Észak-Magyarország, 1967. június (23. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-06 / 131. szám

KeOa, Wert. Jénht* «. ESZAKMAGIAROESZAG 9 OM—Egri Dózsa 2:0 (1:0) Diósgyőr, 1000 néző. Vezet­te : Jakó. A pihenőidőt a DVTK ar­ra használta fel, hogy újabb lehetőséget adjon a fiatalok­nak az NB I-es csapat elleni mérkőzésen. A kitűnő strand­idő miatt a vártnál kevesebb nézőt vonzott a találkozó, pe­dig akik látták, jó iramú, él­vezetes küzdelemben gyönyör­ködhettek. Időnként egy-egy korszerűen felépített támadás láttán fel- felcsattant a taps. Ilyet a mér­kőzés folyamán többször lát­tunk mindkét csapattól. Csak a csatárok maradtak adósak a befejezéssel. A diósgyőriek sok esetben hibáztak biztos gól­helyzetben, az egriek gólokat ígérő támadásait pedig az ez­úttal is kitűnően védő Tamás hiúsította meg. A mérkőzés első gólja a 10. Nagyszerű húsz perc volt Fütty, fütty, fütty... Támad a MÉMTE. Szép akciónak ígérke­zik, ám egyszerre füttyszó harsan. A já­tékosok egy pillanatra megtorpannak, a né­zők felkapják fejüket. Mi volt az, hiszen szó se lehetett lesről! Ja, persze! A néző meg- törli homlokát. A szomszédos kézilabda- pályán harsant a fütty­szó. A megtört támadás folytatódik, a kapuralö- vés nem sikerül. Aztán ismét füttyszó harsan, majd újabb és újabb következik. A játékosok lassan megszokják, a néző azonban 'de-oda kapkodja fejét. És fel­fedezi a harmadik hang­forrást is. A déli kapu­nál ülők közé játékos­kedvű gyerek, vágj' fel­nőtt került, és élénken kontráz a focimeccs és a kézilabda-mérkőzés bírójának fütty-csatájá­hoz. Három síp szól kü­lönböző időközökben. És a néző nemcsak a homlokát törölgeti, ha­nem a fejét is csóválja. Hiába, nemcsak a jó­ból, hanem a füttyből is megárt a sok! B. K. NB TI1. Északi csoport állása Nem esett gól • • » 1. 11. Zalka SE 12 8 2 2 21:13 18 2. Edelóny 12 8 1 3 17:10 17 3. H. P. J. SE 12 6 3 3 20:11 15 4. H. Kinizsi 12 6 3 3 20:14 15 5. M. Bányász 12 6 3 3 19:15 15 6. Szuhavölgy 12 6 2 4 10: 9 14 7. Egeresein 12 5 3 4 14:16 13 8. MÉMTE 12 5 2 5 13:14 12 9. Petőfibánya 12 5 1 6 18:18 11 10. Sirok 12 4 2 6 10:11 10 11. Somsály 12 3 4 5 11:15 10 12. Gy. V. Izzó 12 4 2 6 9:14 10 13. MEAFC 12 4 1 7 19:15 9 14. Gy. Spart. 12 3 3 6 10:18 9 15. MÁV IIAC 12 3 2 7 11:22 8 16. Alberttelep 12 2 2 8 10:17 6 Megye! L o. bajnokság állása 1. S. Spartacus 12 10 1 1 36: 5 21 2. Sárospatak^ 12 9 1 2 25: 8 19 3. Tállya 12 8 2 2 19:7 18 4. H. Tren. SE 12 9 — 3 26:11 18 5. Szirmabes. 12 8 1 3 24:12 17 6. Királd 12 7 1 4 23:10 15 7. Putnok 12 4 5 3 14:19 13 8. Farkaslyuk 12 4 3 5 17:19 11 9. Tiszaszed. 12 3 4 5 16:16 10 10. Hejöcsaba 11 5 > 6 19:21 10 11. M. Uvcggy. 12 3 2 7 16:34 8 12. Felsőzsolca 12 2 4 6 6:15 8 13. Szerencs 11 2 3 6 9:17 7 11. S. MÁV V. 12 2 3 7 8:25 7 15. AKOV 12 1 3 8 4:22 5 16. izsófalva 12 1 1 10 8:29 3 ÓZD I KOHÁSZ—SZÉKES­FEHÉRVÁRI VASAS 0:0 Ózd, 2500 néző. Vezette: Nagy E. Ózd: Katona — Borbás, Frenkó, Murányi, Bisztri, Vár- allyai, Barna, Dolezsál, Bozó, Kósa, Fükő. Edző: Kálnai László. Rendkívül alacsony színvo­nalú mérkőzésen unatkozha­tott vasárnap az ózdi közön­ség. Semmi érdemleges ese­mény nem történt a pályán. A játékvezetőnek alig kellett beavatkoznia, hiszen se iram, se küzdelem nem volt. Jel­lemző, hogy az ózdi kapura mindössze három lövés szállt. Bár az ózdiak mezőfölényben játszottak, ez meddőnek bi­zonyult. A 7. percben Bozó labdájá­val Fükő száguldott el üresen, 18 méterről leadott lövése a felső lécről pattant vissza. Ezután Bozó lőtt mellé. Az el­lenfél a 4—3—3-as rendszert alkalmazta. Jól megszervezte a védekezést. A 15. percben ismét Fükő próbálkozott, for­dulásból leadott hatalmas lövése alig szállt léc fölé. Kezdés után Barna ügyetlen­kedett el igen jó helyzetet, azután Fükő 30 méteres lövé­se okozott gondot Vargának. A labdarúgó NB I. 1. Pécsi B. 2. MA VÁG 3. Egyetértés 4. Oroszlány 5. BVSC 6. MVSC 7. Székesfeh. 8. Kecskemét 9. Dorog 10. Szállítók 11. Nyíregyli. 12. Bp. Előre 13. Budafok 14 8 14 7 14. Özd 14 2 15. Autóbusz 14 3 16. Bp. Spart. 14 4 17. Várpalota 14 3 18. DVSC 14 2 NB II. Közép CS 1. Nagybát. 12 7 2. Almásfűz. 12 6 3. EVTK 12 5 4. III. kér. 12 7 5. Izzó 12 4 6. BEAC 12 5 7. S. Koh. llo 8. Bors. B. <& P3 9. Sz. MA\ TZ 3 10. Eszterg. 12 4 11. KMTK t 12 3 12. Ormost’ 12 5 13. Kister. 12 4 14. ETI 12 3 15. Sárisáp 12 3 u. Rudat). 12 1 B állása 3 20: 8 3 22:10 3 24:14 3 26:17 3 17: 7 11:10 16:14 16:15 16:12 19:15 13:16 5 11:14 4 8:14 5 13:25 7 12:18 8 13:20 7 14:24 9 9:27 2 21: 9 2 19:11 2 15: 5 4 24:11 2 27:19 5 19:20 8:10 11:14 10:13 15:13 12:16 12:22 11:10 17:13 12:21 9:24 Az 51. percben ismét Fükő száguldott kapura, de 16 mé­terről az üres kapu mellé lőtt. A 69. percben az ellenfél jobbszélsője teljesen tisztára Megyei I. osztály Az elmúlt vasárnapi fordulóban .cm volt jó napja a táblázat első két helyén álló S. Spartacusnak és Sárospataknak. Az előbbi égi pontot hagyott Putnokon (paiya7 választó jogukat felcseréltek), a Sárospatak pedig saját otthonában szenvedett vereseget a H. Tren- csényi SE-től. Ennek ellenére to­vábbra Is az első két helyet fog- laljak el a táblázaton, sőt, az új­helyiek két ponttal növelték elő­nyüket.. A forduló eredményei: Farkas- lyuk— S. MÁV Vasas 3:1, Klráld— M. Üveggyár 6:0, Felsőzsolca— Izsófalva 0:1, Szirmabesenyő—M. AKÖV 2:0, Sárospatak—H. Tren- csényi SE 0:1, Tállya—Tiszasze- derkény 2:0, Putnok—S. Spartacus 1:1. A Hejöcsaba—Szerencs mér­kőzés lejátszását a hejöcsabaiak nemzői közi mérkőzése mialt ké­sőbbi időpontra halasztották. 7 I Gaz. gól az NB lll.-ban játszotta magát, lövését Kato­na védte. A 80. percben Bo- zónak volt egy bal alsó sa­rokba tartó lövése, azonban Varga tisztázott. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a vendégek magassági és tech­nikai fölényben voltak, igye­keztek az ózdiak támadásait 'elassítani. A játék nagj'on alacsony színvonalú volt. Vincze Zoltán Kevés MISKOLCI BÁNYÁSZ—EDELfiNYI BÁNYÁSZ 0U> Pereces, 600 néző. Vezette: Koncz. Miskolci Bányász: Boros — Csorba, Németh. Oláh, Deák, Varga, Previczer, Krisztián, Fe­hér, Domonkos. Futó. Edző: Ma- tisz Tivadar. Edelényi Bányász: Birkás — Kiss, Káli 1., Birinyi, Bódvai, Bokk, Kristóf, Kopcsik, Papp, Káli II., Szeszák. Edző: Ti- ba Sándor. Élvezetes, jó iramú mérkőzést hozott a bányász-rang­adó. Az első félidőben a hazaiak rohamoztak többét, de a vendé­gek ritkább támadásai is veszé­lyesek voltak. Szünet után ki­egyenlített játék alakult ki a pá­lyán, és mindkét csapat számos, nagy gólhelyzetet hagyott kihasz­nálatlanul. A döntetlen eredmény igazságos. Jók: Németh és Futó, illetve Birkás, Káli L, Kristóf. ZALKA HSE • SOMSÄLYT BÁNYÁSZ 1:0 (0:0) Somsálvbánya, 400 néző. Vezet­te: Antal. Somsály: Kolenicska — Práger, Deák, Istók, Énekes, Szabó, Jónás, Burkovics, Zalai, Beleznsi, Szegedi. A Somsály már a 7. perc­ben megszerezhette volna a veze­tést, de Jónás közeli, rosszul he­lyezett lövését a kapus kiöklöz­te. A 27. és 29. percben Belez- nai az 5-ős vonalról kétszer is ka­pu fölé lőtt. A gólt a somsály! középhátvéd hibájából szerezhet­te meg az ellenfél. Jók: Énekes. Práger. Nagy tömegek és színronalemelkedés Húsz leány- és huszonhárom fiúiskola csapata küzdött, a kö­zépfokú iskolák megyei atlétikai bajnokságán a kitűzött vándorser­legért.. A fiúk csoportjában a Ko­hóipari Technikum nyerte a ván­dorserleget — nagy fölénnyel. Ha­sonló pontarányú győzelem szü­letett a leányok vetélkedésén is. Itt a Kilián Gimnázium birtoká­ba jutott a vándorserleg. Ilyen népes mezőny még egyetlen kö­zépiskolás bajnokságon sem in­dult. Több versenyszámban 50—60 volt az indulók száma. Az ered­mények átlaga messze meghalad­ta az előző évekét. Több?1 kiemel­kedő eredmény is született. Ezek közé tartozik Nyitrai Zsuzsának, a 101. sz. ITSK versenyzőjének diszkoszvetésben elért 46,80 m-es uj, megyei csúcsa. Magasugrásban Horváth Zsuzsa és Hoíyevácz Er­zsébet vetélkedéséből született meg a kettős 153 cm-es magasug­ró teljesítmény. Kiss Mária. az ózdi 2. sz. gimnázium növendéke rövid távokon aratott sorozatos győzelmeket. A fiúk csoportjában lyiadarász ért el kiemelkedő ered­ményeket. A férfi versenyszámok eredmé­nyei, 100 m-es síkfutás: 1. Mada- | rász (Gépipari Technikum) 11,2, 2. ' Lippai (Kohóipari Technikum) 11,6, 3. Dávid (Kohóipart Techni­kum) 11,6. 400 m: 1. Madarász (Gépipari T.) 52,6. 2. Kemény (Gépipari T.) 54,00, 3. Pataki (Mis­kolci Építőipari T.) 54,6. 800 m: 1. Pataki (Miskolci Építőipari T.) 2:08,6, 2. Aranyosi {Gépipari T.) 2:06,7, 2. Fenerich (2. sz. Szakkö­zéplskola) 2:08.9. 1500 m: 1. Sebők (114. sz. ITSK) 4:16,6, 2. Aranyosi (Gépipari T.) 4:23,4, 3. Urbán (Szikszói G.) 4:30,8. 110 gát: 1. Koz­ma (Földes G.) 16,0, 2. Polacskó (Kilián G.) 16,3, 3. Teremi (Kohó­ipari T.) 16.9. Magasugrás: 1. ..Csutkái (Kohóipari T.) 170 cm, 2. Szederkényi (Kilián G.) 165 cm, 3. Tállal (116. sz. ITSK) 165 cm. Tá­volugrás: 1. Daragó (Földes G.) 621 cm, 2. Temesi (Kilián G.) 612 cm, 3. Németh (Gépipari T.) 605 cm. Hármasugrás: 1. Madarász (Kohóipari T.) 12,66 m, 2. Teremi (Kohóipari T.) 12,65 m, 3. Ormai (Kilián G.) 12,16 m. Súlylökés: 1. Breitenbach (100. sz. ITSK) 12,00 m, 2. Bajáid (Földes G.) 11,99 m, 3. Juhász (Kohóipari T.) 11,97 m. Diszkoszvetés: 1. Csipke (Földes G.) 42,09 m. 2. Breitenbach (101. sz. ITSK) 38,12 m, 3. Lévai (Kohó­ipart T.) 37,29 m. Gerelyvetés: 1. Kelemen (1. sz. Szakközépiskola) 45,62 m, 2. Breitenbach (101. sz. ITSK) 44,31, 3. Juhász (Kohóipari T.) 43,98. 4x100 váltó: 1. Gépipari Technikum 45,8, 2. Kohóipari Technikum 46,2, 3. Kilián Gimná­zium 46,3. 4x400 váltó: 1. Gépipari Technikum 3:44,6, 2. Kohóipart Technikum 3:45,9, 3. Kilián Gim­názium 3:48,4. 4x1000- váltó: 1. 100. sz. ITSK 11:46.6, 2. Kazincbarcikai Vegyipari Technikum 11:47,4, 3. Kilián Gimnázium 11,53,0. Pontversenyben: l. Kohóipari Technikum 188 pont, 2. Földes Gimnázium 127,25, 3. Kilián Gim­názium 122,25, 4. Gépipari Techni­kum 114 pont. Női versenyszámok, 100 m-es síkfutás: 1. Kiss (Ózdi 2. sz. Gin* názlum) 12.8. 2. Fazekas (Her­man Gimnázium) 12,9, 3. Kalapos (Herman Gimnázium) 13.4. 400 m: 1. Dienes (Ormosbányai Gimná­zium) 63.7, 2. Virág (Kilián Gim­názium) 64,2, 3. Krisztián (Encsi Gimnázium) 67,2. 80 m, gát: 1. Kiss (Ózdi 2. sz. Gimnázium) 12,3. 2. Kalapos (Herman Gimnázium) 13.1, 3. Horváth (Kilián Gimná­zium) 13,9. Magasugrás: 1. Hor­váth (Kilián Gimnázium) 153 cm, 2* Hoíyevácz (Kilián Gimnázium) 153 cm, 3. Szabó (Sárospataki Gimnázium) 135 cm. Távolugrás: 1. Fazekas (Herman Gimnázium) 514 cm, 2. Galambos! (Ózdi 2. sz. Gimnázium) 485 cm, 3. Bodrogi (Cigándi Gimnázium) 472 cm. Súlylökés: 1. Nyitrai (íoi. sz. ITSK) 12,70 m, 2. Daróczi (Kilián Gimnázium) 10,12 m, 3. Holvevácz (Kilián Gimnázium) 9.35. Diszkosz­vetés: 1. Nyitrai (101. sz. ITSK) 46,80 m (megy! csúcs), 2. Bedák (Özdi József Attila Gimnázium) 30,61 m, 3. Hoíyevácz (Kilián Gimnázium) 29,40 m. Gerelyvetés: 1. Nyitrai (101. sz. ITSK) 35,02 m, 2. Hoíyevácz (Kilián Gimnázium) 28,26 m, 3. Érsek (101. sz. ITSK) 27,66 m. 4x100 váltó: 1. Herman Gimnázium 53,7, 2. Ózdi 2. sz Gimnázium 55,2, s. Kohóipart Technikum 55.3. 3x400 váltó: i. Encsi Gimnázium 3:27,6, 2. Her­man Gimnázium 3:29,3, s. Ormos- bányai Gimnázium 3:29.7 Pontversenyben: 1. Kilián Gim­názium 137 pont. 2. Herman Gim­názium 110,5 pont, 3. Ózdi 2 sz Gimnázium 58,2 pont. 4. Encsi Gimnázium 49 pont. Nemes Péter MÉMTE—HATVANI KINIZSI 1:1 (1:0) Népkert, 200 néző. Vezette: El. Munkás-támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Pál a 16-os vonalától küldött a jobb felső sarokba egy erős lövést, de Ősz bravúrral véd­te. A 21. percben Pál közelről a kapuba gurított, 1:0. A második félidő hatvani fölényt hozott. Az egyenlítő gól a 77. percben esett. Jók: Szegedi, Laczko, Pál. (lövey) MEAFC—Alberttelep 0:0. Miskol­con, mintegy 500 néző előtt gól nélküli döntetlent hozott a két borsodi csapat találkozója. Az egyetemisták sokat támadtak, a bányászegyüttes viszont kitűnően védekezett. A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Papp 3. SE—MÁV HAC 2:0 (0:0). Meglepetésnek számít a vendégek értékes győzelme Hatvanban. A játék képe alapján azonban a többet támadó, szervezettebben és tervszerűbben játszó vendégcsapat mindenképpen rászolgált a győze­lemre, kis szerencsével akár több gólt Is lőhetett volna. Gyöngyösi Spartacus—Petőfibí- njra 3:2. A két. Heves megyei csapat találkozóján a helyzeteit jobban kihasználó Spartacus győ­zött. Sírok! Vasas—Egeresek! Bá­nyász 2:0. A forduló meglepetése. Egercsehiben győzött a sírok! együttes. Hozzátehetjük, megérd©, meltea. t erejű lövését hárította Szent-, irmai. < 40. perc: Jobb oldali beadás) után Molnár az 5-ösön, gól-< helyzetben átlépte a labdát. Aj kapus már a földön volt, de a< kavarodásból pontosan a kezé-J be perdült a labda. < Szünet után kissé ellaposo-' dott a játék, bár Molnár és' Buczkó szerezhetett volna gó­lokat. A 62. percben Szőnyi hagyott ki nagy helyzetet, majd egy ellentámadásnál Ve­réb védett szépen. S3, perc: Krompaszki és Dinnyés összecsapott, a játék­vezető, meglepetésre, 11-est adott. A büntetőt Bánkúti ér­tékesítette. 2:1. Az MVSC ezen a mérkőzé­sen az átlagosnál lényegesen jobb teljesítményt nyílj tott. egyénileg Veréb, Luczó, File- tóth és Buczkó emelkedett ki, de a többieket is dicséret il­leti. Hegyes játékvezető az első félidőben nagyon jól bírásko­dott, szünet után viszont meg­lepően sokat hibázott az MVSC terhére. Paulovits Ágoston létben is lényegesen fölötte állt ellenfelének. Csak a gól­helyzetek kihasználásával ma­radt adós. A mérkőzésen a következő említésre méltó események történtek: 7. perc. Molnár elől gól­helyzetben mentett a budafo­ki védelem. 8. perc. MVSC-támadás in­dult el a fél pályáról, Filetóth kapta a labdát, ügj’esen ki­cselezett több védőt, majd a 16-os bal oldalán álló Buczkó- hoz játszott. A szélső lekezel­te a labdát, utána ritkán lát­ható. szép gólt lőtt az ellen­kező sarokba. 1:0. 10. perc: Ismét Filetóthoz keidilt a labda, a jobbszélen csaknem az alapvonalig futott le, onnan középre gurított, s a jó ütemben érkező Molnár laposan a kapu bal oldalába bombázott. 2:0. Egy perc múl­va Molnár a kapufát találta el. 20. perc: Buczkó beadása átszállt a kimozduló kapus fö­lött, azonban egy védő a ka­pu fölé fejelte a labdát, nem sokkal később Szőnyi nagy MVSC—BUDAFOK 2:1 (2:0). Miskolc, 2000 néző. Vezette: Hegyes. MVSC: Veréb—Krompaszki, Buna, Luczó, Temesvári, Ma­rosi, Filetóth, Maróti, Szőnyi, Molnár, Buczkó. Edző: Nagy György. A várpalotai, értékes győ­zelem után úgy nézett ki, hogy az MVSC ezúttal itthon is meglepetésszerű, kitűnő játé­kot nyújt. Azonban a sziporká- 7.ásbó1, a szellemes, kitűnő já­tékból csak az első húsz perc­re telt. Utána is fölényben volt az MVSC, számos gól­helyzetet teremtett a budafo­kiak kapuja előtt, de a vem dégek védekező játéka, féke­ző taktikája nyomán esett az iram és a színvonal is. A já­ték képe alapján az MVSC akár féltucat gólt is lőhetett volna, hiszen egy labda a ka­pufáról pattant vissza, 3—4 esetben pedig már verve volt a budafoki védelem, de a ha­zai csatárok hibáztak. Az eredmény nem tükrözi azt a különbséget, amely a két csa­pat között volt ezen a mérkő­zésen. A hazai együttes tech­nikailag, taktikailag és erőn­VASAS IZZÓ—BORSODI B. > 4:1 (2:0) v-/ Sajászentpéter, 800 néző. Ve­zette: Dér. Borsodi Bányász: Vörös— Katona, Benkő, Négyesi, Nyí­ri, Jaskó, Bárányi, Verebélyi, Csipke, Lukács, Papp. Edző: Holánjd Béla. Az első tíz perc hozott csu­pán igazán élvezetes és jó já­tékot. Ezután az iram és a színvonal is nagyot esett. A 14. percben következett be a váratlan fordulat, amikor a vendégek jobbösszekötóje az alapvonaltól hát.ragurított, s a középcsatár a tehetetlen' ka­■yius mellett a hálóba lőtt. 1:0, Ezután a hazaiak erősítettek, de Verebéljd a 25. és a 34. percben két kínálkozó helyze­tet is elügyetlenkedett, viszont a vendégek ismét betaláltak a kapuba. 2:0. Szünet után Négj-esi kapu­fája és Lukács nagy helyzete jellemezte a bánj-ászJiúk fö­lényét. Az 52. percben Csipke nagy lövéssel 2:1-re szépített Kezdés után azonban óriási védelmi hibából a vendégek növelték előnj'üket, A 62. percben ismét égj' védelmi hi­ba következtében megszületett a negj'edik gól is. Súlyos védelmi hibák Katasztrofális vereség enervaltan kezdett, és a haza­iak súlyos védelmi hiba kö­vetkeztében már a 7. percben megszerezték a vezetést,. Érthetetlenül gyengén ját­szott a rudabánjai csapat, és a súlyos vereség is reálisnak mondható. A csapatból senkit nem lehet kiemelni. ET1 SE—RUD.4B.4NY .41 ÉRC­BÁNYÁSZ 6:0 (2:0) Budapest, 200 néző. Vezette: Sabácz. Rudabánya: Kertész—Békéi, Somogyi, Barla, Szálkái, Ne­mes, Hajdú, Markó, Tamási, Palatics, Gál. A bányászcsapat erőtlenül, Szünet után az első lövést Komlósi küldte kapura az 50. percben; Győri a felső sarok­ból tornászta ki. Ezután fel­jöttek a vendégek, s előbb Jenei, majd Tordai és Takács lövései kerülgették Romhányi kapuját. A 72. percben Tor­dai és Romhányi összecsapott. A kapus fekve maradt, majd amikor talpra állt, a játékve­zető — érthetetlenül — a li­es pontnál feldobta a labdát, amit a védők könnyen vettek birtokba. Ismét ellaposodott a játék, s csupán Pál, illetve Jenei 1—1 lövése jelentett eseményt hosszú perceken át. Nem hozott jó játékot a borsodi rangadó. Keménj' vé­delmek és meglehetősen öreg- urasan játszó csatárok küz­delmét láttuk. Jellemző a mérkőzésre, hogj' igazán „me­leg helj'zet” az egy gólon kí­vül szinte nem is akadt egj’ik kapu előtt sem. Szünet előtti határozottabb játékával a ha­zai csapat rászolgált az egy- gólos győzelemre. Jók: Gerc, Pál, Komlosi, illetve Vécsei, Takács, Erdőst. Monostori Gyula • ORMOSBANYAI BÁNYÁSZ [— KMTK 1:0 (1:0) ■ Ormosbánya, 2500 néző. [Vezette: Németh. Ormosbánya: Romhányi — [Grega, Gere, Tollmáyer, Ben- ,kő, Bihari, Karászi, Albrecht, Pál, Komlósi, Tóth. Edző: Bo- dola Gyula. • KMTK: Győri — Kcdmön, ' Takács. Fejes II., Vécsei, Sus- csák, Poszuk, Jenei, Erdős:, [ Balázs, Tordai. Edző: Papp József. ; Lanyha iramban percekig [tartó mezőnyjátékkal Kezdő- ; dött a mérkőzés. Az első ese- [ménj't a 10. perc hozta, ami­dkor Komlósi átkígyózótt a vé- [ dehnen, de az 5-ösön elcsú­szott, s oda lett a helyzet. Vá­laszként Jenei a jobb oldalon 10 méterről csúnyán fölé lölt. [A 16. perc hozta a mérkőzés ■egyetlen gólját. Pál keresztbe [ívelt a jobb oldalról, s Kom- •lósi 10 méterről nagy gólt lőtt [a bal felső sarokba. 1:0. Va­lamit élénkült a játék, s előbb [Pál, majd a másik oldalon ■ Erdősi lőtt fölé. A 35. percben [Tóth egyéni játék után leadott ■ nagy lövése alig suhant a ka- | pu mellé. Hazai siker a borsodi rangadó« percben esett. Szöglelrúgás után Sikora elé került a lab- ida. A balösszekötő 10 méterről nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. A 85. percben egy gyors diósgyőri támadás végén az egri védők lest rek­lamálva leálltak, és a kitörő Horváth akadálytalanul törhe­tett kapura, a kimozduló Papp mellett laposan lőtte a labdát a jobb sarokba. A diósgyőri együttes a kö­vetkező összeállításban ját­szott: Tamács — Kovács, Gaál, (Várkonyi), Szigeti, (Abuczkj') Szucsányi, (Kertész), Ruttkay, (Szucsányi), Bakos, Oláh, (Ruttkay), Horváth, Sikora, Vass. Amint említettük, Tamás válogatott formában védett, sokszor tisztázott bravúrosan, igen nehéz helyzetben. Kovács végig megbízhatóan, jól ját­szott. Gaál volt ezúttal a véde lem legjobbja. Szigeti a szó kott játékát mutatta. Szucsá nyi hátvéd és fedezet poszt ján is jó teljesítményt nyúj lőtt. Ruttkay a támadósorbaT nyújtott jobb teljesítményt Bakos nagy területen játszott A támadósorban Sikora me zőnyjátéka érdemel említést Kapu előtt sokat hibázott Oláhnak nem ment a játék Horváth időnként nj'újtot' csak jó teljesítményt. Vasi sokszor elkalandozott. DVTK II.—EGRI DÓZSA II 1:0 (0:0) A diósgyőri csapat lényege­sen többet támadott, de a gól­helyzetek kihasználásával adós maradt. A mérkőzés egyetlen gólját közvetlenül a befeje­zés előtt Gj'őri lőtte.