Észak-Magyarország, 1967. július (23. évfolyam, 154-178. szám)

1967-07-25 / 173. szám

medd, 1967. július 25. ESZ A RM AG í ARORSZÁG 5 Merészség', bátorság, látvánvossáe: E eim után kívánkozik m.ég tsz is: és szinte kibírhatatlan hőség — ez is jellemezte azt a nemzetközi repülönapot., ame­lyet vasárnap rendeztek meg a miskolci repülőtéren. A miskolci repülőklub hó­napokon át készülődött a nagy eseményre. Fáradozásuk nem t>olt hiábavaló, mert nagysze­rű produkciókkal szórakoztat­ták azt a 10—12 ezer főnyi kö­zönséget, amely mit sem tö­rődve az igazi kánikulával, a Strandok hűs vizével, ezúttal az árnyéktalan repülőtérre ment. Az ünnepi műsor pontosan 10 órakor kezdődött. A dísz­tribünön helyet foglalt Úszta Gyula altábornagy, honvédel­mi miniszterhelyettes, a Ma­gyar Honvédelmi Sportszövet­ség elnöke, dr. Bodnár Ferenc, S Magyar Szocialista. Mun­káspárt Központi Bizottságá­nak tagja, a. megyei pártbi­zottság első titkára. Vaskó Mi­hály, a megyei pártbizottság titkára. A nemzetközi repülőnap részvevőit, a külföldi sport- tepülősöket, ejtőernyősöket, Vezetőket és a közönséget Ró­zsa Kálmán, a Miskolci Váro­si Tanács Végrehajtó Bizott­ságának elnökhelyettese kö­szöntötte, majd dr, Duvalov- SzZoltán, a repülőklub el­nöke bejelentette az első ér­dekes számokat. Három, repü­lőgép zászlókat vitt földközel­ben, majd Farkas Sándor, a Magyar Népköztársaság érde­mes sportolója csodálatos gya­korlatokat mutatott be Tréner típusú gépével 3—400 méter magasságban. A Tréner jófor­mán az utolsó orsókat hajtot­ta végre, amikor SOO méter magasságban megjelent a Li— 1 típusú helikopter. Ejtőernyő­söket hozott­óramű pontossággal pereg­tek a. számok. Alig ugrottak ki az ejtőernyősök, máris jött a Varga—Heidl—Kovács összeté­telben, 1200 méter magasban a magyar mürepülő-kölelék. Mu­tatványukat, mint a repülő- nap egyik legszenzációsabb produkcióját tapsolhatta meg a közönség. Az ember úgy érezte, annyira együtt mozog a három gép, mintha egyetlen kéz irányítaná, pedig mindösz- sze egy esztendeje repülnek együtt. Igaz, sok munka, ren­geteg gyakorlás húzódik nagy­szerű teljesítményük mögött. És amint, elmentek, 1200 mé­ter magasban megjelent, a gép ajtajában Gajdén Miklós ejtő­ernyős rekorder és Magyar Miklós. 1Ő másodpercet zuhan­tak, s csak utána nyitottak er­nyőt. Célba ugrásuk remekül sikerült. A repülőtér fölött a piros­sárga színű Yach—18—P típu­sú, nagy teljesítményű műre- pülőgép húzott el az elmúlt évi világbajnokság győztesé­vel, a szovjet Vlagyimir Mar- tenjanovval. Megismételte a július 9-i moszkvai légipará­dén bam.utat.ott műsorát. Ma­gasban és földközelben egy­aránt csodálatos produkciókat láthatott a közönség. Világbaj- nokhoz méltó gyakorlat volt, műrepülés a javából. A nézőket még a szovjet vi­lágbajnok produkciója foglal­koztatta, amikor hat színes és egy hófehér ejtőernyő villant a magasban. Azután megjelen­tek a ballonvadászok. Ez a lát­szatra talán mulatságos gya­korlat rendkívüli ügyességet kíván a pilótáktól, hiszen tu­lajdonképpen harci feladato­kat hajtanak végre. A PZ—1 100. típusú lengyel vitorlázó­géppel Antonin Schabowszky mulatott be műrepiilö-gyakor- latokat. Az ilyen színvonalú gyakorlat ritka látványossága a repülőtereknek. És elsuhan­lak a MÍG—15-ös lökhajtásos vadászrepülőgépek. Külön öröm volt, hogy a hármas kö­telék két tagja, Pongó József és Szentpéteri Zoltán a mis­kolci repülőtéren ismerkedett meg a légtérrel. Azóta nép­hadseregünk kiváló pilótái lettek. Aztán egymást követték a bátorságot, merészséget, lát­ványosságot sugárzó számok. Ejtőernyős ugrás két nemzet részvételével, ejtőernyős ugrás 3000 méter magasból. A ma­gyar válogatott keret tagjai, úgynevezett. Mercédes-ugrást hajtottak végre. Kecses moz­dulatok jellemezték a szovjet világrekorder, Natasa Proha- nova bemutatóját. Helikopte­rek, ismét repülőgépek... És sok-sok ejtőernyős ... Bátorság, merészség, látvá­nyosság — és élmény, sokáig emlékezetes, nagyszerű élmény — ez is jellemezte a miskolci, nemzetközi repülőnapot. PaulovUs Ágoston Es sók volt',,* TJJVÉSTl DÓZSA— Diósgyőri vtk 6:2 (4:i) Megyeri út, 10 000 néző. Ve­tette: Katona. DVTK: Tamás — Kovács, (Szigeti, Szucsányi, Gál, Várko- nyi, Oláh, Hajas, Szurgent, Ruttikay. Sikora. Edző: Szabó Pál. A Magyar Népköztársasági Kupában korábban jól szerep­lő diósgyőri együttes megle­pően nagy gólarányú veresé­get szenvedett Újpesten. Két­ségtelen, hogy a hazai csapat nagyon készült erre a találko­zóra, hiszen a Dózsa vezetői nem titkolják: „rámennek” a kupára. A DVTK-nak idegen­ben a döntetlen is nagy tel­jesítmény lett volna, azonban ez a íéltucat gól több. mint amennyire a vérmesebb újpes­ti szurkolók számítottak. Sajnos, a diósgyőri védelem az első tíz percben sehogy sem lendült játékba. A hallatlanul nagy iramban kezdő hazai csa­pat váratlan, néha szerencsés gólokkal inár ebben az • idő­szakban eldöntötte a találkozó sorsát. Azonban a diósgyőriek nem adták meg magukat, a háromgólos újpesti vezetés el­lenére is ellentámadásokat szőttek, és Dunai, majd Be­ne, később pedig ismét az új­pesti középcsatár góljára n 27. percben gyors diósgyőri tá­madás végén Hajas válaszolt. A jobbösszekötő a 16-os kör­nyékén kapta a labdát, és jól eltalált, nagy erejű lövése a kapu bal oldalában kötött ki. 3:1. Változatos, jó Iramú volt a játék továbbra is. Mezőnyben A helyzetek kihaszrflísa Iliit MVSC—ÓZDI KOHÁSZ 2:1 (0:0) Nyári Kupa rangadót vívott fegymással a két régi rivális, a Miskolci VSC és az Özdi Kohász. Ezúttal a hazai csa­lhatnak kedvezett a szerencse, hiszen a második félidőben nyújtott néhány lendületes tá­madásával sikerült a maga ja­vára dönteni a találkozót. A hagy hőségben lejátszott mér­kőzés időnként jó iramot ho­zott. Voltak percek, amikor a színvonallal is elégedettek le­hettünk. A kétgólos vezetés után az MVSC láthatólag meg­elégedett az eredménnyel, s ez majdnem megbosszulta magát. Fükő irányításával az Özdi Kohász egyre-másra vezette formás támadásait, és bizony, kis híján kiegyenlített. Az utolsó negyedórában volt olyan érzése a nézőnek, hogy a vendégcsapat jobban bírta erővel. Az első félidőben változatos, jó iramú játék alakult ki, az MVSC több gólhelyzetet te­remtett az ózdi kapu előtt. A vendégek ekkor inkább szervezett védekezésre töre­kedtek. A 29. percben egy be­adási Molnár öt lépésről igy Is a kapu mellé fejelt. Igaz, utána Veréb 2—3 esetben' is É agyszerű közbelépéssel men- stt Fiikő, illetve Barna elől. Nem sokkal a félidő vége előtt Buczkó fedezetlenül tört kapura, kicselezve a védelmet, a kifutó Katonába lőtt. Szünet után Mahai nagy lövése volt az első említésre méltó esemény, majd az 55. percben megszerezte a veze­tést az MVSC. Krompaszki szabadrúgását Balogh kiütöt­te, Molnár megszerezte a lab­dát, és a hálóba helyezte. 1:0. A 61. percben Orosz szép csel­sorozat után beadott, s a vé­dők az utolsó pillanatban mentettek. A 70. percben Ve­réb tisztázott gólhelyzetben. A 82. percben az előre húzódó Orosz lövése kipattant, majd Buczkó, labdája Molnár fejére perdült, s ő a jobb felső sa­rokba továbbított. 2:0. A 86. percben Fükő két védő között ügyesen a hálóba lőtt. 2:1. A két csapatban Veréb, Krom­paszki, Luczó és Molnár, il­letve Várallyai, Borbás, Szé­les és a mezőny legjobbjának bizonyuló Fükő dicsérhető. MVSC: Veréb — Krom­paszki, Buna, Luczó, Szendrei, Marosi, Szőnyi, Maróti (Orosz), Balázs, Molnár, Buczó. Ózd: Katona (Balogh) — Várallyai, Frenkó, Borbás, Murányi, Mahai, Ősi (Petril- lák), Pochner, Széles, Barna, Fükő. — Pá ~ teljesen egyenrangú ellenfele volt a DVTK az újpesti Dó­zsának, sőt, ebben az időszak­ban helyenként jobban is ját­szott. Több diósgyőri támadás után mégis az újpestiek érték el negyedik góljukat. A meg­torpanó , védők között Kuhar- szki nagyszerű labdával ug­ratta Benét. s az újpesti csatár a bal sarokba helyezte a lab­dát 4:1. Szünet után diósgyőri roha­mok vezették be a találkozót. Gólt azonban csak a 63. perc­ben sikerült elérnie a vendég- csapatnak. Ruttkay kapta a labdát, ügyesen tisztám ját­szotta magát, és mintegy tíz méterről remek gólt lőtt a ka­pu bal sarkába. 4:2, Továbbra is változatos, jó iramú maradt a játék, szép mérkőzést láthatott a Megyeri úton összegyűlt tízezer főnyi közönség. A játékosok látha­tólag jól bírták a nagy mele­get, ez a magyarázata, hogy végig nagy iramban küzdöttek. Ekkor is egymást követték mindkét kapu irányába a jól átgondolt, szép támadások, csak az újpestiek szinte száz százalékig kihasználták a gól­szerzési lehetőségeket, a diós­győriek viszont kihagytak né­hány helyzetet A 69. percben, jobb oldali támadás futott a pályán, Bene Dunaihoz tálalt, s ő kapásból a hálóba vágta a labdát. 5:2. Az újpesti gól után ismét diósgyőri rohamok következtek, több veszélyes támadást szőttek a vendégek, a 85. percben Sikora hatalmas lövése után a kapufáról pat­tant vissza a labda. Viszont két perc múlva Dunai ismét a há­lóba lőtt. 6:2. A diósgyőri együttes elbú­csúzott a Magyar Népköztár­sasági Kupától. A hazai szur­kolóknak nem is ez a fájó, ha­nem az, bőgj" hat gólt nagyon rég kapott a diósgyőri együt­tes. és ezúttal ilyen vereséggel kellett elköszönni attól a trófeától, amelynek küzdelmei során tavaly a döntőkig jutott. Az újpestiek győzelme megér­demelt, bár a gólarény kissé túlzott, hiszen végeredmény­ben ennyire alárendelt szere­pet nem játszott a Diósgyőr. A DVTK-ban ezen a mérkő­zésen Kovács. Szucsányi, Gál. a csatársorban pedig Síkora iátéka érdemel dicséretet. Né- hányan mélyen formájuk alatt játszottak. , . . Eredmények Atlétika Harmadszor is győzőt! lóih Gyű a Nagy hőségben rajtolt a hét vé­gén a 11. szegedi nemzetközi ma­ratoni verseny gárdája. A városi tanács épülete előtt háromnegyed 6-kor 41 futó sorakozott fel. A részvevőket Papp Gyula, a Sze­gedi Városi Tanács vb-elnökhe- lyettese üdvözölte, majd rövid ünnepség után a versenyzők el­indultak a hosszú távon. Először Szeged fő útvonalán, majd a Ti- sza-hídon haladtuk át, kifutva a makói országútra. Érdemes meg­említeni, hogy az egész útvonal mentén a nézők százai, ezrei üdvözölték a futókat. Az izgalmas, érdekes maratoni versenyen ezúttal is az Ózdi Ko­hász kitűnő futója, Tóth Gyula bizonyult a legjobbnak, s így harmadszor nyerte meg a szegedi nemzetközi maratoni versenyt. Már 5 km-nél az élen haladt Tor­mási és Pintér társaságában. Ide­jük 17 perc volt. Tíz kilométernél Tóth Gyula rövid előnyre tett szert, azonban még 15 km-nél is a három magyar versenyző futott az élen, az ózdi Tóth vezérletével. Ahogy csökkent a hőség, élénkült az Iram. Közvetlenül a fordulás után Tóth Gyula Pintérrel vívott nagy küzdelmet. A többiek ekkor már 300 méterre leszakadtak. Tóth a továbbiakban is jó iramban ha­ladt. A szegedi célnál nagysze­rűen. frissen hajrázott, és a kö­zönség lelkes ünneplése között elsőnek futott be a célba. Nyíregyházán rendezték meg a megyék közötti atlétikai béke kupa verseny első fordulóját Bor­sod, Hajdú, Szabolcs megye férd és női válogatott versenyzőinek részvételével. Megyénk válogatott­ja tartalékosán állt ki a küzde­lemre, ennek ellenére biztosan nyerte az első fordulót. Tizenhat versenyszám közül tízet a borsodi atléták- nyertek. Bár Kiss Mária Debrecenben versenyzett az után­pótlás-válogatottban, teljesítményét éppúgy beszámították a megyék közötti béke kupa eredményébe, mint Nyitraiét és Madarászét. Kiss Máriának 80 m-es gátfutás­ban elért 11.2 mp-es eredménye új országos ifjúsági és megyei felnőtt csúcs. A borsodiak ered­ményei női számokban. 100 m: 2. Fazekas 13.1, 6. Kalapos 15.2, Tá­volugrás: 1. Fazekas 530 cm. 3. Galambos! 488 cm. 400 m: 5. Die­nes 66.2, 6. Zobor 71.6. Diszkosz­vetés: 1. Nyitrai 48.54, 2. Józsa 40.32. 80 gát: 1. Kiss 11.2. 3. Ka­lapos 13.6. 4x200 m-es váltó: 3. Borsod megye 2:01.2. A férfi ver­senyszámok eredményei. 110 gát: 1. Tóth 15.9, 3. Móra 16.9. 100 m: 1. Madarász 10.8, 2. Ráb 11.5. 400 m: 3. Tóth 52.5. 4. Körösi 54. 1500 m: 1. Stóll 3:55.8. 5. Szabó 4:15. 5000 m: 3. Kelemen 16:06.6, 4. Stoll 16:55.6. 4x100 váltó: 1. Borsod me­gye 43.8. Rúdugrás: 1. Tóth 320 cm. 4. Balázs 300 cm. Hármasugrás: 1. Csorba 14.30, 2. Laurencsik 13,50. Gerelyvetés: 1. L. Nagy 55,80. 2. Raáb 50.42. Súlylökés: 1. Raáb 13,99, 4. L». Nagy 12,50. Vízilabda Tunézia v válogatott—Miskolc válogatott 5:3 (1:1, 1:0, 0:1, 3:1) Miskolc-Tapolca, 2500 néző. Vezette: Bíró. A mérkőzés előtt .Jancsó Béla, a Borsod megyei Üszószövetség elnöke köszöntötte a vendégeket. Zószlócsere után nagy érdeklődés mellett került sor a találkozóra. A miskolciak kezdtek jobban, és az első negyed elején Adamovics góljával megszerezték a vezetést. Az első negyed utolso percében Monop egyenlített. A második né­gyedben Meter Fakel 4 méteres­ből megszerezte a vezetést. Ada­movics egyenlíthetett volna, de kihagyta a megítélt 4 méteres büntetőt. A harmadik harmadban Garai révén Miskolc egyenlített. A negyedik negyedben nagy küz­delem alakult ki a győzelemért. Meter Fa kel két egymás utáni helyzetkihasználással 4:2-re nö­velte a tuniszialc előnyét. Garai ragyogó egyéni játék után szépí­tett. 4:3. Az utolsó percben Fauri állította be az 5:3-as végered­ményt. Tájékozódási sport Debrecen környékén rendezték meg az Alföldi Kupa küzdelmeit.. A rendezőség jó térképet biztosí­tott a versenyzőknek, ami a ne­héz, homokos terepen megkönnyí­tette a tájékozódást. A férfi I. osztál.vhan a hat korszerű pályán nagy küzdelem alakult ki. Bor­sodi versenyzők is részt vettek, és közülük a diósgyőri Kiszeli 1.53:37 idővel a 2. helyen végzett. Csapatbajnokságban 4:0b'f40-es eredménnyel a DVTK bizonyult a legjobbnak. Labdarúgás Jászberényi Lehel—Ormosbányai Bányász 6:2 (2:2) Jászberényben, mintegy 600 néző előtt meglepően nagy gólarányú vereséget szenvedett az Ormos- bányai Bányász. Az első félidő­ben egyenrangú ellenfele volt a hazai csapatnak, sőt, időnként tetszetősebben, szebben is ját­szott. Szünet után azonban a bá­nyász csapat védelme teljesen összeroppant, és a hazaiak köny- nyen szerezték góljaikat. Az or- mosbányai együttes két gólját a balszélső Tóth szerezte. A ven­dégcsapatban Komlósl és Tóth já­téka dicsérhető. Többen mélyen formájuk alatt játszottak. D VIK—Ssuhoíica Zres da Július 26-án, szerdán délután fél 6 órai kezdettel a diósgyőri stadionban kerül sor a DVTK— Szubotica Zvezda nemzetközi lab­darúgó-mérkőzésre. A két csapat találkozója előtt a DVTK II. a Miskolci Bányásszal játszik. A mérkőzésre az olimpiai sorsjegyek szolgálnak belépőjegyül, így* a bérletek és az igazolványok nem érvényesek. Sakk Bárczay az első helyen Immár több mint egy hete tart Salgótarjánban a dr. Asztalos La­jos nemzetközi sakk emlékver­seny, amelyen a magyarok a vá­rakozásnak megfelelően szerepel­nek. A pénteki szünnap után szombaton folytatódtak a küzdel­mek és délelőtt az 5. forduló ötö­dik játszmáját fejezték be. Ennek során került sor a Pietsch (NDK) —Bárczay mérkőzés befejezésére, amelyet nagyszerű játékkal a diósgyőri Bárczay László nyert meg. \ Délután a G. fordulót bonyolított ták le. A találkozókat ekkor is nagy küzdelem jellemezte, mind­össze négy mérkőzés fejeződött be, a többi függőben maradt. A Bárczay—Bilek mérkőzés is dön­tetlen eredményt hozott. A G. forduló befejezett mérk6* zései után Barczay és Samkovics 4,5—4,5 ponttal áll az élen. A Lenin Kohászati Művek Ifjú» sági Házában két héten át nagy sakkcsaták zajlottak le fővárosi mesterek és vidéki mesterjelöltek között. A kitűnő rendezésű ver­seny eredményei általában a vá­rakozásnak megfelelően alakultak* Szurovszky Elek (Miskolci Spar­tacus) kellemes meglepetésekei szerzett meglepő eredményeivel* A diósgyőri Tóth szereplése vi­szont a kellemetlen meglepetések közé tartozik. Sajnos, a vártnál kevesebb mester vett részt a küz­delemben. így elmaradt, a lehető­ség a miskolci mesterjelöltek ma­gasabb minősítésére. Mégis hasz­nosnak mondhatjuk a Miskolcon először megrendezett vegyes mes­terversenyt, mert a borsodi fia­talok a két. hét alatt tanulhattak a nagy tapasztalattal rendelkező fővárosi mesterektől. Jól szerepelt az ózdi Kovács Aladár mesterje­lölt is. Szilas Barna kitűnően lat­tá el tornavezetói feladatát. A verseny végeredménye igy ala­kult: 1. Jenei (Bp. Postás) 8 pont. %, Kőberl (MTK) 8 pont, 3. dr. Pty gáts (OTP) 7,5 pont, 4. Bokof (DVTK) 6,5 pont, 5. Prelovszky (MTK) 6.5 pont. 6. Kovács (Ózdi Kohász) 6 pont. 7. Szurovszky (Miskolci Spartacus) 6 pont, S* Koszorús (DVTK) 5 pont, 9. Tóth (DVTK) 3.5 pont, 10. Bagyiü (DVTK) 3.5 pont, 11. Kovácá (DVTK) 3,5 pont. 12. Bubenkó (Miskolci Spartacus) 2 pont. Nemes Péter Úszás a Velencei-tavon Korábban kétszer is beszá­moltunk róla, hogy a miskolci vitorlások milyen szép ered­ményeket értek el a Velencei­tavi verseny első napjaiban. Nos, a több napos verseny vé­get ért, így az utólagos mérleg készítésekor is elmondhatjuk: a Miskolci Vitorlás Szövetség­hez tartozó egyesületek 11 versenyzője hírnevéhez mél­tóan helytállt. Különösen a serdülők M-yolle hajó osztály­ban és a hazánkban pár éve meghonosodott cadett hajóosz­tályban szerepeltek várakozá­son felül versenyzőink. Ifj. Kinter Ferenc, a MÉMTE versenyzője a serdülő M-yolle hajóosztályban az igen értékes 4. helyezést érte el, s ha nincs balszerencséje (verseny közben kormánytörés akadályozta, így kénytelen volt egy futamból kiállni), minden bizonnyal dobogóra kerül. Dr. Molnár Adorján, a vi­torlás szövetség vezetője el­mondotta, hogy a cadett osz­tályban elsőízben gyűlt össze magyar vitorlás versenyen 34 hajó. A verseny színvonalát emelte az is, hogy részt vettek rajta a többszörös lengyel és francia bajnokságot nyert vi­torlások is. A miskolciak kö­zül ebben a kategóriában a MÉMTE Juhász—Nagy Ákos párosa szerepelt a legjobban. Eredményük azért is rend- kívül értékesnek tekinthetői. mert a verseny előtt néhány héttel elkészült hajóval a nagymúltú balatoni egyesüle­tek közül megelőzték a Buda­pesti Építőket, a Budapesti Spartacust, a Budapesti Élő- rét és a Fertő-tavi Vitorlás Szövetség legjobbjait. Mind­össze a külföldi, a velencei és a Bp. Vasas versenyzőitől kaptak ki. Dicséretükre legyen mondva, a velencei-tavi nád­rengetegben kialakított ver- senypályán igen jól tájékozód­tak. s elismerés illeti a 3. fu­tamban elért első helyezé­süket Eredményük egyébként egyfajta bizonyíték arra is, hogy a Mályi-tó mennyire al­kalmas a magyar vitorlás- utánpótlás biztosítására. A 34 hajó közül a Juhász—Nagy kettős a 8. helyen végzett, c Simon—Ferenczi pár 13. lett, az Endrédi—ifj. Nagy kettős 18. Gyengébben szerepelt a Nagy—Szuhogyi pár, igaz, ne­kik kölcsönhatóval kellett in- dulniok. A kalóz hajóosztály­ban a Ralovíts—Szőke kettős 24 hajó közül a 7. helyen vég­zett. Az M-yolle ifjúsági ma­gyar bajnokságon ifj. Albert szereplése mondható gyengé­nek, hiszen a jó itthoni' ered­ményei után 24 hajó közül csak a 17. helyet szerezte meg. A Velencei-tavi verse­nyen indult még Tóth, a Jus­titia versenyzője, ő a 7. he­lyen végzett A Magyarországon vendéges* kedő tuniszi úszók es vízilabdázóié régi kedves ismerősünkkel, Tátoá Nándor uszoedzövel Miskolcra la-* lógattak. Vasárnap délelőtt Mis-* kole-Tapolcán űszóversenyen in­dultak, délután pedig vízilabda-* mérkőzést játszottak Miskolc csa>* patával. Az úszóverseny előtt Vo* csey József, az MVSC elnöke a Városi TS és az MVSC nevébcrl üdvözölte a vendégeket, majd kölcsönös zászlócsere következett* Sok-sok érdeklődő tekintette meá az érdekes úszó versenyt, amelyen a miskolciak bizonyultak jobb­nak. A vendégek csupán két ver­senyszámban tudtak győzelmet aratni. Egy megyei csúcs es egy tuniszi csúcs született az úszók vetélkedésén. A megyei csúcs Ko­vács, a Miskolci Spartacus ver­senyzője nevehez. fűződik. A 100 méteres pillangoúszás csúcsát adta át a múltnak. Az uj megyei csúcs; 1:05. Az úszóverseny eredményei; 100 m gyorsúszás: 1. Kovac3 (Miskolci Spartacus) 57.9 mp. 2; Kasa Said (Tunisz) 1:01.3. 3. Bua* lag Sachi (Tunisz) 1:02.7. 400 m gyorsúszás: 1. Kovács (Miskolci Spartacus) 4:48, 2. Kara Kaanei (Tunisz) 4:51.3, 3. Snousi Mustafa (Tunisz) 5:11.3. 100 m-es férfi hát­úszás: 1. Stefan (Miskolci Spar­tacus) 1:09.9, 2. Jemail Tajeb (Tu­nisz) 1:10.9, 3. Gtribi Tárák (Tu­nisz) 1:12.1, 200 m-es vegyesúszás: 1. Stefan (Miskolci Spartacus) 2:42.4, 2. Haddab Fahredin (Tu­nisz) 2:50.4. 3. Tóth (Miskolci Spar­tacus) 2:53.0. 100 m mellúszás: Lí Bahri Anis (Tunisz) 1:16.5, 2. Cse-; tény! (M. Spartacus) 1:22.8, 3. Ma­gyar (Miskolci Spartacus) 1:24.0; 100 m pillangóúszás: 1. Kovács (Miskolci Spartacus) 1:05 (megyei csúcs!), 2. Bahri Anis (Tunisz) 1:05.6 (tuniszi csúcs!), 3. Stefád (Miskolci Spartacus) 1:06.2. 4xiod vcgyesválló: 1. Tunisz 4:41.2* 2; Miskolc 4:48.0. A kiegészítő versenyszámok eredményei: 50 m fiú mellúszás: 1. Domon-' kos (Miskolci Spartacus) 39.9, 2; Utri (Miskolci Postas) 41.2, 3. Jak­kel (MVSC) 41.5. 50 m fiú pülan- góúszás: i. Jakab (Miskolci Spar­tacus) 36.7, 2. Márkus (Miskolci Spartacus) 38.9. 3. Patolcs (Mis­kolci Spartacus) 39.4. 50 m fiú hátúszás: 1. Domonkos (Miskolci Spartacus) 37.6, 2. KaJdan (Mis­kolci Postás) 38.0, 3. Szokoly (Mis­kolci Spartacus) 38.4. 50 ra fiú gyorsuszás: 1. Jakab (MVSC) 28.3; 2. Jakkel (MVSC) 30.0, 3. Kaldarí (Miskolci Postás) 30.2. 50 m leány hátúszás: 1. Papp (Miskolci Spar­tacus) 40 mp, 2. Kovács (Miskolci Postás) 45 mp. 50 m leány piiian- góúszás: i. Kármán (Miskolci Spartacus) 40.0, 2. Gyarmati (Mis­kolci Postás) 44.3. 50 m leány gyorsúszás: L Papp (Miskolci Spartacus) 33.0, 2. Takács (Mis­kolci Spartacus) S5.6, 3. Kovács (Miskolci Postás) 39.2. 50 ra leány mellúszás: i. Kármán (Miskolci Spartacus) 42.9, 2. Takács (M<s-‘ kolci Spartacus) 4S.8. 3. Gyarmati (Miskolci Postás) 44.8. Nemes Ökölvívás MVSC—Rétság 12:6 At MVSC biztosan nyerté » Retságon megrendezett * területi ökölvívó csapatbajnoki mérkőzést.* A vasutas csapat győztesei: esen­dőm, Varga, Kiss, Konecsnyüstf fr&Uaan» Papxx,