Észak-Magyarország, 1965. november (21. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-02 / 258. szám

Redd, 1365. november 2. ÉSZAKMAGYARORSZÁG 5 Ózdi Kohász—Bp. Honvéd 1:0 (0:0) ö-íá, 6000 néző. V.: Kaposi, szabálytalanság árún tudta ban, Halápi, Borbás II. Zalai is jól küzdött f Szurdok!, Temesvári — Vár- két remek védéssel nyugtatta allyai, Lutz — Borbás II., Ha- meg az ózdi kedélyeket, lápi, Fükő, Szendrei, Zalai, , , , , ,, Edző: Kárpáti Béla. ' Izgalmas, változatos lett a A 2. percben gyászszünclet 3ótók- a 801 mégscm akcióból tartottak a fiatalon elhunyt született. Gyárfás II. Ferenc emlékeze­tére. A mérkőzést nagy érdeklő­dés előzte meg, hiszen a Ko­hász a bentmaradás reményé­ben küzdött, a Honvéd pedig még nem mondott le a harma­dik helyről. Az első félidőben alacsony volt a színvonal, nem akadt különösebb izgalom. A csatárok mind a két oldalon elkapkodták a jó helyzeteket, a védelmek pedig kitünően védekezett, és sikerült győz- romboltak. nie. Ebben a. játékrészben a Hon- A második félidőben mufca­Ved nemi fölényt, harcolt ki, .................................. ­g yom csatárai, ha ritkán is, tott iatek a^pjan a Kohász gólhelyzeteket teremtettek, megérdemelten nyert ezen a sportszerű mérkőzésen. Takács ki gurította a lab­dát, ezt Zalai a kaputól mintegy 20 méterre elcsíp­te, majd hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1:0. A hátralevő időben a- fővá­rosiak óriási erővel támadtak, de a Kohász önfeláldozóan A mérkőzés végén a közön­ség nem indult haza. Hosszú perceken át ütemes tapssal jutalmazta a teljesítményt, a játékosok Kárpáti Béla edző­höz futottak, és vállukon vit­ték az öltözőbe. A csapat és szurkolók öröme érthető volt, hiszen a pompás győzelemmel jövőre is NB I-es lesz az Óz­di Kohász. Iván szid Árpád de a. hazai védők, Katonával éa Szurdokival az élen, min­dent hárítottak. A Kohász csatárai nem bud­Katona kiválóan védett, Ró­ja, de Szurdok! és Temesvári Az, NB I. állása: Vasas 25 16 5 4 44: :1S 37 FTC 25 14 7 4 65: :30 35 U. Dózsa 25 14 4 7 *50: :28 32 Bp. Honved 25 11 7 7 44: :28 2.9 Győr 25 11 6 8 39: :30 28 Tatabanya 25 9 8 8 29: :31 26 Pécs 26 9 6 10 27: :30 24 vSBTC 25 5 .13 7 24 :33 23 MTK 25 7 9 9 29 :41 23 Csepel 25 9 4 12 33 :35 22 Ózd 25 9 3 13 28 :56 21 Dorop 25 6 S 11 24. :38 20' Komló 25 6 6 13 27 :44 18 Szeped 25 2 8 15 18 :39 12 Újabb lépés az NB I. felé Diósgyőr—ÜL kér. TTVE 3:0 (0:0) Szokatlanul kevés néző volt után a középcsatár Tamás ka- tott egy veszélytelen labdái, kiváncsi a Kerület hattyú- pújának torkából fölé vágta a amely ellenfélhez került A dalára”. A megjelent” érdek- labdát „ könnyelműségből c*ak azért , ♦ nem szármázott baj, mert a lodok jo részé is Miskolcról, £s a Diósgyőr? Hát bizony, hazai csatárok idegességükben Diósgyőrből rándult fel Pest- a kezdeti enyhe fölény, majd eladták a jó helyzetet, végül re, a Hévízi útra. Szervezett Sikora és Kiss veszélyes lö- >s az üres kapu fölé szállt a bíztatást csak a vendéeszur- vése után az első félidő köze- labda. S ezzel a hazaiak szin- S nrnZríifalr pőre beszorult. A hallatlan te utolsó próbálkozása is meg­ko ok produkálták a hazaiak- £karássa, küzdő hazaiak ura,. hiúsult. Gyors, korszerű el­naiv csupán az oly Kori elkéső- g pálya nagy részét, csak, lcntámadás végén Siklóra. el- redett bekiabálásokra tellett mint említettük, a diósgyőri futott,, és mintegy 25 méter­je. 16-oson belül bizonytalankod- col nagy gólt lőtt. 2:0. ö állí­tak. Pedig, egyszer-kétszer a tóttá be a végeredményt isi Tapogató játék vezette be a nvTK védelme is megtorpont. _Yári_jat)b oldali beadását la- mérkőzést, enyhe diósgyőri Szóval: az első félidő ered- Posan a hálóba helyezte. 3:0. fölénnyel. A kerületiek két- ménye 0:0, de, mint mondani -jt szeri hazaadása és egy diós- szokás, a hazaiak közelebb győri szöglet bizonyította álltak a vezetéshez, mindezt. Tamás kapujára a 8. percben szállt az első lövés, * de nem okozott gondot. Annál Mi jellemezte a II. félidőt? vészel yes eb beknek bizonyul- a DVTK elegáns, élénk játé- tak a hazaiak újabb támadá- ka, és a hazaiak fokozatos szereplő Debrecent. (A diós­sal és lövései. Tamás azon- visszaesése. Már a 3. percben győriek 1:0 arányú győzelme ban ragyogó formában vé- Dóczi hálójában táncolt a láb- esetén a Szombathelynek 8:0- dett. Egy erős szabadrúgást a da: tol- oldali támadás végén ra kellene győznie, hogy mezőnybe ütött, majd egy .QJLáhKapta a labdát, védője megelőzze a Diósgyőri VTK-t. veszélyes jobb oldali támadás elcsúszott, ő pedig a kifutó 2:l-es diósgyőri siker ese végén a levegőben úszva csíp- kapus mellett a hálóba lőtt. te el a beadást. 1:0. Nem sokkal később Wer­A III. kerület nagy igye- ner (!) lőtt veszélyesen kapu- kezettel és becsvággyal küz- ra, majd a kitörő Kissbe ro- dött, egyre jobban belelen- hant bele csúnyán Dóczi. Vá­dült. veszélyes helyzeteket is ri látványos csukafejese el­kidolgozott, a túlfeszített csúszott a bal kapufa mellett, idegállapot azonban zavart A másik oldalon egy éles lö­És ezzel alighanem NB 1-es csapatot üdvözölhetünk a DVTK-ban. Emberi számítás szerint ugyanis Diósgyőrött legyőzi az eléggé gyengén tén a Szombathely 5:0- lal, 2:0-ás DVTK-győzelem esetén pedig R:0-lal kerülhet be az NB I-be.) A diósgyőri­ek bejutásához persze lelkiis­meretes, céltudatos játék szükséges, olyan, mint amilyet a csapat Óbudán, a II. félidő­véd-védelem áttörhetetlennek Eükő az első, Szendrei a má­bizonyult. A távoli lövé- sodik félidőben játszott job­seket Takács biztosan hárítot­ta. A H. félidőben megélénkült a játék. A hazaiak óriási lel­kesedéssel rohamoztak és ez meglepte a Honvédőt. Szúrdo- ki nagy lövését tornázta ki Takács a léc alól szögletre. Borbás n. elfutásai egyre Veszélyesebbek lettek, és a Hon ved védelem sokszor csak Birkózás Megkezdődtek az országos csa­patbajnokság küzdelmei. Az első két fordulóban a DVTK 4.5:3.5 arányban legyőzte a Győri Dózsát és 4.5:3.5 arányban kikapott a DV- SC-től. A diósgyőriek közül Gon- da, Gutmann és Viczek birkózott igen jól. NB IÍL Északkeleti csoport m Az NB 111. Északkeleti cső- a kiesőjelölt Egereseit! ellen. Portjának legutóbbi forduló- Az Edelény is csak döntetlent iában a borsodi csapatok tel­jesítménye jónak mondható. 3 győzelem, 2 döntetlen és 1 Pereség volt az c heti „ter­més”. a győzelmek közül a legértékesebb a MÉM TE sike­re volt, nemcsak azért, mert a már bajnok D. GÖCS csa­patát győzte le biztos fölény- nyel, hanem azért is, mert. ez ért el otthon a táblázat, 2. he­lyén álló D. Kinizsi ellen. A 2. jorduló eredményei: MÉMTE — D. GÖCS 2:1, Ru- dabánya — Somsáig 2:0. D. Dózsa — M. Hdnvéd 2:4, Ede­lény — D. Kinizsi 1:1, Ka­zincbarcika — Egeresein 1:1, DEAC — Szolnoki Honvéd 2:1. Nagykálló <— Mátészalka Ózdi Kohász—Gamma 31:21 (15:10) Budapest, férfi. A Kohász végig irányított és biztosan nyert.. Gl.: Marosi (9). Polenesik (8). Beliét* (7), Hoduly, Lotz (2—2), Noviczki, Tomkovics. Tárnái (1—1). Jók: Ma­rosi. Bellér. Polenesik. okozott a támadásszövésben, vés elsuhant Tamás kapuja ben mutatott, főleg a végső aktus végrehaj- előtt, majd egy léc alá tartó. Tamás nagyszerűen őrizte tásában. íme, a mérkőzés leg- erős szabadrúgás-lövést tolt hálóját. A hátvédhármasból nagyobb helyzete: mintasze- fölé a diósgyőri kapus. Nem elsősorban Gál dicsérhető, sé­rti bal oldali akció futott vé- sokkal később Tamás elmoz- rüléséig oszlopa volt a véde- gig a pályán, szép beadás dúlt a kapuból, lábbal hárí- lemnek, a többiek, főleg az I. ________________________________ ______________________________ • félidőben néha zavarba jöt­tek. A fedezetek jól szűrték meg az ellenfél támadásait. A csatársorból Sikorának oroszlánrésze van a győzelem­ben, Oláh nem sokkal ma­radt el mögötte, Vári jól irá­nyított és osztogatott. D VTK: Tamás — Werner, Gál, Szigeti — Pócsik, Szucsá- nyi — Oláh. Vári. Kiss, Deák, Sikora. Edző: Preiner Kál­mán. Beczc Károly Kézilabda MNK mérkőzések tatlan a hazai csapat. Gl.: Gálám- Kaiser. Juhász (4—41, Kovács, Far- bosl 1. (15), Juhászt, Kaiser (5—5), kas (2—2), Lénárd (1). Jók: Jan- Jancsurák, Burkus (3—3), Lénárd csurák. Sonkoly, Juhász. (2). Juhász (1). Jók: Galambost I., Sajóbábony—Mátészalka Sonkoly. Juhasz, Kaiser. g.g (3*1) Ormosbánya—Nyírbátor Sajóbábony. női. Á hazaiak nagy 22:18 (13:12) fölényben voltak, és biztosan nyer­visszavágón erős tek. Gl.: Papácsik (5). Kovács (3). VM Egyetérfés—MVSC 3:2 (2:0) Az igazság az, hogy a Vas- Két ellentétes félidőt lát- egy előretörésénél 11-es gyé­ül szurkolói kissé tartottak tunk. Az első 45 jtercbcn va- nús helyzet volt, Marosi pe­ettől a mérkőzéstől. Az Egyet- lamivel jobban játszott és dig az üres kapu fölé lőtt, értés felfelé ívelő formája és több helyzetet hozott össze az viszont Fekete Kovács labdá- az MVSC múlt heti megtorpa- Egyetértés, és két szélsője ré- ját a hálóba vágta. 3:2. nása azt sejtette, hogy ottho- vén a 38., majd a 41. percben Mind az iram, mind a két nában nem lesz könnyű dől- 2:0-ás vezetésre tett szert. Fe- csapat teljesítménye meglehe­ga az MVSC-nek. így is tör- kete szépíthetett volna, de lösen hullámzó volt, a dön­tént. nem sokkal a befejezés előtt, tetlen eredmény mégis igaz­Gar. NB III. Északkeleti-csoport állása: ® Győzelem a bentmarádást 0:1\ Nyíregyház? — Kisvárda Jelentette a csapat számára. 0:7. Értékes volt a M. Honvéd Győzelme a D. Dózsa felett már csak azért is, mert a Honvéd-csatárok az utóbbi tdöbcn nem nagyon kényez­tették el szurkolóikat a gó­lokkal, s most egyszerre né- OVet is rúgtak. A borsodi bányászrangadót Ezúttal az otthon játszó Ru- dnbánya nyerte a Somsáig ellen. A Kazincbarcika most is Gyengélkedett. Csak döntet­lenre tellett erejéből otthon, 1. D. GÖCS 29 18 5 6 79: :30 41 2. D. Kinizsi 29 17 •1 8 71: :42 38 3. Rudabánya 29 15 6 8 53: :33 36 4. M. Honvéd 29 13 7 9 54: :27 33 5. Edelény 29 11 10 8 10: :39 32 6. K.-barcika 29 11 9 9 38: :42 31 7. DEAC 29 11 7 11 48: :43 29 8. MÉMTE 29 12 5 12 50: :47 29 9. Somsály 29 12 5 12 45: :48 29 10. Mátészalka 29 12 5 12 49: :61 29 11. Kisvárda 29 12 4 13 51: :56 28 12, Nagykálló 29 11 6 12 30: :35 28 13. Egeresehi 29 9 9 11 40: :51 27 14. Sz. Honvéd 29 10 6 13 38: :47 26 15. Nyíregyháza 29 6 3 20 24: :77 15 16. D. Dózsa 29 4 5 20 32: :G4 13 Hegyei I. osztály Már eldőlt a bajnokság és Putnok megérdemelten győz- ° kiesés kérdése is a megyei te le a már bajnok Ormosbá- l- osztályban, mégis álcád nyál, Kár, hogy í—2 néző fOy-két érdekes találkozó a minősíthet ellen és sportsze- heiyezések szempontjából rütlen bekiabálása árnyékot minden fordulóban. vetett a játékosok kitűnő Az elmúlt vasárnapi, utolsó teljesítményére. Győzelmével előtti fordulóban bonyolítót.- a Putnok a 2. helyre került le a megyei rangadót, a. a, táblázaton, s már ott is Palitok — Ormosbánya talál- marad, mert utolsó mérkőzé- uozót. a mérkőzés mindvégig sük 2 pontját játék nélkül lGen jó iramú, színvonalas já- kapják meg Sárospatak tör- 1ékot hozott, s különösen az lése következtében. Az eddi- el*ö félidőben többet támadó gi 2. helyezett Farkaslyuk ve­reséget, szenvedett Tállyán, Megyei I. osztály állása: így lekerült a második hely­is \s G 4 94:25 41 ről. 29 15 8 G 58:28 38 Eredmények: Putnok, — *• Ormosbánya -• Putnok *?• Farkaslyuk 4. Tállya '• S.-újhely íj* ^ Egyctcr*- Pelsőzsolca *• Szuliavölgy Alberttelep J0* Izsó falva !í* JV-szederk. **e1öcsaba *•>. Szerencs 29 is 4 10 59:39 34 Ormosbánya 2:1, Tállya — 29 1*2 8 9 53:54 32 Farkaslyuk, 2:0, M, Üveggyár 28 íi n u 52MG 31 — Felsőzsolca 1:0, Izsófalva 29 n 7 11 45:4i 29 — M Egyetem 2:4. Szuha- •>9 a t i2 52:42 28 völgy — Alberttelep 2:0. Me- 20 /« 12 9 3i::t9 2« zökövesd — Hejöcsaba 2:2, Sí n l7 13 35*83 25 Sátoraljaújhely — Szerencs 29 8 s is 38:57 24 5:2. A Tiszaszederkény — Sá­li’ II' ?Iv«Rgyár 29 s s 13 27:«8 24 rospalak mérkőzés elmaradt. '5. Mezőkövesd 29 7 6 18 38:53 2« r I®* Sárospatak törölve G&í adiuiy rosj. «euer. «oiencsiK. Nyírbátor. A visszavágón erős lek. Gl.: Papacsík (o). Kovács (3). özdi Kohász—Nyíregyház! Sp. küzdelemben nyertek az ormosiak. Jók: Lukácsné. Papácsik. TTihélvi, 20:2 (13:1) Gl.: Jancsurák (5). Galambosi I., Kovács. 0. P*) Nyíregyháza, női. A második fél­...................... ....................................... i dő 12. percében komolytalan játék miatt a játékvezető beszüntette a találkozót. Gl.: Gálné (6), Andiik- né (5), Pohoezkíné (3), Jelinek, Hriczkóné, Tóth (2—2). Miskolci V. Met.—Nyíregyházi MSE 20:20 (8:10) Népke ti. férfi. A Meteor határ­talan lelkesedéssel játszott és meg­érdemelten jutott tovább. GL: Di- mény (8), Kosárkó, Simon (3—3), Varga. Polgár (2—2). Bállá. Fazold (1—1). Jól játszott az egész csapat. MÉMTE—Tiszavasvári MEDOSZ 30:17 (15:9) Tiszavasvári. férfi. A MEMTE végig óriási fölényben volt. Gl.: Nemes (10), Papp (6), Sándor. Tóth (4—I). Juszt (2), Dudás. Popovics, Oláh. Faggyas. Debreceni ASE—Hejőcsabai Gépjavító 17:12 (9:7) Hejöcsaba, férfi. A DASE csak jobb erőnlétének és rutinjának kö­szönheti győzelmét. Gl.: Bakó (4), Béres. Budaházi (3—3). Sélley (2). Jók: Bakó. Sélley. M. Bányász—Kisvárda 32:15 (10:7) Kisvárda. férfi. A hazai csapat csak az első félidőben volt méltó ellenfél, szünet után a perecesiek tetszés szerint érték el aóllailot. Borsodi B.—MÉMTE 7:5 (1:2) Miskolc, női. A miskolciak meg­lepően jól tartották masukat az NB Tl-esekkel szemben. Gl.: Gond J. (4). Gond Zs. (2), Nasv (1). iP letve Orosz (3). Jerszi. Molnárné (I—1). Jók: Gond ,T.. Gond Zs. Il­letve Orosz. Molnárné. MVSC—Bp. Kábelgyár 9:5 (5:2) Budapest, nőt. Könnyű győze­lem. GI.: Gátinő. Simon. Kiss (3— 3V Jók: a got dobók. DVSC—Hejőcsabai Gépjavító 14 :H (7:4) Hejöcsaba. női. a homesabai ka­rnis rossz iiaprit fogott ki. GL: Nyilasné (3). Hadobás (2). Rákos Hí .Tóv t Nv'lnsrtvL Hhdobás. M. Pamutfonó—Debr. Dózsa 7:5 (3:1) Miskolc, női. Hatalmas meglepe­tésre a miskolci lányok ragyogó játékkal legyőzték NB TT-es ellen­felüket, és továbbjutottak. Lövei Dezsn Osztályozó mérkőzései' O rni o s b á nya—N yí r b á to r 34:19 (13:9) Ormosbánya, férfi. Különösen a második félidőben volt ellenállón­Petii játékvezető figyeli Kiss és Borán párharcát, amelyből Berán került ki győztesen. Foto: Agotha Tibor A mérkőzés kedvezőtlen ki- 10 méterre a kaputól hibá- sávosabban tükrözte volna meneteléhez nagyban hozza- zott. mindazt, ami a pályán történt, járult, hogy az első félidő- A második félidő MVSC-ro- Viszont az MVSC csatárai egy Az NB 1. B állása 1. Dunaújváros 29 17 8 4 42:21 42 2. DVTK 29 14 8 7 36:19 36 3. Szombathely 29 16 4 9 53:30 36 4. Egyetértés 29 13 10 6 36:32 36 5. MVSC 29 12 9 8 36:28 33 fi. Szállítók 29 10 11 8 42:33 31 7. G.-MAVAC 29 12 6 11 32:33 30 8. MAV-DAC 29 10 8 11 40:45 28 9. Sz.-fehérv. 29 9 9 11 38:32 27 10. Budafok 29 9 9 11 26:23 27 11. BVSC 29 9 9 11 36:33 27 12. Oroszlány 29 10 7 12 36:34 27 13. DVSC 2.9 10 7 12 35:34 27 14. Nyíregyháza 28 H 4 13 27:45 26 15. Jászberény 28 6 4 18 26:62 16 HL UI. kér. 29 3 7 19 30:67 13 Egyet erőbedobással és lendülettel időnként szépen is játszott Hozzájárult a hazai véreséé hez az is. hogy két gól sú lyos kapushibából esett, harmadik pedig könnyelmű ködösből. Ez máris egyfa.it: magyarázata a „bizonyítvány ben mégis szépített a Vasúi, adódó lehetőségeket. ■mikor is Marosi labdáját Miskolci két gólban hiba­’•'kete a hálóba vágta. :Hl. zott, a védelemben Temes- Ugy nézett ki. hogy a hazai vári és Krompaszki érdemel gyüttes kiegyenlíthet, hiszen dicséretet. a csatársorban íz Egyetértés addig jól szer- aligha játszott valaki az áte­vezett védelme pillanatok gosnál jobban, fialt szétesett. Rohamozott az Az. MVSC összeállítása: Mis- nak” nem is beszélve róla. MVSC. egy súlyos hibából icojc; — Krompaszki. Buna, hogy míg az Egyetértés ügye- (Kovács fölöslegesen^ cselezett Vertig — Temesvári. Kovád sen kihasználta a kínálkozó ^ Horváth elvette tőle a láb- _ Marosi. Kiss, Cserjés, Fe gólszerzési lehetőségeket, ad- Jg ^ kete' Her?ád5*. . dig az MVSC elég sok hely- Ez látszólag el is döntötte a Petn •1o1 hiraskodot:<' zetet kihagyott. mérkőzés sorsát, bár Vertig Paulovite Ágoston