Észak-Magyarország, 1967. április (23. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-06 / 80. szám

«^»utorioa, iwtn. április 6, ESZ A K M A GT A KO RSZ A G ii HB l iSása SZEGED—DIÓSGYŐR 2:2 (2:1) Szeged, 10 000 néző. Vezet­te: Szilvási. ,? D VTK: Tamás — Kovács, Szigeti, Kiss, Gál, Szucsányi, Ruttkay, Hajas, Szurgent, Si- kora, Vass. Edző: Szabó Pál. Az eredmény semmiképpen sem tükrözi a mérkőzés ké­pét. Ez a véleményük azok­nak, akik elkísérték a DV- TK-t. A csapat vezetőinek véleménye szerint .nemcsak az idei bajnokság, hanem az utóbbi évek legjobb játékát nyújtotta Szegeden a Diós­győr, mégis meg kellett elé­gednie a döntetlen ered­ménnyel. Pedig legalább íél tucatra való gólhelyzetet ho­zott össze az együttes, cs a két gólon kívül néhány kapu­fát is lőtt. A hazaiak viszont a diósgyőriek egyetlen meg­ingását jól kihasználták, dön­tő helyzetben, és csaknem a maguk javára fordították a mérkőzés sorsát. Az első fél­időben még vezetett néhány támadást a Szeged, de szünet Után egyértelmű fölényt har­colt ki a DVTK. Az elöl tar­tózkodó három gyors diósgyő­ri csatár szinte megoldhatat­lan feladatot jelentett a sze­gedi védőknek. Szurgenlei, és Sikorát egyszerűen nem tud­ták tartani, de régi napjaira emlékeztetőén játszott Vass is. És igen jól támogatta a csatársort az irányító szerep­körrel megbízott. Hajas és az egész pályát bejátszó, időn­ként valósággal a mezőny fö­lé emelkedő Szucsányi. Ó és Szurgent bizonyult a mezőny két legjobb emberének. A második félidőben szinte min­den diósgyőri akció kapura- lövéssel fejeződött be. Sok dolga volt a remekül védő Ko­rányinak. A Diósgyőr ezúttal kifogástalanul játszotta a 4— 2—4-es rendszert, • sőt, időn­ként még a jobbhátvéd Ko­vács is előretört, és jó be­adásait nehezen hárították a szegedi védők. Szünet után három esetben les címén ál­lította meg az egyik partjel­ző a diósgyőri csatárokat — biztos gólhelyzetben. A mér­kőzés említésre méltó ese­ményei a következők voltak: t. perc: A labda a bal ol­dalon kiugró Szurgenthez ke­rült. a csatár nagy lövést küldött kapura, és a labda a vetődő Korányi mellett a há­lóba vágódott. 1:0. Nem sok­kal később a gólhelyzetben lévő Sikorát tartotta fel Kő­vári, majd egy hazaadás oko­zott gondot a szegedi kapu előtt. 17. perc: Hajas megszerez­te a labdát, s a kapujából ki­mozduló Korányi mellett ügyesen kapura lőtt., a labda a jobb kapufáról pattant visz- sza. 34. perc: Pusztai az alap­vonal közeléből lőtt középre, a labda a jobb kapufáról be­pattant. 1:1. A félidő utolsó percében Kozma megszerezte a vezetést. 2:1. 55. perc: Ruttkay szerezte meg a labdát, Szurgenthoz játszotl. a középcsatár két csel után. a kimozduló Ko­rányi mellett a hálóba lőtt. 2:2 67. perc: Szurgent jó hely­zetben fölé lőtt, 75. perc: Sik'ora elől kifu­tással mentett a kapus. A DVTK-ból ezen a mérkő­zésen Szurgent és Szucsányi a mezőny fölé emelkedett, a védelemben Szigeti és Kovács tűnt ki, nagyon jól játszott még Hajas, Vass és Ruttkay is. Szilvást játékvezető a. lesek megítélésénél túlságosan part­jelzőire támaszkodott. t. Ferencváros 5 5 _ — 13:3 IC 2. U. Dózsa 5 4 — 1 15:2 8 3. Vasas 5 3 1 1 10:4 7 4. Diósgyőr 5 3 1 1 8:7 7 5. Győr 5 2 2 1 9:7 6 6. Bp. Honvéd 5 2 2 1 9:8 6 7. MTK 5 1 3 1 6:5 5 8. Dunaújváros 5 2 1 2 6:7 5 9. Szombathely 5 2 l 2 6:10 5 .10. Komló 5 2 — 3 9:ll 4 ti. Pécsi Dózsa 5 1 2 2 3:5 4 12. Salgótarján 5 2 — 3 6:10 4 13. Szeged 5 —* 4 1 4:7 4 14. Tatabánya 5 1 1 3 8:ll 3 .15* Eger 5 — 1 4 3:8 1 16. Csepel 5 — 1 4 1:11 1 Az KB L B állása 1. Széke >fv. 3 3 2 — 6:2 8 2. Oroszlány 5 3 2 — 11:7 8 3. MA VÁG 5 3 1 1 9:2 7 4. BVSC 5 2 2 1 9:1 6 5. MVSC 5 2 1 2:1 6 6. Egyetértés 5 2 * 1 7:4 6 7. Bp. Előre 5 1 4 — 4:3 6 8. Pécsi B. 5 2 1 2 3:3 5 9. Várpalota 5 2 1 2 6:7 5 10. Kecskemét 5 ; 1 2 5:7 5 11. DVSC 5 * 1 2 4:8 5 12. Szállítók 5 ■> — 3 5:6 4 13. Dorog 5 1 2 2 2:3 4 14. Nyírcgyh. 5 1 2 2 2:4 4 15. Budafok 5 1 2 2 3:8 4 16. Ózd 5 — 3 2 2:7 3 17. Bp. Spartacus 5 1 — 4 2:5 2 18. Autóbusz h —1 3 2:6 2 ISagyszcrű győzelem idegenben KMTK—ESZTERGOMI VASAS 2:1 (0:0) Esztergom, 1400 néző. Ve­zette: Alberti. KMTK: Ambrus — Köd- mön, Bencz, Takács, Tordai, Poszuk, Vécsei, Taliga, Szu- csák, Erdösi, Jenei. Az első félidőben a hazaiak kezdtek jobban, azonban ha­mar feljött a KMTK. A ven­dégek szervezetten védekez­tek, és gyors, rajtaütésszerű rus, Vccsci cs Jenci ellentámadásokra törekedtek. I tűnt ki. Az esztergomi csapat sokat hibázott a kapu előterében. Szünet után fokozódott, az iram, cs a kazincbarcikai együttes egyre többet táma­dott. A 70. percben Bencs egy 11 -est hibázott, majd ka­pu előtti kavarodásnál az esz­tergomi Takács öngólt véteti- A 85. percben Jeneit rekla­málásért a játékvezető kiál­lította. A kazincbarcikaiak második gólját Vécsei szerez­te. A csapatban ezúttal Amb- játéka Nem megy az Ormosnak.. EVTK—ORMOSBÄNTA 3:0 (1:0) Ady Endre út, Vezette: Körösi. NB II. Közejj^csoport 1. Borsodi B. (Y)l 1 — 4!l 5 Z. 1/1.6 \3'Z 1 — 10:3 5 MVSC—DOROG 1:0 (0:0) Miskolc., 3000 néző. Játék­vezető: Pusztai. Hosszú szünet után ismét bithonában, a. Szirma utcai ■sporttelepen játszott az MV- “C. Ezúttal nemcsak jó já­tékkal. hanem nagyon értékes győzelemmel örvendeztette tóeg népes szurkolótáborát. A Pályának használt a karban­tartás, hiszen nagyszerű tala­te Ilku. Ellentámadásnál Bar- talos lőtt kapura, Miskolczi a jobb felső sarokból ütötte ki a labdát. Ismét az MVSC vette át a kezdeményezést, Krom- paszki előretörése okozott gondot a dorogi védőknek, majd ugyancsak ő lőtt ka­pura. A 20. percben, egy do­rogi támadásnál a balszélső Bartalos megsérült, néhány percig ápolták, majd ismét visszatért a pályára. Nem Ion kezdődött a két csapat találkozója. Az MVSC Össze- “uítása: Miskolczi — Krom- P^zki, Buna, Szendrei, Sau- í?rt, Maróti, Marosi, Osváth, Kiss, Filetóth, Buczkó. Edző: Na0y György. ..Az MVSC játékosai a mér- Kozés előtt fogadkoztak, hogy e‘jcs erőbedobással küzdenek jó képességű Dorog ellen. . * a mérkőzés, mint többen ® Mondták, az egész bajnok- ,a,g kiemenetelét nagyon be­másolhatja Hazat támadásokkal kezdő- ,ott a játék. Filetóth 15 mé- ,?:res lövése volt az első em- j !(!s#g méltó esemény, majd '■'SS nyolc méterről lőtt ka- j|Ura, a labda azonban le- Pattant a jól tömörülő dörö­gj Védőkről. Láthatólag meg- ePt>. a vendégcsapatot, hogy. *■* MVSC nem rendezkedik be '’fékezésre, hanem többnyire ?, támadásokra összpontosít. 7*. egyébként már az össze- r"‘hisból is kitűnt, hiszen Ma­rót! Filetóth harcban a labdáért. sokkal később szép hazai tá­madást les címén állított meg a játékvezető. A 27. percben Buczkó sérült meg. de rövid ápolás után ő is visszatért. A 30. percben gólszerzési lehetőség nyílt a hazat csatá­rok előtt. Jobb oldali szöglet- rúgásnál Osváth egy lépésről a gólvonal elé fejelte a lab­dát, s a dorogi védők hárítot­tak. A 35. percben, Immár ki tudja hányadszor, ismét Krompaszki tört előre, 17 mé­terről nagy lövést küldött ka­pura, Ilku szép vetődéssel ki­ütötte a labdát a bal felső sarokból, majd egy szabadrú­gást hárított a bányászcsapat kapusa. Szünet után még nagyobb j lendülettel rohamozol! a hazai együttes. A 47. percben Kiss három védőt kicselezett, de lövését Ilku kiütötte. A 48. percben Marosi üres kapu mellé fejelt, majd egy ellen- támadásnál Lakics lövését há­rították a hazai védők. A 76. percben Buczkó jó helyzetben nyolc méterről fölé lőtt. Hor­váth pedig a kifutó Miskol- cziba vágta a labdát. A 80. percben Simon a gólvonalon mentett. A 85. percben Maro­si, Kiss, Osváth adogatás után a szélső lövésébe Ilku belenyúlt, a kipattanó labdát azonban Filetóth estében a hálóba vágta. 1:0. A rendkívül nagy iramú, időnként jó színvonalú mér­kőzésen a támadó szellemben játszó MVSC megérdemel­ten győzött. A csapatban Krompaszki, Miskolczi. Szend­rei és Kiss játéka emelkedett ki. Pusztai jól bíráskodott. Paulovils Ágoston 3. Nagybátony 3 2 1 — 3:1 5 4. Salg. Koh. 3 1 2 —■ 2:0 4 5. III. kér. 3 ■» — 1 Cl 4 6. Almásfűz. 3 2 —■ 1 4:2 4 7. Kazincbarcika 3 1 2 — 3:2 4 8. EVTK 3 1 1 1 4:2 3 9. BEAC 3 1 1 1 4:6 3 10. H. ÉTI 3 1 —­2 6:3 2 11. Esztergom 3 2 1 4:5 2 l?„ Kisterenye 3 1 — ? 2:7 Z 13. Buda bánya 3 2 1 1:4 7 14. Szf. MÁV 3 1 — 2 1:5 2 15. Sárisáp 3 1 2 1:4 1 16. Ormosbánya 3 3 0:7 ­A ? NT* m. Északi csoportjának áTlása, 1. Edclény 3 3 — — 4:0 6 2. Sírok 3 2 1 — 3:9 5 3. H. Kinizsi 3 2 1 — 4:2 5 4, MEMTE 3 2 1 — 5:3 5 5. Egercschl 3 1 2 — 4:2 4 6. M. Honvéd 3 ? — 1 4:3_ 4 7. Gy. Honvéd 3 1 1 1 4:3 3 8. Gy. Spart, 3 1 1 1 3:3 3 9. Pefőfib. 3 1 — 2 3:3 2 10—11. MÁV RÁC 3 1 — 2 2:3 2 INI. Bányász 3 1 — 2 4:6 2 12—14. Gy. Izzó 3 —­2 1 2:4 2 Somsály 3 —­2 1 1:2 2 Szuhavőlgy 3 1 — 2 2:4 2 15. Alberttelep 3 — 1 Hl 1:3 1 16. MEAFC 3 — — i 2:7 — Megyei I. ä 1. Sárospatak 3 3 — 3.1 6 2. Mezők. IL 3 3 — —• S:J 6 3. S. Spartacus 3 3 — — 12:2 6 4. M. Üveggyár 3 2 — t 8:7 4 5. Tállya 3 2 «•« 1 3:3 4 6. Farkaslyuk 3 1 1 1 5:2 3 7. Királd 3 1 1 1 4:3 3 8—9. M. AKÖV 3 1 1 1 2:4 3 S. MÁV Vasas 3 1 1 1 2:4 3 10. Szirmab. 3 1 — 2 4:5 2 11. Szerencs 3 — 2 1 1:2 2 12. Felsőzsolc* 3 2 I 1:5 2 13. Tiszaszed. 3 — 2 1 9:4 2 I 14. Izsófalva 3 — 1 2 JM 1 15. Putnok 3 — 1 2 1:8 1 16. Hcjőcsaba 3 3 1:8 — i Ormosbánya: Romhányi — Karászi, Gore. Tolmájer, Ben- kő, Pál, Valeán, Albrecht, Szálkái, Komlósi, Tóth. de a vendégeknek nem stkö> | rült kihasználniuk. Befolyá­solta a találkozót, hogy 0:0- 1300 néző. : ná] egy szabályos ormasbá- I nyal gólt nem adott meg a í játékvezető. Szünet. után visszaesett a Bányász, a hát­védek ezúttal is néhány sú­lyos védelmi hibát követtek i el, az erzsébetiek pedig jól Váltakozó játékkal kezdő- j kihasználták a helyzeteket. A dött a mérkőzés, s az első 20 | gólarány túlzottnak mondha- percben a bányászegyüttes j tó. Góllövők: Halter (21; Hor- enyhe mezőnyfölényt harcolt váth. Az. ormosbányai együt- ki. A kapu előtt is adódott j lesben Gere, Karászi es PéÜ néhány gólszerzési lehetőség, játszott az átlagosnál jobban. Egy ponf, amely Itriíőí ér,.. XAGTBlTOWI BÄNYÄ5Z 1 Kis szerencsével Ivét esetbe* —RUDABANYAI j is megszerezhették volna a f.RCBÁ NY ASZ 1:1 (0:0) j vezetést. Ebben az időszak­i ban a szél is támogatta a ha- Kaffybátony. 900 néző. Ve- ! zaiakat. Az Ércbányász szünet zette: Csernefalvú után a 76. percben megszerez­Sajószentpéter, 1500 néző. B. Bányász: Vörös — Sza­n csat: kozó akár PÉCSI BÁNYÁSZ—ÓZDI KOHÁSZ 2:0 (1:0) Pécsújhely, 4000 néző. Ve­zette: Bana. Űzd: Balogh — Gál, Fren- kó, Murányi, Budai, Váraly- lyai, Zalai, Fükö, Széles, Pochner, Angyal. Az ózdiaknál két változás történt. A fiatal Pochner, il­letve a régi sérüléséből még csak most felépült Budai fog­lalta el az elmúlt vasárnap megsérült ősi és Bozó helyét. Az ózdi fiúk úgy léptek pá­lyára, hogy az eddigi sikerte­lenséget Pécsett feledtetik. Nagy volt az akarás, a já­tékot és az iramot is az óz­diak irányították. NE Mis, Északi csoport Ru da bánya: Dezső — Barta te az első gólt, s már úgy I., Somogyi, Barta II., Kony- j nézett ki, "hogy tartja at ha. Palatics, Markó, Tamási, j eredményt, amikor a 81. perc- Szalkó, Gulyás. Gál. j ben a hazaiak kiegyenlítet­A szél segítségével játszó j tek. A döntetlen, a mérkőzés hazai csapat az első félidőben , képe alapján, igazságosnak enyhe fölényt harcolt ki. vi- j mondható. Góllövők: Gál. il* szont a rudabányaiak szórvá- j letve ICozik. Jók: Szalkó la nvos támadása veszélyt jelen- mezőny legjobbja), Barta II* tett a nagybátonyi kapura, i Somogyi, Konyha. Első be!ycn a Báinász J J / BORSODI bányász — m. na. Nyíri, Verebélyi, Csipke; \y/' her. TTVE 1:0 (1:0) Laczkó, Lukács, Bárányi. Meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott az egyre jobban formába lendülő Bor­sodi Bányász az elmúl! vasár­nap. A jóiramú és végig igen sportszerű találkozón, ha á csatárok kihasználják a kínál­kozó gólszerzési alkalmakat, ár nagyobb arányban is győzhetett volna a hazai csa­pat, azonban a mérkőzést el­döntő egyetlen gólt is nehe- ., | zen szerezte meg. A Borsodi lai küldte kapura, majd az Bányászban Nyíri a mezőny állandóan támadásban lévő fe­kete-fehérek érvénytelen gólt értek el. Pochner a 15. perc­ben lyukon szöktette An­gyalt. A szélső a 16-os vona­lon mellell maga elé csúsz­tatta, és mielőtt a labda föl­det ért volna, a bal sarokba lőtte. A játékvezető kezezés címén nem adta meg. Tovább­ra is a Kohász támadott, de a csatárok a kapu előtt so­kat tartogatták a labdát. A 34. percben a pécsi balszélső keresztbe vágott egy ártatlan­nak látszó labdát. Az üresen álló Opova belsővel az ózdi hálóba lőtt. 1:0. Szünet utón kiegyensúlyo­zottabb lett a játék." A ko­hász sokat támadott, de mint­ha elhagyta volna önbizalma. A 80. percben a lesen álló Opova a kifutó kapusba lőtt. a kipattanó labdát a befutó Bencsik értékesítette. 2 0. Az utolsó tíz percben újból nagy- hajrát vágott ki 3 Kohász. Zalai II., Vórallyai és Fükő egy-egy lövése jelezte fölé­nyét, de az eredmény nem változott. Az ózdiak javuló játékkal rukkoltak ki Pécsett, de még mindig nem találtak önma­gukra. Ebben a sok sérült is közrejátszott. Legfőbb hibá­juk továbbra is fennáll: álló futballt játszanak, a kapura aHg jelentenek veszélyt. Az ózdiak közül Frenkó és \ ár- a’lyai játéka emelkedett az átlag fölé. A játékvezető többször elengedte a pécsie­ket leshelyzetből­Vihcie Zoltán Az első veszélyes lövést Za­legjobbja volt. dicséret illeti Vörös, Benkő és Baranvi tet- jesítményét is. A góH_„C&Í4ike^ szerezte. IVemzel1 ü/i kosárlabda mérkőzés Ma délután 17 órakor nem­zetközi női kosárlabda-mér­kőzés lesz a Kilián Gimnázi­um tornatermében. Az olasz válogatott .látszik a DVTK- val. A vendégcsapatban sze­repel a kilencvenszeres válo­gatod Pausich. a hatvannyolc- szoros válogatott Geroni és a hatvankétszeres válogatott Grisodó is. tóti és Marosi tipikusan tá- r.Y*c’ó fedezet. így hát időn- h* a hazai csapat hat em- ,Jtól is rohamozott. Sói. elő- ^ húzódott a jobbhátvéd tónipaszki is. így " volt a 10. , ■"'ben. amikor a jobb olda­lai1 *elfutott. Csőri szabály­i.,arnit szerelte, szabadrúgás ■'felkezett. A jobbhátvéd «’erejű lövését szépen véd­Mt.knlrl EMTE — Gyöngyösi Spartacus 3:2 (0:0). Népkert. 500 néző: Vezette: Antal I. MEMTE: szobony» — Mike, Ho- movlcs, Szatmári II-. Radácsl, Sza­bó, Szatmári X., Tömöl, Laczkó. Juhász, Pál. Az I félidő kiegyensúlyozott Já­tékot hozott, mindkét csapatnak adódott helyzete. A második fél­időben Títniöl nyitotta meg a gó­lok sorát, amelyre a vendegek Bácz és Trencsényt révén kettő­vel válaszoltak. A hazaiak lelkes Játékkal, az etőrehúződó Szatmári II. irányításával megfoidították a vesztésre álló mérkőzés állasat, A 28. percben Szatmári lőtt gólt, majd az ő szabarúgása után Ju­hász fejelt a hálóba. Jók: Szatmári, Juhász, Mike. Szuhavőlgy! Bányász — Petfifi- bánya 1:0 (1:0). Kurityán, 600 né­ző. Vezette: Megyeri. Szuhavőlgy: Balázs — G. Szabó, Virágh, Bla- hota, Biró, Kocsis, Menyhárt. Seszi ák, Sirakovics, Rácz. Szim- csák. A mindvégig többet táma­dó szuhavőlgy! együttes Szlmcsák góljával megérdemelten győzött. Jók: Seszták éa Szimcsák. Hatvani MÁV — Miskolci Bá­nyász. 2:0 (1:0). Hatvan, 1O00 néző. vezette: Sir. M. Bányász: Timár — Németh, Futó, Breuer, Varga, Megjci !. Ohzíály Deák. Domonkos, Szabó. Fehér, Krisztián, Vincze. Edző: Matisz I Tivadar. Kellemetlen, szeles idő- , ben került sor a két csapat talál­kozójára. A hazaiak a 21. és a 89. percben szerzett góljukkal meg­érdemelten nyertek a lélektelenül játszó bónyászcsapat ellen. Jók: Timár, Németh. «I- ry ) Egercschl — Somsály ip S.'msály, 200 néző, vezette: Fal- osik. Somsály: Kolenicska — sze­gedi. Deák. Istók. Énekes, Ten- geiv. Jónás, Zalai. Burkovics, Su­lyok, Leskő. Az első félidőben a vendégek támadtak többet, és Ke­lemen révén megszerezték a veze­tést. Szünet után nagy erővel ro­hamoztak a magukra talált hazai­ak, a csatárok azonban sok gól­helyzetet kihagytak. Jónásnak csak egyenlítenie sikerült. Jók: Kolenicska, Énekes, Jónás. Edelény — Alberttelep i;o (i:0). Albertelep. '500 néző, vez ette: Mik'ztai. Edéién}': Blrkás — Né- zics, Káli t„ Kiss. Szabó, Káli II., 1 Krist 'í. Bódvai. Papp, Bök. Sze- szák. Alberttelep: Lovász — Du- ] dás. Cslrmaz, Kristóf. Mocsrtlb n:. J Takács. Halász, Dudás u., mocs- ! nik l„ Kovács H.. Kovács X. Jő S iramú mérkőzésen a vendégcsapat ' a 18. percben Papp révén szerezte ) m M síp jól a OVI Sok helyzet és egy gól ^ vendégcsapatoknak jó napjuk 3 megyei i. osztály legutóbbi fordulójában. Négy csapat gyö* egy pedig döntetlen ered­ményt ért el. A Mezőkövesdi Hon­ved folytatta eddigi jó szerepléséit Sátoraljaújhelyről is biztos győ­zelemmel tért haza. A Spartacus- nak a második félidőben mutatott jó játéka is elegendő volt Felsó- rsotcan a nagy gólarányu g^öze» lemhez. A Sárospatak is haza vit­te Hejőcsabáról mindkét, pontok A Tállya nag>’ harc után megér« demelten győzött, Szlrmabesenyőn/ Nem várt nagyarány hazai győ­zelmet hozott a Királd — Tisza* szederkény, a Farkaslyuk — Putf \ M- Uve6gyár — M. AKOi találkozó. A forduló eredményei: r MA.* ~ Mezőkövesdi Honved 0:a Klrald — Tiszaszedtu-kélív 4:0. Fr- kaslyuk — Putm.k'^4:o. s-irma- besenyő — Tállya 0:1. Helőcsaba - Sárospatak 0:2. izsófalvj, — Sze­rencs 0:0. M. Üveggyár— M. akÖV 4:1. Vasárnap: Eelsőzso'ca — sa: lóraIjaújhelyi Spartacus u: i. R»r. NDK—Hollandia 4:3 (0:5) meg a mérkőzést eldöntő egyeUen . gólt. Az. alberttelépiek sok hely- j zetet kihagytak. Jók: Birkáa. Ká- , li I., Bök, illetve Csdrmaz. Mocs- j nik. Gyöngyös! Honvéd — Miskolci Honvéd 2:0 (0=0)- Gyöngyösön * mintegy 500 n.’ző előtt került sor a két honvéd együttes bajnoki mérkőzésére. A miskolci csapat sok gólhelyzetet hagyott ki, s a hazaiak az utolsó ti?, percben el­döntötték a találkozó sorsát.. Jók: Homródi. Dienes és Sáfrány. Gyöngyösi Vasas — Hatvani Ki­nizsi 0:0. Gól nélküli döntetlent, hozott a hevesi rangadó, melyen , a hazai csapat többet támadott, a hatvaniak viszont Jól védekeztek. Sirokl Vasas — MEAFC l* Miskolc-Egyetemváros, 600 néző, vezette: Koncz. M. Egyetem: sza­bó L. — Langmär, Szabó S-. “J vári. Kállai, Kuttor. Gyurácz, Vasvári. Ha finer. =za- bó z. Edző: Kovács Jó»ef. A neiy retek alapján akár nW győzhetett volna « Az ellenfél csak «Äa“Terc" óróban Jön fel. Cél > hitelezés előtt érte ej. Mar a harmadik klSérl ba! j szerencse a MEAFC-ok j Javuló játék ellenére is