Észak-Magyarország, 1967. október (23. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-17 / 245. szám

Kedd. 1987. október 17. liSZAKMAGY AROR&tAG Hideg zuhany Tatabányán TATABANYA— DIÓSGYŐR 3:0 (2:0) A labdarugó NB I. Állása: 1. FTC 2. O. Dózsa 3. Győr 4. Va*as 5. Tatabánja 6. PVTK 7. Pécs 8. Csepel 9. Szeged 25 22 3 — 74:16 47 25 16 5 4 71:26 37 25 12 9 4 57:30 33 25 13 6 6 54:30 32 25 808 35:30 25 25 9 7 9 41:42 25 25 I 7 10 27:32 23 25 5 13 7 28:38 23 25 8 6 11 28:54 22 Ha re a kieséi* ellen 12 Komló 13. MTK 14. Sulgótarján 15. Szomb.thrly 1«. Eger 25 1 5 13 30:41 15 Qyula 25 1 4 14 34:54 1» j u 25 5 6 14 30:56 IS hosszú sérülés után Ismét be- megsérült, néhány percig került a csapatba. ápolták. A jobb szelte vissza­Tatabanya kezdett jobban, tért. de mar nem volt teljes Tatabánya, 6000 néző. Ve- Izgalomra adott okot, hogy értékű harcos, és- szünet után *ette: Magyar Z. Bencze becselezte magát a végleg elhagyta a pályát. • Diósgyőr: Tamás — Kovács, diósgyőri kapu előterébe, ott A második félidőben a Szigeti, Bakos, Gál, Pócsik, azonban Pócsik mentett. Nem DVTK kezdett jobban. Szabó Ruttkay, Horváth. Sikora. Ha- sokkal később a jó helyzetben révén mégis a tatabányaiak jas, Vass. Edző: Szabó Pál. lévő Szabó elöl — aki egyéb- szereztek újabb gólt. 3:0. Az ként végig a legveszélyesebb 53. percben Sólymos is megsé- Kellemeilen meglepetésnek tatabányái csatár volt, éppen rült. Az 55. percberL Laczkó «ártják a diósgyőri szurkolók ezért érthetetlen, hogy a diós- kézzel ért a labdához a 16- a Tatabányán elszenvedett győriek a taktikai elgondolás- oson belül, a játékvezető azon- nagy gólarányú vereséget. Az ban nem ügyeltek megfelelően ban nem adott 11-est, majd utóbbi időben nyújtott mérsé- őrzésére —. Gál mentett. Ne- Horváth lövését hárította Re­kelt teljesítmény után felfelé hezen lendült játékba a diós- lei. Ekkor már feljött a DVTK, ívelést vártak kedvenc csapa- győri együttes. Többnyire a lényegesen többet támadott, tűktől, és döntetlen eredmény- hazaiak kezdeményeztek. így mint a hazai csapat, de a gól- ben reménykedtek. Nem így azután Tamásnak volt dolga lövés nem ment. Igv azután történt. A több helyen meg- a 16. percben, amikor is kifu- nagyarányú vereséggel hagyta változtatott diósgyőri együttes tással hárított. A 20. percben el a pályát, az első félidőben alárendelt viszont, ő sem tudott segíteni, A DVTK-ban ezen a mér- Szerepet játszott, s a Tatabá- mert Lévái jó labdájával Deli kőzésen alig lehetett kiemel- nj'a két gyors góllal szinte el elment, a kapu elé lőtt, és a kedö teljesítményt látni, annál is döntötte a mérkőzés sorsát, befutó Solvmos a hálóba to- meglepőbb volt, különösen az Kedvezőtlenül befolyásolta az vábbított. 1:0. Nem sokkal ké- első félidőben a védelem bi- eredményt az is. hogy Ruttkay, sobb ismét Szabó veszélyezte- zonytalankodása. ami vég­it csapat egyik erőssége,'elég tett, majd a 23. percben a diós- eredményben rányomta bélye- korán megsérült, Gált a 67. győri védők közül kiugorva, get a találkozóra. Szünet után percben kiállította a játékve- hajszállal lőtt a bal alsó sarok szépíthetett volna a Diósgyőr, zető, és az együttes egyik erős- mellé. A Diósgyőr a 25. perc- de a csatároknak nem volt sze- Sége, Szucsányi nem játszott ben egyenlíthetett volna, de rencséjük a Róllövéssél. Ezen a ezen a mérkőzésen. Ez utóbbit Horváth átadása nem sikerült, mérkőzésen Tamás. Gál. Ko- elsősorban a védelem gyenge A 32. percben Csernai újabb váes és Sikora játéka dicsér- játéka jelezte. Szigeti viszont gólt lőtt, 2.0. Közben Ruttkay hető. A labdarugó NB I. B Állása: 1. Székcsf. 28 16 6 6 43:26 38 2. Egyetért. 28 14 4 5 44:24 37 3. BVSC 28 13 9 6 43:20 35 4. Oroszlány 28 14 7 7 50:31 35 5. Szállítók 28 14 5 9 42:25 33 6. Op. Előre. 28 12 7 9 30:28 31 7. MVSC 28 11 7 10 28:36 29 8. Pécsi B. 28 II 6 11 35:30 26 9. Bp Spart. 28 11 5 12 36:35 27 10. MÁVAG 28 9 9 10 35:35 27 11. Várpalota 28 9 9 10 28:37 27 12. Kecskemét 28 9 8 11 29:31 26 13. Nyíregyb. 28 10 6 12 31:35 26 14. Dorog 28 9 7 12 35:35 25 Ift Budafok 28 5 13 10 28:39 23 16. Ózd 28 5 13 10 25:43 23 17. DV8C 28 6 5 17 28:55 17 18. Autóbusz 28 6 5 17 21:46 17 Kapus a góllövő listán Az NB II. Közép csoportjának é állása: 1. Nagybát. 25 14 7 1 44:22 35 2 III. kér. 25 16 2 7 58:27 34 3. F.VTK 25 8 11 6 34:25 27 4. S7-. MÁV 25 9 9 7 28:28 27 5. Eszterg. 25 11 4 10 37:35 26 6. S. Kohász 25 9 8 8 29:28 26 7. ÉTI ,io 5 10 47:35 25 8. Borsodi B. 8 9 8 25:32 25 9. Kistér. Sir 10 4 11 33:35 24 10. AtmásfQz, 25 8 8 9 33:36 24 11. Izzó 25 7 9 9 39:35 23 12. BEAC 25 9 5 11 39:42 23 13. Ormosbánya 25 9 5 11 27:39 23 14. KMTK 25 7 8 10 32:45 22 1». Sárisáp 25 7 4 14 32:51 18 16. Rudabánya 25 6 6 13 25:47 18 Tíz emberrel vesztett Rudabáuya 1. Papp J. SE 25 14 6 5 46:24 34 2. Zalka SE 25 13 7 5 39:23 33 3. M. Bányász 25 13 5 7 39:27 31 Tornyosuló felhők alatt ÓZDI KOHÁSZ— NYÍREGYHÁZI SPARTACU 0:0 ózd, 2000 néző. Vezeti ( Vincze dr. 4. Edelény 5. Egercschl 6. Somsály 7. MEAFC I 8. Szuhavölgy 9. II. Kinizsi 10. Pctőfibánya 11. Sírok 12. Alberttelcp 13. Gy. Spart. 14. MÁV HAC 15. MÉMTE | 16. Gy. V. Izzó 25 6 5 14 23:41 17 25 13 4 8 32:21 30 25 9 8 8 33:33 26 25 9 6 10 37:30 24 25 8 8 9 38:32 24 25 11 2 12 30:31 24 25 9 6 10 38:41 24 25 11 2 12 30:38 24 25 10 3 12 37:34 23 25 8 6 11 30:34 22 25 8 6 11 28:48 22 i 25 7 7 11 27:37 21 Nehéz győzelem BORSODI BÁNYÁSZ­ESZTERGOMI VASAS 1:0 (0:0) Sajószentpéter, 500 néző. Ve- 35 t 5 is 28-41 2i zette: Bacsó. B. Bányász: Vörös — Sza­kács, Csetfalvi, Tátrai II., Ka­Egyre nehezebb helyzetbe kerüi a rudabányai együttes. A bent maradáshoz feltétlenül szükség lett volna a győzelem­re, azonban a közepes iramúj ds színvonalas mérkőzésen is­mét nem volt szerencséje a bá­nyászegyüttesnek. A 73. perc­ben Szűcsöt kiállították. így a hazaiak megszerezték a győ­zelmet jelentő gólt Jók: Ko­vács, Barta I., Dezső. Meglepetések az NB lll-ban A megyei 1. oszt. állása: i. S. Spartacus 24 17 C 1 69:16 40 2. Trencsényi SE 24 15 3 6 59:24 33 3. Tállya 24 13 6 5 39:24 32 4. Sárospatak 24 13 5 6 40:23 31 5. Királd 24 13 3 8 55:23 29 S. Szirmabcenyő 24 11 5 8 34:28 27 7. Farkaslyuk 24 9 6 9 34:34 24 8. Hejőcsaba 24 9 5 10 37:40 23 9. M. Üveggyár 24 9 5 10 35:50 23 10. Tiszaszcdcrkcny 24 8 6 10 40:36 22 11. Putnok 24 7 7 10 31:46 21 12. Szerencs 24 6 5 13 26:51 17 13. Izsófalva 24 6 4 14 25:50 16 14. AKÖV 24 5 6 13 18:49 16 15. Fclsőzsolca 14 5 5 14 20:42 15 116. S. MÁV 24 5 5 14 23:19 15 A Kohász 2—3 perc alán átvette a játék irányítását, s a mérkőzés végéig megtartotta. A hazai csapat egy kapura játszott. A 14. percben Barna nagy erejű, felső sarokba tar­tó lövését védte bravúrosan Biltsuk. azután Fültő, Frenkó és Borbás lövését tette ártal­matlanná a nyíregyházi kapu­védő. Az utolsó percekben Katonának volt egy önfeláldo­zó védése. Szünet után a vendégek megerősítették védelmüket, így a kohász csatárainak lö­vései rendre elakadtak a lá­bakban. Frenkó lövését védte nagy bravúrral a kapus, azután Bozó lövése csúszott lcc mel­lé. A 62. percben szabadrúgás­ból majdnem gólt értek el a vendégek. Sorbán közeli feje­sét Katona csak ujjheggyel tudta léc mellé tolni. Borbás szabadrúgása lécet súrolva hagyta el a pályát. A 74. percben Bozó beadását Kóse fejelte 6 méterről, de Piltsuk ismét ragyogóan védett. A 80- percben már túljutott a labda a kapuson, azonban Gajdos az utolsó pillanatban mentett. Ezzel a hazai döntetlennel a kohász ismét közelebb ke­rült az NB II-höz. Nagy aka­rással küzdött az Ózd. 80 per­cen keresztül kapujához szö­gezte az ellenfelet. A tömörülő vendégek azonban, a kapussal az élen. hősiesen védekeztek. . fsz ózdi csatárok rengeteget hibáztak. Ezen a mérkőzésen Közgyűlési ssi^scilk Befejezéséhez közeledik a vezetőségválasztó közgyűlések időszalca, így nem ritka eset, hogy egy-egy napra több is jut sportéletünk e fontos eseményéből. Így volt ez legutóbb is. & A MÉMTE beszámolója hűen tükrözte az egyesület életének legutóbbi 2 évét. öröm és üröm bőven akadt a szakosztályok életében. Előbbit főképp az asztaliteniszezők, a kerék­párosok, a vitorlások és az ökölvívók, míg utóbbit a kézilabdázók és a labdarúgók szol­gáltatták. A sportkör életében az igazi pozi­tívumot mégis a jó irányú nevelő munka és a nagyszerű lendületben lévő tömegsport-moz­galom jelenti. A szülői értekezletek, n szak­osztályi nevelés, a sportolók problémaival va­ló törődés gazdagon gyümölcsözött. Ma már más a sportolók életszemlélete, egymáshoz és a munkához való viszonya, klubhüsége, mint régen volt. A tömegsport-mozgalomban végzett kitűnő munkára méltán büszke a sportkör vezetősé­ge. Az üzemi labdarúgó-bajnokságok során 28 csapattal, több mint 250 mérkőzést bonyolí­tottak le. Hasonló helyzet várható a most kez­dődő asztalitenisz- és sakk-tömegbajnokságok során is. Így érthető, hogy a sportkörön belül 224 tagja van a KTM-nek. * „A sportkör aktív tevékenysége az aktívák tevékenységén múlik.” Ez lehetne a mottója a Miskolct Vörös Meteor közgyűlésének. Tár­sadalmi vezető pedig a sportkörnél kevés van! Ez eredményezi, hogy a szakosztályi munka — a kosarasok kivételével — elmarad a vá­rakozástól, Ugyanez vonatkozik a tömegsport­ra is. Biztató viszont, hogy a közgyűlés, fel­tárva a hibákat, olyan utat mutatott, amely lehetővé teszi a sportkör fejlődését, i fel­zárkózását. Sajószentpéter, 500 néző. Ve­zette: Bacsó. B. Bányász: Vörös — Sza­kács, Csetfalvi. Tátrai II., Ka­tona. Nyíri, Verebélyi, Csipke, Jaskó, Lukács, Baranyi. Edző: Holányi Béla. Igen jó Iramban kezdődött a mérkőzés, a vendégek védeke­zésre rendezkedtek be, és raj­taütésszerű ellentámadásokkal kísérleteztek. A 15. percben Verebélyi két lépésről hibá­zott. majd Nyíri lőtt a kapu mellé. Szünet után fokozódott az iram, s az 54. percben Csip­ke a kapufát találta el, majd Lukács fejelt a lécre. Az egyet­len gól a 78. percben esett, szöglet után Csipke fejelt a há­lóba. Jók: Vörös. Szakács, Csetfalvi, Nviri, illetve Hor­váth kapus (a mezőny leg­jobbja). Megyei I. osztály A labdarúgó bajnokság me­gyei I. osztályában a 24. for­dulót bonyolították le az el­múlt vasárnap. Ekkor' játszot­ták le a csoport egyik rang­adóját, a Sárospatak—S.Sparta­cus találkozót- A mérkőzés igen nagy küzdelmet és dön­tetlen eredményt hozott. A Trcncsényl SE folytatta jó szereplését, s ezúttal a kiesés ellen harcoló Felsőzsolcáról vitte haza mindkét pontot. A Tállya Is győzött az M. üvegy- gyár ellen. A Szirmabcsenyö —Tlszaszederkény találkozón sok gólt, kemény Játékot és szerencsés hazai győzelmet láthatott a közönség. Farkaslyuk nagy gólarányu győzelmet aratott a Szerencs ellen. A Hejőcsaba biztosan fektette kétvállra a Putnokot. A Királd is győzött az AKÖV ellen. A S. MÁV—Izsófalva kiesési rangadó nagy harcot és döntetlen eredményt hozott. Eredmények: S. MÁV—Izsó­falva 1:1, Királd—M. AKÖV 3:1, Farkaslyuk—Szerencs 5:0, Fclsőzsolca—Trencsényi 0:3, Szirmabcsenyö — Tiszaszedcr- kény 4:3, Hejőcsaba—Pulnok 3:0, Sárospatak—S. Spartacus 1:1, Tállya—M. Üveggyár 2:1. Gar. A fiatal Helyiipari SK közgyűlését rangra emelte az a tény, hogy a sportkört fenntartó 13 vállalattól szinte valamennyi igazgató, vagy magasabb beosztás ti vezető megjelent a jól dekorált kultúrteremben. Bár NB-s szak­osztályuk nincs, mégis látszott az arcokon az öröm a sok jó eredményről szóló beszámoló nyomán. Különösen a saját erőből létrehozott létesítményeikre büszkék, amelyekben renge­teg a társadalmi munka. A csorba-telepi ta­von létesített csónakházuk 110, a Laborfalvi utcán megépített kézilabdapályájuk 60 ezer forint értékű. A „helyiipari forrás” foglalása és közkinccsé tétele pedig a Bükk szomjas vándorai körében népszerűsítik a sportkör szorgalmas turistáit. Mindezek igazolják a több kis vállalat egyesített sportköre fő célki­tűzésének helyességét: fejleszteni a sportot a vállalatok dolgozóinak széles körű bevonásá­val. * A Pedagógus SC szép múltra tekint vissza. Régebben sok szakosztály működött, azonban ezek fokozatosan megszűntek, s ma csak az asztaliteniszezők és a turisták működnek. Előbbi szépséghibája viszont az, hogy nincs pedagógus versenyzője1 Ügy tűnik, mintha a miskolci nevelők egy része nem éreznő ma­gáénak a Pedagógus SC-t, s ez sok zavart okoz az egyesület életében. Üj életet, nagyobb lendületet kell teremteni, amely megmozgat­ja és behozza a sportkörbe a fiatalabb peda­gógusokat, Különösen a nők sportéletének szervezésére lesz nagy szükség, hiszen a ne- vclői állomány nagyobbik hányadát ők teszik kü Monostori Gynl» Szuhavölgyl Bányász—Alberttá l*P 3:0 (1:0). Kurityan, 2000 néző. 'ezette: Falcsik. Szuhavölgy: Ba- ázs — Seszták, Virág, Blahota« kovács I., Soltész, Vető, Sinkovios. lácz. Hegedűs, Szimesák. Edző; érchegyi Pál. Albcrttelep: Szór ^akács, Csirmaz, Dudás A., Moc^- lik II., Szabó, Dudás V., Mocs­ok I., Kovács I., Kovács II., Vá- adi. Edző: Lukács Gyula. A hazai •sapat megérdemelten győzött a égig nagy iramú mérkőzésen, ok: Blahota. Kovács I., Vető, il- etve Szabó, Mocsnik I. Gy. Spartacus—Siroki Vasas 1:0 0:0). Nagy küzdelemben a sze- encsésebb hazai csapat győzött. MÁV 11AC—Edclényi Bányász :0 (0:0). Hatvan. 1000 néző. Vezet- e: Móré. A mérkőzés kimenetele »z edelényieknck a bajnokság negnyerése, a hazaiaknak pedig i kiesés szempontjából volt rend­kívül fontos. Az Edelénv többet .ámadott, egy szerencsés góllal négis a hatvani együttes szerezte Tic-g a győzelmet.. Égereset:!—Gy. Vasas Izzó 5:0 2:0). Egercsehi. 500 néző. Vezette: Paksi. Mindvégig a bányászcsapat colt fölényben és ilyen arányú győzelme is megérdemeltnek mondható. Petőfibánya—Miskolci Bányász 1:0 (1:0)' Pereces, 1000 néző. Ve­zette: Lóczi. M. Bányász: Bodgál — Varga. Németh. Koesisovszky, Vincze, Breuer, Domonkos, Szabó, Fehér, Deák, Krisztián. Edző: Ma- tisz Tivadar. Óriási meglepetés. A vendégek már az első percben veszélyeztet­tek. Negyedóra elteltével Moos húzott el, és a hazai védelem díszkisérete mellett a 16-os tájé­káról a kapu bal oldalába lőtt. 1:0 A göl után a hazaiak irányí­tották a játékot, de a védelem és a csatársor között hiányzott az összekötő kapocs, támadásaikban nem volt kellő átütő erő. Papp J. SE-MEMIE 1:0 (0:0). Miskolc. 1500 néző. Vezette: Eli. Papp J. SE: Czibere — Márton, Homródi, Sáfrány, Dienes, Benyus, Kunfalvi, Gulybán, Sverla, Jészter, Korbely. Edző: Halász Károly. MÉMTE: Szegedi — Mike, Szat­mári n„ Vályi, Balázs, Szatmári I., Szabó, Lukács, Dévai dr., Ju­hász, Pál. Edző: Felföldi Sándor A játékidő első részében a ha­zaiak Dévai dr. irányításával öt­letes. tervszerű támadásokkal kö­zelítették meg a Papp J. SE ka­puját, gólt azonban nem sikerült elérni. Szünet után fáradtan mo­zogtak a Munkás-játékosok, a ven­dégek vették at a játék irányítá­sát, és a 63. percben Korbely a késlekedő védők mellett nagv erővel a hálóba lőtt. 1:0. A gól után a hazaiak rohamoztak — eredmenytelenül. Jók: Homródi* Dienes. Sverla, Korbely, illetve Dévai dr, Szatmári LL, Balázs. (derzsi) Somsály—Hatvan! MÁV 2:1 <1:1*1 Somsály. 300 néző. Vezette: Csi­ba. Somsály: Józsa — Szegedi* Énekes. Deák. Alexi. Burkovics, Jónás. Zalai. Sulyok, Beleznai, Ba­lázs. Az ellenfél csatárai találtak magukra először, s többet is ve­szélyeztettek. A somsályiak középe pályás játékosainak ezúttal nem ment. A döntetlen igazságosabb lett volna. Góllövök: Zalai, Bulvj| (öngól), illetve Bolonkai. Jokf Énekes, Burkovics, sulyok. Nem megy a góHövés percben két szöglet jelezte a hazaiak fölényét, majd Szend- rei lőtt kapásból fölé. azután Buczkó húzott el a bal olda­lon. átadását Szőnyi lőtte kapu mellé, a 85. percben pedig egy szép akció végén a belső csa­tárok ügyetlenkedtek el a gól­szerzés lehetőségét. Várakozáson aluli, alacsony színvonalú mérkőzésen egyér­telmű mozőnyfölényben volt az MVSC, de ezúttal sem ment a góllövés. A Várpalota csak védekezésre rendezkedett be, így az egyik pontot elvitte Mis­kolcról. Az MVSC-ben Krompaszki, Buna és Temesvári játszott az átlagosnál jobban. Szentpéteri játékvezető jól bíráskodott Faulovlts Ágoston kapura lőtt. a labda a felső lécről a földre, majd ismét a felső kapufára pattant, a játé­kosok és a nézők gólt vitattak, de a bíró továbbot intett.. A 10. percben Szőnyi szerezhe­tett volna gólt, de éles szögből kapu mellé lőtt. Ebben az időszakban csak­úgy, mint a mérkőzés nagy ré­szében. állandó fölényben volt az MVSC, de a góllövés nem ment. A 25. percben Molnár átadását Buczkó 8 méterről, óriás helyzetben a kapu mel­lé lőtte. Miskolczi a 36. perc­ben kapta az első lövést. Nem sokkal a szünet előtt Filetóth a földön fekvő kapus kezébe passzolta a labdát. Szünet után szórványos tá­madásokat vezetett a bányász- csapat. de akkor is az MVSC rohamozott többet. Az 55. MVSC—VÁRPALOTA 0:0 Miskolc, 1500 néző. Vezette: Szentpéteri. MVSC: Miskolczi — Krom- jvaszki, Buna, Luczó, Temes- . vári. Marosi. Szőnyi. Szendrci, Filetóth, Molnár, Buczkó. Ed­ző: Nagy György. Egy héttel korábban Kecske­méten is győzhetett volna az MVSC, ha csatárai kihasznál­ják a helyzeteket. Most ha­sonló volt a játék képe — ha­zai pályán. A 6. percben nagy­szerű támadás futott végig a pályán, Szőnyi, Krompaszki volt a labda útja, a védők azonban lemaradtak a hátvéd beadásáról. A 9. percben is­mét Szőnvitől indult a táma­dás, Filetóth kapta a labdát a 16-os sarkánál, nagy erővel tott, sőt, egy veszélyes eilen- támadásnál, a 17. percben ve­zetéshez jutott. Suscsák jó lab­dáját Balázs Ambrushoz to- rábbította, a kapusból leli mezőnyjátékos levette, és széf gólt iőtt. 0:1. A bányász- együttes a 28. percben egyen­lített. s szünet után nagy erő­ről támadott, mégis csak a 80, percben sikerült a győzte: gólt megszereznie. Jók: Győri Tordai, Be re ez. KISTERENVE—KMTK 2:1 (1:1) Kistcrenyc. 1000 néző. Ve­zette: lllikmann. K MTK: Győri — Ködmón, Tordai, Fejes, Erdösi. Ambrus, rakács, Suscsák. Berccz, Ba- .ázs, Jenei. Edző: Pete András. Kezdés után a hazaiak tá­madtak. de a nagyszerűen vé­dekező KMTK mindent hari­EVTK—RUDABÁNYA 2:1 (1:0) Rtidabánya: Dezső — Barta I.. Somogyi, Barta TI.. Nemes, Szűcs. Hajdú, Markó, Palatics, Kovács, Békéi. Edző: Rozgova Gusztáv. me]ten győzött. A 7. percben Pál a kapufát találta el, majd Répás átadását hibázta el jó helyzetben. A 11. percben szögletrúgás után. Karászi sze­rezte meg a vezetést, és nem sokkal később Pál beadását Ben kő a léc alá vágta. 2:0. Szünet után is az Ormosbánya támadott többet, és a 90. perc­ben Tóth még egy biztos gól­helyzetet kihagyott. Jók: Gre- ga, Benkő, Répás, Pál, Bihari. ORMOSBANYA—BE AC 2:0 (2:0) Ormosbánya. 1000 néző. Ve­zette: Fehér II. Ormosbánya: Romhányi — Grega, Gere, Tollmayer, Ben­kő, Répás, Karászi. Pál. Tóth. Komlósi, Bihari, Edző: Bodola Gyula. A nagy iramú, végig sport­szerű. színvonalas mérkőzésen az Ormosbánya lényegesen többet támadott, és megérde­a kohász nemcsak közelebb állt a győzelemhez, hanem meg is érdemelte volna. Ózd: Katona — Váral.lyai, Murányi, Gál, Frenkó, Barna, Dolezsál, Bozó. Borbás, Fükö, Kósa. Edző: Kálnai László. Jók: Murányi, Várallyai, Barna és Kósa. Vinczc Z.