Észak-Magyarország, 1966. június (22. évfolyam, 128-153. szám)

1966-06-14 / 139. szám

) Kedd, 1966. június 14. BES3S &SZAKM AGYARORSZÁG Védelmi hibák döntőitek Csepcl-Úzd 3:2 (1:1) ózd, 6000 néző. Játékvezető: Szegedi B. Nem véletlenül tartottak az ózdiak a mérkőzéstől. Vezetők és játékosok többször is emle­gették hétközben, hogy a Cse­pel ellen nem megy a játék a Kohásznak. Ezúttal úgy né­zett ki, hogy a hazaiak megtö­rik a kellemetlen hagyományt és legyőzik a Csepelt. Kétszer is vezettek, azonban a véde­lem olyan alapvető hibákat vétett, amelyek nagyban hoz­zájárultak a csepeliek győzel­méhez. Kárpáti Béla edző is ezt hangsúlyozta a mérkőzés végén, s Borbély, aki a 3 gól ellenére is kitűnően védett, a kihagyott helyzetek „bosszúál- lását” emlegette. Érdekes volt megfigyelni, hogy az ózdiak csak addig ját­szottak lelkesen, nagy erő- bedobással, amíg megszerez­ték a vezetést. Utána érthetet­len módon leálltak, és a Cse­pel hihetetlenül könnyűszerrel érte el mindhárom gólját. Ezen túlmenően a vendegek több biztos helyzetet is kihagytak. Az ózdiaktól lényegesen len­dületesebb, lelkesebb és jobb játékot szoktunk meg. Meg­lepő volt gyenge teljesítmé­nyük éppen most, amikor nagy szükség lett volna a két bajnoki pontra. A közepes iramú és csak Időnként színvonalas mérkő­zésen Borbély nagyszerűen Védett, a hálvédhármasban csak Nagykaposi dicsérhető, a fedezetsorban Murányi re­mekül védekezett, Várallyay sokat dolgozott. Elöl Lutz irá­nyító készsége és néhány jó labdája, Szandrái gólja, Szé­les néhány ügyes húzósa ér­demel dicséretet. Borbás a legbiztosabb gólhelyzeteket is kihagyta. Zalai a védelemnek is segített. Események: Kezdés utón gyors csepeli támadás végén Borbély kivetödve tisztázott. A másik oldalon Lutz a sor­falba rúgta a labdát. A 10. percben Szendrei átadását Borbás rosszul vette át biztos helyzetben, és Török hárított. Nem sokkal később Zalai lö­vését a bal alsó sarokból ütöt­te ki a vendégek kapusa. Ez­után sorozatos csepeli táma­dások következtek, néhány kapu ralövéssél. Majd Lutzot irta fel a játékvezető. A 26. percben Faludi jó helyzetben mellé lőtt. A 29. percben Zalai nagy lö­vését Török kiütötte, a labda Lutzhoz került, ő a jól érkező Szeryjrefhez továbbított, s a balösszekötő a bal sarokba lőtt. (1:0). Négy perccel később újabb gólt szerezhetett volna a Kohász, de Borbás tiszta helyzetben a kapusba vágta a labdát, nem sokkal később Török már verve volt, akkor viszont a léc mellé fejelt. Nem így a csepeliek. A 41. percben Kleibán ívelt közép­re, Borbély kifutott, Németh finoman elhúzta a labdát, Nagykaposi nem érte el, s Fa­ludi a hálóba továbbította. (1:1). Szünet után ózdi támadások következtek. Zalai hagyott ki jó helyzetet. Az 52. percben Lutz remek alakítások után Széleshez továbbította a lab- dSí, ő egy csellel tisztára ját­szotta magát, és a bal alsó sa­rokba lőtt. 2:1 az Úzdi Kohász javára. A gól után csepeli rohamok következtek. Borbély kétszer is nehéz helyzetben tisztá­zott. Szendrei megsérül. Mol­nárt durva játékért felírta Szegedi. Zalai a jobb felső sarok mellé lőtt. Borbás a kapufát találta el. A 75. perc­ben Faludi vitte fel a labdát, középre ívelt és Kalmár a bal alsó sarokba fejelt. (2:2). Ismét esett a játék irama, s már úgy nézett ki, hogy pontosztozko­dás lesz, amikor néhány perc­cel a befejezés előtt Kalmár hatalmas gólt lőtt. 3:2 a Cse­pel javára. Az Ózdi Kohász a következő összeállításban játszott: Bor­bély — Kovács, Nagykaposi, Temesvári, Várallyai, Murá­nyi, Borbás, Széles, Lutz, Szendrei, Zalai. Edző: Kár­páti Béla. Szegedi B. játékvezető nagy­szerűen vezette az egyébként sportszerű mérkőzést. Szük­ség szerint partjelzőit is felül­bírálta. Paulovits Ágoston A hazai csapat közelebb áilí a győzelemhez DVTK-Dunaúj város (0:0) ka Sí Dié>sgyőr. 7000 néző. Vezet­te: Vadas. Már az első percekben lát­ni lehetett, hogy a vendégek védekezésre rendezkedtek be. Ez a hazai csatárok, valamint a dunaújvárosiak megerősí­tett védelmének harcát ígér­te. És nemcsak ígérte — meg is hozta. A hazaiak olykor formás, erőteljes támadásai rendszerint elhaltak a ven­dégek hátsó alakzatainak gyű­rűjében, vagy védőfalán. Mindennek következtében a játék színhelye inkább a ven­dégek térfele volt. Viharos diósgyőri támadá­sok vezették be a mérkőzést. Ennek végén Hajas a 10. percben a hálóba lőtt a já­tékvezető azonban lest lá­tott, s nem adta meg a gólt A nagy nyomás enyhült, a Vendégek lélegzethez jutot­tak. f—Í1 perces kiegyensúlyo­zott játék után azonban ismét n DVTK vette át a kezdemé­nyezést és sorra-rendre vezet­te támadásait. A 20. percben szögletrúgás után nehezen tisztázott Aczél. Egy perc múlva Hajas került jó hely­zetbe, a kapu közepébe kül­dött lövése azonban nem oko­zott gondot a vendégek ka­pusának. Nem sokkal később Vass lövését hárította nehe­zen Aczél. A 30. percben a mérkőzésnek talán legna­gyobb helyzete maradt ki. Szép hazai támadás végén már verve volt az egész du­naújvárosi védelem, Szurgent azonban a kapu fölé emelte a labdát. Az utolsó előtti percben majdnem a vendégek szerez­ték meg a vezetést: egy távo­li, jól eltalált lövés nyomán a felső kapufáról pattant le a labda, a DVTK védelme ne­hezen felszabadított. A II. félidő dunaújvárosi tá­madásokkal kezdődött, 2—3 kapuralövós jelezte enyhe fö­lényüket. Ezután fokozatosan a Diósgyőr kerekedett felül. Az 59. percben parázs jelenet kerekedett a vendégek kapu­jánál. Aczcltól kipattant a labda, ott pattogott a 16-oson belül, majd Aczél az újabb lövést is hárította, A 65. percben Sikora lőtt élesen, a vendégek kapusa azonban szépen védett. Nem sokkal később Szurgent ug­rott ki veszélyesen, Aczél azonban, aki a mezőny leg­jobbjává nőtt, merész kifutás­sal és belevetődéssel mentett. Csökkent az iram. A 78. percben Szarnék lőtt még mel­lé körülményes támadás vé­gén, s ezzel a hazaiak el is lőtték puskaporukat. A duna­újvárosiak időhúzással igye­keztek biztosítani a számuk­ra nagyon is értékes döntet­lent Sikerrel. A hazaiak kétségkívül jobb csapatteljesítményt nyújtot­tak, mint Tarjánban, a góllö­vés azonban most sem ment (Igaz, ebben a kitűnően védő Aczél is „ludas”.) A DVTK hátsó alakzatai erőtől duzza- dóan játszottak, könnyedén rombolták a vendégek pró­bálkozásait. A fedezetsorban Szucsányi elmaradt megszo­kott, egyenletes formájától. A csatársorban Szurgentnck és Hajasnak volt a legtöbb hely­zete, egyikük kezdeményezé­sét sem kísérte azonban sze­rencse. A balszárny a szokott­nál gyengébben játszott. A DVTK kétségkívül köze­lebb állt a győzelemhez, a Du­naújváros elsősorban jól meg­szervezett védőjátékának és Aczél bravúros produkciójá­nak köszönheti az egy pontot. DVTK: Tamás — Werner, Szigeti, Kiss, Gál, Szucsányi, Szarnék, Hajas, Szurgent, Si­kora, Vass. Edző: P reiner Kálmán. Vadas J. játékvezető több hibát vétett. Bccze Károly m Ácséi remek érzékkel hárít a diósgyőri csatárok elől. Foto: Szabó István MVSC-Budafok 1:1(0:0) Miskolc, 2000 néző. Játékve­zető: Vízhányó. MVSC: Miskolci — Gomány, Buna, Saufert, Luczó, Maróti, Marosi, Cserjés, Kiss, Kovács, Filetóth. Edző: Halász Karoly. Az elég sok helyen megvál­toztatott miskolci csapat ez­úttal meglehetősen mérsé­kelt teljesítményt nyújtott. Az első félidőben kiegyenlí­tett, gyenge iramú játékot láthatott a közönség. Szünet után erősített a hazai csapat és megérdemelt vezetéshez jutott. A gól azonban a ven­dégeket hozta fel. A kiegyen­lítés után még két biztos helyzetet is kihagytak. Az MVSC ilyen összetételű együttese közelről msem nyúj­tott olyan játékot, mint a korábbiak. Kiss és Szentirmai harcából 3 kapus lett a győztes, Események: Az 5. percben Kovács jobb oldali beadása a felső kapufáról pattant ki. A második oldalon Verebes egy középre ívelt labdánál „lyu­kat” fejelt az ötösön. A 27. percben Marosi a jobb ol­dalról középre ívelte a lab­dát, Kiss 4 méterről sem tudta a hálóba fejelni. A 34. percben Miskolci fölöslege­sen kifutott a kapujából és Luczó a gólvonal környékéről Sajószentpéter, 800 néző. V.: Marton. B. Bányász: Vörös— Szakács, Csetfalvi, Négyesi, Tátrai I., Nyíri, Verebélyi, Tóth I., Zsinka, Vertig, Tóth II. Edző: Mező Jenő. VB n. Keleti csoport: 1. Sz. MÁV 15 10 3 2 32:11 23 2. Bp. Spart. 15 9 3 3 20:15 21 3. Bp. Előre 15 a 2 4 24:13 20 4. Pénzügy. 15 7 4 4 27:16 18 5. SZVSE 15 9 — 6 24:21 18 6. Kecskemét 15 6 5 4 23:12 17 *7. Nagybát. 15 7 2 6 14:15 16 8. B.-csaba 15 6 4 5 18:20 16 9. Debrecen 15 5 5 5 21:20 15 10. KISTEXT 5 4 6 20:23 14 11. B. Bányász Op 5 3 7 21:17 13 12. Gyula 5 3 7 18:20 13 13. Jászberény 15 6 1 8 19:24 13 14. Saig. KSE 15 5 3 7 13:18 13 15. SZMTE 15 5 3 7 15:26 13 16. Cegléd 15 5 2 8 31:28 12 17. Kfélegyh. 15 2 4 9 15:37 8 18. Miskolci B. 15 2 3 10 12:31 7 rúgta ki a labdát. Az első lövés a 35. percben ment ka­pura — Marosi küldte. Szünet után Filetóth, Saufert és Maróti lövése vezette be a játékot. A hetve­nedik percben vezetéshez jutottak a hazaiak. Sau- ferttól indult a támadás, és Filetóth a késelekedő védők A hosszú idő óta sok-sok gólhelyzetet kihagyó Borsodi Bányásznak ezúttal végre ki­jött a lépés. A csapat nem­csak a mezőnyben játszott tet­szetősen, hanem a kapu előtt is határozott volt. A hazaiak mindkét félidőben nagy fö­lényben játszottak és ilyen arányú győzelmük is megér­demeltnek mondható. A KISTEXT ritkán jutott át a félvonalon, támadásaik ak­kor sem jelentettek különö­sebb gondot a hazai védők­nek- A Borsodi Bányász gól­jait Tóth _L—(2)r -Vertig—(3)r JTót.h II ,-Tátrai és Rnhns fün_- gól) szerezte. A csapatból Tátrai, Nyíri, Tóth I., Zsinka és Vertig játszott jól. mellett a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. Jó negyedórával ké­sőbb Verebes kiegyenlített, 1:1. Az MVSC-ben Saufert. Ma­rosi, Kovács és Luczó érdemel dicséretet. A labdarúgó NB I. B állását 1. DVSC 14 8 4 2 29:17 2t 2. BVSC 14 6 6 2 19:14 IS 3. MA VÁG 14 7 3 4 22:13 17 4. Eger 14 7 3 4 23:26 11 5. Komló 14 6 3 5 28:18 15 6. Oroszlány 14 4 6 4 10:11 14 7. Szállítók 14 4 6 4 11:16 14 8. MÁV DAC 14 4 5 5 20:18 IS 9. MVSC 14 3 7 4 18:21 IS 10. Szeged 14 6 1 7 20:24 11 11. Egyetértés 14 3 6 5 13:14 11 12. Szombathely 12 2 7 3 18:17 lt 13. Székesfv. 14 5 1 8 16:18 li 14. Budafok 13 4 3 6 15:17 U 15. Kaposvár J4 3 5 6 15:25 U 16. Nyíregyháza 13 4 •» 7 14:22 U A labdarúgó VB I. inasa: 1. Vasas 13 8 5 — 29:15 ff 2. FTC 13 8 4 1 33:16 29 3. Honvéd 13 9 1 3 23:13 19 4. Tatabánya 13 6 4 3 25: 9 16 5. U. Dózsa 13 6 3 4 33:19 lfc 6. Pécs 13 4 7 •» 14:15 15 7. Csepel 13 4 5 4 14:14 IS 8. Győr 13 5 3 5 14:20 13 9. Dunaújváros 13 3 5 5 12:20 n 10. DVTK 13 3 3 7 12:19 9 11. ózd 4^ 3 2 8 13:26 8 SBTC 2 4 7 9:18 % 13. MTK 13 2 4 7 10:23 * 14. Dorog 13 1 4 8 10:24 6 Megyei I. osztály Mi u. Borsodi Bányász-KISTEXT 7:0 (4:0) m III. Északkeleti csoport A szombaton és vasárnap lejátszott mérkőzéseken jól szerepeltek a vendégek. Ered­mények: M. Honvéd—D. Hon­véd 0:1. Mátészalka—D. Kini­zsi 1:3. Somsály—KMTK 0:1. Nyíregyháza—MÉMTE 0:1. Or­Eltemették Szabó Lászlót Nagy részvét mellett temet­ték el vasárnap délután Ózdon Szabó László volt ökölvívót, akt tragikus hirtelenséggel hunyt cl, 36 éves korában. Húsz évet versenyzett az Ózdi Néhány érdekes eredményt hozott a megyei T. osztály utolsó előtti fordulója. Megle­petésnek számít a jól szereplő Miskolci Üveggyár hazai vere­sége és Hejöcsaba pontszer­zése Tiszaszederkénvben. Ered­mények: Szirmabesenyó—Far- kaslyuk 0:0, M. Egyetem— Tállya 3:0, Sátoraljaújhelyi S. —M. AKÖV 4:2. Szuhavölgy— Izsófalva 3:0, Alberttelep—Sze­rencs 1:0, M. Üveggyár—Sátor­mosbánya—Egercsehi 3:2. D. Elektromos—Kisvárda 4:0. Kohász színeiben, és a nehéz­súlyban igen sok bajnokságot aljaújhelyi MÁV 1:2, Tisza- szederkény—Hejöcsaba 3-3, Hatvan—DEAC 2:0. nyert. Putnok—Felsőzsolca 0:0. atlétika (Folytatás a 4. oldalról.) Távolugrás: Papp n. Margit (Or­mosbánya) 582 cm. Súlylökés: Nyit- rai (DVTK) 12.50. Női felnőtt győztesek. 100 méter: Elek Vera (Ózdi Kohász) 13.0. 400 méter Horváth Magda (MVSC) 06.0. Diszkoszvetés: Almássi Vera (DV­TK) 32.14. Magasugrás: Nagy Ilona (MVSC) 130. 200 méter: Elek Vera (Ózdi Kohász) 28.3. Távol igris: Koboldné (DVTK) 458 cm. Gerely­vetés: Szabó Margit (DVTK) 31.92. Súlylökés: Szabó Margit (DVTK) 11.58. A férfi ifjúsági versenyszámok győztesei. 100 méter: Madarász (MVSC) 11.5. 200 méter: Madarász (MVSC) 23.5. 400 méter: Móra (DV­TK) 52.4. 800 méter: Zpzabó (MVSC). 1500 méter: Szabó (MVSC) 4:24. 1500 m akadály: Sebők (MVSC) 4:46.4. 2000 méter: Aranyosi (MV­SC) 9:47.6. 110 gát: Topor (DVTK) 14.4. 200 gát; Fitos (Ózdi Kohász) 2C.9. Súlylökés: Pothurszky (DV­TK) 12.66. Gerelyvetés: Burkus (DVTK) 45.32. Rúdugrás: Magyar (MVSC) 290 cm. Távolugrás: Topor (DVTK) 645 cm. Magasugrás: Kom- lösi (MEAFC) 175 cm. Hármasugrás: Topor (DVTK) 13.55. Kalapácsve­tés: Póczos (ózdi Kohász) 49.06. Diszkoszvetés: Kovács (MEAFC) 42.59. A férfi felnőtt bajnokság győzte­sei. 100 méter: Bánhidi (DVTK) 10.9. 200 méter: Bánhidi (DVTK) 22.4. 400 méter: Kulcsár (MEAFC) 51.9. 800 méter: Puskás (MVSC) 2:00. 1500 méter: Fazekas (DVTK) 4:01.4. 5000 m: Tóth (ózdi Kohász) 14:51.4. 3000 m akadály: Kocsis (Or­mosbánya) 10:39.8. 10 000 m-es gya­loglás: Beik (Ormosbánvá) 49:52.6. 10 Ó00 méter: Tóth (ózdi Kohász) 30:36.4. 110 gát: Tóth (MVSC) 15.5. 200 gát: Tóth (MVSC) 25.2. 400 gát: Tóth (MVSC) 56.2. Súlylökés: Fa­ragó (MEAFC) 15.97. Gerelyvetés: Faragó (MEAFC) 56.32. Diszkosz­vetés: Faragó (MEAFC) 51.30. Kala­pácsvetés: Encsi (Ózdi Kohász) 55.16. Rúdugrás: Raáb (DVTK) 330 cm. Távolugrás: 1. Körösi (MVSC) 704 cm, 2. Bánhidi ("DVTK") 70S cm, 3. Raáb (DVTK) 700 cm. Ma­gasugrás: Mikola (Ózdi Kohász) 170 cm. ^Hármasugrás: Kiszti (DVTK) 12.23 m. A középfokú iskolák női ver­senyszámainak bajnokai. 100 mé­ter: Kovács Ilona (Ózdi József At­tila Gimnázium) 12.5. 200 méter: Kiss Ilona (Ózdi 2. sz. Gimnázium) 28.2. 400 méter: Kovács Ilona (Ózdi József Attila Gimnázium) 63.5. 800 méter: Árva Ilona (Ormosbányai Gimnázium) 2:17.8. 30 gát: Papp II. Margit (Berentei Gimnázium) 11.8 (megyei csúcs). Diszkoszvetés: Nyitrai (101. sz. 1TSK) 42.10 (megyei csúcs). Magasugrás: Papp II. Mar­git (Berentei Gimnázium) 152 cm. Távolugrás: Papp II. Margit (Be­rentei Gimnázium) 582 cm. Gerely- vetés: Nyitrai (101. sz. ITSK) 29.45. Súlylökés: Nyitrai (lül. sz. ITSK) 12.50 m. A középfokú Iskolák fiú verseny- számainak bajnokai. 100 méter: Madarász (Gépipari Technikum) 11.5. 200 méter: Madarász (Gépipari Technikum) 23.5. 400 méter: Sebők (116. sz. ITSK) 53.3. 800 méter: Nagy (102. sz. ITSK) 2:07.3. 1500 méter: Aranyosi (Gépipari Tech­nikum) 4:26. 1500 akadály: Sebők (116. s/. ITSK) 4:46.4. 2000 méter: Aranyosi (Gépipari Technikum) 9:47.6. 110 gát: Teremi (Kohóipari Technikum) 17.5. 200 m gát: Duóra (Földes Gimnázium) 27.8. Súlylö- kés: Tóth (Földes Gimnázium) 12.56. Gerelyvetés: Burkus (Ka­zincbarcikai Vegyipari Technikum) 45.32. Távolugrás: Daragó (Földes Gimnázium) 640 cm. Magasugrás: Farkas (105. sz. ITSK) 170 cm. Hár­masugrás: Teremi (Kohóipar! Technikum) 12.78. Kalapácsvetés: Póczos (Pulnoki Mezőgazdasági Technikum) 49.06. Diszkoszvetés: Csipke (Földes Gimnázium) 40.60. ♦ Budapesten, a Népstadionban megrendezett nemzetközi atlétikai verseny 600 méteres síkfutó szá­mában a diósgyőri Stoll 700 mé­terig bátor futással vezette a me­zőnyt. Az utolsó métereken Krü­ger, az NSZK versenyzője megelőz­te Stellt, aki l:49-es kitűnő idő­vel teljesítette az Európa-bajnok- ságra előírt szintet. Nemes Péter KAJAK Kitűnő időben került sor szom­baton és vasárnap a DVTK minő* sítő kajak-kenu versenyére. Népei mezőnyök, nagyszerű küzdelmek jellemezték a kétnapos küzdelem-* sorozatot. Eredmények: Hosszútáv, férfiak, K—1 I. o*. 10 000 rn: 1. Kiss I. (DVTK). K—1, II—Hl. o., loooo m: 1. Uglyai (MV­SC). K—1 ifi II. o. 5000 m: 1, Ke­mény (DVTK). l’lí—1 ifi, kezdő. 5000 m: 1. Nováki (MVSC). PK-1 ifi. haladó, 5000 m: 1. F.lek (MVSC). PK—2, ifi, kezdő. 5000 m: 1. Eleit —Szász (MVSC). PK-2, ifi. haladó, 5000 m: 1. Svidrő 1.—Svidró IU (MVSC). PK-1, serd.. 2000 tu: 1, Molnár (DVTK). PK-2 M-rd., 2000 m: 1. Leopold—Mészáros (DVTK, Nők. K—1. 11—in. n., 3000 m: I. Balázs (DVTK). PK-1 ifi, 2000 mi I. Ficzere (MVSC). PK—I serd., 2000 m: I. Ronyec (MVSC). Kernt. C—l; I—II. t>„ io or, n»s 1. Veréb. C—1. Hl. o., 10 ii.it> m: 1. Hudák. PC—1 ifi, 5000 m: 1. Kissi PC—1 sérd., 2000 m: 1. Nagy (mind a DVTK versenyzői). Rövidtáv, férfiak, K—1. I. O-i 1000 ni: 1. Kiss 11. (DVTK). K—I II—III. osztály, 1000 m: 1. Márton (MVSC). ív—l I. o., 500 m: l. Simon (MVSC). K—1 II—IH. o.. 500 m: l; Hovanyecz II. (MVSC). K—1 ifit 500 m: 1. Kandik (MVSC). K—2 ifi; 500 m: 1. Kandi—Kapornál (MV­SC). PK—1 ifi, kezdő. 500 m: 1. Szász (MVSC). PK—1 ifi. haladó* 500 m: I. Mátyás (DVTK). PK—2 ifi. kezdő. 500 ni: 1. Boda—Nová- ki - (MVSC). PK—2 ifi. haladó. SoS m: 1. Mátyás—Püspöki (DVTK); PK—I serd., 500 ni: 1. Molnár (DV­TK). PK—2 serd., 500 m: 1. Leopold —Mészáros (DVTK). Nők, K—1 II—III. o„ 500 m: 1; Balázs (DVTK). PK—1 ifi, 500 ni: 1. Erlich (DVTK). PK—I serd., 50l) m: 1. Merő (MVSC). PK—2 ifi, 50Ó in: I. Sonkolyos—Apró (DVTK). Kenu. C—1, I— H. oszt.. íooo ra: 1. Veréb. C—1. III. o., 1000 ni: 1: Felföldi, e—I 1—II. o., 500 m: 1. Veréb. C—1 Hl. o„ 50(1 m: 1. Vi­zsoly:. PC—1 ifi, 500 in: t. Sandac. PC—1 serd., 500 ni: t. Nagy (vala­mennyien a DVTK versenylói}.