Észak-Magyarország, 1965. április (21. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-27 / 98. szám

TWS áprtHs JfS­’ÍSZAKMAGYARORSZlA« Vége a viadalnak, a gyere­kek megéljenzik Dajkát, a „kedvencet”, a. közönség las­san elhagyja a népkerti pá­lyát Itt is, ott is a verseny­ről hallani.— A 125-ösök igen gyengén hajtottak, valahogy nem tudja lekötni a nézők fi­gyelmét a kis gépek futa­ma ... — Az 500-asoknál sok futam közül csak néhányban volt izgalom és szép motoro­zás — így a másik. Jól látták a nézők? Véle­ményünk megegyezik a hal­lottakkal. Az történt ugyan­is, hogy a 125-ös géposztály­ban talán csak az első futam volt valamennyire érdekes, ebben is csak az első kör. Utána bukás, néhány motor leállása és lassú iram jelle­mezte a kis géposztályúak versenyét. Az 500-asok? Nos. ők sem remekeltek. Igaz, hogy a hir­telen jött zápor, no meg a jégeső megzavarta a versenyt, így hosszabb szünetet tartot­tak. A talaj vizes, csúszós lett, nagyon vigyázva kellett hajtani, nehogy súlyosabb bukás, vagy sérülés történ­jék. A gátló körülmények el­lenére többet, vért mindenki. Az is igaz, hogy az év első versenyén még nincsenek len­dületben a versenyzők. Az is igaz, hogy a néhány, nagysze­rű motoros mellett jócskán akad olyan is, aki még csak „tanulja a mesterséget”. így egyetértünk azzal a né­zővel. aki csak néhány futam mellett tette le a ' voksot. Ilyen volt például a 3.. ahol Dajka és Radácsi csapott ösz- sze. vagy például a 6., ahol Perényi Pál és Dajka vívott szép küzdelmet.. A legjobb futam címet a 16. nyerte el. Perényi P. és Pász­tor ragyogó küzdelme valóság­gal'lázba hozta a nézőket, so­kan kijelentették, hogy ilyen futamokat érdemes nézni. Még a 17. futam is tetszett, amely a harmadik helvet dön­tötte el — Dajka javára. A rendezés? A megszokott, jó volt, kivéve a táiékozta- tást. A jég és az eső ..meg­ártott” a mikrofonnak, hosz- szú ideig nem is szólt. Ami­Borsodi sikerek vívásban Salgótarjánban rendezték' meg Borsod, Heves, Nógrád vívóinak részvételével a te­rületi felnőtt, vívó bajnokság küzdelmeit. Egy szám kivéte­lével valamennyi fegyver­nemben borsodi versenyző végzett az első helyen. Férfi tőrben Szakács György, a Miskolci Sportisko­la. 17 éves versenyzője nagy­szerűen küzdött, és holtver­seny után újra kellett vívnia Buchingerrel (Salgótarján), a.ki a múlt évi magyar baj­nokság döntőjébe is bejutott. A fiatal miskolci fiv. 5:4-re nyert, és a verseny győztese lett. Ezzel a szép sikerrel megerősítette helyét az ifjú­sági. válogatottak között■ A borsodiak közül Szabó (ME- AFC). 3„ Sándor (DVTK) 4., Gvöngnösi (DVTK) 5., Ko­vács (MSI) 6., Bozóki (OKSE) 7., Korpás (DVK) 8. lett. Női tőrben szintén borsodi siker született. Ujszászi Kata­lin (OKSE) végzett az első helyen. Második Kristóf Anna (MSI), negyedik Kövesdi (DV. TK), 5. Újszászi É. (OKSE) lett. Kardvívásban Gyöngyösi a második, Glevitzky (MSI) a, nyolcadik helyen végzett. Párbajtőrben: I. Ard.ey (DV­TK), 2. Sánd.or (DVTK), 5. Bozóki (OKSE). A döntőbe jutott verseny­zők jogosultak az országos vi­déki bajnokságon való rész­vételre. Kosárlabda DVTK—-Testnevelési Főiskola 80:74 (46:S5) NB I. férfi. Megszületett a di­ósgyőri csapat első győzelme. A fiúk határtalan lelkesedéssel ját­szottak az élvezetes, nagyiramú mérkőzésen. A látottak alapján elmondhatjuk: Ilyen játékkal le­het csak biztosítani a bentmara- dast. Kd.: Králik (29), Király (20), Ivetek (17), Hérosz (6). Sztanev (5), Harczos (3). Jól játszott az egész csapat. DVTK—Testnevelési Főiskola 55:42 (19:20) kor megjött a. segítség, elké­szült a mikrofon, és később már ezzel sem volt hiba. A 125-ösöknél Mágori (Sze­gedi MHS) győzött. 17 pont­tal 2. Szilágyi (Gyulai MHS) 16 pont, 3. Tamási (Debrece­ni MHS) 9 pont, A miskolci Molnár 5. lett. Csató gépe el­romlott, őt csak a verseny előtti felvonuláson láttuk. Az indulók Danu via gépekkel versenyeztek. 500-as kategóriában. 1, Pe­rényi P. (Debreceni MEDOSZ) ESŐ géppel, 15 pont, 2. Ra­dácsi (Debreceni MEDOSZ) ESŐ, 14 pont. 3. Dajka (Mis­kolci MHS) ESŐ, 13 pont, 4. Pásztor (Debreceni MEDOSZ) ESŐ, 12 pont, 5. Nagyváradi (Miskolci MHS) ESŐ, 11 pont.... 7. Bernáth (Miskolci MHS) ESŐ, 8 pont ___ 11. R imán (Miskolci MHS) ESŐ, 6 pont. A bajnokság második for­dulóját, május 1-én Debre­cenben bonyolítják le, majd május 9-én a világbajnoki selejtező futamokat rendezik meg Miskolcon. Leskó PáJ HBIB Diósgyőr—Ganz-MÁVAG 2s0 (Gs®) Élénk hazai támadások — erős, nehezen áttörhető vé­delmi fal. Ez jellemezte szin­te az egész első félidőt. A ven­dégeknek csak egy játékosuk tartózkodott elöl, ha néha-néha támadtak, kiegészültek há­romra. De a többiek nem ki­bad.rúgásból vágta a labdát élesen, lap’osan a bal sarokba. A feszültség feloldódott. Most már egyre-másra zúdul­tak a lövések a vendégek kapujára. Közrejátszott per­sze ebben az is, hogy az el­lenfél védelme fellazult és te­mondhatnánk? Hogyan is szokták ilyenkor? „Végre, ki­jött a lépés”. „Javuló formá­ban . . „Lendületes, erőtel­jes játékkal....” ,.Az igyeke­zet, a.z akarás volt a. döntő”. Bármelyiket mondanánk, mindenképpen igazunk lenne. ■wir ■ . :•*?: s, :s ­'tvVth s;* . ISII Sij&sSj ‘••N.'' s'­' s-V , !' . ;vó.;;; ;»;ó':#SS;:;!isí'*■;<:v óv:­a® 3» Ä il * V i |M|g| Ülfel ÜHÉ V -JV. . rtftll 1« IMS Deák nagyszerű fejese mellé ment, pedig a védelem már tehetetlen volt. Foto: Agotha. Tibor Aszíalíteuisz Miskolci EMTE — Ganz-MAVAG 13:7. NB n. férfi. Gy.: Engi — Tálas-páxos (2), Bartha — Dubéczl-páros (1). Engi (4), Tálas (3), Dubéczi (2), Bartba (1). NB I. női. Szoros küzdelem után győzött a DVTK. Az első félidőben mind a két csapat so­kat kapkodott, szünet után a ha­zaiak lehiggadtak, folyamatossá és eredményesebbé vált a játék. Kd.: Horváth E. (16), Bartha (16), Kamarásné (8), Buszkai (8), Lu­gosi (4) Szeg hal miné (3). Jók: Horváth E„ Bartha. — Demeter —« Röplabda Farkaslyuk i Bányász- Egyetértés 3:1 (12, —11, 3, 7) NB I. férfi. Az Özdon le­játszott találkozó meghozta a íarkaslyukiak első idei győ­zelmét. Eddig a tavalyi leg­jobb vidéki csapat .gyengébb teljesítményt nyújtott Ezúttal is „kihagytak” egy, szettben. Jók: Steiner, Malta. — lvánszki — Testnevelési Főiskola— MVSC 3:1 (7, —13, 6, 6) NB I. női. Az első szettben a vendégcsapat, a második­ban a hazaiak játszottak jól. A harmadik és negyedik játszma a TF fölényét, és vé­gül biztos győzelmét hozta: Jó: Egerszegi. F. Gy. Bp. Építők—DVTK 3:0 (8, 1, 5) NB I. női. A diósgyőriek kissé fáradtan játszottak, és ezt a fővárosi együttes jól ki­használta DL. az NB i b allasa L Diósgyőr 7 4 2 1 6:2 V) 2. Egyetértés 7 3 4 —. 8:3 10 S. Oroszlány 7 4 2 1 12:7 10 4. MÄV dac 7 2 5 — 7:4 9 L. D.-Újváros 7 3 2 2 7:5 8 6. Debrecen 7 2 4 1 4:3 8 7. Szombathely 7 4 — 3 1!:9 8 8. SzáUitők 7 2 3 2 11:9 8 9. Miskolc 7 3 3 3 7:9 7 18. Sz.-fehérvár 7 2 2 3 13:9 6 U. BVSC 7 1 4 2 6:6 8 12, Ganz-MAVAG 7 2 2 3 5:8 6 IS. Budafok 7 1 3 3 6:3 5 14. J.-berény 7 2 1 4 S: J 4 5 15. Nyiregyh. 7 1 2 4 3:16 4 16. Uf. kér. X OK 3 1 2H0 3 Közgazdasági Egyetem— MVSC 76:60 (37:35) NB rr. férfi. A második félidő közepéig egyfomán állt a két csa­pat, ekkor az MVSC valósággal összeomlott. A fővárosi csapat megérdemelten győzött. Kd.: Bar- dócz (18), Kersch (14), Román (6), Haller, Frtcdel (5—5), Gaál, Tóth A., Tisza (4—4). Jók: Beliéi. Ti­sza. L D. BVSC—-ózdi Kohász 55:37 (25:16) NB n. női. A második félidő közepétől erősen elhúzott a fővá­rosi csapat, és biztosan győzött. Kd.: Czokoly (11), Debreceni (10), Halász (10), Boros. Kovácsné, Si­mon (2—2). Jók: Czokoly, Boros, Kovácsné. ivánszld Diósgyőri VTK — OSC 11:9. NB II. férfi. Gy.: Marosi — Oprávcl- páros és a dr. Megadja — Palo­tás-páros (2—2) Marosi, Oprável, dr. Megadja (2—2), Palotás (1). Ózdi Kohász — DVSC 12:8. NB II. férfi. Gy.: Kántor — Rcszler- páros (2), Tóth (4), Kántor, Resz- ler, Gátsik (2—2). MEDICOR <— Ózdi Spartacus 16:4. NB H. férfi. Gy.: Ferenczí (2), Mustos, Szebenszki (1—1). A Dunakeszi — M. 3. sz. AKOV- Elöre női NB U-es mérkőzés el­maradt. LD. Kerékpár* A Borsod megyei Kerékpáros Szövetség rendezésében bonyolí­tották le az 50, a 30 és a 10 kni­es egyenkénti inditásos futamot. 50 versenyző küzdött a bajnoki el­mekért. A viadal győztesei: Ven- czel (MVSC), Géra (DVTK), Eszlári (MVSC), Szojka (ózdi Kohász), Né­gy esi (DVTK), Mamusich (MÍJMTE), Hager (DVTK). A verseny közben nagy zivatar és jégeső hullott és ez erősen be­folyásolta az időeredményeket. r HL Északkeleti csoport Az NB III. Északkeleti cso­portjában akadt néhány meg­lepő eredmény. Ezeket a bor­sodi csapatok szolgáltatták. Ezek élén is a. Rudabánya otthoni veresége áll a bajnok­ságban eddig mérsékelten szereplő, és első győzelmét arató Egercsehitől. Kazincbarcika újra veresé­get- szenvedett — otthon. A Somsáig erejéből csak. egy félidőre tellett, addig döntetlenre állt a mérkőzés. A második félidőben azon­ban súlyos, 5 gólos vereség­gel voltak kénytelenek el­hagyni a játékteret Debre­cenben a D. G'ÖCS ellen. Eredmények: DEAC — D Kinizsi 1:0, D. Dózsa — Szol­nok 4:3, Kazincbarcika — M. Honvéd 0:1, Rudabánya. — Egercsehi 0:1, D. GÖCS — Somsály 5:0, Nagykálló — Kisvárda. 0:1, Edelény — Má­tészalka 2:1. MÉMfE-Kvíregvhází MSE 2:2 |2:1) Miskolc, 1000 néző. Vezette: Sándor J. MÉMTE: Simon — Mik Fejér, Oláh — Réti, Skarufa — Cservenka, Szatmári, Ju­hász, Nagy, Szilágyi. Edző: Varga Pál. Alacsony színvonalú, csap­kodó játékot hozott a két Munkás csapat találkozója. A miskolciak, mélyen formájuk alatt, igen sok hibával ját­szottak. Különösen a védelmük volt „átjáróház”. Hiába harcol­tak ki olykor mezőnyfölényt, ilyen tervszerűtlen játékkal csak az egyik pontot sikerült, itthon tartaniuk a mérsékelt játékerőt képviselő nyíregy­háziak ellem Gl~: Szatmári, Nagy. Az egész csapat gyengén játszott, egyedül Szatmárit lehet fenn­tartás nélkül megdicsérni. Gar. sérték ezeket a felnyomulá­sokat, mindenki maradt há­tul. S valóban reálisan gon­dolkodtak, hiszen ezek a rit­ka, vérszegény támadások vajmi kevés vizet zavartak, és ismét és ismét előre lem dűlt a DVTK csatársora. A támadások szépek, tetszetősök is voltak, csupán a befejezés­sel volt még baj. A védők kullancsként ragadtak min­den csatárra, ami nagyban megnehezítette a kapura lö­vést. Ezek aztán célt tévesz­tettek, vagy erőtlenek voltak. A második félidő nagyszerű akcióval kezdődött, amely méltó, megérdemelt módon fejeződött be. Deák ügyesen, szépen futott el a jobb olda­lon, mintaszerűen beadott, és Kiss okosan a kapu jobb ol­dalába fejelte a labdát. Tíz percen belül ismét Kiss volt eredményes: ézüttal szá­gyük hozzá: kissé meg is za­varodott. Kovács fejelt ka­pufára, majd Kiss lőtt kapu­ra, aztán szabadrúgásból is­mét Kiss eresztett meg egy hatalmas bombát: a. kapus csak üggyel-bajjal mentette szögletre. A mérkőzés hátra­lévő részében jónéhány veszé­lyes helyzetet kellett még tisztáznia a vendégek védel­mének. összefoglalásként _ mit Azon bon tnosf, kivételesen, a tabellát citáljuk ide értékelő­nek. Az NB I. B tabelláját, amelyet oly szívesen nézeget­nek most a DVTK hívei. Nos. valahogy meg kellene szerez­ni a szurkolóknak azt az örö­met, hogy mindenkor ilyen szívesen nézegessék, DVTK: Tamás — Werner, Szige­ti, Pécsik — Csányi, Szucsányi — Kovács, Vári. Kiss. Deák, SUcora Edző: Nagy György. Becze Károly Miskolci YSC—Székesfehérvári Vasas 2:1 (Oil) Székesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Soós I. MVSC: Tóth — Krompasz- ki, Buna, Vertig — Temesvá­ri, Zoller — Marosi, Cserjés, Kovács, Fekete, Hernádi. Ed­ző: Szűcs Gyula. A rádió nem mondta be Fővárosi versenyzők nélkül Országos 1- osztályú birkózó versenyt rendezett a DVTK. A vidéki versenyzők szép számma! vettek részt a küzdelemben, azon­ban egyetlen fővárosi szakosztály sem indult. A verseny színvonala jó volt. Eredmények: Lepkesúly: 1. Fodor (SZVSE). 2. Rcusz (Miskolci Dózsa), 3. Berki (Ózdi Kohász). Légsúly: 1. Gonda (DVTK), 2. Gulyás (Gyöngyösi Spartacus), 3. Aradi (Miskolci Honvéd). Pehelysúly: 1. Rátz (DV­TK), 2. Bárkányi (SZVSE), 3. Pa­lueb (DVTK). Könnyűsúly: 1. Ke­rékgyártó (DVTK), 2. Bukoven- szky (Miskolci Honvéd), 3. Bíró (DVTK). Váltósúly: 1. Berdó (DV­TK), 2. Villám (SZVSE), 3. Hu­bai (Miskolci Dózsa). KÖzépsúly? 1. Csonka (SZVSE), 2. Hajdú (DV­TK). Félnehézsúly: 1. Budai (DV­TK), 2. Tiatki (SZVSE). Nehéz­súly: 1. Gibárszky (Miskolci Dó­zsa), 2. Horváth (Miskolci Dózsa), 3. Forgó (DVTK). DL. ne m Északkeleti csoport Állasa Megyei I* osztály A megyei labdarúgó baj­nokság 7. fordulója általában a várakozásnak megfelelő eredményeket, hozta. Felsön.várádon a listavezető Putnok elszenvedte első vere­ségét, de a táblázat 2, helyén lévő Sátoraljaújhely erejéből is csalt egy döntetlenre futot­ta Ormosbánya ellen. Egy gólos győzelemmel vég­ződött a Tállya — Sárospatak és az Izsófalva — M. Üveg­gyár találkozó, A forduló eredményei’ Sá­toraljaújhely — Ormosbánya 0:0, Tállya, — Sárospatak 1:0, MEGVEl I. O. BAJNOKSÁG allasa 1. DEAC 7 5 1 1 10:3 11 1. Putnok 7 4, 2 1 14:9 10 2. D.-Göcs 7 5 1 1 1.8:6 11 2. S.-új hely 7 3 3 1 9:6 9 3. M. Honvéd 7 4 2 1 11:2 10 3. Felsözsolca 7 2 4 1 12:8 8 4« D. Kinizsi 7 4 1 2 12:6 9 4. Szuhavölgy 7 3 2 2 13:14 8 5. Kisvárda 4 1 9 7:8 9 5­Izsófalva 7 2 4. 1 3:5 8 6. Ká-barcika 7 3 9 9 6:5 8 6. M. Egyetem f 1 1 2 9:4 7 7. Edelény 7 3 2 2 8:7 8 7. T.-srederk.\6x 5 3 1 8:5 7 8. Egercsehi 7 1 5 1 6:7 7 8—9. Farkaslyuk í j 3 2 7:6 7 Somsály 7 3 1 3 10:14 7 8—P. Ormosb. 6 2 3 1 7:6 7 10. Rudabánya 7 3 — 4 13:8 6 10. Helőcsaba ? 2 3 2 8:9 7 11. MÉMTE 7 2 o 3 11:12 6 11. Tállya 6 2 1 3 7:7 5 12. Nagykálló 7 <i 1 4 6:11 5 12. Albert telep 7 1 3 3 9:10 ti 13. Ny. MSE 7 ? 1 4 5:11 5 13. Szerencs 5 1 3 2 5:7 5 14. Mátészalka 7 1 2 4 5:14 4 14. M. üveggy. 7 1 3 3 4:9 5 15. D. Dózsa 7 1 1 5 12:18 3 15. S.-patak " 7 í 3 3 3:10 5 1b- Szolnok 3 ttf. 5 4 5.13 S 16- Blezököv, 6. l 1 i till 3 Izsófalva — M. Üveggyár 1:0. Mezőkövesd — Tiszaszeder- kény 1:2, Szuhavölgy — Put­nok 4:2. Farkaslyuk — Hejő- csaba 3:0, Szerencs — Albert- telep 1:1. Felsözsolca— M, Egyelem 2:1 (1:81 Felsözsolca. 700 néző. Vezet­te: Szvitil. Felsözsolca: Jenei — Nagy. Kardinál. Szolga — Bozó, Márton — Hegedűs. Suhajda. Ivóta, M. Tóth, Sarkadi. Edző: Palicskó Gyula. M. Egyetem: Vass II. — Réthelyi. Várhegyi. Saufert — Herr, Papp — Cziaelédi. Kállai. Kúti. Vasvári. Bimbó. Edző: Kovács József, Igen jó iramú, helyenként színvonalas mérkőzés. Az utolsó 20 perctől eltekintve a helyi csapat támadott többet. Gin Kóta, M. Tóth, illetve Kállai. Jók: Jenei. Kardinál, Szol­ga. Kóta. Sarkadi. illetve Vár­hegyi, Saufert, Herr és Kúti. Garadnay vasárnap, a mérkőzések vé­gén az eredményt. Nosza, megindult a „hajsza”, vajon hogyan végzett az MVSC egy rendkívül nehéznek ígérkező mérkőzésen.. A MÁV Igazga­tóság előtt csaknem ötven szurkoló várta az eredményt. A telefonnál álló Felföldi Jó­zsef valósággal „beleizzadt’ azokba a percekbe, míg vég­re bemondják: 2:l-re nyert Miskolc. — Biztos, nem tet­szik tévedni? — így Felföldi. — Nem., ott voltam a mér­kőzésen, Cserjés rúgta a két gólt. Jól játszottak a miskol­ciak, nagyobb arányú győ­zelmük sem lett volna megle­petés. Ennyit tudtunk meg vasár­nap este. A részletek? Váratlan hazai gól. majd az egyik játékos megsérül, és et­től kezdve „játszik" az MV­SC. Jól? Nagyon jól! Nemcsak Cserjés két gólja volt, amit a „kalitkából" szedett lei a ha­zai kapus, hanem számos gól­nak látszó lövést tett ártal­matlanná. Krompaszkinak például három óriási lövése is gólt érdemelt volna. A kö­zönség a mérkőzés végén megtapsolta a miskolciakat. Kell ennél jobb kritika? Ki hogyan játszott? Tóth játéka nyugodtságot, bizton­ságot adott az egész csapat­nak, A védelemben Krom- oaszki és Vertig emelkedett ki, de Buti a is megtette köte­lességéi. A két fedezel ponto­san betartotta a taktikai utat sitásokat. elöl Cserjés, Kovád és Marosi nyújtott kiemelkí. dót így történt, nagyon, jól jött ez. a. két pont.. Csak néhány futam tetszett a motoros salakbainoksanon