Észak-Magyarország, 1965. augusztus (21. évfolyam, 180-204. szám)

1965-08-17 / 193. szám

Kedd, 1S6S. aag-osates 17, ESZAKMAGYARORSZÄG Ózdi Kohász—Pécsi Dózsa 2:1 (0:0) Ózd: Balogh — Kovács, Frenkó, Temesvári — Vár- allyai. Murányi — Borbás II., Szendrei, Zalai, Lutz, Pintér. Edző: Kárpáti Béla. Az előzmények után izgatott volt a hangulat a nézőtéren, amikor a két csapat kifutott a pályára Az ózdi szurkolók nagyon reménykedtek, hogy végre a Kohász is megkezdi az őszi pontgyűjtést. Hatalmas iramban kezdődött a találkozó és az iramot a Kohász diktálta. A vendégcsa­pat szánté lélegzethez sem ju­tott. Néhány perccel a kezdés után Szendrei a pécsiek háló­jába vágta a labdát, de a já­•---------O--------­A Z \T5 I. ALLÄSA 1. Vasas 16 9 5 2 28:14 23 2. Bp. Honvéd 16 8 5 3 32:14 21 3. FTC 14 8 4 2 34:19 20 4. Pécs 16 7 4 5 19:14 18 5. Győr 16 7 3 6 24:19 17 6. U. Dózsa 15 8 — 7 31:23 16 7. Csepel 15 6 4 5 23:18 16 8. MTK 16 5 6 5 21:25 16 9. Tatabánya 16 4 7 5 14:19 15 10. Ózd 16 6 2 8 18:37 14 11. Komló 16 4 4 8 17:26 12 12. Dorog 16 3 6 7 13:23 12 13. Salgótarján 16 1 9 6 11:22 11 14. Szeged 16 2 5 9 12:24 9 tékvezetö nem adta meg a gólt, mert ügy látta, hogy az összekötő a gól előtt szabály­talankodott. A visszavont gól nem törte le az ózdialtat, de a támadásokból csak gól­helyzetek kialakítására és Zalai révén egy kapufára tellett. A pécsiek támadásaiban nem volt erő. A hazaiak a szórvá­nyos támadásokat biztos láb­bal rombolták, bár a védelem két alkalommal megingott, így helyzete is volt a vendég- csapatnak, de nem használta ki. A második félidő elején a pécsiek léptek fel támadólag és néhány forrhás, szép táma­dással közelítették .meg a ha­zai kaput. Ekkor a Kohász- védők már könnyedén szerel­ték a pécsi rohamokat. A rö­vid pécsi fölény után feljött a hazai együttes és a mérkő­zés végéig már ki sem adta a kezéből az irányítást. Függetlenül az egyre fo­kozódó hazai nyomástól, mind a két gólt 11-csböl érte el Lutz. Előbb Bor­bás II-öt, majd Pintért vágták tel a 10-oson belül. A pécsiek ll-esénél, amelyet Csupók értékesített, az ózdi Kovács szabálytalankodott. NB III. Északkeléi! csoport Végeredményben közepes színvonalú, a második félidő­ben erősödő iramú találkozón a Kohász gólratörőbben ját­szott, támadásai átgondoltab- bak voltak. Ezzel megkezdte az őszi pontgyűjtést. Jók: Balogh, Frenkó, Murá­nyi. Borbás II. és Lutz. Balia Gy. a meg nem adott gólnál hibázott, különben jól vezette a mérkőzést. Ivávszki Árpád Faragó úi csúcsa 63,88 Faragó, a MEAFC kiváló atlé­tája az MTK versenyén 1,5 kg-os diszkosszal 63,88 m-re javította a magyar ifjúsági csúcsot. A kiváló teljesítményhez csak gratulálni le­het. DVTK-Jászberény 5:1 (3:0) öt gól, lelkes játék és időn- lozott. A fedezetből csatárrá ként tervszerű, átgondolt, tá- lett Szucsányi hatalmas me- madások. Ez jellemezte a . zőnymunkát vállalt magára és DVTK vasárnapi szereplését a különösen az első félidőben Jászberény ellen. Sem a te- volt néhány remek indítása, vaszi, sem az őszi bajnokság- nagyszerű továbbítása. Így tásról esik szó, érdemes beszél­ni az egyéni teljesítmények­ről is. Tamás kapusteljesítmé­nyét hetek óta egyformán jel­lemezhetjük: kiválóan véd. A hátvédhármasban ezúttal Szí­Sárközi elviszi a labdát Oláh és Deák elöl. Foío: Agotha Tibor ban nem rúgott ily sok gólt a Diósgyőr, mint ezen a mér­kőzésen. bár még mindig elég sok helyzet maradt kihaszná­latlanul. Korábbi összeállításához ké­pest a DVTK két helyen vál­hat a csatársorban is megállta a helyét. Vari viszont középen jobb teljesítményt nyújtott, mint a jobb szélen. A fiatal Homródi bemutatkozása nem keltett csalódást. S ha már a csapatösszeálli­geti bizonyult a legjobbnak. Rajta kívül Kissi is dicséret il­leti. A fedezetpár a mezőny fölé emelkedett. Ilyen játé­kot vár a közönség Nyíritől, tehát a vasárnapi teljesítmé­nye egy kicsit kötelez is. Gflí végig jól játszott. A csatar­így láttam a kapuból Elmondia: Tóth László Az NB HT. Északkeleti csoport­jának elmúlt vasárnapi forduló­jában a borsodi csapatok 50 szá­zalékos eredményt értek el. 2 győ­zelem, 2 döntetlen és 2 vereség volt a mérleg. Hosszú szünet után végre győze­lemmel fejezte be a hetet a MÉM- TE. Jó játékkal biztosan fektette kétvállra Kazincbarcikát. Ezúttal nagy akarással is küzdöttek a MÉM TE játékosai. Nagy gól- aránnyel győzött Nyíregyházán a M. Honvéd és továbbra is ott maradt a baj nokj elöltek között, sőt, gólarányát még meg is javí­totta. Gólnélküli döntetlen eredmény­nyel végződött a borsodi bányász­rangadó, az Edelény—Somsály ta­lálkozó. Mindkét csapat egyfor­mán kivette résaét a támadások­ból, s a pontosztozkodás reális­nak mondható. A Rudabánya újból a régi. Sze­szélyes. Szép sorozat után ezúttal a sereghajtótól szenvedett vere­séget Debrecenben. A forduló eredményei: MBMTE — Kazincbarcika 3:0, Edelény — Somsály 0:0. Nyíregyháza — M. Honvéd 0:5, D. Dózsa — Rudabá-, nya 3:1. Nagykálló — Egercselii 2:1. Kisvárda — Szolnoki Hon­véd 3:2, Mátészalka — D. Kinizsi 4:3. Szombaton: DEAC — D. GÖCS 2:3, Gar. NB III. ÉSZAKKELETI csoport allasa I. D. GÖCS 18 11 4 3 44:19 26 2. M. Honvéd 18 9 7 2 36:10 25 3. D. Kinizsi 18 10 3 5 39:23 23 4. Rudabánya 18 9 4 5 33:18 22 5. DEAC 18 7 7 4 31:26 21 6. K.-barcika 18 7 6 5 25:23 20 7. Edelény 18 6 7 5 20:19 19 8. Nagykálló 18 7 4 7 20:21 18 9. Somsály 18 7 4 7 28:30 18 10. Egercschi 18 4 8 6 20:26 16 11. Mátészalka. 18 6 4 8 27:37 16 12. Kisvárda 18 7 2 9 27:42 16 13. MEMTE 18 5 4 9 27:31 14 14. Szóin. H. 18 4 5 9 21:33 13 15. Nyíreg.vh. 18 5 1 12 15:39 .11 16. D. Dózsa 18 3 i 11 20:36 10 Dunaújváros — MVSC 1:1 (1:0). Ennyit jegyez fel a kró­nika, ennek az eredménynek alapján állítják össze a tabel­lát. A körülmények? Nos el­mondom. Talán azzal kezdeném, hogy Kiss Pistával együtt nem a legjobb közérzettel vártuk a mérkőzést. Mind a ketten gyomorfájással, kissé lerom­lott állapotban léptünk pó­lyára. Már az első percekben nagyon „meleg” volt. Ügy jöt­tek a dunaújvárosiak, mint a sáskák. Bizony, néhány nagy lövést kellett ki tornásznom a sarokból, meg a léc alól. A kezdeti lendületet gyors, veszélyes MVSC-támadások törték meg, és ezekben Marcsi Jóska jeleskedett. Mar ekkor feltűnt, hogy a hazaiak sok­szor összetévesztik a kemény­séget a durvasággal. Erre Ko­vács Laci íejberúgása volt az egyik precedens. Váltakozó játék közben ta­lán már egy fél óra is eltelt, amikor Mihály több ügyes csellel átjátszott néhány tár­samat, a tisztán álló Takács­hoz adott, aki bizony alaposan bevágta a labdát. A hazai vezetés után igen ideges lett a hangulat, ennek köszönheti Cserjés, hogy el kellett hagynia a pályát. Az igazsághoz tartozik: Ligeti se liliommal cirógatta meg őt, így vagy mind a kettőt, vagy egyiket se kellett kiállítani. nem így Sági, aki bravúrosan kiütötte a labdát. Hasonló volt a sorsa Takács bombájá­nak, amit én pöcköltem ki a léc alól. Szünet után állandósult . a hazaiak fölénye, megcsappant csatársorunk csak néhány előretöréssel próbálkozott. Ebben az időszakban igen sok nehéz labdát kellett hárí­tanom, védőtársaim is felada­tuk magaslatán álltak. A 72. percben Hernádi reme­kül kiugrott, visszarántották. Marosi állt a szabadrúgás­hoz, és a sorfal fölött: a bal felső sarokba csavarta a lab­dát. Óriási volt az öröm a ki- egyenlítéskor, később még nagyobb is lehetett volna, ha Hernádi újabb eselsonozat után közelről nem mellé ló Bp. Postás — Ózdi Kohász 7:5 (4:.'l) NB T. női. A 13. peréig 3:l-re ve­hettek Hz ózdi lányok, de « Pus- ^5 5 perc alatt négy gólt ion. Szünet után hlaha játszottak ,|oi ez ózdiak, a kél golon kívül 3 kapufát lőttek. G1.; Andrikné (3), Paine (Z). Jók: Andrikné, Ualne, Sanyi, Síposné. — lvánszki — Diósgyőri V'I'K — Miskolci ÉMTE 19:18 (11:9) Nd n. férfi. A diósgyőriek igen kényelmesen, léleklclenül játszot­ták. kevés elgondolást láthattunk tőlük. A MÉMTE végig nagy lel­kesedéssel és becsvággyal küzdint. GI-: Futó E. (ti). Futó B.. Papp —3). Darnyi. Szőke (2—2), Táti, Sürányi. Marosvári. illetve Papp í6), Sándor (5). Nemes (3). Popovics Ü3, Varga. Faggyas. Jók: Futó E„ illetve Papp. Nemes, Sándor. Diósgyőri V'I'K — D. Kinizsi 9:B (4:3) Bojt ce kézilabda bajnokságba: ti vm közért — ózdi Kohász 4:1 (2:1) NB I. női. Az első félidőben ki­egyenlített volt a küzdelem és ügy látszott, hogy az Ózd nyerni tud. Szünet után a fővárosi csa­pat jobban kihasználta helyzeteit. Az ózdiak két büntetőt kihagytak. Gl.: Gálné. Jó: Andrikné. Bp. Vörös Meteor — Ózdi Kohász 29:18 (11:9) NB t. férfi. Az első félidőben igen jól tartották magukat az óz- üiak. A másodikban a Vörös Me­teor jól kihasználta az ózdiak át­meneti visszaesését és nagyon el­húzott. Gl.: Tiba (ti). Marosi (4). Polenusik (3). Hoduly (2), Beliéi' Léva). Tomkovics. Jók: Tiba, Ma­rosi, Polencsik. Miskolci Bányász — D. GÖCS Vasas 22:18 (10:8) NB 1T. férfi. Debrecenben 8:8-ig együtt haladt a két csapat, innen a pereeesiek elhúztak és nagy­szerű játékkal értékes győzelmet arattak. Gl.: Kiss (8), Gera (5), Mihály. Szombathy (3—3). Keresz­tes (2). Blauer. Jók: Oravecz, Ke­resztes, Kiss, Palkovics. — Nemes — BRESC — Miskolci VSC 4:2 (2:2) NB n. női. Lendületes, jó vonalú mérkőzésen az utolsó cig 2:2-re állt a találkozó, ami­kor a BRESC felülkerekedett a 4 főre fogyatkozott miskolciakkal szemben. Gl.: Gáttné,. Kontra. Jók: Arpadné, Kontra, Gátáné, Simon. EUZETT — Borsodi Bányász 5:4 (3:2) NB II. női. Végig a hazai csa­pat játszott jobban, de igen sok helyzetet hagyott ki. Gl.: Gond (2), Knittelné (2). A HBNA — MVSC férfi NB n-es mérkőzés elmaradt, mert a fővá­rosba utazó MVSC ellen a HBNA nem K-ö ti. női. A hazaiak a me­zőnyben jól játszották, és meg biztosabb győzelmüket a tartalék- kapui; gyengébb teljesítménye ékadajyozta meg. Gl.: Kiss, Ba- hkó (4—4), Rohály. Jók: a gól­dobók. Papp lövését jó| blokkolta " diósgyőri védő. Foto: A. T. Krompaszki hatalmas lövé­sénél én már gólt láttam,------o-----­A Z NB I. B ALLASA 1. Szállítók 18 8 7 3 28:15 23 2. Dunaújváros 18 8 7 3 22 :U 23 3. DVTK 18 9 4 5 20:8 22 4. Miskolc 18 9 4 5 25:18 22 5. Egyetértés 18 8 5 5 20:19 21 6. Sz-fvár 18 7 5 6 30:20 19 7. Szombatit. 18 9 1 8 26:21 19 8. Debrecen 18 7 5 6 16:17 19 9. Ganz-M. 18 8 3 7 19:19 19 10. Oroszhány 18 7 4 7 22:19 18 11. MÁV DAC 18 6 6 6 22:25 18 12. BVSC 18 • 5 6 7 20:18 16 13. Nyirefcyh. 18 6 3 9 14:29 15 14. Budafok 18 4 5 9 16:18 13 15. Jászberény 18 4 3 11 17:40 11 16. III. kér. 18 2 b* 10 16:35 10 tiszta helyzetben. A mérkőzés végén Fekete 5, Vertig 3 percig ápolásra szo­rult, a hazai „belépők” miatt. Hogy kik voltak jók? Min­denki tudása legjavát igye­kezett. nyújtani, szerintem kü­lön ki kell emelni Krom- paszki, Buna, Kovács és Ma­rosi teljesítményét. Ezt láttam a mérkőzésen. (Szerényen elhallgatta, amit a vezetők és játékostársai mon­dottak el: ragyogó védéseivel akadályozta meg a hazaiak győzelmét.) (Feljegyezte: L. P.) Megyei, A megyei I. osztályban, mint minden héten, ezúttal is bőven akadtak meglepő eredmények. Ezek élén az eddig listavezető és bajnokjelölt Putnok . íelsőzsolcai veresége áll. A másik bajnokjelölt, Ormosbánya viszont mindkét pon­tot meg tudta- szerezni Tally án. Két nagy. gólarányu eredmény is született: az Izsófalva — Sá­rospatak és a Szerencs — Hejö- esaba mérkőzésen, A Sátoraljaújhely — Alberttelep találkozó a hazaiak biztos győ­zelmével végződött. Szuhavölgy és Tiszaszederkény döntetlenül vég­zett egymással. A 38. percben 4:0­—O­A MEGYEI I. O. ALLASA 1. Ormosbánya 18 11 4 3 44:16 26 2. Putnok 18 9 7 2 38:17 25 3. S.-újhely 17 8 6 3 32:19 22 4. Farkaslyuk 17 8 5 4 22:13 21 5. Szuhavölgy 18 8 4 6 30129 20 6. Izsófalva 18 6 7 5 20:24 19 7. MEAFC 15 8 2 5 26:15 18 S. Alberttelep 18 7 4 7 32:21 18 9. Felsözsolca 18 7 4 7 25:28 18 10. Tiszaszed. _ 7 6 18:17 11. Tállya 18 7 2 9 27:26 16 12. Hcjöcsaba 18 4 6 8 21:32 16 13. Szerencs 17 4 5 8 21:28 13 M. Mezőkor. 17 5 1 11 25:38 ,11 15. M. Uveggy. 17 3 J) 9 10:39 11 16. Sárospatak 18 2 5 11 16:45 9 A Mezőkövesd —■ M. Üveggyár felbeszakadt mérkőzés eredményét ném számítottuk be. i. osztály ás hazai vezetésnél félbeszakadt a Mezőkövesd — M. Üveggyár ta­lálkozó. Az egyik kiállított üveg­gyár! játékos az előirt 5 perces várakozási idő úján .sem hagyta el a játékteret. Eredmények: Sátoraljaújhely — Alberttelep 2:0. Taliya — Ormos­bánya 0:1. Izsófalva — Sárospa­tak 7:2. Szuhavölgy — Tiszasze­derkény 1:1,/ Szerencs — Hejő- csaba 8:0. V Felsözsolca — Putnok 2:0 (0:0) Felsözsolca. 800 néző. Vezette: dr. Borossy. Felsözsolca: Jenei — Nagy. Vá­gási. Szolga — Kardinál I., Már­ton — Hegedűs, Bozó. Kasuba. M. Tóth. Sarkadi. Edző: Palicskó Gyula. Putnok: Balázs — Barra. Tiba. Gérecz — Kecskeméti, Závodszki Farkas, Zsóri, Bódi, Kardinál II.. Szurdoki II. Edző: Németív Gábor. Végig igen jó iramú, színvona­las. kemény. férfias, de igen -sportszerű mérkőzést vívott a két ió formában levő csapat. Különö­sen az, 1. félidőben, mindkét csa­pat nagy helyzeteket hagyott ki Gl.: Kasuba. Bozó. Jók: Jenei (a mezőny legjobbja). Márton. He­gedűs. Sarkadi. illetve Tiba. Kecs­keméti. Sávodszki. Farkas. Garaűnay sorban Síkora ügyes cseleivel és két góljával vétette észre magát, no meg néha leállásai­val, amire semmi szükség nincs. Vári sok jó labdát, adott társainak, de a góllövéssel nem volt szerencséje. Nem így Deáknak, aki két gólt is lőtt. Oláh sokat küzdött, de ő sem talált a hálóba. A mérkőzés góljai a követ­kezőképpen estek: 1. perc: Szucsányi ügyesen továbbított Oláhhoz, a közép­csatár egy csel után Sikora elé gurította a labdát, s a bal- szélső a hálóba lőtt. 1:0. Ké­sőbb Vári a felső kapufára fejelte a labdát. 14. perc: Szabadrúgásnál Nyíri Kisshez továbbította a labdát, a bal hátvéd pedig 25 méterről a bal sarokba lőtt. 2:0. 3S. perc: Vári gyors indítása ulán Oláh a kapufára lőtt, a kipattanó' labdát Deák a hálóba továbbította. 3:0. 65. perc: Nyíri nagyszerűen ugratta lei Sikorát, a balszélső elment a hátvéd mellett és a kifutó kapus fölött a kapu közepébe lőtt. 4:0. 67. perc: Oláh a jobb olda­lon elfutott, középre iveit, Vári ügyesen Deákhoz fejelt, s ő a bal alsó sarokba lőtt. 5:0. S3, perc: Szántai Fülöphöz játszott, és a csatár a jobb fel­ső sarokba lőtt. 5:1. A Tófalvi, Szegedi, Lakatos játékvezetői hármas nagysze­rűen bíráskodott. Paulovíts Ágoston Birkózás BORSOD MEGYE — HAJDÚ MEGYE 5:3 Hajdúböszörményben a fel­nőtt válogatottak összecsapá­sán a borsodiak közül Gonda, Gutmann, Viezek, Berdó és Ko­vács győzte le ellenfelét.- így sikerült visszavágni a legutóbbi vereségért. BORSOD MEGYE — HAJDÚ MEGYE 5:5 Az ifjúságiak találkozóját Kubán rendezték meg, A bor­sodi győzelmeket Benus, CzUf- ra. Görcsös, Szó din és Németh szerezték.