Észak-Magyarország, 1968. április (24. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-09 / 83. szám

Kedd, TSRS, április 9. északmagy a korszag Gyenge játék - és egy pont ••• Nagyszerű győzelem Övé a babér. DVTK—GYŐRI UTÓ 1:1 (1:0) Miskolc, 15 000 néző. Vezet­te: Szilvási. DVTK: Veréb (8), — Kiss (8), Salamon (7), Szuesányi (0), Várkonyi (7), Ruttkay (8), Vass (8), Hajas (7), Szurgenl (5) , Horváth (5), Sikona (6). Csere: Sikora helyett Márton (6) a 70. percben. A DVTK nagy lendülettel és becsvággyal kezdett, s az első negyedórában uralta is a mezőnyt, azonban a középpá­lyás játékosokkal megerősített győri védelem áttörése sehogy sem sikerült. Feltűnt, hogy a jól fejelő győri védőkkel szemben, a hazaiak a magas labdákat, erőltették, s ezzel szinte megkönnyítették a ven­dégek védekezését. 10—15 per­cen keresztül szinte alig tör­tént említésre méltó ese­mény. talán az kívánkozik eb­ben az időszakban a mérkőzés krónikájába, hogy a kezdés «tán Horváth átadása jó hely­zetben leperdült Szurgent lá­báról. Majd Vasst szerelték, a másik oldalon pedig Szaló ment el Szuesányi mellett. A 14. percben gyors ETO- támadás végén a labda, az 5- ös környékén álló Nellhez per­dült, 6 kapura lőtt, de Veréb bravúrosan védett. Nem sok­kal később kétszer is nehéz helyzetben kellett tisztáznia ft diósgyőri kapuvédőknek. A labdarúgó NB I. állása: i. Bp. Honvéd 7 5 2 — 15: 3 13 ?. Vasas 7 S — 1 24: 8 12 3. Szeged t 4 1 2 10:12 9 4. Ü. Dózsa 4 3 2 2 IS: 7 8 5. Csepel 7 4 — S 9: S 8 6. Egyetértés 4 1 6 — 4: 3 8 7. FTC 7 3 2 2 14:11 8 8. Dunaújváros 7 3 2 2 9: 9 8 9. MTK 7 2 3 2 9: 8 7 10. Videoton 7 3 1 3 7:13 7 11. Szombathely 7 2 2 3. 5:10 6 12. Salgótarján 7 3 11 9:15 5 13. Pécs 7 1 3 3 3:10 5 1». Diósgyőr 7 l 2 4 4: 9 1 15. Győr 7 _ 3 4 2: 7 3 ii. Tatabánya 7 — 2 5 4:12 2 I Győr határtalan lelkesedés­sel küzdött, jóllehet sok hiba csúszott játékába. A DVTK a kezdeti lendület után. fokoza­tosan visszaesett. Néhány igén veszélyes helyzet adódott a hazai kapu előtt. Magyar elől kifutással menteit Veréb a 28. percben a hazai kapus kiütöt­te Horváth lövését, s má­sodszorra a kapufát találta el. A vezetést a DVTK szerezte meg a 43. percben. A győri 16- oson belül pattogott a labda, Sikora és Szurgent után Mor­váikhoz került, s a diósgyőri csatár a. hálóba lőtt. 1:0. Szünet után váratlan győri gól forrázta le a hazai szurko­lótábor kedélyét. Szaló ismét tisztán kapta a labdát, ügye­sen középre ívelt, s a fedezet­lenül álló Horváth Veréb fö­lött az ellenkező saiiokba fe­jelt. 1:1. A gól után a Győr kapott lábra, de csatárai nem bírtak a diósgyőri védőkkel. Mintegy 20 percen át. alacsony színvo­nalú, csapkodó játékot látha­tott a szépszámú közönség. Akciókról szinte alig lehetett beszélni, ráadásul a diósgyő­rieknél a lelkesedéssel is baj volt. .Horváth például úgy ki­vonta magát a támadásokból, hogy negyed órán keresztül szinte nem találkozott a lab­dával. Szurgent pedig nagyon sok hibát vétett. A szárnya- szegett csatársor egyszerűen nem jelentett veszélyt a győri kapura. Az sem segített a DVTK-n, — talán még hátrá­nyosabb helyzetet teremtett —, hogy az időnként ügyesen indítgató Sikorát a 70. perc­ben lecserélték Mártonnal. A fiatal diósgyőri játékos igye­kezett, de 20 perc alatt egysze­rűen nem volt ideje átvenni a játék ritmusát. Ebben az idő­szakban Vass bizonyult a leg­jobb csatárnak, és ügyesen meg. p*pp J. SE—Hl. kér. TTVF 2:0 (2:0) 6000 néző. Vezette: Borsos. Papp J. SE: Benkő (7) — Ne­mes (8). Sáfrány (7), Bakos (7), Homródi (8). Dienes (8). Demjón (6), Dóval (7), Fehér (8). Angyal , tatta (8). Korbely (7). Edző: Halász Károly. Ismét szép győzelmet aratott Idehaza az NB II. újonca, ezúttal az NB I. B-t megjárt. Hl. kér. TTVE eltón. A mérkőzés első per­ceit. élénk Iram. változatos játék jellemezte, bár egyik kapu sem forgott nagyobb veszélyben. A 12. percben Nemes sérülése okozott Izgalmat. Néhány perc múlva formás jobb oldali támadás végén Fehér kapta a labdái, ügyesen tisztára Játszotta magát, és lapo­san a' bal sarokba vágta. 1:0. A 18. percben a III. kerületiek ível­tek szabadrúgást a kapu elé. Ben­kő a labda alá futott, szerencsére az kikerült az alapvonalon. A 20. percben szabadrúgás után a lab­da Angyalhoz szállt, s ő laposan a hálóba lőtte. 2:0. Korbely elfu­tásai okoztak izgalmat. Egyre In­kább belelendült a Papp J. SE. j az ellenfél kapusa sokszor men- ; tett merészen. A 30. perc Benkő perce: veszélyes III. kerületi tá- ; madást hárított parádés vetődés- 1 seL A második félidő Dévai nagy helyzetével kezdődött, a csatár azonban 6 méterről kapusba lőtt. A 14. percben Flórián szépltesl le­hetőséget szalasztott el: szép jobb oldali támadás végén a bal kapufa mellé vágta a labdát. Vörös buk- Bakost — és Vörös serült Ettől kezdve 10 emberrel játszott a III. kerület. A hátrale­vő játékidőben egy-két kemé­nyebb belemenés és fordított bírói ítélet kavarta fel a kedélyeket. A hazat csapat rászolgált a győ­zelemre. A Játékvezető a második félidőben néhány súlyos hibát vé­tett. Beeze Károly A „borsodi «ólíolóM 5. heti mérkőzéseinek eredményei: 1. DVTK—Győri ETO 1:1, 2. Győri D.—MVSC 2:2 3. Ózd—Várpalota 1:0, 4. EVTK—Borsodi B. 2:0. 5. Kazincb.—Volán SC 2:2 6. MEAFC—Saűjhely 0:1. Váratlan vereség A könnyelmtlség megbosszulta magát s. KohAM—OrmosbAnya S:1 (1:0) SCO néző« Vezette: Kihagyott ll-e§ Salgótarján, Dombal. Ormosbánya: Romhá.ny! (7) — Grega (5), Tollmayer (7), Karászi ŐZI)—V A RP ADÓT AT BÁNI'ASZ 1:0 (1:0) Ózd, 2500 néző. Vezette: Teutschler. Ózd: Molnár (8), — Bilesch (7), Murányi (9), Gál (7), Vár- allyai (7), Csirmaz I- (8), Pot- jc (5), (Barna —), Pázmándy (6), Göböly (7), Széles (6), Bo­zó (8). Edző: Kiss Gábor. A Várpalota nem állt be védekezni, támadólag lépett fel. Egy-két perc elteltével azonban már a Kohász indí­tott támadásokat. Az 5. perc­ben első gólhelyzetüket elide- geskedték. A 8. percben azon­ban a Kohász megszerezte a vezetést, ezzel együtt a győzel­met is. Göböly tört ki a védők Asztalitenisz A felszabadulási emlékverseny második napján a középdöntő mérkőzéseit bonyolították lé. A férfiak küzdelmében Borsod is ér­deltelt volt a diósgyőri Jonyer személyében. A döntőben Rózsás jó játékkal már 2:0-ra vezetett, amikor Jónyer feljött, a saját ma­ga által kialakított játékrítmussal átvette a mérkőzés irányítását, és megérdemelten győzött. így a fér­fiak döntője után a felszabadulási verseny végeredménye a követke­zőképpen alakult: 1. Jónyer Ist­ván (DVTK), 3. Rózsás, 3. Bclez- nay, 4. Börzsei. (6), Hasllld (6), népás (5), Valoán (5) (Pál 5), Szarvas (6), Benkő (5), Rakoncás (6), Tóth (7). Edző: Bodola Gyula­Mezőnyben, egyenrangú két. csa­pat találkozója. A hazaiak az első félidő végén és a szünet utáni percekben jobban kihasználták gólhelyzeteiket, és ez el is ‘dön­tötte a mérkőzés sorsát. Az or- mosbáiyyai védelem érthetetlenül sok 'könnyelműséget követett el. Különösen feltűnt Grega köny- nyelmú játéka, amely nagyban befolyásolta a végső eredmény kialakulását. Jók: Komlianyi, Tollmayer és Tóth. ÜJSAGIIIR. A felszabadulási emlékversenyen, a rendkívül erős mezőnyben a diósgyőri Jónyer bizonyult a legjobbnak. Neve: Jónyer Tstván. Születé­si ideje: 1950, Egyesülete: DV­TK. Sportága: asztalitenisz. Foglalkozása: iskolai tanuló a 2. sz. Ipari Szakközépiskolá­ban, 1363-ban fiatalon, mint kiváló tehetség került a DVTK aaz- laliteniszezői közé. Hamaro­san nemcsak Mjskolcon, bá­nom a megyében, később or­szágszerte felfigyeltek rá. A válogatott biztos tagja, számos hazai és nemzetközi versenyen egyaránt jól szerepelt. Az idén megnyerte a magj'ar bajnok­ságot,. férfi egyéniben, vegyes- párosban pedig a harmadik lett. Az Ifjúságiak csoportjá­ban két magyar bajnokságot nyert. Most * Ó bizonyult leg­jobbnak a felszabadulási em­lékversenyen, Ezen a héten övé a babér. A hét sportolói: Radiesai, rőplabdás (MVSC). Gombos, rőplabdás (MVSC). Murányi, ^.labdarúgó (Ózdi Ko­hász), Ií6zák, tekezd (Ózdi Ko­hász), Molnár Anna, asztalt te­niszező (MÉMTE), Kozma, asz- taliteniszezó (MEMTE), Molnár Anna., tornász (DVTK), Káray, tornász (DVTK), Bcres, tornász (Özd), Faxkas, tornász (DVTK), Kovács, tornász (DVTK), Sza­bó ZM ökölvívó (MVSC), Hel­me czi, ökölvívó (MVSC), Erdő” sl, labdarúgó (KMTK), Rutt- kay, labdarúgó (DVTK), Veréb., labdarúgó (DVTK). Ez történt az NB Ilt-ban között, az alapvonalról hátra­gurított, és Bozó mintegy 10 méterről élesen a bal oldali léc mellett a hálóba lőtt. 1:0. Potje fejese ígért még gólt, de a labda a kapufa tövét érintve pattant a vonalon túlra. Ez­után ellaposodott a játék. Szünet után visszaesett mindkét csapat, sokszor perce­ken keresztül a hazai kapu előtt pattogott a labda. A 64. percben Pázmándyt 10 méter­re a kaputól felvágták, a já­tékvezető azonban a 16-oson kívülre hozta a labdát. A 73. percben Göbölyt és Síikét ki­állították. Ezután még jobban eldurvult a játék, az utolsó percben Pázmándyt az 5-ösön K apu sh i bak gólhelyzetben lökték. A nür tetőt Bozó lőtte, de labdáját kapus kiütötte. Jól kezdődött a mérkőző: gól is született, azonban ke sőbb esett az iram, a színvons pedig a második félidőben a NB III-ast sem érte el. A já tékvezetö sokat tévedett. t büntetőt újra kellett volna rú gatni, mert a kapus elmozdul Jók: Murányi, Csirmaz I. é Bozó. Tünetre Zoltán Hudabánya—Egercsehi 0:0. Ku- Sabánya, 500 néző. Vezette: Kiss. ítudabánya: Dezső — Varga. B;ro. \ Bartha U„ Konyha, Vaszil, Totriez Kovács), Békéi, Bartha I.. Pala- \ tleh, Miskolczl. Edző: Kozgova \ Gusztáv. Alacsony színvonalú, csapkodó | tátekot hozott a két csapat talál­kozója. A vendégek töfnören vé­dekeztek, s láthatóan csak az egyik pont megszerzésére töreked­tek. Jók: Bartha II., Vaszil, Pa- latlch. v Szuhavölgy! Bányász—Petőfihá- nya 4:1 (2:1). Fclsönyárád, 600 né­ző. Vezette: Kxuj. Szuhavölgy: Smolczér — Malta, Seszták. Bla- hota, Rácz,. Kocsis, Vető, Szlm- esák. Sinkovics, Hegedűs, Gönczi. Edző: Érchegyi Pál. A végig sportszerű mérkőzésen/ közepes Iram jellemezte a játékot. A ha­zat csatároknak "nagyszerűen ki­jött a lépés, mert a gólokon kívül még három kapufát is lőt­tek. Góllövők: Vető, Hegedűs, Sinkovics (2), illetve Pásztor. Jók: Seszták, Blahota, Sinkovics. Alberttelep—Somsály 4:0 (3:0).­Albcrttelep, 1200 néző. Vezette: Joó, Alberttelep: Szőr — Takács, Csirmaz, Dudás I., Mocsnik n., Bodnár, Mocsnik I., Démuth, Ko­vács I., Kovács II., Dudás n. Ed­ző: Penderi György. Somsály: Ko- lenicska — Szabó, Deák, Istók, Alexv, Tengely, Juhász, Szabó I., Zalai, Földest, Bereznai. Edző: Hajner Imre. A mérkőzésen a ha­zaiak végig meggyőző fölényben játszottak, s csatáraik kis sze­rencsével több gólt is rúghattak volna. A vendégek láthatólag vé­dekezésre rendezkedtek be, de a jó napot kifogó Kovács testvé­reket nem tudták tartani. Góllö­vők: Kovács II. (2), Kovács I. és NB H. Közép csoport", 1. Saig. KSE 4 s 1 — 7:3 7 2. EVTK 4 3 — 1 6:1 6 3. III. kér. 4 3 — 18.-« 6 4. Almásfüz. 4 2 1 4 5:2 5 5. Borsodi B. 4 2 1 1 5:3 5 6. KMTK 4 2 l 1 5:3 5 7. BEAC 4 2 — 2 9:5 4 8. Papp j. SE 4 2 — 2 6:4 4 9. Esztergom 4 1 2 1 4:4 4 10. Zalka FSE 4 2 — 2 5:6 4 14. Ormosb. 4 2 — 2 5:7 4 12. Kistcrenye 4 4 1 2 2:1 3 13. Szf. MA3" 4 1 1 2 1:5 3 14. Volán SC 4 — 2 2 4:8 2 15. Autóbusz 4 1 — 3 2:8 2 I*. Tűzoltó D 4-------4 0:5 ­Pémuth. Jók: Kovács TT.. KovAeS Csirmaz, illetve Istók, Alexy, « röldesi. j. Miskolci Bányász—Gáspár SE. . 1:1 (1:1). Pereces, 500 néző: Ve- ette: Bánhidi. M. Bányász: Bőd- i ;ál — Csorba. Varga, Vincze, Járton, Deák. Traitex (Csongrádi), 4 Previczer. Domonkos. Krisztián* farkas. Edző: Polcz Jenő. A jo ramu, változatos mérkőzésén a > lelyi csapat biztos győzelmet ara- ott. A me7őnyföleny ellenére tsak a végen sikerült gólokkal nztosítani a győzelmet. Gl.: Pre- f riezrr (2). Krisztián. Illetve Ta- nasl. Jók: Deák. Previc/cr. Krisz- r ián, ill. dr. Adám, Tamasi, La ez- ,i tó. r MEAFC—Sátoraljaújhelyi Sparta- _ tus 0:1 (0:1). Miskolc, 800 néző. U Vezetie: Vincze. S. Spartacus: Sza- „ sál — Molnár, Lengyel, Toronyi, a Vágj’ (Dobail. Perecsi, Télemko, séra, Suszteries. Kovács. Sze­pesi. Edző: Kovács László VIE- - MC: Szabó L. (Nagy J.) — Lang- ■nár. Karács. Pető. Kiss, Papp, Meggyes. Mészáros, Palolas. Hom- rodi (Nemeth), Domko. Edző: Dé­vény Béla. A MEAFC 5—6 ha- : lalmas gólhelyzetet hagyott ki. \ 7. első félidőben mezönyfölcny- oen is játszott, a vendégcsapat tá- nadásai azonban mindig veszélyt ielentettek. A látottak alapján *. löntetlen felelt volna meg a Já­ték képének. Gl.: Szepesi. Jók: Szakai (a mezőny legjobbja). Len­gyel, Séra, ill. Lan gm ár, Karács, Mészáros. Pásztó—Edelény 1:4. A fortftjM legnagyobb meglepetése az edeié- nyiek nagy' golarányú, biztos győ­zelme. Gy. Spartacus—Sirok 2:0. Háttá» ni Kinizsi—Zalka SE 2:1. ______________________ i í A megyei t. osztály állás»! 1. MEMTE 4 3 1 — 7: « T 2. Tiszaszedcrk. 1 2 2 — S: 2 S 3. Putnok 4 3 — 1 8: 5 s 4. Sárospatak 4 2 1 4 4: 2 5 5. Taliya 4 1 3 — 5: S S 6. Taktabark. 4 2 4 1 4: 3 5 7. Királd 4 1 2 1 8: S 4 8. Kudolftelep 4 l 2 1 6: 6 f Encs 4 1 2 l(:i ( 10. Trencsényt SE 4 1 2 x 4: 5 4 it. B. Volán 4 1 1 2 5: 5 3 12. M. Üveggyár I 1 1 2 4: 5 3 IS. Farkaslyuk 4 1 1 2 2: 5 3 Felsőzsolca 4 1 1 !!:S ! 15. He.jőesaba 4— 2 2 4:u 8 16. Szirmabes. 4-----i 3:12 —■ a o sztogatott Hajas is. Mégis, alig láthattunk lövéseket. Ne­héz megérteni, mi az oka, hogy hétről hétre nem lőnek kapura a diósgyőri csatárok. Aggasztó az önbizalom hiánya, ami egyik-másik játékost egy­re jobban hatalmába keríti. S ezen a mérkőzésen keser­nyés szájízzel kellett megálla­pítani, hogy most már a já­tékba is elég sok hiba csúszik, nincs meg az a folyamatosság, amelyet korábban, a sok ki­hagyott. helyzet ellenére is ta­pasztalhattunk. A második félidőben több diósgyőri játékoson erőnléti fogyatékosság is kiütközött. Taktikai elgondolásról pedig egyszerűen nem is beszélhe­tünk. Ilyen körülmények kö­zött igen nehéz dolga lesz a DVTK-nak a következő he­tekben, hiszen három mérkő­zést. idegenben játszik. Sokat kell javulni az együttes át­lagteljesítményének, és né­hány diósgyőri fiú egyéni já­tékának, hogy feledtessék az immár hatodik mérkőzésen tapasztalt mérsékelt játékot. Az alacsony színvonalú, kö­zepes iramú mérkőzésen mindkét csapat nagy hibaszá­zalékkal játszott, lelkesedésük révén mégis a győriek voltak a veszélyesebbek. A döntetlen eredmény nagyjából megfelelt a mérkőzés képének. A DVTK-ban Veréb né­hányszor bravúrosan védett, a hátvédek között Kiss ját­szott a legjobban, Szuesányi sokat hibázott, Ruttkay ezút­tal is a csapat légjobbjának bizonyult. A csatársorban Vass lendületes játékát és Ha­jas mezőnyjátékát lehet di­csérni. Szilvási elég gyakran hibá­zott. Paulovlts Ágoston gAs után Lukács dulakodni kér­dett. a Verest megrúgó Kocsissal, mire a játékvezető mindkettőt, kiállította. Súlyos játékvezetői té­vedés juttatta a hazaiakat, veze­téshez. A 40. percben a 16-oson a Bányász kapujának háttal álló hazai középesatár átesett az őt támadó Somogyi lábán, s a ,já­tékvezető büntetőt ítélt. Ezt. ' az EVTK értékesítette. Szünet után a vendégek érthe­tetlenül visszaestek és az 52 perc­ben lőtt. góljával az EVTK bebiz­tosította győzelmét.. Jók: Vörös. Négyes!, Baranyi. EVTK—Borsodi Bánya«! 2:0/1 úú Budapest, 1000 néző. vezette: Vadas. Borsodi Bányász: Veres (6) (VÖ- i rös 6) — Négyest (8), Somogyi (5), j Lukács (1), Pócsik (5), Kertész i (6), Vérebéiyi (5), Csipke (5), Ka- ; tona (6), Benkő (5), Baranyi (6). Edző; Bolemányi Károly. Meglepően jól kezdett a Bá­nyász. Az első 3o percben két­szer is vezetést szerezhetett vol­na, de előbb Pócsik, majd Csip­ke hibázott.. Fordulópontot a 28. perc hozott, amikor egy szögi etrű­| hoz készülődött, közben megcsú- I ázott, elesett, a labdát kiejtette, s j a Volán megszerezte a második ! gólt. Ezután nagy hajrába kezdett j a KMTK, s a 49. percben Várhelyi a hálóba fejelte & labdát. 12. Az egyenlítésre a 79. percben került sor, Filetóth révén. A Volán ez­után végig / védekezett. Jellemző: 90 percen át két lövés ment a KMTK kapujára. Jók: Erdősi (a mezőny legjobbja), Ködmön és Poszuk. A labdarúgó NB I. B állása: 1. Bp. Spart. « 4 2 — 12: 5 10 2. Kecskemét $ S 3 — 8: 1 9 3. Komló 6 4 1 1 Hí 5 9 4. Oroszlány 6 3 1 2 10: 5 7 5. Eger 6 2 3 1 6: 5 7 €. Nagybát. 6 2 2 2 9: 7 6 7. Várpalota 6 1 4 1 5: 4 fi S. Nyíregyháza 6 2 2 2 5: 5 6 9. Pécsi B. 6 2 2 2 6: 7 6 10. Győrt D. f 2 2 2 10:12 6 11. Szállítók t 3 — 3 5: 6 6 12. MA VÁG < 2 2 2 3: 5 6 13. BMTE t 2 1 3 7: 8 5 14. Özd 6 2 1 3 3: 5 5 15. BVSC 6 2 1 3 4: 9 5 16. Bp. Előre 6 2— 4 6: 7 4 17. Budafok 6 1 1 4 4:11 3 18. MVSC 6 — 2 4 5:10 2 NB ITT. Északi csoport: 1. Edelény 4 4-------13:2 8 i 2. Gy. Sparta cos 4 4 — — 6:1 8 3. S.-úJh. Sp. é 2 2 — 6:2 h 4. Alberttelep 4 2 1 1 5:1 5 \ Miskolci B. 4 2 — 2 7:4 4 ». Szuhavölgy *3 2 — 1 7:5 4 i. Hatvani K. 4 t — 2 4:5 4 8. Pásztó « 1 í 1 5:7 4 9. Egercsch.' 3 1 I 1 3:3 3 10. Rudabán.va 1 — 3 1 3:5 3 11. Petőfibánya 6 1 1 2 3:6 3 Somsály « 1 1 2 4:8 3 13. Gáspár SF. 4 — 2 2 3:6 2 14. Sírok 3 I — 2 2:7 2 15. MEAFC 4 — I 3 1:6 l 16. Zalka SE 3-------S 1:5 0 H ét körben Játszották: Pásztó— Egercsehi 2:1. Sírok—Miskolci Bá­nyán ltd, Bp. Volán—KMTK 2:2 (1:0) Kazincbarcika, .3000 néző: Vezet­te: Antal. KMTK: Ambrus (3) (Győri 4) — Lipcsei CO, Ködmön (8), Szitka (7), Erdősi (9). Várhelyi (6), Kótai (6), Szarnék (7), Filetóth (7), Balázs (5) (Poszuk). Komtósl (5). Edző: i Pete András. A Volán SC ritkán látható két kapushibából szerezte meg a ve­zetést, s ez kihatással volt az egész találkozóra. A 10. percben Halácsi 20 méteres félmagas, tá­voli lövését Ambrus könnyen ! akarta védeni, közben kiejtette ; kezéből a labdát, s az a gólvona­lon túlra jutott. 1:0. A második j félidőben Győri védte a KMTK I kapuját. A 46. percben kirúgás­' rospatak—Ilcjőcsaba 1:0 (1:0). Miskolci Üveggyár—Felsőzsol­ca 2:0 (1:0), Trcncsényi SE— Rudolftelcp 1:1 (1:0), Borsodi Volán—Farkaslyuk 3:0 (0:0), MEMTE—Taktaharkány 2:0 (2:0). Szirmabcsenyő—Tisza­I szederkény 1:3 (1:2), Putnok— Encs 2:1 (1:0), Tállya—Kirald I 1:1 (0:1). A megyei I. osztályú bajnok Ságban a két esélyes csapa közül a MÉMTE hazai pályán Tiszaszederkény pedig idegen ben győzött. Meglepetés ; Trencsényi hazai pályán elér döntetlenje, és a Tállya—Ki raid végeredménye. A forduló eredményei: Sá Megyei I. osztály Értékes pont idegenből a büntetőt azonban Pálos ér­tékesítette. 2:1, A mérkőzés utolsó perceiben nagy erővel rohamozott az. MVSC, Krom- paszky, majd Kiss lövését há­rította a hazai kapus. A 80. percben kiegyenlített az j MVSC. A kapura törő Oláhot ; ellökték, a szabadrúgást Bucz- kó ívelte be, és Kiss a hálóba fejelt 2:2. Az utolsó percek­ben, akár a győzelmet is meg szerezhette volna az MVSC de két helyzet kimaradt. A mindvégig nagy iramú ta­lálkozón szünet után nagy­szerűen hajrázott az MVSC és megérdemelten hozta el az értékes bajnoki pontot Győr­ből. Jók:* Krompaszky, Oláh Kiss és Molnár, tó kapus mellett visszagurí- tott. de Luczó túlfutotta a labdát óriás helyzetben. A fél­idő eseménye volt még Mis- kolczi két védése. Szünet után megváltozott a játék képe, a sérült Buna he­lyére Luczó ment hátra, Ba­lázs lett a jobbszélső és Cz.i- bere állt a kapuba. Ekkor lé­nyegesen többet támadott az MVSC." Az 52. percben Oláh ment el a jobb szélen, beadá­sát Kiss a kapüsba lőtte, s a kipattanó labdát Balázs a há­lóba továbbította, 1:1. Az 57. percben a hazai jobbszélső nagy lesről indult el, átesett a keresztező Hernádin, a já­tékvezető 11-cst ítélt. ,A Mis­kolci VSC jogosan reklamált. GYŐRI DÓZSA—MVSC 2:2 (1:0) Győr. 2000 néző. Vezette: Hagy E. MVSC: Miskolczi (7), (Czi- bere) — Krompaszky (8), Bu- «u (6), (Balázs), Hernádi (6), Temesvári (6), Molnár (8), I.uczó (6), Szendrei (5), Kiss (8), Oláh (8), Buczkó (6). Edző: Nagy György. Óriási iramban kezdett a Győr, beszorította az. MVSC-t. Már a 15. percben kapufát ért rí, s a 28. percben megszerez­te a vezetést. Szögletrúgás után, a beíi’elt labdát Miskol- czi é.s a védelem elvétette. Pá­los a hálóba fejelte.! 1:0. A gól »tán Oláh tört kapura, a kifu-