Észak-Magyarország, 1968. április (24. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-17 / 89. szám

Szerda, 196S. április IT. ESZAKMAGYARORSZÄG 5 ess »Vigaszdíj« Szegeden Jubileumi mérkőzést ját­szott a DVTK vasárnap Sze­geden. Ezúttal tizedszer talál­kozott a két együttes. A tiz mérkőzés mérlege a követke­ző: négyszer győzött a Szeged, négyszer született döntetlen, két esetben pedig a DVTK Kycrt A vasárnapi találkozó ügy indult, hogy gólokkal hyer a DVTK. Nagy lendület­tel, jól kezdett a diósgyőri együttes, s mintegy tiz por­tén át szinte kapujához sze­gezte a hazaiakat, viszont az tíső ellentámadásnál gólt ka­pott. Ennek az időszaknak eseménye volt még három diósgyőri szöglet, Szurgent hagy- lövése, Hajas - fejese és Bzucsányi két szép szerelése. A 10. percben viszont Kozma elfutott, középre adta a lab­dát, a védelem kihagyott, és Hajós dr. a hálóba fejelt. 1:0. Nem sokáig örülhetett a Szegedi közönség a vezetés,- hek, mert a következő perc­ben már futott is a DVTK •keiója, éppúgy, mint Duna­újvárosban, ezúttal azonban Horváth egyenlített. A bal sa­rokba lőtte a labdái. 1:1. Változatos, jó iramú lejt a já­ték, a Diósgyőr sokat kezde­ményezett, s egy bravúros Veréb-védés után meg is sze­rezte a vezetést. Szurgent a jobb oldalon remek cselek­ből két embert is átjátszott, Horváth-hoz továbbított, ő Ha­jasnak adta a labdát, s a jobbösszekötő a léc alá lőtt. 2:1 a DVTK javára. A gól után nagy becsvágy- . fcyal és lelkesedéssel küzdött n hazai csapat, a DVTK vé­delme viszont elég sokszor megingott. Így Verébnek néha nehéz helyzetben kellett tisz­táznia. Kozma elől csípett el egy labdát, majd Hajós dr. fejesét hárította, szépen és a szegedi szögleteknél is a he­lyén volt. Feltűnt a szegediek lestaktikája és az. hogy a di­ósgyőri csatárok milyen sok­szor bentmaradnak. A 32. Percben ártatlan hazai táma­dás bontakozott ki, Pusztai DVTK—Szeged 3:3 (3:2) elment, majd Kozmához to­vábbított. A középre vágott labda a földön fekvő Gál ke­zét érintette. Katona játékve­zető nagy meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Vörös érté­kesítette. 2:2. Az egyenlítés után Verébnek két esetben is nehéz helyzetben kellett tisz­táznia. Eseménye volt még az első félidőnek, hogy Szucsá- nyil csúnyán lerúgták, a diós­győri fedezet elhagyta a pá­lyát, és csak szünet után tért vissza. Addig tíz emberrel ját­szott a DVTK. A 41. percben Gál szépen szerelte Kozmát, majd Hajós dr. hibázott jó helyzetben, A második félidó szegedi rohamokkal kezdődött, Pusz­tai lövését Veréb kiejtette, de Hajós dr. kapu mellé lőtt. El­lentámadásnál Salamon jó labdát adott Szurgontnak, azonban a csatár ismét lesen maradt. Az 52, percben Szu- csánytt állította meg a bíró leshelyzetben. A másik olda­lon Veréb védte Vass lövé­sét. A 63. percben bedobás­hoz jutott a DVTK, Hajas Vasshoz továbbított, a diós­győri csatár tisztán tört ka­pura, de mellé lőtt. Ezután a sérült Szucsányi helyett Várkonyi jött. a pályára. A 63. percben váratlan potya­gólt kapott a Diósgyőr. Pusz­tai bedobása — úgy látszott — senkit sem érintve jutott a hálóba. 3:2. (A televízió visszajátszásánál sem lehetett látni, ért-e valakit a labda, a diósgyőri játékosok ezért rek­lamáltak, viszont meg kell említeni azt is, hogy a gyenge labdát mindenképpen háríta­nia kellett, volna a védőknek, akár ért valakihez, akár nem.) A goi után diósgyőri percek következtek, s a támadások meghozták az eredményt, a /73. percben keresztbe vágott labdára Horváth ügyesen ki­ugrott, és a hálóba lőtt. 3:3, A mérkőzés utolsó negyed-^ órájában elég sok volt a. sportszerűtlen jelenet, ekkor sérült meg Veréb, a. másik oldalon pedig Dobó. A mindvégig jó iramú és időnként elég jó színvonalú találkozón a DVTK az első tíz percben nagyszerű játékkal lepte meg ellenfelét. Soroza­tos támadások után mégis a hazaiak szerezték meg a ve­zetést, viszont a , Diósgyőr nemcsak gyorsan kiegyenlí­tett. hanem öt pere alatt meg­fordította. az eredményt. Ez­után azonban két igen súlyos játékvezetői hiba révén a Sze­ged jutott vezetéshez, csak nagy küzdelem árán sikerült a DVTK-nak kiegyenlítenie. A vitatható szegedi gólok el­lenére is vigaszdíjul szolgál­hat a DVTK számára nem­csak az igen értékes bajnoki pont, hanem az, hogy végre a csatársor is akcióból szer­zett. három gólt. Ez biztató lehet a jövőt illetően, bár köztudott, hogy a DVTK igen nehéz találkozók előtt áll. Ha a csapat teljesítménye tovább javul és sérülések sem zavar­ják az összeállítást, minden bizonnyal a további két ide­genbeli mérkőzésen is tisztes eredményt érhet el a Diós­győr. A DVTK-bsn Veréb néhány esetben bravúrosan védett, a fejesgólnál azonban határo­zottabban kellett volna közbe­lépnie. A hátvédek közül Gál játszott legjobban, a fe­dezetsorban Salamon többnyi­re védő feladatot látott el, Szucsányi nagy területen, so­kat mozgott sérüléséig, elöl Ruttkai és Hajas mezőny­munkája, Horváth két gólja, Vass és Szurgent néhány ügyes húzása dicsérhető. Katona játékvezető olyan alapvető hibákat vétett a Di­ós gy őr ellen, amelyek befo­lyásolták a mérkőzés eredmé­nyét. DVTK: Veréb (8) •— Ko­vács (6). Gál (8), Kiss (7), Sa­lamon (7), Szucsányi (8), Vass (7), Hajas (7), Ruttkai (8), Szürgent (7), Horváth (7). Fanlovita Ágoston Jó játékvezetés —( Ormosbányai Bányász- Esztergomi Vasas 2:1 (1:1) Ormosbánya., 1000 néző. Vezette: Alberti. Ormosbánya: Rombányj (7) — Grega (7), Tollmayer (8), Kará­szi (7). Bcnkő (8), Répás (8), Bi­hari (6), Szarvas (7). Pál (7), Tla- konczás (7), Tóth (7). Edxő: Bodola Gyula. Színvonalas mérkőzést hozott a találkozó. A hazai csapat a 11. percben' Rakonczás góljával meg­szerezte a vezetést. Az első fél­időben főleg váltakozó mező.-, játék folyt, s ennek eredmény ti­kéin a vendégcsapat a 21. perc­ben egyenlített. A második fel­időben a hazai csapat rákapcsolt, egymás után teremtette a jobbnál jobb gólhelyzetet, de a csatárok nem tudtak, kihasználni. Végül is a hazai együttes a f»0. percben Tóth bombagóljával győzelemre tudta váltani döntő fölényét, a mérkőzés végig sportszerű volt, a játékvezető kifogástalanul bí­ráskodott. Jók: Benkö. Répás, To Ilma y er. Övé a babér Balszerencsés veresé«; Kütarcnya—KMTK 3:1 (3:1) Kisterenye, 1000 néző. Ve­zette: Pécsik. KMTK: Győri (6), Lipcsei — (Komlósí 5), Ködmön (8). Szitka (7). Pusziik (6), Erdosi (8), Várhelyi (7), Kótai (5), Fi- letóth (7), Balázs (6). Szarnék (6). Edző: Pete András. A KMTK elhunyt elnöké­nek tiszteletére félperces gyászszünet vezette be a mér­kőzést, A 2. percben kincsei egy összecsapás során súlyo­san megsérült, helyére Rom­lási állt be Kiegyenlített, me­zőnyjáték alakúit ki az első 'negyedórában, de a 20. perc Vnár gólt hozott.. Komlósi a 16- osról rosszul fejelt haza egy labdát, s a résen levó Tarlósi Győri lába között a hálóba lőtt. 1:0. Ezután nagy nyomás nehezedett a hazai kapura, a KMTK csatárai egymás után teremtették a gólhelyzeteket. Eredményt azonban csak a 30. percben tudtak elérni, amikor Várhelyi szabadrúgását File- tó!h továbbította a hálóba. 1:1. Három perccel az első félidő befejezése előtt a KMTK bal - oldali védelme és győri sú­lyos hibájából Tarlósi ismét a hálóba talált. 2:1. Szünet után a KMTK irá­nyította a játékot, sokszor szinte percekig kapujához szö­gezte a bányászcsapatot, de a remekül védő hazai kapus, vágj’ a szerencse mindent há­rított. Végeredményben a KMTK balszerencsés veresé­get szenvedett, s a helyzeteik alapján az eredmény fordított is lehetett volna. Jók: Köd­mön, Érd ősi. KB n. Közép csoport: ÜJSAGIHR: A vidék! ifjúsági \ birkózó-bajnokságon Körmön- ^ di, j? Papp J. SE versenyzője s pehelysúlyban a/, első helyen s végzett. ^ Nőve: Körmön di György. Születési ideje: 1950. EgyesÜ- < lete: Papp J. SE. Szakosít A- < lya: birkózó. Foglalkozása: is-1] kólái tanuló, 101. sz. Iparita- \ nuJo Intézet. ( Nemrég, a.lig fél esztendővel j ezelőtt kezdett cl birkózni, 9 \ nagyon rövid idő alatt behizo- ( 1. Salg. KSE 4 3 2 7: S * í i nyitotta, a sportág iránti szc­Almásfüzitő 5 3 t 1 8: r 7 ' retet ét és tehetségét is. Az cd­3*. III. kér. 5 3 1 1 8: fi 1 ‘ • rllgl versenyeken általában el­4. BEAC 5 3 j 10: 5 fi « ■ só és második helyezéseket EVTK 5 3 _ ** fi: 3 6 ; szerzett. Pályafutásának leg­4. Ormos hány* 5 3 2 7: 8 fi : > jobb eredményét most érte el 7. Tapp .T. SE 5 2 1 2 fi: 4 5 < > az országos vidéki, birkózó-baj­8. Borsodi B. 5 ; 1 2 3: 4 5 < \ noki;ágon. Súly csoportjában 9, Kazincb. 5 j 1 ; fi: 5 s j > minden ellenfelét két vállra fék­in. Szf. MÁV 5 2 1 5: fi 5 < ; tette. Filácz Górnia edző a Jövő u. Kisterenye 5 r 1 2 4: 5 5 ' | egyik nagy tehetségének tart­12. Esztergom 5 1 2 5: fi 4 ; ja, sokat vár tőle a magyar 13. Volán SC 5 ] • ? fi: 8 i : bajnokságon is. Szerény, 14. Zalka FSE 5 ; — 3 6:10 4 ' , sportszerű magatartásáért 15. Autóbusz 5 1 — 4 2:11 2 j klubtársai szeretik, tisztelik. Ifi. Tűzoltó ÜL 5 1 i (Ü 5 1 < Ezen a heten öve a babér. Érlékes döntetlen Rangadó -- rang nélkül Tűzoltó Dózsa—Papp J. SE Cró Körösi út, 200 néző. Vezette: Er­dos. Papp J. SE: Benkd fT> — Ne­mes (7), Sáfrány (S), Bakos (7), Dlenes (6). Bomródl (7), Demjén (6) , Dévai (8), Fehér (8), Angyal (7) , Korbely ($>„ Edző: Halász Károly. Igen értékes bajnoki pontot szer­zett a Papp J. SE idegenben. Az. NB IT-es újonc csapat, kis sze­rencsével gólokat is rúghatott vol­j na. azonban & csatárok sehogy I sem bírtak az időnként túl ke- I ményen játszó hazai védőkkel- ! Szünet után esett, a mérkőzés ira- ‘ ma, és éppen a csatárok gyenge : teljesítményét figyelembe véve, a ! színvonal sem haladta meg a kö- ; zepest. Az egyik bajnoki pontra a Papp J. SE mindenképpen rászol­gált. Jók: Dévai, Teher, Sáfrány. 4 hót sportolói j Toúmaycr, labdarúgó (Or- mosbánya). Gál, labdarugó > (DVTK). Ruttkai, labdarúgó ] (DVTK)*, Murányi, labdarugó < (Ózdi Kohász), Dévai, labdani- | gö (Papp J. SE), Molnár, láb- ( d arúgó (Ózdi Kohász), Szótő- < hall, birkózó (Papp .T. SE),; Juhász, birkózó (DVTK), Zó- \ H orni, birkózó (DVTK). Mol-j uár. labdarugó (MVSC), Erdösi, j labdarúgó (KMTK). Pócsifc, j labdarugó (Borsodi Bányász), Ducsat. súlyemelő (DVTK),) Debreceni, súlyemelő (DVTK)» < Tóth, birkózó (DVTK). át VB I. áTláaav emelkedő teljesítményeket ta­lálni, az átlagosnál Krompasz- j t. Csepel ky. Molnár játszott jobban, igyekezett még Oláh és Szi­geti is. A 64. percben Kiss he- lj’elt beálló Balázsnak alig maradt ideje, hogy bemele­gedjen. Az Ózdi Kohászban Molnár néhány esetben bra­vúrosan védett, Murányi a mezőny fölé nőtt, rajta kívül Pázmándi cs Szeles is jól ját­szott. Honti játékvezető valóság­gal szétfütyülte a mérkőzést, előnyszabályokat egyszerűen nem alkalmazott. MVSC: Miskolczi (7) — Krompaszki (7), Buna (6), Iaiczó (6), Temesvári (7), Mol­nár (8), Oláh (7), Szigeti (7), Kiss (6) (Balázs), Vasvári (5), Buczkó (6). Edző; Nagy György. Özdi Kohász: Molnár (8) — Biles (7), Muránjd (9), Gál (6), Várai lyai (8), Barna (7), Potje (7), Pázmándi (7). Széles (8), Halász (6), Bozo (6). Edző: Kiss Gábor. — pá — 1. Vasa» 8 7 1 a 2. Bp. Honvéd 8 5 2 1 Ifi 3. Ü. Dózsa 8 4 2 2 17 4. FTC 8 4 2 2 15 5. Szeged 8 4 2 2 15 fi. Csepel 8 4 1 3 9 7. MTK 8 2 4 2 9 B. Egyetértés 8 1 fi 1 9. Dunaújváros 8 3 2 3 1< 10. Szombathely 8 * 3 3 11. Videoton 8 3 1 4 12. Salgótarján 8 2 2 4 ; 13. Pécs 8 1 4 3 5 14. Győr 8 1 3 4 I 15. Diósgyőr 8 1 3 4 < 1«. Tatabánya 8 — 3 5 A labdarúgó NB L B állá 1. Kecskemét 7 4 3­2. Bp. Spart. 7 4 3 — 13 Komló 7 5 1 1 1? 4. Varpalota 7 * 4 1 5. Eger 7 <* 4 1 6. Pécsi B. 7 3 • 2 7. Oroszlány 7 3 1 3 1 8. Nagybát. 7 2 3 2 lf 9. SZMTE 7 3 1 3 10. MA VÁG 7 2 3 2 11. Nyíregyháza 7 2 2 3 12. Győri D. 7 2 1 3 1 13. Szállítók 7 3 — 4 14. Ózd 7 9 2 3 15. Bp. Előre 7 2 1 4 16. BVSC 7 2 1 4 17. Budafok 7 1 2 4 18. MVSC 7 — 3 4 „Borsodi góltotó“ pályázatunk 6. heti mérkőzéseink eredményei: 1. Sieged—DVTK 3:3, 2. MVSC—Ózd 0:0. 3. Ormosb.—Esztcrg. 2:1, 4. Borsodi B.—BEAC 0:1, 5. Kistér.—Kazincb. 2:1, 6. Edelény—Szuhav. 6:0. Sok gól — kevés meglepetés NB TIT. Északi csoporti : 1. Edrlíny 5 .3 — — 19: 2 10 2. Gy. Spart. 5 5 —-fa. 7: 1 10 3. S.-iljh. Spart. 5 3 2 — 10: 3 8 4. Egerrsehi 4 2 1 1 6: 3 5 5. Albe.ru elrp 5 •» 1 2 5: 4 5 6. Petőflbánya 5 2 1 2 5: 7 5 ’* Somsály 5 2 1 2 5: 8 5 8. Sirob 4 9 — 2 7: 7 4 9. Miskolci B. 5 2 .fa. 3 8: 8 4 10. Szuhavölgy 4 2-fa 2 7:11 4 11. Pásztó 5 1 9 3 firll 4 12. Hatvani B. 5 0-fa. 3 4:10 4 13. Hudabáova 5 — 3 ♦ 4: 7 3 14. Zalka SE 4 1 3 5: fi 2 15. Gáspár SE i — T. 1 3: 7 Z IC. StEAFC $ — 1 4 li 7 1 Borsodi góltotó 7. sz, szelvény 1. PTC—Diósgyőr .............. 2 . Űzd—Kecskemét ... 3. Qrniosb.—Kister............... 4 . EVTK—Kazincb............ b . Miskolci B.—Somsály 6. Gy. Spart-—S.-újhcly Név: ............................. P ontos lakcím: ................... i HfeMnjt VJI-MItk fa Wrárfa • Borsod me írrel lapkiadó Villái M «»- i»ér* k.f.11 beküldeni. (Ätiikole, Bui^ey- Eiilinsrá? «. 13.) gálámra adott még okot Gál ügj’etlenkedése a 16-os kör- nj’ékén, Buczkó elvette tőle a labdát, s gólhelyzetben fölé lőtt. Az első félidőben tehát, az ; eseménj’ekből is látszik, az | MVSC roliamozott többet. Szünet után viszont már bát­rabban támadott az Özdi Ko- 1 húsz, és ekkor Miskolczi ka- , púja előtt is akadtak meleg, pillanatok. A 60. percben az , MVSC kapusa kifutással ! mentett Pázmándi elöl, majd Széles szabadrúgása alig ke­rülte el a kaput. A 68. perc­ben Barna sérülése miatt ogy percig állt a játék. Nem sok- ital később Széles óriás hely­zetben a felső kapufát talál­ta el. Az utolsó negj’edóra eseményeket nélkülöző, csap­kodó mezőnyjátékkal telt el, mindkét csapat nagy erőfeszí­téseket tett a győzelem meg­szerzésére, végül is igazságos­nak mondható döntetlen szü­letett. Az MVSC-ben nehéz ki­MVSC—özdi Kohász 0:0 Az MVSC és az Özdi Ko­hász találkozója szinte évti­zedek óta rangadó mérkőzés­nek számít Borsodban. Most is nagy érdeklődés nyilvánult meg a mérkőzés iránt. Sokat kérdezősködtek a várható összeállítás és az eredmény felöl, vasárnap délután azon­ban nagy meglepetésre alig 1500 ember volt kiváncsi a Miskolcon lejátszott rangadó­ra. Ebben talán az is közre­játszott, hogy pontosan ebben az időben közvetítette a televí­zió a Szeged—DVTK NB I-es mérkőzést. És mindenképpen közrejátszott az is, hogy a két nagy hírű, nagy múltú egyesü­let labdarúgó csapata az idén bizony, enyhén szólva elég mérsékelt teljesítményt nyúj­tott. A gól nélküli döntetlen mindenképpen az ózdiak szá­mára jó. Taktikai elképzelé­sük bevált, hiszen Kiss Gábor edző elsősorban a védelmet erősítette meg. A középpá­lyás játékosok elég gyakran a hátvédek vonalában voltak, igaz, Junikor az elől tartózko­dó két ózdi csatár rácsapott egy-egy hosszan előrevágott labdára, nagyon gj’orsan fel­zárkóztak a középpályások is. Az első félidőben az MVSC Uralta a mezőnyt, s már a 2. Percben Molnár lövését védte Barna, a másik oldalon pedig Szélest szerelték jó helyzet­ben, majd Potje előtt nyílt kecsegtető helyzet, de a lab­da a 11-es ponton elcsúszott a csatár elől. A 14. percben Hozó és Buna összecsapott. Bozót néhány percig ápolták a pálj’a szélén, majd ismét visszatért. A 20. pereljen, szögletrugás után Krompaszky beadását Buczkó Molnárhoz fejelte, az MVSC fedezetének lövését Molnár szépen védte. A 21. percben nehéz helyzet­ben tisztázott ismét az ózdi kapus. A z alsó félidőben iz­Kovács, Pala tics, Bartn I. Edző: Rozgova Gusztáv. A helyi csapat­nak minden, a Rudabányának semmi sem sikerült. Kitűnő játék- vezetés. Góllövö: Kovács. Jók: Bíró, Nemes, Kovács. Edelényi Bányász—Szüli avölgyl Bányász 6:0 (1:0). Edelény, i;>00 néző. Vezette: Kiss. Edelény: Szegedi — Fazekas. Káli J., Káli II., Kiss, Szabó, Kristóf, Selmeczi, Gulybán (Vanyó), Bódvai, Gör­get. Edző: Tibs Sándor. Szüli a völgy: Smotzer — Mata, Seszták, Blahota. Rácz, Kocsis, Vető, Szlm- csák, Slmkovics, Gönczi, Hegedűs. Edző: Érchegyi Pál. A nagyszerű formában levő Edelény végig irá­nyította a Játékot, s csatárai on­tották a gólokat. Góllövő: Bódvai, j Görget, Szabó, Selmeczi (U-esből), Vanyó (2). Jók: Fazekas. Kiss, Selmeczi, ül. Rá ez. Kocsis. Eg ercsehi—Alberti clep 5:0 (1:0). Egercsehiben, mintegy 500 néző előtt a mérkőzés nagy részében többet támadó és helyzeteit Job- ! ban kihasználó hazai csapat ilyen 1 néző. Vez.: Bucz. Somsály: Köln- nicska (Józsa) — Szabó I„ Deák, Istók, Alexi, Tengely. Juhász, Zalai, Vanka, Földesi, Berezn&i. Edző: Hajner Imre. MEAFC: Sza­bó L, — Pető, Mészáros, Szalontai (Czirják), Palotás, Karacs, Kovács, Meggyes. Szabó Z., Demkó, .Eaiiß, Edző: Demény Béla. Az el­ső félidőben inkább a1 MEAFC Irányította a Játékot, mezőnyben szépen adogattak, veszélyes gól­helyzetet azonban egyik csapat sem tudott összehozni. Fordulás után kidomborodott a helyi együt­tes Jobb erőnléte, és szerencsés ll-essel mindkét pontot sikerült otthon tartania. A 38. percben Alexi és Szabó Z. sportszerűtlen­ségért, a 77. percben Szabó L. feleselésért kiállt. Góllövó: Földesi (U-esből). Jók: Szabó I., Deák, Istók, Bereznai, ill. Mészáros, Pa­lotás, Karacs, Meggyes. Pctőffbánya—Rudabanya 2:1 (t:0). Petőflbánya, 400 néző. V.: Kocsá­nyi. Rudabánya: Dezső — Bíró, BékM, Barmai W.. Nemes, Konyha fVacírin .TuyuvitiráV1 Sátoraljaújhelyi Spartacus— kolcl Bányász 4:1 (1:0). Sátorai- j Jaújhely, 1000 néző. Vezette: Si­mon dr. Sátoraljaújhelyi Sparta­cus: Szakái — Molnár, Lengyel, Toronyi, Nagy. Perecsi, Dobair Kovács, Telenkó, Éles (Bajusz), Szepesi. Edző: Kovács László. Miskolci Bányász: Bodgál — Csor­ba, Varga, Vineze, Márton, Dom­bóvári (Csongrádi), Previczer, De­ák, Domonkos, Krisztián, Farkas. Edző: Polcz Jenő. Mezőnyben egyenrangúnak bizonyult a két csapat, kapu előtt a hazaiak Ko­vács vezetésével jól használták ki helyzeteiket és megérdemelten nyertek a szív, lélek nélkül ját­szó vendégek ellen. 4:l~es állásnál Domonkos rosszul lőtt büntetőjét Szakái könnyedén hárította. Kár, hogy Simon dr nem bírálta fe­lül partjelzőit. Góllövők: Éles (2), Kovács, Perecsi, 111. Krisztián. Jók: Toronyi, Kovács, Telenkó, Éles, UL Csorba. Krisztián, Far­Som sál yí Bányász—Miskolc! EAFC HO Somsáiybánya. 3M Sajószentpéter, W» néző. Vezet- í te: Szabó. Borsodi Bányász: Vörös (T) — Négyes! (7), Somogyi (6), Lukacs (7), Pécsik (8), Kertész (6). Vere- bélyi (6). Csipke 0>), Katona (8), ! Nyíri (tí), Szőcs (6) (Karaja —). | Edző: Bolemányl Károly. Óriást hazai fölénnyel, íergeto- j ges támadásokkal kezdődött a I mérkőzés, és az első félórában a ! vendégek szinte a félvonalon se I tudtak átkerülni. A bányászcsatá- ! rok egy szezonra való góllielyze- I tét teremtettek, de a kitűnő le- ! hetőségek rendre kimaradtak. ! vagy a remek formában védő ' egyetemista kapus mentett. Az el- ! só félóra után kissé kiengedett a hazai csapat, a játék kiegycnlí- ! tetté vált. Szünet után ismét a hazaiak : léptek fel támadólag. Az 52. perc­A megyei L osztály állása: 1. MBMTE 5 3 2 — 7: 6 * 2. Tiszaszederk. 5 3 2 — 12: " 8 V-L Tállya 5 2 3 — 7: 3 7 1. Kirald 5 2 2 1 15: 4 6 5. Taktabark. 5, 2 2 1 (: 5 s fi. Rudolft. 5 2 2 1 8: 7 fi 7. Putnok 5 3 — 2 8:il 6 8. Felsőzsolca 5 2 1 2 5: C 5 ! 9. Sárospatak 5 2 1 í 5: 9 5 10. lines 5 1 2 2 6: 8 4 ! 11. Trenrsényi SE 5 1 T t 5: 8 4 12. licjőcsaba. 5 t 2 2 7:12 4 13. Farkaslyuk 5 1 2 5 2: 5 4 14. B. Volán 5 11 3 fi: 7 3 15. M. üveggyár 5 1 1 3 5: 8 3 1 Ifi. Szirmabcs. 5—11 5;14 1 ben hideg zuhanyként hatóit BEAC győzelmet jelentő golj: Egy kapufáról a gólvonalra lepa1 tanó labdát a játékvezető gólna minősített, t :0. Az 57. percben lG-oson belül cselezgető Nyírit védők felvágták, de a megíté büntetőt a csatár gyatrán a kapt kezébe gurítoiU. A 71. percbe Pécsik óriási kapufát lőtt. Elki sered ett kiegj’cnlítési kísérlete következtek ezután, de eredmén nem született. Jók: Pécsik, Kat< na, Négy esi. Jó játék — és vereség^. BELáC—Borsod? Bányájw Jä