Észak-Magyarország, 1967. október (23. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-24 / 251. szám

Kedd, 1967. október 21. ESZ A KM AG Y ARORSZAG Jobb volt a Diósgyőr A labdarúgó NB I. állása T nvTK—Pécs 2:0 (1:0). Miskolc, 12 000 néző. Vezet­te: Szilvást DVTK: Tamás — Kovács, Salamon, Várkonyi, Szucsányi, Hajas, Pécsik, Abuczki, Hor­váth, Sikora, Vass. Edző: Sza­bó Pál. A sérülések és Gál eltiltása miatt elég sok helyen változ­tatni kellett a már összeszo­kott diósgyőri együttesen, így azután voltak, akik a mér­kőzés elején már a döntetlen­nel is kiegyeztek volna. S bi­zony, az első 40 percben úgy nézett ki, nemigen esik gól a találkozón. Érthetetlenül mind­két csapat idegesen kezdett és n DVTK-n ebben az időszak­ban meglátszott Ruttkay, Gál, Szigeti és Szurgent hiánya, bár egy-két posztén a tartalé­kok is lelkesen játszottak. A Pécs megerősítette védelmét, különösen Sikorára vigyáztak nagyon, de az összekötők is többnyire hátul tanyáztak. Tá­madásokkal csak rajtaütés­szerűen próbálkoztak. A diós­győri csatárok nem bírtak a tömör védőfallal, bár ehhez az is hozzájárult, hogy na­gyon körülményesen szőtték támadásaikat Már úgy nézett ki, hogy az első félidőben nem esik gól, amikor 5 perc­cel a szünet előtt. Horváth nagy lövése Rapp kapujában kötött ki. A második félidőben lénye­gesen változott a játék képe. A Diósgyőr nagy lendülettel kezdett, az első tíz percben a csatárok többet lőttek kapura, mint szünet előtt összesen, és veszélyesebben is rohamoztak. A Pécs feladta védekező tak­tikáját kitámadott s külö­nösen Dunai dr. és Rádi ré­vén veszélyeztetett Mindkét kapu gyakran forgott veszély­ben, így Tamásnak és Rapp- nak egyaránt módjában állt- bizonyítani, hogy kitűnő for­mában van. Többször gólnak látszó labdákat hárítottak, Ta­más pedig a remek kifutások egész sorát nyújtotta ezen a meccsen. A Diósgyőr az utolsó negyedórában szinte kapujá­hoz szegezte a Pécsi Dózsát, ekkor már nemcsak lendülete­sen, hanem ötletesen, korsze­rűen is játszott, bizonyítva, hogy nem véletlenül jutott vezetéshez, és Sikora góljával bebiztositotta győzelmét. A találkozó érdekes esemé­nyei közé tartozott a 3. perc­ben Vass szöglete, majd egy perccel később Horváth rossz oldalon viszont Tamás mentett kifutással, később pedig Dunai elvette Salamontól a labdát, és ismét csak a diósgyőri ka­pus bravúrja mentett. A 75. percben Vass egyedül tört kapura, de Rapp elcsípte lö­vését. A 80. perc újabb gólt hozott, Horváth Sikorához fejelte a labdát, s ő a balra mozduló Rapp mellett a kapu jobb oldalába lőtt. Később t. Ferencváros 26 23 3 — 78:16 49 I 2. Üjp. Dózsa 26 16 6 4 73:28 38 3. Vasas 26 14 6 6 60:30 34 4. Győr 26 12 10 4 59:32 34 5. Diósgyőr 26 10 7 9 43:42 27 6. Tatabánya 26 8 9 9 35:33 25 7. Pécsi Dózsa 26 8 7 11 27:34 23 ! 8. Csepel 26 5 13 8 28:40 23: 9. Szeged 26 8 7 11 30:56 23 ! 10. Bp, Honvéd 26 7 8 11 43:48 22 1 11. MTK 26 6 9 11 33:38 21 12. Szombathely 26 8 4 14 36:54 20 13. Dunaújváros 26 7 6 13 29:49 20 14. Komló 26 7 6 13 30:57 20 15. Salgótarján 26 7 5 14 30:53 15 , 1«. Egri Dózsa 26 6 6 14 32:56 IS A labdarúgó NB I. B állása i. Egyetért. 29 15 9 5 48:24 39 2. Székesf. 29 16 6 7 43:27 38 3. Oroszlány 29 15 7 7 51:31 37 4. évse: , 29 13 9 7 45:24 35 5. Szállítók 29 15 5 9 46:27 35 6. Bp. Élőre 29 12 8 9 32:30 32 ; 7. Varpalota 19 10 9 10 29:37 29 8. MVSC 29 11 7 ll 28:39 29 9. Pécsi B. 29 11 6 12 35:31 28 10. Bp. Spart. 29 11 6 12 38:37 28 11. MA VAG 29 9 10 10 35:35 28 12. Nyíregyh. 29 11 6 12 33:36 28 13. Kecskemét 89 9 8 12 29:32 26 14. Dorog 29 9 7 13 36:37 25 15. Budafok 29 6 13 10 31:39 25 16. Özd 29 6 13 10 26 SU 25 17. DVSC 29 6 6 17 28:55 18 1 18. Autóbusz 29 6 5 18 21:50 17 A kihagyott helyzetek mérkőzése KMTK­-ormosbanya 1:1 (1:0) Az NB II. Közép csoportjának állása 1. Nagybát* 2. ITT. kér. 3. Esztergom 4. F.VTR 5. S/f. MÁV 6. Bors. B. 7. ÉTI 8» S. Kohász 9. Almásfüz. 10. BEAC 11. Kistoronyé 12. Ormosb. 13. Izzó It. RMTK 15. Rudabánya 16. Sárisáp 26 15 7 4 45:22 37 26 17 2 7 63:23 36 26 12 1 10 11:33 2« 26 8 11 7 36:23 27 8 28:32 27 3 8 28:34 27 6 10 30:38 26 8 3 23:23 2« 8 3 35:36 26 3 11 34:44 25 4 12 33:37 24 6 11 28:40 24 3 10 4l:38 23 3 10 33:46 23 7 13 28:50 13 4 15 34:56 18 10 26 3 26 3 26 10 26 10 26 3 a KMTK-é volt A befejezés előtt közvetlenül Tóth átemel­te a labdát a kifutó Ambruson, s Poszuk csak a gólvonal előtt mentett. Szünet után mintegy SO percen át a vendégek irányí­tották a játékot. A remekül játszó Répás és Benkő jobb­nál jobb labdával tömte a csa­tárokat, az ormosi védők ugyanakkor jól alkalmazták a lestaktikát. Tóth és Komlósi kihagyott helyzetei után Ré­pás az 58. percben 25 méter­ről óriási kapufát lőtt. Öt perccel később Balázs csavart szöglete pattant a felső lécről a mezőnybe. A 67. percben egyenlítettek a vendégek. F.gy előreadást Tordai elhibázott, Tóth rácsapott a labdára, s a kiinduló Ambrus mellett a ka­pu közepébe lőtt 1:1. Az utol­só negyedórában csapkodó, tervszerűtlen játék alakult ki. A hazaiak közelebb álltak ugyan a győzelemhez, de ide­ges csatáraik rengeteget hi­báztak. Az Ormosbanya lelkes játékával értékes pontot szer­zett. Jók: Fejes, Erdőst Balázs, illetve Gere. Répás, Benkő. — Monostori — Győzelem idegenben 26 26 26 26 Meglepetések a megyei I. osztályban Minél jobban éledünk a me­gyei I. o. bajnokság befejezésé­hez., annál több váratlan, megle­pő eredmény születik az egyes fordulókban. így volt ez az el­múlt vasárnap is. A Tállya ott­hon szenvedett vereséget az utób­bi időben visszaesett Putnoktól. Sárospatak ugyancsak hazai pá- lvan kapott ki a Tiszaszederkény- től. A bajnok-tág éllovasa, *r. £. Spar­tacus Is csak keservesen tudta mindkét bajnoki pontot otthon tartani. A Trcncsényi SE biztosan győzött Hejőcsabán is. A Királd az S. MÁV, Szirmabesenyó pedig Szerencs ellen győzött meglepően biztosan. A Felsőzsolca—M. AKÖV kiesési rangadó pontosztozkodás­sal végződött. Eredmények: Királd—9. MA V Vasas 5:2, Tállya—Putnok 0:1, Sá­rospatak—Tiszaszedcrkény 0:1, He- jőcsaba—Trencsényl SE 1:3, Srir- mabesonyő—Szerencs J.A Fdső- zsolca—M. AKÖV 1:1, Farfeaslyuk —Izsőfatva 3:1* SL Spartacus—M. Üveggyár 2:1. 6tf. A hét meglepetése! ÓZD—SZÉKESFEHÉRVÁR 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 6000 néző. Vezette: Bállá Gy. A forduló meglepetésének számít az ózdiak bravúrja. Hétközben, amikor Kálnai László edzővel beszélgettünk, utalt rá, mennyire fontosnak tártják a Székesfehérvár elle­ni mérkőzést, azonban a leg- vérmesebb remények is csak döntetlennel számoltak. Nos, a lelkesen játszó, harcos szel­lemben pályára lépő kohász szervezett védekező játékkal m sb—hvdabanva 3:3 (3:0) Rvdabánya, 600 néző. Ve­zette: Pod is. Rudabánya: Dezső — Barta I., Somogyi, Barta II., Nemes, Egyed, Hajdú, Markó, Kovács, Palatics, Bilkei. Edző: Rozgova Gusztáv. Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, mégis a ven­dégek jutottak vezetéshez, sőt, három gyors elfutásuk révén Molnár kétszer, majd Harangi egyszer talált a hálóba. Már úgy nézett ki, hogy ezzel cl is dőli a mérkőzés, amikor szü­net után feltámadt a hazai csapat, és Barta I. 11-est érté­kesített. Markó pedig két re­mek gólt szerzett együttesé­nek, így döntetlen eredmény született A rudabányalak csak szünet Után nyújtottak jó tel­jesítményt. Jók: Barta II. és Markó. Csendes forduló az NB II!-kaii Gyenge játékvezetéssel... BUDAFOK—MVSC 3:0 (1:0) Budafok, 1000 néző. Vezette: Schopp. MVSC: Miskolczl — Herná­di, Buna, Luczó, Temesvári, Marosi, Szőnyi, Orosz, Krom- paszki, Molnár, Buczkó. Edző: Nagy György. Az. MVSC indította útjára a labdát, és mindjárt Buczkó került jó helyzetbe. Nagy iram­ban t imádóit a hazai együttes, azonban az MVSC védelme biztosan állt a lábán. A 11. percben Buczkó kapott egy elö- reívelt labdát, már csak a ka­pussal állt szemben, azonban hosszan szöktette magát. A 22. percben Miskolczi remek ve­tődéssel szögletre ütött egy 25 méteres lövést. Ekkor beszo­rult az MVSC, és Miskolczinak többször kelleti bravúrosan közbelépnie. A 27. percben is­mét Buczkó futott el a szélen, beadását Krompaszki kapura fejelte, azonban a labda visz- szapattant a kifutó kapus ke­zéről. Két perccel később a hazaiak középcsatára két védőt kicselezve, váratlanul a kapu- Va lőtt, s a labda a jobb alsó sarokba került. 1:0. A .71. perc­ben ismét Krompaszki ugrott ki, már csak a kapussal állt szemben, amikor a 11-es pon­ton hátulról felvágták. Min­denki 11-est várt, de a játék­vezető nem adott büntetőt. A 33. percben Miskolczi a bra­vúros védések egész sorozatát mutatta be. míg végül is ne- pvedszerre megszerezte a lab­dát. Az 54. percben a hazaiak megszerezték a második gólt. 2:0. Ekkor feljött az MVSC is, több támadást vezetett, de a hazaiak keményen, sok eset­ben szabálytalanul hárítottak. A 77. percben kavarodás tá­madt az MVSC kapuja előtt, Miskolczl nem tudott felmen­ni a labdáért, hárman is aka­dályozták, végül is a labda a hálóban kötöttek!. 3:0. A játékvezető tévedései erő­sen befolyásolták az eredmény alakulását. Schopp erélytelen­cége következtében Miskolczi ragyogó formája mentette meg az MVSC-t a nagyobb arányú vereségtől. Jók: Mis­kolczi (a mezőny legjobbja), Buna és Temesvári. Felföldi György Papp J. sf—Somsályl Bányász 3:1 <l:i). Diósgyőr, 200 néző. Ve- [ zette: Szabó J. A bajnokságra tö­rő Papp j. SE csak a második I félidőben nyújtott jobb játékával biztosította győzelmét. A somsá- lyiak végig lelkesen, nagv erőbe- dobással küzdöttek. Gollftvók: Jászter, Gulybán, Korbely. illetve Zalai. Hatvani Kinizsi—MEAFC 3:3 Í3:3). Hatvan, 500 nézd. Vezette: Burr. MEAFC: Nagylaki — Langmár, Szabó S., Karaes, Újvári, Palotás, Meggy«;, Németh, Vasvári, Haff- ner, Szabó Z. Közepes színvona­lú. nagy iramú mérkőzésen, gyen­ge játékvezetés melJett. megérde­melt döntetlent ért el a MEAFC. GóUövők: Tóth (2), Boronkai (11­Kétfrontos helytállás Az avatatlanok szerint a fegyveres alakulatok sportkö­rei előnyösebb helyzetben van­nak, mint a polgári egyesüle­tek. Véleményüket azzal indo­kolják. hogy a bevonuló spor­tolók kész együtteseket alkot­nak. s a továbbiakban csak foglalkoztatni kell őket. Ez a vélemény nem helytál­ló. mert a bevonulás lénye egyáltalaban nem oldja meg a hadsereg sportköreinek prob- lémáját. Ez derült ki. külön­ben a Papp József SE közgyű­lésének beszámolójából és a hozzászólásokból egyaránt, Kétségtelen, hogy a bevonu­lok között sok a sportoló fia­tal. A gyakorlat azonban azt is bebizonyította már. hogy ki­tűnő egyéni sportolók csoport­ja még nem képvisel ütőképes együttest. Az egyéneket egy­séggé, csapatta kell kovácsolni. Nos, a külső szemlélő előtt a azért mégis szükséges a felsőbb parancsnokok jóindulatú segít­sége. Éneikül az edzést, a ver­senyre való felkészülést, sót a sporttevékenységet sem lehet­ne megoldani. Nos, ilyen tá­mogatást bőven kaptak az el­múlt 2 év alatt a Papp József SE sportolói. Bizonyítja ezt, hogy a sportkör 5 szakosztálya közül 3 ez idő alatt lépett „fel­sőbb osztályba'’. A beszámolóból azonban az is kiderült, hogy a sportolók is hálásak voltak a támogatásért A laktanyában és a sportpá­lyákon tanúsított példás ma­gatartásukkal megbecsülés: tiszteletet vívtak ki a polgár lakosság és bajtársaik szemé­ben egyaránt, saját maguk, s a Papp József SE számára. Be­bizonyítottak, hogy a fegyver- szolgálat is összeegyeztethető a sporttal. Monostori Gyula Diósgyőri csatárok harca a jól tömörült pécsi védőkkel. átadása a kapu előtt. Azután Szucsányi mentett Tüske elől. Hajas pedig a jobb alsó sa­rok mellé lőtt. A 11. percben a kifutó Tamás hárított ügye­sen, azután Sikora lőtt ka­pásból fölé. A 40. percig szin­te nem volt említésre méltó esemény, ekkor is ártatlannak látszó támadásnál Horváth át­emelte a labdát Móricz felett, utána kapásból a jobb felső sarokba lőtt 1:0 A második félidő remek csatárteljesítmények és szép védések egész sorozatát hozta. A 48. percben Sikora 8 méte­res lövését védte Rapp, majd Kovács labdája suhant el a bal sarok mellett. A másik Horváth és Sikora szerezhe­tett volna újabb gólokat, de a pécsi kapus jó érzékkel vé­dett A diósgyőri együttes, külö­nösen szünet után nyújtott jó játékával, megérdemelten győ­zött. Tamás hiba nélkül vé­dett. a hátvédek közül Kovács és Szucsányi végig jól játszott. Pócsik sok hasznos labdát adott előre, Várkonyinak és Abuczkinak ezen a mérkőzé­sen nem ment a játék. Hajas mezőnymunkájáért, Sikora irányító készségéért, Horváth góljáért, Vass pedig lendüle­tes elfutásaiért dicsérhető. Szilvást jól bíráskodott PauIoviU Ágoston J. lókban is meghozta a vendé­gek fölényét. Az 5. percben ! ugyan az Izzó szerezte meg a vezetést, de 5 perc múlva Lu- kács közelről a halóba helyez- labdát, maid Nvíri hatal­mas lövése juttatta vezetésbe* a bányászcsapatot 2:1. A 71. percben Csipke lövését a ha­zaiak kapusa elnézte. 3:1. A 74. percben a vendégek szépítet­tek. Az eredmény meglepetés- ; nek számit de a bán.vászcsapat a játék kepe alapján feltét­lenül megérdemelte a gvőzcl- met Jók: Benkő, Nyíri, Bara- nyi. BORSODI B ANY ASZ— j VASAS IZZÓ 3:2 (0:0) / Tabor utca, 300 néző. Ve­zette: Sabácz. B. Bányász: Vörös — Kato­na, Csetfalvi, Tátrai II., Ben- ! kő. Nyíri, Verebélvi, Csipke, Lukács. .Taskó, Burányi. Edző: Holanyi Béla, A bányászcsapat már a mér­kőzés elején is ügyesen fékez-] te a fővárosiak léhdületét. Az első félidőben a csatárok nem tudták kihasználni a jó hely­zeteket a második félidő len­dületesebb jatéka azonban gú­nár ugrott a legmagasabbra r kimozduló Katona fölött átfe- jelte a labdát de Kü néhány lépésről a kapu mellé lőtt Szünet után székesfehérvári támadások vezették be a játé­kot. Az 53. percben Balogh szabadrúgása a kapu fölött szállt eh Nem sokkal késöbh ugyancsak a székesfehérvári jobbösszekötő lövését hárított] Katona. Az utolsó negyedóra mezőnyjátékkal tolt el. Meglepetésnek számít az eredménv, azonban a lelkesen és jól is játszó kohász rászol­gált a két bajnoki pontra. Fü- kö a mezőny legjobbja volt, rajta kívül Barna, Frenkó. Mu­rányi és Katona dicsérhető. Ózdi Kohász: Katona — Várallyai, Murányi, Gál, Fren­kó. Barna. Dolezsál, Bózó. Bor- bás. Kása, Fükő. Edző: Kálnai László. és rajtaütésszerű támadásaival felborította a papírformát A mérkőzést eldöntő egyetlen gól a 8. percben esett, amikor is az előrehúzódó Várallyai az alap­vonal közeléből ívelte be a labdát Fükő kiugrott a védők gyűrűjéből, és néhány méter­ről a hálóba fejelte a labdát 1:0 az Ózdi Kohász javára. A gól után továbbra is vál­tozatos, jó iramú maradt a mérkőzés, és többnyire a ha­zaiak támadtak. Viszont a kohász remekül védekezett Nem sokkal a szünet előtt Ba­logh ívelte előre a labdát, Bod­fegyveres szolgálat 2 éve töké­letesen elegendőnek tűnik a csapatépítésre, mert azt tart­ják, hogy a katonasportolók aztán igazán ráérnek edzeni. Ez pedig súlyos tévedés! Természetesen csak azok hangoztatják ezt, akik nincse­nek tisztában vele, hogy a hadsereg elsőrendű feladata a korszerű haditechnika igény- bevételével és gyakorlással biztosítani a harcosok magas fokú harckészültségét. Ennek pedig minden más egyebet — így a sportot is — alá kell ren­delni. Nincs könnyű dolga tehát a sportolónak a hadseregen be­lül, mert első a szolgálat, me­lyet maradéktalanul el kell látni. Bár a sportolók köny- nyebben viselik el a fáradal­makat, győzik le az akadályo­kat. mint azok, akik a polgári életben kényelmesen élnek, zette: tudányl, Szuhavötgy: SA- |Uzs — Se&ztálc. Virágh, Űlahota. Soltész, Kocsis, Vető. Slnkovfts, Hacz, Hegedűs. Szimcsak. Az első ! félidőben biztosnak látszó helyze­teket hagyott ki a bányász csapat, 1 szünet után viszont kötszer meg- j ingott a védelme, r-t a hazat | együttes jól kihasználta. Jók: Vt- rágb. Vető, Wáez. I'dclcnyt Bányász—MÉMTB StS j (3:2). Edéién- , 1000 nézd. Vezettet Csiba, Edcleny: Birkás — Kiás. ! Fazekas, Káli T,, Káli n., Szabó, \ Kristóf, Kupcsik. Bacsó, Bődvai. ] Szaszák. Edző: Ttba Sándor, i MEMTE: Szegedi — Szatmári n„ Szatmári T„ Szabó, Gápel, Mike, ilAcztrö, Juhász, Pál, Vályi, Ba­ji ázs. Edző: Felföldi Sándor. Nagy Iramú mérkőzésen 10 perccel a befejezés előtt még a hazai csa­pat vezetett, de a MEMTE ki­egyenlített, GóUövők: Kristóf (?), Bacsó. Illetve Juhász, Laez.kő, Szat­mári II. Jók: Btrkás. Fazekas, il­letve Szegedi. Juhász. Gyöngy őst Vasas Izzó— Albertte- ’ tép 0:3 (Otl). Gyöngyös, 500 néző. Vezette: Bárányt. Meglepetésnek : számit, de teljesen megérdemelt az alberttelepl együttes idegenben! ; győzelme. A bányász minden ré- ‘ szében Jobbnak bizonyult a ha- , zai együttesnél. Petőfibánya—MÁV HAC S:J. Pe- töflbánya, 500 nézd. Vezettet Tát­rát. A hazai csapat sok helyzetet kihagyott, és ez döntötte el "a ta- | lálkozót. Egeresehl Bányász—Gy. Sparta­cus l:t (0:1). Nagy küzdelem után icazsagos pontosztozkodás azüle- I tett a Heves megyei rangadón. NB ni. Északi csoport ’ Papp J. SE 30 15 6 5 «:» 5« ' Zalka SE 36 14 3 5 (1:23 55 ' M. Bányász 36 14 5 7 J3:3S 33 Edelény 36 13 3 S 35:24 3i rgercsehi 36 9 0 8 34:34 21 MEAFC 26 8 9 9 41:35 25 H. Kinizsi 36 9 7 10 41:44 23 Somsály 26 9 6 11 38:33 34 Alberttelep 36 9 6 IX 33:34 24 . Szuhavölgy 3S II 3 13 30:33 34 Petöfibanya 36 II 3 13 32:11 34 !• Sírok -6 1 0 3 13 38:37 23 3. MÁV HAC 26 8 7 11 30:39 23 t». Gy. Spartacus "6 8 7 11 29:if k 15. MEMTE 26 8 6 12 31:41 S 16. Gy. Vas. Izzó 26 6 5 15 23)13 ff esből), tllefre Szabó 7, (IX, fia fi­ner. Jók: szabó Z.. Meggyes. Siroki Vasas—Miskolci Bányász 1:3 (0:3). sírok, 800 néző. Vezettet Németh. M. Bányász: Bodgul — Varga. Németh, fíocsisovszki. Vlncze, Brcuer, Domonkos, Sza­bó. Fehér. Krisztián, Farkas Ed­ző: Matlsz Tivadar. A Miskolci Bányásznak Farkas már a lt. percben gólt szerzett, majd Krisz­tián es a 23. percben Domonkos volt eredményes, tgy az első 4.5 percben el ts dőlt a találkozó sor­sa. Szünet után a vendégek az eredmény tartására törekedtek. Jók: Varga, Németh, Breuer, Do­monkos, Krisztián. Zalka SE—Szuhavötgyi Bányász 2:0 (OK)). Gyöngyös, 500 néző. Ve­KMTK—ORMOSBANYA 1:1 (1:0) Kazincbarcika. 3000 néző. I Vezette: Horváth. Kazincbarcika: Ambrus — ftödmön, Tordai, Fejes, Po- tzuk, Erdósi. Takács, Suscsák, Berecz, Balázs, Jenei. Edző: Pete András. Ormosbánya: Romhányi — Grega, Gere, Tollmayer, Ben­kő, Répás, Pál, Karászi. Kom­lósi, Tóth, Bihari. Edző: Bodo- i la Gyula. Óriási lendülettel kezdtek a hazaiak, s az első negyedórá­ban szinte kapujához szegez­ték a bányászt. Fölényüket Jenei, Takács és Balázs kiha­gyott, nagy helyzetei jelezték. A vendégek első támadása vé­gén Karászi jó helyzetben fölé lőtt. A 18. percben Balázst szabadon hagyták a védők, s ő a lG-osró) nagy erővel a jobb sarokba lőtt. 1:0. Ezután mint­egy negyedórán át kiegyenlí­tett volt a játék. A 25. perc­ben nagy egyenlítési alkalmat szalasztottak el az ormosiak, amikor Karászi elől Ambrus messze kifutva, lábbal tisztá­zott. Az utolsó 10 perc ismét;