Észak-Magyarország, 1967. szeptember (23. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-05 / 209. szám

Kedd. 1961. sseetembar &. ESZAKMAGTABORSZÁG Kapusbravúr a Szirma utcai pályán MVSC—BP. SPARTACUS 1:0 (0:0) Miskolc, 1500 néző. Vezet­i-e; Radó. MVSC: Veréb — Krompasz- ki, Buna, Luczó, Temesvári, Marosi, Szőnyi, Szendrei, Fi- tetóth, Mólnál-, Buczkó. Edző: Nagy György. Hazai pályán továbbra is tartja korábbi nagyszerű sze­replését az MVSC. Igaz, ez­úttal meglehetősen nehezen győzte le a Spartacust. Ennek azonban elsősorban az a ma­gyarázata, hogy a vendégcsa­pat kapusa a nagyszerű vé­dések egész sorozatát produ­kálta. Az MVSC csatárai szin­te tehetetleneknek bizonyul­tak vele szembe. Virágh a legnagyobb helyzeteket is hi­degvérrel tisztázta. Eseménytelen öt perc utón Eiletóth három csellel tisztára játszotta magát, lövésébe azonban Gál belenyúlt. A 12. percben Marosi a jobb kapufát találta el, a lepattanó labdát Buczkő a kifutó kapus mellett a bal sarok mellé lőtte. A 17. percben f'iletóth átadását Molnár a kimozduló kapus mellett az üres kapu fölé fe­jelte. Nem sokkal később, jobb oldali beadásnál Buczkó ügye­sen középre fejelte a labdát, s a befutó Molnár a földön fek­vő kapusba fejelt, majd nagy kavarodás támadt, végül a védők szögletre tisztáztak. Íme, egy csokor az MVSC helyzeteiből és Virágh bravúr­jaiból. A félidő hátralévő per­ceiben szinte egy kapura ját­szott az MVSC, azonban csak szögleteket ért el. A 38. perc­ben Szőnyi lövése Szimcsákon irányt változtatott, de a bal sarokba tartó labdát a kapus kiütötte. Szünet után a Spartacus kezdett jobban, azonban fel­lángolása mindössze tíz percig tartott. Ekkor két szép Veréb- védést. láthatott a közönség, de az ellentámadásnál már Mol­nár labdáját hárította Virágh. A 60. percben Filet.óth há­rom lépésről kapura fejelt. Vi­rágh kiütötte, azonban Molnár laposan a hálóba lőtt. 110. A 65. percben Buczkó egyedül állt a kapussal szemben, de Virágh kifutással tisztázott. A 75. percben a Spartacus kapu­sa kiütötte Krompaszkl lövé­sét, másodszorra Buczkó lőtt, de ezt is védte. A 78. percben Molnár az, üres kapu mellé lőtt, majd három MVSC-szög- let következett. Egyoldalú játékot hozott a két csapat találkozója. A Spar­tacus nem is igen próbálkozott támadásokkal, védekezésre rendezkedett be. Ennek ellené­re az egyre jobban játszó MVSC számos helyzetet hozott össze, Virágh kapus azonban ezen a mérkőzésen a gólba tartó labdák egész sorát hárí­totta. Ez a magyarázata, hogy jó játéka ellenéi-e is csak nehe­zen győzött az MVSC. Győzel­me azonban megérdemelt. Az MVSC-ben ezen a mér­kőzésen Krompaszki, Buna, Luczó és Szőnyi játszott az át­lagosnál jobban. Radó játékvezető szünet után elég gyakran tévedett. Paulovlts Ágoston EREDMÉNYÜK ...És még szerencséjük sincs DVSC—ÓZD 3:0 (1:0) özd: Katona — Várallyai, Erenkó, Borbás, Murányi, Ma- hai, Dolezsál, Kosa, Széles, Fükő, Tengely. Edző: Kalnai Lász’ó. A "0. percben a balszélső eL futott, középre vágott labdáját Tóth közelről értékesítette. 1:0. A 13. percben egyenlíthetett Volna a Kohász, Németh kiej­tette kezéből a labdát, de Fü­kő rosszul találta el. Két perc múlva Fükő két biztos gólhely. zetet hagyott ki. Az első lövé­sénél a labda a kapufa tövéről kipattant, másodszorra üres kapu mellé lőtt. A 37. percben újból egyenlíthetett volna a Kohász. Várallyai 25 méteres szabadrúgása a felső lécről pattant az üresen álló Ten­gely elé, a szélső három mé­Győsoit a Bányász ORMOSBANYA—VASAS IZZÓ 2:1 (2:0) Ormosbánya, 1200 néző. Ve­zette: Halász. Ormosbánya: Romhányi — Grega, Gere, Karászi, Hasilló, Répás, Pál, Albrecht, Valeán, Komlósi, Tóth. Edző; Bodola Gyula, Az első félidőben a hazai csapat kezdett jobban, és már az 5. percben Komlósi 18 mé­teres nagy lövéssel megszerez­te a vezetést. 1:0. A 17. perc­ben Tóth elfutott a bal szé­len, középre cselezte magát és 16 méterről nagy lövést kül­dött. A labda Magyaron irányt változtatott és a bal sarokba vágódott. 2:0. A második félidőben meg­változott a játék képe, meg­lepetésre a vendégcsapat volt fölényben. Elég sok szabályta­lanságot lehetett látni tőlük. A 70. percben Répás és Albrecht megsérült. Albrechtot levitték a pályáról. A játékvezető a sok állásért két percet hosz- szabbított és a 92. percben Bo- zó a kifutó Romhányi fölött a hálóba emelte a labdát. 2:1. Jók: Grega, Gere, Karászi és Tóth. térről belsővel a kapufa tövét találta el. Szünet után az Özd rohamo­zott. Üjból sok helyzetet dol­gozott ki, de csatárai sorra el. ügyetlenkedték. A 60. percben a Debrecen érvénytelen gólt lőtt, majd a 63. percben Ten­gely és a debreceni kapus ösz- szecsapott. a kapust egy percig ápolták. A 73. percben a ki­törő Fükőt Sóvágó a mezénél fogva visszahúzta, gólbatartó labdáját a játékvezető lefújta. Az Ózd javára közvetett sza­badrúgást ítélt. Ennyi kiha­gyott. helyzet után a 80. perc­ben Bödör két ózdi védőn át­játszotta magát, és a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. 2:0. öt perc múlva még egy lesgyanús gólt lőtt a 'DVSC: 3:0. Majd Kósát az 5-ösön fel. vágták. Széles büntetőjét Né­meth kivédte. Két rossz csapat közül a hazaiak gyorsabban, pontosab­ban építettek. Kevesebb hely­zetüket jól használták ki. A Debrecen feltétlen megérde­melte a győzelmet, de a gól­arány túlzott. Egyedül Váraly- lyai teljesítményét lehet ki­emelni. Vincze. Atlétika Tóth Gyula megvédte bajnoki címűt Vasárnap délután Budapesten gyülekeztek a hosszútávfutás leg­jobb képviselői, összesen 36-an in­dultak a József Attila úti lakó­telepről, majd kikanyarodtak az új útvonalra, a gyáli országúira, Felsöpakony irányába. Kezdetben Nagy vezetett, de hamarosan, már az első kilométerek után kialakult egy hét tagú élboly, amelyben Tóth Gyula is futott. Huszonöt kilométernél Tóth volt az első. de közvetlenül hárman követték. Har­minc kilométernél is tartotta Tóth a vezetést. A bajnoki címet védő ózdi futó biztosan győzött, így ő lett a Magyar Népköztársaság 1967. évi maratoni futóbajnoka. Borsod menye nyerte az atlétikai Béke Kupát Gyulán rendezték meg az elmúlt vasárnap a megyei Béke Kupa versenysorozat döntőjét, amelyen a védő Borsod megye diadalmas­kodott. Néhány atléta ezúttal is kitűnő teljesítményt ért el. A részletes eredményekről lapunk szerdai számában számolunk be. Úszás Kézilabda Bányásznap! !iaugula< SZEKESFEHÉRV A R- BORSODi bányász z-.o (uol Sajószentpéter, 1000 néző. Vezette: Szabó. Borsodi Bányász; Vörös — Szakács, Csetfalvi, Katona, Benkö, Lukács, Verebélyi, Csipke, Nyíri, Szőcs, Baranyi. Edző: Holányi Béla, A sajószentpéteri együttes ezúttal is, híven az utóbbi évek hagyományaihoz, vere­séget szenvedett a bányászna­hazai pályán. Meglepően /gyengén játszott az együttes, cs így most már elszalasztot­tá a felzárkózási lehetőséget. Rögtön a kezdés után Cset­falvi könnyelrpű szerelése okozott gondot, majd a 20. percben megszerezték a szé­kesfehérváriak a vezetést. Szünet után kiegyensúlyozot­tabb lett a játék, s a 73. perc­ben, egy távoli lövéssel Nagy beállította a végeredményt. A bányászcsapatból senkit sem lehet megdicsérni. Egy kiállítás cs egy sérülés fclstercnyc — Rudabánya 3:0 (1:0) Kistercnye, 600 néző. Vezet­te: Juhász. Rudabánya: Dezső — Egyed, Somogyi, Békéi, Nemes, Szűcs, Hajdú. Markó, Gál, Palatics, Barta II. Edző: Rozgova Gusz­táv. A hazai csapat a kapkodó rudabánya) védelem mellett már a 4. percben megszerezte a vezetést. Továbbra is többet támadva az első félidőben fö­lényt harcolt ki. Szünet után Palatics nagy lövését hárította a klsterenyei kapus, majd Markót feleselésért kiállította a játékvezető, később pedig Nemes megsérült, s ez el is döntötte a találkozó sorsát. A két kiesőjelölt küzdelme egyébként alacsony színvonalú mérkőzést, csapkodó játékol hozott. Jók: Békéi, Barta II. A LARDARÜGO NB I. B ALLASA 1. Egyetért. 22 11 7 4 36:21 23 2. mse 22 10 8 4 30:14 28 3. Oroszlány 22 11 6 5 44:24 28 4. Szállítók 22 12 3 7 36:20 27 5. Székes f. 11 5 6 31:25 27 6. Pécsi B. •>« 10 5 7 29:20 25 7. MVSC 22 10 5 7 23:22 25 S. MA VÁG *»•> 9 5 8 28;23 23 9. Bp. Előre 22 8 6 8 19:23 22 10. Dorog 8 5 9 26:27 21 11. Nyíregyh. 22 9 3 10 26:29 21 12. Bp. Spart. 22 9 2 11 27:27 20 13. Várpalota 22 6 8 R 23:31 20 14. Kecskemét 22 7 5 10 21:25 19 15. Ózd 22 4 10 8 19:34 IS 16. Budafok 22 3 10 9 15:31 16 17. Autóbusz 22 5 5 12 19-32 15 18. DVSC 22 4 4 14 18:42 12 NB n. KÖZÉP CSOPORT Állasa 1. III. kér. 19 12 2 5 43:19 26 2. Nagybál. 19 10 5 4 33:19 25 3. ÉVIK 19 7 9 3 30:16 23 4. Almásfüz. 19 8 7 4 27:21 23 5. Sz. MÁV 19 8 7 4 25:21 23 6. S. Kohász 19 7 7 5 22:20 21 7. ÉTI 19 8 4 7 35:25 20 8. Észté rg. iá 4 7 29 ;25 20 9. Bors. R. H 7 6 21:22 19 10. Ormosb. 7 3 9 20:32 17 11. Izzó 19 1 8 7 31 *29 16 12. BEAC 19 6 1 9 27:34 16 13. Kister. J 9 6 3 to 20:28 15 14. KMTK 19 4 7 8 21:37 15 15. Sárisáp 19 6 2 II 23:38 14 16. Rudab. 19 3 5 11 17:41 11 Teke Nagyarányú vereség SARISAP—KMTK 6:2 (2:0) Sárisáp, 800 néző. Vezette: Tarlósi. KMTK: Ambrus — Köd- mön, Tordai, Fejes, Posz.uk, Berecz, Taliga, Erdösi, Takács, Vécsei, Jenei. Edző: Pete And­rás. Meglepően nagy gólarányú rereséget szenvedett a kazinc­barcikai csapat, így elég nehéz helyzetbe került. A kiesés el­kerüléséhez mindenképpen erősítenie kell az NB 11. újon­cának. Ezen a mérkőzésen az ugyancsak kiesőjelölt hazai csapat határtalan becsvágy- gyal küzdött, nem ismert el­veszett labdát és megérde­melten jutott az értékes kél. ponthoz, bár a gólarány kissé túlzott. A KMTK-ban Köd- mön, Erdösi és Takács játszott elfogadhatóan. DEBRECENI GÖCS—ÓZDI KOHÁSZ NB I. 6:2 (2821:2«)8) Ilyen nagyszerű faaránnyal ér­demtelenül szenvedtek vereséget az NB I-es ózdi íékézők. Lazák 183, Tóth A. 498, Jakab 451, Varija 450, Baji 429 és Zelei 405 fal ütött. Megyei f* osztály A «legye! I. osztályú labdarúgó bajnokságban vasárnap az őszi , Idény nTfordnlóját, bonyolították le, s Yzutía.1 általában a papírfor- | mának megfelelő eredmények szü­lettek. A rangadókon is ar. esé­lyesek nyertek. Eredmények: S. MÁV Vasas—S. Spartacus 0:1.» Ki- ráld—Tállya 2:2, Farkaslyuk—Sá­rospatak 1:1, Ff Isözsolca—llejő- csaba 3:1, M. Üveggyár—Szlrma- beseuyö 3:0. Fzsófalva—Futnok !:5, M. ÄKÖV—Tiszaszederkéuy 2:2. Szerencs—Trencsényt «1* SE TATABANYA—ÓZD 10:6 (6:2) Tatabánya, NB I., női. Sorsdöntő mérkőzést vívott a két csapat. Sajnos, az ózdi lányok mintha feladták volna a reményt a bentmaradáshoz. Akaratnélküli­ség, lélektelen játék jellemezte a mérkőzést. Számottevő teljesít­ményt senki sem nyújtott. A gó­lokat Lotallerné (3), Újhelyi. Ba- nosné, Gálné (1—l) érték el. ’ TATABANYA—ÓZD 21:15 (10:10) Tatabánya, NB I., férfi. Az első félidőben a bányászok vezi/tek 3—4 góllal. Ekkor a ko- ha:/ jó hajrát vágott ki, egyen­líteni tudott. A második félidő ele­jén a hazaiak két gól előnyt sze­reztek, amelyre az Ózd néggyel válaszolt és a vezetést is megsze­rezte. Az utolsó 13 perc alatt azonban érthetetlenül 8 gólt kap­tak az ózdiak. A csapat a kiesési zónába került. Góldobók: Maros (7) Pál. Makai, Polencsik (2—2), Növiczki, Tiba (1—1). A mezőny legjobbja az ózdi kapus volt. R1GM-DEBRECEN—MISKOLCI BÁNYÁSZ 14:13 (11:8) Pereces, NB II., férfi. A* bányász fiúk még mindig nem találtak magukra. A játékidő nagy részében szétesően, erőtlenül ját­szottak, sok labdát eladtak, vagy ellőttek. A második félidő elején 12—12-re feljöttek. A vendégek győ­zelme megérdemelt. Goldobok: Kiss (4) Borbély (3), Zsigmond, Gera (2—2). Keresztes, Csacsovszki (1-1). MEMTE—DEBRECENI ASE 24:13 (ll:8) Miskolc, NB II. férfi. A nagy lendülettel kezdő Mun­kás már a játék elején meglepte rulintalan ellenfelét. Nagyszerű indításokkal es „ziccerig” kiját­szott labdákkal egymás utón sze­rezték góljaikat. A n. félidőben szellemes, ötletes kézilabdát ját­szott. a MÉMTE. Nagyszerű akció­gólokat, remek átlövéséket produ­káltak. Góldobók: Hubai 6, Papp, Tóth 4—4, Nemes, Varga 3—3. Po- povics Miskolci 2—2. — Mo. — BNA—BORSODI BÁNYÁSZ 22:21 (13:14) Sajószentpéter, NB n„ férfi. Óriási küzdelmet hozott a két csapat találkozója az eredmény szinte végig fej-fej mellett ala­kult, s a vendégek utolso két per­ces hajrája döntött. Legtöbb gól­dobó: Tőzsér (6), Fodor (5). MVSC—HAZAI FESÜSFONÖ 10:8 (5:4) Miskolc, NB II., nói. Magabiztosan kezdett a Vasút és gyorsan 3 gólos előnyt is szerzett. Utána érthetetlenül leálltak, és a vendégek átlövőikből egymás utón érték el góljaikat. Szünet után a Fésüsfonó ügye­sen lassította a játékot s az MVSC nem találta meg ennek az ellen­szerét és csak az utolsó percben kivágott nagy hajrá következtében kerekedtek felül. Góldobók: Simon 3, Pappné, Arpádné, Szentpáliné 2—2, Gátiné. BORSODI BÁNYÁSZ­DEBRECENI DÓZSA 11:9 (4:5) Sajőszentpét.er, NB U., nói. Megismétlődött a tavaszi debre­ceni mérkőzés. A Dózsa vezetett 9:C-ra. de a lelkesen játszó sajo- szentpéteri lányok az utolso 5 percben a maguk javára fordítot­ták az eredményt. Góldobók: Zsu- ponyóné (3). Munkácsi, Petresiné, Gond (2—2), Knittelné. Szabó (1-1). Rangadót és váratlan eredmé­nyeket hozott, a megyei kézilabda bajnokság Vll. fordulója. Különö­sen a női találkozók bővelkedtek meglepetésekben. A legnagyobb­nak a MEMTE kazincbarcikai, és a Pamutfonó nagy harcai veresége ! számít. A rangadót a hazaiak ; nyertek óriási küzdelemben, így a tabella élén Hejöcsabát felvágottat a Sajobábony. A férfiak csoport­jában a Putnok borsodnádasdi veresége jelent igazi meglepetést, A forduló eredményei. Nők: No- vajidrány—Mezőkövesd 10:5 KMTK —MEMTE 7:5. Tokaj—Sajoszent- péteri Építők 11:13. Nagybarca—M. Pamutfonó 4:3, Sajóbábony—Hejő- csaba 9:8, Borsodnádasd—özd H, 3:15. Férfiak: TvMTK—MVSC 18:27. Arjó—M. Honvéd 13:27, Ormos- ■)Anva—Alberttelep 25:19. MV. Me- eor—Hejőosaba 23:13, Bor&oüná- dasd-Futnok 22:1k. Mintegy 70 versenyző indult a megyei újonc úszóbajnokságon. A legtöbb sikerrel a Miskolci Spar- tacus,. az Ózdi Kohász és a Mis­kolci Postás versenyzői szerepel­tek. A. női számok eredményei. 100 m gyorsúszás: 1. Bódi (Ózdi Kohász). 2. Kózér (M. Postás), 3. Tuza (M. Spartacus). 100 m mell­úszás: 1. Gyarmati (M. Postas), 2. Kocsis (M. Postás), 3. Tollas (M. Postás). 200 ni mellúszás: l. Bodl (Ózdi Kohász), 2. Porter (M. Spar­tacus), 3. Balogh (M. Spartacus). 100 m hátúszás: 1. Veres (M. Spar­tacus), 2. Kardos (Ózdi Kohász), 3. Kási (M. Spartacus). 50 m gyer­mek mellúszás: 1. Domonkosi (M. Spartacus), 2. Csibrik (M. Postás), 3. Fairies (M. Sportiskola). 100 ni pillangóúszás: 1. Juhász (Ózdi Ko­hász), 2. Veres (M. Spartacus). 3. Tuza (M. Sportiskola). 200 m ve­gyesúszás: 1. Juhász (Oz.di Ko­hász), 2. Madaras! (M. Sportiskola). 3. Balta (M. Spartacus). Férfi szá­mok. 100 m gyorsúszás: 1. Bor- sónyi (Ózdi Kohász), 2. Szokoly (M. Spartacus), 3. Tamás (M. Spartacus). 400 m gyorsúszás: 1. Csótai (M. Spartacus) 2. Dömötör (M. Spartacus). 3. Kürti (M. Pos­tás). £00 m mellúszás: 1. Krisko- vics (Ózdi Kohász), 2. Szabó (M. Spartacus), 3. Tóth (M. Spartacus). 100 m mellúszás: 1. Domonkos (M. Spartacus), 2. Pető (M. Spartacus), 3. Rusznyák (M. Postás). 100 m hátúszás: l. Szokoly (M. Sparta­cus), 2. Diósi (M. Spartacus), 3. Tótli (M. Spartacus). 100 m fiú gyorsúszás: l. Kovács (M. Postás), 2. Tollas (M. Postás). 100 m pil­langóúszás: 1. Kovács (ózdi Ko­hász), 2. Kriskovics (Ózdi Kohász), 3. Dömötör (M. Spartacus). 400 m gyorsúszás: 1. Borsónyi (ózdi Ko­hász), 2. Diósi (M. Spartacus), 3. Burdiga (M. Spartacus). 50 m gyer­mek mellúszás: 1. Zoltán (M. Postás), 2. Balogh (M. Sportiskola) 3. Huszár (M. Postás). £00 m ve­gyesúszás: 1. Borsányi (Ózdi Ko­hász). 2. Toth (M. Spartacus), 3. Győrfi (M. Spartacus). Befejezték a megyei vízilabda bajnokság küzdelmeit. A végered­mény így alakult: 1. MVSC II. 12 pont, 2. Kazincbarcikai MTK 8 pont. 3. Abaüjszanto i pont., 4. Szerencs o pont. Nemes Asztalitenisz MEMTE-SZOLNOKI MÁV 11 Miskolc, NB II., női. Rosszul indult a találkozó, mert a hazaiak valamennyi páros mér­kőzésüket elvesztették. Dicséretes Viszont az a lelkes játék és nagy­szerű küzdőszellem, melynek kö­vetkeztében az egyéni mérkőzése­ket sorozatban nyerve itthon tar­tották a bajnoki pontokat. A MEMTE győzelmeit. Kozma 4. Mol­nár. Kolozs 3—3 es Rosenfeld sze­rezte. DVTK—NYÍREGYHÁZA 15:5 Diósgyőr. NB LL, férfi. A diósgyőri együttes jó játékkal biztosan szerezte meg győzelmét. Győztesek: Jónyer—Fülöp (2), Pa­lotás—Ignácz (1). Jónyer (4). dr. Megadja (3), Ignácz (3), Fülöp (2). Ökölvívás Tenisz Elkezdődött az NB I-es tenisz csapatbajnokság őszi fordulója. Két mérkőzést játszott egymás után a DVTK férfi csapata. Mind­két mérkőzésen súlyos vereseget szenvedett. BP. VASAS—DVTK. 9:8 Budapest, NB I., férfi. Komáromi—Kádár 6:1, 6:0, 6:2. Gvörgy—Dröszler 6:2, 6:2, 6:3. Czi- ráki—Szitka 6:0, 6:3. 6:4. Pri­chadny—Molnár 6:1, 6:1, 6:1. Ve- reczkei—Kovács 6:3, 6:3. 6:3. Ma.- chán—Altnőder 6:1, 6:0. 6:1. Koma­romi, Prichadny—Kádár, Kovács 6:2, 6:1. György, Cziráki—Dröszler, Szitka 6:2 6:3. Móczár. Zentai— Törnek, Horváth 6:3, 6:0. BP. VÖRÖS METEOR—DVTK 9:0 Diósgyőr, NB I., férfi. Szőke—Kádár 6:3, 6:3, 6:1. Szőcsi —Szitka 6:2, 6:0, 6:0. Halmos— Molnár 6:3, 6:4 6:3. Sári—Kovács 6:2, 6:0, 6:3. Sipos—1Törnek 6:0, 6:0, 6:2. Tóth—Altnőder 6:2, 6:1, 6:2. Szőke Szőcsik—Kádár, Kovács 6:1, 6:1, Sári, Sípos—Szitka, Altnőder 6:0. 6:1. Tóth, Stager—Törnek, Hor­vath 7:5, 6:4. Röplabda DVTK-GYOMA 3« C5, U. 6) Diósgyőr. NB II.. női, A diósgyőri lányok, ezen a mér­kőzésén felülmúltak előző teljesít­ményüket. Biztosan szereztek meg az értékes bajnoki" pontokat, amellyel a DVTK megerősítette első helyét az NB II. keleti cso­portjában. Szepesiné, Kukucskáné, Orosz és Szűcs nyújtottak átlagon í el üli teljesítményt. Kosárlabda MVSC—KÖB ANY AI SÖRGYÁR 61:59 (58:52) Miskolc, NB U„ férfi. A zóna-védelemmel kezdő ven­degek ellen Szádeczki remek, tá­volról dobott kosaraival jelentősen elhúztak a vasutasok. Szünet után mindkét csapat Ide­gesen, kapkodva játszott. Ekkor rengeteg ..eladott” labda és sok technikai hiba jellemezte a játé­kot Kosárdobók: Szádeczki, Po- gonyi 14—14 Kersch 12 Orosz 9. Román 8, Tisza, Gaal 2—2. MEAFC—VM KÖZÉRT 62:14 A miskolci egyetem csapata a második félidőben nyújtott jó já­tékával és ügyesen szervezeti vé­dekezésével megérdemelten győ­zőit. Debrecenben rendezték meg a Vécsei ökölvívó emlékversenyt. A közel 80 fős mezőnyben városun­kat a MEMTE hat ökölvívója kép­viselte. A viadalon valamennyien nagyszerűen helytálltak mert há­rom első. egy második és egy har­madik helyezést szerezve öten tér­ték „érmesen” haza. Súlycsoport­jukban az ördögh fivérek és Ju­hász nyert aranyérmet míg Ka­posvári ezüst. Tóth pedig bronz­érmet szerzett. Labdarúgás O Bajnokjelöltek fekete vasárnapja az NB lll-ban Néhány vaskos meglepetést ho­zott az NB 111. Északi csoportjá­nak vasárnapi fordulója. Ide tar­tozik az esélyes Edelényi Bán.iász veresége a hazai pályán. A Papp J. SE Petőfibányán kapott ki, a Zalka SE pedig csak döntetlent ért el. Meglepetés még a MfiMTB nagy gólarányú veresége is. Ered­mények: Gyöngyösi Spartacus—Alberttelep 2:2 (l:l). Értékes bajnoki pontot szerzett ismét az Alberttelep! Bá­nyász, ezúttal Gyöngyösön, 600 néző előtt mérkőzött döntetlenre, A gólokat Dudás és Kovács 1L. szerezte. Hatvani MÁV—MEAFC 1:1 (0:0>, Hatvan, 500 néző. Vezette: Sten- czel. MEAFC: Kémény — Varga, ! Szabó, Bimb’ , Palotás, Karacs* Medgyes. Kovács Vasvári. Hafner, Szabó. Kiegyensúlyozott mérkőzé­sen sok helyzetet hagyott ki a MEAFC, GólJövö: Szabó Z, Jók: Kemény, Szabó, Medgyes. Petőfibánya—Papp J. SE 2:1 fl;0>* Petőfibányán, 800 néző előtt szen­vedett vereséget a bajnokság esé­lyese, a Papp J. SE. Ezúttal nem tudta megismételni korábban nyúj­tott jó teljesítményét, s így a lel­kesen játszó hazai csapat, ha sze­rencsével is, de győzött. Góllövő; Bencs. Gyöngyösi Vasas—Edelényi Bá­nyász 2:1 (1:0). Edelény, 600 néző. Vezette: Eli. Edelény: Birkás — Kiss, Fazekas, Bokk, Káli I., Szabó, Káli* II., Kristóf, Boldvai, Bacsó, Görgeji. A forduló meg­lepetése az Edelény veresége volt* Két óriási kapushiba döntött. At edelényi gólt Kristóf szerezte. Sírok—Hatvani Kinizsi 7:0 <2:0W Sirok, 600 néző. Vezette: Terebesi, A minden csapatrészében jobb Vasas csapat ilyen arányú győ­zelme is megérdemeltnek mond* ható. Egeresein—Zalka SE 1:1 f0:ök Egercsehi, 500 néző. Vezette: Szegő* Nagy küzdelmet, jóiramú mérkő­zést. hozott a két csapat találko­zója, a Zalka SE döntetlen ered­ményével a bajnoki tabla elei« került ismét. Somsályl Bányász—MÉMTE 4:! (l:l). Miskolc, 500 néző. Vezette: Koncz. Somsály: Kolenicska — Szegedi, Deák. Kristóf. Énekes, Tengely, Jónás Zalai, Burkovics, Sulyok Bereznai. Edző: Hsjner I, MEMTÉ: Szegedi — Miké, Szat­mári ll.. Szatmári 1.. Radácsl. Ba­lázs, Gépel, Szabó, Juhász, Lackó, Pál. Edző: Felföldi S. A hazaiak végig nagy fölényben játszottak, de az önfeláldozóan küzdő és jól romboló Bányósz-védók mellett körülményeskedő csatáraik még a holtbiztos helyzeteket is kihagy­ták. A vendégek ügyesen lassítot­tak a játékot s ritka ellentáma­dásaik mindig veszélyt jelentettek a lcstaktikát rosszul alkalmazó Munkás kapujára. Góljaik közül hármat ilyen taktikai hiba követ­keztében értek cl. Góllövők: Zalai (5). Bereznai. illetve Lackó és Szabó. Jók: Deák, Tengely. Zalai, j illetve Radácsi, Lackó, Juhás2. I Miskolci Bányász—Szuha völgy j 2:0 (2:0). Pereces 800 néző. Ve- I zette: Szabó J. M. Bányász: Bőd- gál — Varga, Németh. Kocsi- süvszki, Vincze, Breuer, Pr évi ez er, Szabó, Fehér, Deák, Krtaztián^ Edző: Matisz Tivadar. Szuhavölgyi Balázs B. — Seszták, Virág?!« Matta, Soltész, Kocsis, Simcsak, Slnkovics, Vető, Rácz, Hegedűs, Edző: Érchegyi Pál. Meglepetésre, a vendégek léptek fel támadólag, mégis a 8. és 18. percben előbb Deák. majd Krisztián gólja el­döntötte a mérkőzés sorsát. A má­sodik félidő durva, kíméletlen játékot hozott, ebben nagy sze­repe volt. a játékvezetőnek, aki az dső félidővel ellentétesen, rosszul bíráskodott. Jók: Németit. Breuer« Krisztián, illetve Soltész es Vető*’