Észak-Magyarország, 1968. április (24. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-23 / 94. szám

Braid, trn iprfUs S3, ÉSZAKMAGYAKORSZAG Jól játszott a DVTK, mégis... Ferencváros—üiósgjőr 1:0 (0:0) Sok helyzet és.*. szélről az oldalba lóira lőtt. Az 65. porcban egyenlítési alkal­mat szalaisztott cl az Autóbusz. Egy porc múlva pedig Korbcly szemfülességóből — és a jobb- hátvéd hibájából — újabb gólt kaptak a vendégek. 2:0. A következő percekben Kor- bolv viszont egy sor jó helyze­tet. ügyetlenkedett el. A 77. percben Sashegyi iveit be szögletet, Ben kő beleütött., s ökléről a bal felső sarokba pattant a labda. 2:1. A Papp J. SE — amely egyre inkább egységes csapat­tá kovácsolodj k — nagyobb arányban is győzhetett, volna. Győzelmének értékót így is növeli, hogy egy jól játszó Autóbusz felett diadalmasko­dott, n. r. i\em megy a KB IT. Közép esoport: Kecskeméti Dózsa—Űzd 1:0 (0:0) Ózd, 3000 néző: Vezette: Márton. Ózd: Molnár (61 — Biles (6), Murányi (8), Gál (7), Várallyai (7), Csirmaz I. (C), Potje (5) Pázmándi (6), Barna (5), Szélei (5), Bozó (6). Jól kezdődött a. mérkőzés, és az első 25 perc alapján arra lehetett következtetni, hogy s Dózsa Ózdon válik meg veret­lenségétől. Széles lőtt a jobb alsó sarok mellé. Ezután Széles keresztlabdájára jó érzékivel ugrott ki Pázmándi, azonban az 5-ösről a kapusba lőtt. Csir­maz 30 méteres, sarokra tartó bombáját a kapus bravúrral ütötte a mezőnybe. Lassan alábbhagyott a Kohász nagt nyomása. Mind többször szó­hoz jutottak a .vendégek is. Szünet után Boz.ó maga mö­gött hagyta a védőket, de Kéri keresztezett, és szögletre men­tett. Az ózdiak érthetetlenül lelassították a játékot, pontat­lanul adogattak. Az 58. perc­ben Molnár kapuja előtt pat­togott a labda, hárman is fel­szabadíthattak volna, de ke­resztbe adogattak. A szemfüles Kiss II. az 5-öson elcsípte, két védőt Is kicselezett, előbb Mol­nárba lőtt, majd az ismét, elé­je pattant labdát a hálóba ko­torta. 1:0. Ezután nagy hajrába kezdett a Kohász. Bozó lövé­sét, majd Potje fejesét men­tette a kapus. A 78. percben Fajt megütötte Pót jót — kiál- A labdarugó NB I. B állása: 1. Kecskemét 8 5 3 — 10: 1 12 Komló 8 5 2 1 13: 6 12 Bp. Spart* 8 4 3 1 13: 9 11 4. Eger 8 3 4 1 10: 6 IC 5. Oroszlány 8 4 1 3 13: 7 !) 6. MA VÁG 8 3 3 2 6: Z £ 7. Várpalota 8 2 4 2 9: 8 í 8. Nyiregyh. 8 3 2 3 7: 7 í Pécsi B. 8 3 2 3 8: 8 8 1«. Nagybát. 8 2 3 3 10: 9 : 11. Bp. Előre 8 3 1 4 7: 7 " 12. Győri V. 8 2 3 3 10:13 1 13. SZMTE 8 3 1 1 9:12 l 14. Budafok 8 2 2 4 9:14 ( 15. Szállítók 8 3 — 5 7:11 >3 1«. örd ft 2 2 4 3: 6 6 t7. BVSC 8 2 15 6:13 ? ÄTVSC 8 13 4 4:10 I litatták. A' 87. percben az és 14. helyezett játszik egy- utolsó lehetőséget szalasztotta mással. A Kecskemét szerve- el az. ózd. Teljesen egyedül zettebben védekezett, különö- állva Csirmaz az 5-ösről az sen a gól után. Csak Murányi „égbe” lőtt. és Várallyai játékát emelhet­A helyzetek és a játék alap- lük ki. ján nem látszott, hogy az első Vínczc Zoltán 1. ftalg. HSE 6 4 2 — 10: 4 10 2. EVTK 6 4 — ; ll: 3 8 3. Almásfüz. 6 3 2 l 9: 3 8 4. BEAC 6 4 — 2 12: 5 8 5. Papp J. SE 6 3 1 2 8: 5 7 6. Kistercnyc 6 3 1 2 7: 7 7 7. III. k«r. 6 3 1 2 9:10 7 S. Esztergom 6 2 2 2 9: 7 6 9. Szf. MÁV 6 2 2 2 6: 7 6 10. Ormosb. 6 3 — 3 9:11 6 11. 12. 13. Zalka FSE Borsodi B. Kazincb. S 3 a-rf 3 3 7:10 5: 5 6:10 6 5 14. Volán SC € l 1 3 6:10 4 15. Autóbusz $ 1 — 5 3:12 2 16. Tűzoltó D. 6 — l & 1: 8 1 (7). Erdőst (71, Várhelyi CT), (Lipcsei 5), Poszuk (5), Sza­rnék (5), Filetóth (5). Balázs (5), Komlósi (5). Edző: Pete András. A KMTK az első félidőt vé­gigtámadta, de az erélytelen csatároknak nem sikerült, colt rúgniók. Ezzel szemben a má­sodik és a 45. percben az EVTK két védelmi hiba követ­keztében 2:0-as vezetésre tett szert. Szünet után a kazincbar­cikaiak csapatjátéka teljesen szétesett. A vendégek végig Gólsszonv Erőpróba a salakon „ ,, , . . , , : Szentendre, 400 néző. teleden magatartás miatt ki- ; Tófalvi állítottak. Jók: Takács, Szitka. Borsodi Bányász: Vörös (Sl Erdősi. I — Szakács (6), Somogyi (4) I (Karaja 6), Négyest (6). Pécsik : (6), Lukács (51, Csipke (2), Nyi- KB m. Északi ooporíi ri W- Katona (7), Kertész (4b dalmét, a legérdekesebb, leg­izgalmasabb versenyt. Dajka és Tanács külön párharcot vivőit, elsőnek azonban a 14-cs rajt- szamú Pcrényi Pál ért célba, mint nevető harmadik. A deb­receni versenyző egyébként a továbbiakban is nagyszerűen motorozott, de így is csak a második helyet sikerült meg­szereznie a minden futamot megnyerő, időnként élmény­számban említhető motorozást produkáló Gyepes Barnabás mögött. Május 5-én világbajnoki se­lejtező .futam lesz Miskolcon. A vasárnap lebonyolított ver­seny alapján jelölték ki azo­kat. akik színeinket képviselik e rangos versenyen. Részben ez volt a mam/arazata annak a hallatlanul nagy küzdelem­nek, amely a versenyt jelle­mezte. Másrészt pedig a két­hetes edzőtábor, Swendrowszkl lengyel szakember keze alatt sokat fejlődtek, technilzailag és taktikailag érettebbek let­tek a magyar versenyzők. Így hát a világbajnoki futamon is óriási küzdelemre, jó salakmo­torozásra van kilátás. — paulovlts — Foto: ifj. Epres László „Borsodi góltotó” pályázatunk 7. heti mérkőzéseinek eredményei 1. FTC—Diósgyőr 1:0 2. ózd—Kecskemét 0:1 3. Ormosbánya—Kistoronyé 2:3 4. EVTK—Kazincbarcika 5:0 5. Misk. B.—Somsály ?:1 6 Gy, Spart—&.-újhely 0 1 1. Edelcny 6 5 __ 1 2 0: 5 10 2. S.-tijh. Sp, 6 4 2 — 11: 3 10 3. Gy. Spart. 6 S — 1 7: 2 10 4. Egercsehi 5 3 1 1 9: 5 7 5. Alberttclep 6 2 2 9: 8 6 6. Sírok 5 3 — 2 9: 8 6 7. Miskolci B. 6 3 — 3 10: 9 6 8. Szuhavölgy 5 3 — 2 9:11 6 9. Peiófibánya 6 2 2 2 7: 9 6 10. Pásztó 6 * 2 2 9:12 6 11. Rudabánya 6 1 3 *» 7: 8 5 12. Somsály 6 2 i 3 6:10 5 13. Hatvani K. 6 2 — 4 5:13 4 14. Zalka SE 5 1 — 4 5: 8 •» 15. Gáspár SE 6 — 2 4 •4: 9 2 16. MEAFC 6 — 1 5 3:10 1 • Bárányt (7). Edző: Bolcmányi A rendkívül rossz talajú pá­lyán nem alakulhatott Jvi jo já­ték. Az I. félidő némi Bányász-* szottak. Szünet után érthetet­lenül erősen visszaesett s. Csipke. Kertész és Somogyi Az S. Spartacus bravúrja EVTK—KMTK 5:0 (2:0) Pesterzsébet., 2000 néző. Ve- j zette: Mohácsi. KMTK: Ambrus (6) — Köd- 1 mön (1), Takács (7), Szitka Nagj vereség 17. perc: Bihari kapuba tar­tó lövését egy védő a kapu­fára ütötte. A megítélt bünte- I tőt Répás előbb a kapusba ! lőtte, majd a kipattanó labdat | a bal sarokba helyezte. 0:1. 33. perc: A bal oldali védelem hi­bázott, Nngymajdon éles szög­ből egyenlített. 1:1. 35. perc: Egy 35 méteres szabadrúgás­nál a labda a menteni akaró Tollmáyer lába között a ka­pu közepén vánszorgott a há­lóba. 2:1. 58. perc: Répás 25 méteres, óriási lövéssel egyen­lített, 2:2. 60, perc: Az egy- | másra váró védők mellett Ka- ! szás elfutott, és a bal sarokba i helyezett. 3:2. Jók: Grega, Ré- j pás, Romhányi. —Monostori— KISTERENYE— ORMOSBANYA 3:2 (2:1) Ormosbánya, 1000 néző. Ve­zette: Demeter dr. Ormosbánya: Romhányi (7) — Grega (8), Tollmáyer (5), (Valeán 5), Karászi (5), Ban­kó (5), Répás (7), Bihari (5), Szarvas (6), Rakoncás (5), Pál (6), Tóth (6). Edző: Bodola ' Gyula. Közepes iram es meglehető- j sen alacsony színvonal jelle- i mezte a két bányászcsapat ta- j lálkozóját. A mérkőzés jelen­tős részében a hazaiak enyhe mezónyfölényt harcoltak ki, a | vendégek azonban okosan las­sították a játékot, s biztonsá­gos védekezésre törekedtek. Papp J. SE—Főv. Autóbusz 2:1 (1:0) Miskolc, 500 néző. V. Halász. ! Papp J. SE: Bcnikó (7) — Nemus (7), Sáfrány (8), Bakos (7), Hamródi (7), Dienes (7), , Szémán (6), Dévai (8). Fehér (7), Angyal (8), Korbcly (7). Edző: Halász Károly. Elénk ia-ambam kezdődött a I játék, némi hazai fölény ala- j kult ki. Egyik oldalon Fehér, a másikon Sashegyi veszélyez­tetett. A 20. percben nagy helyzetet ügyetlenkedtek el a ! hazai belsők, egy perc múlva azonban megszerezte első gól- i já:t a Papp J. SE. Fehér révén. 1:0. ! Korboly szólója vezette be a második félidőt.: átlósan végig­játszotta a fél pályát, majd jobb A 23. perc ismét izgalmat okozott a hazai táborban, .mert Horváth elvette a labdát Szűcstől, üresen tört. kapura, azonban kisodródott, s így oda­lett a harmadik diósgyőri gól­helyzet is. Nem sokkal később, FTC-támadásnál Varga fcibe- rú.gta a kwetödő Verebet, s.né- hán.v percig állt a játék. Ese­mény volt még Szurgent fel- vágása a 16-oson, majd Albert lőtt mellé nagy helyzetben, azután Rákosi beadását ugyan­csak Albert ívelte három lé­pésről kapura, de Veréb bra­vúrral mentett, A 41. perc­ben Szucsányit csúnyán letal­palták, a fedezet, megsérült, levitték a pályáról. Váratlan hazai góllal kezdő­dött n második félidő. Varga elhúzott a bal oldalon, kö­zépre lőtt, s a kiugró Albert, közelről édesen a bal alsó sa­rokba csúsztatott. 1 :0. Néhány perces ferencvárosi roham kezdődőit. Rákosi lövését véd­te Veréb. Az 53. percben Szur­gent is megsérült, öt percig ápolták a pálya szélén. A 61. percben Horváth lába előtt csúszott el a labda jó helyzet­ben, ellentámadásnál Varga három lépésről fejelt. Veréb a léc alól ütötte ki a labdát. Nem sokkal később Gál a ka­pu torkából mentett. Ezután ismét Veréb bravúros védései következtek. Az iramra jellem­ző, hogy percek múlva már Vass előtt nyílt gólszerzési le­hetőség, de Irat méterről fölé lőtt A DVTE-han Veréb a me­zőny legjobbjának bizonyult, és ezen a találkozón a csapat minden tagja iobbat nyújtott az átlagosnál, összeállítás: Ve­réb (9) — Kovács (S), Gál (8). Kiss (8), Salamon ((7), Ruttkai (S), Vass (7). Hajas (8), Szur­gent (8), Szucsánifi ('S), Hor­váth (8). Edző: Teleki Gyula. ítéleteinek egy részével Soós G. a DVTK-t sújtotta. Paulovits Agosfon len gól a második félidőben esett, s a DVTK nem sokkal utána egyenlíthetett. volna, azonban a csatárok sehogysam bírlak a keményen játszó fe­rencvárosi védőkkel. Ráadá­sul a játékvezetőben is „part­nerra. talált'' az. FTC védel­me. Soós G. ugyan nem vé­tett. alapvető hibát, azonban azzal, hogy sorozatosan meg­engedte a hazaiak túl kemény játékát, viszont a másik olda­lon gyakran lefújt szabályta­lannak. nemigen minősíthető összecsapásokat is, lélektanilag dezorganizálta a DVTK-t. A 90 perc egyértelműen iga­zolta Lipták György szakosz­tályvezető pénteki véleményét. Ö ugyanis azt mondta, hogy bár a papírforma az, FTC mel­leit szól, azonban jo játékot nyújtva a DVTK képes meg­lepetésre. A jó játék ezúttal megvolt, mert a. csapatban szinte mindenki határtalan lel­kesedéssel, ügyesen, legjobb formájába emlékeztetve küz­dött. Viszont a szerencsével ismét hadilábon állt a DVTK. •Nem sokkal a kezdés után Szurgent két védőt is kicse­lezve elhúzott a jobb oldalon, az alapvonal közeiéről azonban beadas helyett a kétségbeeset­ten ÍV *ó Géczibe lőtt. A má­sik oldalon előbb Gál, majd Kovács mentett. A 11. percben ismét Szurgent tört előre, s az utolsó pillanatban a 11-es pont. környékén kétes szabályosság­gal szerelték, majd szöglet után Géczi védett bravúrral. Ezután ferencvárosi rohamok következtek, Rákosi távoli lö­vését védte Veréb, majd Var­gát és Fenyvesit szerelték a diósgyőri hátvédek. A» 20. perc­ben az élőre törő Horváth a kapu mögé ívelte a labdát, nem sokkal később pedig Szurgent, szinte az egész vé­delmet kicselezve kapura tört, lövésébe Géczá vetődött bele. A másik oldalon Albert fejéről ütötte le a labdát Veréb. Népstadion, 20 000 néző. Ve­tette: Soós G. Papírforma szerint nagy Cólarányú FTC-gyözehnel ígért a mérkőzés. A diósgyőriék azonban ezúttal olyan nagysze­rűen játszottak, hogy szinte 90 Percen át kétségessé tették a tavalyi bajnokcsapat. biztos 61’özeimét A mérkőzés elején többnyire védekezésre beren­dezkedő DVTK a 16-os előte­rében hiúsította meg a ferenc­városi támadásokat. A hátvé­dek és a hátrahúzödott közép­pályás játékosok nemcsak te­rületet védtek, hanem szoros emberfogásra is törekedtek. Salamon kapta azt a feladatot hogy a gólvcszélycs Albertra Vigyázzon, Ruttkai pedig Var­ga semlegesítésére törekedett, így Gál hátrább húzódva sep- regető feladatkört látott el. Mindhárom diósgyőri játékos nagyszerűen megoldotta fel­adatát s ha mégis túljutott rajtuk a labda, akkor a kitűnő formában, esetenként bravú­rosan védő fiatal Veréb hárí­tott. Az FTC felismerte, hogy a 16-oson belül egyszerűen nem bír a DVTK-val. Negyedóra elteltével távoli lövésekkel kí­sérletezett. Ebben különösen Rákosi és Varga jeleskedett Mindez nem hozott ered­ményt, r az első félidő gól nélkül telt el, bar Szucsányi n 40. percben megsérült, s csak Szünet után tért vissza. A mérkőzést eldöntő egyert­A labdarúgó NB T. állását 1. Vasa» S 1 — 2 28:13 1« 2. Bp. Honvéd 3 5 J 1 16: 5 13 3. tr. Dózsa 3 S 3 2 20: 8 12 1. FTC S 5 2 2 16:11 12 5. Szeged 9 4 3 2 14:16 11 6. Csepel 9 4 2 3 11: 8 10 7. Egyetértés 9 2 6 l 9: 8 10 8. MTK 9 2 4 3 9: 9 8 9. Dunaújr. 9 3 2 4 11:15 8 30. Bzombatta. 9 2 4 3 9:11 8 \11. Videoton 9 3 2 4 9:16 8 32. Pécs 9 2 4 3 6:12 8 13. Salgótarján 9 2 3 4 11:17 7 34. Győr n 1 4 4 6: 9 6 1.5. Diósgyőr 9 3 3 5 7:13 5 Í6. Tatabánya 3 — * 6 4 ÜJSAGIIÍR: A Ferencváros— Diósgyőr NB l-cs labdarugó- mérkőzésen a DVTK legjobb játékosa a kitűnő formában védő Veréb volt. N’eve: Véreb György. Szüle* tési ideje: 1949. Egyesülete: Diósgyőri VTK. Sportága: lab­darúgás. Foglalkozása; * Bláthy Ottó Villamoslpari Technikum IV. o. tanulója. A Mórán született fiatal fiú­ra testnevelő tanára, Tótb Jó­zsef a Villamosipari Techni­kumban figyelt fel. Veréb ha­marosan hj MYSC-hez került, az ifjúsági csapatba. Nemso­kára ó védte Borsod váloga­tottjának kapuját. Később a magyar Ifivalogatottnak is tagja lett, s immár hosszú esz­tendeje a csapat egyik erős­sége. Az idei átigazolások so­rán a tehetséges kapus a DVTK-ho7 került. Tamás mö- , gött tartalékoskodott, s ami­kor a Szombathely elleni mér­kőzésen a diósgyőriek váloga­tott kapuvédője megsérült. Ve­réb állt be helyére. Minden mérkőzésen nagyszerűen vé­dett. A Ferencváros elleni ta­lálkozón, kivételes képességé- | vei. a mezőny fölé nőtt. Ezen a héten övé a babér. 4 licí sportolói Gál né, kézilabdázó (Ózdi Ko­hász), Marosi, kézilabdázó ! (ózdi Kohász), Jónyer, asztali- tenlszező (DVTK), Gubicza, röplabda* (MEAFC), Pogonyl, kosárlabdái (MYSC), Szabó, kézilabdád (Borsodi Bányász), Szentpáliné, kézilabdás (MY­SC), Grega, labdarúgó (Ormos­bánya), Stefan, úszó (M. Spar­tacus). Tálas, asztaliteniszező, Madarász, asztaliteniszező. Egervári, asztaliteniszező, Mol­nár, asztali teniszező ívaJa- mennyten a MÉMTK sportolói). Ruttkai, labdarugó (DVTK), Szőke, 'salakmotor versenyző (Papp J. SE), Bagyin, sakko­zó (DVTK). Övé a babér több izgalmat hozott, hiszen az első futamban, egy bátor elő­zés során Tihanyi és Rcgöczi hajszál híján összefutott. A Az országos salakbajnoki fu­tamok az utóbbi években nem hoztak olyan nagyszerű küz­delmet, színvonalas versenyt. mint - — ............ | Felsőnyárád. 300 néző. Vezette: Bura. Biztos győzelmet aratott & . minden részében 1obb bán.vász- | csapat, Góllövűk: Hegedűs, Velő. Alberti elcpl Bányász—Pelöflba- nya 2:2 (1:)). Alberttclep. 1000 néző. Vezette: Kopjari Albcrttc- lep: Szőr - Takács, Csirmaz. Du- das, Mocsntk II.. Halas.-, Mocsnik I I., Dtimutli, Kovács II.. Kovács I., Molnár. Edző: Pendcri György. : A kitünően védekező vendegcsa- . pat megérdemelten vitte el az ■ egyik pontot. Alberttelepről. Gői- . lövők: Kovács 11. (2), illetve Pásr- i tor (2). Jók: Takács, Mocsnik ti. Egeresein Bányász—MEAFC 3:2 (1:2). Miskolc, 500 néző. V.: Fal- , esik. MEAFC: Szabó L. — Havasi, Mészáros, Pető. Kiss, Karaes. Ntt- j meth, Farkas, Palotás. Demko, : Szabó Z. Edző; Öemény Béla, • Balszerencsével vesztett az egye­temi csapat. Már 2:0-ra vezeteti, sokat támadott, helyzetei is vol­tak, mégis egy vitatható 11-essed, egy öngőllal és a 90. percben a kapus Iába között begur-tlt lab­dával vesztett. Gollövök: wGaracs, Farkas. Sátoraljaújhely) Spartacus— Gvöng.'ösl Spartarus 1:0 (0:0). Gyöngyös, 2000 néző. V.: Kiss T. S.-ujhely: Szakai — Molnár, Len- ! gyei. Toronyi. Nagy. Pereesi. Sze­pesi, Kovács, Telenko. SuszteiTcE^ Éles (Balázs). Edző: Kovács l.asz- lo. Kitűnő Játékvezetes. A Jo Ira­mú mérkőzésen ennyivel Jobb I volt a vendégcsapat, GőilövSf T»t •onyi. Jók; Miskolci Bányász—Somsálvbá- nyai Bányász 2:1 (1:0). Pereces. 500 néző. V. Ell. M. Bányász: Szüés — Csorba (Dombóvári), Var­ga, Márton, Csongrádi, Vinczc, Previczer, Domonkos, Krisztián, Deák, Cseíényi. Edző: l'olez Jenő. Somsály: Kojenleska — Szabó. Deák, Istók, Kishegyi, Tengely, Juhász, Vanka. Zalai. Föld,esi (Ve- sza). Bcreznal. Edző: Hajuer Imre. Egyenlő erők küzdelme. A nagy lelkesedéssel és akarással küzdő vendégek egy percig sem Ját­szottak .alárendelt szerepet. A ha­zaiak a 00. - percben szögletből érték el a győztes .gólt. A gót után botrányos jelenet zajlott le a pályán. • aminek a Játékvezető Istók kiállításával vetett véget. Gólszerzők: Domonkos. Kolcnjcs- ka (öngól), illetve Földest (U-es- ből). Kudabinya—Edelény *:l (3:t). Rudabánya. 1500 néző. Vezette: Poloczi. Rudabánya: Dezső — Bí­ró. Békéi, Barts I., Nemes, Va~ szil, Barta II., Markó, Kovács, Palstics. Gál. Edző: Rozgova Gusztáv. Edelény: Szegedi (Blrkas) — Fazekas, Káli I., Káli II., Kiss, Szabó. Kristóf. Selmeczi, Guly- bán, Vanyó. Görget. Edző: Tiba Sándor. Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen meglepő, de megér­demelt győzelmet aratott a Otj- dabánya. A vendégeket csak Bir- kás remek védéséi — aki bünte­tőt is hárított I — mentették meg a súlyosabb vereségtő!. GóUövők: Kovács, Gál. Marké. ill. Selmeczi. Szuhavülsj-Zalka HSE 2:0 (1:0), futamban Szőke alól a start­nál kiugrott a motor. Ezután agy „miskolci futam” követke­zett, ugyanis egyszerre Indult Szőke, Bernét, Márton és Daj­ka. Közülük Barnát bizonyult a legjobbnak, megelőzve Sző­két és Dajkát is. Néhány csen­desebb futam, után a kilence­dikben csak két gép ért a cél­ba. mert az egyik versenyző bukott, a másiknak pedig ’ le­állt a motorja. A 13. futam hozta 3 nap legnagyobb küz­a népkerti sportpályán. E szép sportág kedvelői mintha csak • előre megérezték volna, hogy jó versenyzést láthatnak majd: mintegy 5 ezren foglal­tak helyet a lelátókon. Boros István köszöntötte a résztve- \ vöket., majd Galnvich Tibor, a Pupp .1. SE elnöke megnyi­totta a versenyt. Már a 125- ösök első futama is izgalmak­ban bővelkedett, mert, a ka­nyarban Papp nagyot bukott. Az 500-asok versenye még Gyepes a start után az, ölre tör. Védelmi liibák