Észak-Magyarország, 1965. június (21. évfolyam, 127-152. szám)

1965-06-22 / 145. szám

Eedd, 1965. június 22. ESZAKMAOY A no*»«" <n 5 Gy&selem és lelkes Játék Ózdi Kohász* — S&eged 2:1 (Osl) Kárpáti Bélával, az Özdi Kohász edzőjével beszélget­tem a mérkőzést megelőzően. S a 90 perc alatt sokszor eszembe jutott az, amit mon­dott. — Ettől a találkozótól sok függ. Ha a Szegedet legyőz­zük, tulajdonképpen négy pontot szerez az Ózd, mert ne­künk kettővel több lesz, a Szegednek viszont kettővel kevesebb, s ez így, a tabella alsó felében tartózkodó csapa­toknál igen sokat jelent. Vi­szont a Szeged is tudja ezt. Az a nagy iram és határta­lan lelkesedés, amely a két csapat találkozóját jellemez­te, szinte tételesen igazolta az edző szavait. A találkozó úgy indult, hogy a hazaiak biztosan győznek, hiszen már az első percben tűzbe hozta a lelátón helyet foglaló Kohász szurkolókat az a gyors, for­más támadás, amelynek vé­gén Pintér lövése a kapu fö­lött suhant eí. Aztán jött egy kis hideg zuhany. A 6. perc­ben, váratlan szegedi ellen- támadásnál kissé megtorpan­tak az ózdi védők, Nemes ügyesen kiugratta Giliczet és a balszclső nyolc méterről a hálóba vágta a labdát. 1:0 a Sze­ged javára. A gól nemcsak a közönsé­get, hanem a játékosokat is meglepte. Néhány percig sehogy sem tudott kibontakoz­ni a hazai csapat. Aztán a ra­gyogóan játszó Lutz irányí­tásával egyre több támadást szőttek. Halápi és Szendrei elől asak nehezen mentettek a sze­deti védők. Ellentámadásuk- lál Balogh kétszer is tisztá­zott, de a 29. percben, ha egy kis szerencséjük van, az ózdi csatárok szerezhettek volna gólt. Lutz labdáját Korányi kiütötte, Borbás elaludt, s így másodszorra megszerezte a kapus. A második félidőben szinte kicserélték az ózdi együttest. Harminc perc mindenkit meg­győzött róla, hogy változatla­nul jó formában van a Ko­hász, és a játékosok szíve is a helyén van. Oly nagyszerű félórát, lel­kes játékot, időnként nagyszerű támadást látha­tott a közönség, amelyre bizonyára sokáig kelleme­sen emlékeznek majd Óz- don. Az 51. percben kiegyenlített a Kohász. Gyors támadásnál a jobbhátvéd Kovács is előre húzódott, megszerezte a lab­dát és ügyesen középre vágta. A jó ütemben érkezű Ha­lápi elcsípte és a kapust is kicselezve, a hálóba lőtt. 1:1. Most már teljesen egyolda­lúvá vált a játék. Olyan nagy iramot diktált a hazai csapat, hogy a szegediek ne­gyedóra elteltével már nem bírtak ellenállni. Egymást követték a korszerű ózdi tá­madások és a kapu előtti meleg pillanatok. Az 53. perc­ben egy szögletet harcolt ki az Ózd. Két perccel később Szend­rei hatalmas lövése a kapufán csattant. A 62. percben Ha­lápi a kimozduló kapus mel­lett ügyesen hátrahúzta a labdát. Nem volt azonban csa­tár, aki a gólvonal előtt vé­gi gguruló labdát a hálóba vágta volna. A 67. percben Lutz lövése után a kapufa felső sarkáról vágódott le a labda. Két perccel később a hazai csapat megszerezte a győzelmet jelentő gólt. A jobbszélre húzódott Zalai már negyedszer okozott kel­lemetlen perceket a szegedi védőknek. Most is ő kapta a labdát, ügyesen középre to­vábbított, kétszer is rálőt­ték, a kétségbeesetten véde­kező szegediekről mindig ki­pattant, míg végül harmadszorra Pintér a hálóba lőtt. 2:1 Ózd javára. Nagyiramú, és a második félidőben igen jó színvonalú mérkőzésen az Ózdi Kohász értékes bajnoki pontokat szerzett, és megérdemelten győzte le a Szegedet. Az együttes egész tavaszi teljesít­ménye általában felülmúlta a várakozást, s ha ősszel mél­tó folytatás következik, nem lehet meglepetés az északi iparvárosban. Balogh néhány esetben bra­vúrosan védett. A hátvéd­hármasban elsősorban Kovács és Temesvári, játéka dicsérhe­tő. de Frenkó is helytállt. A csapat és a mezőny egyik leg­jobb teljesítményét Lutz nyújtotta. A csatársor a má­sodik félidőben lényegesen feljavult, Halápi nagyszerű gólját, Zalai ügyes játékát illeti dicséret. Szendreit na­gyon fogták, Pintérnek soli jó elfutása volt. Horváth L. játékvezető bíráskodott, jól "uilovits Ágoston Ökölvívás Honvéd Kun Béla SE—Borsodi B. 13:7 NB n-es CSB. A sa.iószentpéteri ökölvívók autó­hiba miatt csak hajnalban értek Kiskunfélegyházára és fáradtan versenyeztek. Orbán. Bartkó, Maj- kó nyert. Mészáros döntetlen ered­ményt ért ed. Kiskunhalasi MEDOSZ- özdi Kohász 18:0 NB II-es CSB. A kevés ökölvívóval kiálló ózdiak mar eleve elvesztették a mérkő­zést. Mindössze heten voltak jelen és egyikük átesett a súlyhatáron. A barátságos mérkőzés 6:6-ra vég­ződött. — lvánszki — Az NB I. állása: . Vasas 13 7 4 2 22:12 18 ■i. Bp. Honvéd 13 7 3 3 23:11 17 3. PTC 11 6 3 2 23:14 15 4. Pécs 13 6 3 4 16:11 15 5. MTK 13 5 5 3 19:16 15 6. U. Dózsa 12 7 — 5 26:16 14 7. Tatabánya 13 4 6 3 12:12 14 8. Csepel 12 5 3 4 20:14 13 9. Győr 13 5 3 5 12:13 13 10. Ózd 13 5 o 6 15:26 12 11. Dorog 13 3 3 7 10:20 9 12. Komló 13 3 2 8 11:22 8 13. Salgótarján 13 1 6 6 8:19 8 14. Szeged 13 2 3 8 8:19 7 Birkózás A Bocsfcay laktanyában bonyo­lították le az északi terület in. osztályú birkózó csapatbajnoksá­gát, amelyen négy együttes vett részt. Az ózdiak jobb tusarányuk­kal nyerték a szabadfogású CSB-t. Eredmények: Miskolci Honvéd — Miskolci Dózsa 5:3 özdi . Kohász — M. Honvéd 6:2, Egri Dózsa — M. Dózsa 5:3. ózdi Kohász — M. Dó­zsa. 6:2, Egri Dózsa — M. Honvéd 5:3, Ózdi Kohász — Egri Dózsa 4:4. Végeredmény: 1. ózdi Kohász, 2. Egri Dózsa; 3. Miskolci Honvéd, 4. Miskolci Dózsa. Egerben országos serdülő bir­kózó versenyt rendeztek. A DV- TK versenyzői szépen helytálltak. Veres és Vincze az első, míg Fodor, Rakaczki, Busák és Por­telek a második helyen végzett. LD IVB I. IS Miskolci VSC-Ganz-MAVIlG 1:0 (0:0) Kőbányai út, 1100 néző. Vezette: Biróczki. Vasárnap délután gyorsan elterjedt az MVSC újabb pompás fegyvertényének a híre, ós a szurkolók közül igen sokan várták a győztes csapa­tot a Tiszai pályaudvaron. A mérkőzés részleteiről érdeklő­dött mindenki, és amikor valamennyi eredmény ismert­té vált, örömmel állapították meg, hogy az utolsó négy győztes mérkőzés után, az MVSC az előkelő harmadik helyre tört fel a tabellán. Milyen volt a mérkőzés? Az első félidőben veszedelmesen rohamozott a fővárosi csa­pat. Tóth kétszer is bravúro­san tisztázott meleg helyzet­ben, a második védésnél meg­sérült és így védett végig. Ebben a játékrészben Marosi­nak - volt helyzete, de elha­markodottan az üres kapu mellé gurított. A második félidőben meg­változott a játék képe. Az MVSC irányított, gyons, kor­szerű támadásai mindig ve­szélyesek voltak. Kiss, majd Fekete és Hernádi nagy lövése szállt mellé, utána újból Her­nádi nagy bombáját ütötte ki a hazai kapus. A 80. percben Hernádi Kovácshoz játszott, aki Marosihoz adta a labdát, aki a jobbösszekötö helyén két esel után 18 méterről a felső sarokba bombázott. 1:0. Utána még két gólszerzési alkalmuk volt a miskolciak­nak, de Marosi lövését a ka­pus kiütötte, Hernádi pedig közelrő mellé helyezett. Az utolsó percekben feljött a hazai csapat, de az MVSC igen jól tartotta magát. Tóth korai sérülése ellenére nagyszerűen védett. Krom- paszki volt a legjobb hátvéd, de Vertig is, Buna is kiemel­kedőt nyújtott. Temesvári megbízhatóan küzdött, Kovács szünet után javult fel. Kiss végig igen körültekin­tően játszott. Igen jó formá­ban küzdötte végig a mérkő­zést Herná-di és Fekete is. Ma­rosi különösen a második fél­időben nyújtott igen jót.. Cser­jés is szünet után jött fel. Mindent egybevetve várat­lan, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a jól játszó MVSC. Budafok—DVTK (1:0) Vári előtt helyzet adódott, de közelről fölé vágta a labdát. Foto: Agotha Tibor Diósgyőr, 5000 néző. Vezette: Kovács B. DVTK: Tamás—Wemer, Gál, Szigeti—Szucsánvi, Nyíri —Kovács II., Vári. Kiss, Si- kora, Vass. Edző: Nagy György. „Ez volt a szezon legkelle­metlenebb meglepetése” — mondogatták elkeseredetten a DVTK szurkolói vasárnap a Budafoktól elszenvedett vere­ség után. S ki-ki a maga mód­ján elemezgette, találgatta azokat a tényezőket, amelyek hozzájárultak ahhoz, hogy a most már minden erősítést ki­használó diósgyőri együttes ily gyengén szerepelt. Mert ko­rábba« azt. mondogatták: majd ha leigazolják a két szélsőt, akkor. .. Most már azok is itt voltak. A sérültek száma is csökkent. És mégis, a neves játékosokból összeállított együttes nemcsak vereséget Atlétika Sa jószen tpiteren rendezték meg a megyei ügyességi csapatbaj­nokságot, amelyen a vártnál ki­sebb mezőny indult. Az első na­pi viadalt nagyon megzavarta az eső, vasárnap viszont a kitűnő idó kedvezett a versenynek. Kü­lönösen a MEAFC tett lei magá­ért. hiszen hat bajnokságot nyert., a DVTK mindössze egyet. A nők­nél az özdi Kohász tűnt ki há­rom bajnoksággal. Egy-egy első hely jutott a DVTK-nak es a Herman O. Gimnáziumnak. Ered­mények: Nők: Magasugrás: 1. DVTK. 133- as átlag. 2. Ózdi Közgazd. Terhn., 3. MVSC. Legjobb egyéni ered­mény: Kaltenbach Eva (DVTK) 140. Gerely vetés: 1. Herman O. G. 24,74 m, 2. Özdi Kohász. 3. MVSC (Együd Katalin OKSE. 27 92). Siilvlökés: 1. Ózdi Kohász R.27 m, 2.“ DVTK, 3. MVSC (Józsa Hona ÖKSE. 9,26) Távolugrás: 1. Ózdi Kohász 446 cm, 2. DVTK. 3. MVSC. (Kovács Magdolna, OKSE. 481). Diszkoszveté*: 1. Ózdi Ko­hász 25.72 m, 2. MVSC. 3. Herman 0. G. (Józsa Ilona OKSE. 31. ÍR). Férfiak. Súlylökés: 1. MEAFC 11.85 m átlag, 2. DVTK, 3. Bor­sodi Bányász. (Legjobb egyéni teljesítmény: Faragó (MEAFC) 15 62.) Távolugrás: 1. MEAFC 612 cm. 2. Borsodi Bányász, 3. M.VSC. (Czirok Borsodi Bányász 656.) Magasugrás: 1. MEAFC 173 cm. 2. MVSC, 3. Borsodi Bányász. (Papp. MEAFC 181.) Hármasugrás: 1. MEAFC 12.31 m. 2. Borsodi Bá- nyász, 3. MVSC. (Hegedűs T.f ME­AFC 12.76.) Kalapácsvetés: 1. DV­TK 30,26 m. (Urbán, DVTK, 36,60). Díszkosz vetés: 1. MEAFC 37,99^ 2, MEAFC, 3. Gerely: 1. Borsodi ' Bányász, gó 48,16.) DVTK. (Faragó 5138.) MEAFC 42.02 m, 2. 3. MVSC. (Fara­Nemes P« !i II!. Északkeleti csoport Az NB III. Északkeleti cso­portjának tavaszi küzdelmei is befejeződtek. A csapatok egy része teljes, másik része tevékeny pihenőre tér, hogy újult erővel kezdhesse meg az őszi forduló küzdelmeit. Az utolsó forduló a borsodi csapatoknak nem hozott várat­lan meglepetést. Ötven száza­Megyei I. osztály Egy mérkőzés kivételével itt is befejeződtek a tavaszi küzdelmek. Csak a Tiszaszederkeny — Ormos- banya találkozó van hátra (még az 1. fordulóból maradt, el), ame­lyet június 27-én játszanak le. Ebben a fordulóban az eddigi­ektől eltérően tálán éppen az számit meglepetésnek, hogy nem volt meglepetés! Általában az ott­hon játszó és esélyesebb csapa­tok győztek, egy mérkőzéstől el­tekintve. Éspedig a Putnok foly­tatta tavaszi kitűnő szereplését és Hejőcsabáról is sikerült az; egyik pontot, hazavinnie. Ä másik bajnokjelölt Ormos- bánya pontosan féltucat góllal terhelte meg a M. Üveggyár ha­lóját. Biztosan győzött a 3. he­lyen álló és szintén bajnokságra törő Farkaslyuk is. A Tiszasze- derkény újabb vereségével való­színűleg végleg búcsút mondhat bajnoki reményeinek. Ezúttal Al- berttelepen hagyta mindkét pon­tot. A M. Egyetem — SzuhavÖlgy és a Felsőzsolca — Sárospatak találkozókon is az otthon játszó csapatok szerezték meg mindkét bajnoki pontot. A forduló két legnagyobb küz­delme a Sátoralj aúhjeiy r= Tally a és a Szerencs — Izsófalva talál­kozón volt, keserves hazai győ­zelemmel. A forduló eredményei: Sátor­aljaújhely — Tállya 3:2, Ormos- bánya — M. Üveggyár 6:0, Al- berttelep — Tiszaszederkény 2:1, Hejőcsaba — Putnok 1 :l, M. Egyetem — SzuhavÖlgy 3:1, Far­kaslyuk — Mezőkövesd 3:0. Sze­rencs — Izsófalva l:0, Felsözsol- ca — Sárospatak 3:1. Garadnay Megyei I. 1. Putnok 2. Ormosbánya 3. Farkaslyuk 4. M. Egyetem 5. S.-újhely 6. SzuhavÖlgy 7. Tállya 8. Izsófalva 9. Alberttelep 10. T.-szederkény 11. Hejőcsaba 12. Felsőzsolca 13. Mezőkövesd 14. Szerencs 15. M. Üveggyár 16. Sárospatak bajnokság állása: 15 8 6 1 32:14 22 2 34:13 21 3 21:10 20 15 8 2 5 26:15 18 15 6 6 3 27:17 18 5 26:25 17 6 24:17 16 4 13:15 16 6 26:17 15 5 14:11 14 6 16:19 14 7 20:27 13 15 4 1 10 22:34 9 15 2 5 8 11:28 9 15 2 5 8 8:33 9 15 1 5 9 10:35 7 14 9 3 15 8 4 15 7 3 15 7 2 15 5 G 15 6 3 , 14/5 4 *4s 5 4 15 5 3 lékos teljesítményt, mert 2 győzelem, 2 döntetlen és 2 vereség szerepel az elmúlt va­sárnapi eredmények között. Hosszú idő után (május 9- től) végre győzött a MÉMTE. A MÉMTE nagyon tartaléko­sán, de annál lelkesebben ját­szott, és megérdemelt győ­zelmet aratott a jó képességű Szolnoki Honvéd ellen. A borsodi csapatok közül a Ka­zincbarcika aratta a másik győzelmet, s azt is egy má­sik borsodi csapat, az Ede- lény ellen. Ezt a mérkőzést Kazincbarcikán játszották, mert az edelényi pálya víz alatt áll. A döntetleneket elérő csapa­tok: a M. Honvéd és a Ruda- bánya. Mindkét eredmény jó­nak mondható, mert előbbi Debrecenben a D. Kinizsi, utóbbi pedig Nagykállóból hozta el az égjük pontot. Vereséget szenvedett, a Som- sály és az Edelény. A Somsaly a kiesés ellen harcoló Kis- várda ellen vesztett annak ott­honában, igen nagy küzdelem­ben. Eredmények: MÉMTE—Szol­nok 3:0, Kazincbarcika—Ede­lény 2:1, M. Honvéd—D. Kini­zsi 0:0, Nagykálló—Rudabá- nya 0:0, Kisvárd a—Sornsály 4:2, Nyíregyháza—D. Goes 0:4, Mátészalka—Egercsehi 3:1, DEAC—D. Dózsa 4:0. Gar Az NB m. Északkeleti csoportjának tavaszi végeredménye 1. D. GÖCS 15 ló 4 1 40:12 24 2 M. Honvéd 15 8 5 2 28: 7 21 3. D. Kinizsi 15 8 3 4 26:15 19 4. DEAC 15 6 7 2 25:19 19 5. Rudabánya 15 7 4 4 27:14 18 6. K.-barcika 15 6 6 3 20:17 18 7. Edelény 15 6 4 5 17:16 16 8. Egercsehi 15 4 7 4 17:19 15 9. Nagykálló 15 5 3 7 15:18 13 10. Somsály 15 5 3 7 23:29 13 11. Kisvárda 15 6 1 8 17:31 13 12. MÉMTE 15 4 4 7 23:25 12 13. Szóin, Honv, 15 S 5 7 15:25 11 14. Mátészalka 15 4 3 8 18:31 11 15. Nyíregyháza 15 5 1 9 13:28 11 16. D. Dózsa 15 1 4 10 15:33 6 Kajak-kenu A Tiszassederkényi MTK a Csor­ba-telepi tavon rendezte meg mi­nősítő versenyét. Szombaton a hosszútávú küzdelmeket a vihar megzavarta, vasárnap viszont a rö­vidtávú futamokon örvendetesen sok versenyző állt rajthoz. A via­dal győztesei: Hosszútáv. Kajak: Sasvári—Har­sány! II.. Molnár—Tötök (mind DVTK). Rövidtáv. Kajak: Urbán két szám­ban, Sasvári, Harsányi n., az Ur­bán—Kiss pár, a Szatmári—Sas­vári pár, a Molnár—Tötök pár (mind DVTK), Papp (M. Postás két számban), Szalontai. Fetruska (TM- TK), a Veres—Kapornsi pár (MV­SC). Kenu: Veréb (két számban). Hu- dák, a boksái—Deák par (DVTK). Tóth (MVSSá, FGy. szenvedett, hanem széteső- en, minden tervszerűséget mellőzve, rendkívül gyengén játszott és a tabella alján le­vő budafoki együttestől is rászolgált a vereségre. Hosszú hetek után ezzel a kellemet­len epizóddal le is került a DVTK a bajnoki táblázat élé­ről. De nem is ez a legag- gasztóbb, hanem az a gyenge játék, az a stílus nélküli csap­kodás, ami jellemezte a csa­pat vasárnapi teljesítményét. Szinte alig akadt a 90 perc alatt említésre méltó esemény, a második percben Patai által szerzett gólon és néhány diós­győri próbálkozáson kívül. A 8. percben Sikora lőtt kapu mellé, majd Kiss lövését há­rította a vendégek kapusa, a túloldalon pedig Patai sze­rezhetett volna újabb gólt, de Tamás kifutással tisztázott. Szucsánvi összefejelt Kunos­sal, a diósgyőri fedezet meg­sérült. A második félidő ele­jén Vári a 11-es környéké­ről fölé lőtt, Sikora labdáját pedig kiütötte Szekeres. Ellen- támadásnál viszont, ismét Pa­tai szerezhetett volna újabb gólt, s ezzel vége is van mind­annak, amit egy ilyen tudó­sításban érdemes megemlíteni. Végezetül még annyit: a közepes iramú, alacsony szín­vonalú találkozón a Budafok játszott jobban, rászolgált a győzelemre. A Diósgyőrből, furcsán hangzik, de ezúttal senkit sem lehet megdicsérni. Az NB I. B állása.: 1. Dunaújváros 15 7 5 3 19:12 19 2. Szállítók 15 6 6 3 24:14 18 3. Miskolc 15 S 2 5 19:16 18 4. Diósgyőr 3 5 14: 7 17 5. Sz.-fehérvár 15 6 5 4 27:16 17 6. Oroszlány 15 7 3 5 19:13 17 7­-8. Egyetértés 15 5 7 3 17:16 J7 7—8. G.-MAVÁG 15 7 3 5 16:15 17 9. MAV-DAC 15 5 6 4 17:17 16 l(V—11. Szombath. 15 7 1 7 19:19 15 10—ll. Debrecen 15 5 5 5 14:14 15 12. BVSC 15 4 6 5 14:14 14 13. Budafok 15 4 5 6 14:12 13 14. Jászberény 15 4 3 8 15:26 11 15. Nyíregyháza 15 4 «» 9 11 *** 10 16. m. kér. 15 — 6 9 s:23 6