Észak-Magyarország, 1966. május (22. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-10 / 109. szám

Kedd, május 10. ESZAKMAGYARORSZÄG 5 Salakverseny a javából Zágráb után — szaporodtálí a gondok Jugoszlávia-Magyarország 2:0 (1:0) Maksimir stadion, 25 ezer néző, játékvezető Sztavrev (bolgár). Jugoszlávia: Pantelics — Cuzzi, Jeítics, Gugleta, Raml- jak, Szekeres, Szamardzsies, Musovics, Larnza, Sk obiár, Djajics. Magyarország: Géléi — Ká­poszta, Mátrai, Sóvári, Mé­szöly, Dunai. Bene, Varga, Far­kas, Nagy, Fenyvesi dr. Góllövők: Gugleta (10 perc), Skoblár (76. perc). Szögletarány: 11:6 (5:4) a magyarok javára. Csere; Fenyvesi dr. helyett Molnár, Szamardzsies helyett Mojszov, Pantelics helyett Sko- rics (a szünetben). Az angliai világbajnoki fel­készülés során idei hetedik nemzetközi mérkőzését ját­szotta, vasárnap délután Zág­rábban a magyar labdarúgó válogatott. Az újabb 90 perc után pedig ismét keserű piru­lákat kellett lenyelnie a csa­pat vezetőinek és a közvéle­ménynek is ... Előbbieknek az­ért, mert továbbra is azt han­goztatják, hogy számunkra a júliusi világbajnokság a fon­tos, akkorra kell a csapatnak elérnie a csúcsformát, az utób­Kerékpúr A MEMTE rendezésében bonyolí­tották le a területi Béke-kupa má­sodik fordulóját a szerencsi or­szágúton, 90 indulóval. Eredmé­nyek: I. oszt. (100 km): 1. Mester (DVSC), 2. Orosz (MVSC), 3. Ka­szab (DVSC). II. oszt. (100 km): 1. Pirkó (MEMTE), 2. Géra (MVSC), 3. Fíkbri (KMTK). III. oszt. (100 km): 1. Tamás (Nyíregyháza). 2. Csákó (Nyiregyh.), 3. Takács (MEM­TE). Ifjúsági (80 km): 1. Négyes! (MVSC), 2. Kovács (MEMTE), 3. Zentai (MVSC). Szenior (40 km): 1. Novak (D. Postás), 2. Kovács (DVSC), 3. Mamusich (MEMTE). Vaskerekes, felnőtt (40 km): 1. Herczeg Ózd), 2. Csendom (KM­TK), 3. Szojka (Özd). Vaskerekes ifjúsági (40 km): 1. Novak (MVSC), 2. Madaras (DVSC), 3. Matkú (Ózd). Vaskerekes, serdülő (20 km): 1. Novak (D. Postás), 2. Csupka (MVSC), 3, Papp (MEM­TE). Közhasznú (£0 km): 1. Bányai (MEMTE). 2. Szántó (MVSC), 3. Köteles (KMTK). biak viszont inkább a jelent veszik figyelembe, s ez pedig rövid időn belül két kellemet­len csalódást hozott. A zágrábi újabb csalódás után szaporodtak a gondok, mert bár lényegesen jobban játszott a csapat, mint kedden a lengyelek ellen, ezúttal is alig volt esélye egyetlen ve­szélyes, góllal kecsegtető tá­madás vezetésre. Bebizonyoso­dott, hogy a megerősített vé­delem sem volt megfelelő, za­varba lehetett hozni, a csatár­sor pedig képtelen volt a hosszú labdákat megjátszani. Ismét kitűnt, hogy nincs összhang, kapcsolat a csapat- részek között, a rendelkezésre álló játékosok nem tudják be­tölteni a középmezőnyt. Megcsappant az önbizalom, roppant ideges a légkör a vá­logatottban, ami még nehezeb­bé teszi az amúgyis n ehest helyzetet. Akárhogy is a vi­lágbajnoki szereplés a fő oél» mégis, két hónappal London előtt többet kellene már nyúj­tani a csapatnak. Zágrábban több külföldi megfigyelő is jelen volt. Ma­nuel Da Alfonzo, a portugál szövetségi kapitány így nyilat­kozott: — Sok volt a védő a ma­gyaroknál, s nincs csatársoruk: Egyébként azt hiszem, a világ­bajnokságon a védőjáték do­minál majd. N. Argirov, a bolgár válo­gatott edzője, azt mondta, hogy nagy érdeklődéssel várta a ta­lálkozót, de jóval kevesebbet kapott, mint amire számítotti Nem hiszi, hogy ez lenne a magyar csapat igazi játéka. Ta­nulságosnak mondta zágrábi kirándulását. Birkózás Május 8-án, vasárnap tartották Miskolcon az észak területi junior kötött- és szabadfogású birkózó bajnokságot. Eredmények: Kötött fogás, lep­kesúly: 1. Kónya (DVTK), 2. Tóth (Gyöngyös), 3. Kovács (Szerencs). Légsúly: 1. Tóth K. (M. Honvéd), 2. Plricz (Szerencs), 3. Szakály (Gyöngyös). Pehelysúly: l. Czifra (özd), 2. Nagy (M. Honvéd), 3. Tu­lipán (Ózd). Könnyűsúly: l. Gör­csös (Szerencs), 2. Munkácsi (KM­TK), 3. Oláh (Gyöngyös). Váltó­súly: 1. Szodin (Ózd), 2. Klicsu (Ózd), 3. Ruzsó (Özd). Középsúly: 1. Fazekas (M. Honvéd), 2. Kovács (M. Honvéd), 3. Bodnár (Szerencs). Félnehézsúly: 1. Kovács (Gyön­gyös), 2. Horváth (M. Honvéd). Nehézsúly: l. Magyar (Gyöngyös)* 2. Nagy (M. Honvéd). Szabadfogás, lepkesúly: 1. Konya (DVTK), 2. Tóth (Gyöngyös), 3. Noválc (Szerencs). Légsúly: 1. Piricz (Szerencs), 2. Szakály (Gyön­gyös), 3. Ludva (M. Honvéd). Pe­helysúly: 1. Mirilla (Bodrogkeresz- t.úr), 2. Nagy (M. Honvéd), 3. Tuli­pán (Özd). Könnyösúly: 1. Gör­csös (Szerencs), 2. Tóth (Gyön­gyös), 3. Kuspér (Tiszalúc). Váltó- súly: 1. Szodin (Özd), 2. Ruszó (Özd), 3. Klicsu (Ózd). Középsúly: 1. Fazekas (M. Honvéd), 2. Kovács (M. Honvéd), 3. Bodnár (Szerencs).. Félnehézsúly: 1. Kovács (Gyón* gyös), 2. Horváth (M. Honvéd)«. Nehézsúly: 1. Magyar (Gyöngyösi 2. Nagy (M. Honvéd). Gjőzöü az unoka CercnVk Aladár emlékverseny Miskolcon Hagyománya van már, hogy minden évben megrendezik Mis­kolcon a Gerevich Aladárról el­nevezett emlékversenyt. A koráb­bi években ezeket a versenyeket, rendre a nagy vívó fia nyerte. Ez­úttal ő volt a versenybíróság el­nöke, azonban a versenydobogó Komló—MVSC 4:1 resztvevő nemzetek zászlaját és felvonultak a versenyzők. Rózsa Sándor, a Miskolc vá­rosi Tanács vb-elnökhelyette- sének megnyitó szavai után, sor került a szokványos for­malitásokra, versenybírók, ve­zetők és versenyzők bemuta­tására, majd elkezdődött az utóbbi évek egyik legszínvo­nalasabb, legizgalmasabb és legjobban sikerült salakmotor­versenye. Már az első futam is sok izgalmat, cs jó motorozást ho­zott. Mindjárt a kezdéskor összekerült a szovjet Tchek- ranov és a lengyel Podlccki. A 4. rajtszámot viselő lengyel versenyző bizonyult jobbnak és óriási küzdelemben, remek kanyartcchnikával, néhány méterrel a szovjet motoros előtt futott a célba. A nagyszerű futam valóság­gal lázba hozta a nézőket, amikor a második körben a csehszlovák Volt rögtön a rajt lilán kiugrott és maga mögött hagyva Shainurovot, meg Ra­Táfékoxődási futás Vasárnap rendezték meg Nagy­kőrös térségéken a ..Május l" em­lékversenyt. az Idei második válo­gató versenyt. A hosszú táv (kb. IS km) és a nagy 'meleg ellenére jó időered­mények születtek. Csapatverseny­ben: 1. Bp. Spartacus, 5. MEAFC (Papp. cchóczky, Domány, Zydka). Egyénileg: .1. Horváth (OSC) .1:43. A MEAFC-ból Papp a 3., Lehóezky a 18.. Domány a 21. helyen vég­zett. Különösen figyelemre méltó Papp Gyula egyenletes, kiváló tel­jesítménye a tavaszi versenyeken. Az újonc kerettag közéi áll hozzá, hogy ősszel, a finnországi világ- bajnokságon a magyar válogatott egyik tagja legyen. számú Trzeszkowski nyert meg szinte öldöklő küzdelem­ben, Prusa Karel csehszlo­vák és Valoszek lengyel ver­senyző előtt. Sajnos, már ekkor szembe­tűnt, hogy a magyar verseny­zők bizony kissé lemaradnak a lengyel, szovjet és cseh­szlovákok mögött. Egyedül az NSZK motorosait sikerült néha-néha megverni. A len­gyelek azonban olyan nagy­szerű formát árultak el, hogy szinte külön versenyeket fu­tottak. A világbajnoki futam kimenetelére igen sokat jelen­tett a 16. és a 17. futam. Két­szer indult egymás után az eddig veretlen Trzeszkowski. És mindkétszer megőrizte ve­retlenségét és ezzel megnyer­te a Miskolcon rendezett sa­lakvilágbajnoki selejtező mo­torversenyt. Nagyszerűen mo­torozott, a második helyre ke­rült Podlecki is. A szovjet versenyzők közül Shainurov szerepelt a legjobban, de neki is meg kellett elégednie a har­madik hellyel. Érdemes megemlíteni, hogy ‘a magyar versenyzőknek már a szombati edzésen is rossz napjuk volt, hiszen az egyik legjobbjuk, Percnyi Pál bu­kott és sérülése miatt vasár­nap nem állhatott rajthoz. Ez mindenesetre hátrányos hely­zetet jelentett A lengyelek bebizonyították, hogy a salakmotorozás való­ban nemzeti sport rangjára emelkedett náluk, hiszen erőn­létben, felkészültségben, tech­nikailag és taktikailag egy­aránt nagyszerűt nyújtottak. A 20 éves Trzeszkowski pél­dául valamennyi futamát biz­tosan nyerte, cs csak honfitár­KöpSahda Carpel—Farkaslyuk 3:0 (4,­nb 1. férfi. A mérkőzést ö/.don játszották. A jó képességű Csepel ellen a Bá­nyász nem tudott kibontakozni. Ügyesebb. ötletesebb játékukkal a vendégek rászolgáltak a győze­lemre. Jók: Auncr, Veres. MVSC—Székesfehérvár 3:2 (—11, 12, 6, —14, 2) Miskolc, NB ii. férfi. Nagyon jó. színvonalas mérkőzés. A negyedik játszmában, 2:l-cs vezetésnél az MVSC mér kőzés labdát rontott. A döntő szettben a hazai csapat 9 perc alatt nyert. Mindenki ki­emelkedő teljesítményt nyújtott. MVSC—Székesfehérvár 3:1 (9, —12, 4, 7) Miskolc, NB II. női. Jól játszot­tak a l«ányok. csak a második szettben volt egy kis visszaesés. Jók: Káló, Pokornyi, Vellok, Se­bők. Nyíregyháza—Pamutfonó 3:2 (9, 12, —12, -”7, 11) Miskolc. NB II. női. Jó másfél órás küzdelem után nehezen győ­zött a mar 2:0-ra is vezető Nyír­egyháza. A Pamutfonóban Kovács Etelka nagyszerűen játszott. Kosárlabda DVTK—Bp. Pedagógus 83:34 (32:23) NB I. női A dtósgyöri együttes jó játék- ital, biztosan győzött “ csapat ellen. A Ruszkai 0«)» /-*a7 rócz.i (IS), Jászka (8), Kamarasne (4), Horváth I. (4). Horvath H. (10), Sztéhiik (2), Szilágyi (2) összeállí­tású csapatból Ruszkai, Daroczt és Horváth ír. nyújtott kiemelkedő teljesítményt. 1B»VSC—Nagykőrös 77:64 (34:25) Miskolc, NB II. férfi. Kapkodva Játszott a hazai együttes, a győ­zelem ellenére sem dicsérhető maradék nélkül az MVSC. Kosár- dobók: Tóth (20), Bardócz (17). Bukta (14), Román (10), Kersch (8). dr. Hodlcr (3). Kormos, Gaál (2—2), Pázsitka (1). Jók: Bukta, Komán, Bardócz. MVSC—Nagykőrös 58:53 (28:19) Miskolc, NB II. női. A rendkívül izgalmas mérkőzésen megérdemel­ten nyert a lelkesen küzdő MVSC. Kosárdobók: Molnár (18), Fodor (13), Kállai (13), Bardócz (8), Dc- dlnszky (4), retrik (2). Jók: Mol­nár, Kállai, Bardócz, Fodor. Komlón 2000 néző előtt, Müncz játékvezető irányításá­val a következő összeállításban játszott a Miskolci VSC. Miskolci — Krompaszki, Lu- ezó, Rúna, Saniert, Kiss, Cser­jés, Szepesi, Marosi, Kovács, Osváth. Edző; Halász. Károly. Az első 20 percben valóság­gal lerohanták a komlóiak az MVSC-t. A gólokat is hirtelen szerezték. A 10. percben szög­letrúgáshoz jutottak a hazaiak, Garai csavarta középre a lab­dát, az MVSC védelem kiha­gyott, és Szigeti közvetlen kö­zelről a kapu közepébe lőtt. 1:0. Néhány perccel később csaknem megismétlődött az előbbi jelenet. Ismét Garai ívelte be a labdát, s a jól he­lyezkedő Szigeti ezúttal fejjel továbbította a jobb felső sa­rokba. 2:0. A hazaiak harma­dik gólja jó 2.0 percet váratott magára. Szép akció során Pa­taki II. keresztlabdáját Szigeti elcsípte, és ügyesen a bal sa­rokba fejelte. 3:0. Ezzel szinte el is dőlt a mérkőzés sorsa. A második félidőben lénye­gesen feljavult az MVSC, egy­mást követték támadásai. Az 50. percben Szepesi már csuk a kapussal állt szemben, de lö­vését Buus kivédte. Az 58. percben Kiss került gólhelyzet­be, a lövés pillanatában azon­ban elcsúszott. A 67. percben Sau fért 20 méteres lövését szögletre ütötte a komlóiak ka­pusa, nem sokkal később pe­dig Kovács fejese a kapufáról perdült ki. Az MVSC-roha- mokra a komlóiak újabb gól­lal feleltek a 78. percben. Bo- dai 25 méteres szabadrúgása nyomán a jobb felső sarokban kötött ki a labda. Két perc múlva a ragyogó formában ját­A labdarúgó NB I. B állása. 1. nvse 9 5 2 2 18:11 12 2. BVSC 9 4 4 1 14:9 12 3. Eper 9 5 2 2 17:16 12 4. Komló 9 4 2 3 21:14 10 5. Ganz-MAVAG 9 4 2 3 12: 9 10 6. Oroszlány 9 2 5 2 8:6 9 7. Egyetértés 9 •» 5 2 9:10 9 fi. Szállítók 9 n 5 2 6:10 9 9. Szombath. 8 z 4 2 13:11 8 10. Budafok 9 3 2 4 11:12 8 11. Nyiregyh. fi 3 2 3 9:11 8 12. MVSC 9 1 6 2 10:14 8 13. Szfehérvár 9 3 1 5 11:12 7 14. Szeged 9 3 1 5 10:13 7 15. Kap. Honv. 9 •* 3 4 9:19 7 16. MÁV DAC 9 1 4 4 10:11 s szó Kiss lövése visszapattant a lécről, és Kovács a bal sa­rokba lőtt. 4:1. Az MVSC ezúttal halványab­ban játszott, mint egy héttel korábban, és nem találta meg az ellenszerét a komlóiak első 20 perces rohamának, a mér­kőzés ekkor dőlt el Szünet után feljavultak a vendégek, de a gólszerzésben nem voltak szerencsések. Kiss a mezőny legjobbja volt, rajta kívül Luczó és Saufert di­csérhető. A csatársor gyengén játszott NB II. Békéscsabai Előre—Miskolci Bányász 3:2 (2:2) Békéscsaba, 2000 néző. V.: Csernefalvi. Miskolc: Benkő — Váradi, Bótha, Oláh, Deák. Breuer, Poós, Domonkos, Szabó, Né­meth, Farkas. Edző: Teleki Pál. Élénk iramú mérkőzés, 2:0-ás vezetés után a hazai csa­pat lefékezett, a miskolciak fölénybe kerültek, és sikerült kiegyenlíteniük. Szünet után a csabaiak jobban játszottak, és szerencsés góllal megnyerték a mérkőzést. G.: Németh. Do­monkos, Jó: Váradi, Deák? Poós. / Gyulai MF.DOSZ Borsodi Bányász 1:0 Gyula, 2000 Csák TI. B. Bányász: Vörös — Takács, _ Csetíalvi, Nuszbaum, Tátrai, * is. K-fíiegyh. Várhelyi, Verebelyi. Zsinka, Tímár, Nyíri, Vertig. Edző: Mező Jenő. Lassan és körül­ményesen játszott mindkét együttes minden csapatrésze. A vendégek csatársora sokat körülményeskedett, és pontat­lanul is lőtt. Jó: Csetíalvi. NB II. Keleti csoport. 1. Sz. mAv 10 7 1 2 23:6 15 2. Bp. Előre 10 6 2 2 14:3 14 3. Bp. Spart. 10 fi 2 2 36:11 14 4. Kecskemét 10 5 3 2 20:9 33 5. Jászberény 10 fi 1 3 16:13 13 fi. Nagybát. 10 5 2 3 9: 7 12 7. Pénzügyőr 10 4 3 3 17:12 11 8. Debrecen 10 4 3 3 14:13 11 9. Békéscsaba 10 4 2 4 13:14 10 10. SZVSE 10 5 — 5 12:17 10 11. KISTEXT 10 4 1 5 16:13 9 12. Gyula 10 4 1 5 13:11 9 13. Cegléd 10 3 n 5 16:19 8 14. Szol. MTE. 10 3 2 5 10:1« 8 15. S. Koh. 2 5 7:14 S 16. Bors. B. /10 6 10:15 6 17. Misk. B. '1 3 6 8:16 5 18. K-félegyh. 10 1 2 7 10:27 4 Megyei L osztály Szinte megszokottá vált már, hogy nem múlik el egyetlen forduló sem a megyei I. osz­tályban kisebb-nagyobb meg­lepetés nélkül. Ezúttal is így volt. Ezek élén is a Futnok és a Tiszaszederkény otthoni ve­resége áll. Előbbit a Szuha- völgy, utóbbit az Alberttelep győzte le. A Szirmabesenyő Hejőcsabán, a Farkaslyuk pe­dig Szerencsen győzött. A mis­kolci helyi rangadó, M. Üveg­gyár — M. Egyetem találkozó döntetlen eredménnyel végző­dött. A S. MÁV otthon győzött a Tállya, a Felsözsolea pedig a S. Spartacus ellen. Első győzelmét, aratta az Izsófalva. Eredmények: Hejőcsaba — Szirmabesenyő 0:2, S. MÁV — Tállya 2:0, Szerencs — Farkas- is! m!”Áküv — M. lyuk 2:4, Izsófalva AKÖV 4:2, Tiszaszederkény — Alberttelep 2:4 (!!), Futnok — Szuhavöley 1:3 (!!), Felsőzsol- ca — S. Spartacus 2:0, M. üveggyár — M. Egyetem 1:1. G. S. A megyei I. o. labdarúgó bajnokság állása: 1. M. Egyelem 2. Felsözsolea 3. Alberttelep 4. Putnok 5. Szirmab. 6. Tiszaszederk. 7. M. Üveggyár 8. Szuhnvölgy 9. S. MÁV Vasas 9 10. S. Spartacus 9 11. Farkaslyuk 12. Tally» 72. Szerencs 14. Hejócsa’na 13. Izsófalva 5 3 1 18:7 13 6 12 15:9 13 4 4 1 19:10 12 8—3 17:12 12 4 3 2 9:8 11 423 15:12 10 423 14:12 io 3 4 2 9:9 I0 333 15:13 9 414 12:12 9 324 15:12 8 324 12:12 8 3—6 17:23 6 * 2 i Ti :Z3 6 1 3 5 11:19 5 1 =■ 8 10:25 2 legmagasabb fokáról sem hiányoz­tak a Gerevichek, mert óriási küz­delem után Gerevich György, au unoka nyert. A közönség tehát szép sportot és nagy küzdelmet láthatott annál is inkább, mert az elsőség hár­mas holtverseny után dóit el. A döntő levívását követően Maróth Péter, a tavalyi ifjúsági világbaj­nok, Gerevich György az Idei bécsi kardvilágbajnokság harma­dik helyezettje és Bognár Gábor egyenlő számú győzelemmel állt. Az első szétvívás után körbever­ték egymást, így mindhármuknak egy győzelme, illetve egy veresége volt. Hasonló helyzet alakult ki a második holtverseny során, vé­gül a harmadik menetben Gerevich György a két győzelmet megsze­rezve a versenyt is .megnyerte» Bognár egy győzelmet szerzett» Maróth kétszer is kikapott. Eredmények: l. Gerevich György (Bp. Vörös Meteor) 7 győzelem, 2» Bognár Sándor (Bp. Elektromos) 7 győzelem, 3. Maróth Péter (RV- SC) 7 győzelem, 4. Walter Béla (BVSC) 6 győzelem. 5. Lénán Lász­ló (Bp. Elektromos). R. Mittcrma^ ycr Ödön (Bp. Petőfi). 7. Bedő Levente. fi. Váradi István. I). Szil-* vasi Attila (valamennyien Bp* Elektromos). 1NB III. Északkeleti csoport Az elmúlt fordulóban a bor­sodi csapatok kielégítően sze­repeltek. 5 győzelem. 2 vereség volt a teljesítmény. Az Edelény egy góllal maradt alul a D, Elektromossal szemben. A M. Honvéd a 3. vereséget szén-« vedte el Somsályban. A MÉMTE biztos győzelmet aratott a Hatvan ellen. Sor­rendben a negyedik 1:0-ás győ­zelmét aratta a Rudabánya: Ezúttal a D. Kinizsii győzte le: Ormosbánya folytatta jó sze­replését. Igaz, ezúttal a sereg­hajtó Nyíregyháza volt az. el­lenfél: Ormosbánya továbbra is megtartotta 3 pontos elő­nyét. A forduló eredményei: MEM­TE — Hatvan 2:0, Kazincbar­cika — D. Honvéd 2:1. Eger­eseid — DEAC 1:0, Rudabá- nya — D. Kinizsi 1:0. Nyíregy­háza — Ormosbánya 0:1, b; Elektromos — Edelény 2:1; Klsvárda — Mátészalka 2:2; Somsály — M. Honvéd 3:0. Gar, NB III. Északkeleti csoport: !• Ormosbanya 9 7 2 _ 2i: 5 T< -• Rudabánya 9 5 3 1 8: 4 1» 3. Somsáiybánya 9 5 13 16:11 II 3 2 (6:17 n 4. Mátészalka 5. Debr. Eiektr. 6. Debr. Kinizsi 7. Debr. EAC 8. Miskolci H. 9. Egercsehi 10. Kazincbarc. 11. Hatvani MÁV 12. Kisvárda IS. Wisk. EMTE 14. Debr. Iíoitt, 15. Edelény 16. Nyíregyháza 9 9 4 2 3 13: 8 1* 9 5—4 12:14 1« 9 4 1 4 18: 8 9 3 3 11:8 9 14^89 3 3 9:1» a 1 4 13:18 9 2 4 11:15 8 :: 4 9:12 7 ■' 3 ló:;; ­9 1 9 — 1 S 3 :13 S :X3 I sa, Podlecki tudta megszorí­tani. A magyar versenyzők, mint korábban említettük, ezúttal meglehetősen gyenge napot fogtak ki, közülük senki sem került az első 0 helyezett kö­zé, tehát azok közé, akik dácsit is, biztosan nyert. Egyébként a szovjet cs a ma­gyar versenyző is érdekes küz­delmet vívott. Két csendes fu­tam után a negyedik futam­ban két kiváló lengyel moto­ros mellett még egy csehszlo­vák is harcolt az első helyért, amelyet végül is a 15. rajt­Vasárnap délelőtt táblás ház volt a Népkertben. Vagy ti­zenötezren szorongtak a lelá­tókon. Jutott ember a fákra és a környező házak tetejére is. amikor öt fekete Pannó­nia motorkerékpáron körbe- vitték a pályán a salakvilág- bajnoki selejtező lutamban tovább küzdhetnek majd a vi­lágbajnokságért. Eredmények: világbajnoki selej­tező futam 500 kem 20 futam, 1 futam 3 kör, 1 kör 400 méter: 1. Jerzy Treszkowsky (lengyel) ESŐ 15 pont. 2. Podlecki (lengyel) ESŐ 13 pont, 3. Shainurov (szovjet) ESŐ 12 pont, 1. Waloszck (lengyel) 11 pont, 5. Yolf (csehszlovák) ESŐ, 6. Kubicek (csehszlovák) ESŐ 10 pont, 7. Prusa (csehszlovák) ESŐ 10 pont, 8. Kornycv (szovjet) ESŐ 9 pont, 9. Tchekranov (szovjet) ESŐ, 8 pont, 10. Sprengel (NSZK) ESŐ 5 pont, II. Gyepes (magyar) ESŐ 5 pont, 12. Pásztor (magyar) ESŐ 5 pont, 13. Itadácsi (magyar) ESŐ 3 pont, 14. Nagyváradi (ma­gvar) ESO 1 pont, 15. Kastl (NSZK) ESO 1 pont, 16. Lantcn- hammer (NSZK) ESO l pont. Paulovits Ágoston A verseny első három helyezettje a győzelmi dobogón.