Észak-Magyarország, 1968. május (24. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-21 / 117. szám

Kedd, 1968. május 21. 2SZAKMAGYARORSZAG 5 Három országos bajnokságot nyert a diósgyőri Gácsi Küzdelem a javából! KMTK—Ormosbánya 1:0 (0:0) Kazincbarcika, 3500 néző. Vezette: Lakatos. KMTK: Ambrus (61 — Lip­csei (3), Tordai (6), Fejes (7), Erdős! (6), Szitka (7), Szűcs (8), Ködmön (ti). Szarnék (7), Vár­helyi (6), Balázs (5). Komlósi (5) . Edző: Pete András. Ormosbánya: Romhányi (7) — Grega (8), Tollmayer (7), Karászi (7), Benkö (6), Répás (6) , Szarvas (6). Bihari (5). Szálkái (5), Ilasilló (0), Rakon- czás (5), Tóth (6). Edző: Bo- dola Gyula. Az első negyedóra hullám­zó mezőnyjátékot hozott, nemi hazai fölénnyel. Helyzet, a 7. percben Szűcs előtt adódott, aki Várhelyi beadását közel­ről a kapufára lőtte. Ellen- támadásnál Tóth, majd Benkő labdája jelentett veszélyt. A nagy kedvvel játszó Szamok keverte meg kétszer is a ven­dégek védelmét. A 27. perc­ben Rakonczás fejeit nagy helyzetben kapu mellé, majd Vasárnap bo- / i nyolílották le Bu­dapesten a Sport- "BT ° csarnokban az or. szagos ifjúsági I. osztályú tornász­bajnokságot. Végig hatalmas küzdelem volt, a legjobb 26 magyar ifjúsági I. osztályú tornászfiúk küzdöttek egymás­sal. Olyan egyesületek is kép­viseltették magukat, mint a Bp. Honvéd, a Bp. Vasas és a Ferencváros. Nagy tornászap­parátussal működő egyesüle­tek közölt a dobogó legmaga­sabb fokára Gácsi József, a Bp. Spartacus—MVSC 2:2 (2:1) Miskolcon mintegy 2500 né­ző előtt nagyszerű, izgalmak­ban bővelkedő í>0 percet ho­zott a két csapat találkozója. Bár a vendégek mar a mér­kőzés elején több sportszerűt­lenséget vétettek, az MVSC-já- tékosok, dicséretükre legyen mondva, megőriztek nyugal­mukat és végig lelkesen, de nagyon sportszerűen játszot­tak. Még az sem zökkentette ki a csapat lelki nyugalmát, amikor egymás után két játé­kos is megsérült, s nagy vé­delmi hibákból a vendégcsa­pat megfordította az ered­ményi A közönség lelkes buz­dítására, amely a »szezonban ez úttal hangzott cl először, szinte szárnyakat kapott a Vasutas ti, kiegyenlített, sőt, kis szerencsével a győzelmet is megszerezhette volna, a volt NB I-es játékosokkal te­letűzdelt, jó képességű Buda­pesti Spartacus ellen. Érdekes volt a hazaiak had­rendje. A három hátvéd igen szorosan fogta az előre tolt 90 pere izgalom négy perccel később Balázs gurított tisztái! állva Romhá­nyi kezébe. A 33. percben Szarnék a leálló védelem mel­lett egyedül tört kapura, de a klvetődő kapus mentett. Óriási gólhelyzet volt.' Ezután is nagy erővel támadtak a ha­zaiak, de a remekül záró or- mosi védelem mindent men­tett. Szünet után fokozódott az iram s mindkét kapu többször került veszélybe. A KMTK Szűcs, Szarnék es Várhelyi ál­tal. míg a vendégek Hasilló és Tóth révén szerezhettek volna gólt. A 15. percben Szarnék szögletét a tisztán álló Szűcs a kapu közepébe fejelte. 1:0. Ezután perceken keresztül óriási lendülettel rohamoztak a hazaiak s előbb Várhelyi, majd Szűcs és Komlósi hibá­zott jó helyzetben. Az utolsó 20 percben óriási küzdelem folyt a pályán, de igazi gól­helyzet már nem adódott. A rangadón értékes 2 pontot szerzett a KMTK. Monostori Gyula Övé a babér... 1 Kihagyott helyzetek mérkőzése Borsodi Bányász— Tűzoltó Dózsa 0:0 Sajószentpéter, 400 néző. Ve­zette: Ági. B. Bányász: Veres (7) — Szakács (7), Nyíri (6), Négyesi (7), Somogyi (8), Karajz (4), Benkó (5), BódLs (4), Csipke (3), Katona (5), Szöcs (4), Ba- ranyi (4). Edzó: Bolemányi Károly. A Csetfalvit, Lukácsot. Pó- csikot és Verebélyit nélkülöző Fordított eredmény hazai csapatban csak a vé- < delem nyújtott elfogadható \ teljesítményt. A csatársor el- , gondolás nélküli játékával ; döntően hozzájárult a pontosz- ; tozkodáshoz. A 90 perc alatt ; ugyan két kapufát is lőttek, de a kecsegtető helyzetek so­rozatát hagyták ki a vendé­gek kapuja előtt. Jellemző, hogy a begipszelt kezű Katona nyújtotta a legelfogadhatóbb teljesítményt Jók: Somogyi, Négyes!, Szakács, Kellemes meglepetés el, átadását Faliszek három méterről a sérülten fekvő Ka­tona mellett a hálóba rúgta. 1:L Az 52. percben remek ózdi akció végen Pázmándi lövése már túljutott Kovácson, de Kiss a gólvonalról mentett. Nagy volt az Eger szerencsé­je, mert az ózdi csatárok ál­landóan veszélyeztették, való­ságos tűz alatt tartották a vendégcsapat kapuját. Mégis az 53. percben Faliszek az alapvonalról lőtt kapu elé, a labda Katona lábáról vágódott a hálóba. 2:1. (öngól.) A 74; Eger—(>zdi Kohász 3:1 (1:1) Űzd, 4000 néző. Vezette: Fáth. Ózd: Katona (5) — Biles (7), Murányi (8), Gál (4), Váraljai (7), Barna (9). Bozó (9). Páz­mándi (7), Fükő (7), Széles (8), Göböly (8) (Csirmaz). Edző: Kiss Gábor. A 4. percben Fükő nagy 15- \ esc csúszott el a léc fölötl és Két nagy helyzet maradt ki. A Kohász enyhe fölényben ját­szott, Ismét két izgalmas je­lenet adódott a vendégek ka­pnia előtt, de Pázmándi, majd Güböly jó helyzetben hibá­zott, A 36. percben Bozó és Pázmándi lerohanta a védő­ket, Pázmándi az 5-ösről ha- talmas erővel bombázott az üres kapura, de a labda a fel­ső lécről pattant a mezőnybe. Továbbra is nagy erővel tá­madott, a. Kohász. A 38. perc­ben Fükő adott be bal oldal­ról, $ Széles 25 méterről ha­talmas gólt rúgott. 1:0. A 38. percben Bozót lökték gólhely­zetben az 5-ösön. A játékve­zető sípja néma maradi, A 43, percben hosszan előrevá­gott labdával Szűcs Iramodott ÜJSÄGHIR: Oäcsi, a PVTK tornásza a r. országos ifjúsági bajnokságon kőt s/eren es ös/- szrtettben az első helyen vég­zett. Neve: («ácsi József. Születési ) ideje: 1951. Egyesülete. DYTK. I Sportága: tornász. Foglalko- ) zása: iskolai tanuló, a miskol- ; ci Yillamosipari Technikum- ! ban. Először a. város! és megyei \ bajnokságon tűnt fel a fiatal ] diósgyőri tornász, kivételes ) tehetsége és magas fokú szor­galma. Azok közé a sportolók közé tartozik, akik sokat tesz­nek saját, fejlődésük erdőké­ben is. AZ idén azután egy­mást követték sikerei. A me­gyéi bajnokság után ö lett a területi bajnok, s az országos vidéki bajnokságon is a do­bogó legmagasabb fokára állt. Nagy szorgalommal készült a magyar bajnokságra, s az eredmény nem maradt el, inéit a fiúk I. osztályában két sze­reti és összetettben is, tehát háromszoros ma gyár bajnok . lett. Így jogot szerzett az olün- s piai reménységek együttesében ; való szerepléshez. \ Ezen a heten Övé a babér. A licí sportolói Tóth Gyula, maratoni futó (Ózdi Kohász). Kadicsai, röp- labdazo (MVSC), Gibárszkl. birkózó (Papp J. SE), Molnár, birkózó (Papp J. SE), Polonyi, birkózó (Papp J. SE), , Engi, asztalitenlszcző (MCMTE), Mol­nár, asztali teniszező (MÉMTE), Kovács, kerékpáros, (MEMTE), Simon, kézilabdázó (MVSC), ? Lipcsei, labdarugó (KMTK). ^ Szűcs, labdarúgó (KMTK), > Grega, labdarúgó (Ormosba- ? nya), Somogyi, labdarúgó (B. > Bányász), Orbán, ökölvívó (B. £ Bányász), ’Nagy. Ökölvívó (E. ( Bányász), Barna, labdarúgó < (Ózdi Kohász), Veres, röplab- ) dázó (Farkaslyuk), Madarász, v atléta (MVSC). Fazekas, atléta-.. > nó (Herman G.), láppal, Mié- ^ la (Kohóipar!), Sikora, labda- < rúgó (DYTK). ^ Győztek az esélyesek az III.-ban A labdarúgó NB I. állása: Sátoraljaújhelyt Spartacus— Fgcrcsehl Bányász 3:1 (1:1). Sátoraljaújhely, 1000 néző. Vezette: Konc/.. S. Spartacus: Szakái — Gazdig, Lengyel, To­ronyi, Nagy, Perecsi, Telenkó, Kovács, Susztcrics (Balázs), Kies, Szepesi. Edző: Nyirkos Gyula. Bi/.los győzelmet ara­tott a sátoraljaújhelyi csapat. Az eredmény a vendégcsapat­ra hízelgő, mivel a Spartacus több biztos gólhelyzetet ha- gyolt kihasználatlanul. Gól­lövök: Telenkó, Éles, Balász, illetve Kovács P. Jók: Telen­kó, Kovács, illetve Kovács Gy. Zalka SE—Miskolci Bányász 4:2 (2:1). Pereces, 200 néző. Ve­zette: Nagy F. Miskolci Bá­nyász: Lovász — Csorba, Var­ga, Oláh, Farkas, Vineze, Previczer, Verbóczki (Cselé- nyi). Domonkos, Deák, Krisz­tián. Edző: Polcz Jenő. Egyen­lő erők küzdelme a játékidő nagy részében, szórványosan támadt mindkét csapat, azon­ban a vendégek nagyszerűen használták ki a hazaiak súlyos hibáit. A pcreccsiek a játék­idő nagy részében szétesöen játszottak. Góllövők: István (3), Csorba (I), Illetve Previ­czer, Domonkos 11-csből. A Miskolc) Bányász csapatából ezúttal csak yarg'a dicsérhető. Somsályi Bányász—SiroU 3:1 (2:0). Somsály, 1000 nézó. Ve­zette: Kiss. Somsály: Kole- nleska — Kishegyi, Deák, Is­tók, Juháss, Vanka tVessa), z gő. Góllövók: Kovács, Mis­kolczi, Gál, Békéi. Jók: Békéi, Barta II., Konyha, Gál, ill. Smolczer, Seszták, Svirián. Szimcsák. MEAFC—Hatvani Kinizsi 2:0 (1:0). Miskolc, 400 néző. Vezette: Bures. MEAFC: Nagylaki — Kovács, Mészáros, Karacs, Kiss, Palotás (Iang- ni ár), Németh, Szabó, Haff- ner, Demkó, Farkas. Edző: Dc- rnény Béla. Nagyon sportszerű mérkőzésen jó ellenfelet győ­zött le a mezőnyben sok jó támadást vezető RÍEAFC. Kü­lönösen az első félidőben több gólhelyzet is kimaradt. Gól­lövők: Farkas, Haffner. Jók: Mészáros, Kiss, Szabó Gy. Spartacus—Edclény 1:0 (1:0). Gyöngyös, 1000 néző. Ve­zette: Kiss. Gáspár SE—Petófibanya 8:0 (3:0). 1. Vasa.*« 10 7 1 •» 30:15 15 n 5, Bp. HonvtSd 10 5 4 1 18: 7 14 •'I. Ü. I)Ú7.»A 0 r» «* 2 20: 8 12 4. Csepel 10 5 2 ;i 12: 8 12 5. FTC í> 5 2 2 16:11 12 fi. Szeded 10 4 4 2 I4:lfi 7. MTK 10 .1 i 3 13:11 10 R. ISgyotértés 10 n (i 2 10:11 10 !>. Szombathely 10 3 4 3 11:13 10 in. Cécs 10 3 4 3 7:12 10 11. Salgótarján 10 3 3 4 14:18 1) r*. Ounaútv. 10 3 2 5 11:16 8 n. Videoton 10 3 2 5 10:18 8 14. Győr 10 1 4 5 G:10 fi 13. Diósgyőr 10 1 3 6 0:17 5 is. Tatabánya 10 5 5 4:12 5 A lal)rt»rút;ő NB I. B Állítsa t. Komló 12 fi 3 1 23: 8 10 2. Kecskemét 12 7 4 l 11: 5 18 3. E.ecr 1. Várpalota 5. On. Spnrl. 5. iuavag 7. Op. Illőrr Oroszlány 7. Szállítók in. Nagylnktuiiy li. s/.MTf: n. pórpl n. 17. Győri o. II. Nyíregyháza 15. MVSC IS. BVSC 17. BudafoS I». Üli 12 5 6 1 17:10 Ifi 12 5 I 3 15:11 14 12152 15:15 1' 12 4 5 3 3:10 13 1! 5 3 5 12! 3 12 12 5 2 5 16U2 12 12 S I 5 14:15 41 12 4 3 5 14:16 41 12 5 1 6 12:16 11 12 3 4 5 11:14 10 12 3 4 5 13:1S ltl 12 3 1 5 0:13 10 12 2 6 4 S:!2 10 12 d 1 7 16:1S 0 32 3 3 6 13:20 0 I, u : n tat í NT. Jt, *.#zép «söpört tiltsa: N* HL Északi csoport-; A megvet !. orr*, tiltst; 1. Saig. KSE 1« 7 S — 21: 9 17 1. S.-úJh. Sp. 10 7 2 1 22: 8 Ifi í. Tiszaazederk. 10 7 3 — 5 r 2. Szf. MÁV 10 5 2 3 20:11 12 2. Gy. Spart. 10 € 2 2 10: fi 14 2. Tállya 10 5 4 1 13: 9 í-í 3. BEAC 10 5 3 3 20:13 1? 3. Egerese hl 10 6 2 2 19:12 14 3. Királd 10 5 3 2 ??:12 12 4. Papp J. SE 10 5 2 3 15:13 12 4. Edclény 10 fi 1 3 27:13 13 4. Púi nők 10 3 3 £ 16:16 13 5. Kazlncb. 10 5 2 3 12:12 12 5. Zalka SE 10 5 1 4 17:14 11 5. MEMTE 10 5 2 3 15:12 12 Kistér. 1.0 5 2 3 13:13 12 6. Somsály 10 5 l \ 16:17 1! G. Trencsényi SE 7. Volán SC 10 4 3 3 14:13 11 7. Pásztó 10 4 3 5 13:15 11 10 i 3 3 17:14 11 8. r.VTK 10 5 _ 5 12: 9 10 8. Petöfibánya 10 3 4 3 10:19 10 7. Taktabarkany 0. Esztergom 10 4 2 4 16:12 10 9. Rudabánya 10 3 3 4 18:10 8 10 i 3 3 .14:15 11 10. Almásfüz. 10 4 S 4 ti: 9 10 10. Sirok 10 4 1 S 15:16 9 8. B. Volán 10 3 3 4 Jl:i0 0 11. Ormosb. 10 5­$ 14:16 10 U. Alberttelep 10 3 3 4 13:16 0 9. 10. Rudolftelep Szirmabes. 30 10 3 5 z 3 14:18 5 17:13 9 8 12. Borsodi B. 10 3 2 S 11 1 S 12. Szuhavölfy 10 4 1 5 13:23 ? 11. 1 el dőzsöl ea 10 3 5 12:16 % 13. Hl. Kér. 10 3 l 5 10:15 8 13. Miskolci n, 10 3 1 fi 14:19 7 12. M. üveggjár 10 3 2 5 9:1.1 Zalka FSE 10 4 6 12:18 5 14. Gá*p4r SF. 10 ?­2 fi 17:lfi 6 13. ITcJÖcsaba 10 1 5 4 ?:lfi \ 15. Tűzoltó B. 10 * * « 4:15 4 15. Hatvani SL 10 3 — 7 9:?.4 fi U. 15. 1 nc> Farkas lyuk 10 10 ? ■* 3 3 5 10:19 5 5:13 7 ük jtatőtaís' 5# i — 1 VJZ l «. HHAiT IS t 1 1 Iliit i fi áros patak IS 3 ? ‘ 7 ill 6 DVTK tehetséges versenyzője került. Gácsi nem ismeretlen Mis­kolc és Borsod megye sport­berkeiben, hiszen a tehetsé­ges versenyző az utóbbi évek­ben egyre kimagaslóbb ered­ményeket. ért cl Szőke István edző irányításával, s egyre jobban érett rá, hogy országos viszonylatban is, korcsoport­jában az élre törjön. Egyébként érdemes megem­líteni. hogy az elmúlt évben is diósgyőri tornász nyerte az országos ifjúsági bajnokságot, Molnár Imre személyében, aki jelenleg katonai szolgálatát tölti. Mindez bizonyíték rá, hogy Diósgyőrött mennyire eredményesen, szakszerűen foglalkoznak a tornasporttal. Gácsi József a vasárnap le­bonyolított országos versenyen korláton országos bajnok 18.4 ponttal, lóugrásban ugyancsak országos bajnok 18,6 ponttal, gyűrűn a második helyet crle cl 18 ponttal, talajon negye­dik, nyújtón pedig ötödik, lett. Ö nyerte az országos ifjúsági I. osztályú összetett bajnok­ságot is 107,9 ponttal. — pá — csatárokat, szinte pillanatokra sem hagyták szabadon őket, s biztosítékul a veterán Buna mélyen hátrahúzódva tartóz­kodott. Ha valaki véletlenül elment, egy kivételtől elte­kintve, mindig ott volt a „sepregető”, A középpályások többnyire lamadásépítéssel foglalkoztak, s az elől tartóz­kodó három-négy csatár kü­lönösen az első 20 percben sok veszélyt jelentett a vendégcsa­pat kapujára. A helyzetek kö­zül azonban ekkor mindössze egyet használtak ki. Szünet után ismét az MVSC kezdett jobban, nagy iramot diktált, s a játék lefékezése csak időn­ként sikerült a Spartacusnak. így azután nagy iramot, he­ves küzdelmet cs izgalmakban bővelkedő 90 percet hozott a találkozó. Az események közé tarto­zik, bőgj' Gál a 15. percben a felső kapufát találta el, majd Krompaszky ívelése okozott gondot a kapusnak, s a 26. percben ugyancsak az ő sza­badrúgását vágta « hálóba Marosi. 1:0. A 38. perben Gábor fejessel kiegyenlített, sőt a félidő előtt Luczó hazaadását elcsípve Pál megszerezte a vezetést. 2:1. Szünet után Krompaszky a felső kapufát találta cl, a 67. percben pedig, jobb oldali szögletrúgás után Molnár ugyancsak fejessel egyenlített 2:2. A 77. percben Fülöp a gólba tartó labdát hanyatt ve­tődéssel ütötte ki a kapu tor­kából. MVSC: Czibcre (7) — Her­nádi (7), Buna (7). Luczó (6), Temesvári (7), Marosi (7), Krompaszky (8), Kiss II. (7), Szabó (6) (Vasvári), Molnár (7), Buczkó (8). Edző: Nagy György. Fehérvári kitűnően bírásko­dott, Paulovits Ágoston Megyei I. osztály Edző: Demeter Béla. Az első félidőben a hazaiak, a máso dikban a vendégcsapat volt a többet támadó. A bányász vé­delem megingását ügyesen használták ki a helyi csatárok. Góllövők: Szepesi (2), Verbs, illetve Simon. Jók: Lestár I. (a mezőny legjobbja), Verba, Szepesi, illetve Kecskés, Dé­nes, Tábori; f--------------­A borsodi góltotó 11. heti mérkőzésének eredmény ci 1. MTK—DYTK 1:2 2. Ózd—Eger 1.3 3. KMTK—Ormosbanya .1:0 4. Alberti.—Pásztó 1:0 5. Rudab.—Szuliavölg? t:!> i 6. Ti szászcd.—Felsöza. , 1;* szenvedett Nemes, és a 80. percben megsérült Fehér ki­válása után tíz emberrel játsz­va is újabb gólt tudtak lőni. < Góllövök: Számán-(3), Angyal. Jók: Széman (a mezőny leg- ; jobbja), Nemes, Dienes és J Homródij ____________________ P app J. SE—Zalka F5E 4:3 (2:3) Szentesidre, 600 néző. Vezet­te: Molnár. Papp J. SE: Benkő (7) — Nemes (8) (Rőthy), Sáfrány (TI, Bakos (7), Homródi (8), Dienes (8), Széman (9), Dévai (7), Fe­hér (8), Angyal (7), Demjén (7). Edző: Halász Károly, Nagy- lelkesedéssel és Igen ügyes taktikát alkalmazva ér­tékes győzelmet aratott, s ez­zel az élmezőnyhöz zárkózott a Papp J. SE. Érdemes meg­említeni, hogy a bordatörést Ezúttal is hozott néhány meglepetést a megyei I. o. lab­darugó-bajnokság. Ezek köz,é tartozik a MEMTE hazai vere­sége és a Királd győzelme Szirmabesenyőn. A Tiszaszc- derkény megerősítette első he­lyét. Eredmények: Putnok— Héjőcsaba 1:1, Tiszaszéder- kény—Felsőzsolca 1 ú,-Farkas- lyuk—Encs 2:0, Szirmabcsenyo —Királd 2:3, MEMTE—Tály- lya 2:3, B. Volán—Sárospatak 2:0, Trencsényi J; SE—Üveg­gyár 2:0, l Taktaharkány—Rudolf telep 3:1 (3:0). Taktaharkány, 800 néző. Vezette: Vári. Takta­harkány: Gulyás, Lcstár l„ Balogh, Gréz, Bodnár, Mada­ras!, Szabó, Birke, Hajdú j (Lestár II.), Vcrba, Szepesi. Edző: Vcrba Endre. Rudolf- telep: Falotási — Kovács (Szőr), Kecskés, Kántor, Dé­nes, Nagy, Kersák I., Tábori, I Kacsai*, Kersák II, Simon, i Leskó, Szabó II, Zalai II, Föl­des!, Beleznai. Edző: Hajner Imre. Nagy .iramú mérkőzésen a minden részében jobb Som- sályl Bányász nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna. Góllövők: Zalai, Beleznai, Ve­sző, illetve Miskolczi. Jók: De­ák, Juhász. Beleznai, illetve Nagy és Miskolczi. Alberttelep—Pásztó 1:0 (1:0). Alberttelep, 800 néző. Vezette: dr. Simon. Alberttelep: And­rej — Takács, Mocsnik II, Dudás A, Csirmaz, Szabó, Molnár, Démuth, Mocsnik I, Kovács II, Dudás V. Edző: Penderi György. A 35. perctől 10 emberrel játszó hazaiak nagy iramú, változatos mérkő­zésen arattak győzelmet, A vendégeket a nagy gólarányú vereségtől csak remekül védő kapusuk mentette meg. Dé­muth (Alberttelep) reklamálás miatt, kiállítva. Góllövő: Mocs­nik I. Jók: Mocsnik II, Sza­bó, Mocsnik I, Dudás V, ill. Bóna, Antal, Kolik. Rudabánya—Szuliavölgy 4:0 (3:0). Rudabánya, 1200 néző. Vezette: Dezső. Rudabánya: Dezső — Barta T„ Békéi, Bnr- ta II, Nemes, Konyha, Mis­kolczi. Markó. Kovács. Pala- l.ics, Gál. Edző: Rozgovn Gusz­táv. Kemény mérkőzést ví­vott a két bányászcsapat. A hazai csatárok nagyszerű na­pot fogtak ki, s a védelem )?. biztosan zárt. Az eredmény a Szuhavölgyre nezve hízel­percben ártatlannak látszó tá­madás végén Szűcs 20 méter­ről a lG-os magasságából ka­pura emelt. A rosszul vetődő Katona kezét érintve vágó­dott a labda a hálóba. 3:1. A hátralevő percekben a Kohász ismét nagy iramot diktált, de az eredmény már nem válto­zott Szinte 90 percen át az Ózdi Kohász, játszott, így meg nem érdemelt vereséget szenvedett. A játékvezetőnek több fordí­tott ítélete volt. Jók: Murányi, Barna, Bozó. Vlncze T.