Észak-Magyarország, 1967. március (23. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-29 / 74. szám

fiWszda, 1967. március 29. ÉSZ AKMAGYAR ORSZÁG 5 Nagyon nehéz volt... DVTK—EGER 1:0 (1:0) Diósgyőr, 15 000 néző. Já­tékvezető: Fáth. Egerből külön autóbuszok és számos személygépkocsi, Miskolcról pedig zsúfolásig megtelt autóbuszok és villa­mosok vitték a szurkolókat vasárnap a kora délutáni órákban a DVTK stadionja leié. így hát érthető, hogy cepes lelátó előtt került sor a két csapat NB I-es találko­zójára, Ebben az osztályban a DVTK ezúttal játszott elő­ször Eger labdarúgó-együtte­sével. És amúgy is északi rangadónak számított a két csapat találkozója, mert a szomszéd megye legjobb lab­darúgói korábbi mérkőzései­ken nehezen szenvedtek vere­séget, a Diósgyőr pedig ugyancsak nehéz győzelmek­kel került a tabella középső részére. Sokan tartottak is et­től a találkozótól, s így, utó­lag megvallhatjuk, nem alap nélkül. Az Egri Dózsában jó képességű, határtalan lelkese­déssel, nagy becsvággyal küz­dő együttest ismertek meg Diósgyőrött. A DVTK-nak az első félidőben sehogy sem íz­lett a vendégek kemény, de sportszerű játéka, és szünet után is teljes erőbedobással kellett küzdenie, hogy saját javára fordítsa a mérkőzés sorsát. Igaz, a találkozónak ebben a részében már lénye­gesen többet támadott a Diós­győr, a középpályás játéko­sok gyorsabban törtek előre, többet is lőttek kapura, mint az Egri Dózsa, mégis mind­össze egyszer sikerült a háló­ba juttatni a labdát. A DVTK csapatteljesítmé­nye kissé halványabb volt, mint az elmúlt betekben. En­nek elsősorban talán az a ma­gyarázata, hogy a támadósor­ban a többnyire irányító sze­reppel megbízott Hajason kí­vül szinte senki sem nyújtott átlagos, vagy annál jobb tel­jesítményt, a két szélső pedig az első félidőben egyszerűen csődöt mondott. Felismerve ezt az egri védők és látva, hogy a Diósgyőr középen eről­teti a támadásokat, igen jól tömörültek a 16-os környé­kén. Az előrevágott labdák­ból igyekeztek rajtaütéssze­rű ellentámadásokat kialakí­tani. A DVTK védelme maga­biztosan, jól játszott, mégis, 2—3 lepattanó, vagy össze­csapásokból kiperdülő labdá­ból a szemfüles egri csatárok aránylag hamar veszélyes helyzetet teremtettek a diós­győri kapu előtt. Persze, a találkozó nagy részében, kü­lönösen pedig a második fél­időben, a DVTK tartós me­zőnyfölényt harcolt ki, terv­szerűbben, átgondoltabban játszott, mint a vendégcsa­pat. Különösen nagy része van ebben a sokat mozgó fedezetpárnak és a sérüléséig ügyesen, szellemesen játszó Hajasnak. A védelemnek nem jelentett nehéz feladatot az egri csatárok semlegesítése. Szigetivel az élen többnyire csirájában elfojtották a ki­bontakozó akciókat. A 90 perc eseményeit össze­foglalva mindenképpen azt kell mondanunk, hogy az első negyedóra szinte teljes egé­szében a Diósgyőré volt. Eb­ben az időszakban Winkler mentett Oláh elől, nem sok­kal később pedig Szurgentot akasztotta el jó helyzetben. A 12. percben Papp merész előrevetődéssel hárított Oláh elől, később pedig Szurgent lövése szállt el a kapu fölött. Tíz perces mezőnyjáték után az egriek is vezettek táma­dásokat, de erejükből több­nyire csak távoli lövésekre telt, A 26 percben egy le­pattanó labdával Kovács tört kapura. Tamás ragyogó ütem­ben futott ki, és lábbal men­tett. Eseménye volt még az első félidőnek Szurgent feje­se, Sikora szabadrúgása és egy perccel a szünet előtt Faliszek fölélövése, teljesen tiszta helyzetben, A második 45 pere több­nyire a DVTK-é volt. A hazai együttes negyedórán keresz­tül szinte kapujához szögezte a vendégeket. Szucsányi a jobb felső kapufát találta el, Kiss szabadrúgását védte Papp, Szurgent a bal sarok mellé lőtt, Oláh pedig néhány lépésről ügyetlenkedett el jó helyzetet. A 65. perc gólt ho­zott. Oláh és Papp összecsa­pott, a labda Vass elé per­dült, és a balszélső másod­szorra a hálóba lölt. 1:0. A gól után néhány percig még a hazaiak támadtak, majd las­san feljött az Egri Dózsa, és mintegy tíz percen keresztül támadott. Az eredmény azon­ban már nem változott. Ä DVTK-ban Tamás jól védett, a csapat és a mezőny két legjobb játékosa Szigeti, illetve Szucsányi volt. A fe­dezet. régi napjaira emlékez­tetőén, jól játszott. Gál külö­nösen a második félidőben emelkedett, ki, Kovács végig magabiztos volt. Hajas sérü­léséig jól irányított, a csatár­sorban a két szélsőtől csak szünet után láthattunk elfogadható jáiékot. Szurgen­tot szorosan fogták, Sikora nagyon gyengén játszott. Fáth játékvezető kifogásta­lanul bíráskodott. Partjelzői jól támogatták. DVTK: Tamás — Kovács, Szigeti, Kiss, Gál, Szucsányi, Oláh, Hajas, Szurgent, Sikora, Vass, Edző: Szabó Pál. raulovits Ágoston Vélemények... SZABÓ PÁL MESTER­EDZŐ: Nem véletlenül tartot­tunk az Eger elleni mérkő­zéstől. Jó csapatot kaptunk, és nehezen győztünk. NAGY GYÖRGY EDZŐ: Lelkesen, bátran és taktikai­lag fegyelmezetten játszva ér­tékes pontot szereztünk Öz- don. RALNAI LÁSZLÓ EDZŐ: Vasárnap szerencsénk sem volt, helyzeteket nem lehet büntetlenül kihagyni. Egy pont volt a büntetés. JON VER ISTVÁN ASZTA- L1TENISZEZÖ: Tálas ellen nagy harcot vívtam, s örülök, hogy sikerült győznöm. Remé­lem, a világbajnokság után gazdag tapasztalatokkal térek haza. TALAS LÁSZLÓ ASZTALI- TENISZEZŐ: Jónyernek na­gyon megy most, örülök, hogy sikerült megszorítanom. Csa- patgyőzelmünk megérdemelt SZLOVÁK AURÉL EDZŐ: Rosszul sikerült a rajtunk, amit elsősorban a hiányos fel­készüléssel indoklok. Több já­tékosunk erőnléte kifogásol­ható, s Ilyenkor az akarat sem segít Remélem, lesz jobb. BOROS1 LÁSZLÓ dr. játék­vezető: Olyan jól játszott a MEAFC csatársora, hogy szin­te hihetetlen a pelöribányaiak 3:l-es győzelme. MEZŐ .TENŐ SPORTKÖRI TITKÁR: Ritkán láttam olyan sportszerű közönséget és lab­darúgókat mint vasárnap Sá­risápon. Betoníal a salgótarjáni i-agy sióit KMTK—SAl.GÓT A RJ A NI KOHÁSZ 0:0 Kazincbarcika, 2500 néző. Vezette: Lakatos. KMTK: Ambrus — Köd- mön, Takács, Csepregi. Tor- dai, Poszuk, Vécsei, Taliga. Fábri, Erdösi, Jenci. Edző: Papp József, Kazincbarcikai támadások­kal kezdődött a találkozó, s mintegy 20 percen keresztül a hazaiak rohamoztak. A tá­madások azonban csak a 16- osig jutottak el, ott a 7—8 emberrel védekező Kohász mindent hárított így távoli lövésekkel kísérleteztek a KMTK csatárai, majd 10 per­ces Kohász-támadás követke­■ zett. Ebben az időszakban * I KMTK kiengedte a kezdemé- j nyeaést, és a tapasztalt salgó­tarjániak nagy' erővel roha- I moztak. Szünet előtt azonban ! ismét a KMTK vette át a já- I ték irányítását. Három gól­helyzetet is összehozott, azon- j ban Poszuk a kapufát találta | el, Erdösi a kapufa mellé lőtt, majd Poszuk. átjátszva az egész védelmei, ismét a : kapufára rúgta a labdát. Szú* j net után a vendégek gyakran j sportszerűtlen eszközökkel j akasztották, meg a hazai Iá* I madásokat, a 75. percben fe- ' iesgólt is szereztek a hazaiak, de a játékvezető les címén , nem adta meg. Jók: Ködmön, i Takács és Poszuk. Kemény, de sportszerű játék CZD—MISKOLCI VASUTAS 0.-0 Ózd, 2000 néző. Vezette: Vadas Gy. A mérkőzés elején csapko­dó játék alakult ki. A hazaiak meg akarták szerezni első győzelmüket az NB I. B-ben. A Vasút elsődlegesen a véde­kezésre összpontosított. Buna söprögetett. Temesvári Fükőt kísérte. Csak három csatár tartózkodott elöl, akik az elő­revágott labdákkal, gyors ro­hamokat szőttek. Az ózdiak felállítása: Ba­logh — Várallyai, Frenkó, Gál, Zalai, Murányi, Simon, Boré, Széles, Fükő, Ősi. Edző: Kálnai László. MVSC: Mis­kolczi — Krompaszki, Buna, Saufert, Szendrei, Maróti, Os- váth, Temesvári, Marosi, Fi- letóth, Buczkó. Edző: Nagy György. A vendégek jónak ígérkező támadása Marosi leshelyzetén akadt el. majd a felfutó Za­lait dancsolták. Azután jó tá­madást vezetett a Kohász, de az MVSC védelme látványo­san tisztázott. Buna hátra­húzva mentett a kitörő Fükő elől. Valamivel többet táma­dott az Őzd, de a jól fejelő zöld-fehér védelem mindig tisztá zott. A 15. percben a vendégek majdnem gélt értek el. Fren­kó akarta hazaadni a labdát, Balogh kijött a kapujából, de az ózdi söprögető rosszul ta­lálta el a pergetett labdát. A szemfüles Buczkó az üresen fűtő Osváth elé tálalt a 11-es pont tájára Zalai az utolsó pillanatban beletette lábát a «.';®cí kapura tartó lövésbe, és az szögletre perdült. Az ózdi matárok sokat körülmé- nyvskedtek a kapu előtt. Az­után Miskolczi a felső sarok­ból szögletre öklözte Bozó nagy’ lövését, ősit Krompasz­ki Osváthot Fivnkó szerelte ■ jó helyzetben. Majd Simon bombaerejű lövését a kapus a kapufa segítségével védte. Szorongattak a hazaiak, de az MVSC megerősített védelme bőeie'.en helytállt, Saufert vágta fel a kitörő Bozót (a játékvezető figyelmeztette), majd Marosit dancsolták az ózdi védők. A II. félidőben nagy roha­mokkal kezdett a Kohász. Az 54. percben Széles 2—3 védőt is kicselezett, de Miskolczi elvetődve lábbal mentett. A kitörő Fükő elől merész bele- vetődéssel mentett a kapus. Simon három méterről, ka­pásból lőtt, de Miskolczi is­mét védett Ezekben a percekben óriási nyomás nehezedett a vendé­gek kapujára. Várallyai és Szendrei összecsapott. Mind­ketten a földre kerültek, és egy percig állt a játék, A 88. percben a labda már túljutott Miskolczin, de Buna a gólvo­nalról kifejelte. Izgalmas, helyenként szín­vonalas mérkőzést vívott a két csapat A vendégek előre­tolt csatárai időnként zavart keltettek az ózdi védelem­ben. Mindkét csapat kemé­nyen. de sportszerűen játszott. A góllövés ezúttal sem ment. Az Ő7.dból Frenkó, Murá­nyi. Fükő, helyenként Bozó és Őst teljesítménye dicsérhe-s tő. A vendégeknél találtuk a mezőny legjobbját, Miskolczi | kapust, A közvetlen védelem ] és Temesvári óriási munkát j végzett. Vadas játékvezető nagysze- j rűen bíráskodott Vincze Zoltán A labdarúgó NB L állásai 1. FTC Il­— Us 2 8 2- U. Dóraa ii— 1 12: 2 « JL Va«as 1 3 — 1 5: 3 4 4. DVTK IS — 1 5: 5 8 5. Győr 4 2 1 1 7: 5 4. Szóm bath. 4SI 1 5: 7 5 7. MTR 1 1 2 1 5: 4 4 S. Honvéd 4 1 2 1 4: 7 4 Ä. Duna új*. t 2 ­l 4: 1 4 1 ló. SBTC lí­2 1:8 4 U- Tatabánya lll 2 7:9 3 12- Pécs «11 2 2: 1 3 IS. Szeged 4 — 3 1 2: 1 3, 14. Komló 4 1 — 3 7:14 2 15. Csepel 4—1 3 l: 8 1 IS. Eger 4-­« 3: 1 — A laMai-éjé NJ l t állása: 1. Egyetértóa 4 Z 1 — sa « 2. Székesfv. 4 3 2 — 411 4 3» Oroszlány 4 3 2 — 8:5 4 4- MAVAO 4 S 1 1 5:2 5 5. DVSC 4 S 1 1 4Ú 5 4. Kecskémé* 4 2 1 Hä 5 7. BVSC 4 1 2 l 3:1 4 8. Bp. Elől* 4 — 4 — 3:3 4 Dorog 4 1 2 i ta 4 MVSC 4 1 2 1 1:1 4 Nyíregyháza 4 1 2 1 2:2 4 Szállítók 4 2- 2 5:5 4 13. Budafok 4 1 2 1 3:4 4 14. Várpalota « 1 1 2 4:7 3 15. Ózd 1 — 3 1 2*J 3 14. Pécsi B. 4 1 1 2 1:3 3 17. Autóbusz 4 — 2 2 2* 2 U. Bp. Spartacus 1 —- 4 li* — Hidegzuhany Uudabányán VASAS IZZÓ—RÚD AB ANY A 3:0 (0:0) Rudabánya, 1500 néző. Ve­zette: Bódis. Rudabánya: Dezső — Bartha I., Somogyi. Bartha II.. Kony­ha. Szűcs, Hajdú, Szalkó, Ko­vács, Pa la tics, Gál. Edző: Ko­csis Rudolf. A technikásabb Izzó már az első félidőben összehozott né­hány veszélyes helyzetet Igaz, a hazaiak is megszerezhették volna a vezetést de a 10. perc­ben Gált a 16-osnál ellökték, majd Kovács lövését jól védte a kapus. A 25. percben Gál ha­gyott ki nagy helyzetet né­hány perccel később pedig ugyancsak a balszélső labdá­| ját mentette a gólvonalon h j vendégek balhátvédje. A má* j sodik félidőben nagy iramban 1 folytatódott a játék. A ven- * dégek a 47. percben Bodó ré- ; vén vezetéshez jutottak. 1 ft A hazai csapat védelme ez- j után sokat hibázott, és az 50. percben Balogh szerzett újabb gólt. A 65., majd a 67. perc­ben Gál nagy helyzeteket ha­gyott ki, viszont 10 perccel később Sütő megszerezte csa­pata harmadik gólját is. A hazai együttes az első fél- , időben többet támadott- dé ! minden helyzetét kihagyta, s | a szünet után kapott gyors I gólok megzavarták védelmét; : .Tók: Barta I., Somogyi, Szalkó I és Palatics. Öngól döntött Ormodon NAGYRATONT— ORMOSBANYA Idt (0:0) Ormosbánya, 1500 néző. Ve­ti DVTK Eger mérkőzés cgvlk pillanata: Itt már csak a kapufa mentett. Foto: Szabó kérésre rendezkedett be, siesv ean kiderült, hogy az NB II. ijonca ellen támadó játékkal 51‘edménvesebben lehet szere­pelni. Szünet után a közép­pályás játékosok is tanra dó feladatot kaptak, s ez a tak­tika jól bevált. A 76. percben Verebélyi elfutott és két vé- fiötöl zavarva a hosszú sa­rokba lőtt 1:0. A 84. percben, bal oldali szögletrúgásnál Ba­ranya ívelte be a labdát, az előrehúzódó Jaskó jó ütem­ben érkezett, és kapásból nagy gólt lőtt. 2:0. A Borsodi Bá­nyász értékes két ponthoz ju­tott. a rendkívül sportszerű légkörben lejátszott mérkőzé­sen. Jók: Nyíri, Katona, Ve- rebélyi és Baranyi, BORSODI BÁNTASZ— / SARISAP 2:0 (0:0) j/ Sárisáp. 1200 néző. Vezette: Csák II. Borsodi. Bányász: Vörös — Nuszbaum, Benkő, Szakács, Jaskó, Nyíri, Verebélyi, Ka­tona, Lukacs. Csipke, Baranyi. Edző: Holányi Béla. Mint ismeretes, Ijtglközhep edzóváltozás történt Sajószent- Pé térén. Az - NB Il-es íabda- rúgó csapat irányítását, elég TTétrézr—kgniiméhvok között Holanvi Róla vette at A Sá- risap elleni felkészülést za­varta még Cset falvi és Veres sérülése. Az ellenfél ismereté­nek hiányában a Borsodi Bá­nyász az első félidőben véde­*** 11 M eglepetés.«. Ormosbínya: Komhányt — Benkő, Hasiló, Tolmajer, To­rna, Tanczula, Pál, Karászi^ Albrecht, Komlósi, Tóth. Edző; Bodola Gyula. Az első negyedórában nagy- bátonyi fölény alakult ki a pályán, de utána feljött az Ormos. A 35. percben Alb­recht előtt nyílt gélszerzési al­kalom. de a jobb oldali be­adást 5 méterről, tiszta hely­zetben a kapusba fejelte. A 40. percben szinte megismét­lődött az előbbi akció, de Albrecht fejese a kapu mellé szállt A második félidő nagybá- tonyi fölénnyel kezdődött Az 52. percben, egy jobb oldali éles beadást Benkő fejjel akart menteni, de a labda a léc ala vágódott, 1:0. öngóL A hazai csapat rákapcsolt,' nagy erővel rohamozott, a 75. percben Benkő is előre ment,' mindjárt utána akadt ts gól­helyzete. A 80 percben a ka­pus kiejtette a labdát, és a földön fekve maradt Benkő azonban 5 méterről üres kapu fölé lőtt. Továbbra is az or- mosiak rohamoztak, de nem sikerült kiegyenliteniök. Jók: Tolmá.ier, Tóth és Romhányi (a mezőny legjobbja). (Farkat U I pufát is lőtt. Közel állt a győ­zelemhez. Jók: Szobonya, | Szatmári n, Homovics és Ju­hász. PETÖFIBÁN'Y A—MEAFC 3:1 (1:1) Petófibánya, 1500 néző. Ve­zette: Borosi dr. j MEAFC: Szabó L. — Lang- már. Szabó S, Újvári, Kállai, Kuttor, Meggyes. Gy. Né­meth, Hafner, Vasvári, Sza­bó 2. Hallatlanul balszerencsés vereséget szenvedett a mér­kőzés nagy részében támadó, és ragyogó csatárjátékot mu­tató MEAFC. 1 :l-nél három biztos gólhelyzetet hagytak ki. Az egyetemisták gólját a jobbszélső. Meggyes szerezte. Jók: Kállai, Kuttor, Hafner és Vasvári. SÍROK—SOMSA LTI BÁNYÁSZ 0:0 Az otthonában játszó Sirokí Vasas az első félidőben töb­bet támadott, mint a bá­nyász együttes, azonban szü­net után könnyen nyerhetett volna a Somsály. GYÖNGYÖSI SPARTACUS —HATVAN 1-0 (1:0) A hazaiak megérdemelten győztek. | edeleny—szuhavölgy 2:0 (0:0) Edelény, 2500 néző. Vezet­te: Él. Edelény: Birkás — Papp, Káli I., Kiss, Szabó, Káli II, Kristóf, Bódvai, Nézics. Biri- nyi, Szaszák. Szuhavölgy: Balázs — Var­ga, Virágh, Lakatos. Kocsis, Bíró, Menyhárt, Simkovics, G. Szabó, Seszták, Szimcsák. A mérkőzés nagy részében többet támadó és jobban ját­szó Edelény! Bányász a 77. percben Bódvai révén jutott vezetéshez, majd 6 perccel a befejezés előtt Papp volt eredményes. Jók: Kiss, Káli L, Kristóf, illetve Balázs, Laka­tos, Seszták. EGERCSEHI—MÉMTE 1:1 (1-0) Egercseht, 1000 néző. Vezet­te: Kálnai. MÉMTE: Szobonya — Mi­ke, Szatmári II, Homovics, Radácsi, Szabó, Szatmári I, Tömöl, Laczkó, Juhász I, Pál. A haza) csapat a 40. perc­ben egy vitatható 11-es nyo­mán jutott vezetéshez, de Laczkó a 70. percben kiegyen­lített. A MÉMTE még két ka­Dazai győzelmek az NB Hl-ban