Észak-Magyarország, 1966. március (22. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-29 / 74. szám

Ketf®. 1966. március 28. RS7AKM AfíV ARflilWAf 5 A csatárok ügyetlensége miatt vesztett az Ózd Bp. Honvéd—Ósdi Sí oháss 2:0 (1:0) Kispest, 6000 néző. V.: Fáth. — Nekünk a Honvéd-pályán nincs vesztenivalónk — mon­dotta néhány órával a mérkő­zés előtt Zalai László, a csapat lialszélsője. — Lehet, hogy minimális vereséget szenve­dünk, egy viszont biztos, végig «ziwr'l-lélekkei játszik majd p.z együttes. Ez a beszélgetés jutott rszünkbe, amikor hideg szél­ben megkezdődött a találkozó. Nemcsak az idő hűtötte le az ózdi szurkolókat, hanem a tar­talékcsapat 6:0-ás veresége is. A fővárosi együttes nagy becsvággyal kezdett, és mar nz első percben majdnem gólt ért el Nagy A. révén. Erre Lutz válaszolt, lövése alig csúszott fölé. Arra gondoltunk, hogy ilyen változatos lesz a játék, azonban az ózdi csatá­rok saját térfelükre húzódtak vissza, a fedezetek a védelmi vonalban helyezkedtek el, így átadták a teret ellenfelüknek. A Honvéd játékosai, bár erős „őrizetben” voltak, né- liányszor mégis átjátszottak az ózdiakat. Közben Zalai elviharzott a bal szé­len. előbb Síposon, majd Erdősin emelte át a labdát, az a kapuba került, de a játékvezető érthetetlenül az Özd ellen ítélt szabad­rúgást, pedig az esetnél Sipos kezét is érte a labda! Ezután erősödött a Honvéd nyomása, és a 36. percben meg­szerezte a vezetést. Korszerű, gyors támadást vezetett a Hon­véd, az ózdiak nem tudtak beavatkozni és Komora nem hibázott, 1KI. Ezután az ózdiak is vezet­lek néhány jó támadást, In­kább a hazai térfélen folyt a játék. Az egyik jó támadás vé­gén Halápi Uorbáslioz játszott, aki idegesen, mintegy 6 mé­terről a kapuját elhagyó Erdüsi mellett melle lőtt. Ebben az időszakban nem ját­szott alárendelt szerepet a Ko­hász. A második félidőben ismét a Honvéd kezdett jobban. Az első percelvben erőteljesen ro­hamozott. Tussinger nagyszerű labdával szöktette Nagy Antalt, aki egészen közelről a kapu bal sar­kába gurított.' 2:0. Támadásban maradt a főváro­si csapat. Érdekes, hogy az első félidő­höz hasonlóan, negyedóra el­telte után ebben a játékrész­ben is magára talált a Kohász. A gyengén szervezett támadá­sokat azonban a Honvéd vé­delme könnyedén hárította. Az ózdi támadások rendszeresek lettek, de Zalain kívül nem volt egyetlen csatár sem, aki megpróbálkozott volna beven­ni Erdősi kapuját. Az ózdi kapunál viszont Nagy A. hagyott ki óriási helyzetet, majd Halápi és Bor- bás ügyetlenkedett el gólszer­zési alkalmak A nézőtéren olyan vélemény alakult ki a mérkőzésről, hogy az ózdi labdarúgók ezút­tal is, mint egy héttel koráb­ban, egyenrangú ellenfelei voltak a fővárosi csapatnak, de ez csak a mezőnyjátékban nyilvánult meg. Ez a mérkő­zés is azt bizonyította, hogy a helyzetek kihagyása súlyo­san bünteti a csapatot Az óz­diaknak ezen a mérkőzésen volt keresnivalójuk, de a ki­hagyott helyzetek újabb érié- kcs két pont elvesztését hoz­ták magukkal. A látottak alapján Bor­bélyt, Nagykaposit, Vár- allyait lehet megdicsérni, különösen Nagykaposi ját­szóit igen jól. Fáth gyengén bíráskodott, mind a két fél terhére sokat tévedett így állt fel az Ózdi Kohász: Borbély — Kovács, Nagykapo­si. Murányi, Budai — Vár- allyai, Lutz — Berbás, Halápi, Szendrci, Zalai. Edző; Kárpáti Béla. Virtcze Zoltán NB L állása: 1. Bn. Honvéd 3 3 _ _ 6 :2 6 2. MTK 3 2 1 — 3:1 5 3. Vasas 3 2 1 — 5:2 5 4. U. Dózsa 3 2 — 1 8:2 4 5. Tatabánya 3 2 — 1 3:1 4 6. FTC 3 2 — 1 5:2 4 7. Győr 3 2 — 1 4:2 4 8. Dunaújváros 3 1 1 1 2:3 3 0. Dorog 3 1 — 2 4:5 2 10­-U. Csepel 3 1 — 2 2:3 2 10­-11. Pécs 3 —­2 1 2:3 2 12. Salgótarján 3 — 1 2 0:4 1 13. Diósgyőr 3 — — 3 0:4 _ 14. özd 3 — — 3 0:10­HragPpB’,r Kosárlabda Székesfehérvári VT Vasas— DVTK 59:43 (20:22) Székesfehérvár, NB I. női; Az első percekben szerzett hazai előnyt a DVTK szünetig nemcsak behozta, hanem ve­zetett is. A második félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat. A hazaiak csak a haj­rában kerekedtek felül, ami­kor a legjobb diósgyőrieket kipontozták. Kd.l Ruszkai (17), Daróczi (12), Horváth I. (9), Horváth n. (8), Kamarásné (2), Lúgost (1). Jók: Kamarásné, Ruszkai, Daróczi. MVSC—BASE 62:60 (26:29) Debrecen, NB II, férfi. A miskolciak a védekezés­ben és a támadásban alapvető hibákat vétettek, és csak az utolsó másodpercben dobott kosárral sikerült nyerniük. Kd.: Kersch, Bardócz (12—12), Román (10), Tóth, Bukta (9— 9), dr. Hadler (8), Gaál (2). Jók: dr. Hadler, Guolh, Bukta. DASE—MVSC 38:26 (23:14) Debrecen, NB II. női. Mind a két csapat gyengén játszott, a hazaiak jobb dobóik révén nyertek. Kd.: Bardócz (10). Bordás (6), Petiik, Molnár (3—3). Kállai, Kőszegíalvi (2—2). N5 IIL ÉszaMicIeü csoport Az NB 111. északkeleti cso­portjának elmúlt vasárnapi ■fordulójában a borsodi csapa­tok közül csak az Ormosbá- nyát lehet fenntartás nélkül megdicsérni, mart újabb bra­vúros teljesítménnyel és jó já­tékkal nagy arányú győzel­met aratott az elmúlt énben még az NB ll-bcn szereplő D. Honvéd ellen. A Somsály is győzött öngól­lal a DEAC ellen. A M. Honvéd nagy harc után egy pontot hozott haza Mátészalkáról, a Rudabánya pedig egy gólos vereséget szenvedett a D. Elektoroméi­tól. E héten a leggyengébb tel­jesítményt az Edelény nyúj­totta, mert otthon kapott ki az újonc Hatvantól. Eredmények: Ormosbánya — D. Honvéd 5:0 (!!), Som­sáig — DEAC 1:0, Mátészal­NB m. Északkeleti csoport állása 1. Ormosbánya 3 3 — — 11:0 6 2. Kisvárda 3 2 1 — 3:0 5 3. M. Honvéd 3 2 1 — 7:2 5 4. Egeres ehl 3 2 1 — 2:1 5 5. Hatvan 3 2 —­1 6:6 4 6. D. Kinizsi 3 2 — 1 4:5 4 7­-11. D. Elokt. 3 1 1 1 2:2 3 Kazincbarcika 3 — 3 — 1:1 3 Mátészalka 3 1 1 1 4:4 3 Ruda bánva 3 1 1 1 2:2 3 Somsály 3 1 1 1 3:5 3 12. D. Honvéd 3 1 — 2 2:6 2 13. Edelény 3 — 1 2 3:7 1 14. DEAC 3 — 1 2 l:4 1 15. MEMTE 3 — 1 2 0:4 1 16. Nyíregyháza 3 — — 3 0:4 — Ökölvívás Sajőszent,péteren rendezték tneg a területi felnőtt ökölví­vó egyéni bajnokságot, ame­lyen 64-en indultak. Minden alkalommal zsúfolásig megtelt e terem, és a nézők izgalmas, érdekes, helyenként színvona­las mérkőzéseket láthattak. A borsodiak közül a Borsodi Bá­nyász ökölvívói szerepeltek a legjobban, öt bajnokságot nyertek. Eredmények: Légsúly: 1. Flórián (DVSC), 2. Lukács (DVSC). 3. Tóth (D. GÖCS). Harmatsúly: 1. Or1 én (Borsodi B.), 2. Ferenci (D. GÖCS), 3. Tóth (D. GÖCS). Pehelysúly: L Báli (Po tőfibánya), 2. Sándor (Borsodi B.), 3. Soós (Borsodi B.). Köny- nyűsúly: 1. Bartkó (Borsodi B.), 2. Szlollár (Borsodi B.), 3. Berki (OKSE). Kisváltósúly: 1. Ksámboki (Gyöngyös), 2, Ró­ka — M. Honvéd 2:2, Edelény — Hatvan 2:4, D. Elektromos — Rudabám/a 1:0, Kisvárda — Egercschi 1:0, NyVSC — V. Kinizsi 0:2. _ RIÉ31TE— Kazincbarcika 0:0 Miskolc, 600 néző. Vezette: Szvit il. MEMTE: Simon — Lest ár, Milte, Oláh — Szabó, Fehér — Cscrvcnka, Réti, Juhász, Va­dász, Magyar. Edző: Pál Ist­ván. KMTK: Sulyok — Bcnc*, Sáfrány, Fejes — Cscprcgi, Poszuk — Berccz, Veres, Vé- csci, Tordai, Csontos. Edző: Papp József. Jó iramú mérkőzés. A MÉMTE igen sok nagy hely­zetet hagyott ki. Jók: Lestár, Mike, Oláh, Szabó, illetve Su­lyok, Sáfrány, Cseprcgi, Pé­csei. Car. Javuló fát ék, eredmény leien csatársor MTK—Diósgyőri VTK 1:0 (0:0) Az első félidő derekán, ami­kor állandóan az MTK tér­felén, sőt, a 16-os tájékán pattogott a labda, talán még Lakat Károly, az MTK edzője is megelégedett volna egy döntetlennel, vagy minimális, egy gólos vereséggel. Mert ebben az időszakban állandóan a diósgyőriek ro­hamoztak. Különösen az volt feltűnő, hogy az átszervezett együttes mennyire más fel­fogásban játszott, mint egy héttel korábban az akkori csapat. Ezúttal a védelem biztos őre volt a kapunak, a két fedezet rengeteg munká­val szedte össze a labdákat, nagyszerűen segítette őket Hajas és Papp, clöl pedig a két szélső igyekezett gyors támadással zavart kelteni a fővárosi csapat védelmében, A közönség tűzbe jött. Nem lehet ezen csodálkozni, hiszen végre csupasztv játé­kot. lelkes és odaadó küzdést láthatott, Csak ezúttal is kiüt­között a vészes qólszrgány- ség. Pedig az első félidőben volt néhány helyzet az MTK kapuja előtt. Valamennyien várták a.zt a pillanatot, ami­kor megzördül a háló. Gon­doljunk csak vissza SZuesányi fejesére, vagy Oláh mellclö- vésére. Ekkor kapkodott az MTK, s ha egy gólveszétyes csatár kihasználja a helyzete­ket, diósgyőri gólnak örven­dezhetett volna a közönség. Hajas fejese Ianczkor zsák­mánya lesz, majd Hajast fel­löki Csetényi, de a síp néma marad. Sőt, még akkor sem szólal meg. amikor Lanczkor le talpal ja Vasst. Igaz, ezt a játékvezető nem látta, csak a partjelző, de ő „nem akarta” Iát?ii az esetet. Az első félidőről még any­uifit: Takács nagy lövését Tamás csak másodszorra tud­ta megkaparintani. Mit láttunk a második fél­időben? Az elején néhány ke­mény MTK-bclcmenést, majd Kovács nagyszerű lövését, melyet szögletre tornászott Lanczkor. Az első negyedóra után mintha elfáradtak volna a hazaiak az első félidőben diktált nagy iramtól. Az MTK is levegőhöz jutott, ami né­hány távoli lövésben nyilvá­nult meg. Esett 'a színvonal, és mond­juk meg őszintén, már a gól nélküli döntetlen vetítette elő árnyékát, amikor a 79. perc­ben Török jól iveit be jobb oldalról és az üresen álló Ta­kács középről a léc alá fejelt. (1:0). A gól megzavarta a diós­győrieket, kapkodtak, ami majdnem újabb gólt eredmé­nyezett, de ezúttal Tamás he­lyén volt. A diósgyőriek legjobbja flau jas volt. Kívüle Szucsángi játéka emelkedett az átlag fölé. Tamás a gólnál megtor­pant. A hátvédhármasban az újonc Salamon igen tehetsé­ges, nem csinált hibát, Pócsik csak szünet után javult fel, Kiss sokszor zavarba jött. Gál küzdött, különösen az első fél­időben volt néhány jó elgon­dolása. Elől. Papp higgadt já­tékát és a két szélső próbál­kozásait. lehet dicsérni, Oláh sokat mozgott, de néha per­-ló» V. . • -V ............. I ||1|1É| v Oláh elől az utolsó pillanatban ment Oborzil. Foto: Agolba Tibor A v' ~rkőzés végén sok di­ósgyőri szurkolóval beszél­gettünk. Valamennyien elé­gedettek voltak a játék fel- javulásával, őszintén meg­mondták, hogy ezúttal sem akadt egyetlen eredményes csatár. Ha a szakvezetés a tel­jesítményt fokozni tudja és valamelyik csatár „megtalál­ja” góllövő cipőjét, a követ­kező fordulókban már gólt is láthat a közönség. eckig ..elveszett'' a magas vé­dők között. Petri. játékvezető néhány Ítéletével nem értettünk egyet, felül kelleti volna bí­rálnia Kelemen partjelző té­ves lenoetéseit. A DVTK a következő ös­szeállításban játszott: Tamás — Pócsik, Salamon Kiss — Gál, Szucsétnyi — Kovács fl., Papp. Oláh. Hajas. Vass. Ed­ző: Preiner Kálmán. Lcskó Pál Három borsodi első íiely az országos vidéki serdülő és (l.úsági asztaEitsnisz ba;nolíSugan Szombathelyen rendezték meg a bajnokságot. A hét baj­noki számból hármat borsodi­ak nyertek. A kétnapos verse­nyen a rendezés kritikán aluli volt Az indulóknak egész nap ott kellett ülniük, senki nem tudta, mikor kerül sorra, mert az asztalhoz-szólítás nem a ki­Megyei I. osztály A megyei I. osztály legutóbbi fordulójában újból folytatódtak a meglepő eredmények. A legbizto­sabb győzelmet a listavezető Ti- szaszederkény aratta. Aránylag a Putnok is könnyen szerezte meg mindkét pontot Izsófalv3 ellen. A Pelsőzsolea csak az utolsó percben lőtt góllal nyert, a Szerencs ellen. A Heiőcsaba—S. MÁV és az Al- berttclep—Tállya találkozók ,.ba-. ráiságos”- pontosztozkodással vég­ződtek. Üjabb, nem várt rredményt ért el az újonc Szirmabesenyő, a Szuhavőlgyt Bányásztól hozta haza az egyik pontot! A M. Üveggyár folytatta eddigi, hály (Nyíregyháza), 3. Sütő (Debreceni 1TSK). Váltósúly: 1. Majkó (Borsodi B.), 2. Tulai (Gyöngyös), 3. Kovács (DVSC). Nagyváltósúly: 1. Bende (D. GÖCS), 2. Énekes (OKSE), 3. Kunkli (OKSE). Középsúly: 1. Kovács (Borsodi B.), 2. Pocsai (DVSC), 3. Simon (NVSC). Felnehézsúly: 1. Madarasi (MÉMTE), 2. Mezei (Borsodi B.), 3. Deák (D. GÖCS). Ne- t,a héz.súly; 1. Erdei (Borsodi B.), I MVSC—Nyíregyháza 9:6 (6:í). LKapoStári (MÉ'MTE), 3. Sza-j A tartalékos Nyíregyháza ellen Do (U. az dső félidőben jobb Játékot nyúj lsen jó szereplését. Ezúttal nagy ellenfelet, a Farkaslyukat fektet­te két vállra. A forduló talán legnagyobb tel­jesítményét. a M. Egyetem csapata érte el. Sátoraljaújhelyben győzte le ar. igen jó játékerőt képviselő S. Spartacust, A forduló eredményei*. Szuha­völgy,—Szirmabesenyő 0:0, Albert- telep—Tállya l:l. Üveggyár—Far- knslyuk 1 :o, 1>zaszederkény—3. sz. AKÖV Z&S Putnok—Izsófalva 3:1, Felsőzsolca—Szerencs 1:0, Ile- J<5csaba—s. MÁV 2:2. S. Spartacus —M. Egyetem 2:3. G. S. Kézilabda Vasárnap Nyíregyházán vendég­szerepeit három miskolci kézilab­np r * * Tt * 1 r • /» > I ajekosodasi futás Nagybátony kömyőkőn rendez- ti'k meg a ..Tanácsköztársaság” tájékozódási versenyt. A férfiak nemzetközi mezőnyében S3 induló között Papp is., Balogh 16.. Dor- mány iO, (mind MEAFC) lett. Csa­patban a MEAFC a negyedik helyet szerezte meg. A TI. osztályúak ver­senyét 70 induló közül Yölgyes (MKAFC) nyerte. Bénám «. lett. Csapatban a MEAFC a második helyen végzett. tott az MVSC. Szünet után már lényegesen jobban játszott a ha­zai együttes. Jók: Bukta, Gátiné, Pappné, Pogonyl. DVTK—Nyíregyháza 9:4 (4:5) Végig sokkal lobban játszott a DVTK. bár könnyebb volt a dolga, mert a hazai csapat előzőleg a Vasút ellen mérkőzött. Jók: Báliké. Nyitrai, Lukács. Holyevácz. Nyíregyháza—M. Vörös Meteor 21:15 (11:6). A Vörös Meteor férfi együttese a nagy szélben lejátszott találkozón gyengébben szerepelt, mint Jónevű ellenfele. Jók: Simonyi, Varga. SN írásnak megfelelően történt. A DVTK és a MÉMTE ver­senyzői szerepeltek a legjob­ban. Jónyer magasan kiemel­kedett, uralta a mezőnyt, könnyedén, magabiztosan ját szőtt, a döntőben is 2:0-ra nyert. Ugyanez vonatkozik Molnár Anikóra, aki szántén biztosan lett az első. Az ifjú­sági fiú párosban a Jónyer— Fülöp pár (DVTK) is bajnok­ságot nyert. Szabó az ifi egyé­niben a legjobb 8, Nagy, Kris- ton a serdülők között a leg­jobb 16 között végzett. (Mind­annyian a 100. sz. ITSK-ból kerültek a DVTK-ba). Eger­vári gyengén, idegesen ját­szott, kiesett a .második fordu­lóban. Rosenfeld Erika a leg­jobb 16 közé került, így ő is jogot nyert rá, hogy részt ve­gyen az országos bajnoksá­gon. Bár még nem ért el ered­ményt, dicséretet érdemel Tó- sa István serdülő is. Játéka szép reményekre jogosít a jö­vőt illetően. F.rcdménvok. Ifjúsági fiú egyes: 1. Jónyer. Ifjúsági fiú páros: 1. Jónyer—Fülöp. Ser­dülő leány egyes: 1. Molnár Aniká (Sándor) NB I. D állása: t. HVSC 3 2 1 __ 4: 2 5 2. Oroszlány 3 1 2 _ 2:0 4 3. Ganz—M. 3 2 — 1 3:1 4 4. Komló 3 2 — 1 6:3 4 5. Egyetértés 3 1 2 4:3 4 6—7. Eger 3 2 — 1 4:4 4 6—7. Kap. Honv. 3 2 — 1 3:3 4 8. Debrecen 3 \ 1 1 5:3 3 9. Szombati!. 3 1 1 1 5:4 3 10. Székesfehérv. 3 1 — 2 4:3 2 11—13. Nyírepyh. 3 1 — 2 3:5 2 11—13. Miskolc 3 — 2 1 3:5 2 11—IS. Szeged 3 1 — 2 3:5 2 14. Budafok 3 1 — 2 1:2 ? 15. Szállítók 3 — 2 t 1:5 2 16. MÁV DAC 3 — 1 1 1:4 1 A magyar válogatott Diósgyőrött Szerdán délután fél 4-kor * magyar válogatott „pirosak’ esapata Diósgyőrött, a DVTK ellen játszik. Röplabda Bp. Spartacus—Farkaslyuk 3:0 (9, 11, 13) özd, NB I. férfi. Az első bajnoki mérkőzésen nem volt meggyőző a Farkas- lyuk játéka. A fővárosi együt­tes számos esetben szerencsé­vel ért el pontokat. A farkas* lyukiak közül Auncr és Ycre*- játszolt a legjobban. V. Z. Megkerüli a RimeMupa! Egy Pickles nevű londoni korcs­kutya vasárnap este negyed ío óra­kor megtalálta az ellopott R!mer­it unit, az egész futballvilág áW-. tott trófeáját, amely sértetlen. David Corbet, themzei uszály- hajós, s világhírűvé vált kutya tu­lajdonosa a következőket vallja­— Vasárnap esti sétájára akar­tam vinni Pickiest. Kijöttünk * házból a kertbe, és éppen rá akar­tam csatolni a pórázt, amikor ész­revettem, hogy valamit szimatol a babérbokrok melletti ösvényen. Odapillantva dobozt vettem észre. Amikor felvettem, láttam, hogy új­ságpapírba burkoltak. Letéptem a fedelét, és előtűnt egy fekete talpazat. Leszakítottam a doboz másik felét is, ekkor elővillant az arany, raita ezekkel a szavakkal: Brazillá, 1962 ..-, Bevittem a házba, megmutattam féleségem­nek, aki előbb el se akarta hinni. Azután autón bevittem a rendőre ségre. Pickles találta meg, övé rí érdé» A font sterling fertajj»** azonban David Corbet kapja«