Észak-Magyarország, 1965. február (21. évfolyam, 27-50. szám)

1965-02-09 / 33. szám

Rj&Sffi, S9ßS. február 9. északmagtarokszAg Mozgalmas forduló @ 'i ; ilabdában! A teremkézilabda vasárna­pi fordulójára az izgalom volt a jellemző, sőt, olykor­olykor túlságosan is izgatott, parázs volt a hangulat a pá­lyán és a nézőtéren egyaránt. Két esetben állt is a játék. A színvonal az elmúlt va­sárnaphoz viszonyítva vala­mit emelkedett. Ebben a fordulóban meg­lehetősen sok mérkőzés volt barátságos jellegű; miután egyik-másik csapat nem tu­dott teljes létszámban kiállni, s idegenekkel kellett az együttest kiegészíteni. Monda­ni se kell: ez egyáltalán nem jó hatással van a bajnokság realitására, komolyságára. A délelőtti műsort a Villa­mosipari Technikum — Szak- középiskola ifi ifi mérkőzés nyitotta meg, melyen előbbi győzött 14:5 arányban.' A Nyéki Kavics női I. osztályú együttese 8:l-re verte az M. Kinizsit. A DVTK II. csapa­ta „hengerelt” a ffi I; osztá­lyúak csoportjában.' 31 gólrt dobott a MEAFC II-nek 9 ellenében: A Sportiskola — Hejőcsaba női, L o. mérkőzés 3:5 arányú döntetlent hozott’ DVTK—MÉMTE 24:31 A bajnoki cím .szempont­jából döntő fontosságú férfi kiemelt találkozón parázs volt a hangulat Ez. tetőfoká­ra hágott, amikor 12:12 állás­nál a Munkás felső , kapufát dobott A lepattanó labdát többen benn .látták, a játék­vezető viszont nem ítélt gólt öt percig állt a játék. Szünet után a határozott játékvezetés, valamint né­hány kiállítás lecsillapította a kedélyeket A DVTK ját­szott nyugodtabban, a Mun­kás játékosai ebben a játék­részben eléggé pontatlanul lőttek. A három gólos győ­zelem megérdemeltnek mond­ható. DVTK—B. Bányász 6:5 Női .kiéinélt (barátságos) A bajriokjelölt DVTK rend­kívül gyengén, kiábrándító­an kezdett Az elmúlt vasár­nap ragyogó játékot produ­kált együttesre rá se lehetett ismerni. Az első félidő a Bá­nyász teljesen megérdemelt 3:l-es Vezetésével, zárult A második félidőben erősí­tett a DVTK, fokozatosan fel­nyomult és végül nehezen 1 gólos győzelmet szerzett A következő találkozó a ffi T. osztályú DVTK — Felső- zsolca volt. A diósgyőriek ne­héz küzdelemben győztek 10:9-re Eger-AIsózsolca-MVSC vegyes 9:4 Női kiemelt (barátságos) A vegyes csapat eleinte tet­szetősen játszott Eger nehe­zen lendült bele. Félidőben .a vegyes csapat 4:3-ra vezetett. Érdekes viszont, hogy a második félidőben Alsózsolca — MVSC vegyes egyszer sem talált ellenfele hálójába! Eger a második félidőben jói ját­szott, 6 gólt dobott Eger—B. Bányász 10:6 Női kiemelt (barátságos) Egészen a második félidő közepéig egyenlő erők küz­delmét láthattuk, halvány egri fölénnyel. A második félidő közepétől kezdve Eger egyre jobban elhúzott; és vé­gül 4 góllal győzött A délutáni program szintén egy barátságos mérkőzéssel kezdődött. A. ffi III. osztá­lyúak csopotjában az idegen játékosokkal kiegészített M. Dózsa 19:10-re győzött a MÉMTE ellen. Pamutfonó—Alsózsolca 7:4 t . i. * Női kiemelt (barátságos) A , Pamutfonó', _ ötletesebb', erőteljesebb .játékával nyert, bár a második félidőben Al­sózsolca szépen feljött A Sportiskola — Sajóbá- bony női ifi mérkőzésen 22 gól esett, .ami szokatlanul sok női mérkőzésen, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy az ifi mérkőzés csak 2x10 percig tart. A képzettebb Sportiskola nyert 12:10 arány­ban. M. Bányász—B. Bányász 31:27 A férfi kiemelt találkozó a nap legszebb, legszínvona­lasabb mérkőzésének bizo­nyult Az első félidő villám­gyors, szép játékot, látvá­nyos gólokat .hozott, amiben főleg a Miskolci Bányász je­leskedett Később a sajőszenf- péteriek feljöttek; félidőig két gólos előnyt szereztek. A má­sodik félidőben „a perecesiek felzárkóztak, majd a végső győzelmet is megszerezték. A következő női ifi talál­kozón, a Herman Gimnázium — Pamutfonó mérkőzésen a gimnazista lányok könnyen győztek 12:5-re. Ezután is­mét mozgalmas; szép mérkő­zés következett. Az I. osztá­lyú V, Meteor és az M. Hon­véd férfi találkozón ugyan­csak szép gólok estek. Nagy izgalmák és a befejezés előtt egy perces szünet után a Me­teor nyert 20:19-re. Földes Gimnázium — MV­SC ffi II: o. 17:15, M. Honvéd — MEAFC II. ffi I. o. 34:29. Becze Károly KAZINCBARCIKÁN tovább folytatta jó szereplé­sét az Ormosbányai Bányász férfi első csapata. Két biztos győzelmet aratott és a jövő vasárnapi utolsó forduló előtt már biztos: megnyerte a te- remkupa bajnokságot. A többi mérkőzés érdekes, változatos küzdelmet hozott. A következő eredmények szü­lettek: Férfiak: KMTK I. — Vegy­ipari Főiskola 21:15, Ormos­bánya I. — Edelényi Sparta cus 26:9, Edelényi Bányász — Alberttelep -15:14, Putnok — Alacska 24:13, Ormosbánya I. — KMTK I. 25:13, Putnok Alberttelep 19:15; Férfi, ifjú­sági: 112. sz. ITSK — Putnok 20:8,' 105. sz. ITSK — Putno- ki G. 13:10. Női mérkőzések: Vegyipa­ri Technikum — 105. sz. ITSK 14:11; KMTK — S. Üveggyár 14:7. Kosárlabdában s M if IC férfi is fii csapata nyerte az Északisiagysrország vándorserlegét A Zemplén hegység síbajnoksága Kosárlabda-nyitány Vasárnap volt a rajt az NB I-es kosárlabda bajnokság­ban. A sorsolás szeszélye folytán mind a két diósgyőri NB 1-es együttes a tavalyi bajnokot kapta ellenfélül^ A. DVTK csapatai éppen «ért nem erőltették meg magukat túlságosan. Mindenesetre ör­vendetes, hogy a férfiaktól is lehetett néhány ötletes megoldást látni. A nőknél különösen Kamarásné és Hor­váth játéka tetszett. Ered­mények: Bp. Honvéd — DVTK 90:50 (46:26). NB Ii férfi: A DVTK kosarait Király (17), Králik (13), Letek (8» Szabados (4); Cső (3); Monorij Sztanev (2— 2) és Kamenitzk'y (1) dobta. MTK — DVTK 82:52 (38:22). NB I. női. A diósgyőriek ko­sárdobói: Horváth E. (26), Kamarásné, Ruszkai (10—10), Bartha (4) és Cserpák (2). —- Demeter Megyei bajnokság sok rendezési hibával Diósgyőrött 65 induló rész­vételével rendezték meg a megyei ifjúsági szabadfogású birkózó bajnokságot. A ver­senyt, a sok résztvevő elle­nére is, csak egy szőnyegen bonyolították le. A küzdelem elhúzódása miatt a végén kapkodni kezdtek, ami több óvást, rossz pontozást szült. Az Ózdi Kohász, a Miskolci Dózsa és a Szerencsi Kinizsi versenyzői szerezték a leg­több pontot. Eredmények: Lepkesuly: 1. Váradi (Ózdi Kohász), 2. Novak (Szerencsi Kinizsi), 3. Piricz (Szerencsi Kinizsi). Légsúly: 1. Benus (Ózdi Kohász), 2. Tóth (Sze­rencsi Kinizsi), 3. Szentirmai (Kazincbarcikai MTK). Pe­helysúly: 1. Kónya (Ózdi Ko­hász), 2. Bodnár (Szerencsi Kinizsi), 3. Kiss (DVTK). Könnyűsúly: 1. Czifra (Ózdi Kohász), 2. Jakab (Szerencsi Kinizsi), 3. Tóth . (Miskolci Dózsa). Kisközép: i. Görcsös (Szerencsi Kinizsi), 2. Kulcsár (Ózdi Kohász), 3. Danes (M. Dózsa). Középsúly: 1. Molnár (Miskolci Dózsa), 2. Molnár (Szerencsi Kinizsi), 3. Takács (Miskolci Dózsa). Nagyközép- súly: 1. Balogh (Ózdi Kohász), 2. Csendes (Ózdi Kohász), 3. Szabárí (KMTK). Váltósúly: 1'. Szodin (Ózdi Kohász), 2. Ruszó (ózdi Kohász), 3. Kli- csu (Ózdi Kohász). Félnehéz­súly: 1. Zöldi (Miskolci Dó­zsa), 2. Kovács (Miskolci Dó­zsa). Nehézsúly: 1. Kissimon (Miskolci Dózsa), 2. Dobos (Ózdi Kohász). Csapatversenyben: t. Ózdi Kohász 39 pont, 2. Szerencsi Kinizsi 24 pont, 3. Miskolci Dózsa 18 pont. Demeter Lajos Hatalmas érdeklődés ,. mel­lett, bonyolították le Sátoral­jaújhelyen Zempléti Hegység SfbajnöksSgát. A viadal nem­zetközi volt, mivel a Kassai Lokomotiv 9 versenyzője je­lent meg a rajtnál. Sajnos, a megye legjobbjai közül so­kan hiányoztak. A ragyogó napsütésben megrendezett bajnokság végén dr. Németh Pál tanácselnök osztotta ki az, Jianyász). Férfi ifjúsági (31): ... ... , . _ , . , Boda B. (Satoral.iaújhel.vi értékes dijakat. Eredmények: n£jnl2si) - ívn .Veiei nAcíni Asztalitenisz A* NB I-ben játszó MÉM­TE női csapata vasárnap dél­előtt a népkerti sportcsarnok­ban a Budapesti HSC ellen állt asztalhoz. A MÉMTE jól kezdett, de rosszul folytatta. A párosokban és az első két játszmában szerzett előnyét egymás után adta le. A játé­kosok több esetben biztos játszmaállás után szenvedtek vereséget Á MÉMTE-lányok sokat idegeskedtek és köny- nyelműsködtek. Másodszori, hasonló arányú vereségüket rossz játékfelfogásuknak és annak köszönhetik, hogy egyesek nem tekintik szív­ügyüknek a mérkőzéseket. Lustán, akarat nélkül játsza­nak. Jó lenne, ha a szakosztály vezetősége idejében elejét venné ennek a jelenségnek. Bp. HSC—MÉMTE 11:9 NB I női. Gy.: a Ramocsa — Lukács páros (2), a Weiszné — Kolos páros (1), Weiszné (2). Lu­kács (2), Kolos (1), Ramocsa (1). MÉMTE—DVTK 13:7 NB II férfi. A színvonalas találkozó bő­velkedett jó összecsapások­ban. Győztesek: a Tálas — Engi páros (2), a Dubéczi — Bartha páros (1), Tálas (4), Engi (3), Dubéczi (2), Bartha. illetve a Palotás — dr. Megadja pá­ros (I), Palotás, Oprável. Maro­si (2—2). Lövey Előkészületi labdarúgó mérkőzések A DVTK góljait Vári és Siko­Labdarúgő csapataink a hi- Gál (Szigeti), Szigeti (Kiss) deg vasárnapon is előkészüle- Szucsányi, Nyíri (Gál) — Ko- ra lőtte, ti mérkőzéseket' játszottak. A vács I. (Oláh), Kisuczki, Vári, MVSC • találkozókról az alábbi jelen- Deák, Sikora. lések érkeztek: a kemény talajú pályán Egri Dózsa—DVTK túlzottan kímélték magukat a 4:2 (3:0) diósgyőri játékosok. Szerdán '(síabó)‘‘"Buna, Vertig''— Eger, 1000 néző. Vezette: ^ NDK-ba utaznak, így vi- Temesvári, Zoller, (Krotn- Konez. gyáztak magukra. Az egriek paszki) — Marosi. Cserjés, DVTK: Ambrus ~ Werner, nagy lelkesedéssel játszottak. Kovács, Tóth, Fekete (Herná­. di). :"vw-> • * .-»• • ............. , M VSC H. 5:0 (3:0) MVSC-pálya, 300 néző. Ve­zette: Szkokán. MVSC: Miskolci — Homo­Óriás-műle siklás: Férfiak (17 induló): 1. Sztranyovszky (Kassa), 2. Do- bák (Kassa), 3. Kosztik (M. , ■ . i flöÉíifl :.'.!. i Jelenet at MVSC II. kapuja rlóít. Cserjós, Móricz és Tóth várja a beívelt labdát. Foto: Szabó István Aránylag jó talajú pályán nagy kedvvel mozogtak a já­tékosok. A gólokat Tóth (2). Marosi. Kovács és Vertig Öl­esből) szerezte. Borsodi Bányász—Rudabanya 2:1 (2:0) Sajószentpéter, 200 néző. Borsodi Bányász: Veres (Tormási) — G. Szabó (Var­ga), Benkó (G. Szabó). Né- gyesi — Várhelyi (Benkő), Tátrai (Jaskó) — Kovács, Zsinka (Takács). Takács (Vár­helyi), Szöcs, Séra (Majzik). A csúszós talajon mindkét együttes játékosai óvatosan mozogtak. Góllövók: Kovács, Szőcs. Egyéb eredmények: Ormos- bánya — DVTK II. 2:1, Ka­zincbarcikai MTK — Borso­di Bányász TI. 4:3, Mezőkö­vesd — MÉMTE 4:1. Miskolci (Kassa), 3. Jámbor (MÉMTE). Fiú ser­dülök (26): 1. Csányi—(Kassa), 2. Kovacsik (KassaXT 3.?Záho- nyi (S. Kinizsi). Úttörők (25): 1. Mauks (Sárospatak), 2. Sí­pos, 3. Tesaenyi (mindkettő (S. Kinizsi). Nők (3): 1. Béres Valéria, 2. Móra Mária (mindkettő M. Bányász). Női ifjúsági (6): 1. Lukács Anikó (DVTK), 2. Nátafalussy Zsuzsa (S. Kini­zsi), 3. Berecz Anikó (MÉM­TE). Leány serdülő (6)C_p De­rne Andrea (S. Kinizsi).- 2. Palácsik Albina (M. Zrínyi Gimnázium). Lesiklás: Férfiak (12): 1. Sztranjw­szky (Kassa), 2—3. Géhl és Kosztik (M. Bányász). Férfi ifjúsági (26): J. Miskolci (Kas­sa), 2. Kóródy (MÉMTE), 3. Boda (S. Kinizsi). Fiú serdülő (25): 1. Kovácsik (Kassa), 2. Csányi (Kassa), 3. Záhonyi (S. Kinizsi). Úttörők (19): t. Sipos (S. Kinizsi), 2. Mauks (Sárospatak), 3. Hajdúk (Bov- sodnádasd). Nők (3): 1. Kochné (MÉM­TE), 2. Béres, 3. Móra (mind­kettő M. Bányász). Női ifjú­sági (7): X. Lukács Anikó (DV- TK), 2. Nátafalussy Zsuzsa (S. Kinizsi). 3. Berecz Anikó (MÉMTE). Leány serdülő (4): 1. Deme Andrea (S. Kinizsi), 2. Palácsik Albina (M. Zrínyi G.). 3. Hriczu Zsuzsa (M. Köz­gazdasági Techn.). Műlesiklás: Férfiak (13): 1. Tobak (Kas­sa). 2. Sztranyovszky (Kassa). 3. Kosztik (M. Bányász). Férfi ifjúsági (19): 1. Miskolci (Kas­sa). 2. Jámbor (MÉMTE), 3. •Torkovics (DVTK). Fiú serdii- 'ök (19): 1. Csámi (Kassa), 2. Kovacsik (Kassal. 3. Záhonyi fs. Kinizsii. Úttörő)' (161: 1. Baiduk (BcvvrxTcóflpsdl. 2 Teszenvi (S. Klruaril. 3. Szktí- ’osi (Po’-sodnádasd). Nők (3)■ Kochné (MÉMTE). 2. Móra (M. Bánvász). Női if­it) sérti (5): 1. Lukács Anikó (DVTK), 2. Nátafalussv Zsu­zsa (K Ki’-izsi). 3. Gerhardt ’M. Köze. T.l. Leány ttrdű- 'ők (5): 1. Palácsik Allünn (M. Cl.). 2. Dome Andrea 'c. Kinizsit 2 Űriem Zsuzsa ’’ll. Köze. T V TJ*törJ$ lt>éyyok: ’. Tamás Ilona. 2. Nátafalussy Mavda (mindkettő S. Kinizsi).’ Futás, férfiak: t. Bokros (DVTK). 7. Kratochwil (Bor- sodnádasd), 3. Hajdúk (Bob- sodnádasd). v melt miskolci győzelem szü­letett. Végeredmény: 64:37. Kosárdobók: Tóth A. (IS), Bardócz (15), Bukta 04), Kersch (II), Román (6), illet­ve Gazsi (24), Körtvél.vesi (5), Hajdú és LangráC (4—4). Jók: Bukta. Tóth, illetve Gazsi. * A mérkőzés után ered­ményhirdetésre került sor. Menyhért László, á Miskolc városi TS elnöke méltatta a teremkupa létrehozásának je­lentőségét., véleménye szerint a kézilabdához hasonlóan sokkal több csapatot kell be­vonni. A teremkupa meg­szervezéséért elismerését fe­jezte ki a Városi Kosárlabda Szövetségnek, elsősorban Os- gyár.i Zoltán testnevelő tanár, elnöknek. Ezután Leskó Pál. az Eszak- magyarország munkatársa adta át a szerkesztőség ván­dorserlegét a két első osztá­lyú győztes csapat, kapitá­nyának, Román Attilának és Kállai Zsuzsának. Menyhért László a többi osztályban szereplő győzte­seknek és helyezetteknek ok­levelet nyújtott át, míg az if­júsági csapatok győztesei, a Kazincbarcikai Veeviparl Technikum férfi és női csa­pata a városi TS vándorser­legét kapta meg. Nagy érdeklődéssel vártuk az MVSC I. — Kazincbarci­kai Vegyipari Főiskola férfi mérkőzést. A • főiskolások igen jól kezdtek. 10:10-ig együtt haladt a két csapat, ekkor azonban az MVSC el­húzott. Szünet után egy ideig vál­takozva estek a kosarak, vé­gül azonban a nagyobb rutin diadalmaskodott, és megérde­Vasámap délelőtt befeje­ződtek a küzdelmek a kosár­labda téli teremkupában. Az M.VSC tornacsarnokában csak két. mérkőzésre került sor. Előbb az MVSC II: — MVSC III. férfi összecsapást bonyo­lították le, amelynek során a második csapat 57:47 arány­ban győzött, így a II. osz­tályban az első helyet szerez­te meg. Az Északmagj'arország vándorserlegének első védője, az MVSC férfi együttese. Alinak, balról-jobbra: Székelj' Gyula szak­osztályvezető, Kersch, Román, Osgyáni Zoltán testnevelő tanár, edző, Tóth A., Bardócz, Török Zoltán intéző. Guggolnak: Bukta, Gouth, Rabin.