Észak-Magyarország, 1966. május (22. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-19 / 117. szám

ffisBfiSríSSú 191ML májú* IS, ÉSíAKMAriTAKfmsxAr; 5 Ennyire! jobb rolt az Özd Óz<d-D0pt$í$ (0:0) Örd, 8OT0 néző. Játékvezető: fatli. Az Ózdi Kohász a következő összeállt fásban játszott: Bor­bély — Kovács, Nagykaposi, Budai, Zalai, Murányi, Bozó, Széle;;, Lutz, Szendrei, Ősi. Edző: Kárpáti Béla. .Nemsokkal a kezdés után Szendrei szöktette Bozót, a szélső jó helyzetben kivárt és közbeléptek a dorogi védők. Néhány perces mezőnyjáték után dorogi támadásnál Csőri 30 méterről kapura lőtt, Bor­bély csak nehezen ütötte szögletre az egyébként gyenge lövést. A 11. percben az ózdi védők, körülményeskedtek, Mo­nostori kihasználta a helyzetet, fejese után a labda azonban a kapu mellé szállt. A 15. percben Bozó elöl kifutással mentett Tlku, majd Szendrei lövését védte a vendégek ka­pusa. A 27. percben nagy kavaro­dás volt a dorogiak kapuja előtt, háromszor is lőttek az ózdi csatárak, végül Lakat a mezőnybe vágta a labdát. El­lentámadásnál Monostori ele­ven a bal kapufa mellé fejelt A 30. percben Budai megsé­rült előrehúzódott a balszélre, Zalai lett a hátvéd, ősi a fe­dezet. A szünetben megtudtuk, hogy a múlt héten gyenge agy­rázkódást szenvedő ózdi bal­hátvéd izomszakadást kapott és így a második félidőben csak .statisztált A 35. perc eseménye Lutz szabadrúgása volt. A labda a sorfal felett, a bal kapufa mel­lett szállt el. Eseménytelen 10 perc után az ózdi együttes a félidő végén nagy hajrát vá­gott ki, ennek során Szendrei 5 méterről lőtt fölé, majd a sérült Budai labdáját hárítot­ta a dorogi védelem. A második félidő ózdi roha­mokkal kezdődött. Bozó tisz­tára cselezte magát, azonban az alapvonalról beadott labdá­ját Csőri a mezőnybe vágta. A 49. percben Széles lőtt fölé. Nemsokkal később jobboldalról szállt keresztbe a labda, Bu­dai és Ilku indult rá, a sérült ózdi játékos lábáról üres kapu­nál, a jobb kapufa mellé szállt a labda. Később Széndreit sze­relték, majd Kovács lőtt a bal alsó sarok mellé. Élénkült az iram, nagy erő­vel rohamozott az Őzdi Ko­hász. Az 59. percben Budai másodszor is megsérült a mér­kőzésen. A 70. percben gyors dorogi ellentámadásnál Monos­tori 8 méterről tiszta helyzet­ben Borbélyba lőtte a labdát, a túloldalon Lutz lövése a ka­pufa felett hagyta el a pólyát. A 75. percben szerezte meg a hazai csapat a mérkőzést eldöntő egyetlen gólt. Széles— Szendrei volt a labda útja, Szendrei a balszélre sodródott és a jő helyzetben álló Lutzhoz játszott, a középcsatár egyet szöktetett és utána a kimozdu­ló Ilku mellett öt méterről a kapu baloldalába gurította a labdát. 1:0. A gól után is az Őzdi Ko­hász támadott. A 79. percben Szendrei öt méterről kapu fölé lőtt. A 83. percben ismét ő került gólhelyzetbe, a 11-es pontján Lévát zavarta a lövés­ben, a játékvezető azonban nem fújt. őzdi rohamokkal ért véget a mérkőzés. Az első félidőben gyenge Iramú, a második negyvenöt percben élénkebb mérkőzést hozott a két csapat találkozója. Az ózdiak többet támadtak, egy gólos győzelmük minden­képpen megérdemeltnek mond­ható. A támadósor elég sok helyzetet hagyott ki. Az Ózdi Kohászból ezúttal is Nagykaposi bizonyult a leg­jobbnak. Dicséret illeti Zalait, Murányit és időnként Szend­rei t. Fáth játékvezető jól bírás­kodott. Paulovits Ágoston HIRDETÉSEK ALLAS At EM. 31. sz. Állami Építőipari Vállalat 18. sz. főépítésvezetősége berentei munkahelyére felvesz kő­műves szakmunkásokat, valamint nagy gyakorlattal rendelkező he­gesztő lakatosokat és villanyszere­lők mellé betanított segédmunká­sokat. Munkásszállást, valamint ét­kezést térítés ellenében biztosí­tunk. 465 A Miskolci Betonárugyár (Mis­kolc, József Attila u. 25-27.) 1966— 67-es tanévre betonozó és beton- elemgyártó szakmákban ipari ta­nuló képzést indít. Jelentkezés a Mü. M. 114. számú Iparitanuló In­tézetben (Miskolc-Diósgyőr, Gaga­rin u. 54.), vagy a Miskolci Beton- árugyárban, ahol a fentiekről bő- vebb felvilágosítást kapnak. Karosszéria lakatost, motorszere­lőt, maróst, esztergályost és gya­lus képesítéssel rendelkező dolgo­zókat azonnal felveszünk. Jelent­kezni lehet O. F. K. F. V. észak­magyarországi üzemvezetősége, Jó­zsef Attila u. 63. Munkaügyi ve­zetőnél. Termelőszövetkezeti gyakorlattal rendelkező, középkorú mezőgazda- sági technikus, tsz-ben azonnali belépéssel agronómusi, vagy állat­tenyésztői állást vállal. Leveleket: „Agronómus 3621” jeligére kér a Kiadóhivatalba, Széchenyi u. 15-17. Fogatosokat alkalmazunk, állan­dó munkára, azonnali belépéssel. Termelőszövetkezet, Sajókeresztúr. Gyors-gépírót azonnali belépéssel alkalmaz hosszabb helyettesítésre Mü. M. 114. sz. Iparitanuló Inté­zet, Diósgyőr, Kilián-dél, Gagarin U. 54. __________________________ 3727 F érfiszabó szakmunkást, kézi- munkás munkakörbe azonnal fel­veszünk. Ruházati Ktsz, Miskolc, Déryné u. 16. A KPM Közúti Igazgatóság (Mis­kolc. Győri-kapu 23.. II. cm.) fel­vételre keres 10 éven felüli gya­korlattal garázsmesteri vizsgával rendelkező, robbanómotorok javí­tásában jártas műhelyvezetőt, to­vábbá ív- és lánghegesztő vizsgá­val, nagy gyakorlattal rendelkező autó-motorszerelőt. 56412 Férfi fodrász segédet azonnalra felveszek. Kovács, Franklin u. 2. V osos-Dió>g;«c 3:1 (1:1) Fáy utca. 7000 néző. Vezető: Katona (Vadas .J., Emsberger). Góllövők: Farkas 2, Korsós, Illetve Kovács I. A mérkőzés elején Tamás­nak tudását kétszer is bizonyí­tania kellett. Kezdeti Vasas rohamok után a diósgyőriek is vezettek néhány formás táma­dást. az egyik végén Szarnék lövését vetődve csípte el Ken­dercsi, majd Hajas lövése su­hant el a bal kapufa mellett. A 17. percben nagy kavaro­dás támadt a diósgyőri kapu előtt. Molnár beadása elcsú­szott Farkas lába mellett, Pál a balösszekötő helyén a 16-os sarka táján elcsípte a labdát, ismét Farkashoz játszott és Farkas 7 méterről a lábak kö­zött vágta a kapu közepébe az első Vasas gólt. 1:0. A 20. percben szögletet ívelt be Vass, Mészöly röviden men­tett, Szurgent Kovács I. elé adott és ő Hz méterről véd- helellenül lőtt a bal sarokba. 1:1. A 25. percben újra Kovács 1. ugrott ki, hálóba lőtt, Vadas partjelző azonban lest jelzett. A félidő utolsó negyedórájá­ban a vendégek ügyesen lelas­sították a fővárosiak lendüle­tét. Szünet után az első esemény Mathesz nagy lövése volt, ezt Tamás pompás védéssel ütötte • szögletre. Ezután már egyre­másra gördültek a Vasas tá­madásai. Az 50, percben Mol­nár a jobb oldalról élesen a kapu elé lőtte a labdát, Ta­más rosszul számította ki az ívet, nem tudta elérni és a be­futó Korsós közelről a léc alá fejelt. 2:1. Továbbra is a Vasas táma­dott. sorozatban zúdultak a lövések Tamás kapujára. Elő­ször Molnár közeli lövésébe lépett be az utolsó pillanatban Szigeti, majd Pál 22 méteres nagy lövését védte Tamás bravúrosan. A 70. percben már 14-ik szögletét rúgta a Vasas. Alig tudott felszabadulni a diósgyő­ri kapu a nagy nyomás alól, mégis csak szerencsével esett a Vasas 3-ik gólja. A 82. perc­ben Verner és Korsós futott versenyt a labdára, már úgy látszott, hogy Verneré lesz a labda, Korsós elpöckölte elő­le, keresztbe adott és a befutó Farkas kényelmesen helyezte 4 méterről a bal alsó sarokba. 3:1. Az első félidőben jól tartot­ta magát Diósgyőr csapata, ebben a játékrészben hasonló volt teljesítménye az elmúlt vasárnapihoz. Lassan, szerve­zetten védekezett a DVTK és az előretolt csatárok jónehány ügyes támadást vezettek. Szünet után a Vasas vette át a játék Irányítását, ebben a játékrészben végig nagy fö­lényben játszott a magyar bajnokcsapat. Végeredménye ben a 3:l-es győzelme teljesen megérdemelt volt. A Vasasból Mészöly, Heren­di, Pál, Molnár és Farkas ját­szott ádlagon felül, Diósgyőr kapujában Tamásnak sok bra­vúros védése volt. A legjobb hátvédnek Szigeti bizonyult, de a többiek is mindent el­követtek. Szucsányi sok táma­dást szűrt meg és különösen védő munkája dicsérhető. A csatárok csak az első félidő­ben játszottak időnként jól, akkor elsősorban Vass, Kovács I. és Szurgent jeleskedett. Egyébként az ötösfogatból Ha­jas dicsérhető maradéktalanul, nagy területen, végig jól ját­szott. A DVTK nem változtatott vasárnapi csapatán, tehát a következő összeállításban ját­szott: Tamás — Verner. Szigeti, Kis — Gál. Szucsányi — Sza­rnék, Kovács I.. Szurgent, Ha­jas, Vass. Edző: Preiner Kál­mán. * Csepel — Ferencváros 1:1 Bp. Honvéd — Győri FTO 3:0 lljpest — MTR 3:0 Tatabánya — Pécs 7 dl Dunaújváros — Salgótarján 1:0 Az ÉM. Könnyűbeton és Szigetelőanyagipari V. Budapest, XX, Dózsa György u. 63. vegyipari technikust laboratóriumi munkára, többéves gya­korlattal felvesz a ka­zincbarcikai Könnyű- betongyár telephelyére. A pályázat benyújtása a központ személyzeti osztályára küldendő. Dió hálószobabútor, komplett, qladó. Széchenyi u. 67.. L emelet. 407-es Moszkvics, kitűnő állapot­ban eladó. Érdeklődni: 17.30 órá­tól Buday József utca 38. Telefon: 36-257. ___________________________3657 H asznált két teleágy, kis szek­rény, olcsón eladó. Dessewffy u. 18., III/4.__________________ 3G52 Locsolásra alkalmas Mia Mib motor, darálóval, üzemképes álla­potban eladó. Opel Olimpia eladó. Cím: Miskolc, Görümböly, Német István u.^24._____________________3651 K étajtós festett fehér akasztós szekrény eladó. III., Benedek u. 15., 1/1. 3647 Berva Moped, üzemképes, jó ál­lapotban eladó. Miskolc. III., Uj- dlósgyőr, Nemzetőr u. 22.________ D iófa kerek dohányzóasztalok eladók. Bútor átalakítást vállalok. Kazinczy u. 30. 3637 16-os Lampart vadászpuska el­adó, érvényes vásárlási engedély- lyel rendelkezők részére. Kiss, Mis­kolc, III., Tatár u. 32. Wartburg 1000-es személygépko­csi 27 000 km-rel kitűnő állapotban eladó. Érdeklődni: Miskolc. Kun Béla u. 1., 111/2. (Telefon: 36-867.) A Miskolci Műanyagfeldolpo zó Vállalat felajánlja az RS—09/124. típusú új ESZKÖZHORDOZÖ TRAKTORÁT a hozzátartozó KA—1. szállító platóval — mely többféle mezőgazdasági munkára és forgalom lebonyolítására alkalmas —. cserébe 0.75—2,5 tonnás tehergépkocsiért, vagy személykocsiért. Megtekinthető: Vágóhíd u. 8. sz. alatt. A Vasas, a Fiorenlinn, a Wiener SC és a Trencséo a KK döntőben A labdarúgó Közcpeurópai Kupa küzdelmei során ked­den Bclgrádban játszották le a Trencséni Jednola—Crvena Zvezda visszavágó mérkőzést. A találkozón meglepetésre a csehszlovákok 1:0 (0:0) arány­ban győztek, s miután az első mérkőzésen 3:1-re nyertek. 4:2-es gólaránnyal bekerültek az elődöntőbe. A június második felében Olaszországban sorra kerülő elődöntőnek tehát a védő Va­sas, a tavalyi második Fio- rentina és az idei selejtezők­ből továbbjutott Wiener SC és a Trencséni Jednola a négy részvevője. Az NB I. állása: X. Vasas 10 7 3 — 22: 9 17 Bp. Honvéd 10 8 1 1 19: 8 17 3. FTC 10 6 3 1 21: 9 15 4. U. Dózsa 10 3 3 2 23:11 13 5. Tatabánya 10 5 3 20: 8 12 6. Győr 10 4 4 9:13 10 7. X’écs 10 2 6 2 9:14 10 8. Csepel 10 3 3 4 9:10 9 9. Dunaújváros 10 3 2 5 11:19 8 10. MTK 10 2 4 4 7:14 8 11. Ózd 10 3 1 6 11:21 7 12. Diósgyőr 10 2 2 6 10:17 6 13. Dorog 10 1 7 R:l7 4 14. Salgótarján 10 4 6 3:14 4 ISO órás tv-közvetítés Mexikóból Mexikói illetékesek közlése A szakértők tanulmányozza1 szerint az 1968. évi nyári annak lehetőségét, hogy mi olimpiai játékokról naponként ként lehet majd a közvetítés 8 sportágról adnak 'v-közve- kiszélesítésére, illetve megjaví-. títést. s az egész olimpiáról tására a mesterséges holdakat összesen 150 órát. felhasználni. I A sakkvilágbainokságról A Petroszjan—Szpasszkij sakkvilágbajnoki páros sakk­mérkőzés 15. játszmáját ked­den fejezték be. A találkozó az 56. lépésben döntetlenül végződött. Az állás 8:7 Petrosz- in javára. Az eddigi 15 játsz­iból ez a 12., amely döntet- nül végződött. 2 Petroszjan, t Szpasszkij győzelmét hoz­ta. FIGYELEM! Idejében biztosítsa szőlőjéhez a peronoszpóra ellen szükséges növényvédőszereket! Beszerezhető: ZINEB és CVPROZÁN a íöldművesszövetkezeti és vetőmag boltokban Forgalomba hozza: AGROKER Miskolc Tol esvén egy hold minőségi szó? lő eladó. Tolcsva, Szent Imre ut­ca 16._________________________ _ 443 K ülönbé járatú bútorozott szobába komoly, értelmiségi férfi szobatár­sat keresünk június 1-re. Széche? nyi u. 19.. Il/l. Venn esne.________ P erecesen, Csajkovszkij u. 62. sz­álát t. 620 négyszögöl házhely kaszá­lóval eladó. Érdeklődni: Pető falvi Lajos u,__16._____________________3638 H ejőcsabán, Szirma u. 26. számú ház, fizetési könnyítéssel eladó.__ Ü res szoba, albérletbe, kiadd. Martintelep, Egressy Gábor u. 33l Eladó Lillafüred. Erzsébet-sétá? nyon 237 négyszögöl közműves gyümölcsösben ház. buszmegálló mellett, ugyanott 100 négyszögöl közműves gyümölcsös házhely. Er? deklődés Lillafüred, Margtt-foto» KÖltségmegtéritéssel keresek összkomfortos lakást, nagy szoba* konyha, mellékhelyiséggel, magá­nos, kertes cserealap van. Szabó Lajos u. 21. sz. 56411 Elcserélném nagyméretű szoba­konyhámat kisebbre. Széchenyi u­52., balra 3. ajtó. Ugyanott tele­háló eladó. _________ 56401 B útorozott szoba, két fiatalem- bőrnek azonnal kiadó. Huszár u. 37. _sz.________________________ 56405 2 szoba, konyha, mellékhelyisége bői álló ház 1200 négyszögöl gyűr mölcsös kerttel sürgősen eladó. Mér ra. Bercsényi u. 18.________ 56373 Házaspárnak bútorozott albérle­ti szoba kiadó. Diósgyőr, Kökény u- 7- sz,________________________56385 B útorozott szobába szobalársnő$ keresek. Vörösmarty u. 16., 1/17. Bútorozott szobába lakótársnőit keresek. Bezerédi u. l/a. Tűdó­kórháznál. 56382 Felsőzsolcán, Zrínyi u. 8. szám alatti 2 szoba, összkomfortos csa- ládi ház, beköltözéssel eladó. Eladó 280 négyszögöl szőlő. Ér- deklödni Miskolc-Tapolca, Külső­csabai u. 30. Karaffáéknál. KülÖnbejáratú szoba üresen, vagy bútorozva, gyermektelen házaspár­nak kiadó. Miskolc, I., Fészty Ár­pád u. 100. 56376 „Turistaházakat Kezelő V. Budapest, VI., Lenin krt. 55. Herman Ottó Turistaház” bélyegző el­veszett, érvénytelenítjük. VEGYES Villanymotorok, dinamók, transz­formátorok, villanyhegesztők, bú­várszivattyúk, mosógépek és min­denféle háztartási gépek szak­szerű javítása, tekercselése és csapágyazása, Tóth László vil­lanyszerelő és motortekereselö mesternél. Miskolc, Zsolcai kap» 13. sz.________________________________ Független, értelmiségi középko­rú nő. hasonló zsánerű, őszinte, józanéíetü férfi ismeretségét kere­si, házasság céljából. Laka; varó Leveleket „Boldog nyár 3709’- -‘ii­gére kér a Kiadóhivatalba. FÜLDMl) VESSZŐ VETKEZETEK FIGYELEM! A lakosság ellátásának érdekében felajánlunk megvétel­re regenerált üvegeket, folyamatos szállításra: 0,5 kg-os, fogy. ár: 0,95 Ft 1 kg-os, fogy. ár: 1,40 Ft 5 kg-os, fogy. ár: 7,30 Ft A szállítás kontinerben, illetve nagyobb tétel esetén . agonban történik, a fogyasztói árból 11,5 százalék ér­ést kapnak a földművesszövetkezetek, továbbá a 0,5-ös és 1 kg-os üvegek után további 5 fillért, az 5 kg-os üve­gek után 10 fillér engedményt, darabonként. Megrende­lést az alábbi címre kérjük: Gőngyölegfelújitó Vállalat Budapest, XIII., Dagály utca 3. Telefon: 200—380. Mély fájdalommal tudat­juk, hogy a szeretett. 36 édesanya, nagymama, test­vér és rokon özv. OVART BEUtNS Behinya Berta 6? éves korában elhunyt. Temetése május 15-én, csü­törtökön délután 4 orakor a diósgyörvasgyári Paxból. A gyászoló család Fájdalommal jelentjük, hogy drága jó édesanyánk és nagymamánk ÖZV. SIMON SANDORN® május 17-én. életének SÍ. évében, csendesen elhunyt. Temetése május ií)-én dél­után 2 órakor a diósgyőri temető ravatalozójából. A gyászoló csalód