEAC—Miskolci Vörös Meteor, Körösi út, 10.00. Miskolci Bányász—Nyírbátori Vasas, Pereces, 10,30. Labdarúgás. NB II. Északi csoport: EVTK—Kazincbarci­kai Vegyész, Ady Endre u. 16.30, Körös. Ikarus—Borsodi Bányász, Mátyásföld. 16.30, Maróti. S. Spartacus—Nyíregy­háza, Sátoraljaújhely, 16.30, Fáth. NB III. Északi csoport: Somsályi Bányász—Edelényi Bányász. Somsálybánya, 16.30, Kiss J. H. Kinizsi—Rudabányai Ércbányász, Hatvan. 16.00, Tannhauser. Gy. Spartacus— MEAFC, Gyöngyös, 17.00, Bor­dán. TMTK—Sirok, Tiszasze- derkény, 16.30, Honti. Bag— Alberttelepi Bányász, Bag. 16.00, Joó. Gycnqe játékvezetés, durva játék Ormosbánya—Vasas Izsó 1:1 (0:0) Ormosbánya, 400 néző, ve­zette: Nagy E. Ormosbányai Bányász: Rom- hányi (6). Benkő (7), Völgyesi (6), Hasillo (7), Balogh (5), Bukszár (5), Kálmán (6), Ka­rát! (6), Valeán (7), Szálkái (1). Tóth (6). Edző: Bodola Gyula. Az első félidőben a gyenge napot kifogó játékvezető jó­voltából alacsony színvonalú, csapkodó, helyenként túlságo­san durva játék alakult ki. Je­lentős fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni. A játék képe a második félidőben sem sokat változott. Jellemző, hogv mindkét gól 11-esből esett A mérkőzés rövid krónikájához hozzá tartozik, hogy a vendég- csapatból két játékost., az or­mosbányaiak közül pedig Szál­káit állította ki Nagy játékve­zető. Góllövő: Valeán. Jók: Hasillo, Valeán, Benkő. Befejeződött a megyei tájékozódási bajnokság * Videoton—FÖSPED Szállítók 3:2 (1:2). Csak a döntetlen sikerüli Pécsi Bányáss— Miskolci VSC 1:0 (1:0) 3. F. C. Hansa 3 — ? 1 3:4 2 4. Egri Dózsa 3 — 2 1 Tí9 2 _________________i Egyenlítés 10 emberrel Színvonalas versenyt hozott a megyei, nappali, egyéni tá­jékozódási bajnokság. A férfi II. osztályúak első fordulóját 9550 fnéteres távon rendezték meg. A győzelmet 62:36 perces idővel Zsigmond Tibor (DVTK) szerezte meg klubtársa, Keré­nyi József és Tatár András, a MEÁFC versenyzője előtt. A második fordulót (13 900 m) 101:23 perces idővel Dohány László (DVTK) nyerte Tatár András (MEAFC) és Kerényi József (DVTK) előtt. A két forduló összesített eredményei. Megyei bajnok: Tatár András (MEAFC) 171:51 perc, 2, Zsig­mond Tibor (DVTK) 178:59, 3. Kerényi József (DVTK) 179:40. Két fordulóban bonyolítot­ták le a férfi ifjúsági II. osz­tályúak küzdelmeit is. Az első forduló (7950 m) eredményei: 1. Nenicska Gábor (DVTK) 84:34 perc, 2. Szarka Sándor (102. sz. ITSK), 3. Tóth Zoltán (102. sz. ITSK). A második forduló (7075 m) eredményei: 1. Nenicska Gábor (DVTK) 83:45, 2. Szarka Sándor (102. sz. ITSK), 3. Tóth István (102. sz. ITSK). A megyei bajnoksá­got Nenicska Gábor nyerte 168:19 perces eredménnyel. A II, osztályú ifjúsági nők első fordulójának (4750 ^ m) győztese Nagy Katalin (Tisza - szederkényi Gimnázium) lett klubtársa, Kolozsi Borbála és Németh Elvira (102. sz. ITSK) előtt. A második forduló (4550 m) eredménye csak annyiban változott, hogy a 3. helyre Sziklai Lívia (DVTK) került. Az összesített verseny eredmé­nye. Megyei bajnok: Nagy Ka­talin 125:10, 2. Kolozsi Borbála 178:32, 3. Barát Etelka 203:03 (mindhárom Tiszaszederkényi Gimnázium). A héten Budapesten, a Gel- lért Szállóban ülésezett Euró­pa futballvezérkara. Az ülé­sen úgy döntöttek, hogy a Vá­sárvárosok Kupája helyett ezen ezentúl Európai Vásárok Kupája néven bonyolítják le az egyik legnépszerűbb labda­rúgótornát. A sorsolás szerint az Üjpesti Dózsa a 4. csoport­ban a Partizán Belgrád, a Rába ETO pedig a Lausanne (Svájc) csapatával játssza el­ső mérkőzését. * Megyei úttörő honvédelmi bajnokságot rendezett az MHSZ és a megyei úttörőszö­vetség. A leányok I. korcso­portjának győztese Szentist- ván. a II. korcsoport győztese Miskolc válogatottja lett. A fiúk- küzdelmeiben mindkét korcsoportban Tibolddaróc csapata végzett az első helyen. Papp J. SE—Esztergom 2:2 (1:1) Miskolc, népkerti pálya, 400 néző, vezette: Bacsó. Papp J. SE: Pálinkás (5) — Nemes (5), Bakos (6), Dut- kievics (5) (Tarr II. — 5), Szendrei (6), Machai (—), Ma­gyar — 5), Tarr I. (6), Regőczi Kijelölték az ifi és serdülő asztalitenisz EB csapatait. A serdülő lányok válogatottjának tagja lett Molnár, a MÉMTE fiatal asztaliteniszezője is. * Befejeződött a miskplci já­rási sakkcsapatbajnokság ta­vaszi fordulója. Az élmezőnyt a Parasznyai Tsz SK vezeti 8 ponttal az 5—5 pontos Szir- mabesenyői Tsz SK, a Bükk- szentlászló községi SK és a Girincsi Tsz SK előtt. * A Képes Sport Kupa verseny leány II. korcsoportjában Brilla (Miskolc) áll az első he­lyen. 30 ponttal fölényesen ve­zet a 18 pontos FTC-s Hadik előtt. Az I. korcsoportban Molnár (Miskolc) a 3. helyen áll. A női szakosztályok pont­versenyében Miskolc a 4, he­lyet foglalja el. (7), Fehér (5), Locker (7), Krisztián (8). Edző: Halász Ká­roly. A játék első eseménye az volt, hogy egyszerre öt hazai játékos is lesre szaladt. Az 5. percben a vendégek megsze­rezték a vezetést. A bal oldali támadás után György kapura fejelt, s a lepattanó labdát Pá­linkás nem tudta védeni, 0:1. A 14. percben Nemes nagy erejű kaoás-lövését védte Fol­tin. A 25. percben kétszer is leállt a hazai védelem, a já­tékvezető nem ítélt lest, de a vendégek csatárai elügyetlen- kedték a helyzeteket. A 32. percben Regőczi lapos lövését Foltin csak kiütni tudta, s a berobbanó Krisztián a hálóba bombázott. 1:1. A második fél­időben ismét az esztergomiak szerezték meg a vezetést. A 64. percben Kertes tiszta hely­zetben kapta a labdát, azonnal rálőtte, az erős. lapos lövés Pálinkás kezét érintve a kapus lába között jutott a hálóba. 1:2. Óriási kapushiba volt! Egvre körülményesebben lát­szott a hazai csapat. A játé­kosok hibát hibára halmoztak. A 82. percben mégis sikerült az egvenlítés. Magyar beadá­sát Krisztián levette, egy ügyes csellel becsapta őrzőjét, majd nagy erővel a hálóba lőtt, 2:2. Jók: Krisztián, Regőczi és Bakos. INNEN — ONNAN 1