Észak-Magyarország, 1965. április (21. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-21 / 93. szám

Bsaräa, 1965, április 21. CSZAKTHTAGTAnn»•«*•* fir; M@m sok hiányzott esz ósdi győzelemhez Ósdi Kohász—Vasas 2:2 (1:0) Ózd, 10 ezer néző. Vezette: Emsberger. Hűvös, szeles volt az idő, mégis tízezren voltak kíván­csiak a Kohász otthoni mér­kőzésére. Akik kijöttek, nem csalódtak, mert végig színvo­nalas, izgalmas mérkőzésnek lehettek tanúi. Vasas-rohamok vezették be a mérkőzést, majd a Kohász lendült támadásba. Érdekes volt az első hazai gól, amely úgy született, hogy a hátvéd Kovács futott le az oldalvo­nal mentén, középre adott és jó ütemben érkező Vár- allyay nagy gólt ragasztott a Vasas kapujába. l:0-ás vezetés után újból a fővá­rosi csapat lendült táma/- dásba, de a 13. percben váratlan esemény zökken­tette ki őket a megszokott ritmusból. Puskást utánrú- gásérl kiállították. Erősen rohamozott a hazai együttes, és előbb Halápi lö­vése csattant a kapufán, majd Zalai hatalmas bombá­ját nyomta a léc alól szög­letre a fővárosi együttes ka­pusa. Szellemesen, sok ötlet­tel vezette támadásait a ha­zai csapat, de újabb gólt nem sikerült elérnie a meg­erősített Vasas védelemmel szemben. A második félidő első per­cei a fővárosi csapat fölénye jegyében teltek el, de ezután erősen feljött a Kohász, és átvette a játék irányítását. Lutz kapufát lőtt, majd Za­lai lőtt alig mellé. A 73. perc váratlan egyen­lítést hozott. A tisztán álló Machos lőtt a hálóba (1:1), majd 10 perces változatos játék után Kistér beadását Farkas fejelte a. léc alá (1:2). Az ózdi szurkolok érthető­en elcsüggedlek, de azért vol­tak néhány százan, akik nagy biztatásba kezdtek. En­nek meg is lett az eredmé­nye, mert a Vasas gólja után egy perc múlva Szendrei fejelt a. hálóba NE I. B, MVSC—Győri MÁV DAC 1:1 (1:0) Kippiabda Miskolci VgC—Diósgyőri VTK 3:2 (10, —8, 8, —13, 6) MVSC pálya, NB L, női. MVSC: Lévai, Nagy, Po- korny, Egerszegi, Radicsai, Bánhegyi. Csere: Homoláné, Kalló. DVTK: Szabó, Kukucskáné, fe jes. Szepesi né, Csohány, Szigili. Csere: Katona. Az első játszmában jól, a másodikban nagyon gyengén játszott az MVSC. reális volt tehát az 1:1. A harmadik szett­ben is az MVSC volt jobb. de a negyedikben már fej-fej melletti küzdelem után a DVTK jobban összpontosított. 2:2 után, a döntő szettben a vasutas lányok fölénybe kerül­tek. biztosan szerezték meg a győzelmet. Jók; Egerszegi, Lévai, Homoláné, illetve Sze- pesiné, Szigili, Vasas—Farkaslyuki Bányász 3:0 (0, 12, 13) NB I., férfi. A Farkaslyukon lejátszott mérkőzés második és harma­dik játszmája nagyon szoros küzdelmet hozott, és a Vasas csak szerencsével nyert. Jók: Steiner, Marczis. Debreceni EAC—Farkaslyuki Bányász 3:2 (9, —12, 10, —8, 11) Debrecen, NB L, férfi. Sokkal jobban játszott a bá­nyász együttes, mint két nap­pal korábban, kezében is volt a mérkőzés sorsa, mégsem si­került legyőznie régi riválisát. Miskolci VSC—Április 4 Gépgyár 3:2 (—7, 13, 10, —6, 12) NB 11., férfi. Nehéz győzelem. Felföldi Gy. (2:2), kialakítva a vég­eredményt. Nagyiramú, izgalmas és jó színvonalú mérkőzést láthat­tak az ózdi nézők. A Vasas korán tíz játékosra csökkent, és ettől kezdve a hazai csa­pat volt; a többet kezdemé­nyező. A gólhelyzeteket ez­úttal sem sikerült teljesen kihasználni, különben a Ko­hász akár két-három góllal is győzhetett volna. A hazai­ak különösen a széleken in­dított gyors támadásokkal veszélyeztettek, míg a fővá­rosi csapat kezdeményezője Mathesz volt. Balogh nem védhette a gó­lokat, volt néhány ügyes há­ntása. A hátvédhármasban Frenkó tetszett a legjobban, de Temesvári és Kovács is job­ban játszott az átlagosnál, örvendetes volt a két fede­zet „okos”, higgadt játéka, Várallyayt külön dicséri nagyszerű gólja is. A csatár­sor szellemi irányítója Halápi volt, de tetszett Szendrei rob- banékonysága és a többiek nagy igyekezete. Emsberger játékvezető jól vezette a mérkőzést. Az Ózdi Kohász összeállí­tása : Balogh — Kovács, Frenkó, Temesvári — Várallyay, Mu­rányi —. Fükő. Halápi. Szend­rei,' Lutz, Zalai. Edző: Kár­páti Béla. Ivánszki Árpád További NB I-es eredmé­nyek: Tatabánya — Győr 0:2, Szeged — Salgótarján 0:0, Csepel — Komló 2:0, MTK — Dorog 2:1. Már vagy tizenöt perce tartott a két vasutas csapat mérkőzése, amikor az első taps felcsattant. Aztán ismét sokáig csend volt. A pályán is, a nézőtéren is. Úgy tűnt, mintha tét nélküli barátsá­gos mérkőzésen ülne az em­ber, hiszen egyik csapat sem küzdött teljes erőbedobással, s így azután nemcsak a já­ték irama, hanem színvonala is jóval a közepes alatt ma­radt. A szurkolók már az első félidőben is elégedetlenked­tek, érthető, hiszen perceken át semmi nem történt. Egy­Egyszerűen képtelenek vol­tak rá, hogy a kínálkozó gól­szerzési alkalmakat kihasz­nálják. Most. is úgy tűnik, mintha az első félidő egyetlen gólja véletlenül esett volna. Hiszen egy ártatlannak látszó vas­utas támadás végén Marosi a jobb szélre keveredett, az­tán középre vágta a labdát, Fekete belefejelt, s a kö­vetkező pillanatban már remegett a. háló. 1:0 az MVSC javára. A gól után még három perc volt hátra az első fél­időből, de ezalatt szinte sem­bal alsó sarokba vágta a labdát. 1:1. S mintha csak ennyire tel­lett 'volna a vendégek erejé­ből, a gól után alábbhagytak a támadásokkal, hasonló for­mában és elgondolásokkal játszottak, mint az első fél­időben. Az MVSC nem tudta ezt a „leállást” kihasználni. Bár a befejezés előtt igyeke­zett a hazai csapat, ez az 5— 10 perces fellángolás kevés volt. hozzá, hogy mindkét baj­noki pontot megszerezze. Így azután meg kellett elégedni­ük a véleményünk szerint igazságos pontosztoszkodással. Miskolci sikerek a vidéki serdülő egyéni Íomászlíajitokságon Székesfehérvárott megrende­lt országos vidéki serdülő fiú ‘•s, leány egyéni bajnokságon GO íu és 80 leány vett rész. A nézők magas színvonalú bajnokságnak lehettek tanúi. A vidéki mezőny- üen a miskolci Sportiskola ver- seny^öi nagyon jól megálltak he­lyüket. Szépen kidolgozott, és jól összeállított, gyakorlatukkal a meglevő huszonnégy érem közül 3 miskolci sportolók hoztak Külön kitűnt a mezőnyből a . °5nél Molnár Anikó, a fiúknál pedig a Molnár testvérpár, akik érmet szereztek a miskolciak- [;ak. a fiú összetett versenyben 1 ontott ugrásával Molnár László. • .csak" a harmadik helyet .tudta biztosítani. A leányok összetett, bajnokságé- pan Molnár Anikó (MSI) 35,8pont- lal a harmadik helyen végzett. A szerenként bajnokságban talajon: Molnár A. 3., Takács 9. A fiú összetettben: 3. Molnár L. (MSI) 54 pont, 5. Molnár I. 53 p., G. Horváth P. 52,8 p. Szerenként bajnokságban, talajon: Gácsi (MSI) 2. Molnár 1. (MSI), 3. Molnár L. (MSI). Nyújtón: 1. Molnár 1., 2. Molnár L. Gyűrűn: 1. Molnár 1., 2. Molnár L. Ugrásban: 1. Nagy Gy„ 2. Gácsi J. Korláton: 2. Mol­nár X. . . Lövey Dezső Húsvéti torna A Honvéd és az Újpesti Dózsa, valamint a Rapid és az Ausztria vett részt a ha­gyományos húsvéti torna küzdelemben. Az első nap eredményei: Bp. Honvéd — Ausztria 2:1, Újpesti Dózsa — Rapid 3:1. A második nap eredményei: Bp. Honvéd — Rapid 5:3, Ausztria — Újpesti Dózsa 3:1. A torna végeredménye: 1. Bp. Honvéd, 2. Ausztria, 3. Újpesti Dózsa, 4. Rapid. „Kézfogó”. Játsszák: Hernádi cs Gläser. Közreműködik: Kovács és Kovács Bálint játék­vezető... Foto: Agotha Tibor mást követték a pontatlan, rossz átadások, a fölösleges eselezgetések és az érthetet­len megoldások. Néha talán a vendégcsapat valamivel tervszerűbben, szebben ado­gatott. de az ő játékukban sem volt átütő erő, gólratö- rés. Az liftese is csak a pá­lya középső részén muta­tott említésre méltó játé­kot. a 16-os vonala kor­nyékén szinte megbabo- názódtak a. hazai csapat tagjai. mi sem történt. Azaz mégis valami, három partdobás, egy kis vita a pályán és némi öröm a nézőtéren. A második 45 perc sem hozott sokat a futball szépsé­géből. Nem sokkal a kezdés után úgy tűnt, mintha a vendégek erősítenének. Né­hány gyors, veszélyes táma­dást vezettek, a 48. percben egy remek Sulyok—Nagy adogatás végén a • középcsa­tár két védő között kiugrott és a. kifutó kapus mellett a Az. alacsony színvonalú mérkőzésen szinte alig-alig akadt említésre méltó, telje­sítmény. Ha a jókat keres­sük, talán Krompaszki. Cser­jés és időnként Marosi játé­kát lehet megemlíteni. A hazai csapat ilyen össze állításban lépett pályára: Gaál — Krompaszki. Buna. Vertig — Cserjés, Szabó — Buczkó, Marosi, Kovács, Fe­kete, Hernádi. Paalorlts Ágoston Megyei I. osztály A megyei labdarugó bajnok­ságban a 6. fordulót bonyolí­tották le. A fordulóban szoros küzdelmek alakultak ki, s akadt néhány kisebb, nem várt eredmény is. A fordulóban lejátszott 8 mérkőzésen mindössze 14 gól született, ami bizonyítja, hogy a csatárok ismét hadilábon álltak a góllövéssel. A Sátoraljaújhely Albertte- | Acs — Jávorsád, Jakab, Éliás, lepröl is hazavitte az egyik Bárdos Edzö; Anocskai pontot, s immár a negyedik1 NB III. Északkeleti csoport Megyei labdarugó II. osztály A megyei n. osztály harmadik és negyedik fordulójának eredmé­nyei: Északi csoport: J órdánháza. — Bánszállás 0:4, Csokvaomány — Királd 1:1, Rudolf telep — Sajó- kaza 3:1, Szendrő — Herbolyá 2.0. Sajónémeti — Sajóba bony u:i, Hó- úoscsépány — S. Építők 1:3, Sziv- hiabesenyő — Borsodnádasd 2:1, Éelsőtelekes — Varbó 1:1, Királd "T Járdán háza 3:0, Sajókaza — Csokvaomány 0:1. Herbolyá — Ru- ?eleP 3:0, Sajóbábony — Szend- Lö °:0, S. Építők ^ sajonémetl 2:1, «orsodnádasd — Hódoácsépány 2:0, özirrnebesenvő — Felsőtel ekes 6:0. BffszáHás — Varbó 4:1. oí;?- ** csoport: M'ezőcsát — M. gostás 1:0, Aszaló — Mezőkövesdi írítr « • Hejőbába — Mezőkövesdi 1a 2:.lf Nyék — Encs 1:2, Hidas­németi — Alsózsolca 0:3, Ernőd j * Dózsa 4:2, M. Előre — M. ginizsj 2:3. Encs — Hejőbába 4:2. «»Zokszó — Nyék 3:0. Alsózsolca — bogács 2:0. M. Dózsa — Hidasné­meti 0:0, Ernőd — M. Előre 3:0, M. Postás — m. Kinizsi 0:4. Keleti csoport: MeZŐzómbor — £°ne 6:1, Pálháza — Bocs 0:0, Prügy —- Bodrögkeresztúr 0:1, Ti- JxV ~ Tarcal 1:2. Tiszaluc — Hol­lóháza 4;i, Bekecs — S Kinizsi °:10, Szerencsi MÁV — s. Sparta­cus 0:4, Tolcsva — ’’Paktabarkánv 4:0, BŐcs — Mezőzombor 5:0. Bőd- rogkerosztür — Pálháza 4:3, Tar- oal —Prügy 2:1, Hollóháza — To­kaj S:2, S. Kinizsi — Tiszaluc 4:0. S. Spartacus — Bekecs 2:1, Szeren­csi MÁV — Tolcsva 0:0. Gönc — Taktaharkány 4:3. Több mérkőzés elmaradt. Az elmúlt fordulóban a bor­sodi csapatok váltakozó siker­rel szerepeltek. A Kazincbarcika döntetlent, ért el ugyan Szolnokon, ezzel az egy ponttal is lejjebb csú­szott. azonban A bajnoki táb­lázaton helyet cserélt az egj i‘- jobban belelendülő Miskolci Honvéddal. Az Edelénv, úgy latszik, hul­lámvölgybe került. Az elmúlt heti otthoni vereséget, ezúttal újabb követte. Most Kisvárdán hagyta mindkét pontot. Igen izzó légkörben és sport­pályára nem való sportszerűt­lenséggel végződött, a Somsaly —MÉMTE találkozó. Az „ütkö­zetből” a hazai csapat került ki „győztesen”. A bajnoki táblázaton csak a Miskolci Honvéd és a Somsaly MB Ul ÉSZAKKELETI csoport allasa 1. DEAC Ü 4 1 1 9:3 9 D. Kinizsi 6 4 1 1 12:5 9 3. D GÜCS G 4 1 I 13:6 9 4. Miskolci H» 6 3 2 1 10:2 8 5. K.-barcika 6 3 2 1 6:4 8 G. Somsály G 3 1 10:9 7 7. Kisvárda e 3 1 2 6:8 8. lltldabáiiye 6 3 — 3 13:7 6 9. Edelény 6 2 2 2 ■ 6:6 6 10. MÉMTE 6 ?, 1 3 9: io 5 11. Egeresek! 6 — 5 1 Sí? 5 12. Nagykálló 6 ? 1 S 6:10 5 13. Mátészalka 6 1 2 3 4:12 4 14. Nyíregyháza 6 2 — 4 3:9 4 35. Szóin. H. 6 3 3 2:9 3 16. Bebr. Dózsa 6 *» 3 5 8:15 1 javított helyzetén. Az újonc a 4. helyre, a somsályiak pe­dig a 6. helyre kerültek fel. A forduló eredményei: Máté­szalka—DEAC 0:2, D. Kinizsi— D. Dózsa 4:2, Szolnok—Kazinc­barcika 1:1, Egeresein—D. Goes 1:1, Somsály— MÉMTE 4:0, Kisvérda—Edelény 1:0, Nyír­egyháza— Nagy kalló 0:1. , Misii ölei Honvéd—Rudabánya 2:0 (0:0) Miskolc, 1500 néző. Vezette: Tivadar. M. Honvéd: Kovácsik —Sza­kács. Hajas, Kiss — Várkonyi, Szitka — Csipke, Harangi, Horváth, Molnár, Telenkó. Edző: Tuhrinczky Ferenc. Rudabánya: Dezső — Bartha, Békéi, Kosina — Egyed, Szűcs — Jancsurák, Szalkó, Kovács 11., Palatics, Gál. Edző: Roz- gova Gusztáv. Nem hozott, jó játékot a bor­sodi rangadó. Az I. .félidőben a lelkes bányász csapat telje­sen egyenrangú ellenfele volt a helyi együttesnek, sőt ellen­támadásaik sorra veszélyesek voltak. Fordulás után némileg emelkedett a játék színvonala. A sorozatos Honvéd-támadá­sok a 60. percben góllá értek. Szitka 25 méteres lövését, az eddig kitűnően védő Dezső el­nézte, és a labda a bal kapufa tövénél a hálóba jutott (kapus- sors!). 1:0. A 74. percben egy jobb oldali támadás után Csipke beadását a balössze­kötő helyén álló Harangi rá­lőtte, az erős labdát Dezső nem tudta megfogni, az kezéből ki­perdült. és a berohanó Horváth mintegy 2 méterről a jobb alsó sarokba gurított. (2:0.) Végeredményben a II. fél­időben látottak alapján a Hon­véd győzelme reálisnak mond­ható. Jók: Kiss, Várkonyi, Szitka, Horváth, illetve Dezső. Békéi, Kosina, Szalkó. Gar. A MEGYEI I. O, BAJNOKSÁG Állasa 1. Futnok e j 2. S.-újhely fi 3 3. Hl. Egyetem 5 3 4. Hejőcs&ba s 2 5. FeLsőr-solca fi 1 6. Ormosbánya 5 2 7. Szubavölgv g 2 8. I^sófalva ' 6 1 8. T.-szederkény vs J 10. Farkaslyuk t> 1 11. M. üveggyár 6 1 12. Sárospatak 6 1 13. Atberttelep fi 1 14. Szerencs 5 1 15. Tállya. s , 16. Mezőtőreid 5 I 2 _ 12 :5 10 2 1 9:6 8 1 1 8:2 7 3 1 8:6 7 4 1 10:7 6 2 1 7:6 6 2 2 9:12 6 4 1 2:5 6 3 1 6:4 5 3 2 4:6 5 3 2 4:8 5 s ?. 3:9 5 2 3 8:9 4 2 2 4:6 4 1 3 6:7 3 1 3 7.-9 3 fordulóban nem szenvedett ve­reséget. A táblázaton is meg­tartotta az igen előkelő 2. he­lyet. Sárospatakon is döntet­lent ért el lzsófalva. Mindkét eredmény kisebbfajta megle­petésnek számít. Csak igen nagy harc után tudta mindkét pontot otthon tartani az Or­mosbánya az igen megerősö­dött újonc Tállya ellen, s ugyancsak meg kellett küz­denie a listavezető Putnoknak is, hogy mindkét pont otthon maradjon a Felsőzsolca ellen. A hejőcsabaiak is csak ke­serves küzdelem árán vonultak le győztesen a pályáról. Első győzelmét aratta az M. Üveg­gyár és a Tiszaszederkény! Előbbi Mezőkövesdet, utóbbi pedig (igen szép fegyvertényt hajtva végre) az elmúlt évben az NB 111-ban szereplő Szuha- völgyet fektette kétvállra, még­hozzá igen biztosan. Eredmények: Alberttelep— Sátoraljaújhely 1:1, Ormos­bánva—Tállya 1:0, Sárospatak —lzsófalva 0:0, M. Üveggyár— Mezőkövesd 2:0, Tiszaszeder- kény—Szu ha völgy 3:0., Putnok —Felsőzsolca 2:1, Hejöcsaba— Szerencs 1:0. Miskolci Egyetem— Farkaslyuk 2:0 (0:0) Miskolc, 300 néző. Vezette: Buzási. M. Epyetem: Vass II—Bim­bó, Várhegyi, Réthelyi — Herr, Bogdán — Czigelédi, Gyimesi, Kuti, Vasvári, Kállai. Edző: Kovács József. Farkaslyuk: Czaban — Lóke László. Közepes iramú, igen gyenge színvonalú mérkőzést vívott a két csapat Jórészt, egymás hibáiból éltek. Igen sok volt a rossz leadás, a tervszerűtlen- ség. Méltán bosszankodtak a nézők és a szakemberek is. A valamivel többet támadó helyi csápat rászolgált a győzelemre Gl.: Vasvári, Herr (li-esből). Jók: Réthelyi, Herr, Bogdán, Kállai, illetve Czabán, Búzás, Köpoczi. Garadnay az NB i Állasa 1. Bp. Honvéd 6 5 1 — 16:3 u 2. Győri ETO 7 « 1 2 8:6 9 3. Vasas 7 3 2 Z 13:7 8 4. U. Dózsa 6 4 — 2 14:8 8 5. Ferencváros 6 3 Z 1 9:7 8 6. MTK 7 3 2 2 10:8 8 7. Salgótarján 7 1 b 1 8:7 7 8. CsepeJ 7 3 1 3 10:11 t 9. Tatabánya 7 2 3 2 6:8 7 10. Pécs 6 Z 1 3 5:5 5 11. Szeged 6 2 1 3 6:10 5 12. Ózd 7 1 2 4 7:15 4 13. Dorog 6 1 1 4 4:12 3 14. Komló 7 1 — 6 4:13 2 AZ NB I/B 1. Egyetértés 6 ÁLLASA 3 3— 8:3 2. Oroszlány 6 4 1 1 10:5 9 3. DVSC 6 2 4 — 3:1 8 4. MÁV DAC 6 2 4 — S:2 8 5. DVTK 6 3 2 1 4:2 t* 6. Sz.- fehérvár 6 ^2-8 2 12:7 6 7. Szállítók 6 2 2 2 10:7 < 8. BVSC 6 1 4 1 4:5 t S. Dunaújváros 6 2 2 Z 6:5 6 10. Szombathely 6 3 — 3 8:7 6 11. Ganz-MAVAG 6 2 2 2 5:6 6 12. BMTE Kiutal 6 1 3 Z 6:2 5 IS. MVSC 6 2 1 3 5:8 5 14. Jászberény 6 1 1 4 6íl3 S 15. Nylregj-liáia 6 1 1 4 5tl€ S 16. m. kér. TXVE 6 — 2 6 z :i# 2