Észak-Magyarország, 1965. október (21. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-19 / 246. szám

Redd. 190S. október 19. ÉSZAK iM AGY A RORSZÄG 5 Értéke® két pomt Ózdi Kohász—Csepel 3:2 (1:2) ösd, 6000 néző. Vez.: Petri. Ózdon vasárnap mindenfelé ez volt a beszélgetés alfája és Omegája: Nyerni kell. Igen. nyerni a Csepel ellen, és még az utolsó 3 mérkőzé­sen is össze kell hozni leg­alább 2—3 pontot. És a játékosok önnek meg­felelően kezdtek. Az igyekezet szemmel látható volt. A győz- niakarás kísérte a támadáso­kat, amelyhez elszántság is párosult. Fűkő veszélyeztetett kétszer, majd ugyancsak az ő nevéhez fűződik az első gól előkészítése is: hátrahúzott labdáját Bor- bős 11. a hálóba vágta. 1:0. Élénkült a játék, a csepeli­A labdarúgó NB I, állása: 1. Vasas SC 23 15 5 3 43:17 35 2. Fcrencv. TC 22 12 7 3 57:28 31 3. Újpesti Dózsa 23 13 3 7 46:26 29 4. Ep. Honvéd 23 11 7 5 42:24 29 5. Gy. V. ETO 23 10 fi 7 36:25 26 fi. Tatab. B. 23 8 8 7 26:28 34 7. Csepel SC 22 9 4 9 33:31 22 8. Pécsi Dózsa 23 8 G 9 25:28 2’* 9. MTK 23 7 8 8 27:34 22 10. Káig. BTC 23 3 13 7 20:31 19 11. özd! Kohász 23 7 3 13 25:55 17 12. D. Bányász 23 4 8 11 22:38 16 13. Komlói B. 23 5 6 12 23:41 16 14. Szegedi EAC 23 2 8 13 17:36 12 Gul marni győzelemmel Itczdíe az idényt A Szelky Ottó emlékére év­ek is vezettek néhány ügyes és veszélyes támadást, de egy­szer az oldalhálóban akadt el, egyszer pedig kapu fölé szállt a labda. Aztán Rotten biller brillírozott. Átjátszotta szinte az egész védelmet, a kapu tor­kában Szurdokát is kicselezte, és közelről a hálóba lőtte a labdái. 1:1. Ismét az ózdiak percei kö­vetkeztek, veszélyes lövések szálltak T^rök kapujára, ő azonban hárított. És — mint ahogyan az már lenni szokott jött a „hideg zuhany”: ártat­lan csepeli támadás végén Szurdoknál Kalmárhoz pattant a labda, aki nagy gólt lőtt a bal felső sa­rokba. 1:2. (Sokan lest vitattak, pedig a csepeli középcsatár ellenféltől kapott labdát továbbított a hálóba — tehát nem les.) Válaszként a 35., a 33., a 39., a 41. és a 44. percben futott végig a pályán erőteljes ózdi roham, a lövések azonban vagy emberbe akadtak, vagy kapu mellé szálltak, vagy a védők tisztáztak. Mindeneset­re —; érett a gól. A kiegyenlítést a IX. félidő hozta meg. Az ózdi támadá­sok ugyanis nem lankadtak. Nézzük csak: Fükő mellé fe­jelt, nem sokkal később Szendrei kapott jó labdát, de nem tudta lekezelni, aztán is­mét és ismét a hazaiak tá­madtak. Nagy kavarodás a Csepel kapuja előtt: Borbás II-hek, majd Halápinak nyílt alkalma a lövésre, de a lá­bak között egyikük sem talált a hálóba. Az első negyedóra aztán pontot tett az ózdi nyomás vé­gére. Jobb oldali támadásnál Halápi kapott jó labdát, és nem hibázott. 2:2. Visszaesett a Csepel. Táma­dásaiban nem volt elég átütő erő, védekezésébe is egyre több hiba csúszott. Bal oldalon futott végig egy veszélyes ózdi támadás, amelynek végén Lutz a kapufát találta el, a. visszapattanó labdát Szendrei most már érté­kesítette: 3:2. Szurdok! 2 veszélyes haza­adása okozott még némi iz­galmat, egyébként az ózdi csapat tartani igyekezett a labdát és az eredményt — si­kerrel. Győzelem született vasár­nap Ózdon, megérdemelt, meg­szolgált győzelem. A csapat minden lagja igyekezett, ki több, ki kevesebb sikerrel. A legtöbbet Kovács, Lutz, Halá­pi és Zalai tettek a győze­lemért. * Az Ózdi Kohász összeállítá­sa: Katona — Kovács. Szur- doki. Temesvári — Murányi, Lutz — Borbás II., Halápi, Fükő, Szendrei. Zalai. Edző: Kárpáti Béla. Beczc Károly ini st—székesfehérvári VT Vasas 2:0 (2:9) MVSC-pálya, 300Ü néző. Ve­zette: Wottawa. A. mérkőzés előtt „síri” csend honolt az MVSC öltöző­jében. Csak Szűcs Gyula sza­vait leheteil hallani. — Ko­rábban megyünk ki, az edző- pályára, alaposabban bemele­gítünk, nem szeretném, ha az első negyedórában , olyan gólo­kat kapnánk, mint Budafo­kon ... A játékosok némán öltöznek, némelyiküknek remeg a keze, a mérkőzésről nem esik szó. Mielőtt kivonulnak, az edző még megjegyzi: — Újból áll a zászló, tessék becsülettel haj­tani ... As L félidő A csapat változatlan. Tehát: Tóth — Krompaszki, Buna, Vertig — Temesvári. Kovács — Filetóth. Kiss, Cserjés. Ma­rosi, Hernádi. Az első percek viharos hazai támadásokkal telnek el. Marosi lő fölé jó helyzetben, majd a nézők egy pillanatra megdermednek. Vá­ratlan Vasas-támadás végén a középcsatár óriási lapos lövést küld kapura, Tóth belevetődik a labdába, amely a felső léc­re, onnan a balszélső elé pat­tan. az ráfejeli, Tóth újból ki­üti és Krompaszki szögletre ment. Az MVSC egyre-másra ve­zeti támadásait. A 20. percben Marosinak a kifutó kapuson átemelt labdája a kapu fölé jut. Egy pere múlva Filetóth bevágja az első. majd 10 perc múlva ugyancsak ő a második gólt. Még két gólszerzési alka­lom és véget ér a színjáték el­ső fele. A n. félidő A fellelkesült közönség to­vábbi jó játékot és hazai gó­lokat várt, ezzel szemben a vendégcsapat vette át az irá­nyítást, és bizony jó néhány meleg perc. adódott a hazai 10- os tájékán. Gólhelyzetük mindössze egy akadt, azt is fölé lőtték. Egyik támadása végén az MVSC szabadrúgás­hoz jutott, Marosi szépen be­ívelte a labdát. A befutó Fi­letóth közelről mellé lőtt, ez­zel oda lett az új gólszerzési lehetőség. Ezután már unalmas, sok­szor izgalommentes volt a já­ték. a közönség bosszankodott ugyan, mégis elégedetten tá­vozott, hiszen a két ponttal a második helyre került vissza az MVSC. A csapatban Tóth; Krom­paszki, Buna, Temesvári és Cserjés tetszett a legjobban, a többiek csak az első félidő­ben játszottak képességeik szerint. (Leskó) A labdarugó N’B T. B állása: 1. Dunaújv. K. 27 15 6 4 38:20 38 2. Miskolci VSC 27 12 9 6 34:24 33 3. Szombath. H. 27 14 4 9 4S:29 23 4. Diósgy. VTK 27 12 8 7 31:19 32 5. VM Egyet. 27 11 10 6 32:30 32 6. Szállítók 27 10 10 7 40:30 30 7. Ganz-M\VAG 27 11 6 10 31:32 28 S. I)ebr. VSC 27 10 7 10 34:28 27 9. Budaf.MTEK. 27 8 8 10 26:22 26 10. Bp. VSC 27 9 8 10 36:31 26 11. Oroszlányi B. 27 10 6 11 35:33 26 12. Gy. MÁV DAC 27 9 8 10 38:42 26 13. Szfv. VT Vasas 27 8 9 10 37:31 25 14. Nyili. Spart. 27 10 1 13 25:45 24 15. Jaszb. Lehel 27 5 4 18 24:61 14 16. III. kér. TTVE 27 3 7 17 30:63 13 Az első előtt. Hernádi a kővetkező pillanatban beadott, is FUctöth gólt lőtt. Foto: Agotha Tibor röl évre megrendezett kötött­fogású birkózó verseny egyút­tal a sportág első nagy erő­próbájának számít a további versenysorozat élőt 1 -n az évben az elég nagy mezőnyben, számos vá­logatott birkózó közöli ott volt Gutmann József, a DV­TK kiváló versenyzője is. Gutmann jó rajtot vett. A pehelysúlyban biztos fölény­nyel szerezte meg az első he­lyet. A vándordíját ebben az év­ben is a Vasas együttese nyerte. késáZTí£ ’vívás ~»Ci! ■ ‘7.x is közölte^ uvéd Szalvai SE Békéscsaba, öl 'tző. N'B H. Áss lzg&lmakbun bővé <edő összecsa­pásokon a vendég ózdiak igen jól helytálltak, és megérdemelten győzelmet arattak. Az ózdiak győz­tesei: Jóbi, Budai, Tolnai, Éne­kes n., Kovács S., Kunkii. hbna—mvsc 33:16 (20:8) Budapest, NB II. férfi. Már Pécsett rendezték meg az atlétikai megyei Béke-kupa döntőjét. Baranya. Borsod és Hajdú megye legjobbjai vetél­kedtek a vándorserlegérl;, amelyet eddig két alkalommal Baranya 'megye már meg­nyert. Ezúttal Borsod nagy esélyes volt. azonban csak tar­talékosán tudott részt venni az összecsapáson. Fazekas és Stoll, a válogatott két. erősség­gé nem indult, így Baranya megye 193 ponttal az első he­lyen végzett. Második Borsod megye lett 1G2 ponttal, míg a harmadik helyet. 113 ponttal Hajdú megye szerezte meg. A viadalon a borsodi atlé­ták a következőképpen szere­peltek: mérkőzés sorsa, amely való­színűleg az MVSC kiesését is Gl.: Halász (8), Gyön- Stumpf (2). Hoff­A Férfiak. 100 m: 1. Bánhídi 10.7. 400 m: 3. Kemény 51.6. 5000 m: 1. Tóth Gyula 14:51.8. 110 m gát: 2. Topór 16.1. Távol: 1. Csorba 723. új megyei csúcs, 2. Körösi 686. Súly: 1. Faragó 16.13. Diszkosz: 1. Fa­ragó 49.52. 4x100 m: 1. Borsod 43.6. Nők. 100 m: 1. Kiss Mária 12.5. 200 m: 1. Papp II. Mar­git 26.7. 80 in gát: 2. Papp II. Margit 11.8. 3. Kiss Mária 12.5. Magas: 1. Papp TI. Margit 150. Távol: 1. Papp II. Margit 554. Súly: 1. Nyitray 11.94, 3. Sza­bó 11.70. 4x100 rn: 2. Borsod 52.1. — Nemes — az első félidőben eldőlt a jelenti, gyös-i (4), ATLÉTIK A maim, Wágner (1;—1). Jók: Hoffmann, Halász. MVSC—Borsodi Bányász 6:6 (6:3) MVSC pálya. NB II. női. Az első félidőt hazai fölény jelle­mezte. Szünet után feljött a Borsodi Bányász, kiegyenlí­tett, majd 6:6 után két kapu­fát lőtt. Gl.: Gátiné (3), Kont­ra. Simon. Halász (1—1). il­letve: Gond J. (3), Gond Zs. (2), Gond É. (1). Jók: Bukta, Gátiné, Kontra, illetve Szlo- bodáné (a mezőny legjobbja). Gond J. és Munkácsi. DVTK—Debreceni Spartacus 13:9 (6:3) DVTK pálya. NB XI. női. A tartalékos diósgyőrieknek nem jelentett nagyobb akadályt a fölényes győzelem kivívása. GL: Balikó (6), Árvái (4), Kor­mos (2). Rohály. Jók: Balikó, Árvái, Kormos, Hegy esi. N. P. Ganz-MÁVAG— Kőbányai út. 6000 néző. Ve­zette: Aranyosi. DVTK: Tamás — Szucsányi, Gál, Kiss — Pécsik, Szigeti — Vass, Szarnék, Kovács I., De-, ák, Sikora. Edző: Preiner Kál­mán. Az első félidő csalódást oko­zott a váratlanul nagyszámú közönségnek, akik között igen sok diósgyőri is akadt. A DV­TK szurkolói azt várták, hogy együttesük ezen a találkozón is úgy játszik majd, mint leg­utóbb Dunaújváros ellen, győz és megtartja a második he­lyét. Ez a vágy nem teljesült, mert a diósgyőriek az első fél­időben meg sem közelítettéK egy héttel korábbi formájukat. Igaz, a Ganz-MÁVAG meg­erősítette védelmét, így ala­posan megszűrték az erőtlen DVTK-támadásokat, viszont a ritka hazai támadás közül az egyik, a 34., percben gólt ered­DVTK 1:1 (1:0) ményezett, Timár fejelt a há­lóba. 1:0. A második félidőben már az -a DVTK játszott, amelyikre vágyott a közönség. Hatalmas lendülettel vezették támadá­saikat. Különösen Sikora volt ragyogó tormában, akit egy­szerűen képtelenek voltak tartani a fővárosi védők. Szarnék hagyott ki óriási helyzetet, majd Vass ügyetlen­kedett el gólszerzés! lehetősé­get. Végre azután szép góllal egyenlített. 1:1 után Sikora fö­lé, majd Deák 6 méterről mel­lé lőtt, biztosnak vélt gólhely­zetben. Hiába játszott a má­sodik 45 percben igen nagy fö­lényben a DVTK, képtelen volt győzni, mert csatárai ke» veset vállalkoztak lövésre és kihagyták a helyzeteket. Sikora volt a mezőny leg­jobbja, kívüle Tamás. Szigeti, Gál játszott átlagon felül. Megyei L osztály Ózdi Kohász—Diósgyőrt VTK 13:7. Ózd. területi ifjúsági CSB. Meg­érdemelt győzelem. — Ivánvzki —■ Miskolci fcMTE—EGRI Dózsa 13:3. Népkerti sportpálya, területi if­júsági CSB. .tó küzdelmek, biztos hazai győzelem.N Gy.: Burai, Hata- la. Fülcp, Molnár, ördögh, Kiss. Eies döntetlent ért cl. A Borsodi Bányász—Kiskunhalasi MEDOSZ mérkőzés elmaradt, mert a kiskunhalasiak nem érkeztek Hatvani V SE—Borsodi Bányász 12:8. Hatvan, területi ifjúsági^CSB. Megyei I. o. bajnokság állása: 1. Ormosbánya 27 18 fi 3 89:22 42 27 J4 26 13 27 13 27 11 26 11 27 8 27 11 25 12 ' 7 9 2. Putnok 3. Farkaslyuk 4. Tállya 5. Saújhely fi. Fclsőzsolca 7. Izsói alva 8. Albcrttclep ». M. Egyetem 10. Tszederkény^JJ7/ U. Sz.uhavölgy 27 12. Szerencs 27 13. Hejőcsabn 27 14. TVI. Üveggyár 27 p*. Meucőkövesd 27 If. Sárospatak 27 6 56:27 35 6 37:21 33 10 54:39 30 8 47:48 30 8 31:33 29 7 29:32 28 11 52:40 27 3 10 44:41 27 11 9 28:26 25 7 11 41:40 25 8 11 36:49 24 6 12 32:59 24 8 13 24:66 20 5 15 36:48 19 fi 19 23:68 10 VB A borsodi csapatok az el­múlt vasárnap 50 százalékos teljesítményt értek el. 3 győ­zelem és 3 vereség volt az eredmény. Közülük is Ka­zincbarcika rontotta le külö­nösképpen a borsodiak telje­sítményét, mert újból veresé­get szenvedett saját otthoná­ban a kiesés ellen harcoló Szolnoki Honvédtől. Úgy lát- szi. állandósul a KMTK rossz fonná ja. Még szerencse, hogy csak a bajnokság végére estek ennyire vissza, .mert külön­ben előfordulhatott volna, hogy az elmúlt évben a baj­nokságra esélyes csapatnak most a kiesés ellen kellene küzdenie. Ilyen nagyfokú visszaesésnek nem szabad elő­fordulnia egyetlen csapatnál sem! Két mérkőzésen 2—2 borso­di- csapat találkozott egymás­sal. Éspedig a Rudabánva — M. Honvéd és a MÉMTE —• Somsály találkozókon. Mind­Éssahkeleti két helyen az otthon játszó csapat győzött. Igaz ugyan, hogy mindkét helyen nagyon meg kellett küzdenie a hazai­aknak a győzelemért, mert Rudabányán végig nyílt volt a küzdelem, s a MÉMTE — Somsály találkozó is csak az utolsó 15 percben dőlt: el ilyen arányban, megérdemelten, az otthoniak javára. A MÉMTE- nek még igen nagy harcot kell folytatnia a bentmara- dásért, mert a hátralevő- for­dulókban az érdekeltek sor­solása kedvezőbbnek látszik. Az Edelény megtette köte­lességét. Biztosan fektette két- vállra az ugyancsak kiesés ellen harcoló Kisvárdát A többi mérkőzésen nem volt. különösebben meglepő eredmény. Mindenütt az esé­lyesebb csapat győzött. A forduló eredményei: Ka­zincbarcika — Szolnoki Hon­véd 0.1, Kudabánya — M. Honvéd 1:0, MÉMTE tíom­csoport sály 3:0, Edelény — Klsvárda 2:0, DEAC — Mátészalka 2:0, D. GÖCS — Egercsehi 2:1, Nagykálló — Nyíregyháza 1:0. Szombaton: D. Dózsa — D. Kinizsi 2:5. i Gar, NB ül. Északkelet! csoport állása: í. D. GOCS 27 18 5 4 76:25 41 2. D. Kinizsi 27 Ifi 3 8 68:40 35 3. Kudabánya 27 14 6 7 49:30 34 4. M. Honvéd 27 12 7 8 50:24 31 5. Edelény 27 11 9 7 39:33 31 fi. KazJncb. 27 10 8 9 36:41 28 7. DEAC 27 10 7 10 45:40 27 8. Somsály 27 U 5 U 42:44 27 9. Nagykálló 27 11 5 11 28:S2 27 10. MÉMTE 27 11 4 12 47:45 26 11. Klsvárda 27 1.1 3 13 42:54 25 12. Mátészalka 27 10 5 12 43:61 25 13. Szolnoki H. 27 9 fi 13 35:44 24 14. Egercsehi 27 8 8 11 36:48 24 '5. Nyíregyháza 27 fi 2 19 23:69 14 16* D« Dózsa 2? 4 $ 18 39;$8 U A megyei labdarúgó baj­nokság legutóbbi fordulójá­ban eldőlt a bajnokság sorsai Amint az már régebben vár­ható volt. az Orniosbánya biz­tosan szerezte meg a bajnoki címet. A vasárnapi forduló­ban az M. Üveggyár ellen el­éri döntetlenjével most már 7 ponttal vezet a Putnok csa­pata előtt, s így a hátralevő 3 fordulóra behozhatatlan előnyt szerzett magának, Nem akarjuk részletesen értékelni a derék ormosiak egész évi teljesítményét, így röviden csak annyit: a tervszerű munka meghozta gyümölcsét! Egyenletes, végig meghízható és jó szereplés után az ősz mester, fíodola Gyula csapata megérdemelten került a büsz­ke bajnoki cím birtokába! Gratulálunk a mester és fiai t ellesi tm é nyé h ez. Ez a forduló sem. zajlott le meglepetés nélkül. Ezúttal ez M. Egyetem szolgáltatta a forduló meglepetését. Nem í1 annyira, kurityáni vereségé­vel, hanem a 0:7-es ered­ménnyel Azon túlmenően, hogy a Szuhavölgy nagy lel­kesedéssel és helyenként jól is játszott, a nagyarányú ve­reségben igen nagy része van az indiszponált-an védő egye­temi kapusnak is. A kiesés ellen harcoló Me­zőkövesdnek csak döntetlent sikerült elérnie Farkaslyuk ellen, s mivel nagy vetélytár- sa, az M. Üveggyár is dön­tetlent ért el, nyílt a harc a kiesés elkerülésért. A már kiesett Sárospatak ezúttal is otthonában szenve­dett. vereséget, most Felső- zs álcától. A többi mérkőzésen az ott­hon játszó csapatoknak sike­rült megszerezniük a győzel­met. Eredmények: Tállya — Sá­toraljaújhely 6:2, M. Üveggyár — Ormosbánya 2:2, Tiszaszc- derkény — Alberti elep 4:1 Putnok. — Uejőcsaba 4:0, Szu­havölgy — M. Egyelem. 7:0 (!!), Mezőkövesd — Farkaslyuk 2:2, 1 zsúfolva — Szerencs 4:1, Sárospatak — Felsőz$ölen 0:1, Ga.rc.ancy