Észak-Magyarország, 1967. március (23. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-19 / 67. szám

Vasárnap. 1967. március 19, ÉSZAKIM AG V A RORSZAG ) I A Miskolci Patyolat Vállalat értesíti Megrendelőit. Itoßtf az alábbi fióküzletekben 72 órás gyér »tisztítást vállal 1. sz. fiók Győri-kapu 50 sz. 13. sz. fiók Bajcsy-Zs. u. 20 sz. 16. sz. fiók Kiiián-Déi, Kandó K. u. Bányászati Epitó Vállalat Budapest, I., Iskola u. 13. változó munkahelyre felvételre keres VIZ-, FŰTÉSSZERELŐKET, AUTOGÉN HEGESZTŐKET ÉS BETA NITOTT SEGÉD >1U N KASOK AT. Bérezés országos norma szerint -f 15 százalék idény­pótlék. Külön élést fizetünk vidéki munkahelyeinken, étkezést és munkásszállást biztosítunk. Jelentkezés fenti címen személyesen, vagy levélben. A Putnokl Gépjavító Állomás D—4—K típusú traktorok főjavítására megrendelést fogad eL Igényeket a beérkezett megrendelések sor­rendjében, cseretraktoros rendszerben tudjuk teljesíteni. A javítás maximált áron történik, termelő- szövetkezeteknek 50 százalékos kedvezményt adunk. Ugyancsak vállaljuk alumínium öntéssel készíthető gép- alkatrészek 500 db-on felüli tételben való legyártását rövid határidővel, UTV vetógéphenger, stb. Férfias c* b ó as ti hm sin kdaoku i méretes tevékenység folytatására AZONNALI BELÉPÉSSEL FELVESZÜNK. Jelentkezés: Miskolc, I., Déryné a 16. sz., I. em Miskolci Ruházati Ksz vezetősége Felhívás A Köztisztasági Vállalat a tavaszi nagytakarítás kere­tében az elmúlt évhez hasonlóan lomtalanítást végez a város területén. Eelhívja a vállalat a lakosság figyelmét tehát, hogy a házaknál előforduló felesleges lomokat, szükségtelen holmikat március 20—22-ig gépkocsival jól megközelíthető helyre elszállítás végett készítsék elő. Föld. építési törmelék, kerti hulladék, szénpor és más hasonló jellegű vagy szervesanyagot továbbra is csak külön megrendelés alapján szátlítunk. Miskolci Köztisztasági Vállalat Fcfemp’fÉlí a dohány lel'ásárlá* árát: szabolcsi es debreceni dohányét 25—30 százalékkal. Kertiéi 22. Szuloki és Havanna dohányét 33. a Hevesi zőlddohányét 50 százalékká I. A felemeli felvásárlási árak kedvezménye? természetbeni futtatások tngye- nes védószer és permetezést költségtérítés mellett érdé v mes dohányt termelni. Kössük meg mielőbb a dohány­termelés! szerződést. ! _____ D VTK — komló 3x2 (3x1) Súlyos vereség BVSC—Ósdi Kohász 3:0 (2x0) Nagy Ic^áiUdtftl támad & ili váloif (ott, 9 a vendé»ck ken „ .<i »i, k... Szőnyi út, 400 néző. Vezet­te: Petri. Özd: Balogh — Várallyat, Murányi, Gál, Zalai, Simon, Frenkó, Bozó, Széles. Fükő, Szántó. Edző: Kálnai László. Kezdettől fogva a fővárosi csapat irányította a játékot, már a 10. percben Kardos néhány csel után hosszan ki­ugratta Horvátot, aki a jobb sarokba lőtt. 1:0. F.gy ideig változatos volt a mérkőzés, majd a 31. percben Murányi 35 méteres szabadrúgását csak nehezen öklözte szög­letre a vetődő Varga. A 12. percben már 2:0-ra vezetett a BVSC. Murányi adott haza. Balogh elhagyta kapuját, s a befutó Arató az. üres kapuba lőtt. 2:0. Ezután is támadás­ban maradi ti vasutas csa­pat. Az 57. percben Takács in méterről jól eltalált lab­dája vágódon a léc alatt a hálóba. 3:0. Az erősen meg­fiatalított BVSC fölényes győzelmet aratott. Már az el­ső félidőben is jóval többet támadt ellenfelénél, szünet után azonban még nyomasz­tóbb lett a hazaiak fölénye. Az ózdiak kedvetlenül ját­szottak, elöl, hátul egyaránt. Jók: Tordai. Szepesi, Kar­dos. Stálh, illetve Frenkó és Széles. Ml I. It s ered mén vek Bp. Előre—Debrecen 0:0 Pécsi Bányász—Nyíregyházi’ 0:0 Oroszlány—Szállítók 3:1 12:0) Budafok Egyetértés 0:0 Várpalota—Bn r<m-us I:(’ (0:0) Megérdemelt győzelem Komló, 4000 néző, vezette: Pusztai III DVTK: Tamás — Kovács, Kiss, Gál, Szigeti, Szucsányi, Oláh, Hajas, Szurgent, Siko- rn, Vass. Edző: Szabó Pál. Már a 3. percben vezetés­hez jutott a hazai csapat. Garai elfutott a jobb olda­lon. beadasa átszállt a kapu­vonalon ragadó Tamás felett, s a szemfüles Bodai két lé­pésről a kapu közepébe fe­jelt. 0:1. Egy ideig még a Komló Irányította a játékot, a 10. percben azonban védelmi hibából egyenlített a DVTK. Hajas távoli lövését Kiss kiej­tette. a védők az utolsó pilla­natban kirúgták a kapu elől, Oláh elcsípte és beadott. Vass pedig élesen ráfejelte a lab­dát a kapura, úgy. hogy az Csordás testéről a hálóba pat­tant. 1:1. Lendületbe jött a diósgyőri együttes és a 12. percben megszerezte a veze- I tést. Szurgent szabadot rú- i gott 25 méterről, s a labda í Kiss kezei között a hálóba vágódott. 2:1. Ezután sokáig változatos volt a játék, hol j az egyik, hol a másik csapat ! támadott. A 28. percben Kiss húzódást szenvedett, két perc j múlva sántikálva a bal szélre | állt. Hajas és Szucsányi hú- ; zódott beljebb. A 42. percben j Sikora átadását Vass a 16- os sarkáról fél fordulásból | rálölte, s a labda a bal felső sarokban kötött ki. 3:1. Szünet után egy Ideig még a DVTK veszélyeztetett. majd fokozatosai) a Komló jött fel. Az 56 percben Tamás bravúrral szögletre hárított, a 64. percben Vértesi igen jó helyzetből lőtt fölé. Fölény­ben volt ekkor a komlói együttes. Szigeti, majd Ko­vács mentett aztan Takács lőtt nagy helyzetben az 5-ös- ról mellé. A 86. percben Ga­rai öt méterről megszerezte a hazaiak második gólját. A diósgyőriek két gyors gólja alaposan megzavarta a Komlói Bányászt. Megbom­lott a hadrend, s a jóval hig­gadtabb ellenfél megérdemel­ten jutott a 3:1-es vezetéshez. Szünet után sok támadást vezetett a hazai együttes, de a csatárok erejéből csak egyetlen gólra telt. Jók: Ta­más, Szigeti, Kovács. Szur­gent és Vass, illetve Ruppert, Bodai, Garai. Pusztai nem vétett különö- ; sebb hibát Sportszerű játék a Népkertber MI SC Székesfehérvár OxO Miskolc. 2090 néző. Játék­vezető: Tófalvi. Mint korábban hírt ad­tunk róla. az MVSC-nél sé­rülések és betegségek okoztuk gondot hét közben így a szombat délután pályára lépő együttesben volt néhány vál­tozás a korábbi csapathoz ké­pest. Ezen a mérkőzésen az MVSC jobb teljesítményt j nyújtott, mint a Ganz-MÁ- I VÁG ellen, különösen a me­zőnyben adogattak tetszetősen, j A góllövés azonban nem ment. ! a csatároknak. Igaz, ritkán vállalkoztak lövésre. A mér- j kőzést végig rendkívül sport- szerű légkör jellemezte. Mi j sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy az első sza­bálytalanság a 28. percben esett. A játék irama és szín­vonala közepesnek mondható. A székesfehérvári együttes tartózkodóan játszott. Az el­ső félidőben csak a védekezés­re fordítottak gondot. Az elöl tartózkodó három csatár alig­ha jelentett veszélyt az MVSC kapujára. -A Játék képe alap­ján. bár az MVSC többet tá­madott mint a Székesfehér­vár, mégis igazságosnak mondható a döntetlen ered­mény. A mérkőzésen a következő említésre méltó események történtek. 25. perc: MVSC szögletnél a jobb oldalról beívelt labdát a védők a mezőnybe vágták. 28. perc: Gyors akció futott a pályán, Kiss. Szőnyi, File- tóth volt a labda útja. s a balösszekötő mintegy tíz mé­terről a kapu fölé lőtt. 35. perc: Hosszan előrevá­gott labdát kapott Szőnyi. két védő között tört kapura. Posch azonban az utolsó pillanatban hárított. Nem sokkal később Krompaszki lőrésszerű beadá­sát vágták a mezőnybe a szé­kesfehérvári védők. 37. perc: A középre húzó­dott. Bekő kapta a labdát, igazított rajta, azután 15 mé­terről nagy lövést küldött a kapu mellé. Az utolsó 5 perc­ben az MVSC rohamozott, előbb Szőnyi, majd Osvath lőtt a kapu mellé. 48. perc: A 16-os bal oldalá­ról Fi let ót h lőtt a kapu mellé, majd Kiss labdáját védte Varga. 54. perc: Maróti 10 méteres lapos lövését hárította a szé­kesfehérvári kapus. A másik oldalon Karsai lóit kevéssel a jobb kapufa mellé. 67. perc: Krompaszki vitte fél a labdát az alapvonal kö­zeléből középre ívelt, de nem volt csatár, aki a jó helyze­tet kihasználja. 70. perc: Ismét Krompaszki i tört előre., lövésszerű beadását j szögletre mentették a védők. Az utolsó negyedórában mindkét csapat biztonsági vé­dekező játékra törekedett. így ! gól nélküli mérkőzést látha­tott a közönség. Jók: Krom- | paszki. Buna. Filetóth. Az MVSC a következő összeáll); I tás ban játszott: Veréb — j Krompaszki, Buna, Szendret, | Saufert. Kiss. Maróti, Osváth, Szőnyi, Filetóth. Buczkó. Ed- j ző: Nagy György, j Tófalvi játékvezető nem I vétett különösebb hibát Faulovits Ágoston Ereifiriények az MB 1-ben Eerencváros — Salgótarján 1:0 (2:0). A Népstadionban, 10 ezer néző előtt szenvedett nagy gólarányú vereséget a Salgótarján. A 10. percben Ka­tona lőtt a hálóba, majd a szünet előtt Albert szerzett újabb gólt. 2:0. A második fél­időben Vertig a 16-oson be­lül kézzel ért a labdahoz. a tizenegyest Novak értékesítet­te. 3:0. A 77. percben a 16-oson belül buktatták Albertot, az újabb büntetőt ismét Novak értékesítette. 4:0. Budapesti Honvéd—Szeged 1:1 (1:0). Szegeden. 10 ezer né­ző előtt, nagy iramban kezdett a hazai csapat, mégis a vendé­gek szerezték meg a vezetést, Komora révén. A hazaiaknak az utolsó percekben sikerült kiegyenlíteniük, Hajós lőtt a hálóba. 1:1. Szombathely—MTK 10 (1:0). Szombathelyen, 14 000 néző előtt, a hazaiak a 23. percben szerezték meg a mérkőzést eldöntő egyetlen gólt. Gyarmati lövése a léc­ről levágódott, és Hegedős tt­hálóba lőtt Űjpesfi Dózsa —Tatabánya 1:0 (1:0). Győr —Csepel 3:1 (1:0). fív. Autóbusz—Dorog 0)0 Ganz-MA VÁG—Kecskemét M a*l. _______- . . ..mégis, az 55. percben Kozma lövése után a b-H sarokba vágódik a labda. (Ma­gyarország Csehszlovákiai jfj 2:0) £«to: Sabó t.