Észak-Magyarország, 1969. április (25. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-01 / 75. szám

ESZAK-MAGYARORSZAG nádi hngyott ki jo helyzetet. Az utolsó percekben ismét fel­jött a ■ DVTK, Rultkai lövését védte n kapus, majd Hafner lőtt kapura, az eredmény azon­ban már nem változott. Közepes színvonalú, de elég jó iramú mérkőzésen a DVTK igen értékes pontot hozott el Tatabányáról. Különösen, ha figyelembe vesszük, hogy a hazaiak ebben n bajnokságban még nem nyertek mérkőzést, így nagy szükségük volt a két pontra. A DVTK. ezen a talál­kozón nemcsak lelkesen, ha­nem fegyelmezetten is ját­szott. Salamon kiállítása túl szigorú volt, különösen ha fi­gyelembe vesszük, hogy a ta­tabányaiak súlyosabb sport­szerűtlenségét is elnézte Radó. A taktikai fegyelmet jól betar­tó DVTK a többet támadó Ta­tabánya ellen is megérdemel­ten harcolta ki a döntetlent A diósgyőri együttesben Ta­más megbízhatóan védett, a hátvédnégyes valamennyi tag' ja lelkesen küzdött, a közép pályások inkább védekező fel adatot láttak cl, elől Vass so kát mozgott, Hafner gyakrai vállalkozott lövésekre. Síkor; Inkább építő feladatot latot, el. — )» — Tatabánya, 5000 néző. Vezet­te: Radó. Két nagyszerű hazai győze­lem útón helyesen értelmezett nagyszerű önbizalommal ké­szült u DVTK a Tatabánya el­leni találkozóra, űrömet jelen­tett a csapat háza táján Ilutt- kal felépülése, viszont gondol okozott néhány játékos forma- hanyatlása és betegsége. Így azután Tátrai Sándor mester­edző alaposan megváltoztatta az Eger, illetve a Salgótarján elleni győztes csapatot. Eltéri attól a közmondástól, • hogy győztes csapatot ne változtass s úgy tűnik, a mérkőzés öl igazolta. A DVTK ezúttal elsősorban a védelem megerősítésére töre­kedett, ez az összeállításból is ldtűnik. A támadósor inkább ' rajtaütésszerű, gyors akciókkal kísérletezett. A tatabányaiak­nak láthatóan nem tetszett ez a taktika, jóllehet, kis sze­rencse révén, már a nyolca­dik percben megszerezték a vezetést. A higgadtan játszó DVTK igyekezett lefékezni a hazai rohamokat, és szünet után kiegyenlített. A diósgyőri együttes a kö­vetkező összeállításban lépett pályára: Tamás (7) — Török (7), Herr (7), Salamon (1), Sáfrány (7), Gál (7), Hajas (7), Várkonyi (7), Vass (7), Hafner (7), Si kora (5) (Rultkai). Ed­ző: Tátrai Sándor. A Tatabánya nagy erővel kezdett. Látszott, hogy a ha­zaiak már az első percekben meg akarják szerezni a veze­tést. Tervük sikerült is, hi­szen a nyolcadik percben egy kapu elé ívelt labdára Tamás '•'■ipt.t, azonban nem tudta megfogni, s a szemfüles La- dinszky néhány méterről, nagy erővel a léc alá lőtte. 1:0, a Tatabánya javára. A váratlanul kapott balsze­rencsés gól nem törte le a DVTK-t, bár a Tatabánya nagy lendülettel rohamozott. A Diósgyőr szoros emberfogás­ra törekedett. Ebben az idő­szakban Hajas és Várkonyi is többnyire védekező feladatot látott el. A DVTK hadrendje ezen a mérkőzésen 4—3—3 volt. ■ A Diósgyőr a 10. percben ve­zette az első veszélyes táma­dást, Sikora keresztlabdáját a jobbösszekötő helyén érkező Vass kapta, ő Haínerhez to­vábbított, a csatár elől azon­ban Kovács az utolsó pillanat­ban tisztázott. Ellentámadás­nál Csernai cselezgetett a vé­dőkkel, de Herr jó ütemben lépett közbe. A 31. percben szép tatabányai Jámadás vé­gén Horváth látványosan lőtt kapura. Nem sokkal később Ladinszky labdáját hárította a diósgyőri kapuvédö. Szünet előtt a DVTK vezetett néhány támadást, s ekkor akár ki is egyenlíthettek volna, azonban Hafner 10 méteres lövése cen­timéterekkel elszállt a kapu mellett, majd Vass lót a kapu fölé. A második félidőben a Ta­tabánya visszaesett, a Diós­győr viszont újított. Az, hogy a DVTK „kilámndott”, látható­lag meglepte a hazaiakat, s az ül percben sikerült kiegyen­lítenie a Diósgyőrnek. Sikora elvette a labdát Horváthtól, majd a kapu elé lőtt. Rother- niel kiütötte lövését, a szem­füles Hafner megszerezte a labdát, és a földön fekvő ka­pus fölött a kapu közepébe lőtt. 1:1. A Tatabánya elkeseredetten rohamozott. Elsősorban Csor­nai veszélyeztetett. A Gl. pcrc­A megyei II. o, mérkőzések eredményei Gyenge telfesítmémy Székesfehérvári MÁV—Ózdi Kohász 1:0 (ld)) Északi csoport: Bánszállás— Sajókaza 1:3, Mucsony—-Sajó- bábony 1:1, Borsodnádasd—Ne- kézseny 5:2, Csokvaomány— Szirmabesenyő 2:2, Hcrbolyn— Bánréve fi:0, Arló—Borsodbóta 1:1, M. Dózsa—Izsófalva 2:1, M. Kinizsi—Szalonna elmaradt., Északi csoport: 1. HcrtKUya 5 3--------15:1 0 2 . Borsodit. 3 2 1 — 14:5 5 3. Mucsony 3 2 1 — 7:3 5 4. Arié 3 2 1 — 2:1 5 5. SajóliAboiyr 3 12 — 2:1 4 G. M. Dézsa 2 1 1 — 3:2 3 7—S. Borsodbótr 3 — 3 — 4:4 3 Csokvuom. 3 111 5:5 3 9. Szirmai). 3 111 5:7 3 10. Izsófalva 3 1—2 G:fi 2 11. Nclcczscny 3 1 — 2 5:S 2 12. Sajókaza 3 1—2 7:13 2 13. Bánréve 3 — 12 2:8 1 14. Bánszállás 2------------2 2:7 — 1 5. Szalonna 2-----------2 1:5 — I G. M. Kinizsi 2------------2 0:1 — K eleti csoport: Mád—Tisza- lúc 0:0, Pácin—Bodrogkeresz- túr 1:1, Tokaj—Pálháza 2:0, Olaszliszka—Tárcái 0:2, M. He- lyllpar—Karosa 1:1, Tolcsva— Hernádnémeti 2:2, Ilejőcsaba— S.-úlyhclyi Kinizsi 0:4, S.-új- helyi MÁV—Bodrogolaszi 3:1. Keleti csoport: 1. S. Kinizsi 3 3-------s: 0 6 2 . Tokaj 3 2 1 — 7: 1 5 3. Pácin 3 2 1 — 6:3 5 Tárcái 3 2 1 — 6: S 5 Karcsa A 2 1 — 4:2 S 6. n.-kcrccsztúr 3 1 2 — 5: 2 7. Sátoraljaújhelyi MAV-Vasas 3 2 — 1 6: 3 4 8. Mád 3 1 1 1 8: 4 3 3. Tolcsva 3 — 2 1 4: 5 2. 10. Pálháza 2 1 — 1 3: 4 2 11. llernádncmcti 3 — 2 1 2: 5 2 12. M. Ilelylipar 3 — 1 2 4: fi 1 13. Bodgrogolaszi 3 — 1 2 2: 6 1 14. Ilejőcsaba 3 — 1 2 i: 6 1 13. Tiszáidé 3--------3 2:13 — 16 . Olaszliszka '!-------2 0:3 — K özépcsoport: M.-kövesdi Sp.—Szikszó elmaradt, Arnót— Tárd 3:3, Mezőcsáti VM—Encs 1:4, Mezőnyárád—Kinizsi SE 2:2, Alsóvadász—Onga 4:2, Aszaló—Szentistván 1:1, Hejő­Öltösőkben — pályei A labdarúgó NB 1. B állása A labdarúgó NU 1. ál ása: 1. Kecskemét 2. Videoton r> 3 2 •1 — J 5: 1 11:6 8 8 1. n. nów 5 4 J. — 14:4 í) 3. ZTE s 3 1 1 12:5 7 2. Kerencv. 5 4 1 — 15:5 f) 4. P. Bányász 5 3 1 1 5:5 7 3. Kába ETO 5 3 1 1 14:3 7 5. Szóin. MTE 5 2 2 1 0:4 6 4. Vasas r> 3 1 1 13:5 7 6. SZKOT, s 2 2 1 6:3 6 5. Kp. Honvéd 5 2 2 L 8:6 6 7. Bp. Spart. 5 2 2 l 7:4 6 6—7. 8. Oroszlány 5. 2 2 1 7:5 6 Egri Dózsa 5 2 2 1 4:3 6 D. Szállítók 5 2 1 2 7:6 5 MTK 5 2 2 1 4:3 6 10—11. 8. Diósgyőr 5 2 1 2 5:6 5 MA VÁG 5 1 3 1 3:3 5 3. Pécsi Dózsa 5 2 1 2 3:4 5 BKV Előre 5 1 3 1 3:3 5 10. Csepel r 2 — 3 5:6 4 12. Varpalota s 2 1 2 1:6 r> 11. SUTC s 2 — 3 3:4 4 13. Békéscsaba 5 2 J 2 3:5 5 ‘»2. Komló 5 1 2 2 2:1 4 14. Ózd r> 2 3 7:6 4 í13. Szó ni bath. 5 1 2 2 4:ü 4 15. MVSC 5 t 1 3 5:10 3 14. Dunaújv. 3 l — i 4:12 2 16. Szf. MÁV 5 1 1 3 4:í) 3 13. Tatabánya 5 — 1 4 2:13 1 17. Gy. Dózsa 5 ■— 1 4 1:8 1 ív. Egyetértés 5 — 1 4 1:14 1 18. Nagybát. 5 — 5 int — allyai (7), Barna (7), Angyal (5) (Borbás I. 5), Egri (5), Csu- hány (5), Szendrei (5), Sashegyi (5). Óriási iramot diktált a hazai csapat, s már a 2—3. percben két gólhelyzetet is kidolgozott. Továbbra is tartott a hazaiak nyomása. Az Ózd beszorult, védekezésre kényszerült. A csa­társor elvétve tudta csak meg­közelíteni a székesfehérváriak 16-osát. Az ózdi csatárok mint­ha ólomlábakon jártak volna. A 20. perc hozta meg az egyet­len'gólt. A balszélső 15 méte­res levését az egyébként jól védő Katona elvétette. 1:0. To­vábbra is a hazaiak támadtak. A Kohász kapuja többször ke­rült veszélybe. Feltűnően sok szabálytalanságot vétett az ózdiak jobbhátvédje. Szünet után sem változott a játék ké­pe, bár ekkor időközönként a Kohász is támadott. A 60. perc­ben . újabb gólhelyzet adódott Katona kapuja előtt. Az ózdi kapus azonban bravúrosan vé­dett. A 73. percben egyenlít­hetett volna a Kohász, Szend­rei beadását azonban Várallyai közelről a léc mellé fejelte. A mérkőzés utolsó perceiben to­vább keményedet! a játék, amelynek a vége az lett., hogy Gált a 112. percben a játékve­zető kiállította. A Kohász jelenleg hullám­völgyben van. A csatársor erőt­len, nem bírja tartani a lab­dát. Olykor a védelem is meg­meginog. A játékvezető jól bí­ráskodott. Jók: Katona, Mu­rányi és Dienes. Vinczc Zoltán isin AJÁNDÉKOT PAPÍRBOLTBÓL Meglepetés Tatabányán Tat a b á mya—-D WTK Isi (1 :@) I második félidő döntött tant, majd visszakerült a me­zőnybe, és a szolnoki közép­csatár a földön fekvő Gulyás fölött a hálóba lőtt. 1:1. 491 perc: Nagy kavarodás az MVSC kapuja előtt, Gulyás ki­üti a labdát, amit ismét az üres kapuba vágtak. 2:1. 51. perc: Egy hazai támadás­nál a labda a kapufáról pat­tant vissza a mezőnybe, amit a hazai középcsatár ismét ér­tékesített. 3:1. 59. perc: Gulyás egyedül állt szembe két szolnoki csatárral, egyikük lövését kiütötte. A labda visszapattant és azt az üres kapuba lőtték. 4:1. 69. pere: Az MVSC védelme állva maradt, és a szolnoki középcsatár 20 méterről a léc alá lőtt. 5:1. 76. perc: Három hazai csatár — egy védővel szemben — és megszületett a hatodik gól. 6:1. Az MVSC a következő össze­állításban lépett pályára: Gu­lyás (6) — Temesvári II. (4), Hernádi (6), Buczkó (6), Te­mesvári I. (4), Pócsik (5). Oláh (4), Krompaszky (7), Szabó (4), Molnár (7), Jónás (5). Edző: Zoller János. Jók: Buczkó, Krompaszky, Molnár. Felföldi György Szolnoki MTE—HFVSC 6:1 (1:1) Szolnok, 2000 néző. Vezette: Demeter dr. A mérkőzés első 30 percében, sőt még a félidőben is remény volt az egyik pont megszerzé­sére. Az MVSC már a 3. perc­ben megszerezte a vezetést, s ez még nagyobb lendületet adott a csapatnak. A kiegyen­lítő gól után sem adták meg magukat, nagyszerűen betartot­ták a taktikai utasításokat, időnként szépen és tetszetősen játszottak. A második félidőben teljesen összeroppant a védelem. A csa­társorban is, egy-két kivételtől eltekintve sokat álltak a játé­kosok, átadásaik, lövéseik- pontatlanok voltak. A csatársor és a védelem között nem volt meg az .összhang, a támadá­soknál felfutó játékosok nem tudtak időben visszaérkezni, így’ a hazaiaknak sok esetben két-három csatárát sem tudták fedezni. A mérkőzés rövid krónikája: 3. perc: Pócsik 25 méterről hatalmas szabadrúgást küldött kapura, ami a sorfalon át fél- magasan a jobb sarokba vágó­dott. 0:1. 3S. perc: Egy házai szöglet után a labda a kapufára pat­volna. Vass kapta a labdát mintegy hét méterre a kapu­tól, nagy lövést küldött, azon­ban egy védőről lepattant a gólba tartó labda. A kapus már verve volt. Nem sokkal később, a másik oldalon Her­ben ugyancsak ő tört kapura, azonban Salamon szabálytala­nul szerelte, és általános meg­lepetésre a játékvezető kiállí­totta a diósgyőri játékost. A DVTK átszervezte védelmét és Sikora helyeit Ruttkai jött a pályára. Nem sokkal később Ladinszky vágta Eel csúnyán Törököt, öt viszont nem állí­totta ki Radó. A hátralevő időszakban a tíz emberre csök­keni: DVTK nagy becsvággyal küzdött, és a 70. percben akár a vezetést is megszerezhette parkettjén, közben igencsak zörög a háló. — Ugye hogy nincs gól- azegénység — dörzsöli elé­gedetten kezeit Tálas Barna, a sportiskola igazgatója —, pedig milyen sokan tartot­tak az új kezdeményezéstől. Ügy látszik, ezt a sportágat sem lehet elég korán elkez­deni. S a kisdobos kézilabdások igazolták is az elhangzotta- Ical: nagy játékkedv, sok csapatnál tudatosan alkal­mazott hadrend és rengeteg gól! De hát azért kézilabda a kézilabda ... ! O — Ilyen még nem volt — mérgelődött Filácz Gyula bácsi a birkózók területi felnőtt bajnokságán —, „mazei” nevezés cs „mini” létszám. Magyarázatként legyük hozzá, hogy ezúttal a kis létszám nem a vezetőkön múlott; a „hongkongi" szólt közbe. Ügy látszik, a kis bacilns meg a. birkózóknál is erősebb. O ötletesen és szinte végig jelentős fölényben játszott a Papp József SE a BEAC ellen. A mérkőzés végén mégis elégedetlenkedett Ha­lász Károly edző. — Ezt a mérkőzést mi tet­tük nehézzé — nyilhtkozta a mester —, mert nem elég a tetszetős játék, meg a sok összehozott nagy helyzet. Be is kell rúgni a helyze­teket. Milyen igaza van! (Monosiori) Kicsit tartottak szombati ellenfelüktől a MÉMTE asz- talitcniszczői. A BGSC az­tán a helyszínen is igyeke­zett a 'Munkás-fiúk idegeit még jobban túlfeszíteni a csaknem félórás labdavitá- val. A higgadtan tárgyaló és intézkedő Korpádi szakosz­tályvezető a. találkozó végen már ' mosolyogva jegyezte meg: — Kár volt izgulni, mert sokkal inkább az influenza volt az ellenfelünk, mint a különböző taktikai fogáso­kat alkalmazó BGSC. A Munkás-fiúk tehát ez­úttal két ellenfelet is le­győztek! O — Talán kölcsönbe szán­tad ezeket a kerekeket — óvödik Gócsa dr. a robogó­járól lekászálódó Fábrival —, hiszen a K. Vegyésznek nincsenek is itt. a verseny­zői. Mielőtt a meglepett edző válaszolhatott volna, már közbe is vágott Viszlay László, a szövetség főtit­kára.: — Nono! Itt vannak bi­zony, ők is, csak kis létszá- mú csapatuk nem tűnik fel a sok MVSC-s, meg MÉM- TÉ-s bringás közölt. Igen, a mezőny valóban nagy volt, de csak 3 sport­kör indított versenyzőket. Hogy miért csak ennyi? Mert többnek nincs kerék- : páros szakos-’'’■"'! Kár O ■ Nyüzsögnél: az apróságok a Fazekas utcai tornaterem. Székesfehérvár, 2000 nezo. Vezette: Schopp. Egymás után a harmadik újonc csapattal mérkőzött a Kohász. Amennyire jól jött ez a sorsolás, .annyira kellemetlen is volt (Ismeretlen csapatok, nagy’ ambíció a feljutás után stb.). A Kohász nem túlzott re­ményekkel Indult útnak, te­kintettel arra, hogy, 4—5 játé­kosa is influenzás lett Ennek ellenére a mérkőzést nem csu­pán as a betegségsorozat be­folyásolta. Az Ózdi Kohász fel­állítása: Katona (ft) — Gál (X), Murányi CT), Dienes (3), Vár­r~r~ i I j t Üjsághír: A nagy fontos- £ s sáp« MEMTE— BGSC Nil I- C cm nsztnUlenlsz-mérkőzésen ^ v c liubéc/.l az Európa-bajnok ) s Börzsclt is legyőzte. c S Neve: Dubéczi Zoltán. ? ) Születési éve: 1341. Foglal- l t ko/.ásn: nyomdász. Munka- S { helye: Horsodi Nyomda. ) !> Szakosztálya: asztalitenisz. ( j Egyesülete: MEMTE. S ) Serdülő korában, 12 évvel V \ ezelőtt került a MÉMTE- £ > hcz. A tehetséges asztalitc- ( > niszezöre rögtön felfigyel- (, ■ tek a miskolci szűkömbe- } > re le, s Dubéczi rá is szol- ( > gáll a bizalomra. Első éves * ifjúsági versenyző volt, * amikor ezüst éremmel tért < y haza az országos Ifjúsági <, ) bajnokságról. 1360—63 kö­$ zött sorozatban nyerte az ( t ifjúsági és felnőtt megyei £ > bajnokságokat, és az orszá- / i gos vidéki küzdelmek során v ■ is többször szerzett ezüst, S !> vagy bronz érmet, nár több- ^ | szőr hívták nagyobb fővá- ( > rosi csapatokhoz, ó hű mA- S > radt nevelő egyesületéhez, ( > s egyenletes, jó játékával ( > nagyban hozzájárult a MEM- > * TE eddigi sikereihez. Most, z ! a BGSC elleni, sorsdöntő s > fontosságú viadal hőse > * volt, s a válogatott Börzsct < > ellen is diadalmaskodva, ( > jelentős része van a MÉM- / ! TE győzelmében. > E héten övé a babér. ^ > » S > A HÉT SPORTOLÓI: J > DVTK: Rá ez (birkózó*, ( ’ Kelemen, Gallyas (kosár- s > labdázók), Tamás, Hafner V > (labdarúgók), Jónyer (afsz- > \ talilcniszczö). >. > MVSC: Gcra, Kohárl J > rékpározók), Pázsitka (ko- ( \ sárlabdázó). s > ÖKSE: Szodln (btrkóséft, > > Katona (labdarúgó). <* 5 MEMTE: Kozma, £ > (asztal i teniszezők). > [ Papp J. SE: Fehér, r»\ , kas (labdarugók), Pdónyi s > (birkózó). £ ! Borsodi B&nyáaz: Vfit-öbe i, , (labdarúgó). ^ 1 S. Spartacus: Jásrtcr £ darúgó). z MEAFC: Choma (Kosárlab- y dázó). ^ •tf, * r r m p ‘‘-fy­larasi!. g. aiitíarúgá-sjsÍROkság Mezőkövesdi járás: Bükk­ösére—Tibolddaróc 2:0, Cserép- váralja—Bükkábrány 2:2, Cse­répfalu—Me/.őkcres/.les 1 A, Eßerlövö—Szomolya 0:1, Sály— Csincsetanya 4:1, Borsodivánka —Vatta elhalasztva. Encsi járás: Novajidrány— Encs II. -2:2. Forró—Baktnkék 1:4. Ináncs—Korlát 3:0. Léh— Abaújdevecser 2:2. Vizsoly— Csobád 3:0. Vilmány—Pere 3:4. Méra—Rásonysápberencs 3 :S. Szalaszend—Garadna 4:0. . keresztúr—Tornyosnémeti 4:0, Hidasnémeti—Nyék 4:1. Kőzépcsoport: 1. Szentistván 3 2 1— mi 5 2. Mezőnyárád 3 2 1 — 7:S • S 3. Kinizsi SE 3 2 1 — 12:6 5 4. Ilcjökcr. 3 2 — 1 6:3 4 5. Hidasn. . 3 2,— 1 8:7 4 C. Alsóvadász 3 2 — 1 . 7:8 4 7. Mezők. Sp. 2 1 1 — 3:3 S 8. Szikszó 2 11 — 3:2 3 3. Arnót 3 111 8:7 8 10. Aszaló 3 111 3.3 3 LL Encs 3 1—2 6 .*€ 2 12. Tárd S — 2 1 6^ 2 [8. MerőCß, V. Bt, 8 — 2 1 3.-« 2 14. Nyék 3—12 4^ 1 15. Onga 8--------3 6:1« — ^ 6. Tornyosa. S — — 3 0:10