Észak-Magyarország, 1965. május (21. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-18 / 115. szám

■»edd. 1965. májas I& északmagvarorszAg s Äs MB I. B-beit; Egy döntetlen, egy vereség Ss&mhathely—MVSC Isi (OsO) A cselezgető A nézők jó mérkőzésre szá- mítottak. Az érdeklődés a rossz idő ellenére is élénk volt. Miért? 1 Az MVSC az elmúlt — ° vasárnap, veresége el­lenére is, derekasan helytállt a listavezető Diósgyőr ellen. 2 A Szombathely, báx je- ‘“® lenleg elég alul tanyá­zik, mégiscsak nagy csapat az NB I. B-ben, olyan együttes, amelyik mindenkor képes a Feketét három sz ombathelyi védő szellemes, gyors, olykor szi­porkázó játékra, ÍJ A számítás szerint mindeme összetevők­nek egy élvezetes, jó mérkő­zést, futballcsemegét kellett volna eredményezniük. És mit eredményezett a va­lóságban? Langyos, álmatag játékot, s azt, hogy a nézők unatkoztak — esetleg vicceket meséltek egymásnak. Az MVSC harcos­ságának, kombinációs készsé­is körülveszi. gének egy hét alatt nyoma veszett, a Szombathely gyors csatárai ólomlábon jártak, a nézők a várt csemege helyett III. osztályú, kissé már fony- nyadt árut kaptak. Még a két gól sem villanyozta fel a né­zőket, amelyet Tóth I.. illetve Cserjés helyezett a hálóba. A közönség többet várt .loggal. És mert nem kapta meg — elégedetlenkedett. Szintén jog­gal. Becze Károly Izgalmas? |ö mérkőzések kézilabdában Ózdi Kohász — Bp. Vörös Meteor 16:15 (9:8) Ózd, NB I. férfi. 6:6-ig együtt haladt a két csapat. Ekkor az ózdialt két góllal elhúztak, és a fővárosi együt­tes mindig csak megközelíte­ni tudta a hazaiakat. Az óz­diak a gyorsabb indítással, áttörő készségükkel rászolgál­tak a győzelemre. Gl.: Tiba, Marosi (5—5). Bellér. Hoduly, Lévai, Lotz, Noviczky. Polen- csik (1—1). Jók: Neiser, And- rik. Marosi, Tiba. Goldberger SE — Ózdi Kohász 4:3 (2:1) Ózd, NB 1. női. Ez a talál­kozó nem sok örömet hozott a nézőknek. A hazai csapat a helyzetek kidolgozásában, és azok kihasználásában elmaradt a fővárosi csapattól. A játék­vezető sok téves ítéletével a hazaiakat sújtotta. Gl.: Hriez- kóné (2), Andrikné. Jók: Bá- nyi. Hriczkóné. — Ivánszki — Miskolci EMTE — Diósgyőri VTK 15:15 (10:9) Népkert, NB II. férfi. 5:2-re már a DVTK vezetett, de Munkás-vezetéssel fordultak. Csaknem 40 perces szünet volt az eső miatt. A második félidőben a diósgyőriek több­ször is vezettek két. az utol­só percekben már 3 góllal, de a MÉMTE lelkes játékával egyenlíteni tudott. Gl.: Varga (4), Papp. Nemes (3—3), Sán­dor. Petrányi (2—2). Popovics. illetve Futó B. (7), Marosvárj (4). Papp (2). Szőke. Tari. Jók: Mikulák, Varga. Sándor, illet­ve Pataki. Futó B, Tari. L. F. Miskolci VSC — HBNA 13:12 (8:6) MVSC-pálya. NB II. férfi. A jó iramú mérkőzésen végig az MVSC tartotta kezében a játék irányítását, és megérde­melt győzelmet aratott. GL: Albert, Simon, Kocsis (3—3), Asstaiiteisiss 31. sz. Építők — Miskolci EIVÍTE 18:2. Miskolc, NB I. női. A MÉM­TE győzelmeit Weiszné (2) sze­rezte. Miskolci EMTE — OSC 15:5. Bu­dapest, NB II. férfi. A MÉMTE- ből: Engi 33. — Tálas páros (2), Dubéczi — Bartha páros (2), Tá­las (4). Dubéczi (3), Bartha (3), Engi II. (1) győzelmet aratott. Diósgyőri VTK — Debreceni VSC 15:5. Debrecen. NB EL férfi. Gy.: Marosi — Oprável páros (2), dr. Megadja — Palotás páxos (2>. Palotás (é), dr. Megadja, Marosi (3—S), Oprável (21. ÖZ£ü Kohász — ördi Spartacus 12:8. ózd. NB IL férfi. Gy.: Kan­tor — Gácsik páros (1). Szabó — Lefler páros (1). Lefler (4), Gá- csik (4)r Kántor (2), illetve Mus­tos — Ványis páros (1), Ferenczi — Belányi páros (1), Ferenczi, Bé­lán yi (2—2), Mustos, Ványí (l—i). Bp. MEDOSZ — S. bz. AEÖV- Elöre 12:8. Miskolc, NB EL nói. Gy.: Zekéné — Nyitrai páros (2), Zekéné (4), Balogfi, Tóth a—1>. Gyöngyösi, Kiss (2—2). Jók: Kiss. Simon. Albert Miskolci VSC — BRESC 5:3 (2:2) MVSC-pálya, NB II. női. Az első félidőben kiegyenlített volt a játék, Szünet után fel­jött az MVSC és biztosan győzött.. Gl.: Kiss (3). Árpád- né, Simon. Jók: Arpádné, Kiss Bukta. LD. Miskolci Bányász — Debreceni GÖCS 48:16 (10:3) Pereces, NB II. férfi. Nagy­iramú mérkőzésen, a tartalé­kos perecesi csapat jó játék­kal, Kiss, Keresztes és Pal- kovics nagyszerű teljesítmé­nyével nyert teljesen megér­demelten. Gl.: Kiss (7), Ke­resztes (4), Palkovics (3), Szombathy (2), Mihályi, Bauer. DVTK — Debreceni Kinizsi 6:4 (3:1) Debrecen, NB II. női. Szaros emberfogással játszott a di­ósgyőri csapat és ezzel meg­zavarta a hazaiakat A tak­tikai fegyelem betartása hoz­ta a szép győzelmet. GL: Nyitrai, Báliké (2—2), Rohály. Kiss. Jók: Rohály, Nyitrai. Dudás, Lukács. Elzett — Borsodi Bányász 9:3 (6:3) Sajószentpétar, NB H. női. Rendkívül gyenge formában játszott a hasai csapat A gó­lokat Fábiánná. Baloghné és Koncz dobta. DL „Rövidzárlat" a csatársorban Or'&szláuy-^-DVTK IsO (&sO) A nagyszerű' győzelemsprozat után érdeklődéssel figyelték a diósgyőri szurkolók a DVTK vasárnapi szereplését. Történ- hetett ez nemcsak azért, mert a DVTK az utóbbi időben jó teljesítményt nyújtott, hanem azért is, mert az Oroszlány otthonában veszélyes ellenfél­nek számít. Ezúttal mégis azt kell mondani, hogy nem a bányász együttes jó játéka, volt az oka a diósgyőriek ve­reségének, hanem az a hihe­tetlenül gyenge teljesítmény, amelyet a DVTK csatársora a második félidőben nyújtott. Erről beszélgettünk a. mér­kőzés után a. DVTK szakve­zetőivel. Előttük is érthetetlen volt, hogy az az ötösfogat, mely az első 45 percben, ha. vem is sziporkázott, de jól ját­szott, a második félidőben va­lamifajta „rövidzárlat” révén teljesen megbénult. Erről tanúskodnak a mér­kőzés említésre méltó esemé­nyei is. Hiszen öt perc alatt négy diósgyőri szöglet jelez­te a vendégcsapat fölényét. Majd Sikora lövése és Kovács fejese okozott gondot az oroszlányi kapu. környékén. Aztán rúgott a. Diósgyőr egy lesgólt, és sum-ma-summárum, 45 percen át uralta a me­zőnyt. A hazaiak alig-alig ju­tottak át a. félvonalon. Szünetben csupán arról esett szó, hogy több támadást kellene vezetni a széleken, s jó lenne a nagy mezőny­fölényt. egy-két góllá értékesí­teni. Nyugodt volt mindenki, hiszen az első félidő után a hazaiak nagyon kiegyeztek volna, akár egy döntetlennel is. Ehelyett az történt, hogy visszaesett a. DVTK csatár­sora, a védelemben is akadt 'léhány hullámverés, aztán a 7s. percben egy ártatlannak yttszó támadásnál Gál az el­lenfél csatárai elé fejelte a Utbdát, azok. még nyugodtan igazgattak, majd Pusztai éle­ÁZ NB i. b Aiaasa 1. Diósgyőr 10 6 2 2 10:3 14 2. Egyetértés 10 4 6 13:7 14 S, Oroszlány 10 5 3 2 13:9 13 4. MÁV DAC 10 3 6 1 11:6 12 5. 0. -újváros 10 5 2 3 10:3 12 (, Ganz-MAVAG 10 5 2 3 12:11 12 V. Szállítók 10 3 5 2 13:3 11 s. ursc 10 3 5 2 11:8 11 9. Sz.-íchérváx 10 3 4 3 18:12 10 10. Debrecen to 3 4 3 6:6 10 II. Miskolc 10 4 2 4 10:12 10 12. Szombathely 10 4 1 5 12:13 9 13. Budafok 10 1 5 4 8:6 7 14. Jászberény 10 3 1 6 10:20 7 IS. Nyíregyháza 10 1 2 7 6:24 4 IS. XXL kon, lü ■2 4» « SsiS 4 sen a hálóba lőtt. És ezzel el is dőlt a méifrözés sorsa — az Oroszlány javára. Jó iramú mérkőzésen, fél tucat gólhelyzet kihagyása, és a csatársor 45 perces rövid­zárlata okozta a bajnokság élén álló diósgyőri együttes vereségét. — Így lehetne rö­viden összefoglalni mindazt, ami vasárnap Oroszlányban történt. A diósgyőri együttes a kö­vetkező összeállításban ját­szott: Tamás — Werner, Gál., Kiss — Csányi, Szucsányi — Vass, Kovács I., Várt. Deák, Sikora. Közülük Kiss és Vass játéka érdemel dicséretet. — pá — NS IIL Északkeleti csoport Az NB rn. Északkeleti csoport­jának lü. fordulójában a borsodi csapatok mérsékelt teljesiimenyi nyújtottak. Egyedül a Rudabá- nyanak sikerűit győznie. Egy másik borsodi csapattal, a Mis­kolci EMTE-vei szemben tartotta otthon mindkét pontot. A többi borsodi csapatnak nem sikerült méndkét pontot megszereznie. A Somsály otthon adott le egy pon­tot a tabella végén kullogó D. Dózsának. A borsodi rangadó is gól nélküli döntetlen eredményt hozott. A Kazincbarcika súlyos vereséget szenvedett a listavezető D. GOCS-tőL Mátészalka nagy gólarányú győzelme feltűnő a másik sza­bolcsi csapat, az eddig jól sze­replő Kisvárda ellen. A Szolnoki Honvéd első győzelmét aratta a Nagykálló ellenében. A forduló eredményei;; Egercse­hi — DEAC 1:1, Somsály — D. Dózsa 0:0, D. GÖCS — Kazinc­barcika 5:2, Rudabánya — MÉM­TE 3:0, Szolnok — Nagykálló 2:1, D, Kinizsi — Nyíregyháza 3:2, Má­tészalka — Kisvárda 6:0. Miskolci Honvéd—Edelényi Bányász 0:0 Miskolc, 2000 néző. Vezette Ko­vács S. M. Honvéd s Kovácsik — Sza­kács, Hajas, Kiss — Várkonyi, Szitka — Teleixko, Harangi, Hor­Megyei I. osztály A megy« bajnokságban akadt néhány nem vart eredmény. Ezek élén a táblázat élcsoportjához tar­tozó Eelsüzsolca nagy golarányu mezőkövesdi veresége áll. Úgy látszik a mezőkövesdiek kezdenek kilábalni a hullámvölgyből. Egy­más után a második erős ellen­felüket győzték le. A listavezető Putnok biztosan fektette kétvállra az eddig jól szerepelt Tállyát. Ugyancsal:' biz­tos hazai győzelem született a Tlszaszederkény — Sátoraljaújhely és az Ormosbárvya — M. Egye­tem találkozón. Ez utóbbi két győztes csapat most kezd magára találni, s mindkettő erősen fel­zárkózott a táblázat élcsoportjá­hoz. Nagyon meg kellett küzdenie a Szuha völgynek Izsófalva, és Al- bert.telepnek Hejőc.saba ellen, hogy mindkét pontot otthon tart­sa. Lassan az újonc Alberttelep is magára talál. Nem bírt egymással az M. Üveg­gyár és a Szerencs, s így meg­osztoztak a pontokon. Sárospata­kon egyik pontot sem tudta ott­hon tartani a helyi csaoat. a győ­zelmet a FarkaMyuk szerezte meg. Eredmények; Tiszaszederkény — Sátoraljaújhely £:0.. Putnok — Tállya 2:0, SzuhVvölgy — Izsó­falva 3:2, Mezőkövesd — Felsö- zsolca 5:0 (!!), M, Üveggyár — Szerencs 1 :l, Sárospatak — Far­kaslyuk 2:4. Ormosbánva — M. Egyetem 2:0. Alberttelep — He- jőcsaba 2:1. G. S, váth. Molnár. Csirmaz. Edző: Tuhrinc.zki Ferenc, Edelény: Birkas — Kubányi. Bokk, Kali — Schuszter. Jurák — Kristóf. Kopcsik, Sipos, Birinyi, Gulybáru Edző: Mágori József. Végig jó iramú, helyenként színvonalas, igen sportszerű mér­kőzést. hozott a borsodi rangadó. A játék nagy részében a lelkesen és ' jól játszó Bányász méltó el­lenfele volt a szokottnál kissé gyengébben játszó Honvédnak. Mindkét oldalon akadtak nagy helyzetek a kapu előtt, a csatá­rok erejéből azonban csak kapu­fákra tellett. A látottak alapján az eredmény valós. Jók: Kovácsik, Hajas, Kiss, Szitka. Molnár, illetve Birkás. Bokk. Káli, Schuszter (a mezőny legjobbja), Kristóf. Garadnay MEGYEI I. O. BAJNOKSÁG Állasa nb in északkeleti csoport Állasa 1, Putnok 10 6 3 1 24:11 15 L. D. GÖCS 10 7 2 1 27:10 16 2. Farkaslyuk 10 5 3 2 13:8 13 2. M. Honvéd 10 5 4 1 14:4 14 3. T.-szederkény 9 4- 4 1 11:5 12 3. DEAC 10 5 4 1 15:8 14 4. S.-újhely 10 4 4 2 16:8 12 4. Edelény 10 5 3 2 14:9 13 5. Ormosbánya 9 4 3 2 16:8 11 5. Rudabánya 10 5 1 4 19:10 11 6. Felsőzsolca 10 3 5 2 14:14 11 6. D. Kinizsi 10 5 1 4 15:12 11 7. Szuha völgy 10 4 3 3 17:13 11 7. Egeresek! 10 2 7 1 12:11 11 8. M. Egyetem '9 4 1 4 11:9 9 8. Kazincbarcika 10 4 3 3 14:13 11 9. Alberttelep 10 3 3 4 14:12 9 9. Kisvárda 10 h 1 4 9:18 11 10. Izsófalva 10 2 ,5 3 6:10 9 10, Mátészalka 10 3 2 5 13:15 8 11. Tállya 9 3 2 4 11:9 8 11. MEMTF, 10 S j> 5 16:19 8 12. Mezőkövesd 9 3 1 5 15:18 7 12. Somsály 10 3 2 5 11:19 8 13. Hejőcsaba 10 2 .3 5 9:14 7 13. Nagykálló 10 3 1 6 9:15 7 14. Szerencs 9 1 5 3 8:16 7 14. Nyír orv háza 10 3 1 6 8:15 7 15. Sárospatak 10 1 5 4 6:15 7 15. Szolnok 10 1 4 5 11:20 6 16. Mr Üveggyár 10 1 4 5 5:21 6 16. D. Dózsa 10 1 2 7 12:21 4 Testnevelési Főiskola — F&rkaslyuki Bányász 3:1 (10? —12, 16, 15) RÖPLABDA ! Farka slyuk, NB I. férfi Továbbra i$ „tartja” rossz for­máját a farkaslyuki együttes, amelyik éveken át a vidék leg­jobbja volt. A «Jkembörek előtt is érthetetlen aa együttes gyenge szereplése. A csapat erőnlétével is bajok vannak. A találkozón csak Steiner és Veres játéka tet­szett­Bn. Petőfi — Miskolci VSC 3:2 (—11, 11, 13, —14,10) MVSC pálya, VB I n(jt_ a ka- sssialt sót nyiilsbtbáí vétettek. Sok szép I&bdameaetérf látfcsk ä célok. Jók: Egersiegi. Lévai. Utasellátó — Diósgyőri VTK 3:0 (8, 8, 12) Budapest. NE. I. női. A diósgyő­riek végig igen ,10! tartották ma­gukat. csak balszerecesévei vetí­tettek. Kosárlabdában s I DVTK női csapata legyőzte a bainokielőitet Diósgyőri VTK — Székesfehérvári Vasas 53:50 (29:26) Kilián Gimnázium, NB L: női. A diósgyőri lányok régen látott nagyszerű játékkal győzték le a bajnokságban vezető, eddig mindössze egy vereséget szenvedett bajnok- jelöltet. A DVTK végig kezé­ben tartotta a játék irányítá­sát, a vendégcsapat egy perc­re sem tudta átvenni a kez­deményezést- A győzelemhez az is hozzájárult, hogy Rusz- kai ezúttal igen eredményes volt. A DVTK kosárdobói: Ruszkai (14), Némethyné (12), Horváth E. (9), Bartha (7), Lugosi (5), Kamarásáé (3), Szeghalminé (2), Horváth És. (1). Az egész diósgyőri csapat kiemelkedő teljesítmenyt nyújtott. Székesfehérvári Építők — Diósgyőri VTK 79:78 (67:67, 35:31) NB I. férfi. Igen szoros és nehéz küz­delem után balszerencsés kö­rülmények között, csak hosz- szabbítás után szenvedett ve­reséget a DVTK. Az ered­mény kialakulásában jelentős szerepet játszott. Kővári já­tékvezetőnek. különösen a hosszabbításban hozott fordí­tott ítélete, amely legtöbbször a diósgyőrieket hozta hátrá­nyos helyzetbe. Egyébként változatos, izgalmas volt. a mérkőzés. Kd.: Király (21), Králik, Héresz (20—20). Judt, Szabados (5—5), Letek (3), Harczos, Man őri (2—2). Jók: Králik. Letek, Judt Demeter Lajos Bp. Előre — Miskolci VSC 61:44 (20:19) MVSC-pálya- NB II. férfi. Félidőig nagyon jól harcolt a hazai csapat., és a mérkőzés kimenetele is nyílt volt. ek­kor a tavalyi bajnok ellen. Szünet után csúszóssá vált a terem, mindkét csapat dobá­sokra törekedett és a „dobó­versenyben” a fővárosi együt­tes bizonyult iobbnak. Kd : Bardócz (10), Tóth A. (8). Gaál (6). Bukta (5), Béliéi. Kersch, Román (4—4), Hadim- (2), Tisza (1). Jók: Béliéi. Gaál, Bardócz. LD. Nagykoros! Batumi —* Ózdi Kohász 50:40 (24:17) Nagykőrös. NB IL női Ezen a találkozón javuló já­tékot nyújtott az ózdi csapat, de a szabadtéren lejátszott találkozóin a hazaiak voltak előnyben, hiszen az ózdiak ál­landóan teremben játszanak. Kd : Boros (14), Halász (13), Debreczeni (5), Czókoly (4), Kovácsné. Simon (2—2). Jók: Boros, Halász, Debreczeni. — Ivánszki — Harc a labdáért, amely a pa­lánkról pattant vissza, végül a csíkos mezes székesfehérvári védők szerezték rr-zs, Foto; Ásottá. Tibor