Észak-Magyarország, 1968. szeptember (24. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-03 / 206. szám

Brays? idegemben Székesfehérvári MÁV— Kazincbarcika 1:1 (0:1) Székesfehérvár, 1200 néző. Vezette: Hámori. KMTK: Ambrus (8) — Lip­csei (7), Tordai (8), Fejes (7), Erdősi (7), Szitka (—) (Köd- mön 5), Szűcs (6), Filetóth (7), Balázs (8), Komlóéi (6), Vár­helyi (7). Edző: Molnár Péter. Végig hatalmas iramú, iz­galmas játékot hozott a két csapat találkozója. A KMTK három előretolt csatára nehéz perceket okozott a hazai vé­delemnek. A 16. percben Szit­ka sérülése kiújult, helyette Ködmön állt be. A 18. perc­ben Fejes jó labdájával Ba­lázs két ember között kiug­rott, és 20 méteres nagy lö­vése nyomán a labda a kapus kezét érintve jutott a hálóba. 0:1. A második félidőre be­szorult a KMTK, s a soroza­tos hazai támadásoknak az 53. percben nagy védelmi hibából meg is lett az eredménye. Szőke egyenlített. 1:1. A be­fejezés előtt öt perccel Balázs már a kifutó kapus mellett is elhúzta a labdát, de gyengén lőtt, s a befutó hátvéd a gól­vonalon mentett. Jók: Amb- rús, Balázs, Filetóth. SPORT üt ÉSZAKMAGYARORSZÁG * SPORT Szeptember Ms ' Színész? újságíró—DVTK üreg fiúk labdarúgó-mérkőzés Vereség otthon Almásfüzitő— ORMOSBANYA 1:0 (0:0) Ormosbánya, 700 néző. Ve­zette: Erdős. Ormosbánya: Kállai (7) — Grega (5), Tollmayer (6), Pál (4) , Karászi (6), Benkő (4), Ha- silló (C), Bihari (3), Rakonczás (6), Valeán (5), Szálkái (4), Tóth (5) . Edző: Bodola Gyula. Gyenge színvonal, csapkodó Hetek óta tart a lázas elő­készület mindkét csapat liáza- táján. A DVTK öregfiúk együt­tese már kijelölte a pályára lépő csapatot. A színész, új­ságíró válogatott még nem hozza nyilvánosságra, kik sze­repelnek a nagyszabású össze­csapáson. A színész, újságíró váloga­tott—DVTK öregfiúk, műsor­ral egybekötött „rangot adó” mérkőzésre szeptember 14-én, szombaton délután 3 órakor a DVTK-stadionban kerül sor. A labdarúgó-mérkőzésen kívül iz­galmakat enyhítő műsorra is sor kerül. A program szerint az országszerte ismert Pannó­nia zenekaron kívül hallhatja a közönség Aradszky Lászlót, ÍVíátray Zsuzsát, Magay Kle­mentinát, Kovács Józsefet, Halmai Gábort, Pécsi Ildikót, Payer Andrást és Mikes Évát. A pesti művészeken kívül a Miskolci Nemzeti Színház majdnem teljes létszámmal részt vesz a nagyszabású mű­sorban. Fellép többek között a színház beat-zenekara Puszta Zénó vezetésével. A műsorral egybekötött „rangot adó” mérkőzés főren­dezője Fehér Tibor, a Miskolci Nemzeti Színház Jászai-díjas színművésze, aki az érdekes felvonuláson kívül sztrip-ki­lencct, sok izgalmat, vidámsá­got és mókát ígér. A Borsodi Ruházati Kiske­reskedelmi Vállalat nagyszabá- sií ruhabemulatóval vonul ki a műsoros mérkőzésre. A je­gyek árusítása elővételben már megkezdődött, s a hírek szerint az ülőhelyek nagy ré­sze már cl is fogyott a szín­ház jegyirodájában, a DVTK- stadionban és a közönségszer­vezőknél egyaránt. A mai naptól kezdve a mér­kőzés időpontjáig beszámolunk a két „válogatott” tervszerű felkészüléséről. játék jellemezte a mérkőzést. A vendégcsapat lelkesebben, ] nagyobb akarással játszott, míg a hazaiak csatársora teljesen csődöt mondott. A vereséggel az ormosbányai együttes be­került a veszélyes zónába, s hogy fel tudjon emelkedni, ah­hoz minden játékosnak töb­bet kell nyújtani a pályán. Góllövő: Nagy. A hazai csa­patból egyedül Kállai játszott elfogadhatóan. Két pere alaát lsét g'éi GóS a 88. pea'clbes! védő kapus hárított, vagy el- ügyetlenkedték a legjobb hely­zeteket. Csipke már a kapust is kicselezte, amikor egy védő a gólvonalról kivágta a lab­dát. Nyíri üres kapu mellé fe­jelt, szünet után kilenc szög­letet rúgott a Borsodi Bányász egymást követően, a találko­zót eldöntő gólt mégis a 88. percben sikerült csak megsze­reznie Katona fejese révén. A hazai csapat mindenképpen megérdemelte a győzelmet. Jók: Csetfalvi, Somogyi, Ka­tona. borsodi bányász- volán SC 1:0 (0:0) Sajószentpéter, 1700 néző. Vezette: Csák II. B. Bányász: Vörös (7) — Né- gyesi (7), Csetfalvi (8), Szakács (7), Somogyi (8), Lukács (7), Verebélyi (7), Csipke (6). Tát­rai (6) (Katona), Nyíri (6), Bó- dis (7). Edző: Bolemányi Ká­roly. A védekezésre berendezke­dett vendégcsapat ellen nehe­zen boldogultak' a hazai csa­tárok, s amikor túljutottak a hátvédeken, vagy a remekül sála írható, hogy legalább az egyik pontot nem tudták meg­szerezni. Góllövők: Homródi, Dienes. Jók: Dienes, Angyal, Feliér. Csak az utolsó félóra Esztergomi Vasas— Papp J. SE 3:2 (2:0) Esztergom, 600 néző. Vezet­te : Félix. Papp J. SE: Benkő (6), — Nemes (5), (Röthy 5), Homró­di (7), Sáfrány (6), Bakos (6) Dévai (6). Dienes (8), Széman (6), Fehér (7), Angyal (8), Kor- bely (6). Edző: Halász Károly. A Papp J. SE hosszú és fá­rasztó utazás után érkezett a mérkőzés színhelyére. A tel­jes lemerevedés okozta, hogy a hazai csapat már az első percben vezetést szerzett. Szü­net után a Papp J. SE játé­kosai fokoztatasan belelendül­tek, és az utolsó 30 percben szinte kapujukhoz szegezték az esztergomiakat. Számos gólhelyzetet is kidolgoztak, s csupán a balszerencse rová­VÄRPALOTA—MVSC 2:1 (0:0) Várpalota, 2000 néző. Vezeíc te: Teasier. MVSC: Serfőző (8) — Loc­ker (7), Buna (7), Buczkó (8), Temesvári (7), Marosi (7), Oláh (6), Krompaszki (8), Kiss II. (7), Szendrei (6). Vasvári (7). Edző: Nagy György. Az. MVSC ezúttal is jól meg­szervezte védelmét, bár a tá­madásokat sem adta feL Ezt bizonyítja, hogy néhány eset­ben gyors akciókból meleg helyzeteket teremtettek az el­lenfél kapuja előtt. A találko­zó elején úgy tűnt, hogy a miskolci csapat meglepetést okoz, hiszen a vezetést is meg­szerezte. Bár előtte a hazaiak­nak is adódott gőlszerzési le­hetőségük. Horváth fejesét Ser­főző bravúrosan védte a gól­vonalon, majd Török szabad­rúgását szögletre hárította. Gyors ellentámadás végén a 35. percben Vasvári sarokra tartó, lapos lövését Palotai láb­bal mentette szögletre. Szünet után merészen táma­dott az MVSC és sikerült meg­szereznie a vezetést. Oláh át­játszotta szinte az egész hazai védelmet, azután ügyesen be­ívelt, s a jó ütemben érkező Vasvári Palotai fölött a háló­ba fejelte a labdát; 1:0 az MVSC javára. A gól váratlanul a hazaiak­nak adott szárnyakat, s két perc alatt megfordították a Labdariyó panoráma NB It: Tatabánya—Üjpesti Dózsa 1:1 (0:0), Ferencváros 1—Pécs 1:0 (0:0), Honvéd—« Győr 2:2 (2:0), Vasas—Diós­győr 2:2 (2:0), Salgótarján—« Szombathely 2:1 (1:0), Vi­deoton—Dunaújváros 1:0 (1:0), MTK—Szeged 1:0 (0:0), Csepel—Egyetértés 2:1 (1:1). NB I. B: Pécsi Bányász—1 BVSC 1:0, Spartacus—Özd 4:1, Nagybátony—Szállítók Az NB I. B állása: 1. Komló 22 12 7 3 33:12 31 2. Kecskemét 22 12 5 5 30:20 29 3. Eger 22 9 9 4 28:22 27 4. Nagybátony 22 10 5 7 31:21 25 5. Oroszlány 22 10 4 8 31:24 24 6. Várpalota o*> 8 8 6 26:21 24 7» Szállítók 22 10 3 9 31:22 23 8. Bp. Előre 23 8 7 7 20:16 23 9. Bp. Spartacus 22 7 9 6 30:32 23 10. MAVAG 22 8 6 8 21:23 22 11. Győri D. 22 8 5 9 27:31 21 12. SZMTE 22 8 5 9 24:28 21 13. Pécsi B. 22 8 5 9 22:28 21 14. MVSC 22 6 7 9 18:28 19 15. BVSC 22 6 5 11 28:33 17 16. Özd 22 5 6 11 16:27 16 17. Nyíregyháza 22 4 7 11 16:27 15 18. Budafok 22 5 5 12 21:37 15 NB n. Középcsoport: 1. Szí. jVIAv 18 11 4 3 41:17 26 2. EVTK 18 10 2 6 28:18 22 3. Salsr. KSE 18 9 4 5 26:22 22 4. Borsodi Bányász 18 8 5 5 20:12 21 5. Kazincbarcika 18 8 5 5 23:21 21 6. Kistercnye 18 8 4 6 22:21 20 7. BEAC 18 7 5 6 32:27 19 8. Papp J. SE 18 7 5 6 26:26 19 9. KKFSE 18 7 4 7 26:28 18 10. Volán SC 18 6 5 7 21:22 17 11. Esztergom 18 6 4 8 29:25 16 12. Ormos bánya 18 8 — 10 25:28 16 33. Almásfüzitő 18 6 4 8 16:19 IC 14. líl. kér. 18 5 4 9 17:28 14 15. Tűzoltó D. 18 5 2 11 18:28 12 16. Autóbusz 18 4 i 13 13:41 9 Öltözőben—pálya szélén ••• — Nem jó ez a pálya — nyilvánított véleményt a szombathelyi Dezső, amikor nagy bukása után sebeit kö- tözgettók a salak és a fű ta­lálkozásánál. — Fantasztikusan jó a pá­lya! — nyilatkozott Mádai, miután harmadik győzelmét aratta. — Nem értem, nem ér­tem ... — morfondírozott De­meter Zoltán, az ökölvívó Szövetség megyei elnöke. Ilyen nagy fontosságú orszá­gos versenyre is csak 8 egye­sület küldte el versenyzőit a benevezett 17 (!) közül. A vi­gasztaló csupán az, hogy jó néhány nagyszerű mérkőzés akadt. # Halász Károly, a Papp Jó­zsef SE edzője kesereg az esz­tergomi csatavesztés után. — Nem volt elég a 6 órás vonatkázás, tetejébe még 3 kilométert gyalogoltunk is a pályáig. így nem csoda, hogy a lemerevedett gárda már a 15. másodpercben gólt kapott. Hanem az utolsó 30 perc... az igen! Majd igyekszünk, hogy ezután hasonló legyen a hajrá, de időben meghárom­szorozva!-& — Nem megy rosszul, lá­nyok — biztatta Györffy Endre edző szünetben az MVSC kézilabdásait — csak még többet, még nagyobb akarást kell beleadni a já­tékba, s nyerni fogunk. Az akarással nem is volt baj, de az irányzékkal annál inkább. Ennyi pontatlan lö­vés és kihagyott „ziccer” után nem csoda, ha nem vált be az edző jóslata. # — Mindig én vagyok az el­ső? — méltatlankodott Né­gyest, az MVSC kerékpáro­sa a kedvezőtlen sorsolás miatt, amikor már negyed­szer állt a rajtvonal mögé* mint kezdő ember. — Bár valóban az lennél — igy G. Kovács edző, aki azonban egészen másként ér­telmezte. Aztán a 1.5 körös pontver­seny után beteljesedtek sza­vai, mert a hangszóró ezt kö­zölte: „országos vidéki baj­nok: Négyesi Zoltán, Mis­kolc". — Maximális tervünket teljesítettük, hiszen az volt az elgondolásunk, hogy két mérkőzésen három pontot szerezzünk. Sikerült, bár fél­időben kissé idegesek vol­tunk. A fiúk nagyszerűen helytálltak, igen becsületesen küzdöttek, és szép, sportsze­rű mérkőzés is volt — mondta Sebes Gusztáv, a DVTK szaktanácsadója a Vasas—Diósgyőr mérkőzés végén. ■$. Megint kísérti az MVSC-t a balszerencse. Jó játékkal megérdemelt vezetéshez ju­tottak Várpalotán, azután a védelem kétperces megingá­sa alatt megfordult az ered­mény. Pedig jól jött volna legalább az egyik pont. 2dt, Oroszlány—<4 an z-M Ä­VAG 3:2, Budapesti Előre— Győri Dózsa 1:0, Szolnoki MTE—Komló 0:0, Budafok— Kecskeméti Dózsa 2:1, Vár­palota—Miskolc 2:1, Eger— Nyíregyháza 0:0. NB II. Középesoport: Bor­sodi Bányász—Volán SC 1:0, Almásfüzitő — Ormosbánya 1:0, Kazincbarcikai MTK— Székesfehérvári MÁV 1:1, Kisterenyc—Salgótarjáni Ko­hász 1:0, ni. kér. TTVE— Kossuth KFSE 1:1, BEAC— Tűzoltó Dózsa 2:0, EVTK— Fővárosi Autóbusz 2:1, Esz­tergomi Vasas—Papp J. SE 3:2. A totó 35. heti eredményei: X, X, 2, X, 1, 1* 1, X, X, 1, 1, 1, 1 és 1. A góllövőlista. 21 gólos: Dunai IL (Ü. Dózsa). 16 gó­los: Farkas (Vasas). 15 gólos: Kocsis (Honvéd). 14 gólos: Korsós (Vasas). 13 gólos: Be­ne (Ű. Dózsa). 12 gólos: Al­bert (FTC). 11 gólos: Szuromi (MTK) és Varga (FTC). mérkőzés állását. Először Bar- ta ívelt labdát előre, és a be­futó Szabó ügyesen a hálóba fejelt. Azután megismétlődött ugyanez a jelenet annyi kü­lönbséggel, hogy Szabó fejesét Serfőző lei ütötte, azonban a szemfüles Szabó másodszorra a hálóba fejelt. 2:1. A hátrale­vő időben egyenlíthetett volna az MVSC, de a csatároknál: ez­úttal sem sikerült a góllövés. A játék képe alapján az MVSC megérdemelte volna az egyik pontot: időnként átgondoltab­ban, ügyesebben játszott, mint a hazai csapat. A miskolci együttesben ezen a találkozón Serfőző, Buczkó, Krompaszki és Vasvári nyújtott az átla­gosnál jobb teljesítményt. Teuschler jól bíráskodott •• Övé a babér i ÜJSAGIIIR: Az országos vi- i déki pályabajnokságon a mis- I kolci Mádai három bajnokságot l nyert. Neve: Mádai László. Születési éve: 11)15. Foglalkozása: vas­esztergályos. Munkahelye: líA- . ÉV. Miskolc. Egyesülete: Mis- , kolci ÉMTE. Szakosztálya: ke- , rékpáros. Edzője: Viszlai László. ( Kilenc éve jegyezte cl magát ( a kerckpársporltal. Azóta i rendszeresen találkozunk névé- i vei szinte minden jelentős or- i szágúti és salakpálya verse- l nyen. Kitűnő képességeire áZ J Ü. Dózsa is felfigyelt, s 1963- tól az elmúlt év végéig lila mezben pörgette a hajtókart. j Ezalatt többször volt tagja az ] országos csapatbajnok Dózsa , együttesének, ezüstérmet nyer- | tek a Mccsek-kupán, s ő lett az \ idei Leskó Pál emlékverseny i győztese is. A salakon sem 1 vallott kudarcot. 1962-ben Deb­recenben hat számban indult az országos vidéki bajnokságon, s mindegyiket megnyerte! Orszá- , gos ifjúsági pályacsúcsát még , most sem tudták megdönteni | 1000 és 4000 méteren. Az idei , országos pályabajnokság során \ is háromszor állt a dobogó leg- I felső fokán! i Ezen a héten övé a babér. A bei sportolói: Jónyer, asztaliteniszczőj Ve­réb, Sikora, labdarúgó OPV- TK), Sasváriné, röplabdázó, Négyesi, Kohári Somogyi, ke- i rckpározók (MVSC), Gönczi, I kerékpározó. Csóka, ökölvívó f (MÉMTE), Kövesdi, atléta, Ma- • rosi, kézilabdázó, Rcgőczi, ököl- J vívó (OKSE), Faragó, atléta (MEAFC), Szabó, kézilabdázó, Csikó, öklövívó, Csetfalvi, láb- j darúgó (Borsodi Bányász), ( Ambrus, labdarúgó (KMTK). \ havonta rendszeresen befolyj 5000 forint, de segítenél: * * 3 * ktsz-ek s a gépállomás i-5' Száz szónál: is egy a vége: 3 vezetőség jól dolgozott! <— Tervei:, feladatok? — Bőven vannak. Felújítjuk a futópályát, mert atlctüu" szakosztályt akarunk működ­tetni, s itt szeretnénk megren­dezni a járási spartakiád dön­tőit is. Bitumenes kézilabda­pályát építünk, ami télen kor­csolyapályaként szolgálja máj3 a sport céljait. A női sport­élet megindítása is feladataink közé tartozik, bár egyelőé* csal: a kézilabdára vonatkozó­an vannak elképzeléseink. — Problémák? ■— Szakember —, főleg női vezetők hiánya. A pedagógusok talán segítenek ebben. Pulnokon tehát ismét „egye­nesbe” kerültek. Bár a sím3 út is rejthet buktatókat, a sze­kér még egyszer nem akadhat el, mert a gyeplőt nem akár­milyen emberek fogják. Keménykezű bányászol:! — Monostori Gyula —« Birkóxás Egerben bonyolították le az országos kötöttfogású birkózó­versenyt. A Papp J. SE spor­tolói ezúttal is nagyszerűen szerepeltek. Pécs, Szolnok, Gyöngyös, Eger és Ózd legjobb yirkózóit megelőzve csapatver­senyben is az igen értékes el­ső helyet szerezték meg. Sredmények. Lepkesúly: 1. Po- onyi (Papp J. SE). Légsúly: 1. Ricz (Papp J. SE). Pehelysúly: 3. Kántor (DVTK). Könnyű- súly: 2. Molnár (Papp J. SE). Váltósúly: 2. Kovács (Papp J. SE). Középsúly: 1. Szodin Ózd), 2. Ruszkó (Ózd), 3. Bolok DVTK). Nehézsúly: Gibárszkí (Papp J. SE). Csapatverseny: 1. Papp .1. SE 21 pont. 2. Szol­nok 12 pont, 3. Gyöngyös, 4. Ózd, 5. Pécs, 6, Eger. Görgőkön csattogó drótköte­lekkel, fekete gyémánttal teli vagonokat tologató mozdo­nyokkal, serényen tevékeny­kedő emberekkel köszönt ránk a lüktető ritmusú munka a putnoki szénosztályozó terüle­tén. Imre László felvigyázó nagy nyugalommal, hozzáértés­sel irányítja a telep életét. Hír­lik, hogy hasonlóan tevékeny­kedik a sportköri munkában is. — Ha ilyen ütemű a sport­élet is — intünk ki az abla­kon —, bizonyára nem lesz már kátyú a Bányász szekere előtt sem. — Mi is úgy gondoljuk — veszi át a szót a sportkör el­nöke —, hogy végre sima útra értünk, hiszen sok változás történt itt október óta. A nagy múltú — hajdan n szakosztállyal működött, s idő­közben háromra (!) olvadt — sportkör élére ekkor került a mostani 7 tagú vezetőség. Jól látták a bajok eredőjét, mely a már szállóigévé lett választó- vonalból indult ki: „A vasút­tól balra a bánya, jobbra a község!” Ezt kellett felszámol­ni. Kiadták hát a jelszót: „Legyen a sport Putnoké!” S megkezdődött a munka, összefogott az üzem, a község valamennyi állami és társa­dalmi szerve. Elkezdődött a tagszervezés, s bár ez még most is tart. máris 500 pártoló tag segíti a 90 aktív sportolót a jobb eredmények elérésében. A meglevő 3 szakosztályhoz még kettőt szerveztek, hogy a legfőbb igényeket kielégíthes­sél:. Megélénkült a tömegsport is. Háziversenyeken 8 labdarú­gó csapat, több, mint 30 sak­kozó, tekóző és asztaliteniszező mérte össze máris tudását, s szép sikerekkel vettek részt a spartakiád küzdelmeiben is. Felújították az öltözőt, kiegé­szítettél: felszerelésüket, s a labdarúgópálya is igen jó ál­lapotba került. Mert valóban segített min­denki ! A JTS 25 000, az üzem 18 (X>0, a tanács 8000 forintot adott. Jelentős a tagdíjakból ESZAKMAGYARORSZAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Borsod megyei Bizottságénak lapja j Szerkesztőség: Miskolc, Bajcsy-Zslllnszky a, S3. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Telefonszámok. Titkárság: ir,-839' Gazdaságpolitika) rovat: 16-033. | Pártrovat: IS-0Z8. Belpolitika: rcr vat! 16-450 Kultőrrovat: 16-OffX Sportrovat: 16-049 Munkáslevele- zés. panaszOgyek: 10-n-is. Központi ■ S6-132, 16-672. 85-380, 36-378 Kiadja: , o Borsod megyei Lapítja^ vállalat Miskolc. Bajesry-Zslllnszky «j. 13. Felelő» kiadó) Btró Péter Telefon: 86-131 Hirdetésfelvétel: Széchenyi u 15—17. Telefon: 16-218 Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és a kézbesítőknél Az előfizetés dlla egy hőnapra 1» forint Index: 23053 Készült a Borsod! Nyomdában Felelős vezetői Szemes István __hogy eltűnjön a választóvonal