Észak-Magyarország, 1965. március (21. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-23 / 69. szám

ESZAKMAGYARQRSZAG aggBEBBBMBEaaa«: giii KeflS, W3 március 23, ggBggaWBBageaeaBEgaagiagi » A helyzetek kihasználása döntött Férénévéros— Ózd, 3s 1 (OsO) Ö~6, 18 ezer néző. játékvezető: Petri. Ferencváros: Géczi — No- vák, Mátrai, Dalnoki — Pere- csi. Orosz — Juhász, Varga, Albert, Vilezsál, Fenyvesi dr. Edző: Mészáros József. Ózd: Balogh — Kovács, Frenkó, Temesvári — Murá­nyi, Váraljai — Borbás II., Halápi, Zalai, Szendrei, Fükő. Edző; Kárpáti Béla. Nemcsak Ózdon, hanem me- gyeszerte .nagy érdeklődés előzte meg az újonc NB I-es csapat első hasai mérkőzését. Autóbuszok és személykocsik százai lepték el a stadion hor­nyait a bajnokcsapattal szemben. A hazaiak védekező taktiká­val játszottak, időnként azon­ban rajtaütésszerű, gyors tá­madásaikkal gondot okoztak a Ferencváros védelmének. Az első félidő említésre méltó eseményei közé tartozik még Zalai, illetve Vilezsál lövése, és Borbás II. hibázása biztos gólhelyzetben. A második félidő Perecsi szabálytalankodásával kezdő­dött. A mérkőzésnek ebben az időszakában valamivel többet támadott a Ferencváros, a ve­zető gólt mégis az ózdiak sze­Juhászhoz került a labda, s a fölöslegesen kint tartózkodó Balogh mellett a hálóba vágta: 2:1. A 80. percben ismét egyenlít­hetett volna az Ózd, de Szend­rei biztos helyzetben hibázott. Nem sokkal a befejezés elótt Varga-Fenyvesi adogatás végén a halszél só ismét a hálóba lőtt: 3:1. Jóiramú, közepes színvonalú mérkőzésen a helyzeteket job­ban felismerő és szinte száz százalékosan kihasználó Fe­rencváros győzött. Az ózdiak a mérkőzés nagy részében Az KB I. állás* 1. Honvéd 2 2 ____ 6 :0 4 2. Győr 2 2 — 3:0 4 3. U. Dózsa 2 2 — — 6:1 4 4—6. FTC 2 1 1 — 4:2 3 4—6. Vasas »> 1 1 — 4:2 3 4—6. Tatabánya o 1 1 — 2:1 3 7. MTK 2 1 — 1 5:3 2 8. Pécs •» 1 — 1 3:2 o 8. Szeged 2 1 — 1 1:1 2 10. SBTC 2 — 1 1 2:3 1 11. Komló *» — — 2 1:6 — 12. özd o — — 2 1:7 — !—14. Dorog* 2 — — 2 0:5 — J—14. Csepel 2 — 2 0:3 — Atlétika Itt a tavasz, s ezt legjobban azok bizonygatták, akik az egyetemi sportpályára és an­nak környékére igyekeztek. A sportok „királynője” is szót kért vasárnap. Megrendezték az év első atlétikai szabadtéri viadalát. A MEAFC rendezésé­ben száznál több fiatal vett r:r m. iiáa#orai ggyősceleisi — liárom Az NB III. Északkeleti cso­portjában a fordulót játszot­ták le az elmúlt vasárnap. A borsodi csapatok szereplését váltakozó siker kísérte. Három győzelem, három vereség a „mérleg”. Igaz, hogy egyik ve­reség egy másik borsodi csa­pattól való. A M. Honvédet a MÉMTE győzte le, az t. félidő­ben mutatott játéka alapján Aszta!íten?sz Vasúttervezők — Miskolci ÉMTE 11:9. NB 1„ női. Gy.: Horváthné, Weiszné (3—3), Lu - kács (2), ftamocsa (1). VM KÖZÉRT—MÉMTE 19:1, NB I., női. Az egyetlen miskolci győzelmet Lukács szerezte. 1VB H. férfi mérkőzések: MÉMTE—Medicor 13:7. Gy.: az Egervári—Tálas páros, Tá­las (4), Egervári (3), Bart ha (3), Dubéezv (2). DVTK—Ósdi Kohász 13:6. Gy.: a Marosi—Oprá\«ei páros (2), Marosi (4), Öpra.\ifel (2), dr. Megadja (2), Palotás (2), illetve a Kántor—Baracsi páros (1), Tóth—Gácsik páros (1), Kán­tor (2), Baracsi (2), Tóth (1), Reszler (1). vereseg megérdemelten. A M. Honvéd- nak még mindig nem sikerült megtalálnia helyes összeállítá­sát. A forduló egyik legnagyobb meglepetéséi a Kazincbarcika szolgáltatta. Nyíregyházáról si­került elhoznia mindkét pon­tot a múlt évi bajnokságban még az NB 11-ben szereplő NYMSE ellen. Ugyancsak győzelemmel fe­jezte be az e heti fordulót az Edelényi Bányász is. A DEAC csapatát győzte le. A másik két bányászcsapat, a Rudabánya és a Somsály már nem szerepelt ilyen siker­rel. Mindkettő vereséget szen­vedett. Előbbi Kisvárdán ka­pott ki, utóbbi pedig az újonc D. Kinizsinél hagyta mindkét pontot. A többi csapat közül értékes a D. Goes mátészalkai győ­zelme és az Egeresein szol­noki pontszerzése. Eredmények: Edelény— DEAC 2:1, Nyíregyháza—Ka­zincbarcika 0:2, MÉMTE—M. Honvéd 1:0, Kisvárda—Ruda­bánya 2:1, D. Kinizsi—Somsály 2:0,, Nagyltálló—D. Dózsa 3:1, Mátészalka—D. Goes 0:1, Szol­nok—Egercsehi 0:0. Caradnay részt az első versenyen. A ne­héz, mély talaj bizony alapo­san próbára tette a részvevő­ket. Eredmények: Úttörő leányok: 1. Németh Éva, 2. Szabados Nóra, 3. Dzsupin Katalin (mind Mis­kolci Sportiskola). Serdülő lá­nyok: 1. Mogyoróssy Edit (MVSC), 2. Gaskó Klára (DVTK), 3. Hévízi Márta (M. Sí). Női ifjúsági: 1. Kovács Piroska (DVTK), 2. Miskolci Etelka (MVSC), 3. Bencsik Agnes (M. Pedagógus). Nők: 1. Nagy Ilona (MVSC). Serdülő fiúk: 1. Dudra, 2. Kosztura (mindkettő Földes G.), 3. Fiikor (100. sz. ITSK). Férfi ifjúsági: 1. Miskolci (DVTK). 2. Viszkai (MVSC). 3. Juszt (DVTK), Férfiak: 1 Puskás (MVSC), 2. Hegedűs (MEAFC). 3. Halász (MEAFC). •— Nemes — Győztek NB L B-s csapataink Miskolci VSC- Jászberényi Lehel 2:0 (IsO) Jászberény, 2500 néző. Vezette: Kasza. MVSC: Miskolci — Krom- paszki, Buna, Hernádi — Te­mesvári, Zoller — Marosi, Cserjés, Fekete, Kovács, Bucz- kó. Edző: Szűcs Gyula. A hazaiak kezdtek jobban, de néhány perces fölény után feljött, az MVSC, és az első veszélyes támadást góllal fe­jezte be. Buczkó ívelt közép­re és Kovács mintegy 20 méter­ről, kapásból a jobb felső sarokba bombázott, 1:0. Továbbra is „okosan” adoga­tott. a miskolci együttés. bár a hazaiak az első félidő hátrale­vő részében többet támadtak — eredménytelenül. Szünet után elmaradt a jászberényiek rohama, egyre jobban elfáradtak, és az MV­SC igen jól játszva vezette tá­madásait. Az egyik ilyen tá­madásnál Fekete ugrott ki a védők közül, a 16-oson belül felvágták, de a játékvezető „kivitte” a labdát. Az utolsó negyedórában erősödött az MVSC nyomása, a hazaiak sokszor 7—8 emberrel is vé­dekeztek. Igen sok lövés ment a jászberényi kapura, de a kapus a legveszélyesebbeket is kivédte. A 82. percben Marosi becsapta védőjét, nagy lövését a haza! ka­pus csak kiütni tudta es a jó ütemben érkező Buczkó biztosan vágta a hálóba. 2:0. Az MVSC ezen a mérkőzé­sén is jelesre vizsgázott tak­tikai fegyelemből. Az első fél­időben jól védekezve, ritkán törtek a hazai kapu felé. de ezek az előretörések rendkívül veszélyesek voltak. Szünet után nagy lett az MVSC fö­lénye, és kis szerencsével na-, gyobb lehetett volna a győze­lem aránya. Jók: Buna. Te­mesvári, Cserjés, Kovács es Buczkó. Diósgyőri VTK—Szombathelyi Haladás ltO (Isö) Szombathely. 10 ezer néző. Vezette; Vadas György. DVTK: Tamás — Gál, Szi­geti. Kiss — Szuesányi, Nyíri — Osváth. Kisuczky, Vári, Deák, Sikora. Edző: Nagy György. Rendkívül óvatosan kez­dett az NB I. B két nagy ri­válisa. Mintegy 15 percen ke­resztül tartózkodó játékot le­hetett látni a pályán. S ekkor egyre jobban kitűnt, hogy a hazaiak Kovács hátravonásá- val megerősítették védelmü­ket, s többnyire Vári semle­gesítésére rendezkedtek be. A Diósgyőr ezt felismerte, azon­nal átvette a játék irányítá­sát, és nagy erővel támadott. A 25. percben Sikora lövését védte a hazaiak kapusa, nem 1 ;'-öbb pedig Deák löt' mellé. A 29. percben gyors diósgyőri támadás futott a Sorozatos vereségek k osápl a b d á ka 11 VTSK—DVTK 62:50 (29:17) Az NB I-es női mérkőzésen fáradtan állt ki a diósgyőri együttes, és ez meglátszott az első félidő játékán. Szünet után erősen feljött a DVTK, de nem sikerült ledolgozni a. fővárosiak nagy előnyét. Kd.: Horváth E. (13); Ruszkai (10), Némethyné (9), Kamarásné (6), Bartha, Lugosi II., Horváth II. (4—4). PVSK—DVTK 93:85 (40:35) NB I., férfi. A diósgyőriek végig nagy lelkesedéssel és jól játszottak, de képtelenek voltak meggá­tolni, hogy Uracsics, a pécsiek legjobbja távolról, közelről Okö!vSvás Ózdi Blobász—Honvéd 10:10 Szalvai SE özd, 600 néző. V.; Demeter és Zédori. Nagy érdeklődés, sok izgalmas menet jellemezte a két csapat ösz- szecsapasát. Az ózdiak közül lég­súlyban Farkas, pehelysúlyban Pataki, könnyűsúlyban Berki, kis- valtósúlyban Tulai és nehézsúly­ban Koszta diadalmaskodott. Az igen erős H. Szalvai SE elleni eredmény sikernek számit. — ivánszkl — y Kiskunhalasi iUEDOSZ—Borso Bányász 11:9 A kiskunhalasi mérkőzésen ha­talmas volt a küzdelem, és a sa- jőszentpéteri együttes csak bal­szerencsével szenvedett vereséget. A Borsodi Bányász győzelmeit Or­bán. Sándor. Mezei és Erdei sze­rezték, míg Csikó találkozója dön­tetlenül végződött. egyaránt, szórja a kosarakat. Kd.: Králik (26), Király (23), Letek (19), Szabados (7), Kalló (4), Harczós (4), Sztanev (2). ■— Demeter — Egri Főiskola—Miskolci VSC 74:68 (36:31) Eger, NB II., férfi. Az MVSC jól játszott, de így sem bírt otthonában a nagyon jó napot kifogó tavalyi harmadik helyezettel. Kd.: Bardócz (18), Tóth A. (13), Kersch (10), Bukta (9), Román (8), Gaál (6), Reiter és Béliéi (2—2). Jók: Bardócz, Bukta, Tóth A., Román, Kersch. ED. Magyar Pamut—Özdi Kohász 52:46 (30:26) özd, NB II., női. Az ózdiak edzómérkőzés nélkül álltak ki az első baj­noki találkozóra és ez nagyon meglátszott a. csapat játékán. A fővárosiak rövid idő alatt vezetést szereztek, és ezt végig tartani tudták. A legjobb do­bók: Halász (16), Debreczeni E. (14), Kovácsné (6). Jók: Ha­lász, Debreczeni E., Kovácsné és Simon. — Ivánszki — pályán. Vári—Deák volt a labda útja, a diósgyőri csatárt »Bon­ban ollóba fogták, és tisz­ta helyzetben felvágták. A játékvezető 11-est Ítélt, A büntetet Kiss értékesítef- te. 1:0 a DTVK javára. A gól után továbbra Is a DVTK irányította a játékot, néhány gólhelyzetet is össze­hozott ebben az időszakban; azonban az eredmény már nem változott. A második félidőben rend­kivül nagy erőbedobassal és lelkesedéssel kezdett a Szom­bathely. Felhagytak a véde­kező taktikával, és néha 6—7 emberrel is támadtak. A diós­győri védelem viszont, olyan remekül zárt, hogy Tamásnak három-négy esetben kellett csak közbelépnie, ekkor vi­szont nem volt könnyű dolga. Stolcz fejelt fölé jó helyzete ben, majd az előrehúzódó Ko­vács hibázott. A diósgyőriek ekkor inkább rajtaütésszerű támadásokkal próbálkoztak; de a csatársor nem bírta tar­tani a labdát. Két ellentétes félidőt lát­hatott a közönség, mert aa első 45 percben a Diósgyőr, a másodikban a Szombathely játszott jobban. A DVTK jól felismerte a taktikai helyze­tet, a játékosok pedig a mér­kőzés nagy részében betartot­ták a kapott feladatokat A DVTK-ban Szigeti Kissel együtt a csapat legjobbjának bizonyult. Tamás kevés dol­gát jól látta el, a fedezetek csak védekeztek, a támadó­sorban Osváthot és Várit ille­ti dicséret Deák javuló for­mában játszott Vadas jól bíráskodott Az STB I/B állé** i. m*sc 3 2 — «•£> 4:1 4 2. MÁV DAC 2 1 1 — 2:0 3 S—L, Diósgyőr 2 1 1 — 1:0 3 3—i. Egyetértés 2 1 1 — 1:0 3 5. Sz.-íehérvár 2 1 1 — 6:1 3 6. Budafok 2 1 1 6:1 2 7. Oroszlány 2 l — 1 2:1 3 8—11. D.-újváros 2 1 — 1 2:2 2 8—11. Debrecen 2 — 2 —‘ 1:1 2 8—11. Szonibath. 2 1 — 1 1:1 3 8—11. Szállítók 2 — 2 — 1:1 2 12. BVSC 2 — í 1 1:2 1 13—15. Jászberény 2 — 1 1 o:2 t 13—15. m. kér. 2 — 1 1 o:2 1 13—15. G.-Mávag n — 1 1 0:2 1 16. Nyiregyk. 2 “ — 2 0:11 — Meglepetések a megysei #• osztályban i A m.eííy«i I. osztály minden mér­kőzését sikerült lejátszani. A for­dulót a a- újnno—^-opptoir jrt replése jellemezte. A három újunc 1 mlsSfoIci és a mezöcsáti tárás sikerei a megyei spartakiád döntőn Vasárnap rendezték meg a téli spartakiád megyei döntő­jét. Valamennyi járás elküldte asztalitenisz és sakk együtte­sét, viszont szépséghiba is akadt: kertes volt a női ver­senyzők száma. A viadalok során néhány tehetséges fiatal hívta fel magára a figyelmet. Az asztaliteniszezőknél a mis­kolci járás, a sakkozóknál a mezöcsáti járás versenyzői győztél:. Eredmények: ASZTALITENISZBEN Férfi egyes: 1. Kósa (Mis­kolci j.), 2. L. Molnár (edelényi j.), 3. Bényei és Vankó (mező- csáti j.). Férfi páros: 1. Kósa— Molnár (miskolci j.), 2. Jávor­kai—L. Molnár (edelényi j.), 3. Bényei—Vankó (mezöcsáti j.) és Orosz—Csel neki (sze­rencsi j.). Női egyes: 1. Juhász Irén (miskolci j.), 2. Pongrácz Béláné (mezöcsáti j.), 3. Ra­gályi Éva (mezöcsáti j.) és Kú­riák Károlyné (miskolci j.). Női. páros: 1. Czirok—Hudákné, 2. Fongráczné—Ragályi. 3. Fa­ragó—Kertész (encsi j.). Ve­gyespáros: 1. Kósa—Juhász Irén, 2. Bényei—Pongraczné, 3. Gomány—Dahos (mezőkövesdi j.) és Szlanyi—Kertész (encsi járás). Férfi csapat: 1. Miskolci já­rás. 2. Edelényi járás. 3. Mezö­csáti járás. Női csapat- 1. Mis­kolci járás, 2. Mezöcsáti járás, 3. Encsi járás. Pontversenyben. 1. Miskolci járás 67 pont, 2. Mezöcsáti já­rás 49 pont, S. Edelényi járás 20 pont, 4. Encsi járás 16 pont, 5. Mezőkövesdi járás 4 pont, 6. Szerencsi járás 4 pont. SAKKBAN Férfi egyéni: 1. Frank (mezö­csáti j.), 2. Hoppá (miskolci j.), 3. Nemes (encsi j.). Férfi csa­pat: Mezöcsáti járás, 2. Ede­lényi járás, 3. Encsi járás. Női egyéni: 1. Werner Fe- rencné (mezöcsáti j ), 2. Pajkos Erzsébet (encsi j.), 3. Krucsai Istvánná (szerencsi j.). Pontversenyben: 1. Mezöcsáti járás 41 pont. 2. Encsi járás 18 pont, 3. Edelényi járás 16 pont, 4, Szerencsi járás 13 pont. 5. Miskolci járás 0 pont, 6. ózdi járás 2 pont. Felföldy György háromféle eredményi ért «!. Kö­zülük a legjobbat, nagy gójai-á- nyu győzelmet az Alberttelep csa­pata ért el, méghozza nem Is akármilyen ellenféllel szembeni Csaknem .féltucat góllal terhelték meg s tavaly még NB HI-as el­lenfelük, a Szuhavölgyl Bányász csapatának hálóját. Szép ered­ményt ért, el a másik újonc, a M. Üveggyár csapata Is. Pontot rabolt el Felső?.so!eátél. méghoz-1 . zá idegenben! A harmadik ülőre, a Tállya sem szégyenkezhet a í I Farkaslyukban elszenvedett kétgő-j les vereségért. A fentieken kívül is akadt még! néhány meglepő eredmény, lgyl elsősorban annak számít az Or­mosbánya otthoni döntetlenje Fut1 nolc ellen. Tisraszederkény ve re-1 segne] ten liiioi Ja.ojpgrnrrM.i Arra nem sokan számítottak, hogyj az elmúlt évt bajnokság harmadik! élcsapata, a M. Egyetem Ilyen i könnyen éri cl nagy gólarányt'i győzelmét a számára mindig nfr héz ellenfél lzsófalva ellen | Ugyancsak nagy gólarányú gyözej lem született a Szerencs-—Sátorai- j jaú.iheJy és a He.iöcsaba—Mezőku l vesd találkozón is. A forduló eredményei: Széfén« —Sátoraljaújhely 4:1, Farkaslyui —Tállya ?:0, ki. Egyetem—Izsólal- vs 1:0. Hejőesaba—Mezőkövesd 4:1 Alberttelep—Szuhavölgy S:0!t űr- mosbénya—Putnok 2:21 SSrospatsS —Tisiasjeaerkén;.- 2:1! Felsőssel«* —M. th-évg-.-VT—r-H - - ~ Gar egyenrangú ellenfelei voltak a bajnokcsapatnak. A vereség­nek elsősorban az a magyará­zata, hogy abszolút gólhelyze­teket nem lehet büntetlenül kihagyni. A vereség ellenére is jó benyomást keltett a ha­zai csapat játéka, lelkesedés­ből pedig. ,a .játékosok nagy része ezúttal is. jelesre vizs­gázott. Kár, hogu az eredmény mindezt nem tükrözte eléggé. A Ferencvárosból Géczi, Mátrai,- Fenyvesi és Perecsi játéka érdemel dicséretet, a hazaiak közül Frenkó, Halápi, és Szendrei sorolható a jók közé. Petri játékvezető nem. vé­tett különösebb hibát. P'u’?vits Ágoston s r ezt ék meg. Egy ártalmatlan- a nak látszó ellentámadásnál t Géczi fölöslegesen kijött a ka­- púból, s a tisztázni akaró fe­- rencvárosi védőkről 1 Szendreire pattant a !ab­1 da, onnan pedig a kapus feje fölött a hálóba- 0:1. a Alig néhány másodpercig- örülhetett a vezetésnek az. óz­- di szurkolótábor, mert kezdés- után, jobboldali támadás vé­- gén középre került a labda, c Balogh elvétette és a jó ütemben érkező Albert ki­egyenlített. 1:1. A váratlan esemény után is­mét az ózdiak előtt nyílt gól­szerzési alkalom, de újra ki­maradt egy nagy helyzet. Nem így a másik oldalon, amikor is nyékét. A lelátón is nézőcsúcs colt, amikor elkezdődött a mérkőzés. Az első támadást az ózdiak vezették. Szendrei— Fükő adogatás után a Ferenc­város védelme tisztázott, majd néhány esetben lesreállítássál .dúsította meg a hazaiak tá­madásait. A ferencvárosiak a 1. percben vezették első tá­madásukat,. de Fenyvesi távo- i lövése elkerülte Balogh ha­súját. A másik oldalon Halá­pi labdája az oldalhálónak vágódott. Változatos, jó Iramú mér­kőzést láthatott a közön­ség ezekben a percekben. Az újonc ózdi együttes méltó ellenfélnek bízó-