Észak-Magyarország, 1966. szeptember (22. évfolyam, 206-231. szám)

1966-09-20 / 222. szám

ESZAKMAGY ARORSZAG 5 Ayofe gól éa aok kapuahiha KAPUS SORS AB I. R MVSC Oroszlány 1:1 (0:0) Ab MVSC—Oroszlány 1:1-es mérkőzésen hiába rekla­mállak a vendégek a határjelzőnél, nem adott lest. A vezető bíró 11-esl ítélt. Foto: Szabó L Miskolc, 2500 néző. V: He- gyes. MVSC: Miskolci — Luczó, Buna, Saulért, Krompaszki, Cserjés, Egri, Maróti, Osváth, Kiss, Filelóth. Edző: Kemény Tibor. A mérkőzés hazai támadá­sokkal indult. Már a 2. perc­ben gólhelyzet adódott, azon­ban Maróti közelről a kapus­ba lőtt. Ellentámadásnál Lu- ezó és Krompaszki mentett. A 8. percben Krompaszki be­lőtte a labdát, a befutó File- tóth fejesét a vendégek kapu­sa bravúrral hárította. Az el- 6Ő negyedóráién jóiramú, változatos játék alakult ki a pályán. Az MVSC fokozato­san lendült támadásba. Os-»‘ vát,h beadásáról maradt le J Filetót.h gólhelyzetben, majd • Cserjés 25 méteres kapási övé- • sót védte az oroszlányiak ka- • pusa. A vendégcsapat keveset, J de veszélyesen támadott. A • 28. percben Miskolczi kapuja- J ból kifutva mentett. A 88. . percben, egy jobboldali szög- • lelni gás után az oroszlányi J védelem kivágta a labdát, az • Krompaszki elé pattant, a fe- * dozet 20 méterről nagyerejű # lövést küldött kapura, a láb- • da a kapufa bal felső sarkát m találta el. • A második félidőben csők- . kent az iram. Mindkét csapat • távoli lövésekkel kísérlete­zett. Az 55. percben a tisztán kapura törő Filetóthot a kifu­tó oi-oszlányi kapus a 16-oson belül felvágta. A büntetőt Krompaszki értékesítette. 1:0. Buna a 70. percben megsé­rült, csak két perces ápolás után tért vissza a pályára. A 75. percben gyors jobb oldali támadás végéh a vendégek középcsatára a 16-osról a há­lóba lőtt. 1:1. A játék képe alapján az MVSC közelebb állt a győzelemhez. Jók: Saufert, mezőny Osváth. Hegyes kisebb hi­bákat vétett. Felföldi György 3. perc: Kovács előre tört a jobb szélen, a védők szögletre szerelték, a beívelt labda Szendreihez került, a csatar két VécTő közöli nehezen a hálóba továbbított. 1:0. 5. perc: Halápi jó helyzet­ben hibázott. 6. perc: Szabadrúgás az ózdi kapu előtt. Marosi ügyesen átemelte a labdát a sorfal fölött (mindenki lövésre szá­mított) és a kiugró Tóth K. a jobb alsó sarokba továbbí­totta. 1:1. 9. perc: Zalai tört kapura, már csak a kapussal állt szemben, de Erdősi szögletre mentett, A beívelt labdát Sz«ndrei_A.J:iálóba vágta. 2:1. 14. perc: A kitörő Bozót Ma­rosi felvágta, a szabadrúgás kapu fölé szállt. 15. perc: Szöglet az ózdi ka­pu előtt. Tóth ívelte középre a labdát, Tussingert szabadon hagyták a védők. Borbély fö­löslegesen kimozdult kapujá­ból. és a csatár a hálóba fe­jelt. 2:2. 20. perc: Bozó ment el a jobb szélen. Marosi lyukat rúgott, a labda Halápi elé ke­rült, és ő néhány lépésről mellé lőtt. Gólhelyzet volt! 27. perc: Honvéd-szöglet. Nagy Antal fejesét Budai a kapuból fejelte ki, majd Ko­ntóra mellé lőtt. 30. perc: Szendrei 20 méte­res lövését Erdősi nehezen tisztázta. A másik oldalon Tichy lőtt mellé, majd öt per­ces ózdi tűzijáték volt a ven­dégek kapuja előtt. 55. perc: Nagykaposit nehe­zen szerelték a Honvéd-védők. Szabadrúgás, a labda a sor­falról Bozóboz pattant, a jobbszélso- néhány lépést tett, és utána a hálóba lótt. 3:2. 73. perc: Kavarodás támadt az ózdi kapu előtt. Borbély fölöslegesen kifutott, és Nagy A. a hálóba fejelt. 3:3. (A gól­nál Frenkó megsérült, Nagy- kaposi lett a középhátvéd, és Frenkó előre jött.) 85. perc: Lutz jó labdával ugratta Szendreit, a középesa- tár nagyerejü lövését Erdős: kiütötte, de másodszorra Szendrei nem hibázott. 4:3. SS. perc: Ártatlan Honvéd- ellentámadásnál az ózdi véde­lem bizonytalankodott, Bor­bély elaludt, és Kamura a há­lóba perdítette a labdát. 4:4. Az ózdi csapatban ezen a mérkőzésen Borbély rosszul védett, a védelemben Kovács és időnként Frenkó dicsérhe­tő, a két fedezet megbízható­an játszott, elöl Szendrei há­rom gólja és Bozó néhány ala­kítása dicsérhető. Aranyosi játékvezető az első félidőben kifogástalanul, szü­net után néhány hibával bí­ráskodott. Paulovits Ágoston A labdarúgó Nü (. Állása: A Pécsi Bányász—DVTK NB I-cs kézilabda mérkőzésen Futó gólját lövi. 1. Vasas 18 12 fi — 49:19 30 2. FTC 18 10 4 4 42:25 24 3. Honvéd 18 11 2 5 34:24 24 4. Pécs 19 6 10 3 23:22 22 5. Tatabánya 18 8 5 5 28:13 21 6. U. Dózsa 18 8 5 5 47:26 21 7. Győr 19 8 5 fi 20:22 21 8. Csepel 18 6 5 7 21:28 17 9. DVTK 18 6 3 9 18:22 15 10. SBTC 18 5 4 9 17:26 14 11. MTK 18 5 4 9 16:32 14 12. Dunaüjv. 18 3 fi 9 15:28 12 13. Ö7d 18 4 3 11 23:45 11 14. Dorog 18 1 6 11 15:36 8 Eredmények: Mátészalkai MEDOSZ — Hatvani MÁV 4:2 (1:0), 1200 néző. Edelényi Bányász — Debreceni Hon­véd 2:0 (1:0), 1500 néző. A 74. percben Tóth 7. (Debrecen) Luczó. Krompaszki (a 18 1 6 11 13:16 8 kiállítva' Ormosbányai Bá- « legjobbja), Cserjés, — ------ — 11 OJc 1 ajekozodasi íutás Szombaton délelőtt és éjjel a Sátoros hegységben rendezték meg az országos tájékozódási csa­patbajnokság első fordulóját. Ti­zenhat egyesület futói fordulónként négy. csaknem azonos nehézségű pályán mérték össze tudásukat. A tavalyi bajnokságon a vidék legjobbjának bizonyult MEAFC most is Jól megállta helyét. Eredmények. I. forduló, A. rész­leg: 1. Bársony (BEAC), 4. Frá- nyó (MEAFC). B. részleg: 1. Eger­vári (Újpesti Dózsa), 7. Dorniany (MEAFC). C. részleg: t. Schön- viszky (Ep. Spartacus). 5. Zsel­lér (MEAFC). D. részleg: 1. örsi (Bp. Spartacus), 2. Papp (MEAFC). Csapatban: l. Bp. Spartacus 6:21, 4. MEAFC 7:08. II. forduló. A. részleg: 1. Balogh (Bp. Spartacus), 2. Papp (MEAFC). B. részleg: l. Horváth (OSC), 14. Zydka C E- AFC). C. részleg: 1. Desofí vBp. Honvéd). 6. Zsellér (MEAFC . D. részleg: l. Skerletz (Bp. Sparta­cus), 6. Dormány (MEAFC). Csa­patban: 1. Bp. Spartacus 7:09. 6. MEAFC 9:24. A bajnokság állása a két forduló után: 1. Bp. Spartacus 2 helyezési pont, «2. MAFC 9 hp., 3. Bp. Honvéd 10 hp.. 4. MEAFC 10 hp., 5. Újpesti Dózsa 10 hp., 6. Pécsi VSK 13 hp. A bajnok­ság végső helyezéseit éldöntő 3. forduló október 23-án lesz. Mi II. Bp. Spartacus—Borsodi Bányász 1;(LU:Q) __­S ajószentpcter, 1S00 néző. V: Fálh. Borsodi Bányász: Veres — Szakács, Várhelyi, Négyesi, Tátrai II., Tátrai I., Verebé- lyi, Lukács, Zsinka. Nyíri, Papp. Edző: Mező Jenő. A kihagyott helyzetek mér­kőzése — ezzel a mondattal lehet leginkább jellemezni a két csapat találkozóját. Vere- bélyi már a 2. percben fel­ső kapufára lőtt két méter­ről. Nyíri ugyancsak kétszer volt olyan helyzetben, hogy az ellenfél kapusa a földön feküdt, és a balösszekötő nem talált az üres kapuba. Ezzel szemben a 27. percben, egy ártatlannak látszó szabadrú­gásnál a sorfalról Török elé pattant a labda, aki a hálóba lőtt. 1:0. A gól után 8—9 emberrel védekezett a Budapesti Spar­tacus, sót. a második félidő­ben előfordult olyan eset is, hogy húszán voltak a vendé­gek 16-osánál. Egyszerűen nem lehetett a hálóba rúgni a labdát A Borsodi Bányász ezen a mérkőzésen nem ját­szott rosszul, csak sok hely­zetet hagyott ki. A vendégek viszont nagyszerűen védekez­tek. Jók: Szakács és Papp. Miskolci Bányász - Szolnoki MIÉ 2:2 (1:0) Pereces, 500 néző: V: Eger­vári. Miskolci Bányász: Boros — Váradi, Bóta, Varga. Németh, Breuer, Fehér, Szabó, Krisz­tián, Fischer, Vincze. Edző: Teleki Pál. • 1. Ormosbánya 22 15 3 2. M. Honved 12 11 fi 3. K.-barrika 22 9 8 4. Dcbr. Elektr. 22 9 7 5. D. Kinizsi 22 11 2 fi. Málcs/alka 22 8 8 7. Rudabánya 22 9 6 8. Somsály n 10 3 9. MEMTE 22 8 6 10. Edelény 22 9 4 11. D. Honvéd 22 8 5 12. Hatv. MÁV 22 8 3 13. DEAC 22 7 4 14. Egercsehi 22 7 3 15. Kisvárda 22 4 7 16. Nyíregyháza 22 3 5 1\B III. Északkeleti Csoport nyász — Debreceni EAC 1:0 (0:0), 1600 néző. Somsálybá­nyai Bányász — Debreceni Kinizsi 1:0 (0:0). A 77. perc­ben Simon (Somsálybánya) ki­állítva. Nyíregyházi VSC — Rudabányai Bányász 2:1 (0:1), 500 néző. Debreceni Elektro­mos — Egercsehi Bányász 4:0 (1:0), 500 néző. A 80. percben Lázár (Debrecen) kiállítva. Kisvárdai Vasas — Kazinc­barcikai MTK 1:1 (1:1), 400 néző. A vendégek kezdtek job­ban, de gólhelyzetekben sok­szor hibáztak. A vezetést a Miskolci Bányász szerezte meg. A 16. percben kavarod as volt a kapu előtt, Szabó labdá­ja a védőkről Krisztián elé pattant, és a középcsatár 8 méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. A második félidőben ke­mény, sokszor durva volt a játék. Az 51. percben Fehér labdájával Szabó a jobb szé­len elment, beadását Vincze a hálóba sodorta. 2:0. Nagy meglepetésre a kétgólos veze­tés a vendégeket hozta fel, és a 70. percben Pallai és 6 perc­cel a mérkőzés vége előtt Papp II. góljával kiegyenlí­tettek. A játékvezető a 75. percben Fehért. a 87. percben pedig Sárit állította ki. Jóki Bóta, Krisztián, Vincze. ( Derzsi) Megyei I. osztály Gólhelyzetben A megyei I. osztály 21. for- nagy küzdelem, a döntetlenhez közelálló ered- J menyek .jellemezték. Ez alól Ja Tiszaszederkény — Izsófal­A labdarúgó VB I. B 1. BVSC z. uvsr 3. Oroszlány 4. E)?er 5. Szeged 6. Komló 7. fi.-MAVÁG 8. Budafok 9. Szállítók 10. Egyetértés 11. S/.'feliérv. 12. MVSC 13. Szombathely 14. MÁV DAT 13. N.viregyhA/a állása: < 4 31:21 28 ' IS. Kaposvári H. 21 5 í 39:26 27 1 8 5 23:17 24 I 4 7 31:38 24 , 1 8 33:31 23 • 8 7 38:38 22 • 4 8 311:24 22 • I 3 33:28 20 » 8 7 17:27 20 • 7 8 23:22 13 • 3 10 25:24 19 • 9 7 23:34 19 • 4 10 7 29:31 48 * 3 8 8 24:27 18 T 7 311 23:32 47 ­5 « 10 22:12 19 Az MTK—DVTK l:0-ás találkozó egyik kihagyott diósgyőri helyzete. Oláh az üres kapunál hibázott. va találkozó az egyetlen kivé­tel, amelyen a helyi csapat­nak 3 gólos győzelmet sike­rült szereznie. Akadt néhány meglepetés is. Az S. M^V Va­sas például győzni tudott • • Felső zsolcán! A Szerencs gól "nélküli döntetlen eredményt •ért el Putnokon, a Szirmabe- Jsenyő ugyanígy végzett a S. •Spartacus ellen. Az Egyetem Jújból leadott egy pontot, cz- 2úttal a helyi rangadón, az • utóbbi időben feljavult Hejó- 2csaba ellen. • Eredmények: S. Spartacu-— JSzirmabescnyö 0:0, Szuhavölgy • —Tállya 2:1. Alberttelep— •Farkaslyuk 2:1, M. üveggyár •—M. AKÖV 3:2. Tlszaszedcr­• kény—Izsófalva 3:0. Putnok— 2 Szerencs 0:0, Feisőzsolca—S. •MÁV Vasas 0:1(1). Szombaton} JM. Egyetem—Ilcjócsaba 1:1. • Gar. • • A mcgj-.l T. o. labdarúgó • bajnokság állása: • !• Sruhavólgy 21 13 J 2, Alberttol-p 21 11 I 3. M. Egyetem 21 10 • 4. Szirmabes. 21 9 a 5. Putnnk 21 9 • 6. Earkaslyuk 21 9 • 7. S. MAV-V. 21 9 • 8. Felsözsolra 21 8 • 9. S. Spartacus 21 8 • 10. T.-szederk. 21 € • 11. Tállya 21 7 • 12. M. üveggyár 21 9 •43. Hejóesaba 21 ( *44. Izsófalva n j *15. Szerencs 34 5 •l*. M. AKÖP 21 J 3 40:1t 4 37:22 28 4 42:20 27 5 24:17 25 C 28:25 24 7 33:21 12 8 32:28 21 7 27:25 3 9 33:30 21 7 35:34 24 8 28:2* 20 2 10 28:34 2» 5 10 30:12 17 5 11 25:39 15 1 12 I*:«» 14 1 1« 3 0«d—Bp. Honvéd 4:4 (2:2) Ezen a mérkőzésen átszer­vezett ózdi együttes lépett pályára, és ez mindenképpen hasznára volt a csapatnak. Kováccsal és Frenlcóval erő­södött a hátvédhármas és Ffagykaposi is ügyesen illesz­kedett középpályás szerepkö­rébe. Mint taktikai húzás fel­tétlenül említést érdemel Mu­rányi hasznos játéka. Szinte 90 percen át teljesen kikap­csolta a legveszélyesebb Hon­véd-csatárt, Tichyt. A mérkő­zés nagy részében közepes iramot és izgalmas játékot láthatott a közönség. A hazai­ak a játék képe alapján i-á- szolgáltak a győzelemre, hi­szen mind a négy esetben az Ózdi Kohász vezetett. Hogy csak az egyik pontot tartot­ták otthon, arra az imént említettek egyfajta magyará­zatul szolgálnak. Az Ózdi Kohász összeállí­tása: Borbély — Kovács, Frenkó. Budai, Nagykaposi, Murányi,, Bozó, Halápi, Lutz, Szendrei, Zalai. Edzői Kárpá­ti Béla. Események a nyolcgólos ta­lálkozón: ózd, 6000 néz. Játékvezető: Aranyosi. Már a mérkőzés elején lát­szott, hogy gólszüret lesz a ta­lálkozón, hiszen rövid negyed­óra elteltével kétszer táncolt a Budapesti Honvéd hálójá­ban a labda, és a vendegek is ugyanennyiszer juttatták az ózdi kapuba. Négy gól 15 perc alatt, ritka esemény az NB 1-ben. Igaz. hogy a négy közül három Ka­pushiba révén esett. Az első félidő izgalmas játékkal telt cl. de több gól nem esett. Szünet után ismét váltakoz­va, egyszer az Űzd, egyszer a Honvéd rúgott gólt. S amikor már úgy nézett ki, hogy a hazaiak megszei'ezték a két bajnoki pontot, két perccel a befejezés előtt ismét ki­egyenlített a Honvéd. Hozzátartozik a mérkőzés krónikájához, hogy az ózdi csatársor ezúttal eredménye­sebb volt. mint a korábbi he­tekben bármikor. Viszont a védelem, elsősorban Borbély négy súlyos hibája révén egy ponthoz, juttatta a Budapesti Honvédet.