Észak-Magyarország, 1968. március (24. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-26 / 72. szám

Kedd, tS@S, BiárcjKs 56, ES/AKMAUY .AKOKSZAI, tJ Sok helyzet - és e»y li-es Küzdelem a javából Övé a habéi Nem megy áss KECSKEMÉT—MV SC 3:0 (2:0) Kecskemét, 4500 néző. Ve­zette: Hévízi. MVSC: Miskolczi (6) •— Her­nádi (5), Buna (7), Euczó (5), Temesvári (6), Szén drei (6), Marosi (7), Krornpaszki (ti), Vasvári (5), Molnár (3), Bucz- kó (4). Edző: Nagy György. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, s az első negyed­órában óriás lendülettel táma­dott a hazai csapat. Diószegi kapufát lőtt, majd Kiss lövé­sét hárította Miskolczi. Gólt a 31. percben ért el a kecske­méti együttes. Egy beívelésnél Céh II. levette a labdát, és 10 méterről a hálóba lőtt. 1:0. A gól után az MVSC is fel­jött, néhány támadást vezetett, s Molnár óriási helyzetet ha­gyott ki. Ismét hazai gól kö­vetkezett. Csel után Diószegi 3 8 méterről a léc alá bombá­zott. 2:0. Változatos, jó iramú volt a játék. Vasvári átadását Marosi Molnárhoz fejelte, a csatár azonban öt méterről a kapus kezébe lőtt. Ezután Ma­rosi, majd Vasvári labdája okozott gondot a hazaiaknak. A félidő vége előtt Krompasz- kit felvágták, a szabadrúgást azonban Molnár fölé lőtte. Szünet után, akárcsak a mérkőzés elején, Ismét óriási lendülettel rohamozott a Kecs­A labdarugó NB I, B állása; X. Komló * » 1 — 10: 4 7 5. Kecskemét * 3 2 — 7: 1 ti .1. Bp. Spartacus 4 2 2 — 8: S (i 4. Eger 4 2 2 — 4:2 6 6. Pécsi B. 4 S 1 í 4: 2 5 6. Várpalota * l 3 ■— 5: 3 5 7. Nyíregyháza 4 3 X 1 4: 3 S 8. Oroszlány 4 2 — 3 6: 2 4 9. Győri D. 4-2—2 8:10 4 10. Szállítók 4 J— 2 3: 4 4 U. o. MAVAG 4 1 2 1 l: 2 * n. Nagybát. 4 } J * *; í i 13. SZMTE 4 1 l * 4- * » 14. BVSC 4 1 1 3 2. 6 3 55. Bp. Elől-' <1—3 5 2 !,S. Budafok 4 1 — * 4:1® * Özd 4 4 - * *' * 5 te. MVSC 4 “ 3 * 1: T 1 kémét, s az 58. percben meg­szerezte a harmadik gólt Ez­után feljött az MVSC, s az utolsó húsz percet szinte végig­támadta, több gólhelyzetet te­remtett, de a kaput nem sike­rült bevennie. A 3 gólos vere­ségben talán az a vigasztaló, hogy az együttesnek ilyen hátrányos helyzetben is volt lelkiereje küzdeni. Ekkor Szendrei öt méterről lőtt a ka­pusba, Buczkó a 11-es ponton kivárt, később az oldalhálóba lőtt, és Vasvári is kihagyott egy nagy helyzetet. A Kecskemét megérdemel­ten győzött, azonban az MVSC csatárainak be kelleti volna rúgniuk a nagy helyzeteket. A csapatból ezúttal csak Buna és Marosi játéka dicsérő. BORSODI BÁNYÁSZ—. VOLÁN SC 4 Hl (2:0) B. Bányász: Veres (7), (Vö­rös) — Négyesi (7), Somodi Menyei í. osztály Vasárnap « második fordulót bonyolították le a megyei X. osz­tályban. Érdekesség a királdiak nagy gólarányú győzelme, és a Tiszasfcederkény pontvesztése. Eredmények: Királd—Hejőcsaba 7:1 (2:0), Tállya—Felsőzsolca 2:0 (0:0), Sárospatak—Rudolítelep 2:0 (1:0), M. Üveggyár—Farkaslyuk 0:0, Trencsényi J, SB-rl'aktaharkáriy 1:1 (1 r0>, B. Volán—Tiszaszeder­kény 1:1 <1:0), ■MEMTE—Putnok 3:0 (1:0), Encs—Szirmabesenyő 5:2 <3:l)a A megyei L «wartáiy áüáastes (8), Lukács (7), Pócsik (7), Ker­tész (9), Verebélyi (7), Csipke (7), Katona (8), Nyíri (7), (Szűcs 6). Baranyi (7). Edző: Bolemá- nyi Károly. A feltűnően keményen ját­szó hazaiak ellen nemcsak lelkesen, hanem jól is játszott a Borsodi Bányász. A 15. nercben Pócsik góljával 1:0-ra vezetett, két porc múlva pedig Darányi lőtt a hálóba. Szünet Után verebélyit felvágták, s a ll-est Pócsik értékesítette. A hazaiak a 83. percben szépítet­tek, de egy perc múlva Vere-_ bélyi ismét a hálóba lőtt. A nagyszerűen és lelkesen játszó bányászegyüttes győzel­me ilyen arányban is megér­demeltnek mondható. Újsághír: A OVIK—Szóm!: hely 1 cs íabdarügó-n.»rrí /•'“ t-n Unukmi, a diósgyőrié s középpályás játékosa a me- s /önv legjobbja volt. Neve: (lukikai Zoltán. Szüle- 1 lésj ideje: 1946. Egyesülete. \ DVTK. Szakosztály: labdaru- ! gás. Foglalkozása: műszeres.- . technikus. Munkahelye: Lenin . Kohászati Müvek. , Három évvel ezelőtt kerüli 1 Diósgyőrbe, átigazolása körük j sajnálatos módon, elég nag,. * huzavona alakult ki, s ez kis- [ sé visszavetette a tehetséges. ! fiatal játékost. Azonban csak- , hamar igazolta a szakvezetők , véleményét és bizalmát, s a/ j N'B I. egyik legjobb középpé’ ; lyás játékosa lett. Ha jó for- • mában van, szinte az égé, / • csapatot viszi. Így volt vasár- ! nap, amikor a mezőny fölé : emelkedett, és sok jó labd: , adott társainak. ! Ezen a héten öve a babér. , a fiit sportosé; Tamás labdarugó (D\ rii; ' («onda birkózó (DVTK), Szom J bati birkózó (Papp J. SE), » Nagy birkózó (Papp J. SE), ’ Juhász birkózó (DVTK), Dover ; birkózó (DVTK.), Balázs labda­rúgó (KMTK), Verbőczl kosár­labdázó (RUiAFC), Kármán úszó (M. Spartacus), Borsán yi úszó (Ózd), ringi asztalitenisze- ző (MÉMTE), Jónyer asztali teniszező (DVTK), Varga te kéző (Ózd), Murányi labdarúgó (Ózd), Orbán ökölvívó (B. Bá­nyász), Nagy Imre ökölvívó (B. Bányász), Dévai Labdarúgó (Papp »T. SE), Köletiieska labda­rúgó (Somsály), Kertész labda­rugó (B. Bányász), Koszt a ökölvívó (özet). 1. MÉMTE 3 2 —­— 5:0 4 2. Farlcaslyufc 2 I 1 — 1:0 3 3. TiszaszedLerkény 2 1 1 — 3:1 3 •1. Tállya 2 1 1 — 2:1 3 Taktaliarkány 2 1 1 — 2:1 3 6. Encs 2 1 1 — 5:4 S 7. Királd 3 1 — 1 7:2 3 0. Sárospatak 2 1 1 2:1 2 9. Felsőzsolca 3 1 — 1 l :2 2 Putnok 2 1 — 1 2:4 2 11. B. volán 3 1 1 2:3 1, 12. Hejőcsaba 2 — 1 1 3:9 1 Rudolftelep 2 — 1 1 1:3 1 Trencsényi SE 2 X 1 1:3 1 15. M. Üvegtér 3 — 1 1 0:1 1 16. Szirmabesenyő 2 — — 2 2:3 — Rövidzárlat a védelemben Almásfüzitő— ORMOSBANYA 3:0 (1:0) 319 perc «ián • •• ÓZDI KOHÁSZ- SZOLNOKI MTE 2:0 (0:0) da szinte állandóan az ellen­fél 16-osa körül pattogott. Nagy munkában volt a vendé­gek vedelnie, kapusukkal az élen. Göböly elől kétszer is szerencsével mentett Nagy. Himer 11. előtt Is volt egy gólszerzési alkalom, de ki­várt. A 49. percben Göböly tört kapura. A 16-oson belül fel­vágták. A büntetőt Bozó érté­kesítette. 1:0. Kitámadott az ellenfél is. Molnárnak kétszer is bravúrra volt szüksége, hogy megmentse a góltól ka­puját. Az 55. percben három ózdi csatár lába előtt is el­csúszott a labda, végül Bozó léc mellé helyezte. Három perccel később azonban a Ko­hász kapushibából bebiztosí­totta győzelmét Pá2mándi ré­je lőtt kapufát. A túlsó olda Ion Pál bombája csattant a felső lécen. Hihetetlen akarással küzdött a Kohász. Végig uralta a me­zőnyt. A gól meghozta önbi­zalmukat, gördülékeny, he­lyenként szép támadásokat ve­zettek. Wottava jól bíráskodott Ózdi Kohász: Molnár (7) — Biles (6), Murányi (9), Gál (7), Várallyai (7), Csirmaz I. (8), Potje (6), Pázmándi (7), Gö­böly (7), Széles (7), Bozó (6V Meglepetés az M II! ban 10: i 7 •7 * 1 f: A labdarúgó SB 1. állása.: KB U. Közép csoport: !CB HL Kazald csoport) 1 . .1 u 8: 3 (i 1. Ü. Dózsa 4 3 1 — 11 :ó 7 1. EVTK 3 3 — — 4:« 4 1. Gy. Spartacus 2 3 — — 3:0 4: 2 ü 2. Bp. Honvéd 4 3 1 — 7:1 7 2. Kazincbarcika 2 3 — — 3:0 4 3. Edélény 3 3 — — 7:1 4: 2 5 3*. FTC 4 3 1 — 12:3 7 3. salg. KSE 3 2 — — 3:1 4 3. s.-üjhelyl Sp. 3 l 1 — 5:2 5: 3 5 1. Vasas 4 3 — 1 14:6 6 4. XII. kér. 2 3 — — 7:4 4 4. M. Bányász 1 l — — 3:0 4: 3 5 ő. Egyetértés 4 1 3 — 1:0 5 5. Almásfüz. 3 1 l — 4:l 3 5. Egercsehl 1 1 — — 2:1 6:24 6. Szeged 4 2 1 1 5:5 5 6. Borsodi B. 3 1 1 — 4:1 3 S. Alberttelep 3 1 — 1 1:1 8:10 4 7. MTK 4 1 2 1 4 :3 4 7. Papp J. SE 2 1 — 1 33 2 H. Kinizsi 3 l — 1 2:2 3: 4 4 3. Szombathely 4 2 — 2 4:7 4 8. BEAC 3 1 — i 1:3 3 Petőűbánya 2 1 ^ l 1:1 2 4 9. Videoton 4 2 — 2 3:9 4 9. Ormosbánya 2 1 — 1 3:3 2 Rudabánys 3 — 3 — 3 a 3: 1 3 10. Dunaújváros 4 1 1 *> 5:7 2 10. Esztergom 2 — 1 l 1:3 1 10. Szuhavölg) t 1 — 1 3:4 4: 6 3 11. Salgótarján 4 1 1 2 6:9 3 11. Volán SC 2 — 1 l 1:4 1 11. Pásztó 1 ■— l — 1:1 2: 6 3 12. Pécs i — 3 1 2:5 3 12. Kisterenye 3 — 1 I 0:1 1 13. Gáspár SF 2 — 1 112 3; 5 2 13. Csepel i l — S 1:4 2 Szfv. MÁV 2 — 1 l 0:1 1 Somsály ■5 — 1 1 3:4 4:10 2 14. Diósgyőr 4 1 —• 3 1:5 2 14. Zalka FSE 3 —■ —­3 3:6 — 14. Sírok l 1 1:5 S: 3 2 15. Tatabánya 4 1 5 3:9 1 15. Tűzoltó B 2 —■ — i 0:3 — IS. Zalka Sí 3 2 0:3 1: 7 1 16: Győr 4 — t $ 1:5 1 iS. Autóbusz I 3 0:5 —* 1«. MEAFC S **•* **“' 2 8:4 DIÓSGYŐR— SZOMBATHELY 1:0 (1:0) MVSC'-pálya, 17 0U0 vau. Vezette: Marion. DVTK: Tamás (9) — Kiss (6), Salamon (6), Szucsányi (8), Hajas (7), Várkonyi (7), Rutt- kai (9), Vass (7), Horváth (5), Szurgent (5), Sikora (8). Edző: Teleki Gyula. A végig nagy iramú és időn­ként jó színvonalú mérkőzést a. DVTK csatársora meglehe­tősen nyílttá és izgalmassá tet­te azzal, hogy legalább fél tu­cat biztos gólhelyzetet kiha­gyott. Már az első félidőben a 11-csen kívül két-három esetben is a Ki oson belül pat­togott a labda, illetve az 5-ös környékén is cselezgettek a csatárok. Pedig észrevehető volt, hogy a szombathelyi vé­delem a kapu előterében iól tömörült, és magabiztosan rombolt. Keményen, de végig sportszerűen játszottak a ven­dégek, így jó együttes benyo­mását keltették Diósgyőrött. A második félidőben, amikor már vezetett a DVTK, s a vendégeknek a ll-est. sem si­került értékesíteniük, kitá­rnád tak. s ekkor néhány eset­ben megingott a DVTK védel­me. A hazai csapat azonban csakhamar átvette, a kezdemé­nyezést. Különösen a széleken vezetett gyors támadásokat. Vir/oiit nagy gólhelyzetek ma- rad'ak kihasználatlanul. Ekko­ra luxust nőm engedhet meg magának egyetlen csapat tá­madósora sem. A lehetőségek egész sorát mulasztották el a diósgyőriek, így a két pontot jelentő egyetlen gólt is hátvéd rúgta, Kiss személyében. Ez kissé elhomályosítja az egyébként végig jól játszó, de helyzetek tömkelegét kihagyó diósgyőriek győzelmének érté­két. Diósgyőri rohamokkal kez­dődőit a mérkőzés, s a vendé­gek kissé beszorullak. Sikora és Vass vezetett támadást, ke­vés eredménnyel, majd Szur- - gént -lőtt mellé. Szembetűnt, hogy Várkonyi hátrahúzódott a rendluvül veszélyes Iszak «emlegesítésére, Salamon pe­dig sepregetó feladatot látott el. A 10. percben gólt érhetett volna el a DVTK, azonban Si­kora 20 méteres szabadrúgását, Ruttkai a 11-es pőilt környé­kéről a la pu mellé lőtte. El­lentámadásnál a hazaiak szög­letre szereltek. A 15. percben újabb gólhelyzet adódott Rutt­kai elölt, de Szarka bravúro­san hárított. Még ugyanebben n percben Tamasnak volt ne­héz dolga. A 20. percben Si­kora ívelte bal oldalról közép­re a labdát, Horváth kapura fejelt, a labda kipattant és Vass néhány méterről a ka­pusba lőtt, majd Szucsányi át­adását Sikora fejelte Vasshoz, de ebből sem lett gól éppúgy, mint 2 perccel később egy gyors akció után Vass nagy lö­véséből. Az utolsó negyedóra, izgal­mas, jó játékot hozott. Hor­váth labdájával Vass futott: el, középre ívelt, Sikora kapásból mellé lőtt. A 40 percben Hor­váth óriás helyzetet hagyott, ki,, s még ugyanebben a percben Szurgent tört kapura. Felvág­ták, s a játékvezető ll-est ítélt.. Kiss a jobb alsó sarok­ba vágta a labdát. 1:0. Nem sokkal a félidő vége előtt Iszak átesett a diósgyőri védők lábán, ismét 11-es kö­vetkezeit, a büntetőt azonban Tamás bravúrosan védte. Szünet után a Szombathely kitámadott, és néhány veszé­lyes helyzetet is összehozott tíz perc alatt. Azonban a DVTK csakhamar átvette a játék irányítását. A csatársor ekkor szinte idényre való gól­helyzetet hagyott ki. Nagy gól­szerzési lehetőségek maradtak kihasználatlanul, tine, a felso­rolás. 47, percben Szurgent két lépésről a kapusba lőtt. 51 perc: Horváth az egész védel­met kicselezte. Szai;ka kétség- beesetten elé feküdt, s a csa­tár a kezébe gurította a lab­dát Mindenki verve volt. 61 perc: Hajas nagy lövését véd­te Szarka. 64. perc: Horváth labdáját ütötte ki a szombat­helyi kapus. 70. perc: Rutticai a bal oldalról középre ívelte a labdát, a védők feje fölött át­szállt n teljesen üresen álló Sikorához, ő kapásból, négy lépésről a kivetődó Szarkába rúgta. 71. perc: Szurgent tíz méterről lőtt mellé. 76. perc: Ruttkai három védőt kicsele­zett. s még az 5-ösön !s vitte a labdát.. Szerelték. 77. perc: Vass üresen ment el, lóvés he­lyett azonban kisodródott, és elcselezte a jó helyzetet. Az utolsó tíz percben változat­lanul nagy erővel rohamozott a DVTK, de a lövéssel min­den csatárnak balszerencséje volt. S néha az ember úgy érezte, az önbizalommal is baj van. Ez a magyarázat rá, hogy a nagyszerűen játszó együttes sorozatos, szép akciókból nem tudott gólt szerezni. Tamás végig nagyszerűen védett, a ll.-es hárítása külön érdeme. A védelem elég sok­szor megingott, .Szucsányi ját­szott a legjobban, Salamon néha kivárt. Kissnek nehéa dolga volt a gyors bolszélsö- vel. Várkonyi jól fogta Isza- kot. Ruttkai a mezőny fölé emelkedett, fáradliatatlanu. nagy területen, jól játszott Hajas megbízhatóan, ügyeset oldotta meg feladatat. Elöl : két szélső vezette a legtöbb támadást, de a góllövésban ne­kik sem volt szerencséjük Szurgent és Horváth mérsé­kelten játszott. Marton kitűnően bíráske dott Paulovits Ágoston I niek átadásával Balázs, elíu- - lőtt, és éles szögből a hálóba lőtt. 1:0. A gól után kiegyen- . lítődött a játék, és a vendé­gek többször veszélyeztették a KMTK kapuját. A 49. percben Balázs két csel után a kapu­fa belső élét. találta el. A hát­ralevő időben a nagy lelke­sedéssel játszó Székesfehérvár enyhe mezőnyfölényt harcolt ki. Küzdelmes mérkőzésen ér­tékes két pontot szerzett, a KMTK. Jók: Balázs (a mezőny legjobbja), Takács, Komlósi. KMTK _­S ZÉKESFEHÉRVÁR 1:6 (1:0) Kazincbarcika, 3500 nézó. Vezette: Bőd is. KMTK: Ambrus (8) — Lip- I csel• (7), Takács (8), Szitka (7), I Erdőst (7). Komlósi (8), Sza­mok (6), Filetóth (6), Várhelyi (7), Balázs (9), Szűcs (6). Edző: ! Pete András. Nagy iramban kezdett t. • KMTK, és az első négvedór.á- : ban a helyzetek sorozatát dol­gozták ki. A 11. percben Sza­Si keres hasul bemutat hozás l lövés emberben akadt eü, végül a kapus tisztázott. A 11. félidőben fokozódott, az Iram. A vezető gólt n 66. percben szerezték meg a hazaiak. Formás bal oldali támadás végen Dé\ ai labdája visszapattant Korbelyh- /. áki a bal alsó sarokba lőtte, i :ü. A 75. percben Fehér szinte az egész védelmet átjátszotta, lap»s lövése alig került kapu mellé. Két perc múlva Korbely a. jobb olda­lon kitört, már bent járt a 16- oson, amikor felvágták. A játék­vezető kivitte a labdát a 16-osra. Ar. újabb gólt az utolsó perc hozta meg. Fehér vezette a lab­dát, s leadás helyett lövésre szán­ta el magát. Jól eltalált labdája a bal felső sarokban kötött ki. 2:0. A hazai együttes rászolgált a győzelemre, sót, akár több goit is lőhetett volna. A csapatmunka is javul, egyre jobban összeszokik az együttes. A játékvezető néhányszor téve­dett, Korbely buktatásáért 11-es járt volna. Bccze Károly Papp J. SE—Esztergomi Vasas 2:0 (0:0) j Miskolc, 20u néző. V.: dr. De- I méter. papp J. SE: Üenku (7) — Nemes (6), Honi rúd I (7), Sáfrány (9), Ba- i kos (7), Dévai (3), Dienes (6). Diz- ! macsek (7), Fehér (7). Róthy (7), ! Korbely (8). Edző: Halász Károly. I Nagy lendülettel kezdett a hazai i csapat. A csatárok heves táma- ; dósokat vezettek, azonban az esz- | torgonii védők Idejében leptek ! közbé. Tíz perc után enyhült a i nagy nyomás, kiegyenlítettebbé I vált a játék. I a io percben Fehér közelről a i jobb sarok föle lőtt, majd hosszú i labdával ugyancsak Feliért ugrat- ; tán ki, a kapus azonban merész j kifutással és elvelddésse] men­tett. , ! A másik oidalon kecsegtető helyzetben Túrái kivárt, maid né- : hány perc múlva ugyanő fölé lőtt. 1 A 27. percben a hazaiak veszélyes baf ’ oldali támadást vezettek, ! amelvnek végén Korbely zúgó ka- j pufát lőtt. Egy perc múlva Feher I gólveszélyesen kiugrott, Dinnyés azonban csúnyán felvágta. Több i ___________________ F eltámadt a bányász&sív Ösd, l’őOO néző. Vezette: Wottava. Hatalmas lendülettel táma­dott a Kohász. Több jó hely­zetet dolgozott ki, de a ven­dégek jól szervezett védelme remekül hárított. Potje elől szögletre mentettek, majd Csirmaz három méterről fe­jelt hajszállal a léc fölé. Ez­után Göböly fejéről ütötte le a kapus a labdát. A 20. percben Murányi és Bilesch összefejelt. A középhátvédet három per­cig ápolták, azután beragasz­tott homlokkal tért vissza. Szünet után ismét Kohász- : rohamok következtek. A láb-1 jól játszó bányászcsapat. Kéz dés után az ormos! csatára előtt két gólhelyzet adódott, d 1 nem használták ki. A 31. perc ben Romg 12 méterről megsz* rezíe a vezetést. 1:0. Az 5 percben egyenlíthetett volr, Ormosbánya, de Vaieán a k; pútól 6 méterre hibázott, y 80. percben Maróti a bal szv len elfúlóit, beadását Radii a kifutó Romhányi mellett kapub3 továbbította. 2:0. A 8 percben Tóth fordulásból ‘ kapu jobb oldalába lőtt. 3: : Jók: Romhányi, Karászi, Bér \ kő, Répás Almásfüzitő, oOO nezo. ve­zette: Nagy B. Ormosbánya: Romhánjd (7) — Grega (6), Tollmajar (6), Karászi (7), Benkó (7), Répás (7), Bihari (4), Rakonczás (4), Vaieán (5), Szálkái (5), Tóth (5). Edző: Bodola Gyula. Alacsony színvonalú mérkő­zésen az ormosbányai csatár­sor abszolút góliszonya és a védelem néhány megingása következtében szenvedett 3:0- ás vereséget az elmúlt héten illetve: Ivoiemcska (a mezőny le jobbja). Istók, Zalai. 7; I Oy. Spartacus—MEAFC 1:0 (0: Miskolc, 350 néző. vezette: He ■ SJ. MEAFC: Szabó L. — Pető. s. '' bó S., Szalontal, Papp (Tóth). Ji:. rács, Meggyes, Mészáros, Paloí , Demkó, Szabó Z. Edző: Demé .> Béla.. ,, I Az első 45 percet lanyha Irat 3 I mezőnyjáték jellemezte, s.ur f után a gyöngyösiek felillkerek. I tek az egyre több hibával jár . I hazaiakkal szemben, és a 80. pé". | ben Kövecs! gólt is lőtt. Jeí I Nagy. Szalma, Rácz, illetve a ’ > rom Szabó. J Alberttelepi Bányász—Gáspár I 1:0 (0:0). Alberttelep, looo ne.: I Vezette: Balázs. Alberttelep: A: | I rej — Takács, Csirmaz, Dudás ' I Mocsnlk U., Szabó, Dudás . j I Moesnlk I., Démuth, Kovács '1 I Molnár. Edző: l’enöeri Gvörgy v I végig fölényben játszó hazai <?• 9 I pat a gólon kívül több r.etyzF I is Összehozott, és három kaptái I lőtt. Góllövő: Démuth. Jók: - I kács, Csirmaz, Szabó és Démv ( | Edéiéiül Bányász—Zalka " 2:0 (1:0). Idegenben gjmzött a v mába lendülő Edelényi Bány; ú Gólszerzők: Kau l. és Csontos. íj második félidőben Csohanyt ? Fazekast a Játékvezető kiállított,-. A Pásztó—Egercsehl és a Siro; 1 Miskolci Bányísz mérkízís ek , radt. Kudabánya—S. Spartacus í:í (1:0). tudabánya, 800 néző. Vezette: Ló- :zi. Kudabánya: Dezső — Bartha i ., Szőcs, Békéi, Nemes (VaszU), i Aalatlcs. Tornász, klarkó, Kovács, Jsuzúa, Bartha II. Edző: Kozgova j Susztáv. Sárospatak: Szakái —, fereesi, Lengyel, Toronyi (Dobál), gagy, Nyirkos, Telenkó, Suszto | ics, Sára, Kovács, Szepesi. Edző: Srdei Jápos. Alacsony színvonalú találkozón ;apkodó játék alakult ld. Az első éllűőben a gólon kívül alig akadt ■ralltésre méltó esemény. A ha- ;aiak még mindig nem találtak nagukra. Góllövő; Barta II., Be­zel, illetve Nagy, Telenkó. Jók: izücs, Békéi, Barta II., illette ,engyel, Toronyi, Telenkó. Szuhavőlgy—Somsály S:I (1:0). relsőnyárád, 600 néző. Vezette: freisz, Szuhavölgy: Smolczer — Jatta, Seszták, Blahota, Jssltó, lönczi. Vető, Rácz, Slmkovics, legedüs, Szlmcsált. Edző: Erchegyü ?ᣠSomsály: Kolenicska — Sze­xi I., Deák, Istók, Alexl, Tengely, ruhász, Szabó II., Zalai, Földes:, öeskő. Edző; Hajner Imre. Sportszerű légkörben, végig jo .ramú mérkőzést vívott a két csa- vat. A hazaiak igein jó napot fog­ak ki, amelyet az is bizonyít, logy a gólokon kívül három ka­pufát is rúgtak. Góllövő: Vető, Eíegedüs, Slnkovies, illetve Szabó a. Jók: Mattá,. Seszták, Gönczi,