Észak-Magyarország, 1966. október (22. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-11 / 240. szám

északmagyarorszAg Wcdd, lB6g. október Jt. —— ■——i— i lit f I Wfl \h' r. Mi t. B: S1VSC—Ganz-MAVAG 0:0 Sikora a kötszer is lepatta nő labdát a hálóba és utána... Foto: vágta. Szabó Cyőri EJ O—Ósdi Moháss (3:1) Győr, 5000 néző. Vezette: Katona. „Nem fogunk védekezni.’’ kzt az utasítást adta Kárpáti Béla, a taktikai megbeszélé- *en." a mérkőzés első percei­ken így is indultak az ózdi fiúk, Szendrel került jó hely­zetbe, a Védelem azonban tisztázott.. Utána fölénybe ke­zűitek a hazaiak, és beír az özd valóban nem akart véde- kezni, a győriek rákényszerí- tették őket. A 9. percben Keglovich elviharzott a bal ®zélen, élesen belőtt labdáját a jó ütemben érkező Stolcz ■laposan a hosszú sarokba lőt­te- 1:0. A 12. perebpó újabb gólt értele el a hazaiak. Szabó fu­tott. Várallyai a gólvonal ®át Varsányi 7 méterről a há­lóba fejelte. 2:0. Ezután vál­takozó játék alakult ki a Pá­lyán. a 21. percben kavarodás támadt az ózdi kapu előtt. Palotai rálőttc a labdát, Bor­bély beleütött, de oly szeren- csétlcnül, hogy az gólba tar- tett. Várallyai a gólvonal élött kézzel kiütötte. A játek- vczető tizenegyest ítélt. Palo­tai a balra vetődő Borbély mellett a jobb sarokba helyez­te a labdát. 3:0. Özd nem adta fel a küz­delmet. sőt, lassan átvette a játék irányítását. A 33. perc­ben Bozó három csellel be­csapta a védőket, egyedül tört ki, és a 16-osról kapura lőtt. A labda a bal kapufáról a hálóba pattant. 3:1. Ebben az időszakban állandósult az ózdiak támadása. A második félidő első 10 percében a győriek kezdemé­nyeztek többet, azonban nem sikerült gólt elérniük. Ismét feljött a Kohász, és kis sze­rencsével szépíthetett volna. Az 57. percben Szendrel egye­dül tört kapura, 15 méterről jó helyzetből alig lőtt mellé. Majd Bozó, Széles, ősi össz- játék után ősi 8 méterről a mérkőzés legnagyobb helyze­tét hagyta ki. A szurkolók hangorkánja, valamint az óz­diak kihagyott helyzetei föl­lelkesítették a hazai csapatot. Keglovich újból átjátszotta Kovácsot, beadását Stolcz 6 méterről fejelte a hálóba. 4:1. Kezdés után a jobb szélső el­futott Budai mellett, a védő estében elhúzta a szélső lábát, a játékvezető tizenegyest ítélt. Palotai először bal oldalon lóit a hálóba, azonban Kato­na játékvezető megismételte a büntetőt, utána ismét a bal oldalra rúgta a labdát. Borbély még mindig nem hozza régi formáját. Kél gól­ban is benne volt. A szélső hátvédek lassúnak bizonyul­tak. F fen kő volt a csapat íeg­J\B 118-as eredmények Eredmények: Hatvai —Sonisálybányai Bánj (1:0). 400 néző. Debrecent Hon­véd — Nyíregyházi VSC 0:1 Vasárnap ismét néhány meglepetés jellemezte az NB Hl- Északkeleti csoportjának mérkőzéseit. A listavezető Or­mosbányai Bányász ezúttal nasy küzdelemben szenvedett vereséget Mátészalkán, viszont a Miskolci Énfiök értékes pon­tot hozott el Rudnbányáról. Kazincbarcika Egercsehiben vendégszerepeit és a feljutás­ba esélyes borsodi csapat mindkét bajnoki pontot el­hozta. (0:1), 200 néző. Debreceni Ki­nizsi—Kisvárdal Vasas 7:2 (0:0). 200 néző. Kudabányai Bányász — Miskolci ÉMTE 1:1 (1:0), 800 néző. Egeresein Bányász—Kazincbarcikai Mtk 1:2 (1:0), 300 néző. Mátészal­kai M EDO S Z—O r in os bán y a I Bányász 3:2 (2:1), 800 néző. jobbja. A fedezetek nagysze­rűen védekeztek, de keveset segítették a támadókat. Bozó sokszor cselezte ki a védőket, de néha túlzásba vitte. Széles rengeteget dolgozott. Ugyan­ezt lehet elmondani Ősiről is. A gólhelyzeteket elügyetlen- kedte. Szcndreit nagyon fog­ták. Lutz lassú volt, szürkén játszott. Ózd: Borbély — Kovács, Frenkó. Budai, Várallyai, Mu­rányi, Bozó, Széles. Szcndrei, Lutz, Ősi. Edző: Kárpáti Bé­la. Katona játékvezető jól bí­ráskodott. V. Z. Miskolc, 2 ezer néző. Vezet­te: Kaposi. MVSC: Novak — Luczó, Bu­na, Saufcrt, Maróti, Cserjés, Osváth. Marosi, Krompaszki, Kiss, Filetóth. Edző: Kemény Tibor. Tíz percen keresztül csap­kodó mezőnyjáték folyt a pá­lyán. A játékosok egymás hi­báiból éltek. Az első kapura- lövcs a 12. percben született. Krompaszki lövését védte a vendégek kapusa. A 17. perc­ben Marosi ívelt be szögletet. Száger elesett de a csatárok lemaradtak, s a labda aka­dálytalanul hullott az alapvo­nalon túlra. Feljött a hazai együttes. Nem sokkal később szabadrúgáshoz jutott az MV­SC. Krompaszki 25 méteres lövését a kapus kiejtette, de Ruzsinszki mentett a befutó Filetóth elől. A másik ol­dalon Fenyvesi két támadása lesen halt el. Ezután nagy nyomás nehezedett a MÁVAG kapujára. Kiss. majd Marósi lövését mentették. A félidő befejezése előtt Marosi és Fi­letóth ügyetlenkedett el óriási helyzetet. Szünet után a vendégek kezdtek jobban. Tímár lövését Novak kiejtette, do Buna ré­sen volt. Az 56. percben Cser­jés beadására Marosi és Szá­ger ugrott fel. A labda a jobbösszekötő fejéről a hálóba vágódott, de Kaposi szabadrú­gást ítélt. Két perccel később Osváth fejelt mellé. A <>0. percben Marosi szabadrúgását Száger a léc alól kotorta 'ki. Megjött a közönség hangja. Az MVSC sorozatos támadáso­kat vezetett. Marosi az ötös­ről alig fejelte a bal kapufa mellé Marót! szabadrúgását, Egy váratlan támadás végén Fenyvesi nagy helyzetben fö­lé lőtt. A 78. percben ismét gólhelyzet adódott. Marót i 10 méterről a bal alsó sarok fe­lé lőtt, de a kapus nagy bra­vúrral hárított. A másik cé­daion Nagy tört. kapura, Lu­czó az utolsó pillanatban be­csúszó szereléscsel mentett A befejezésig a hazaiak támad­tak többet. Az MVSC most is hadilá­bon állt a gól lövéssel. A ven­dégek inkább védekeztek es gyors támadásokkal próbálták megzavarni a hazaiakat. Jók: Luczó, Buna, Marosi, Krom­paszki. Kaposi játékvezető kitűnően bíráskodott, Hargittay Attila mí n.t Miskolci Bányász-Borsodi Bányász Oß, Pereces, 500 néző. Vezette: Csák II. Miskolci Bányász: Boros — Vincze, Bótha I., Oláh, Varga, Breuer, Fehér, Deák, Szabó, Krisztián, Vadon. Edző: Ma- tisz Tivadar. Borsodi Bányász: Vörös — Szakács, Csetfalvi, Négyes!, Tátrai II.. Várhelyi, Lukács, Zsiska, Nyíri, Tátrai I., Papp. Edző: Mező Jenő. A nézők csalódottan távoz­tak a találkozóról, megyénk két NB 11-es bányászcsapatá- nak mérkőzéséről. A pcrecesi Megyei I. osztály A megyei I. osztály elmúlt fordulója ismét bővelkedett, meglepő eredményekben. Ezek élén áll a megyei rangadó, a M. Egyetem — Szuhavölgy találkozó, amelyet biztosan nyert meg az Egyetem. Ezzel az újabb győzelmükkel az egyetemisták a táblázat élérc ugrottak. Nem sokan számítottak a Tállya ilyen nagyarányú győ­zelmére sem az utóbbi idő­be] feljavult Tiszaszederkény ellen. A tállyaiak több mint egy féltucat. góllal terhelték meg a szederkényiek hálóját! A Szinnabesenyő biztosan, a Felsőzsolca nagy küzdelem után fektette két vállra az Üveggyárat, illetve az M. AKÖV-öt. Az Izsófalva — He- jőcsaba, S. Spartacus — Al­bert telep és a Szerencs — S. MÁV Vasas találkozók dön­tetlen eredményt hoztak. Egy sajnálatos sportszerűt­len eset is előfordult, A Far­kaslyuk — Putnok találkozó az 57. percben félbeszakadt, mert előbb a játékosok között a játéktéren volt „nézetelté­rés”, majd a vitába a közönség is beleavatkozott. A játékvezető nem látta biztosí­tottnak a mérkőzés további za­vartalan lebonyolítását, s emiatt lefújta a mérkőzést Eredmények: Szirmabese­nyő — M. Üveggyár 3:0, Tállya — Tiszaszederkény 7T^j / A 800-asoh A vasárnap rendezett NB I.B-s csapatbajnoki atlétikai verseny 800 méteres síkfutás élmezőnye. Farkaslyuk — Putnok (1:0-ás állásnál az 57. percben félbe­szakadt), Izsófalva — Hejöcsa- ba 2:2, Szerencs — S. MÄV 1:1, S. Spartacus — Albertte- lep 0:0, M. Egyetem — Szuha­völgy 4:0 (!!). Szombaton: M. AKÖV — Felsőzsolca 0:1. Car. A labdarúgó NB I. állása: 1. Vasas 2. FTC 3. Honvéd 4. U. Dózsa 5. Tatabánya 6. Győr 7. Pécs 8. DVTK 9. Csepel 10. MTK 11. Dunaújv. 12. SBTC 13. Ózd 14. Dorog 1. Szeged 2. BVSC 3. Eger 4. DVSC 5. MA VÁG 6. Oroszlány 7. Komló 8. Székeslv. 9. Szombatit. 10. Szállítók 11. Budafok 12. Nyíregyháza 13. MVSC 14. MÁV DAC 15. Kap. Honv. 16. Egyetértés 21 13 8 — 53:22 34 21 12 5 4 53:27 29 21 12 3 6 41:31 27 21 10 6 5 55:28 26 :m 9 6 6 33:17 21 21 9 6 6 26:24 24 21 6 10 5 23:27 22 21 9 3 9 26:23 21 21 8 5 8 25:30 t\ 21 7 4 10 25:39 18 21 4 7 10 17:32 15 21 5 4 12 19:35 14 21 4 3 14 25:54 11 21 1 6 14 17:50 8 NB I. B állása: 24 14 1 9 43:31 29 24 11 7 6 34:30 29 24 12 5 7 36:29 29 24 11 6 7 40:30 28 24 10 6 8 35:26 26 24 8 10 6 23:19 26 21 9 7 8 42:33 25 24 9 5 10 31:26 23 24 6 11 7 31:31 23 24 7 9 8 18:28 23 24 9 4 11 38:34 22 24 9 3 12 26:33 21 24 5 11 8 24:36 21 24 5 10 9 28:36 2d 24 7 6 11 31:45 20 24 6 7 11 25:28 19 NB II. Keleti csoport: 1. Kecskemét 27 14 8 2. Sz. MÁV 27 15 6 3. Bp. Spart. 27 16 4 4. Bp. Előre 27 13 9 5. Nagy bál. 27 14 4 6. B.-csaba 27 12 7 7. Pénzügy. 27 12 5 8. B. Bányász 27 10 7 9. Gyula 27 11 5 10. SZVSE 27 12 3 11. SZMTE 27 9 12. Debrecen 27 7 8 13. Jászberény 27 10 14. Saig. KSE 27 8 6 15. Kiskun fh. 27 8 5 lb. KISTEXT 27 5 10 17. Cegléd 27 7 5 18. M. Bányász 27 6 7 NU III. Északkeleti C 1. Ormosbánya 25 16 4 2. K.-barcika 25 12 8 3. M. Honvéd 25 12 7 4. Debr. Kinizsi 25 12 4 5. Rudabánya 25 10 7 6. D. Elektr. 25 9 8 7. Somsály 8. Mátészalka 9—10. Edelény 9—10. MEMTE 11. D. Honvéd 12. Hatv. MÁV 13. DKAC 14. Egereseid 15. Kisvárda 16. Nyíregyháza 5 56:23 38 6 53:30 36 7 37:26 36 5 47:24 35 9 39:30 32 8 39:32 31 11 34:42 25 12 35:42 22 15 31:45 22 33:59 21 31:19 20 5 56:25 36 5 31:22 3i 6 50:29 3! 9 41:35 2S 8 26:25 27 8 34:82 26 9 37:32 26 8 42:44 26 25 10 6 25 9 R 25 10 5 10 3l;3l 25 25 ‘ 25 25 25 25 979 36:36 8 7 10 27:35 23 9 4 12 37:47 22 * 5 12 40:42 21 8 3 14 27:37 19 5 7 13 28:61 17 5 6 14 22:45 16 A megyei I. o. labdarugó bajnokság állasa: 1. M. Egyetem 21 13 2. Szuhavölgy 24 14 3. Alberttclep 24 12 4. Szirmabcs. 24 ll 5. Putnok 23 11 6. Felsőzsolca 24 10 7. Farkaslyuk 23 10 S. S. M AV-V. 24 10 9. Tállya 24 9 iOv-T.-szedurK. 24 8 11. S. Spartacus 21 8 12. TXT. Üvcggy. 24 9 13. Hcjőcsaba 24 6 14. Izsófalva 24 6 15. Szerencs 24 5 16. M. AKÜV 21 3 4 50:20 33 5 42:20 33 1 40:23 3: 6 25:19 2J 6 30:25 28 8 31:28 26 8 34:22 25 9 35:31 25 8 42:35 25 8 40:41 21 5 11 35:34 21 2 13 31:44 20 7 ll 32:56 19 fi 12 29:43 IS 6 13 30:44 I« 2 19 20:61 S csapat, amelyet a kiesés fe­nyeget, végig idegesen, kap- kodóan játszott. A sajószent- peteri együttes kemény játék­stílusa ellenére is jó csapat benyomását keltette. A rangadó majdnem gól­lal kezdődött. Fehér egy remek labdát kot védő mellett cl gu­rított és 18 méteres lövése a felső lécen csattant. A 17. percben szabadrúgás után Varga kapta a labdát és 20 méterről alig lőtt mellé. A vendégek szórványosan tá­madtak, s a kapu előterében jobbnál jobb helyzeteket ügyetlenkedtek el. A 36. perc­ben Tátrai I. szabadrúgása a védőkről a fedezetlenül ha­gyott Lukács elé pattant, és a szélső 7 méterről órási hely­zetben fölé lőtt. A II. félidőre a két csapat mérsékeltebben, nyugodtabban játszott. Az 53. percben az előrehúzódó Bótha I. labdájá­val Krisztián lerázta védőjét, zavartalanul lőtt kapura, de Vörös védett. A 61. percben a pereccsiek az utolsó nagy gólszerzési alkalmat hagyták kihasználatlanul. Az utolsó negyedórában mindkét együt­tes vezetett támadásokat, de azokat sorra elügyetlenked- ték. Alacsony színvonalú mérkő­zés. A két együttes csak az: első félidőben nyújtott elfo­gadható játékot. Jók: Oláh, Varga, Breuer, Krisztián, il­letve Vörös, Szakács, Négy esi és Tátrai II. Csák II. játékvezető kifogás­talanul bíráskodott. Derzsi György I üslöLés — vállvcrcgclcs niiaít Nem kell elkötelezett szurkolónak lenni ahhoz, hogy örülni tudjak, ha szű- kebb pátriám labdarúgó-csa­pata szépen halad a bajno­ki ranglistán, tisztes győzel­meket arat, s általában azt bizonyítja legújabb néhány havi szereplésével, hogy a fővároson kívül is' létezhet (nem is egy helyen) értékes labdarúgó-sportélet, A DV- TK-ról van szó, amely az őszi idényben nagyon szé­pen szerepe], s méltón kép­viseli Miskolcot a labdarú­gás legrangosabb hazai tor­náin. az NB I-ben. Nem kell viszont túlérzé- keny sem lennem ahhoz, hogy ne bosszankodjam igen gyakran a televízió előtt, amikor a vasárnap sport- eseményeit kom mentáié sport riporter összegezi a né­hány órája lejátszott mér­kőzéseket, Az a szokás ala­kult ki ugyanis a változó kommentárok között, hogy a vidéki csapatoliat mindig vállveregetve dicsérik, a például a DVTK-ról szólva következetesen hozzáfűzik szerepléséhez, hogy „sike­rült elkerülnie a veszélyzó­nából”, vagy ..megerősítette helyét, s immár véglegesen elkerült a sereghajtók kö­zül", meg hasonlókat, mint­ha. törvényszerű lenne, hogy a sor végén kell kullognia. Bosszantó és bántó, ha fő­városi kollégáink megfeled­keznek arról az apróságról, ami szerint az NB nem bu­dapesti, hanem nemzeti baj­nokságot jelent, amelyben az egész ország arra érde­mesnek mutatkozott, sport- egyesületei azonos ranggal és elvileg azonos esélyekkel szerepelnek. (bm) géni. töri kapura, Rapp kifu­tott, a csatár azonban üres kapu fölé emelt. A DVTK-ban Tamás ragyo­góan védett, a hátvédhármas­ban Gál volt a legjobb, Deák és Szucsányi a csapat erős­ségének bizonyult, elől Szur- gent és Vass gyorsasága, több ügyes húzása, Sikora és Ha­jas irányítókészsége dicsérhe­tő. DVTK: Tamás — Pécsik, Gál, Kiss. Deák, Szucsányi, Ruttkay, Hajas. Szurgent, Si­kora, Vass. Edző: Prciner Kálmán. Magyar Z. sok hibát vétett. Paulovits Ágoston te abszolút diósgyőri fölényt hozott. A következő 20 percben kis­sé ellaposodott a játék. Ese­mény volt: Rapp figyelmezte­tése és felírása, két-három szép védése és Szucsányi lö­vése, amelynek végén a bal kapufáról pattant ki a labda. A 44. perc gólt hozott. Di­ósgyőri szabadrúgásnál Sikora középre yágla a labdát, és a berohanó Szucsányi élesen a ba.1 alsó sarokba fejelt. 1:0. Szünet uián ismét a DVTK kezdett, jobban, mégis, az első helyzet. Török előtt adódott. Tamás védett. A 62. percben DVTK-támadásnál a középre Diósgyőr, 18 ezer néző. Ve­tette: álagyar Z. Hogy a DVTK tavaszi mér­lege mennyire jó képet mutat, annak egyik fokmérője a di­ósgyőri stadion „nézőcsúcsa”. A vidéki pályák közül hetek óla Diósgyőrött nézik leg­többen a mérkőzéseket. És azok a szurkolók, akik az utóbbi hónapokban kimennek a DVTK-stadionba, általában elégedetten indulnak haza. Volt mérkőzés, amikor csak az eredmény volt kedvező. Most az eredményesség lel­kes, jó játékkal párosul. így volt ez vasárnap a Pé­csi Dózsa elleni mérkőzésen Is. Igaz, az első félidőben mindössze 15 percig tartott a DVTK rohamozása, utána kissé kiengedtek a hazaiak, de így, „félgőzzel” is mezőny- ölényt harcoltak ki, és né­hány gólhelyzetet is összehoz­ok. Azután Szucsányi gólja meghozta a lendületet, mert izünet után minden részében óbb volt a DVTK, tervsze­rűbben és eredményesebben s játszott. Néhány szép táma­dást lehetett látni ebben az dőszakban a csatársortól, s c támadások egyike remek Sóit hozott, Kár, hogy a pé­tiek a kétgólos diósgyőri előnyre esetenként sportsze­rűtlenséggel válaszoltak. S bizony. Magyar játékvezető *em tartotta kézben a mér­kőzést, sokat tévedett, gyakran hibázott partjelzőivel együtt. Ennek ellenére időnként Jóiramú és színvonalas játé­kot hozott a két csapat ta­lálkozója. A Diósgyőr, csak­úgy. mint a korábbi hetekben, »agyon szervezetten védeke­zett, de alkalomadtán liat-hét emberrel is támadott. A ke­vés, pontos húzásokkal felépí­tett akciók sok helyzetet és két, szép gólt eredményeztek. A DVTK győzelme tehát min­denképpen megérdemeltnek mondható. A mérkőzés néhány fonto- *abb eseménye: három diós­győri támadás a kezdés után. Az elsőnél Móricz hazaadott, a másodiknál Pécsik beadá­sát ügyesen lehúzta Rapp, a harmadiknál pedig Móricz szögletre mentett Szurgent elöl. Váratlan pécsi ellentá­madásnál Gál tisztázott. A 6. percben Szurgent jó helyzet­ben fölé rúgott, majd az ötös­ről kapu mellé csúsztatott egy labdát. A 12. percben Kiss szabadrúgását a jobb alsó sa­rokból szögletre ütötte a pé­csi kapus, a másik oldalon pedig Tamás hárította Dunai lövését. Ez a negyedóra szin­ívelt labdát Szurgent. a bal kapufára fejelte, majd ami­kor visszapattant, a jobb ka­pufát. találta cl, de utána Si­kora „méregből” a hálóba bombázott. 2:0. Ezután, bizony, sokat sza­bálytalankodtak a pécsiek, és összehoztak néhány gólhelyze­tet, Viszont Tamásnak egysze­rűen nőm leheteti gólt rúgni. Élményszámba említhető vé­déseket. láthattunk tőle. A 85. percben jó labdával Szúr­DVTK-Fécs 2:0 (1:0)