Észak-Magyarország, 1965. október (21. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-26 / 252. szám

(fedd, 1965. október 26. ESZ AKM ArSY A RORSZÄG m jr Értékes pontszerzés Szegedet! Ózdi Kohász-Szegedi EAC 2:1 (1:0) Szeged, 5000 néző. Vezette: Emsberger. Ózd: Katona—Kovács, Szur- doki I. Temesvári—Murányi, Lutz—Borbás II., Halápi, Fükő, Szendrei, Zalai. Edző Kárpáti Béla. Mindkét csapat számára rendkivüj nagy jelentőségű volt a találkozó. A két; együt­tes a kiesés ellen küzd, és a két pont igen fontos volt. Ez a tudat kettőzött erőt adott a játékosoknak. Izgalom volt a pályán, de a kis létszámú nézőközönség eléggé csendes volt. Mintha a szegediek már beletörődtek volna a kiesésbe. , Az ózdiak javuló játékkal nagyszerű fegyvertényt hajtottak végre a szegedi győzelemmel, hiszen a többi „jelölt” is győ­zött, így a hátralevő két for- dúló lesz a döntő. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. Mind a két csapat már a játék idején igyekezett magához ragadni a kezdemé­nyezést. Ez a. hazaiaknak si­került jobban. A találkozó első perceiben többször is veszély­ben forgott az ózdi kapu. Szerencsére Katona ragyogó formában hárította a lövése­ket, és a hátvédhármas is fel­adata magaslatán állt, A két fedezet nagyszerűen ..szedte össze” a labdákat, és azokból veszélyes támadásokat indí­tott. Egy ilyen gyors, rajtaütés- szerű roham végén a 34. perc­ben Szendrei nagy lövéséi a kapus csak kiütni tudta és a befutó Fükő vcdlietctlcn gólt lőtt. 1:0. A második félidőben to­vábbra is nyílt sisakkal ját­szott a két csapat, és ez na­gyon izgalmassá tette a mérkő­zést. Változatos volt a küzde­lem, majd újabb ózdi gól kö­vetkezett. Az 56. percben Zalai kö­zépre játszott, és a jókor érkező Lutz a bal alsó sa­rokba rúgta a labdát. 2:0. Továbbra is sok izgalmat hozott a találkozó. Ózdi roha­mok után a 68. percben 16- oson belüli szabálytalanságért 11 -est ítélt a játékvezető, azt Remcnyik dr. értékesítette. 2:1. Még Halápinak volt jó helyzete, de mellé lőtt. Közepes színvonalú, de vé­gig nagy iramú mérkőzésen a Kohász betartotta a taktikai utasításokat. A védelem bát­ran, szervezetten verte vissza a támadásokat, a fedezetek jó kapcsolatot tartottak a védők és a csatárok között, a csatá­rok pedig gyors támadásaik­ból kettőt értékesítettek. Így alakult ki a váratlan, de meg­érdemelt győzelem. Jók: Lutz (a mezőny leg­jobbja), Katona, Szurdok!, Szendrei, Fükő. Emsberger kitűnően bírásko- dotl. Ivánszki Árpád Ar. NB I. állasa: NB ül. Északkeleti csoport Az NB III. Északkeleti cso­portjának legutóbbi fordulójá­ban a borsodi csapatok válta­kozó sikerrel szerepeltek. Kö­zülük a Kazincbarcika, az Edelény és bizonyos fokig a MÉMTE szolgált kisebb-na- gyobb meglepetéssel. Az utóbbi időben igen gyen­gén szereplő Kazincbarcika Miskolcon fektette kétvállra a teljesen lélek nélkül játszó M. Honvédőt. Az Edelény nagy gólarányú veresége meglepetésnek szá­mít. Egy 5. helyen álló csapat majdnem íéltucal gólt kap a kiesésre álló Mátészalkától! A MEMTE kellemes megle­petést szerzett a nyíregyházi döntetlennel. Ez az egy pont is jól jött, de még nagyon meg kell küzdeniük a bentvna- radásért, nem kisebb ellenfél­lel szemben, mint a bajnok D. GÖCS. A Somsály is szép fegyver­tényt hajtott végre. Legyőzte a bajnok D. GÖCS-öl. Ezzel a győzelmükkel véglegesen be­biztosították bentmaradásu- kat, sőt a táblázat közepe tá­ján is végezhetnek. A Rudabán.va csak nagy küz­delemben maradt alul az élet­halál harcot folytató Egercsehi ellen. A többi mérkőzéseken a pa­pírforma érvényesült. A forduló eredményei: M. Honvéd—Kazincbarcika 0:1, Somsály—D. GÖCS 3:2, Nyír­egyháza—MÉMTE 1:1, Máté­szalka—Edelény 5:0!! Eger­csehi—Rudabánya 3:2, D. Ki­nizsi—DEAC 2:1, Szolnok—D. Dózsa 2:1, Kisvárda—Nagy- kalló 2:2. Gar Megyei I. osztály Minden héten, úgy az elmúlt fordulóban sem maradtak el a megyei I. osztályban a meg­lepetések. Ezúttal a Tállya, a Szuhavölgy és bizonyos fokig a M. Üveggyár szolgáltatta az c heti meglepetést. A Tállya—Szerencs, két szomszédvár találkozóján nem is annyira a tállyaiak győzel­me, mint inkább a gólarány számít meglepetésnek. Ebben a bajnokságban egyetlen csapat sem dicsekedhet azzal, hogy 3 gólkülönbséggel győzte le Sze­rencsen a hazaiakat. Ezzel a győzelmével a Tállya megerő­sítette a táblázaton az igen előkelő 4. helyét. A Szuhavölgy elmúlt vasár­napi nagy gólarányú győzelme, úgy látszik, csak bevezetője volt a jó formába lendült bá­nyászcsapat sikersorozatának. Most Hejőc,sabáról is elvitte mindkét pontot. A M. Üveggyár sárospataki győzelmével igen nagy lépést tett a kiesés elkerülése felé. A bajnok Ormosbánya baj­nokhoz méltó biztonsággal győzte le a Tiszaszederkényt. A Putnok csak gól nélküli dön­tetlent ért el Alberttelepen. Eredmények: Fclsőzsolca— Sátoraljaújhely 4:1, Szerencs— Tállya 0:3. Farkaslyuk—Izsó- falva 3:0, M. Egyetem—Mező­kövesd 3:0, Hejőcsaba—Szuha­völgy 1:2, Alberttelep—Put­nok 0:0, Ormosbánya—Tisza- szederkény 4:1, Sárospatak— M. Üveggyár 0:2. Hétközben: Farkaslyuk—M. Egyetem 3:1. Garadnay NB III. Északkeleti-csoport állásai: I* D. GÖCS 28 18 5 5 78:28 41 2. D. Kinizsi 28 17 3 8 70:41 37 3. Budabánya 28 14 6 8 51:33 34 4, M. Honvéd 28 12 7 9 50:25 31 5. Edelény 28 11 9 8 39:38 31 6. K.-barcika 28 11 8 9 37:41 30 7. Somsály 28 12 5 11 45:46 29 8. Nagykálíó 28 12 5 11 30:34 28 9. DEAC 28 10 7 11 46:42 27 10. MEMTE 28 11 5 12 48:46 27 31. Mátészalka 28 11 5 12 48:61 27 12. Sz. Honvéd 28 10 6 12 37:45 26 13. Kisvárda 28 11 4 13 44:56 26 14. Egereseid 28 9 8 11 39:50 26 15. Nyíregyháza 28 6 3 19 24:70 15 16. D. Dózsa 28 4 5 19 30:60 13 Két perc alatt két gól DVTK — BVSC 1. Vasas 21 15 5 4 43:18 35 2. FTC 24 14 7 3 65:29 35 3. U. Dózsa 24 14 3 7 4.4:27 31 4. Bp. Honvéd 24 1J 7 6 44:27 29 5. Győr 24 10 6 8 37:29 26 G. Pécs 24 9 6 9 26:28 24 7. Tatabánya 24 8 8 8 27:31 24 8. Csepel 24 9 4 11 33:34 22 9. MTK 24 7 8 9 28:40 22 10. Salgótarján 24 4 13 7 23:33 21 11. Ózd 24 8 3 13 27:56. 19 12. Komló 24 6 6 12 27:42 18 13. Dorog ?4 .5 8 11 23:38 18 14. Szege** 24 2 8 14 18:38 12 Diósgyőr, 8000 néző. Vezette: Vadas Gy. Régen volt ennyire nyílt a bajnoki hajrá, és ilyen kiéle­zett a küzdelem, mint most. Az első hely ugyan eldőlt, de az ugyancsak NB I-et jelentő másodikért még több csapat verseng. Szinte hétről hétre változik a helyzet az élme­Az első félidő úgy kezdő­dött, hogy a két góltól meg­zavart BVSC-védelem teljesen csődöt mond, és a DVTK le­lépi ellenfelét Azonban a 15. percben, sajnálatos módon megsérült a legveszélyesebb csatár, Kiss. Jóllehet ötperces ápolás után visszatért a pályá­ra és továbbra is nagy lelke­sedéssel küzdött, mégis látni mellé lőtt. A 66. percben pedig, egy szögletrúgásnál a jobbösz- szekötő Deák elé fejelte a labdát, ekkor viszont ő lőtt mellé az ötös vonaláról. Aztán Kiss kapáslövése kerülte el a jobb alsó sarkot. A BVSC mindössze néhány távoli lö­véssel és egy kapu előtt kelet­kezett kavarodással veszélyez­tetett. Kiss nem a tövet vizsgálja, hanem a BVSC Játékosa felvágta. (DVTK—BVSC 2:0.) Foto; Agotha Tibor zőnyben. Nemcsak a pontok, hanem a gólarány is sokat dönthet az NB I-be jutás szem­pontjából. Vásárnapi győzel­mével és jobb gólarányával a DVTK ismét a második helyen van. Azonban még két nehéz mérkőzés van hátra, és a Szombathely nagyon szoron­gat. Mégis, a vasárnap nyújtott játéje és a BVSC elleni győze­lem kissé megnyugtatta a szurkoló tábort. Nem a két gól,, amelyet a jó formában levő, hátvédből középes’tárrá lelt Kiss szerzett ké t ..perc . alatt, háríenv-az a játék, amit a 90 perc elég nagy részében produkált a DVTK. Bár a gól­helyzetek kihasználásában még elég sok kívánnivaló akadt, hiszen kis szerencsével lényegesen javítani lehetett volna a gólarányon. lehetett, hogy fájlalja lábát. Nem beszélve róla, hogy nem sokkal visszatérése után, is­mét elég sportszerűtlenül bántak vele a vendégcsapat védői. A félidő közepetői kissé esett a játék irama, és többnyire a BVSC térfelén pattogott a labda. Ebben az időszakban két kellemetlen játékvezetői tévedés, majd néhány kiha­gyott gólhelyzet bosszantotta a szurkolókat. A játékidő második része is diósgyőri rohamokkal kezdő­dött. Egymást követték az úgynevezett abszolút gólhely­zetek. Vári öt méterről a kapus kezébe passzolta a labdát. Nem sokkal később két védő között kitört, de a 16-osról, ugyancsak jó helyzetben, a kimozduló kapustól zavarva, A hét emberrel támadó DVTK győzelme egy pillanatig sem volt kétséges. A BVSC ezúttal meglehetősen gyenge napot fogott ki, és két fedezete sokai sportszerütlenkedett. Meg kell még említeni Vadas játékvezető rossz bíráskodá­sát. Az utóbbi hetekben né­hány játékvezetőt, dicsértünk. Vadas bíráskodását azonban messzemenően el kell marasz­talni. A DVTK a következő össze­állításban játszott; Tamás— Werner, Gál Szigeti—Pócsik, Szucsányi—Kovács II., Vári, Kiss, Deák, Sikora. Edző: Preiner Kálmán. Az együttesből ezúttal Ta­más, Gál, Szigeti, időnként Szucsányi és a csatársor leg­jobbjának bizonyuló Kiss ér­demel dicséretet. Győri MÁV-DAC-MVSC 1:0 Győr, 3000 néző. V.: Kaposi. Marosi, Hernádi. Edző: Szűcs MVSC: Tóth—Krompaszki, Gyula. Buna, Vertig—Temesvári, Ko- Ideges, csapkodó játékot ho- vács—Filetóth, Cserjés, Kiss, zott az első félidő. Egyik kapu VasL'üap Edelénybcn ját­szottak te az Edelényi Bányász II. Ózdi Kohász III. tartalék bajnoki mérkőzést. Az első fél­idő 35. percében Gyárfás Fe­renc, az ózdiak 20 éves játé- Kosa a pályán összeesett és meghalt. A kitűnő fiatal tchef- scges, játékos halála mély megdöbbenést kellett a sport- kedvé'0“ táborában. A DVTK férfi kézilabdázói bejutottak az NB 1-be Osztályozó mérkőzések Ózdi Kohász—Csömöri KSK 20:20 (11:7). Ózd, NB I. férfi. Az első fél­időben az ózdiak voltak job­bak, vezetést is szereztek. Szü­net után a hazaiak engedtek az iramból, a kiesés rémétől fenyegetett csömöriek nagy hajrába kezdtek, és sikerűit egyenlíteniük. Gl.: Marosi (10), Bcllér (3). Tiba <3), Hoduly (3), Lévai, Polencsik (1—1). Jók: Neiser, Marosi. Tiba, Bellit, Polencsik. — Ivánszki — Diósgyőri VTK—Debreceni ASE 23:20 (10:11). Debrecen, NB II. férfi. A nagy lét idegessé telte a. diós­győrieket. A hajrában azonban felülkerekedtek és győzlek a Megyei I. o. labdarúgó bajnokság állása; 1. Ormosbánya 28 19 6 3 93:23 u 2. Farkaslyuk 28 15 7 8 -13:22 37 3. Putnok 28 14 8 6 56:27 36 4. Tállya 28 14 4 10 57:4» 32 5. Fclsőzsolca 27 12 7 8 35:34 31 6. S.-újhely 28 11 8 8 48:52 30 7. M. Egyetem 27 13 3 11 48:4,4 23 8. Alberttelep 28 11 6 11 52:40 28 9. Izsóialva 28 8 12 8 29:35 28 Hl. Szuhavölgy 28 10 7 11 43:41 27 11. «.-szederkény 28 7 11 10 29:30 25 12. Szerencs 28 8 8 12 36:52 24 13. Hejőcsaba 28 » 6 13 33:61 24 14. Hl. üveggyár 28 7 8 13 26:66 7.2 15. Mezőkövesd 28 7 5 16 36:51 1» 16. Sárospatak 2S S S 20 23:70 10 bajnokság megnyerését je­lentő mérkőzésen. Gl: Futó B. (10), Futó E. (3), Burányi, Sző­ke, Marosxiári, Darnyí, Papp (2—2). Jók: a Futó testvérek, Surányi, Szőke. Egri Lendület—Diósgyőri VTK 10:6 (5:4). Eger, NB IL női. Alacsony színvonalú mérkőzésen a DVTK csak az első félidőben volt egyenrangú ellenfél. Gl.: Balikó (3), Rohály, Holyevácz, Kormos. A csapatból senkit nem lehet kiemelni. Miskolci Bányász—Nyíregy­háza 15:14 (10:7). Pereces, NB II. férfi. A ne­gyedik hely sorsát eldöntő ta­lálkozón sok hibaszázalékkal játszottak a hazaiak. Győztek, s ez azt jelentette, hogy ösz- szel egyetlen alkalommal sem kaptak ki. Gl.: Gera (5), Mi­hályi, Borbély, Kiss, Szombati (2—2), Blauer, Palkovics. Jók: Keresztes, Borbély, Blauer. N. P. Miskolci ÉMTE—Debreceni Dózsa 23:15 (9:7). Népkert.i pálya. NB II. férfi. A miskolci együttes végig sok­kal jobb volt ellenfelénél, határtalan lelkesedéssel ját­szottak, nem ismerlek elve­szett labdát, és megérdemelt győzelmet arattak. GL: Sán­dor, Papp (7—7), Popovics (4), Dudás, Nemes (2—2), Tóth. Az egész csapat dicséretet érde­mel teljesítményéért. Bp. Telefongyár—Miskolci VSC 17:13 (12:8). Budapest, NB II. férfi. A miskolciak rengeteg helyzetet kihagytak, ezért vesztettek. A vereség a csapat kiesését je­lenti. Gl.: Sarlay (5), Halász (3), Hoffmann (2), Czirják, Wagner. Jók: Sarlay, Czirják. Bp. Vörös Meteor—Miskolci VSC 6:5 (3:2). Budapest, NB II. női. Lel­kesen cs jól játszottak a mis­kolciak, az utolsó percekben kapott gólokkal mégis vesztei­tek. GL: Simon (2), Gátiné, Kiss, Kontra. Lövey Borsodi Bányász—Nyíregyháza 7:4 (3:3). Sajószentpétcr, NB II. női. Kiegyenlített első félidő után biztosan győztek a hazaiak. GL: Gond J. (4), Gond Zs. (2), Munkácsi, Jók: Gond- J. cs Gond Zs. Ormosbányai Bányász— Fővá­rosi Autóbusz 16:15 (5:5). Budapest. Férfi, Izgalmas első félidő után nagy küzde­lemben győztek az ormosbá­nyaiak. GL: Galambosi I. (9), Jancsurák (3), Dénárt (2), Ko­vács, Juhász (1—1). Jók: Son­koly (a mezőny legjobbja), Ga­lambosi 1. Ormosbányai Bányász—Fővá­rosi Autóbusz 16:10 (6:7). Ormosbánya. Az első félidő­ben a fővárosiak vezettek, de szünet után nagyszerű játék­kal győzelmet szereztek a ha­zaiak. Gl.: Galambosi 1. (10), Jancsurák (2), Dénárt, Misur- da. Juhász, Burkud (1—I). Jók: Sonkoly, Galambosi I. Telefongyár—Sajobábony 6:5 (3:3). Budapest, Női. Két perccel a vége előtt még vezettek a sa- jóbábonyiak. Gl.: Kovács M. (3), Újhelyi (2). Jók: Lukácsáé., Kovács M., Újhelyi, Papácsi. Sajobábony—Telefongyár 9:4 (7:4). Sajobábony. A visszavágón már az első félidőben elhúztak a. hazaiak, és végül biztosan győztek, GL: Újhelyi (4), Ko­vács M. (3), Papácsi, Égető P. (1—1). Jók: Dukécsná, Kovács I. és II., Papácsi, Újhelyi. l. r< előtt sem adódott hosszú per­ceken át említésre méltó ese­mény. Az első negyedóra után a hazaiak valamivel többet támadtak, de ezek a 16-osnál elhaltak. Az MVSC támadásai sorra elakadlak a hazai csa­pat védelmének lestaktikáján. Mindössze egy alkalommal lőhetett volna Cserjés gólt, de labdája közelről mellé ment. Szünet után erősödött az iram, jobb lett a játék színvo­nala. Az 55. percben a hazai balszélső kapott egy labdát, 20 méterről rálőtte, és a jól elta­lált labda Tóth kezét érintve a bal sarokba vágódott. Iá)., A gól után miskolci roha­mok következtek. Ekkor is lesre játszottak a győriek. Hernádi többször is egyéni ki­töréssel próbálkozott, de a védők felvágták. Több szabad­rúgáshoz jutott így az MVSCj de azokat nem értékesítették. A 83. percben Cserjés 8 méter­ről a felső kapufát találta eL Ezen a mérkőzésen teljes erőbedobással játszott az MVSC, de csatársorának tehe­tetlensége miatt nem használ­ta ki helyzeteit, ami végül a vereséget jelentette. Jók: Buna, Vertig, Temes­vári. 1. Dunaújváros 2. DVTK 3. Szombathely 4. Egyetértés 5. MVSC 6. Szállítóit 7. G.-MAVAG 8. MAV-DAC 9. DVSC 10. Budafok 11. BVSC 12. Oroszlány 13. Nyíregyház* 14. Si.-reBérvár 15. Jászberény lí. 111. kér. Az NB 1. B állása: 28 16 8 4 38:2« 28 13 S 7 33:18 28 15 4 9 43:89 28 12 10 C 33:3» 28 12 9 7 34:25 28 10 10 8 41 :S2 28 12 6 10 32:32 28 10 8 10 39:42 28 10 7 11 34:30 2* 9 * 11 26:23 28 9 8 11 56:33 28 10 6 12 35:35 28 11 4 13 27:45 2* * 9 II 37:32 28 6 4, 18 26:62 3 S 1