Észak-Magyarország, 1964. november (20. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-10 / 263. szám

Kedd, 1964. november 10. RSZAKOTAGYAKORSZAG MB 1 B A megyei első osstály kiesői: Nine* még bajnok, bizonytalan a Vasárnap az NB 1 B utolsó fordulóját bonyolították le. A forduló csonka, volt, hi­szen az. ózdi.' mérkőzést nem tudták befejez­ni, a. sajószentpéteri találkozói pedig el sem kezdték a. nagy köd miatt. így csak egy hét­tel később tudjuk meg, ki lesz a bajnok, és a Lángon kívül melyik csapat búcsúzik az NI3 I B-böl. A lejátszott hat mérkőzés közül többnek is nagy volt a tétje. Az MVSC és az Egyet­értés éppen az utolsó fordulóban csikarta ki második kieső a. bentmaradáshoz szükséges két pontot. A döntetlenül végzett Szállítók — Oroszlány mérkőzés után a. fővárosi csapat is megme­nekült a kieséstől. Az Oroszlányi Bányász végeredményben az előkelő harmadik helyet szerezte meg. A forduló eredményei: Salgótarján — Budafok 5:2, Dunaújváros — Láng 3:0, Nyíregyháza — Székesfehérvár 1:0, Oroszlány — Szállítók 1:1, BVSC — Egyet­értés 1:2. Miskolci VSC—Szomliailiel?! Haladás 4:2 [1:2) Csirmaz 10 méterről a bal nál Tóth egy testcsellel be- fclső sarokba lőtt, 1:1. MVSC pálya, 4000 néző. V.: Kaposi. MVSC: Miskolci — Homo- vics. Buna, Vertig — Temesvá­ri, Krompaszki — Gál, Herná­di, Tóth, Kovács, Csirmaz, Edző: Tiba Sándor. Gál nagy lövéséi védte Szarka, majd Temesvári lőtt mellé. A 4. percben az első szombathelyi támadás végén A hazai együttes volt a többet kezdeményező, mégis a ven­dégcsapat ért el újabb gólt. A 35. percben partdobás után Tóth IX. Stolczhoz fejelt, a középcsatár a védők között kiugrott, és közelről a háló­ba továbbított, 1:2. Nem sokkal később Csirmaz csapta a védőkét, Kovácshoz került a labda, aki közelről a jobb sarokba vágta, 3:2. Ezután Szőke megsérült, és kiállt. Az 58. percben Tóth vágta középre a labdát, a kö­zéphátvédről Hernádi elé pattant, aki ki- ; Az MVSC második gólja. Tóth tejéről a labda éppen a jobb felső sarokba tart. Foto: Szabó István Szekér lövését Miskolci ki­ütötte és Nagy közelről begurította, 0:1. Ezután az MVSC támadott. A 10. percben Gál ívelt be szög­letet, Szarka a labda mellé ütött és I. A labdarúgó SálBTC NB 30 I 16 B G állása: 8 48:19 38 2. Ózdi Kohász 29 14 9 6 49:34 37 3. Oroszlány 30 10 14 6 34:28 31 4. Szombathely 30 11 11 8 52:38 33 5. Dunaújváros 30 12 8 10 31:23 32 6. Sz.-fehérvár 30 8 14 8 38:27 30 7. BVSC 30 10 9 11 32:32 23 8. Nyíregyháza 30 13 3 14 33:38 29 9. G.-MAVAG 29 11 6 12 35:40 23 10. MAV-DAC 28.U 6 12 32:39 28 11. MVSC 30/ W 10 8 12 31:39 28 ■ 12. Egyetértés 12 4 14 34:43 23 13. Szállítók 30 9 9 12 37:41 27 14. Budafok 30 10 7 13 31:33 27 15. Borsodi B. 29 9 7 13 29:41 25 IC. Láng SK 30 8 7 15 34:46 23 Újból jó napjuk volt az el­múlt fordulóban a borsodi csapatoknak. A Rudabánya idegenből (Nyíregyházától) hozta haza mindkét pontot, és ezzel erősen felzárkózott az élcsoporthoz. Mindössze 2 pont választja el a listaveze­tőtől. A MÉMTE újból nagy bra­vúrt hajtott végre' Debrecen­ből hozott cl cgv pontot, a baj­nokságra törő D. Honvédtől! Ezzel a váratlan, de megérde­melt pontszerzéssel megszűn­tek a derék munkáscsapat ki­esési gondjai. Hogy a sor teljes legven. a SomSály is „pontosan” ért NB III Északkeléi i-csoport: J. D. Honvéd 28 15 5 8 47:29 35 2. Nagykálló 28 15 4 9 52:32 31 3. K.-bareika 27 14 6 7 .•9:2:5 31 4. Rudabánya 28 14 5 n •12:26 35 5. Gy. Honvéd 28 10 12 6 39:26 32 6. Somsály 28 12 7 9 40:31 31 7. Edelény 27 12 6 9 29:27 ro 8. DE AC 28 10 10 8 39:28 ::o 9. Ki «(várd a 23 11 7 10 44:10 23 10. MEMTE 28 12 3 13 45:45 27 11. Egereseid 11 5 11 35:13 27 12. D. GÖCS 28 10 6 12 17:41 26 13. Nyíregyháza 28 9 5 14 30:44 23 14. Egri H. 28 8 6 14 46:62 22 15. Szuhavölgy 28 6 4 18 29:"0 16 16. H.-üSOboszló 27 7 1 13 33:76 15 5 lépésről a kapusba lőtte a labdát. Szünet után az első negyed­órában határtalan lelkesedés­sel játszott az MVSC. Előbb Kovács beadásából Tóth fejelt a léc alá (2:2), majd Krompaszki partdobásá­Nagyszerű sikert crt el a Miskolci ÉMTE két fiatal ökölvívója. Az Énekes István emlékverseny nagy mezőnyé­ben mindketten kiválóan helytálltak. Madarassi félnc- hézsúlyban, Kaposvári nehéz­súlyban nyerte meg a ver­senyt. Gratulálunk! haza Gyöngyösről. Nem sok csapatnak sikerült pontot el­hozni az élcsoportba tartozó Gy. Honvédtől. A borsodi csa­patok közül egyedül a Szuha- völgy szenvedett vereséget. A két utolsó találkozójából a szerencsésebb és otthon játszó Hajdúszoboszló került ki győztesen. A nagy érdeklődéssel várt Edelény — Kazincbarcika ta­lálkozó a nagy köd miatt nem fejeződött be. Az 51. percben, miután pillanatok alatt sűrű köd lepte el a játékterét, a já­tékvezető beszüntette a mérkő­zést. A két sportkör írásban, megegyezett az újrajátszásban, amelv a szövetség döntésé­től függően, november 29-én, vagy előbb, 18-án (szerdán) kerül sorra. A forduló eredményei: D. Honvéd — MfíMTl ? 1:1 (!!), Napi/kálló — Eger 1:0. Kis­várán — DEAD 2:0, NYVSC — Rudabánya 1:2 (//>. Hajdú- szobwin — Szuhavölgv 3:2. D. COCS — Lnercsi’h i 1:2, Oy. Hor< véd — Somsál v 1:1­Az Edeténn — Kazincbarcika találkozó 1:0 állásnál az 51. percben félbeszakadt. g. 3. ugrott és a jobb sarokba gu­rított, 4:2.' Egy ideig a hazaiak támadtak, de fél óra után feljött a ven­dégcsapat, és két igen nagy helyzetet rontott el Stolcz. A látottak alapján Szombat­hely kulturáltabban, a hazai­ak nagyobb lelkesedéssel ját­szottak, és végül megérdemelt MVSC-győzelem született. Jók: Miskolci, Vertig, Temes­vári, Krompaszki, Hernádi, Tóth. LP Ózdi Kohász— Győri tm-MC 0:0 (féHieszafiadí) Ózd, 4500 néző. V.: Emsber- ger. Ózd: Katona — Romhányi, Frenkó, Hajner — Borbás I., Ferdinánd — Borbás II., Szé­les, Fükö, Zalai, Szendrei. Ed­ző: Kemény Tibor. A pályái sűrű ködfüggöny borította. Már- az első félidő­ben is rosszak voltak a látási viszonyok, és ez teljesen meg­zavarta a két csapatot. Való­sággal komikus jelenetek ját­szódtak 1c a pályán, és több biztosnak látszó helyzet ma­radt ki. A második félidő megkezdése után, mivel a já­ték teljesen lehetetlenné vált, Emsberner iátékvezetö lefújta a mérkőzést. A mérkőzés tétje'ha az ózdi­ak nyernek,, az NB I B bajno­kaként jutnak vissza az NB I- be. Csépányi L. A Borsodi Bányász — Ganz- MAVAG mérkőzés S a jószen t- péteren a nagy köd miatt el­maradt. Az Ózdi Kohász — Gvöri MAV-DAC és a Borsodi Bá­nyász — Ganz-MÁVAG mér­kőzéseket november 14-én, szombaton délután 2 órai kez­dettel kell lejátszani Ózdon, illetve Sa jószen tpéteren. Amennyiben az időjárás ked­vezőtlen lesz, a csapatok va­sárnap is a mérkőzés színhe­lyén maradhatnak és a mér­kőzésekre a legalkalmasabb időpontban — délelőtt, vagy délután kerülhet majd sor. Ökölvívás lé! szerepeltek a borsodi csapatok az iB lit-ban t hűd miatt félbeszakadt a megyei rangadó a Tüszalűe, a Eorsodnádasd és a Miskolci Előre Véget értele a megyei lab­darúgó bajnokság küzdelmei. Eldőlt az ccIJig legbizonytala­nabb kérdés, a kiesés is. Mi­ként az egész bajnokság tele KftsiEiíetés A Nagy Októberi Szocialis­ta Forradalom 47. évforduló­ja alkalmából a Magyar Nép­köztársaság Elnöki Tanácsa a testnevelésben és a sport­ban végzett kiemelkedő mun­kájáért Papp-Gazsi Imrének, az MTS Borsod megyei Taná­csa elnökének is a Munka Ér­demrend ezüst fokozatát ado­mányozta. volt meglepetésekkel, úgy a kiesés is szolgáltatott megle­petést. A Tiszalúc és a Bor- sodnádasd sorsa már régebben megpecsételődött.. A harma­dik kieső, nem kis meglepe­tésre, a Miskolci Előre csapa­ta lett. A Sátoraljaújhely lel­kes, fiatal gárdája utolsó mér­kőzésén Tiszaszederkényben győzni tudott a nemrég még bajnokságra törő ellenfele el­len, és ezzel sikerült kihar­colnia a bentmaradást. A szombaton lejátszott Borsodnádasd — M. Egyetem mérkőzésen a vendégcsapat győzött, és ezzel a 2. helyre került. Eredmények: Sárospatak — Felsözsolca 1:0, Borsodnádasd — M. Egyetem 1:4, Tiszalúc — Farkaslyuk 3:3, Ormosbá­nya — M. Előre 7:1 (!!), Sza­Megyei labdarúgó i L osstály Az őszi utolsó előtti forduló eredményei: Északi-csoport: Csokvapmány — 3aj ónémeti 3:1, Bánszállás — Szir- mnbcsrnyÖ 2:5, A Ib értté, lep — Járdúnbáza 5:0. Sa;osrent">cteri Építők — Felsőtelekes 1:1. Varbó — Kirúld 0:0, Herbolya — Rudolf- telep 2:1. Közép-csoport: INI. Postás — No­vai idrany l :0. Mező es út — Mező­kövesd 3:1, Sa’ószüyed — Bogács 2:0, Encs — Ernőd 4:1, M. üveg­gyár — Alsózsolca 3:1, Mezőke­resztes — Hidasnémeti 0:3. A D ics — M. Kinizsi mérkőzés elmaradt. Keleti-csoport: Mád — Sátoralja­újhelyi K. 0:2, Szerencs — Aba- újkér i:0, Bodro^keresztúr — Me- zozombor .1:1, Prüey — Tárcái 0:0, Taktaharkány — Tállya 2:1, Tolcs- va — Tokaj 1:0. A megyei 1 bajnokság ’ 1W. Honvéd 1M. Egyetem Ormos bánva Tk-rszederk. Fclsózsolea Mezőkövesd Sárospatak Farkaslyuk Szerencs Putnok Hej öcs ab n -13. Izsó, alva -13. S.-űjli. o. labdarúgó Ct,eredménye: 20 23 : o io 30 17 -10 18 30 15 30 11 5 2 79:17 2 8 ‘.0:2 J 6 7 78:24 4 — 8-53*34 5 10 56 á 7 3 13 49:62 30 9 10 11 24:36 : 30 10 :.ö 11 30 9 30 9 30 8 30 10 7 13 41:30 5 14 41:58 7 14 49:48 6 15 44:64 8 14 26:40 4 16 59:60 14. M. Előre 20 8 8 14 29:50 24 15. B.-mulasd 50 7 6 17 38:74 20 16. Tiszalúc 30 7 4 19 38:97 18 A vonal alatti csapatok kiestek a megyei I. osztályból, v i ------------------­rencs — Izsófalva 3:1, Ucjó csaba — Putnok 3:0, Tisza- szederkény — Sátoraljaújhely 0:1 (!!). Miskolci Honvéd — Mezőkövesd 5:2 (3:1) Miskolc, 500 nézd. Vezette: Szabó J. M. Honvéd; Halász — Dar. mó, Hajas, Oláh — Szitka. Fa­zekas — Szécsényi, Harangi Kmetty, Komlósi, Bihari. Ed­ző: Thurinszki Ferenc. Mezőkövesd: Marczis — Kriston, Dudás, Szilvási I. — Szilvási II., Tóth 11. — Bán, Jacsó, Pető, Tóth I., Lázár. Edző; Gallai Dezső. A bajnokcsapat búcsúmér- kőzésén meglepetésre a lelke­sen és igen sportszerűen ját­szó Mezőkövesd szerezte meg a vezetést Tóth I. révén. Utá­na azonban rákapcsolt a baj­nokcsapat, és jobbnál jobb, sokszor szemre is szép táma­dásokat vezetett, gyors egy­másutánban három gólt lóit. Fordulás után is tovább tar­tott a Honvéd fölénye, és baj­nokhoz méltó módon, könnye­dén játszva érte el utolsó győ­zelmét. Igen szép jelenet volt, amikor a mérkőzés előtt a mezőkövesdiek virágcsokorral üdvözölték a bajnokokat. Gl.: Bihari (2), Kmetty, Szécsényi, Hajas, ill. Tóth I.. Bán. Jók: Hajas, Oláh, Szitka, Bihari, Szécsényi. ill. Marczis, Dudás, Szilvási II. Szabó J. játékvezető jól vé­gezte könnyű dolgát. Caradnay Uszlaiitenisz emíékvsrsenY A DVTK asztalitenisz szak­osztálya november 7. tisztele­tére asztalitenisz emlékver­senyt rendezett a vasgyári leányiskolában. A viadalon 120 asztaliteniszezö vett részt. Va­lóságos „nagyüzem” volt a versenyen, hiszen egyszerre 6 asztalon pattogott a kaucsuk­Röplabda MVSC-Bp. Pedagógus 3:1 (5, 3, -IS, 3) Miskolc, NB I. női. A Sándor, Nagy, Egerszegi, Pokorni, Bánhegyi, Homoláné (csere: Radicsai, Káló, Kővá­ri) összeállítású MVSC bizto­san nyert. A sima győzelem egy percig sem volt vitás, an­nak ellenére, hogy az első két, nagy fölénnyel nyert szett után a harmadikat elvesztet­ték. A harmadik játszmában kissé könnyítettek, a cserejá­tékosok elfogódottan kezdtek. A negyedik szettben újra az első kettőhöz hasonló teljesít­ményt; nyújtott az MVSC. Jók: Bánhegyi, Nagy, Pokorni. * Debrecenben bonyolították le az osztályozó mérkőzéseket az NB II-be jutásért. Megyén­ket két együttes képviselte: az MVSC férfi és a Vattai Tsz női csapata. Az osztályozó el­ső fordulója alapján az MVSC a második, Vatta a negyedik helyen áll. November 28—29- én ismét Debrecen lfsz a szín­helye a , második fordulónak. A visszavágó után a két for­duló összesített eredménye dönti el az NB II-be jutás sorsát. Az MVSC-nél a me­zőny legjobbja Szegedi volt, aki pontos feladásaival meg­nyerte a közönség tetszését. A vattaiaknál Bállá volt a leg­jobb. Eredmények. Férfiak; MV­SC — Szolnok 3:2, MAFC — MVSC 3:0, MVSC — Nyíregy­háza 3:2. Nők: Jászberény — Vatta 3:1, Nyíregyháza — Vatta 3:0, MOM — Vatta 3:0. SN labda. A férfiaknál a DVTK, a nőknél a MÉMTE asztalite­niszezői szerepeltek a legjob­ban. Eredmények: Férfi egyes: 1. Marosi (DV­TK), 2. Palotás (DVTK), 3. Egri (MÉMTE) és Tóth (Ózdi Kohász). Férfi páros: 1. Marosi — Palotás (DVTK), 2. Tóth — Baracsi (Ózdi Kohász), 3. Ignácz — Fülöp (DVTK) és Egri — Egervári (MÉMTE). Nőt egyes: 1. Lukács (MÉM- TE), 2. Ramocsa (MÉMTE). 3. Kolos (MÉMTE) és Oláh (Mis­kolci Előre). Női páros: 1. Lukács — Ra- mocsa (MÉMTE), 2. Kolos — Tóth (MÉMTE), 3. Rosenfeld I. — Rosenfeld II. (MÉMTE) és Oláh — Csermák (M. Előre). Vegyespáros: 1. Egervári — — Ramocsa (MÉMTE), 2. Bú­zái — Lukács (MÉMTE), 3. Palotás (DVTK) — Tóth (MÉM­TE) és Gombó — Csermák (M. Előre). Férfi ifjúsági: 1. Fülöp (DV­TK), 2. Ignácz (DVTK). 3. Jó- nver (DVTK) és Egri (MÉM­TE). Fiú serdülő: I. Jónyer (DV­TK), 2. Szabó (DVTK). 3. Tu- lák (DVTK) és Pritz (M. Peda­gógus). Női ifjúsági: í. Lukács (■MÉMTE). 2. Kolos (MÉMTE). 3. Rosenfeld II. (MÉMTE) és Oláh (M. Előre). Ssahítdfogásé bii'kósó CSB Szombaton és vasárnap a diósgyőri stadionban rendez­ték meg a szabadfogású bir­kózó csapatbajnokság diósgyő­ri fordulóját, A kétnapos küz­delemben az Orosháza, a BV­SC, a DVSC és a DVTK vett részt. A diósgyőriek váltakozóan szerepeltek, hiszen az egyik mérkőzést megnyerték, a má­sikat viszont, több bírói téve­dés miatt, elvesztették. Rész­letes eredmények: BVSC— DVSC 5 és fél: 1 és fél. Oros­háza—BVSC 5:2, Orosháza— DVSC 4:3. Orosháza— DcésrvCr: VTK 4,5 ~ 3,5 (Elől a diósgyőri birkózók.) Lepkesúly: Kupcsik — Ra­dies mérkőzésen az első 5 perc nem hozott semmi érdekeset,' mindkét birkózót megintették. A második öl percben egv szőnyegen kívüli akciónál Kupcsik válla megsérült, kény­telen volt feladni. 0:1. Légsúly: Gondn — Valkai. Gonda végig nagy fölényben volt, biztosan nyert pontozás­sal. 1:1. Pehelysúly: Gutmann — Farkas. Zárt birkózásért mind a két; versenyzőt megintették. •Később Gutmann kiemelésért 3 pontot kapott, cs végül fölé­nyesen nyert. 2:1. Könnyűsúly: Izsó — Bállá. Izsó kétszer is szőnyegre vitte ellenfelét, viszont a második 5 percben Bállá hídba vitte Izsót. A bírók érthetetlenül döntetlent hoztak ki. 2,5:1,5. Váltósúly: Juhász — Hor­váth. A- távolmaradt Viczek helyett ugrott be a fiatal di­ósgyőri fiú, és csak nagy küz­delemben maradt pontozással alul. 2,5:2.5. Középsúly: Budai — Sza­kács. Az első öt percben mind n kelten figyelmeztetést kap­lak zárt birkózásért. Szünet után Budai volt a kezdemé­nyezőbb. A bírák döntetlent hirdetlek ki. ezután 10 percig szünetelt a mérkőzés, a közön­ség elégedetlenkedett az igaz­ságtalan döntés miatt. 3:3. Félnehézsúly: Hajdú — Bo­Diósgyörult tond. Végig csak küzdelem volt, nem birkózás. Döntetlen. 3,5:3,5. Nehézsúly: Palatinusz — Fábián. Nagy küzdelem után 3:2-es pontaránnyal nyert az orosházi fiú. 3,5:4,5. Diósgyőri VTK- BVSC 8: 0 Lepkesúly: Kupcsik ellenfél nélkül nyert. 1:0. Légsúly: Gonda — Bártfai. Gonda egymás után érte el a fogásokat, s végül 12 ponttal győzött. 2:0. Pehelysúly: Gutmann — Né­meth. Nagy fölényben volt a diósgyőri fiú. és biztos ponto­zásos győzelmet aratott. 3:9, Könnyűsúly: Izsó — PolgÖT. Az első 5 percben Izsó 1 pon­tot szerzett, majd újabb két pontot ért el. Polgár is levitte 1 zsót, de a DVTK versenyző­je mégis pontozással nyert. 4:0. Amikor Izsó győzelmét, ki­hirdették. a BVSC vezetője bejelentette, hogy feladják a további küzdelmet. így a DV­TK 8:0 arányban gy-öar“ Demeter Lajos