Észak-Magyarország, 1967. augusztus (23. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-15 / 191. szám

ftedcj. 196T. augttirius 15, ESZAEMAGYARORSZAG 5 A második .,4-esM Szurgent lövését hárítja a komlói kapus. Foto: Bcrenhaut Róbert DVTK—KOMLÖ 4:0 (2:0). Diósgyőr, 10 000 néző. Já­tékvezető: Fáth. DVTK: Tamás—Kovács, Sa­lamon, Szucsányi, Gál, Vár- konyi, Ruttkay. Hajas, Szur­gent, Horváth, Sikora. Edző: Szabó Pál. A váratlan egri vereség titán a diósgyőri közönség ér­deklődéssel tekintett kedvenc csapatának további szereplése elé. S jóleső érzéssel nyugtáz­ta, perceken át zúgó vaslaps- sal jutalmazta azt a játékot, amelyet a DVTK a Szeged után, a Komló ellen nyúj­tott. Ügy látszik, most már nemcsak idegenben, hanem hazai pólyán is szépen és eredményesen játszik a Diós­győr. A „B-közép" fergeteges biztatásával kezdődött a talál­kozó, s már az első percek­ben a komlóiak kapuja előtt pattogott a labda, azonban a védők ügyesen hárítottak. A másik oldalon viszont Bodai lőtt nagy szögből a kapu mel­lé. A DVTK egyre jobban át­vette a játék irányítását, a bá­nyász-együttes pedig védeke­zésre rendezkedett be. Nyolc- kilenc ember tartózkodott há­tul, így nehéz dolguk volt a diósgyőri csatároknak. Az első igazán veszélyes akció a 14. percben alakult ki. Eg.) hosszú labdára Szurgent és a komlói kapus futott. A di­ósgyőri csatár elfejelte a lab­dát, azonban centiméterekkel n bal kapufa mellett gurult ki a pályáról. Egy perc múlva Szurgent javított. Dal oldali támadásnál Horváth remekül középre ívelt és a befutó Szurgent kapásból, félma- gasan a bal sarokba lőtt. 1:0. A gól meghozta a játé­kosok kedvét és a szurkolók hangját, A 20. percben Hajas 8 méterről a kapu fölé lőtt. A 26. percben Gál három csel után már a 16-oson belül járt, azonban az utolsó pillanatban hazaadtak előle. Egy perc múlva újabb gólt ért el a DVTK. Távoli haza­adást Horváth elcsípett, és a kimozduló kapus mellett la­posan a bal sarokba lőtt. 2:0. A 30. percben Sikora lövését védte Kiss, nem sokkal később Szurgent lőtt kapásból fölé. Komlói ellentámadás végén, a 38. percben Garai 15 méterről lőtt a kapu mellé, majd Bodai szabadrúgása kerülte el a diós­győri kaput. A félidő utolsó percei ismét izgalmat hoztak. Két gólhelyzet is akadt a Vendégek kapuja előtt. A 43. percben a kisodródó Sikora mintegy 8 méterről a bal ka. pufára rúgta a labdát, onnan átpattant a jobb kapufára, majd a gólvonalra perdült. A védők a mezőnybe vágták. Ritka látvány az ilyesmi a labdarúgó-mérkőzéseken. Egy perccel később, Sikora szabad­rúgását a bal felső sarokból hárította a komlói kapus. A második félidő hazai tá­madásokkal és egy váratlan góllal kezdődött. A 48. perc­ben Sikora szépen szöktette Szurgentot, a csatár azonban lesen volt. As 50. percben a középre húzódott Ruttkay kapta a labdát, mintegy 20— 25 méterről váratlanul kapura komlóiak a várt játékfelfogás- ban küzdöttek. A tömör vé­dekezés egy ideig zavarta a diósgyőri csatárokat, azután megtalálták az ellenszerét. Ke­vés húzásból álló, meredek labdákkal felépített támadások révén egyre többször átjátszot- ták a bányász-csapat védel­mét. Á DVTK-ban több helyen változtatott Szabó Pál edző. A sérült Szigetit az ifjúsági válogatott Salamon helyettesí­tette, hozzátehetjük, kitűnően. Magabiztosan, higgadtan, nagy területen, igen jól játszott. Ezt bőséges tapssal jutalmazta a közönség is. Kovács és Szu­csányi jól őrizte szélsőjét, Gál a mezőny fölé emelkedett. Várkonyi sem keltett csaló­dást. A csatársorban, különö­sen az első félidőben Szur­gent nagy kedvvel, ügyesen játszott. Sikora viszont a má­sodik félidőben jött fel. Rutt­kay két remek gólt lőtt és az összjátékban is jól részt vett. Hajas mezőnymunkát vállalt, Horváth a tőle megszokott já­tékot nyújtotta. Fáth játékvezető kitűnően bí­ráskodott. Paulovlts Ágoston f A LABDARÚGÓ NB I. Állasa 1. Ferencváros 18 16 2 — 46:10 34 2. Vasas 18 12 3 3 39:18 27 3. Üjp. Dózsa 18 11 3 4 47:18 25 4. Győri ETO IS 9 6 3 4S:20 24 5. Diósgyőr 18 8 4 6 32:28 20 6. Bp. Honvéd 18 7 4 7 21:27 18 7. Tatabánya 18 4 8 6 22:24 16 8. Pécsi Dózsa 17 5 6 6 17:19 16 9. Szeged 18 5 6 7 19:38 16 10. MTK 18 4 7 7 23:26 15 11. Dunaújváros 18 5 5 8 21:26 15 12. Salgótarján 18 6 2 10 23:37 11 13. Csepel 18 3 8 7 16:28 14 14. Komló 17 5 3 9 22:41 13 15. Szombathely 18 4 9 12 19:44 10 16. Egri Dózsa 18 2 5 11 16:35 9 A LABDARÚGÓ NB I. B ALLASA 1. BVSC 19 8 8 3 25:12 24 2. Egyetért. 19 9 6 4 30:19 24 3. Oroszlán> 19 9 5 5 36:20 23 4. Pécsi B. 19 9 5 5 25:14 23 5. Székcsf, 19 0 5 5 25:21 23 6. S-?*HPdU 19 10 2 7 27:18 22 7. M A VÁG 19 8 5 6 27:17 21 8. Nvfregyh. 19 9 3 7 23:20 21 9. MVSC 19 8 5 6 16:19 21 10. Dorog 19 7 5 7 21:22 19 11. Kecském, 19 6 5 8 19:21 17 12. Bn. Előre 19 6 5 8 14:21 17 13. Bo. Snart. 18 7 2 9 22:24 16 14. Várpalota 19 5 6 8 19:28 16 15. Ózd 19 4 8 7 19:31 16 16. Budafok 18 3 9 6 10:17 15 17. Autóbusz 19 4 4 11 16:29 12 18. DVSC 19 3 4 12 13:34 10 NB I 11. KÖZÉP CSOPORT Állasa 1. Nagybát. 16 9 4 3 28:15 22 2. III. kor. 16 9 2 5 33:17 20 3. Almásfüz. 16 7 6 3 23:17 20 4. EVTK 16 5 8 3 21:15 18 5. Esztcrg. 16 7 3 6 25:19 17 6. Sz. MÁV 16 5 7 4 18:18 17 7. S. Kohász 16 5 7 4 15:16 17 8. Izzó _,4 8 4 29:24 lf. 9. Borsodi B. fl« 6 5 17:19 16 10. ÉTI 6 3 7 28:20 15 11. BEAC 16 6 3 7 26:27 15 12. Ormosb. 16 6 3 7 15:25 15 13. KMTK 16 4 6 6 20:27 14 14. Kister. 16 5 3 8 16:23 13 15. Rudab. 16 3 5 8 16:33 11 16. Sárisáp 16 4 2 10 14:29 10 Kétgólos előny — és don tel len Ózd — BYSC 2:2 t0:0). Űzd, 3500 néző. Vezette: Wottava. \ Ózdi Kohász: Katona—Vár. allyai, Frenkó, Borbás, Murá­nyi, Barna, Dolezsál, Ősi, Szé­les. Fükő, Kosa. Kezdés után Ősi, majd Do­lezsál hagyott ki „ordító hely­zetet”. Ellentámadásnál Hor­váth fejese csúszott léc mellé, majd a másik o.ldalon ugyan­ez történt Kosa tejesével is. A 25. percben Ősi elől Varga csak másodszori belevetödéssel mentett. Enyhe kohászfölény alakult ki. Takács egy össze­csapás során megsérült, majd ugyancsak a szélső a 34. perc­ben 5 méterről kapu fölé bom­bázott. ■ Két perccel később Ffikö fejesét Varga nagy bra­vúrral védte Szünet utón nagy hajrába kezdett a Kohász. Az 53. perc­ben Széles bal oldalról közép­re ívelt, s Fükő 18 méterről védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba: 1:0. Tíz perccel ké­sőbb Kosa már Vargát is ki­cselezte, de a kapus az 5-ös vonalán elbuktatta. A bünte­tőt Fükő értékesítette. 2:0. Durvult a játék, a bíró nem volt ura a helyzetnek. A 67. percben egy fordított íté­let után Horváth a sorfal mel­lett a háló bal oldalába lőtt. 2:1. A 78. percben Horváth és Murár adogatott, az ózdi vé­dők hátráltak, és az összekötő a feleslegesen kiinduló Katona fölött a léc alá fejelt. 2:2. 2:0 után senki sem gondolt döntetlenre. Nagy lendülettel játszott a Kohász, de az ellen­fél okosabban, taktikailag érettebben védekezett, s szé­leken indított rohamokkal pró­bált eredményt elérni. Az ózdi csatárok rendkívül sok hibá­val játszottak. Négy-öt biztos gólhelyzetet is kihagytak. Fel­tűnt Széles és ősi gyenge já­téka. A mezőny legjobbja Frenkó volt. Rajta kívül Vár- allyai, "Borbás és Murányi já­téka érdemelt dicséretet. Vincze Zoltán tíistos győzelem AZ NB III. ÉSZAKI CSOPORTJÁNAK ALLASA 1. Edelény 16 11 1 4 23:12 23 2. II. Zalka SE ifi 10 3 3 28:18 23 3. II. Papp J. ifi 7 6 3 27:15 20 4. M. Bányász ifi 8 3 5 27:22 19 5. H. Kinizsi ifi 7 4 5 25:20 18 6. Egercsehi 16 6 6 4 20:21 18 7. Sirok ifi 7 2 7 22:19 16 8. MEAFC 16 6 3 7 28:22 15 9. Gy. Vasas Ifi 5 5 6 17:21 KT 10. Szuhavölgy 11 6 2 8 12:17 14 11. Somsály 16 4 5 7 18:19 13 12. Petöfibánya 16 6 1 9 21:28 13 13. MEMTE Ifi 5 3 8 15:23 13 14. MÁV HAC 16 5 3 8 18:27 13 15. Gy. Spart. 16 4 5 7 16:26 13 16. Albcrttclcp 16 3 4 9 16:23 10 RUDABANYA1 ÉRC­BÁNYÁSZ-ESZTERGOMI VASAS 5:1 (4:1) Ve­Rudabánya, 1S00 néző. zette: Orosz. Rudabánya: Dezső — Var­ga, Szűcs, Barta II.. Nemes, Egyed, Hajdú, Markó. Pala- tics. Gulyás, Békéi. Edző: Roz- yova Gusztáv. Nagy becsvággyal kezdett a hazai csapat. Az óriási nyomás a 15., a 18. és 22. percben gólt is .eredményezett. Előbb Mar­kó, majd Gulyás és Hajdú talált az esztergomi hálóba. 3:0. Ez alatt a 7 perc alatt el I is dőlt a mérkőzés sorsa. A 3 gól után esett az iram, és a vendégek is veszélyeztettek. Dezső a 28. és a 32. percben nagy bravúrral hárított. A 35. percben az esztergomi Tam- bor szépített. 3:1. A 43. perc­ben Békéi szerezte a hazaiak negyedik gólját. Szünet után azonnal kialakult a végered­mény, mert Hajdú elfutott, s mintaszerű beadását Markó a hálóba fejelte. 5:1. A vendégek ezután sem adták fel a küz­delmet. azonban a hazai vé­delem mindent hárított. Jók: Dezső (a mezőny legjobbja^ Szűcs, Nemes, Markó, Gulyás. Hej, csatárok... K1STERENYE— ORMOSBANYA 2:0 (2:0) Kistoronyé, 500 néző. Vezet­te: Szegedi. Kalandos Csendes futamok » lengyel győzelmek „Ismerősök és új nevek a vasárnapi salakversenyen” — ezzel a címmel illettük azt a nemzetközi salakmotor ver­senyt, amelynek vasárnap mintegy 4—5 ezer nézője volt a népkerti sporttelepen. Mint­ha megérezték volna e szép sport érdeklődői és hívei, hogy csendes futamokat, aránylag izgalommentes versenyzést lát­hatnak ezen a napon, s bi­zony, a szokásosnál lényegesen kevesebben jöttek ki a nép­kerti lelátókra. Egyedül a lengyel versenyzők váltottak be a hozzájuk fűzött remé­nyeket, hírnevükhöz méltóan ezúttal is nagyszerűen moto­roztak. Az a teljesítmény, amelyet a vasárnapi verseny győztese, Mucha nyújtott, időn­ként élményszámba ment. De nagyszerűen motorozott hon­fitársa,' Valcsek is, s megér­demelten jutott az értékes 2. helyre, míg legjobb magyar versenyzőnk, a gyulai Gyepes Barnabás csak a 3. helyet tudta megszerezni. A Német Szövetségi Köztársaság moto­rosai az első helyek eldönté­sénél nem juthattak szóhoz, az ismeretlen hollandok pedig sereghajtóknak bizonyultak, sőt a 8-as számú Scheriff Verbrugge a harmadik futam­ban ki is szállt. A helyébe lé­pő tartalék, Jakab, mindjárt megnyert egy szép futamot, utána egy második és egy harmadik helyet is szerzett, így 6 ponttal a 10. lett. Néhány molorhiba, s bukás tarkította a versenyt. Az első két futam rendkívül csende­sen crl véget. Az egyiket Ra­dácsi nyerte, megelőzve Peré- nyit, a másikat pedig a nagy­szerűen bemutatkozó Jahn Mucha, aztán Gyepes követke­zett, aki ESŐ gépével biztosan nyerte a harmadik fuiamot. A következő rajtnál Dajka szereplését várta érdeklődéssel a közönség, a 15-ös rajtszámú lengyel Brabansky azonban le­győzte az egykori magyar baj­nokot. A hatodik futamot a 2-es és 14-es rajtszámú ver­senyzők bukása tarkította, a hetedik és nyolcadik futamban nagy biztonsággal győzött Mucha, illetve Gyepes, aztán ismét egy szép lengyel győzel­met láthatott a közönség, ami­kor végre következeit egy iz­galmas verseny. A tizedik fu­tamban ugyanis Gyepes össze­találkozott Brabanskyval. Szoros küzdelem után a len­gyel versenyző bukott, így Gyepes futott elsőnek a célba. A tizenkettedik futam is ho­zott némi izgalmat, mert Ra- dácsi várakozáson felül, ügye­sen rajtolt, az első 100 méte­ren vezetett is, azonban a kö­vetkező kanyarban, a szinte egyedülálló technikával ren­delkező Mucha elhúzott mel­lette, és aztán feltartóztatha­tatlanul elsőkéit ért a célba. A tizenharmatlk futam volt a legnagyobb verseny. Ekkor került össze Gyepes, Percnyi, Mucha és Brabansky. Szinte felmorajlott a közönség, ami­kor közölték a rajtoló ver­senyzők neveit. A startnál mindenki ágaskodott, azután alábbhagyott az izgalom, mert a lengyel versenyző az élre töri, és végig vezetve megsze­rezte az első helyet. A követ­kező futamoknak alig-alig akadt érdekessége, így a kö­zönség a járőrverseny izgal­mait figyelte és érdeklődéssel hallgatta azt a remek tájékoz­tatót, amely az MHS munká­ját, mindennapi tevékenységét mutatta be. A vasárnapi nemzetközi mo­torverseny végeredménye a kővetkező lett (500 köbcentis kategória): 1. Jahn Mucha (Lengyelország) 15 pont, 2. Victor Valosek (Lengyelország) 14 pont, 3. Gyepes Barnabás (Magyarország) 12 pont, 4. Pe- rényl Pál (Magyarország) 12 pont, 5. Radácsi Ferenc (Ma­gyarország)’11 pont, 6. Bernét László (Magyarország) 10 pont. — paulovits — Almásfüzitő—borsodi BANVASZ 1:0 (1:0) Ormosbánya: Romhányi — IIÍCi~:fES HÍ Hit. Grega, Gere, Tollmayer, Bi­hari, Répás, Kárászi, Pál, Albrecht, Komlósi. Tóthi Ed­ző: Bodola Gyula. Az ormos! csatársor ezúttal is csődöt mondott. Csak a vé­delem jó játéka mentette meg a vendégcsapatot egy nagy gólarányú vereségtől, hiszen az előre küldött labdák pilla­natok alatt visszakerültek. A kisterenyeiek a 34. és a 43. percben szabadrúgás után Kovács II. révén szerezték meg góljaikat. Szünet után is a hazai csapat támadott töb­bet, de az ormosbányai véde­lem önfeláldozóén játszott. Ez \ után “azonban a‘ 'ii.b'percb<m 'V'lr azonban kevés lesz,’ ha a csa- j zaiak megszerezték a mérkőzést társor továbbra is ilyen rósz- egyetlen gólt. Szünet u:a. szül játszik. Jók: Grega, Ge- | Ä“ b,r°' *m,‘ Almásfüzitő, 400 néző. Vezettet Csernefalvl. B. Bányász: Vörös — Szakács, Csetfalvi, Katona. Benkó, Nyíri, Lukács, Verebélyi, Csipke, Szőcs, Bárányt. Edző: Hollányj Béla. Kalandos utazás után ért Almás­füzitőre a Borsodi Bányász. Az együttest szállító gépkocsi ugyanis szombaton karambolozott, s a rendőrség, műszaki hiba miatt, ki­vonta a forgalomból. Ezt követ c í taxival, majd hosszú vonatos uta­zás után éjjel egy óra környéken értek szálláshelyükre. Ennek elle­nére az első húsz percben jól Ját­szott a Borsodi Bányász, Csipke és Baranyi kihagyott helyzetei re és Tollmayer. 1 Csipke, Baranyi. Csetfalvi Két gól és sok helyzet KMTK—SZÉKESFEHÉRVÁRI ] veszélyesen támadott, de a csa- MÁV 2:1 (0:0) i lárok a legjobb helyzeteket is Kazincbarcika, 1500 néző. ' kihagyták. Szünet után mégis Vezette: Bacsó. ] sikerült megnyerni a mérkö­KMTK: Ambrus — Köd- 1 zést. először egy jobb oldali mön, Takács, Tordai, Poszuk, ' szöglet után Vécsei további- Vécsei, Taliga, Fejes. Erdősi, j tolta a hálóba a labdát, majd Balázs, Jenei. Edző: Pete And- ; a 70. percben Ködmöngóljá­rás. val 2:0-ra vezetett a KMTK. Az első félidőben a hazai A vendégek a 82. percben szé- csapat szinte végig kezében ' pitéitek. Jók: Vécsei, Ködmönj tartotta a mérkőzést, sokat és i Taliga. Meglepeíésnélküli raji az NB Ifi-kan tapp. j. se—GYÖNGYÖSI MÁV ül (0:1) Miskolc, 350 néző. Vezette: Nagy. Papp J. SE: Czibere — Súlágyij Homródi, Sáfrány, Márton, Be- nyus, Röthi. Kunfalvi, Schverlai Jásrter, Korbely. A mérkőzés vá­rakozás alatti játékot hozott. Mind­két csapat igen sok helyzetet ha­gyott kihasználatlanul. Az ered­mény meglepő, de megfelel a mu­tatott játék képének. GoIIqvő: Homródi. Jó; Pásztor, Sáfrány, Homródi. SÍROK—ALBLRTTELEP S:l (0:1) Sírokon nagy küzdelmet vívott a két csapat. A hazaiak jobban ki tudták használni helyzeteiket. így megérdemelten nyelték a tálaikon zőt. A bányász csak az I, féltdSí ben játszót* jói. adta a játékot. Szép akciók, átgondolt, támadások futottak e percekben a pályán. Mégis a 60. percben egy komlói el­lentámadásnál, nehéz helyzet­ben tisztázott a hazai véde­lem. Igaz, 3 perccel később Ruttkay lőtt 4 méterről kapu mellé, szorongatott helyzetben. A 65. percben Sikora és Kiss fu" lőtt labdára, a kapus nehezen hárított. Nem sokkal később Szurgent tiszta helyzetben, 6 méterről a kapu fölé vágia a labdát, majd Gál 20 méterről a bal kapufát találta el. Ez­után Szurgent, Hajas és Sikora lőtt kapura. A 87. percben Vörös az üres kapuból vágta ki a labdát. Nem sokkal a be­fejezés előtt Ruttkay—Szur­gent—Ruttkay adogatás után a diósgyőri jobbszélső kiug­rott, és a kapujából kimozduló Kiss hasa alatt a hálóba gu­rította a labdát. 4:0. A mérkőzés eleji tíz-tizen- Őt perc miatt reklamált a di­ósgyőri közönség egy része, a többség pedig buzdította csa­patát, s úgy látszik, ez hatott jobban, mert a DVTK rákap­csolt, s 70—75 percen keresz­tül nagyszerűen játszva ismét négy remek góllal örvendez­tette meg szurkolótáborát. A EDELÉNYI BÁNYÁSZ-* HATVANI KINIZSI 1:0 (0:0) Edelény. 1000 néző. Vezette: Lombos). Edelény: Btrkás — Kiss, Fazekas, Kall I„ Szabó. Bokk, Káli II., Kristóf, Kopcsik, Bacsó. Sze- szák. Az első félidőben a vendé­gek némi mezőnyfölenyt harcoltak ki. támadásaikat azonban a jól záró hazai védelem minden eset­ben meghiúsította. Szünet után a jól hajrázó bányász fiúk uralták a mezőnyt, és kis szerencsével győzelmük nagyobb arányú is le­hetett volna. Góllövő: Kristóf. Jók: Birkas. Fazekas, Szcszák. MISKOLCI BÁNYÁSZ— SOMSALYBANYA Í.T f2:0> Pereces. 500 néző. Vezette: Var­sányi. Miskolci Bányász: Bodgál — j Vince, Németh, Oláh, Szabó, Deák,' Prevlczer, Domonkos, Fehér, Krisz­tián, rischer. Edző: Matisz Tiva­dar. Somsálybánya: Kolenicska - Szegedi, Deák, Tengely, Präger Szabó, Jónás, Zalai, Alexi, Orosz! Beleznal. Edző: Hajner Imre. A 26. percben Domonkos szöktette a kiugró Fehért. és a középcsatái a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1:0 Hat perccel később Fehér ti sztárt játszotta magát és 18 m-rőt a ba. sarokba lőtt. 2:0. A 81. percbcr kihagyott a hazai védelem, éí Alexi szépített. 2:1. Az utolsó per­cekben a vendégek kezdeményez­tek, de Bodgal biztos kézzel harí tott. Jók: Bodgál, Szabó. Fehér Krisztián. Illetve Kolenicska, Deák Szabó, Jónás. ß» Sa lak motorozás