Észak-Magyarország, 1967. április (23. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-11 / 84. szám

Kedd, 19ÄT április 11. ESZAKMAGYARORSZÁG 5 Diósgyőri bravúr Kispesten A labdarúgó NTS 1. Oíáeau Kocris szabadrúgása után a labda a bal kapufa fölött szállt el! A 66. percben meg­szerezte a vezetést a DVTK. Hajas átadását Ruttkai fejjel maga elé tette, és szinte le­hetetlen szögből a hálóba lőtt. 2:1. A 73. percben Rutt­kai elment a jobb szélen, Szurgenlhoz játszott, de a lcö­Rosszul helyezkedtek a budapesti fotóriporterek a vasáru api Bp. Honvéd—DVTK elleni mérkőzésen. Legtöbbje a diósgyőri kapunál ácsorgóit, s így csak azt az egyet­len gólt tudták lefényképezni, amelyet a DVTK kapott. Mennyivel jobban jártak volna, ha a hazaiak kapuja mögé gyülekeznek. Négy remek diósgyőri gólt örökíthet­tek volna meg a Honvéd hálójában. 1. FTC S 6------­1 5*. 3 12 2. U. Dózsa 6 5 — 1 19: 3 10 3­Vasas 6 4 11 12: 5 9 4. Diósgyőr 6 4 11 12: 8 9 5. MTK 6 2 3 1 7: 5 7 6. Győr 6 2 2 2 10: 9 6 7. Szeged 6 14 1 10:10 6 8. Bp. Honvéd 6 2 2 2 10:12 6 9. Komló 6 2 13 10:12 5 10. Dunaújváros 6 2 13 7:11 5 11. Szombathely 6 2 13 7:12 5 12. Tatabánya 6 12 3 9:12 4 13. Salgótarján 6 2—4 9:16 4 14. Pécs 6 12 3 3: 6 4 15. Eger 6 114 5: 9 3 16. Csepel 6-15 1:13 1 NB 1. B: 1. MA VÁG 6 4 1 1 11:2 9 2. Sz.-fehéfvár 6 3 3- 6:2 9 3. BVSC 6 3 2 1 11:2 8 4. Oroszlány 6 3 2 1 12:9 8 5. MVSC 6 2 3 l 2:1 7 6. Egyetértés 6 2 3 1 8:5 7 7. Bp. Előre 6 1 4 1 5:5 6 8. Pécsi B. 6 2 2 2 4:4 Ü 0. Várpalota 6 2 2 2 6:7 6 10. D VSC 6 2 2 2 1:8 6 11. Dorog 6 13 2 3:4 5 12. Kecskemét 6 2 1 3 6:9 5 13. Nyáregyháza 6 1 3 2 2:4 5 14. Ózd 6 13 2 4:8 5 15. Budafok 6 1 3 2 3:8 5 16. Szállítók 6 2 — 4 5:8 4 17. Autóbusz 6 1 2 3 4:7 4 18. Bp. Spartacus 6 11 4 3:6 3 J égre, győzelem ORMOSBANYAI BÁNYÁSZ —H. ÉTI 1:0 (1:0) Ormosbánya. 2300 néző. Vezette: Neubert dr. Ormosbánya: Romhónyi — Grega, Gere, Tollmayer, Ha- silló, Répás, Karászi, 'Alb­recht, Benkő, Pál, Tóth. Ed­ző: Bodola Gyula. A hazai csapat már az első percben megszerezte a veze­tést, és ez a gól két értékes pontot jelentett számára. Ré- pási labdájával Pál futott el, beadása a Honvéd kapuja előtt Karászi elé került, aki a hálóba lőtt. 1:0. Változatos, jó iramú játék követte a gyors ormosbányai gólt, ásás­ban helyzetek egyik kapu előtt sem adódtak. Nem sok­kal a félidő vége előtt a já­tékvezető Streniczelt kiállí­totta. Szünet után nagy iramban kezdett az ormosbányai együt­tes, a vendégek viszont szer­vezetten védekeztek. Mégis, az 55. percben Karászi előtt nyílt gólszerzési alkalom, a 71. percben ugyancsak ő hi­bázott jó helyzetben. A 83. percben Pál lövése szállt ka­pu mellé. Jók: Gere, Répás. Albrecht, Benkő, Tóth, (Farkas I*) Igazságos döntetlen NB 11. Közép csoport: közben sok szó esett a DVTK —Honvéd mérkőzésről, s ál­talában még azok is döntet­len eredményt vártak, akik figyelembe vették a diósgyőri csapat egyre jobb formáját. A Bp. Honvédből ezen a mér­kőzésen hiányzott Tichy, a bVTK-ban pedig nem ját­szott Szucsányi. A sérült já­tékos pótlása Diósgyőrött si­került jobban, mert az ifjúsá­gi válogatott Salamon nagy­szerűen helyettesítette a ko­rábbi hetekben szinte a me­zőny fölé emelkedő Szucsá- nyit. Jól bevált a diósgyőriek taktikai elgondolása is. Lát- ván, hogy a Honvéd milyen hihetetlenül nagy erőbedo­bással és lendülettel kezd, a DVTK az első 10 percben lát­hatólag a játék fékezésére tö­rekedett. Szervezetten, kitű­nően védekezett, és utána 2— S ^húzásból álló gyors, korsze­rű támadásokkal veszélyes helyzeteket teremtett a Hon­véd kapuja előtt. Szinte min­den akciónál úgy széthúzták a Honvéd védelmét, hogy tetszés szerint jutottak el a 16-osig. A négy remek gólon kívül két kapufát is lőtt a DVTK, és három-négy száz százalékos gólhelyzetet kiha­gyott a csatársor. A diósgyőri győzelem tehát ilyen arány­ban is megérdemelt, s az eredmény csak azok részére tekinthető meglepetésnek, nkik nem látták a 90 perces nagy küzdelmet a ragyogó futballmeccset. ’A Honvéd hosszú időn át egyenrangú el­lenfele volt a DVTK-nak, az utolsó negyedórában azonban teljesen összeroppanl és ismé­telten csak azt lehet monda­ni: Bicskei nagyszerű kapus- teljesítménye és a DVTK csa­tárainak néhány elhamarko­dott megoldása mentette meg e .nagy hírű egyesületet a ka­tasztrófáiig vereségtől. Íme. a mérkőzés krónikája. Honvéd-rohamokkal kezdő­dött a találkozó, s már az el­ső percben Kocsis lőtt mellé, h’ajd lesről indult el a jobb­összekötő, de Tamás mentett. Az 5. percben Tussinger a kapu fölé fejelt. Nagy erővel rohamozott a Honvéd, mégis a Diósgyőr szerezte meg a veze­tést. A 7. percben Salamon vitte fel a labdát, ügyesen a bal oldalon lévő Sikorához ját­szott, a. csatár kiugrott a vé­dők közül, és laposan a bal első sarokba bombázott. 1:0 a DVTK javára. A gól után változatos lett a Játék, egyre jobban feljött a DVTK, és néhány tetszetős támadást vezetett. A 15. perc­ben Sikora—Hajas adogatás Végén a jobbösszekötő lövését Védte Bicskei. Ellentámadás­hál Komora lőtt kapura, az Irányt változtatott labdát Ta­pias nagyszerűen védte, maid Bálámon beadását húzta le 1. 111. kér. 4> 3 — 1 9: 1 6 2. Borsodi B. 9 2 — 4: 1 6 3. Kzó 9 2 — 11: 4 6 4. Almásfüzitő 4 3 — 1 5: 2 6 5. evtk 4 2 1 1 6:2 5 6. Kazincbarcika 4 l 3 — 4: 3 5 7. Nugybátony 4 2 1 1 3: 3 5 8. Salgótarján 4 1 2 1 2: 2 4 9. Rudabánya 4 1 2 1 3: 4 4 10. Sárisáp 4 1 1 2 3: 4 3 11. BEAC 4 í 1 2 4: 8 3 12. Kistereny« 4 1 1 2 2: 7 3 13. H. ÉTI 4 1 — 3 6: 4 2 14. Esztergom 4 • 2 2 4: 6 2 15. Ormosbánya 4 1 — 3 1: 7 2 16. Sz.-fehérvár 4 1 — 3 1:10 2 A megyei I. e. labdarúgó bajnok ág állása: 1. Sárospatak 4 4 — — 11: 1 8 2. S. Spartacus 4 4 — — 16: 2 8 3. H. Trencsényi J. SE 4 4 — — 10: 2 8 4. Tállya 4 3 — 1 5: 3 6 5. Szerencs 4 1 2 1 4: 2 4 6. T.-szcderk. 4 1 2 1 7: 6 4 7. M. Üveggyár 4 ■> — 2 8:10 4 8. Királd 4 1 1 9 4: 4 3 9. Farkaslyuk 4 1 1 2 5: 6 3 10. S. MÁV Vabas 1 1 1 2 4:11 3 11. M. AKÖV 4 1 1 2 2: 7 3 12. Putnok 4 1 1 2 2: 8 3 13. Szirmabcs. 4 1 — 3 4: 7 2 14. Hejőcsaba 4 1 — 3 4: 8 2 15. Felsőzsolca 4 — 2 2 1: 7 2 16. Izsófalva 4 1 3 3: 6 1 KISTERENYE1 BÁNYÁSZ —BORSODI BÁNYÁSZ, 0:0 Kisterenye. 1000 néző. Ve­zette: Pásztor. Borsodi B.: Vörös — Sza­kács, Benkő, Négy esi, Katona, Nyíri, Verebélyi, Csipke, Laczkó, Lukács, Baranyi, Ed­ző: Hollányi Béla. Nehéz, csúszós talajú pá­lyán meglehetősen alacsony színvonalú mérkőzést hozott a két bányászcsapat találko­zója. A hazaiak óriási lendü­ittcl kezdtek, azonban fél óra elteltével egyre több támadást vezetett a Borsodi Bányász. A játék azonban csupán a kél 16-os között hullámzott, gólhelyzet szinte egyik kapu előtt sem adódott. A sajó- szentpéteri együttes ezúttal kissé halványabb teljesít­ményt nyújtott, mint egy héttel korábban. A döntetlen eredmény igazságosnak mond­ható. A Borsodi Bányászban Vörös, Négyesi, Nyíri és Ka» töna érdemel dicséretet Sok helyzet és egy ll-cs." VASAS IZZÓ — KAZINCBARCIKAI MTK 1:1 (1:0). Kazincbarcika, 3000 néző. KMTK: Ambrus — Köd- mön, Takács, Bencs. Tordai, Poszuk, Vécsei, Zustyák, Er- dősi, Fábri, Taliga. Edző: Papp József. A csúszós, felázott talaj szinte az egész mérkőzés ké­pére rányomta bélyegét. Nagy hibaszázalékkal, sok pontatlan átadással játszott mindkét együttes. Mégis, a mérkőzés nagy részében a hazai együt­tes támadott többet a Vasas Izzó Ködmön révén szerezta meg a vezetést, és a kazinc­barcikaiaknak ll-csböl sike­rült kiegyenlíteniük. A bünte­tőt Zustyák értékesítette. A gól után egyre többet táma­dott a KMTK, az eredmény azonban már nem változott. A hazaiak rohamoztak többet, és közelebb álltak a győzelemhez* mint a táblázat első felében, tartózkodó Vasas Izzó. Jókj Takács, Zustyák és Erdősi. Teke Ózdi Kohász-—Pápai Vasaa 5:3 (2501:2479) Nagyszerűen küzdött Pápán a Kohász, a számára még tel­jesen ismeretlen pályán. A pontokat Lezák, Varga és Gombos szerezte. Az ózdiak dobott fái: Lezák (437), Varga (429), Gombos (420), Baji (406), Velel (405), Tóth (404). Az első s'iőzelem özdi Kohász — Kecskeméti Dózsa 2:1 (2:0). Ózd, 3000 néző. Vezette: Orosz. Csaknem háromezren voltak kíváncsiak Özdon a mérkőzés­re. Játékosok, szurkolók nem tagadták, hogy az első győzel­met várták ettől a találkozó­tól. A Kohász valóban meg­szerezte mindkét pontját, de nagy küzdelem árán. A 4. percben Morvái mintegy 8 méterről teljesen üresen állva a kapus kezébe lőtt, majd a balszélső beadása szállt el a kifutó Balogh és a kapuiéi két-három méterre álló Kiss II. és Kasza feje fölött. Két­ségtelenül szerencséje volt a Kohásznak. A 20. percben Bozó lerázta őrzőit, átívelt a túlsó oldalra, és Angyal senkitől sem zavar­tatva 12 méterről a bal alsó sarokba bombázott. 1:0. A gól után is a Kohász tá­madott többet. Különösen a széleken vezetett támadások voltak veszélyesek. A második gól is ilyen támadásból szüle­tett.. Ismét Bozó tört ki, belőtt labdáját Fükő 18 méterről, kapásból a bal felsó sarokba lőtte, 2:0. Szünet után a 47. percben szépített, a Dózsa. Bal oldalon futott a támadás, az ózdi vé­dők hátráltak. Balatoni betört a 16-oson belülre, és a bal felső sarokba emelt.. 2:1. Ez­után változatosabb lett a küz­delem, bár a színvonal to­vábbra is igen alacsony ma­radt. A 66. percben Gál hibá­zott. A fürge Balatoni a 16- os vonaláról fordulásból a fel­ső lécet találta eL Azután Bozó éles szögből leadott lö­vését fejelte ki az üres kapu­ból Dobó. A befejezés előtt 3 perccel Kiss II. nagy erejű felsősarkas bombáját Balogh bravúrral tolta szögletre. Nem volt jó a játék. A Ko­hász középpályás játékosai igen mérsékelten szerepeltek. A pálya közepét átengedték az ellenfélnek. Nem követték a támadásokat, bizonytalan­kodtak a szereléseknél. A má­sodrk félidő második felében a vendégek igen feljavultak, de csatáraik a legbiztosabb helyzeteket is kihagyták. Özd: Balogh—Gál, Frenkó, Murányi, Budai, Várallyai, Za­lai, Bozó, Pochner, Fükő, An­gyal. Közülük Frenkó, Fükő és a második félidőben Ba­logh teljesítményét lehet ki­emelni. A játékvezető bizony­talankodott. Vincze Zoltán Siker, idegenben nUDABÁNYAl ÉRCBÁNYÁSZ—BEAC 2:0 (0:0) Budapest, 150 néző. Vezet­te: Szabó. Rudabanya: Dezső — Barta 1., Somogyi, Barta II., Kony­ha, Palatics, Markó, Tamási, Szalkó, Gulyás, Gál. Edző: Kocsis Rudolf. Rudabányai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, mégis az első veszélyes helyzet a 9. percben a vendégek kapuja előtt adódott. Jobb oldali tá­madás végén nehéz helyzet­ben tisztázott a rudabányai védelem. A 19. percben nagy helyzet maradt kihasználatla­nul. Gál kapta a labdát, s már csak a kapussal állt szemben, de mellé lőtt. A 25, percben Tamási szerezhetett volna gólt, de ő is a kapd mellé lőtt. Szünet után ismét a Rudabánva kezdeményezett, A sorozatos támadások ekkor már eredménnyel jártak, Aá 50. percben Palatics jól elta-* Iáit lövése után a labda véd- hetetlenül vágódott a hálóba, 1:0. A 60. percben ismét for­más rudabanyai támadás ré­vén Gál volt eredményes. 2:0, A bányászcsapat többet tá­madott, mint a BEAC, és helyzetei alapján megérde­melten győzött. Jók: Somo­gyi, Szalkó, Palatics és Gu­lyás. Megyei I. osztály A megyei I. osztály elmúlt vasárnapi mérkőzésein a hazai csapatok győztek. így különö­sebb meglepetés nélkül zajlott le a forduló. A három éllovas folytatta pontgyüjtését. Talán csak a H. Trencsényi J. SE nehéz hazai győzelme látszik némi meglepetésnek a tabella Ismét egy értékes pont DEBRECENI VSC — MISKOLCI VSC 0:0. Debrecen, 5000 néző. Vezet­te: R adó. MVSC: Miskolczi — Krom- paszky, Buna, Luczó, Szend- rei, Marosi, Filetóth, Maróti, Szőnyl, Kiss. Buczkó. Edző: Nagy György. Miskolci támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, és már az első 10 percben két szép ak­ciót láthatott a hazai közön­ség. Először Marosi átadásá­val Buczkó ugrott ki, azonban a 11-es pontnál a hazai ka­pus vetődéssel tisztázott. Nem sokkal később Krompaszky tört előre, 20 méterrel a ka­putól felvágták, a szabadrú­gást a jobbhátvéd végezte el, a labda a bal kapufáról pat­tant ki. A következő 10 perc izgalmas eseményekkel telt el. A debreceni Tóth III. ment el a védők között, lövése után a labda az oldalhálóba vágó­dott. A másik oldalon Marosi lövését védte Németh, Mis­kolczi kapus pedig két szög­letet hárított. A 27. percben Filetóth az alapvonal közelé­ben elvette a labdát a hátvéd­től, kapura tört, az ötös sar­kán felvágták, de a játékve­zető nem fújt. Ezután debre­ceni gólhelyzet adódott. Tóth I. 8 méterről fordulásból ka­pura lőtt, Miskolczi azonban kiütötte a labdát. Szünet után debreceni roha­mok vezették be a játékot. Tóth III. beadásszerű lövését Miskolczi a léc alól ütötte ki. Nem sokkal később izgalomra adott okot, hogy Luczó és Buna összefutott, a két védő elesett. Tóth III. elment, Mis­kolczi kifutott, a csatár a ve­tődő kapusba lőtt. A kipattanó labda ismét Tóth III. elé ke­rült, másodszori lövését lábbal hárította Miskolczi. harmad­szorra pedig a csatár csúnyán fölé lőtt. Ezután kissé esett a játék irama és a színvonal sem haladta meg a közepest. Esemény volt Buczkó nagy lö­vése, amelyet a hazai kapus ügyesen hárított. Az utolsó negyedórát két gólhelyzet tette izgalmassá. A 86. percben a fedezet. Bernét tört előre, Miskolczi azonban hárította labdáját. Egy perc­cel később Filetóth teljesen tiszta helyzetben kapura tört, Németh kifutással mentett Izgalmas, de csak közepes színvonalú és iramú mérkő­zést hozott a két vasutas együttes találkozója, a gól­helyzetek és a játék képe alapján a döntetlen eredmény igazságosnak mondható. Az MVSC-ben ezen a mérkőzésen Miskolczi, Buna. Maróti. Ma­rosi és Filetóth játszott az át­lagosnál jobban. végén álló Izsófalva ellen. A S. Spartacus pedig Farkas­lyuk ellen aratott újabb győ­zelmet, így továbbra is meg­őrizte helyét a táblázat élén. Nagyarányú győzelem szü­letett a Tiszaszederkény—Sí MÁV találkozón is. Nem ke­vesebb, mint 9 gólt láthattak a hazai nézők. A Hcjócsaba, a Putnok és a Szerencs meg­szerezte első idei győzelmét. Közülük a Putnok a szomszé­dos és jó képességű Királdot, a Hejőcsaba pedig a miskolci helyi rangadón a M. Üveg­gyárat fektette kétvállra. Tály- lya „sima” győzelmet aratott a még mindég gyengélkedő Felsőzsolca ellen. Eredmények: Tiszaszeder*' kény—S. MÁV Vasas 7:2^. Putnok—Királd 1:0. S. Spar­tacus—Farkaslyuk 4:0, Tállya —Felsőzsolca 2:0, Sárospatak —Szirmabesenyő 2:0, Hejóiw ba—M. Üveggyár 3:0, Honved Trencsényi J. SE—Izsófalva 2:1, Szerencs—M. AKÖV 3:0. Gar, Aszlalifenfsz J61 sikerült járasd spartakiad­versenyts rendeztek a sátoraljaúj­helyi járásban. Az asztalitenisze­zők; férfi mezőnyében húszán in­dultak. Eredmények. Férfi egyéni: 1. Palásti (Pálháza), 2. Koró (Széphslom). 3. Nagy G y. (Pál­háza). Férfi páros: 1. Kóró—Lu­kács (Széphalom). 2. Laczkó—Sárt (Viss), 3. Nagy—Palásti (Pálházajá Csapatverseny: 1. Vlss, 2. Palhacxj X. Széphaloru. DIÓSGYŐR—BP HONVED 4:1 (1:1) Kispest, 10 000 néző. Vezet­te: Soós G. DVTK: Tamás — Kovács, Szigeti, Kiss, Gál, Salamon, Ruttkai, Hajas, Szurgent, Sikora, Vass. Edző: Szabó Pál. Ez az eredmény a forduló meglepetésének számit. Hét Bicskei. A 18. percben egy összecsapásnál Gál megsérüli, levitték a pályáról, de néhány perces ápolás után visszajött. A 20. percben Tamás két ve­szélyes lövést hárított. A má­sik oldalon a kapura törő Szurgentot Tussinger csúnyán felvágta. A 24. percben diós­győri szabadrúgás után Ha­jas lövése lepattant a védők­ről, másodszorra a jobb sarok fölé lőtte a labdát-. A 27. percben Tamás kifutással mentett Kocsis elől, majd a lepattanó labdát Salamon a kapu torkából vágta ki. El­lentámadásnál Sikora lövése a jobb kapufa mellett suhant el, majd Bicskei kifutással tisztázott a diósgyőri csatá­rok elől. A labda Sikora elé kei-ült, de a csatár néhány lépésről fölé lőtt. A 30. percben kiegyenlített a Honvéd, Tajti szabadrúgá­sát Tamás kiütötte, a labda Nagy Antalhoz került, ő má­sodszor is középre lőtt, és a befutó Tóth K. lábáról a lab­da a hálóba perdült. 1:1. Szünet után Honvéd-roha­mok következtek. Mintegy negyedórán keresztül beszo­rult a DVTK, de remekül vé­dekezett. Kocsis lövését hárí­totta Tamás, majd egy ellen- támadásnál Bicskei Szurgent lábáról szedte le a labdát. Ezután ismét két Tamás-vé­dés következett. A 60. percben zépcsatár tiszta helyzetben hibázott. Sorozatos diósgyőri rohamok következtek, s a 84. percben Ruttkai a kifutó Bics­kei mellett a hálóba lőtt. Közben Sikora a bal kapufát találta el. A 86. percben Szur­gent ugrott ki, és megszerez­te a negyedik gólt. Nem sok­kal később Vass tiszta hely­zetben a bal kapufára vágta a labdát. A DVTK-ban ezen a mér­kőzésen szinte nem volt gyen­ge pont. Sikora, Gál és Hajas időnként a mezőny fölé emel­kedett. A védelemben Tamás, Kovács és Szigeti bizonyult a legjobbnak, Salamon másod­szori bemutatkozása is jól si­került, Ruttkai nagyszerűen, hasznosan játszott, Szurgentot nagyon fogták, de így is volt néhány ügyes húzása, Vass különösen szünet után ját­szott jól. Soós G. játékvezető kifo­gástalanul. igen jól bírásko­dott. Paulovils Ágoston