Észak-Magyarország, 1966. augusztus (22. évfolyam, 181-205. szám)

1966-08-30 / 204. szám

tfrűd, 1966. augusztus Sfl. RS7.AKMAGYARORS7.AO NB I. DVTK-Győri Vasas ETO 1:0 (0:0) Diósgyőr, 17 000 néző. V.: Vadas Gy. Üjabb jó játék — újabb győzelem! ősszel 100 százalé­kos teljesítmény! Három mér­kőzésen 0 pont és 5:0-ás gól- arány! Ehhez valóban nem kell kommentár. Mindez azt eredményezte, hogy a DVTK elhagyta a veszélyes zónát és a középmezőnyben foglal helyet — megérdemelten. A mérkőzés elején a széltől támogatott, vendégek kerültek fölénybe, mégis az ő kapujuk előtt adódott az első gólhely­zet: a 4. percben Kiss állt a szabadrúgásnak mintegy 18 méterre a kaputól, lövés he­lyett azonban leadott Sikorá- hoz, aki fölé lőtt. A következő perceket Szurgent alakítása jellemezte: több védőt lerá­zott, közben a bal szélre keve­redett, azonban beadás előtt jó helyzetben elcsúszott. A két győri támadás lesen akadt, el, majd a 14. perc eseményei felborzolták a kö­zönség idegeit: szögletrúgás után kavarodás támadt.a ven­dégek kapuja előtt, a magas labdát Oláh akarta fejelni, azonban átesett Orbánon. Szurgent fejelt ezután a lab­dába, amely a felső kapufáról visszapattant és a befutó Hajas a jobb felső sarokba rúgta. A játékvezető nagy meglepetésre kirúgást ítélt. Váltakozó, eseményteli já­ték alakult ki, hol az egyik, hol a másik kapu előtt folyt a küzdelem. A 23. percben Keg- lovich hatalmas lövést küldött a jobb sarok felé, Tamás rá­mozdult, Szigeti beletette a lábát, és a labda majdnem az ellenkező sarokban kötött ki. A Győr fölényét két szöglet jelezte. Aztán ismét Keglovich, a győriek legjobbja követke­zett: erős, veszélyes lövést eresztett meg a jobb felső sa­rok felé. Tamás azonban szög­letre tornászta. Sikora csavart, ravasz lövé­se alig-alig kerülte el a jobb felső sarkot, a 38. percben vi­szont ugyanő talán a legna­gyobb helyzetet hagyta ki. A 41. percben is izgalmas helyzet adódott a vendégek ka­puja előtt: Tóth a labda alá futott, az Szurgenthez került, ő a kapunak háttal állva, ollózva rúgta fölé. A második félidő azzal kezdő­dött, hogy Kisst felírta a já­tékvezető magaslábért. Nagy erővel támadott a DVTK, Oláhot szerelték szögletre, majd Szurgent tört ki veszé­lyesen, de a védők őt is sze­relték. A Győr, bár olykor- olykor formás támadást veze­szó együttes. Tamás csapatá­nak és a mezőny legjobbjának bizonyult. A hátvédsor kitű­nően látta el feladatát. A fe­dezetek is jobban játszottak az átlagosnál. A csatársor sokat mozgott és próbálkozott. Vass volt a lendítőerő, Szurgent és t UOAM ST 1 66* ATLÉTIKAI EB, 1966 Program VIII. 30-IX. 4-ig Augusztus 30, kedd: 15.30: Megnyitó Onnepsóff. 16.25: ?0 km gyaloglás, rajt. 1G.25: * ér­ti távolugrás selejtezői. 16.30: 100 m férfi előfutamok. 17.10: 400 m női előfutamok. 17.15: Férfi disz­koszvetés selejtező. 17.20: Női gúlylökés döntője. 17.25: 1500 ni férfi előfutamok. 17.50: 20 km gyaloglás célbaérkezése. 18.00: lő ooo m döntő. 18.40: 100 m női előfutamok. 19.00: 400 m férfi előfutamok. Augusztus 31, szerda: 9.00: Tízpróba: 100 m és távol- ugrás. 10.00: Férfi magasugrás, selejtező. 10.00: Női diszkoszve­tés, selejtező. 10.30: Otpróba: 80 m gát. sulylökés. 11.30: Tí/próba: sőlyiökés. 13.00: Rúdugrás selej­tező. 17.00: 400 m gát előfutamok. 17.00: Férfi dlszkoszvctés döntő. 17.25: Tí/.próba: magasugrás. 17.3C: 100 m női középfutamok. 17.30: Férfi távolugrás döntő. 17.45: Otpróba: magasugrás. 17.50: 100 m férfi középfutamok. 18.30: 400 m férfi középfutamok. 18.50: 100 m női döntő. 19.05: 100 m fér­fi döntő. 19.20: Tízpróbn: 400 m. Szeptember 1, csütörtök: 9.00: Tízpróba: 110 m gát, disz- koszvetés. 10.00: Otpróba: távol- ugrás. 10.30: 200 m női előfuta­mok. 11.30: Férfi gerclyliajitás selejtezője. 11.30: Tízpróba: rúd­ugrás. 17.00: 3000 m akadály, előfuta­mok. 17.00: Férfi magasugrás, döntő. 17.00: NŐI diszkoszvetés, döntő. 17.35: 200 m férfi előfu­tamok. 18.00: 200 m női középfu­tamok. 18.20: 400 m gát közép­futamok. 18.40: 1500 ro férfi dön­tő. 13.45: Tízpróba: gerelyhajítás. 19.00: 200 ni férfi középfutamot . 19.2C: 400 m női döntő. 19.30: 400 m férfi döntő. 19.45: ötpróba: 200 ra. 20.05: Tízpróba: 1500 m. Szeptember 2, péntek: 10.00: Férfi súlylökés, selejtező. 10.00: Női gerelyhajítás, selejte­ző. 13.00: Férfi rúdugrás, döntő. 17.00: 110 m gát előfutamok. 17.23: Női távolugrás, selejtező. 17.30: 5000 m férfi előfutamok. 18.25: 800 m férfi előfutamok. 18.50: Férfi gcrolyhajitás, döntő. 19.00: 400 m gát, döntő. 19.15: 800 m női előfutamok. 19.35: 200 m női döntő. 19.50: 200 ni férfi döntő. 20.05: 80 m gát elő­futamok. Szeptember 3, szombat: 10.00: Női magasugrás, selejt** ró. 10.00: Kalapacsvetés, selej* tező. 11.00: Hármasugrás, selej­tező. 13.30: 50 km gyaloglás rajtja» 15.30: 110 m gát kö/epfutatnok» \5.40: Női távolugrás, döntő* 15.45: Női gerelyha jitas. döntő* 16.00: 4x100 m női előfutamok, 16*30: 4x100 ro férfi előfutamok» 17.00: 800 in női középfutamok* 17.00: Férfi súlylökés, döntó. 17.10: 800 m férfi középfutamok. 17.30: 80 m gát középfutamok* 17.50: 50 km gyaloglás eélbaér* Uezése. 18.00: 3000 in akadály* döntő. 18.30: 4x109 m férfi előlit* tárnok. Szeptember 4, 15.00: Maratoni döntő. 15.00: NŐI döntő. 15.10: 800 vasárnap: futás — rajt« magasugrás, női dötitó: 15.20: 800 m férfi döntő. 15.30t Hármasugrás döntő. 15.40: 80 m gát, döntő. 16.00: 110 ni gát, dön­tő. lő.00: Kalapácsvetés, döntő* 16.10: 4x100 ni női döntő. 37.15: Maratoni futás célbaérkezés. 17.35: 5000 m férfi döntő. 18.00: 4x400 m férfi döntő. 18.30: Záró1 ünnepély. M! I. B Budafoki MTE-MVSC 6:1 (2:0) Budafok, 1500 néz8. V.: Kasza. [ áfrselezto magát a miskolci vé- I sző MVSC Ilyen arányú vereség* A SS. percben Vasshoz került a labda, a kifutó kapus mellett a aki véddjítdl elfutott éa hálóba lőtt. Sikora sokat volt játékban, egy kis szerencsével mindket­ten szerezhettek volna gólt. Hajas az építő és előkészítő munkában jeleskedett. Vadas játékvezető egy eset­től eltekintve jól vezette a ta­lálkozót. Diósgyőr: Tamás — Kovács It., Szigeti, Kiss, Gál, Szucsá- nyi, Vass, Hajas, Oláh, Szur­gent Sikora. Becze Károly Újpest-Ózd 5:2 (2:1) MVSC: Miskolc?! — Krompaszki, vf: M : Buna, Saulért, Luczó, Kovács, Sze- v'áö ; pesl, Marótl, Cserjés. Kiss, File- tóth. Edző: Kemény Tibor. Már a találkozó elején gólhely­zet adódott az MVSC kapuja előtt. Luczó szerelését szabálytalannak ítélte meg a Játékvezető a 16-oson belül. A jobb alsó sarokba tartó ll-est Miskclczi szögletre men­tette. Idegesen, kapkodva játszott az MVSC, amit a hazaiak ki is használtak. Az 5. percben Kótai a kifutó Mlskolczi mellett a ka­puba lőtt. 1:0. A 24. percben a vendégek kapuja előtt a 16-os vonaláról szabadrú­gást ítélt a játékvezető. A sorfal a lövés pillanatában elmozdult, és a labda Mlskolczi mellett a kapu Jobb sarkába szállt. 2:0. Időnként az MVSC is vezetett tá­madásokat, azonban a csatársor Játékában kevés volt az átütő erő. Sok volt a pontatlan átadás. A második félidőben tovább tá­madott a hazai együttes. Az 50. percben Hetlinger a védők kísére­tében, a kapust Is kicselezve lőtt a' hálóba. 3:0. Az 53. percben Kiss hagyott ki nagy helyzetet, majd Krompaszki távoli lövését védte a hazaiak kapusa. Ekkor kissé feljött az MVSC. Kiss, majd Marótl távoli lövését védte a ka­pus. A vendégcsapat távoli lövé­sekkel kísérletezett. A 73. percben a kitörő Kisst a 16-oson belül el­húzták. A büntetőt Krompaszki ér­tékesítette. 3 :l. Saulért 30 méteres szabadrúgását védte látványosan a kapus. A 80. perc ismét gólt hozott. Dinnyés a kapust is kicse­lezve lőtt a hálóba. 4:1. Majd 3 perccel később Bánkúti talált a kapuba. 3:1. A 17. percben Kátai delmen, és a tehetetlen Miskolc/! mellett a hálóba vágta a labdát. 6:1. A második félidőben lélokte- lenül és sok védelmi hibával ját­is megérdemelt, A csapatból csak Krompaszki, Marótl és Kiss játéka érdemel dicséretet. Felföldi Gjörgy NB II. Borsodi Bánytísz—KISTEXT 1:1 (1:1) Budapest. 800 néző. V.: Kulcsár. B. Bányász: Veres — Tátrai II., Csetfalvi, Négyesig Várhelyi, Nyí­ri, Verebélyi, ./ Varga, Lukács, Zsinka. Tóth. JEdzŐ; Mező Jenő. Már a 2. percben vezetéshez ju­tott a Bán/Asz. Nyíri labdájával Verebélyi JUugrott, és a kimozduló T ípus V^Fllctt a hálóba lőtt. 1:0. A hazaiak a kiegyenlítésért har­coltak. két nagy helyzetet is ki­hagytak. Veres nagy bravúrral há­rított több alkalommal. A 44. pere* ben Varga kezét érte a labda. A 11-cst a hazaiak értékesítették. 1:1. A második félidőben a vissza­eső vendégcsatárok miatt a hazai­ak fölénybe kerültek, azonban n vezetést nem tudták megszerezni^ ami a nagyszerűen védő Veresnek köszönhető. Jók: Veres fa mezőny legjobbja): Csetfalvi, Várhelyi, Verebélyi. Di. Sparlacus-Miskolci Bányász 6:4 (4:2) Budapest, Küír utca, 1000 nózó. V.i Tarrósy. Miskolci Bányász: Benkd — Vá- radl. Varga, Oláh, Deák, Szabó, Fehér, Domonkos, Krisztián. Rő­tül, Farkas. Edző: Teleki Pál. Remek egyéni akció után Fehér már az 5. percben megszerezte a vezetést. 0:1. A 15. percben Sza­bó öngóljával egyenlítettek a ha­zaiak. 1:1. Ezután két kapushiba után két gól következett, majd a 40. percben súlyos védelmi hit?a következtében már 4:1 volt az eredmény. Két perccel később Fe­hér remek labdával kiugratta Krisztiánt, és a középcsatár 13 mé­terről a Jobb sarokba lőtt. 4:í. A második félidőben egy vitatható ll-essel 5:2-re alakult az eredmény. A 61. percben Farkas elhúzott a jobb szélen. és beadás helyett húsz méterről, nehéz szögből a hosszú sarokba bombázott. 5:3. Később újabb kapushibából 6:S-ra alakult az eredmény. A 75. perc­ben Fehér remekül kiugrott, eá a bal alsó sarokba lőtt. 6:4. A hajrában egyenlíthetett volna a Bányász, de Szabó két alkalom­mal a felső kapufát találta el. A mutatott játék alapján a döntetlen reálisabb lett volna. Jók: Deák; Fehér, Szabó, Domonkos Derzsl Együtt a mezőny. Elől Nagyváradi, a futam nyertese.- tett, láthatóan húzta az idót ,- és ez nemigen tetszett a kö- < zönségnek. 1 És a mérkőzés befejezése ' 3 előtt két perccel eldőlt a nagy : * csatározás: bal oldali támadás- végén beadás szállt középre, ] Orbán és Vass ment rá, Orbán s elcsúszott, Vass kiugrott mel­- lette, és laposan a bal alsó sa- ; ^ rokba lőtt. 1:0. j ’’ És vége! Győzött az crőtel- | jesebben, lendületesebben ját­pcrcig játszottak jól, utána nem tudni, miért, leálltak, át­adlak a kezdeményezést és az első percekben biztosnak ígérkező győzelmet is. Az Új­pest szinte minden helyzetet kihasznált. Jók: Várallyai, Nagylcaposi, Halápi és Lutz. Az ózdi Kohász összeállí­tása: Borbély — Várallyai, Nagykaposi, Budai, Zalai, Mu­rányi, Bozó, Halápi. Szevdrei, Lutz, Vasvári. Edző: Kárpáti Béla. Hadó néhány kisebb hibát vétett. Paulovits Ágoston adását Dunai a jobb alsó sa- ] rokba fejelte. 1:1. Nagy védd- i mi hiba volt! A 32. percben i Nagykaposi becsúszva tisztá- i zott a kapura törő Dunai elöl, ! a 36. percben Bene szinte le- ] hetetlen szögből megszerezte ! a vezetést. 2:1. Három perc- , cél később Göröcs labdáját Murányi a gólvonalról vágta . ki. A félidő végén Vasvári ■ egyenlíthetett volna, de ki- , hagyta a helyzetet. Szünet után is az Özd kez­dett jobban, Zalai lövése oko­zott gondot. A 48. percben szabadrúgásnál Lutz ívelte középre a lab­dát. és Halápi/^ hálóba fejelte; 2:2. Ismét leállt az özd. A vendé­gek pedig a 63. percben Ku- harszki—Dunai—Bene adoga­tás után a közepcsatár lövésé­vel már 3:2-re vezettek. A mérkőzés továbbra is nyílt volt., bár az ózdiakból hiány­zott az a lelkesedés és lendü­let. amit hazai mérkőzésen megszoktunk. Radó játékveze­tő is vétett néhány kisebb hi­bát. de ez nem befolyásolta az eredményt, inkább bosszan­tó volt. A 68. percben Zalai kapásból melló lőtt. a 80. percben Halápi vitte fel a lab­dát, Bozóhoz játszott, a szélső egyenlíthetett volna, de ki­hagyta a helyzetet. A másik oldalon Dunait felvágák, és Solymosi a szabadrúgásnál a bal felső sarokba lőtt. 4:2. Az utolsó perc is váratlan újpes­ti gólt hozott. Káposzta vitte fel a labdát, az ózdi védelem ismét megállt, és Dunai meg­szerezte az ötödik gólt. 5:2. Az ózdiak csali kétszer 10 Ózd, 10 000 néző. Játékveze­tő: Radó. Váratian, nagy ’ gólarányú vereség! Ez volt a mérkőzés után az általános vélemény Ozdon. Senki sem számított rá. hogy az Özdi Kohász le­rohanja a most már jó formá­ban levő Újpesti Dózsát, vi­szont 5 gólra is kevesen gon­doltak. Döntetlen körüli, szo­ros eredményt vártak az óz­di szurkolók. És hogy mégis így történt... A mérkőzés úgy indult, hogy az ózdiak meglepetést okoznak. Egymást követték a hazai támadások, nagy lendü­lettel, lelkesen & jól is ját­szott a Kohász. A 3. percben Solymosi és Budai összecsa­pása miatt méltatlankodtak a hazaiak, nem sokkal később Várallyai viííc fel a lab­dát, beadását Vasvári ka­pura fejelte, de Sze.ntmi- hályi védett. Látszott, hogy az ózdiaknál Murányi fogja Bonét. Hu ez Göröcsre vigyáz, Nagykaposi pedig a sepregető szerepét töltötte be. Az újpestieknél Solymosi Szendrei őrzésére törekedett. A 13. percben Bo­zó két csellel tisztára játszot­ta magát, csak a kapussal állt szembe, de 5 méterről Szentmihályiba lőtt. Óriási helyzet! Nem sokkal később Lutz a felső kapufát találta fel. A 18. percben Lutz vide fel a labdát, középre vág­ta. a védőkről Halápi és Bozó elé , pattant, majd Halápiról a hálóba került. ntf Ózd javára. A gól után érthetetlen rr.ó- Bon leállt az Özdi Kohász, és fi 28. percben Kuharsziki bé­rű motorozást hozott Itt ke­rült össze Pásztor István a nagy esélyes Sztaniszlav Bon­jukkal. Heves küzdelem után Pásztor a második lett Bonbik mögött. Ezután néhány csen­desebb futam következett, elég sok bukással és motorhibával. Érdemes megemlíteni, hogy hét futamon keresztül mind­össze egy esetben ért célba a rajtoló négy gép. Ez kissé rá­nyomta bélyegét a versenyre. Általában csak ketten-harman küzdöttek egv-egy futamban. A negyedik futam is bőven hozott izgalmat. Radácsi és a lengyel Bogumir küzdött az első helyért. A lengyel ver­senyző egészen kiszorította Radácsit, a közönség méltat­lankodott, a versenybíróság pedig figyelmeztette Bogumirt. Az ötödik futamban, nem sok­kal a rajt után ketten is buktak. A tizedik futamban Gyepes Barnabás összekerült nz addig veretlen Skovronnal, és a nap legjobb idejét futva, biztosan győzött. Az első hely sorsa csak az utolsó futamban dőlt el Gyepes javára. Eredmények: 1. Gyepes Bar­nabás (Magyarország) 15 pont, 2. Sztaniszlav Bonbik (Len­gyelország) 13 pont, 3. Nag*- váradi Zoltán (Magyarország) 12 pont. 4. Sztaniszlav Skov- ron (Lengyelország) 11 pont, 5. Radácsi Ferenc (Magyarország) 11 pont, 6. Jürgen Hehler (NDK) 9 pont. — P3 — belül megkezdődött a nagy : vetélkedés az első helyért. Tizenhatan álltak rajthoz, és i később a tartalék Csató István is szóhoz jutott. Itt volt csak- I nem az egész magyar elme- i zőny. Gyepes Barnabással, az i országos bajnokkal az élen. • Már az első futam nagysze- i 1 Körülbelül hétezer embei övezte a népkerti sportpályát amikor Epres László, a Borsot megyei Motoros Klub elnöki megnyitotta a nemzetközi sa lakversenyt. Jugoszláv, len gyei, NDK-beli és magyar ver senyzök vonultak fel a ver senybíróság után, és perceket Sok kukás és magyar győzelem