Észak-Magyarország, 1965. március (21. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-30 / 75. szám

Kedd, 1QCÍ. március 30, 5 ÉSZAKI\IAGl'AROt?«~4G mmamßmmmmmmmmmmmmmM Értékes pontszerzés Tatabányán p Ósdi Koháss—Tatabányai Bányász Is 1 (1:0) Tatabánya, 10 ezer néző. Vezette: Soós B. Ózd: Balogh — Kovács, Frenkó, Temesvári — Murá­nyi, Váraljai — Borbás II., Halápi, Zalai, Szendrei, Fü- kó. Edző: Kárpáti Béla. Ózdon meglehetősen ború­látóan tekintettek a tatabá­nyai. mérkőzés elé, hiszen két vesztett mérkőzés után léptek pályára a Kohász játékosai. Biztos vereségre számítottak a szurkolók, végül mégis kel­lemesen csalódtak, mert a Kohász, meglepetésre, nem­csak az egyik pontot hozta el. hanem közel állt a még na­gyobb meglepetéshez. Majd­nem hazahozta mind a két pontot Ezen a mérkőzésen a Ko­hász bebizonyította, hogy folytatni tudja az előző két mérkőzés egyes időszakaiban mutatott jó játékot. Értékes a döntetlen annál inkább, mivel a legutóbbi ta­tabányai NB I-es mérkőzé­sen 5:l-es súlyos vereséget szenvedtek az ózdiak. Érthető tehát az ózdi szurkolók örö­me. A mérkőzésen a hazaiak nagy önbizalommal kezdtek, a Kohász szervezetten véde­kezett, és váratlan, gyors. széleken futtatott támadásai­val igyekezett megzavarni a hazai védelmet. Egy ilyen vá­ratlan gyors támadás befejezése volt Szendrei gólja, ame­lyet még növelhettek vol­na az ózdiak, de Borbás 11. teljesen tiszta helyzet­ből Géléibe lőtt, így ma­radt a félidőben az 1:0- ás ózdi vezetés. A második félidő sem ho­zott a játék képében lénye­ges változást. A tatabányaiak ugyan elkeseredetten támad­tak, az Ózd „okos” játékfel- fogással idegessé tette a ha­zaiakat. és csak nehezen si­került Szekeresnek egyenlí­tenie. (1:1). Ezután változatlanul heves volt a küzdelem, nagy harc jellemezte a játékot. Hiába támadott a Tatabánya, az óz­di védők állták a nagy roha­mokat, és a vendégeknek si­került egy pontot elcsípniük. Az eredmény és a játék képe arra enged következtet­ni, hogy az újonc NB I-es csapat lassan összekovácso- lódik. Több higgadtságra, a hely­zetek jobb kihasználására lesz szükség a továbbiak során, akkor a csapat sok örömet szerezhet szurkolóinak. Jók: Balogh, Murányi, Vár­aljai, Zalai, Borbás II. és Szendrei. Soós B. jól vezette a mér­kőzést. Ivánszki Árpád AZ NB I. ALLASA , U. Dózsa Honvéd Győr FTC Tatabánya MTK Vasas Pécs Szeged SBTC Csenel Ózd' Dorog Ivoniló Sok helyzet — és egy gól Diósgyőri Vili—Nyíregyháza 1:0 (0:0) NB n, Miskolci Bányász-Szolnoki HITE 1:0 (0:0) Szolnok, 2000 néző; Vezette: Garamszegi. M. Bányász: Boros — Vin- cze, Varga, Váradi — Deák, Tóth — Fischer, Szabó, Do­monkos, Paulás, Makiári. Ed­ző: Pribelszky Gyula. Az első félidő biztonsági játékot hozott Inkább a két 10-os között pattogott a lab­da. Makiári előtt nagy gól­szerzési lehetőség nyílt, de a fiatal oualár hibázott. A második félidő első fél­órájában is változatos, ki­egyenlített volt a játék képe. A hazai csapat sokszor túl­zottan kemény játékkal, dur­va belemenésekkel igyekezett ellensúlyozni a sikertelensé­get. Domonkos szólózott végig a pályán, kicselezte a védő­ket, s önzetlenül a vele együtt futó Makiárihoz ját­szott, aki a hálóba gurította a mérkőzést eldöntő gólt. Még Domonkos előtt adódott a gól után jó helyzet, de a hazai védők hárítottak. A perecesi együttes teljes mértékben rászolgált a győ­zelemre, bár az utolsó per­cekben csak kilencen ját­szottak, hiszen Tóthot egy összecsapás miatt kiállították, Paulást pedig úgy megrúg­ták, hogy nem tudta folytat­ni a játékot. A csapat minden tagja megtette kötelességét, mégis külön ki keli emelni Varga, Váradi, Paulás és Domonkos játékát. — 3- s- — Diósgyőr, 10 000 néző. Játék­vezető: Bircsák. DVTK: Tamás — Gál, Szi­geti, Kiss — Szucsányi, Nyí­ri — Osváth, Kisuczki, Vári, Deák, Sikora. Edző: Nagy György. Igaz, hogy csak egyetlen góllal győzött a DVTK az el­meg a DVTK csatárainak ügyetlenkedése. De ez már mit sem változtat az eredmé­nyen. A nyíregyháziak tömör vé­dekező taktikája 85 percen át bevált. A 16-os környékén ugyanis nagyrészt hárították a DVTK támadásait, amelyek rekedte be magát, de onnan a jobb kapufa mellé gurított. S ez a három „ziccer” majd­nem megbosszúlta magát, hi­szen a második félidőben már rendkívül idegesen játszott a Diósgyőr, s ez is hozzájárult, hogy Osváth, majd Deák ha­gyott ki jó helyzetet, végül Martfű—Borsodi Bányász 4:0 (1:0) Martfű. 500 néző. Vezette: Vörös. Borsodi B.: Tormási — Négyesi, Csetfalvi, G. Szabó — Jaskó, Tátrai — Takács, Zsinka, Pál, Szőcs, Máj zik. Edző: Kerekes Imre. A mérkőzés előtti bemele­gítéskor Tormási olyan bal- szerencsésen esett, hogy két ujja eltört, és az egész mér­kőzésen ilyen súlyos sérülés­sel játszott. A kellemetlen előzmény el­lenére is teljesen érthetetlen a súlyos vereség. Az első fél­Kevés géi esett a megyei 1. esztátyban A megyei labdarugó bajnokság 3. fordulóját játszották az elmúlt va­sárnap a csapatok. A fordulóban mindössze 14 gól esétl., ami mér­kőzésenként. mindössze 1,75-os at* lagnak felel meg. Ks bizony na­gyon kevés, fi azt bizonyítja, hogy a csapatot; Itt is taktikai mérkő­zéseket vívnak, s elsődleges cél­juk a „gólt nem kapni." A fordulóban különösebb megle­petés nem született, hacsak nem számit annak « Tisztiszederkény otthoni pontvesztése az újonc M. Üveggyár ellen, s az eddig gyen­gélkedő Szuhavölgy ..feltámadása”, s biztos győzelme az élcsoportba tartozó Ormosbánya ellen. Az előb­bi mérkőzés krónikájához tarto­zik, hogy h Ttszaszederkény telje­sein átszervezett fiatal csapattal indult, az idei bajnokságban, s igy érthető a halványabb teljesítmény. A Szuhavölgy — Ormosbánya mér­kőzésen egy súlyos sérülés íláb- törés) is történt. Nagy harc után gól nélküli dön­tetlen eredmény született, az Al- berttelop — Mezőkövesd és az Izsófalva — Hejőcsaba találkozó­kon. A Sátoraljaújhely — Farkas­lyuk és a Putnok — Sárospatak mérkőzéseken az otthon játszó csapatok arattak megérdemelt si­kert és tartották otthon mindkét bajnoki pontot.. Felsőzsolcán Szerencs csak egy félidőn át tudta megakadályozni a helyi csapat eredményességét, s a II. félidő elején bekapott 2 goi után szinte feladtak a küzdelmet. A helyi csapat ekkor döntő fö­lénybe kerülve vívta ki nagy gól- arányú győzelmét. A forduló eredményei: Sátoralja­újhely — Farkaslyuk 2:0. Izsófal- va — Hejőcsaba 0:0. Alberttelep — Mezőkövesd 0:0, Szuhavölgy — Ormosbanya 3:1, Putnok — Sáros­patak 3:0>^Tls/.asy.ederkóívy—g. M. üveggyár -áTO^ Telsozsoica — Sze­rencs 4:0. M. Egyetem—'Tállya S:ö (1:0) Tállya, 800 néző, v.: Kundrák. M. Egyetem: Borok — Újvári, Várhegyi, Ssufert — Herr, Bujal­ka _ Czigelédi, Kuli, Szüg yi, vas­vári, Bogdán. Edző: Kovács Jó­zsef. Tállya: Dévai — Szívós, Tol- véth I, Dupovies — Pekó, Miha- leer. — Tóth, Bodnár, Pál. Kiss, Tolvéth II. Sáros, igen rossz talajú pályán mutatkoztak be odahaza az újonc t*Uy»Uk a megyei X. osztályban. lev 16 játék nem nlakulhatott ki. Végig igen sportszerű hangulat uralkodott mind a játéktéren, mind a szépszámú közönség körében. A tállyaiak bebizonyították, hogy neríi véletlenül nyerték meg cso­portjukban tavaly a sportszerűség! versenyt. A nagyobb technika ér­vényesült a lelkesedés ellen, s így az egyetemisták megnyerték a mérkőzést. Gól: Bogdán és Vasvári, .lók: Várhegyi, Sauf ért, Herr. Búj a lka, Vasvári, ill. Szívós, Tolvéth 1, Milialecz, Kiss. garadnay A MEGTEI T. O. BAJNOKSÁG ALLASA 1. Putnok 3 2 t — 6:3 5 M. Egyetem •» g — — 6:0 4 3. Felsőzsolca 3 1 2 — 6:2 4 4. Hejőcsaba 3 1 2 — 5:2 4 S, Alberttelep 3 1 1 1 6:2 3 6—7. Farkaslyuk 3 1 1 1 2:2 3 6—7. M. Üveggyár 3 3 — 1:1 3 8. fi.-újhely 3 1 1 1 4:5 3 9. Sárospatak 3 1 1 1 2:3 3 10, Szuhavölgy 3 1 1 1 4:7 3 11. Szerencs 2 1 — 1 4:5 2 12. Izsófalva 3 — 2 1 0:4 2 13. Ormosbánya r2 1 1 3:5 1 14. T.-szederkény (2 X 1 1 1:2 1 15. Mezőkövesd N5 •— 1 l 1:4 1 16. Tállya ? — — 2 0:4 — időben kigyenlitett. volt a iá­tól., a bányász együttes * Isr rúghatott volna gólt. A II. félidőben a hazai csapat len­dületes támadásokat vezetett, a sajószentpéteriek enervál- tan, lelkesedés nélkül küzdöt­tek, és a martfűi csapat szin­te tetszés szerint érte el a gólokat. A Borsodi Bányászból Cset­falvi és a második gólig Né­gyesi játszott elfogadhatóan. NB n. KELETI CSOPORT ALLASA wií:Xvll Deákot „összecsomagolják” a nyíregyházi védők. 11-esí Szucsányi bosszúsan nézi az esetet... Foto: Agotha Tibor t. Szóin. MÁV 4 4 — 8:1 8 2. Eger 4 3 1 — 10:1 7 3—4. Bp. Előre 4 1 1 8:2 5 3—4. D. Honvéd 3 «* 1 —• 4:1 5 K. Martfű 4 2 1 1 8:7 5 6. Bányász 4 2 1 1 2:2 5 7. Bp. Spart. 4 2 — 2 8:7 4 5—3. Szóin. RITE 4 1 2 1 4:4 4 8—3. Gyula * 1 2 1 3:3 4 10. Kecskemét 4 2 — 2 5:6 4 11. Nagybátony 4 2 — 2 1:5 4 12, Kiste.rcnye 4 1 2 1 3:4 4 13. V. izzó 4 1 1 2 4:4 3 14. Pénzügyőr 4 1 1 2 2:4 3 15. Békéscsaba 4 — 3 2 3:6 2 Ifi. KIST EXT 4. 1 — 3 5:12 2 17. SZVSE 3 — 1 2 l:5 1 18. Borsodi. B, 4 — 4 2:10 — műit vasárnap, esetenként a játék színvonala sem volt valami kiemelkedő, mégis azt kell mondani, hogy a mérkő­zés csak azokban keltett csa­lódást, akik úgy ültek le a többnyire középen gördültek. A két szélső ugyanis keveset volt játékban, de ha hozzájuk került a labda, akkor is so­kat hibáztak, beadásaik lapo­sak és pontatlanok voltak. nézőtéren: ezúttal nagy gól-1 Mindenesetre, ha az első arányú győzelemnek lesznek szemtanúi. Nem így történt, mert a hét végén hallottaknak megfele­lően Nyíregyházán megtör­tént a „tabula ráza”. és a va­sárnap pályára lépő együttes helyesbíteni, bizonyítani akart. S valljuk be, ez a bi- zonygatás majdnem sikerült, igaz, hogy időnként közreját­szott ebben a szerencse is, negyedórában adódó három nagy gólhelyzetet kihasználja a DVTK, feladta volna a vé­dekezést a Nyíregyháza, más­képpen alakul a játék és az eredmény is. De a 3. percben Sikora lőtt fölé, a 10. perc­ben pedig Nyíri lövése után a felső kapufáról a gólvonal elé pattant a labda, a 13. perc­ben pedig Vári vagy öt em­bert kicselezve az ötösig ve­pedig a 72. percben Kiss a büntetőt is élhibázta. így az­után meg kellett elégedni az­zal az egy góllal, amelyet a 85. percbeTrr—Sikora beadása után, egy remek fejessel-szex.- zett Kisuczki^. — A közephs" színvonalú mér­kőzésen Tamás néhányszor ügyesen védett, a védelem­ben Szigeti, Kiss és Nyíri di­csérhető, a csatársorban időn­ként Vári, Kisuczki és Deák vétette észre magát. A két szélső tartózkodóan, és a ka­pott taktikai utasításokat szem elől tévesztve játszott. Bircsák gyengén bíráskodott. Paulovits Ágoston Oroszlányi Bányász—Miskolci VSC 2:0 (0:0) Oroszlány, 1500 néző. Ve­zette: Schopp. MVSC: Miskolci — Krom- paszki, Homovics, Vertig — Zoller, Temesvári — Marosi, Cserjés, Fekete, Kovács, Buczkó. Edző: Szűcs Gyula. A hétközi edzésen Buna vá­ratlanul megsérült, így meg kellett, változtatni a már jól belvált összeállítást Az első félidőben az MVSC biztonsá­gi játékra törekedett. Megerő­sített védelme biztosan verte vissza az oroszlányi kezdemé­nyezéseket Az ellentámadá­sok során volt alkalom góllö­vésre, de a csatárok ügyetlen­kedtek. Szünet után a hazai csapat Bp. Előre—DVTK 50:51 (29:27) A DVTK NB I-es csapatá­nak tagjai még nem kerültek ki a hullámvölgyből, mert a dobásokkal hadilábon állták. A mezőnyben nem, volt kü­lönbség a. két csapat között, bár a hazaiak a döntő pilla­natokban többször megtor­pantak, viszont a fővárosi együttes éppen ebben múlta felül a hazaiakat. Kosárdo­Kosárlabda bók: Ruszkai (16), Kamarás­áé, Némethync (10—10), Szeg- halminé (6), Horváth E. (5), Bartha és Horváth 11. (2—2). Jók: Judtné, Kamarásné, Szeghalminé. VTSK—DVTK 91:60 (37:26) A férfi NB I-es találkozón hosszú ideig senki sem gon­dolt arra, hogy végül 21 pon­tos vereséget szenved a DV­TK. A DVTK idegesen kez­Népes mezőny öli, színvonalas küzdelem a megyei vívó bajnokságon Eddig nem látott nagy me­zőnyök vettek részt a DVTK- stadionban lebonyolított me­gyei egyéni vívó bajnokságon, öt páston rendezték meg a küzdelmeket, így is elnyúlt a verseny. A nőknél Ujszászi, Kövesdi és Kristóf emelke­dett ki a mezőnyből, a férfi elöntő részvevői csaknem egyforma erőt képviseltek. A kard egyéni döntőben csak nagy küzdelem üián győzött Gyöngyösi. Eredmények: Férfi lör (29 induló): 1. Ko­vács (M. Sportiskola) 7 gy,, 2. Szabó (MEAFC) 7 gy. (újra- víváskor Kovács 5:4-re nyeri), 3. Bozóki (Ózdi KSE) 6 gy.. 4. Sándor (DVTK) 4 gy., 5. Gyöngyösi (DVTK) 4 gy., 6. Zohiai (MEAFC) 3 gy. Női tőr (19 induló): 1. Uj- szászi K. (ózdi KSE) 8 gy., 2. Kövesdi (DVTK) 7 gy* 3, Kristóf (M. Sportiskola) 5 gy., 4. Ledniczky (OKSE) 4 gy., 5. Ujszászi E. (OKSE) 4 gy., 6. Gonosz (OKSE) 2 gy. Kard Í26 induló): .1. Gyön­gyösi (DVTK) 7 gy., 2. Berecz (DVTK) 6 gy„ 3. Szabó (ME­AFC) 6 gy., 4, Magyar (ME­AFC) 5 gy., 5. Zolnai (ME­AFC) 3 gy., 6. Horváth (DV­TK) 3 gy. D B dett, és ez akkor„ fokozódott, amikor dr. Urbán és Szécsi játékvezetők indokolatlan sze­mélyikkel sújtották őket. ugyanakkor „elnézték” a VT­SK szabálytalanságait. Lete­ket korán kipontozták. Kd.: Králik (20), Király (16), Letek (S), Szabados. Szabó (4—4), Monori, Judt (3—3), Altnőder (2). Demeter BVSC—MVSC 72:65 (40:39) Az NB II-es férfi mérkőzé­sen a hazaiak nagyon gyen­gén játszottak, közülük csak Tóth és Bellet dicsérhető. Kd.: Kersch (16), Bardócz (12), Tóth A. (11), Román (6). Bél­iéi, Bukta (5—5), Gaál (4), Reiter, Vértesi, Guoth (2—2). Duna Cipő—Ózdi Kohász 76:44 (43:12) Az ózdi női NB Il-es csa­pat csak szünet után jött fel, a Duna Cipő megérdemelten nyert. Legjobb dobók: Halász (21). Czokoly (7). Debreczeni E, (4), Jók: Halász, Czokoly, Kováesné. ivánszki egyik játékosát kiállították. Ekkor erősen támadott az MVSC — eredménytelenül. Egy váratlan hazai támadást szögletre tisztáztak a védők, a beívelt labdát Miskolc? ki­ejtette, és máris a hálóban táncolt a labda. Az MVSC megpróbálkozott az egyenlí­téssel, de a hazai védők ön- feláldozóan hárítottak. Há­rom perccel a befejezés előtt a kifutó Miskolci fölött ível­ték kapuba a második gólt. Jók: Krompaszki, Zollcr, Kovács. az NB iá allasa 1. Diósgyőr 3 n 1 2:0 5 2. Sz.-fehérvár 3 2 1 9:1 ■5 5. Egyetértés 3 2 1 3:1 5 4. MÁV DAC 3 ! 2 ... 2r 0 4 5. Oroszlány 3 o J 4:1 4 B—7. Dunaújváros 3 2 —• 1 4:2 4 6—7. Szombathely 3 2 1 4:2 4 8. Miskolc 3 •» 1 4:3 4 9. Budafok 3 1 1 t 6:1 3 10. Debrecen 3 3 1:1 3 H. BVSC 3 — *i 1 1:2 2 12. Szállítók 3 2 1 .1:3 13. G.-MAVÁG 3 — 1 2 1:4 í 14, J.-berénv 3 1 ? 1:5 l 15. III. Kér. 3 — 1 2 0:5 l 16. Nyíregyháza 3 — — 3 0:12 Okol vivas Borsodi Bányász—Ózdi Kohász JS:7 Berente, 600 néző. Vezette: Berkes, Molnár. Nagyszerű küzdelmet, ke­mény összecsapásokat hozott a két borsodi NB Il-es együt­tes találkozója. A Borsodi Bányász győzelmeit Orbán, Sándor, Sztoliár, Majkó. Csi­kó és Erdélyi szerezte. Aá ózdiak közül Tulai. Énekes éá Kovács győzött, míg Mészá­ros (Borsodi Bányász) — Far­kas (ózdi Kohász) találkozó döntetlen eredményt boncét.