Észak-Magyarország, 1967. augusztus (23. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-29 / 203. szám

Redd. 1051. augusztus 20. GSZARMAG V A RORSZAG Eső és csalódás FERENCVÁROS— DIÓSGYŐR 2:1 (1:1) Diósgyőr, 22 000 néző. Vezet­te: Emsberger. DVTK: Tamás — Kovács, Gál, Szucsányi, Várkonyi, Ruttkay, Vass, Hajas, Szur­gent, Horváth, Sikora. Edző: Szabó Pál. A kellemetlen időjárás kis­íé megzavarta a diósgyőri sta­dion vasárnapi program­ját. A több órás esőzés annyi­ra feláztatta az edzőpályát és látszott, hogy Juhász őrzésére Várkonyi kapott megbízást, Albertra pedig Ruttkay vi­gyáz. Sajnos, a két hátravont fedezet csak részben oldotta meg feladatát. A 30. percben, gyors diós­győri támadás végén ismét Mátrai szerelt ügyesen, aki nagyvonalúan, szinte a me­zőny fölé emelkedve látta el söprögető szerepkörét. A 34. percben a kapura törő Vass elől Táncsics szögletre szerelt. Ezután diósgyőri gól követke­Jclencl a diósgyőri kapu előtt. a stadion gyepszőnyegét, hogy a tarlalékcsapatok, valamint az úttörők mérkőzését el kel­lett halasztani. Így órákon át sport események nélkül álldo- g- I 10—15 ezer ember a lelá­tókon, dacolva a kitartóan zu­hogó esővel. Azután 3 órakor megkezdődött a csúcsforgalom. Hömpölygő emberáradat, jár­művek százai, tömött villamo­sok, autóbuszok indultak a diósgyőri stadion felé. Amikor a két csapat kifutott, 22 ezer ember övezte a játékteret. Fantasztikus hangorkán kö­zepette kezdődött a mérkőzés, s mindjárt Mátrai remek be­csúszása kapott nagy tapsot a két tábor szurkolóitól. Ferenc­városi és DVTK-zászlók leng­tek az állóhelyen, sőt, a kor­zóülésen is. Az 5. percben Rá­kosi nagy erejű lövése után a labda kiperdült Tamás kezé­ből, Albert rajtolt rá, a kapus ismét vetődött, a ferencvárosi csatár pedig sportszerűen át­ugrotta. Ezután Emsberger né­hány szembetűnő tévedése okozott parázs hangulatot a pályán és a lelátón egyaránt, majd Horváth lőtt a. hálóba, de Radó intett, és a bíró lest ítélt A ferencvárosi csatárok ha­mar alkalmazkodtak a csúszós talajhoz és távoli lövésekkel kísérleteztek. Különösen Ráko­si és az előre húzódott Juhász veszélyeztetett. A 24. percben Albérlőt figyelmeztette a já­tékvezető. nem sokkal később Gál szép becsúszással szerelte a kitörő ferencvárosi csatárt. Ebben az időszakban már jól zett. Szurgent kapta a labdát, ügyesen Sikorához játszott, a diósgyőri csatár nagy erejű lö­vése a jobb felső sarokban kö­tött ki. 1:0 a DVTK javára. Nem sokkal később Juhász le. rúgta Sikorát. A 40. percben, egy ártatlannak látszó ferenc­városi támadásnál, Albert a késlekedő Gál és Tamás között elpöckölte a labdát, s az a há­lóba gurult. 1:1. Szünet után a Ferencváros kezdett jobban. Juhász kapás­lövése a kapu fölé szállt, az 55. percben pedig Katona hú­zott el a bal oldalon, ügyesen középre ívelt, s Albert nagy helyzetben a jobb sarok mellé fejelt. Nem sokkal később Sző­ke 5 méterről fölé lőtt. Feltűnt ebben az időszakban, hogy a DVTK csatárai meny­nyire leállnak, szinte teljesen feladták a küzdelmet a nagy lelkesedéssel játszó ferencvá­rosi védőkkel. Sokszor úgy érezte az ember, a Diósgyőr elégedett az eredménnyel, s a magyar bajnokjelölt lelkese­désben is felülmúlja a hazai­akat. Ez meg is bosszulta ma­gát, igaz, hogy az 59. percben Albert a kivetődő Tamás mel­lett csak a jobb kapufát talál, ta el, Novák az oldalhálóba lőtt, az őrizetlenül hagyott Szőke pedig a bal kapufának rúgta a labdát, de azután a ferencvárosi nyomás eredmé­nyeképpen megszületett a győztes gól. Jobb oldali táma­dás végén a középre ívelt lab­dát Albert csípte el lesgyanús helyzetben, kicselezte a kifutó Tamást, majd Gál mellett is elhúzta a labdát, s az üres ka­puba lőtt. 2:1 a Ferencváros javára. A gól után egy-két diósgyőri próbálkozást láthat­tunk, azonban a csatároknak ezen a mérkőzésen semmi sem sikerült. Egy támadásnál Gé- czi kifutással tisztázott Vass elöl, majd egy harmadik fe­rencvárosi gól következett, amit előbb megadott Emsber­ger, de utána visszavont. Így az eredmény változatlan ma­radt. A 84. percben Vass két­szer is lyukat rúgott a 16-oson, a másik oldalon Albert lőtt fölé. Az utolsó percben Szur­gent hagyott ki egyenlítési le­hetőséget. A csúszós, mély talajú pá­lyán inkább küzdelem, mint szép játék alakult ki. A Fe­rencváros határtalan lelkese­déssel küzdött, időnként le­endő bajnokhoz méltóan ját­szott. A DVTK, érthetetlen módon, ezen a mérkőzésen szinte teljesen feladta a pálya középső részét. Ezt a vendé­gek kihasználták, ügyesen ki­dolgozták a támadásokat, és bizony, többször zavarba hoz­ták a diósgyőri védelmet. A DVTK-ból ezen a találkozón hiányzott az a lelkesedés, amelyet a korábbi mérkőzése­ken tapasztalhattunk. És őszintén szólva, a játék sem ment úgy, mint a megelőző két hazai meccsen. A csatár­sor hamar megadta magát a keményen játszó ferencvárosi védelem előtt, így a hátvédek­re nagy nyomás nehezedett. A DVTK egyébként ugyanabban a játékfelfogásban játszott, mint az FTC, egy sepregetővel, két hátravont fedezettel, s az eredmény kialakulásában az döntött elsősorban, hogy a fe­rencvárosi kulcsjátékosok lé­nyegesen jobb teljesítményt nyújtottak, mint a diósgyőriek. Várkonyi egyszerűen nem bírt Vargával, és Ruttkay is csak az első félidőben semlegesí­tette Albertot. Nagy kár, hogy a találkozót, különösen az el­ső félidőben, néhány rendkí­vül idegesítő játékvezetői té­vedés tarkította. Végeredmény­ben, a mérkőzés képe alapján, a Ferencváros jobb teljesít­ményt nyújtott, bár a kiegyen, lítő gól szerencsésnek mond­ható, a találkozót mégis meg­érdemelten nyerte. A DVTK-ban Tamás az első gólnál késlekedett, a hátvéd- hármasban aránylag Gál nyúj­totta a legjobb teljesítményt, Ruttkay védőfeladatát igyeke­zett ellátni, Várkonyi nagyon gyengén játszott, Hajas me­zőnymunkát vállalt, a támadó­sorban egyedül Horváthnak voltak próbálkozásai, Sikora rúgott egy gólt, Szurgent és Vass alig volt játékban. Emsberger játékvezető né­hány bosszantó hibát vétett, s többnyire a DVTK terhére tévedett. IMem ment a siói lövés Ganz-MAVAG—MVSC 1:0 (0:0) Kőbányai út, 2000 néző. Ve­zette: Farkas. MVSC: Veréb — Krompasz- ki, Buna, Luczó, Temesvári, Marosi, Szőnyi, Szondrei, Fi- letótli, Molnár, Buczkó. Edző: Nagy György. Orkánszerű szélben kezdő­dött a mérkőzés, és az MVSC az első félidőben e nagy szél­től támogatva játszott. Mégis, érthetetlen módon nagyon rit­kán vállalkoztak távoli lövé­sekre a vendégcsapat csatárai. Ezzel szemben szünet után a Ganz-MÁVAG jól kihasználta a szél támogatását, és elég gyakran lőtt messziről kapura. Veréb azonban ügyesen hárí­tott.' Az MVSC csatársora ezen a mérkőzésen nem ismételte meg az egy héttel korábban nyújtott jó játékát. Helyzetek adódtak, de a góllövés nem ment. A 10. percben, jobb oldali MVSC-támadás végén Molnár tíz méterről hajszállal lőtt a kapu mellé. Ellentámadásnál Veréb egy nagy erejű lövést csak másodszorra kaparintott meg, majd szabadrúgás után Fenyvesi ugrott ki, de a ven­dégek kapusa szép védéssel hárított. A félidőnek ebben a részében Marosi, Szendrei és Buczkó lőtt kapura. Szünet után a hazai csapat megszerezte a mérkőzést el­döntő egyetlen gólt. Veréb Luczónak dobta ki a labdát, a hátvéd kivárt, Fenyvesi sn» reite, beadásába Molnár bele­lépett, lábáról Nagyhoz per­dült a labda, s ő 13 méter­ről védhetetlenül a jobb alsó sarokba lőtt. Ezután még két lövést hárított az MVSC ka­pusa, majd egyenlítési lehető­ség nyílt a vendégek előtt. \ 80. percben Szőnyi kapta a labdát, öt méterről, kissé c\ - szögből azonban a gólvonallal tömörülő védőkbe lőtt. A jó iramú, de meglehető­sen alacsony színvonalú mér­kőzésen a szerencsésebb csa­pat győzött, ennek elsősorban az a magyarázata, hogy az MVSC csatárainak ezúttal semmi sem sikerült. Jók: Ve­réb, Buna, Szendrei, Molnár és Buczkó. Hetven perces nyomasztó fölény után a tizedik döntetlen ÓZD-BP. ELŐRE 0:0 Ózd, 500 néző. Vezette: Ka­posi. A mérkőzés előtt két órán át tomboló vihar vonult végig Özd felett. A pálya talaja csú­szóssá, irreálissá vált, ráadá­sul a közönség is távol ma­radt. Jó játékra éppen ezért senki sem számított, de a két csapat a minimálisát sem nyújtotta. Sokat támadtak az ózdiak. A 9. percben Széles, két perc múlva Fükő lövését védte jó érzékkel a fővárosi kapus. A 18. percben tűzijátékot ren­deztek az Előre kapuja előtt, a minduntalan kipattanó lab­dát végül Várallyai felső sa­rokra tartó lövése zárta be, melyet Szilágyi bravúrral vé­dett!, Továbbra is az Ózd ro­hamozott. Szünet után a Kohász növel­te fölényét. Sokáig egy kapu- (a Játszott, de a vendégek jól szervezték meg védelmüket. A 62. percben már többen gólt kiáltottak. Bozó lövésébe Eger­vári beletette a lábát, de Szi­lágyi óriási szerencsével men­tett- Murányi 20 méteres lóvé. sénél is szerencséje volt a ka­pusnak, de a 80. percben Ősi közeli hatalmas erejű lövését már bravúrosan öklözte ki a léc alól. A szögletarány 13:2 volt az Özd javára, és ez mindent el­mond. Hetven percen keresz­tül a kohász fiúk birtokolták a labdát, nyomasztó fölényt harcoltak ki, de úgy látszik, a góllövés ,.nem kenyerük". A játék alacsony színvonalú volt. Sokat csúszkáltak, sok volt a pontatlan leadás. Kaposi jól bíráskodott. Az Ózd csapatából a három védőjátékos emelke­dett ki. ózd: Katona — Várallyai. Frenkó, Borbán Mahai, Murá- nvi. DoVzaul, Szeles, Bozó, Fü- kő, Ósi. V incze Z. Paulovits Ágoston A labdarúgó NB T. állása 1. Ferencváros 20 18 2 _ 5 0:12 38 2 Ujp. Dózsa 20 13 3 4 52:13 29 3. Vasas 20 13 3 1 47:13 29 4. Győri KTO 20 10 6 4 43:24 26 3. Diósgyőr 20 8 4 8 34:33 20 6. Bp. Honvéd 20 7 5 8 35:32 19 7. Tat a bánva 20 5 8 7 24:26 18 8. Szeged 20 6 6 8 22:41 ÍR 3. MTK * 20 5 7 8 27:28 17 10. Dunaújváros 20 6 5 3 24:35 17 11. Csepel se 20 4 J» 7 13:30 17 12. Pécsi Dózsa 13 5 6 8 18:22 16 13. Komló 18 6 4 3 24:42 16 M. Salgótarján 20 6 3 11 23:41 15 15. Szombathely 20 5 2 13 22:46 12 16. Egri Dózsa 20 3 5 12 20:42 11 A labdarúgó NB I. B állás. 1. Egyetért. 21 10 7 4 31 :J3 Székest. 21 11 5 5 23:22 27 3. BVSC 21 9 8 4 26:14 26 4. Oroszlány 21 10 6 5 42:23 26 5. Pécsi n. 21 10 5 6 27:15 25 6. Szállítók 21 11 3 7 33:13 25 7. MA VÁG 21 9 5 7 28:13 23 8. MVSC 21 3 5 7 22:22 23 3. Dorog 21 8 5 8 25:25 21 10. Nyíregyh. 21 3 3 3 25:27 21 IS. Bp. Előre 21 7 6 8 16:21 20 12. Kecském. 21 7 5 3 20:22 19 13. Bp. Spart. 20 8 2 10 23:25 18 14. Várpalota 21 5 8 8 20:29 18 15. Özd 21 1 10 7 19:31 18 ÍR. Budafok 20 3 10 7 12:24 16 17. Autóbusz 21 4 5 12 17:31 13 18. DVSO 21 3 4 14 15:42 10 NB n. Közép ooport 1. Nagy hát. 18 10 5 3 32:17 25 III. kér. 18 11 2 5 33:19 24 3. EVTK 18 6 3 3 27:16 21 4. Almásfűz. 18 7 7 1 25:20 21 5. S. Kohász 18 7 7 4 19:16 21 6. Sz. MÁV 18 7 7 4 23:20 21 7. Esztcrg. *8 4 6 29:22 20 8. Borsodi B. /18 76 7 5 20:20 19 3. FTT 7 4 7 31:22 18 10. Izzó 18 4 8 6 30:27 16 11. BEA r 18 6 4 8 27:30 16 12. KMTK 18 4 7 7 22:31 15 13. Omiosb. 18 6 3 3 18:31 15 14. Kistér. 18 5 3 10 17:28 13 15. Sárisáp 18 5 2 11 17:36 12 116. Kudab. ti i t> 10 17:38 U Meglepetések az NB ill-ban Gy. Spartacus—Szuhavolgyi Bá­nyász 3:2 (2:1). Kurityán, 700 né­ző. Vfizette: Lombost. Szuhavölgy: Balázs — Batt-a, Seszták, Blahota, G. Szabó, Kocsis I., Kocsis II., Ilácz, Sinkovics, Hegedűs. Edző: Érchegyi Pál. A lélektelenül, na­gyon gyengén játszó bányász- együttes otthonában szenvedett vereséget. A gyöngyösiek a mér­kőzés nagy részében támadtak, és megérdemelten győztek. Góllövök: Bágyi (3). illetve Sinkovics, Rácz. A bányászcsapatbol senkit sem le­het kiemelni. Alberttelepl Bányász—Egereseid Bányász. 2:0 (2:0). Alberttclcp, 600 néző. Vezette: Sárvári. Albertte- lep: Andrej — Takács, Csirmaz, Kristóf, Mocsnik II., Halász, Du­dás, Mocsnik I., Kovács I., Ko­vács II.. Váradi. Edző: Lukács Gyula. A mérkőzés előtt a két csapat egyperces néma felállással adózott Mágori Józsefnek, az AI- berttelepi Bányász, elhunyt, ko­rábbi edzőjének. Kovács II. két remek fejesgóljával a hazaiak a maguk javára döntötték a mér-, kőzést. Szünet után mór kiegyen­súlyozottabb volt a játék. Jók: Kovács II., Andrej, Csirmaz és Mocsnik II. Miskolc! Bányász—MEAFC 2:0 (1:0). Miskolc, 200 néző. Vezette: Kiss. Miskolci Bányász: Bodgál — Varga, Németh, Kocsisovszki, Vin- eze, Breuer, Previczer, Szabó, Fe­hér, Deák, Krisztián. Edző: Matisz Tivadar. MEAFC: Kemény — Var­ga, Szabó S., Bimbó, Palotás, Hol­tai, Medgycs, Kovács, Vasvári, Szabó Z., Papp. Edző: Gudász Lajos. A játékidő nagy részében a vendegek rohamoztak az erőn­létben alulmaradt egyetemisták ellen. A helyzetek alapján a pe- recesiek megérdemelten nyertek, hiszen 3 kapufát is lőttek, és há­romszor a kapussal álltak szem­ben. Góllövők: Deák és Krisztián. Jók: Vinczc, Szabó, Varga, Pre­viczer, illetve: Szabó. Medgyes, Kovács, Papp. Kiss játékvezető ki­fogástalanul bíráskodott. somsalyt bányász-hatvani MÁV 2:1 (2:1) Somsály, 300 néző. Vezette: Paksi. Somsály Kolenicska — Szegedi, Deák, Istók, Énekes, Práger, Jó­nás, Burkovics, Zalai, Oroszi, Be- leznat. Jó iramú mérkőzésen vál­takozva támadtak a csapatok. Az első gólt a 25. percben a vende­gek szerezték meg Sármány ré­vén, majd Oroszi fejesgóljával egyenlített a Bányász. l:l. A 40. percben az előrehúzódott Énekes hatalmas góllal állította be a vég­eredményt. Jók: Jónás, Burkovics é9 Oroszi. Gyöngyösi Vasas Tzrö—MÉMTE 1:3 (0:2). Gyöngyös, 1000 nézó. Ve­zette: Ludányi. Értékes bajnoki pontot hozott el a Munkás Gyön­gyösről. A már az első félidőben többet támadó vendégek kétgólos előnyre tettek szert, s szünet utón többnyire az eredmény tartásá­ra törekedtek. A MÉMTE győzel­me megérdemeltnek mondható. Zalka SE—Sírok 1:2 (1:1). 1000 né­ző, vezette: Barcs. A forduló meg­lepetése ez az eredmény. A táb­lázat elején tartózkodó Zalka SE ezúttal melyen elmaradt szokott Játékától, éa a lelkes Sirold Va­sas megérdemelten győzött idegen­ben. H. Kinizsi—PetöfibAnya 6.*6. Hat­van, 500 néző. Vezette: Kiss I. Gólnélküli döntetlent hozott a Heves megyei csapatok találko­zója. A hazaiak többet támadtak, viszont a bányászok nagyszerűen védekeztek. Az eredmény igazsá­gos. Az NB HL Északi csoportjának állása Ismét egy pont idegenből BEAC—BORSODI B. 0:0 . Körösi utca, 500 néző. Ve­zette: Győri. B. Bányász: Vörös — Sza­kács, Csetfalvi. Katona, Benkő, Nyíri, Lukács, Tóth, Csipke, Szőcs, Baranyi. Edző: Holányi Béla. Értékes bajnoki, pontot ho­zott el a Borsodi Bányász Bu­dapestről. Az együttes ezúttal elsősorban a védekezésre for­dított nagy gondot. Taktikájuk sikeresnek mondható, hiszen a hazai együttesnek nem si­került bevenni a bányászcsa­pat kapuját. A budapestiek elsősorban középen erőltettek támadásaikat, viszont Csetfal- vival az élen igen jól hárított a sajószentpéteriek hátvédhár­masa. Gyors ellentámadások­kal gólszerzési lehetőségeket is teremtettek a vendégek, de azok kihasználásával éppúgy adósak maradtak, mint a hazai csatárok. 'A döntetlen ered­mény Igazságos. Jók: Csetfahi (a mezőny legjobbja), Szakács, Lukács. Győzelem helyeit döuletlen • KMTK—ETI 1:1 (1:0) Kazincbarcika, 500 néző. Ve­zette: Medveczki. KMTK: Ambrus — Ködmőn, Takács, Tordal, Berecz, Vécsei, Taliga, Fejes, Poszuk, Balázs, Jenei. Edző: Pete András. A vizes, csúszós talajon a KMTK már az első percben vezetést szerzett Balázs nagy erejű, 18 méteres lövéséből. A goi után is a hazaiak marad­tak támadásban, több jó hely­zetet is kidolgoztak, azonban a csatárok rendre kihagyták. Szünet után gyorsan egyenlí­tett a vendégcsapat. Ezután is a KMTK támadott, óriási nyo­más nehezedett az ÉTI kapu­jára, de az önfeláldozó védők mindig jól léptek közbe. A KMTK közelebb állt a győze­lemhez. Jók: Ambrus, Tordai, Berecz, Taliga. Megint vereség.. SAR1SAP—OKMOSBÁNY A 3:2 (0:0) Sárisáp, 300 néző. Vezette: llllkman. Ormosbánya: Romhányi — Grega, Gere, Tolmajer, Hasil- 16, Répás, Tóth, Valeán, Alb­recht, Komlósi, Bihari. Edző: Bodola Gyula. Az ormosbányai együttes el­ső félidei játéka átlagom fe­lüli volt. A 46. percben Alb­recht labdájával Valeán kiug­rott és megszerezte a vezetést. 1:0. Ezután, érthetetlen mó­don, az Ormosbánya védelme visszaesett. 60. percben a ki­futó Romhányi elöl Gere rö­viden szabadít fel, Búzás el­futott és 8 méterről az üres kapuba lőtt. 1:1. A 70. perc­ben szabadrúgáshoz jutott a sárisápi csapat, és Lakat 30 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 2:1. A 77. percben Rátvai beadását Dunai jó! eltalált lö­véssel a bal sarokba küldte. 3:1. A 87. percben Komlósi szépített. 3:2. Az utolsó per­cekben is az Ormosbánya együttese támadott, és a kapu előtti helyzetből Répási fölé fejelt. Ellentétes félidők 1. Papp J. SS 2. Edelén.v 3. Zalka SE 4. M. Bányász 5. H. Kinizsi 6. Egercschl 7. Sírok 8. Somsály 8. MEAFC 10. Szuhavölgy 11. MÉMTE 12. Gy. V. Izzó 13. MÁV HAC 14. Gy. Spartacus 15. Alberttelep 16. Petői iblnya ti 9 18 11 18 10 18 9 18 5 ii s U 6 l lő SS:1< 24 23:13 24 23:20 24 30:23 22 28:24 13 22:25 13 25:25 18 26:20 17 30:26 16 18:21 16 13:25 16 18:25 15 20:23 15 13:34 15 20:23 14 2U» U SZEKESFEHÉRVÁRI MÁV— RÚD AB ANY A 2:1 (0:1) Rudabánya, 600 nézd. Vezet­te: Garamszegi. Rudabánya: Dezső — Varga, Szűcs, Békéi. Salgó, Palaücs, Hajdú, Markó, Gál. Gulyás, Barla II. Edző: Rozgova Gusz­táv, Rudabánya! támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a ven­dégek csak a 20. percben ve­szélyeztettek. A 30. percben egy szabadrúgásnál a székes- fehérvári védők kézzel értek a labdához, 11-es. A büntetőt Gulyás értékesítette. 0:1. A 40. percben Markó a kapufát ta­lálta el. Szünet után ismét nagy helyzetet hagyott ki a rudabányai együttes. Három perc múlva, nagy védelmi hi­bából egyenlített a Székesfe­hérvár, a 71. percben pedig újabb védelmi hibából a ve­zetést, ezzel a mérkőzést el­döntő gólt is megszerezte. Egyenlíthetett volna nem sok­kal később a Rudabánya, de a labda az üres kapu mellé ju­tott. Két ellentétes félidő után a szerencsésebb vendégek győztek. Jók: Gulyás, Békéi. Dezső. HORGÁSZÁT ti (A Quick karikatúrám