Észak-Magyarország, 1966. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1966-09-22 / 224. szám

ln66. siepfember 28. ÉSZAKMAGYARORSZAG > Megérdemelt győzelem MÉMIE—Ósd 1:0 (1:0) Miskolc, 1000 néző. Vezette: Path. MÉMTE: Szegedi — Lestár, Mikc, Oláh, Szabó, Szatmári I., Vadász, Szatmári II., Cser- ven Ica, Juhász, Török. Edző: Pál István. Özd: Katona (Borbély) — Kovács. Frenkó, Budai, Vár- allyai, Murányi (Lutz), Bozó, Halápi, Nagykaposi, Szendrei, Zalai (Borbás). Edző: Kárpáti Béla. Azok a miskolci szurkolók, akik szerdán délután kijöt­tek a Népkertbe, nem gon­dolták, hogy ilyen jó mérkő­zést és hazai győzelmet lát­hatnak, a Népköztársasági Kupa meccsen. Mindenki azt várta, hogy az NB Ill-as MÉMTE játékosai beállnak védekezni, és az Ózd egy ka­pura játszik. Nem ez történt. A hazaiak 4—2—4 alakzat­ban, hátul szoros emberfogás­ra, elöl pedig gyors, kevés húzásból álló tárna cjásépítés- re törekedtek. Taktikai el­gondolásuk bevált, és már a 8. percben Vadász lövését nehe­zen védte Katona, majd ugyan­csak a jobb szélső ment el, és ekkor kifutással tisztázott a vendégek kapusa. A mérkőzést eldöntő egyetlen gól a 22. percben esett. Vadász szabadrúgását a bal alsó sarok­ból szögletre ütötte Katona és a beívelt labdát a jól helyez­kedő Jtihász a tétovázó védők között a hálóba juttatta. 1:0. Szünetben három helyen is cserélt a Kohász, de ez sem használt. Pedig Kárpáti Béla edző ugyancsak megbírálta — hozzátehetjük jogosan — a csapat első félidei teljesítmé­nyét. A második félidőben vagyon akartak az ózdiak, de fi nyugodtan, magabiztosan játszó hazaiakkal sehogysem boldogultak. Az 51. percben Halápi kiugrott, fejesét Sze­gedi braimrosan védte. Az 54. percben Bozó tört kapura, de Szegedi megint hárított. Az fid. percben Lutz szabadrúgá­sát védte. Egy perccel ké­sőbb a rekmalaló Halápit fel­írta a játékvezető. A (ifi. perc­ben gyors MÉMTE támadás­nál a védők hazaadását Borbély vetődve szerezte meg Török elől. öt perc múlva Vadász lövését tornászta rrög- letre. A 72. percben ózdi tá­madásnál Halápi kiugrott, nagyeréjű lövését Szegedi szögletre ütötte. A kapus vas­tapsot kapott! A 82. percben Nagykaposit is felírta a játék­vezető. Az eredmény mindenkép­pen meglepetésnek tűnik, de a mérkőzés alapján •igazságos­nak mondható. Az Özdi Ko­hász könnyelműsködve kez­dett, a MÉMTE pedig végig egyenletesen, nyugodtan, jó taktikát alkalmazva játszott. Ezt a nyugalmát akkor is megőrizte, amikor a vendé­gek idegeskedtek. A találko­zón Szegedi a mezőny leg­jobbjának bizonyult, jól ját­szott még Szatmári /., Szat­mári II.. Vadász és Juhász is. Az Özdi Kohászban csak Katona, Kovács és Nagyka­posi játéka dicsérhető. Fáth játékvezető kifogásta­lanul bíráskodott. — paulovits — Tetszeti — nem tetszett Mágyararszág—Dlnia 6:0-(5:0) A Népstadionban mintegy 20 000 néző előtt Cuvarasz síp­jelére a következő összeállí­tásban lépett pályára a ma­gyar együttes: Nem sikeiült.. ... Csctcnyinrlc, a MTK köz íphátved jenek szerelése, Szurgcnt kapura tört, de neki sem sikerült gólt lőnie. (MTK—DVl'K 1:0.) Foto: Szabó I. Szentmihályi — Káposzta, Mátrai, Ihász, Mathesz, Mé­szöly, Molnár, Bene, Albert, Varga, Farkas. A Hollandia elleni gyenge szereplés után, a magyar labdarúgó válogatott javítani akart ezen a találkozni. Már az első percben Albert a vé­dők között kiugorva megsze­rezte a vezetést, 1:0. A ma­gyar csapat gyors, kevés hú- zásos játékra törekedett. A csatárok sokat lőttek kapura, ami a 13. percben újabb gólt eredményezett. Farkas elől kézzel ütötték el a labdát a 16-oson belük a büntetőt Mé­szöly értékesítette 2:0. A 18. percben Bene rúgott újabb gólt, 3:0. A 31. percben Mol­nár—Bene—Albert összjáték után a középcsatár megsze­rezte a negyedik gól. öt perc­cel később egy szabadrúgás után Farkas lőtt a kapuba. 5:0. A második félidőben a magyar csapat sokat könnyel- műsködött. Rossz átadások, fölösleges cselezések tarkí­tották a játékot. A 83. perc­ben Káposzta — Farkas össz­játék után Vargához került a labda, aki laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 6:0. A dán válogatott, kihasznál­va a magyar csapat könnyel- műsködéseit, elég sok esetben veszélyeztette Szentmihályi kapuját. Ezen a találkozón az első félidőben nyújtott csak elfogadható játékot a magyar csapat. Jók: Szentmihályi, Mathesz, Mészöly, Varga és Farkas. (t. gy.) 2 V Nyolc gól. Második he­• •• te, hogy golszüret van Jaz Ózdi .Kohász NB 1-es l;ab- .darúgó csapatának mérkőzé­sén. Egy héttel ezelőtt Buda­2 pesten esett 8 gól, most ott­-honában az ózd — Honvéd 2mérkőzésen ugyancsak 8-szór • volt hálóban a labda. Igaz, Ja „megoszlás" ezúttal lénye- .gesen jobb volt, hiszen míg a • Vasas elleni mérkőzésen he- 2 tét rúgott az ellenfél és egyet • a Kohász, addig a Honvéd- 2 meccsen négyet rúgtak a ha­rn zalak és négyet a vendégek. •És egy kis szerencséveJ to- #vább változhatott volna az imént említett arány — az óz- 2 diák javára. • ♦ 2 Két pólus. Asztalitenisz • mérkőzés volt a Nép­kertben. A MÉMTE NB I-es férfi csapata játszott szomba­ton is, vasárnap is. A nézők egy része bosszúsan távozott, bár örömük is volt. Tálas, a Munkás fiatal versenyzője mindkét napon nagyszerű tel­jesítményt nyújtott, es 90 szá­zalékos átlagteljesítményt ért el. Nem volt elveszett labda számára, amit lehetett, min­dent mentett. Nem mondható ugyanez Dubécziről és Engi- ről. akik ezúttal nemcsak tel­jesítményükkel. hanem sport­szerűtlen magatartásukkal is hátrányos helyzetbe hozták csapatukat. Mindkét találko­zón komolytalanul játszottak, és gyenge teljesítményüket ,.mókás attrakciókkal'’ próbál­ták. „elütni”, Biz utóbbi nem sportpályára való magatar­tás. 3 Erőnlét. 2:0-ra vezetett • a kiesés ellen küzdő Miskolci Bányász Szolnok el­len. A hazai szurkolók úgy érezték, végre magabiztos győzelmet, arathatnak Perece­sen. Nagy meglepetésre elfá­radt a Bányász, a szolnokiak pedig erősítettek, és alig ne­gyedóra alatt sikerült kiegyen­líteni ftk. Ebben az időszakban fáradt, encrvált csapat be­nyomását keltette a hazai együttes. És szinte mindenki észrevette, hogy a legtöbb já­tékosnál bajok vannak az erőnléttel. Egy értékes bajno­ki ponttal fizettek érte. * 4 Ki volt az ittas? Két • héttel ezelőtt ugyan­ebben a rovatban szóltunk ró­la. hogy a Tokaji Vörös Me­teor — Hejőcsaba kézilabda mérkőzésen a bíró ittas volt. A Borsod megyei Kézilabda Szövetség kivizsgálta az ügyet és közölte, hogy a mérkőzésre kiküldött Gy. B. ittas álla­potban nem bíró, hanem gol- biró volt és helyette T. L. ve­zette a találkozót. Gy. B-t a szövetség négy évre eltil­totta a működéstől. (Azért mégis van egy kérdésünk: ha vezető bírónak ittas volt, hogy lehetett józan gólbirónafc?) 9 5 Játékvezetés. Az MTK • — Diósgyőr labdarúgó­mérkőzésen Almást játékveze­tő 80 percig kifogástalanul bíráskodott. Egyetlen ítéleté­vel kapcsolatban volt vita, mégpedig amikor megadta a 11-est. Többen úgy vélték, túl szigorú volt ez esetben. És e megingása után. bizony, né­hány kisebb hibát is vétett. Ózd on Aranyosi játékvezető ugyancsak kifogástalanul mű­ködött az első félidőben. Szü­net után ő is hibázott néhány esetben. A mérkőzés két fél­időből áll. és ez' nemcsak ft játékosokra vonatkozik, ha­nem a játékvezetőkre is. 9 6 1:0 és 0:1. Kct diósgyőri • labdarúgó-mérkőzés eredménye. Mindkét eredmény MTK elleni mérkőzésen szüle­tett. Az egyik tavasszal Diós­győrött, a másik szombaton Budapesten. Hasonlósága még a két mérkőzésnek az is, hogy mindkét találkozón sok- sok gólhelyzetet hagyott ki a DVTK csatársora, az MTK pedig rúgott egy-egy szeren­csés gólt. És ez négy pontot jelentett. Paulovits Ágoston HIRDETÉSEK ALLAS férfi segédmunkásokat beton- elemgyártási munkakörbe azon­nali belépésre .felvesz a Szent­endrei Betonáiugyár. Tanácsi igazolás szükséges. Munkásszálló és üzemi étkezés van. Jelentkez­ni személyesen lehet a gyáregy­ség munkaügyi osztályán, Szent­endre. Dózsa György út 34. szám alatt. _________________________ M érlegjavító szakmunkást azon­nali belépéssel alkalmazunk. Je­lentkezni lehet: Borsod megyei Húsipari Vállalat, Miskolc, Vágó­híd ti. ÍR. sz.__________________7117 G yermek gondozását vállalom a Glószban. Érdeklődni a lö-178-ns telefonon.____i________________7134 B ejárónőt felveszek. Miskolc, Augusztus 20 utca 18., I/l. A Borsodi Vegyikoinbinát felvételre keres férfi SEGÉDMUNKÁSOKAT szállítási munkára. Munkásszállást, napi egyszeri kedvezmény.3 étkezést — térítés ellenében — biztosítunk. Jelentkezni lehet a vállalat munkaerőgazdálkodásán, Kazincbarcikán. HIRDETMÉNY! KABELMüNKAS FELVÉTELT hirdet a Posta Központi Kábelüzem miskolci kirendeltsége. Felvételre lehet jelentkezni szeptember 26-tól Miskolc. Kiss tábornok u. 43. sz. ADAS — VÉTEL Egy- és kétszemélyes heverők, asztal és nagyméretű szőnyeg elJ adó. III. kér., Szlnyel Merse Pál u. 19., III. lépcsőház, II/2. ______ T avasz televízió, * jó állapotban, olcsón eladó. Érdeklődni Miskolc, Kinizsi u. 16. Kovács. 4 óra után. Peugeot 404-es, 1963-as személy- gépkocsi, igényesnek eladó. Szent- péteri műhely, Kossuth u. 10. 1100-as1 Fiat személygépkocsi, Igényesnek eladó. Szirma, Akácos u. 29. Érdeklődni délután 3 órától, vasárnap egész nap. Zongora eladó, vagy bérbeadó. Trógep bérbeadó. Vörösmarty u. 46., jobbra. * ________________7098 N égyszemélyes új rekamié két fotellal eladó. Sánc u. 19., 1. ajtó. Szép hangú rövid bécsi zongora bérbeadó. Attila u. 9. 7118 Egy darab ágy sodronnyal, mat­raccal és két ruhásszekrény el­adó. Szentpéteri-kapu, XVI. ép., 2. lh., II. em. 2. Diófacsomcték, málnatövek, fől- dieperpaL...ták, nemes fajtákban kaphatók. Csabai-kapu 28. _ Egy nagy fikusz olcsón eladó. Martintelep, Kapos u. 5._______ U j üvegajtó és speizablakok el­adók. Ugyanott szép parkettás bejárati ajtót készítek méretre és időre. Ka! ’.szí Vilmos asztalos mester, Itücz György_ u. 5.______ E gy jó állapotban levő 1000-es Wartburg sürgősen eladó.’Tót u. 2sz. __________ 7144 E bédlőbütor, komplett, tömör diófából, hajlított, nagyon igényes­nek eladó. Hejőcsaba, Szirma u. 26. Délutáni órákban._____________ E ladó német hálószobabiHor. Park ti. li„ fszt. 1. Érdeklődni 16—18 óráig.___ _______ 60 literes szŐlő^és~eíadó. Mis­kolc^ IE,_Békési Imre u. 26.__ 3 18 leveles szép nagy fikusz ol­csón eladó. Miskolc, I., Barkóczi u. 6. sz. (Martintelep.) Jonathán alma eladó. Diósgyőr, Béke u. 12. Hétköznap délután 8 órától. 94850 Itt a lehetőség! 500.— Ft-os előleggel vásárolhat nagyképcsöves Horizont televíziót 18 havi. Szaratov hűtőszekrényt 12 havi OTP hitelre Egyéb televízióra és hűtőszekrényre is nagy kedvezmény Eladó kétszemélyes rekamié, fo­tel, asztal. Petőfl_u. 20. Sipos. Fürdőkád eladó. Arany János u. 8. sz._________________________ 94846 G yalupad szerszámokkal együtt eladó. Megtekinthető egész nap. Felsőhámor. Palota u. 70._________ „ Go-kart" gyermekautó, részlet­re is eladó. 75-ös méretű gyermek irhabundát vennék. Esztergályos u. 1.______________________ U J Lepke salgótarjáni tűzhely eladó. Horváth !,, u. S.__________ E ladó jókarban levő, 250 köbcen­tis üzemképes Pannónia motorke­rékpár. Miskolc, III., Szarkahegy 14. SZ. __ 94820 K ombinált szobabútor Igényes­nek eladó. Érdeklődni: Szecső dr., délután 5—6 óráig. Telefon: 33-636. Hejőkeresztúrban, Táncsics u. 4. szám alatt Gombos Jánosnénál nádszövet és nádpalló kapható. LAK AS — INGATLAN Szerencsen 1000 négyszögöl gyü­mölcsös, 500 négyszögöl szántó, 3x4 méteres kőépülettel eladó, sző­lőtelepítésre kiválóan alkalmas. Cím: Kocsis Dezső, Mád, Rákóczi u. 252.___________________________ E lcserélném főbérleti 1 szobámat kültségmegtérltéssel nagyobbért. Hunyadi u. 46. sz., 7. ajtó._______ Eladó Pallos utca 3. szám alat­ti ház, Jelenleg szoba, konyha, speiz beköltözhető. Érdeklődni: Széchenyi u. 7. Cseh asztalosnál. __ V idéki fiatalember vagy diákfiü szállást kaphat bútorozott szobá­ban. Pázsitfű. 20.________ 7114 E ladó 151 négyszögöles beépíthe­tő házhely Hejőcsabán, Fogaras utcában. Érdeklődni lehet: Mar­tintelep, Bornemissza u. 21. Al­bert. ____________ 7108 É pítési engedéllyel 200 négyszög­öles házhely eladó. Érdeklődni: Miskolc, III. kér., Bartók Béla u. A3, szám alatt. 7103 KGlönbcJ ára tű szoba 2 nőnek, vagy férfinek, kórház közelében azonnal kiadó. Szentpéteri-kapu 59. SZ. ___________________________ 94852 K ülön szoba, két nő részére ki­adó. Akác u. 42. Mérnök házaspár albérletet ke­res. Értesítést „Fürdőszoba" jeli- gére kér m miskolci Hirdetőbe. 2 fiatalember szállást kaphat. Mlskolc,_László Jenő u. 31. üres szoba, fiatal házaspár ré­szére kiadó. Miskolc, III., End- rődi Sándor u. 3$. Elcserélném 2 szoba, összkom- fortos lakásomat hasonlóra, eset­leg II. emeletig, belvárosban. Baj- csy-Zs.__u. 42.. fszt. 3. ü res nagyméretű szoba, kony­hahasználattal azonnal kiadó, sá­tor u. 9. sz. _________ 94822 E ladó a Bábonyibércen 650 négy­szögöl szőlő, terméssel. Miskolc, Bajcsy-Zs. u. 1. sz.. Ili fi, Csorba. Rendes férfi szobatársat kere­sünk. (Agyneműt adunk.) Miskolc. L._Acs_u. 16. sz.____________ 94821 B útorozott szobába férfi lakótár­sat keresek azonnalra is. Fém u. 2. SZ. __________________________ 94826 ü res albérleti szoba azonnal kiadó fáskamrával, éléskamrával. Munkácsy Mihály u. 37. Eladó Sátoraljaújhelyen belterü­leti, főútvonaltól néhány percnyire elterülő két katasztráiis holdnyi jól termő szőlő. Érdeklődés Ta- kácsné, Sallai-Fürst u. 7. VEGYES » éves szakmunkás ezúton ke­resi hozzáillő lány, vagy elvált asszony ismeretségét, házasság céljából. Kissé molettek és lakás­sal rendelkezők előnyben- Levele­ket „őszi esküvő 7126" Jeligére kér a Kiadóhivatalba, Széchenyi u. 15-17. ________________________7126 M árta Zsigmond (Miskolc, Dan- kó Pista u. 93. sz. alatti lakos) tulajdonát képező 16 éves, ősze* homiokú pej kanca járlatlevele el- veszett, érvénytelen. Háztartási gépek, mosógépek. porszívók szakszerű Javítása, te­kercselése, csapágyazása az. ön la­kásán, garanciával. Villanymoto­rok, villanyhegesztők. szivattyú­motorok, búvárszivattyúk javítá­sa* tekercselése, csapágyazása ga­ranciával. Tó*h villanyszerelő Mis­kolc, Zsolcai-kapu 13. sz. Mély fájdalommal tudat­juk, hogy a legdrágább fe­leség. édesanya, testvér, ro­kon és barát MISLEY ZOLTÁNX* V&rady Aranka életének 44., boldog házas­ságának 25. évében, rövid szenvedés után elhunyt. Temetése szeptember 22-én délután 3 órakor, a mis­kolci ref. Deszka-temető ravatalozójából. A gyászoló család Magános, barna, 52 éves szak­munkás, berendezett lakással, megismerkedne házasság céljából egyedülálló, dolgozó nővel, 45 évesig. Leveleket „Diósgyőr-gép- gyártak előnyben 7074" jeligére kér a Kiadóhivatalba, Széchenyi U. 15-17.__________ 7074 B útorok Javítását. fényezését vállalom. özv. Kosdy Károlyné, Jókai u. 43. Mély fájdalommal értesít­jük mindazokat, akik is­merték és szerették, hogy BÜKKFALVJ EDE nyugdíjas főművezető 71. életévében elhunyt. Te­metése szeptember 23-án délután fél 4 órakor, a di­ósgyőri rk. temetőben. A gyászoló család Értesítjük a Vasgyár I—TV. utcai fogyasztóinkat, hogy szeptember 23-án 7 órától 12 óráig, karbantartási munkák miatt, az áramszolgáltatást szüneteltetni fogjuk. ÉMASZ n. kirend. KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Hálás szívvel mondunk köszönetét mindazoknak, akik szeretett halottunk, Kovács István LKM-nyug- dijas elhunyta alkalmával részvétüket, együttérzésü­két nyilvánították. A gyászoló csalid Mély fájdalommal tudat­juk, hogy a szeretett férj. édesapa, nag5'apa, após és jó rokon TÓTH DAVID rövid szenvedés után.szep­tember 20-án elhunyt. Te­metése szeptember 23-án délután 4 órakor, a miskol­ci Szent Anna temetőben. A gyászoló család I I Fájdalomtól megtört szív­vel tudatjuk, hogy a sze­retett férj és jóbarát SCIIFR ÁRPÁD szobafestő •66 éves korában elhunyt. Temetése szeptember 22-én, csütörtökön délután fél 2 órakor az evangélikus te­mető kápolnájából. Gyászoló felesége c« Jóbaráfja KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Hálás szívvel mondunk köszönetét mindazoknak a rokonoknak, jóbarátoknak, Ismerősöknek, szomszédok­nak, akik a legdrágább férj, édesapa. Borkő Pál nyug. aranyctiplomás taní­tó temetésén megjelentek, sírjára virágot, koszorút he­lyeztek és • ezzé 1 fájdal­munkat enyhíteni igyekez­tek. a gyászoló család