Észak-Magyarország, 1964. október (20. évfolyam, 230-256. szám)

1964-10-06 / 234. szám

Ä®if3, T&&4» ottőbcr 6* ßSZAKMAGTAKORSZÄG 5 / Tokió, 1964 Mi újság a magyar táborban? A birkózóknál örvendetes, hegy valamennyien „súlyban” vannak, s így nem lesz szük­ség nagyobb fogyasztásra. Ez elsősorban Pólyák Imre szá­mára örvendetes. Alker válla rendbejött, együtt dolgozik a többiekkel Rizmajer is. és Kozma sem panaszkodik a tér­dére. * A vívók a magyar lakóépü­let; előtti gyepszönyegen állí­tották fel a két pástot, s a hét­fő délutáni szakedzést már itt tartották meg. a falu lakóinak nagy érdeklődése mellett. * Az atléták második csoport­ja még mindig fáradtságra panaszkodik, de azért rendü­letlenül edzenek. Nagy Zsig- mondnak egy kicsit fáj a bo­kája. * A labdarúgók közül a szom­baton érkezettek fáradtságra, álmosságra panaszkodnak. Ez alól egyedül Csarnai a kivétel, aki a vasárnapi edzömérközé- sen jól is játszott. * A röplabdázók B csapatot alkotva 3:2-re kikaptak az amerikaiaktól. Legközelebb a magyar A csapat játszik az amerikaiak első garnitúrájá­val. A további program sze­rint Yokohamában játszanak három edzőmérkőzést. * A magyar sportlövők is szorgalmasak. Gönczi 349-et lőtt sportpisztollyal. Bállá 592. őt önműködő pisztollyal. Az étteremben minden percnyi pontossággal történik. Ha valaki csak egy percet ké­sik. saját éttermében, már nem kaphat kosziot. s ilyenkor a nemzetközi étterembe kell mennie, ahol hajnaltól éjfélig van kiszolgálás. Jellemző a magyarok étvágyára. hogy még egyszer sem kellett ide­genbe menniök. Nem hagynák el semmiért Kurucz Antal sza­kácsot. aki olyan ízesen, főz, hogy gyakran kell kíváncsis­kodó vendégeket is fogadni. A „kóstolók” száma napról nap­ra több. nem tudni, meddig tarthat ... Egyébként bőséges és jó az étkezés, csak a gyü­mölcshiány okoz kisebb gon- doL * A figyelmes táborvezetöség a születésnapot ünneplő spor­tolókat. edzőket mindenkor tortával lepi meg. Legutóbb Rideg János1, a magyar birkó­zók gyúrója kapott hatalmas csomagot, benne egy óriási méretű tortával. Az olimpiai csapatba az utolsó pillanatban bekerült Ka­locsai Henrik állandóan fehér sapkában jár. Először senki nem tudta miért, később kide­rült. Kalocsai korábban foga­dalmat tett, hogy ha kijut az olimpiára, kopaszra nyiratko- zik. Nos. már itt van Tokió­ban, ígéretét azonban nem állta. A nehézatléták egyik éj­jel meglepték, belenyirbáltak a hajába. Ezért hord most fe­hér sapkát. megnyerte az MVSC női röplabda csapata Mészöly, a BVSC kapusa a levegőben csípi cl a labdát Telenkó elöl . NB III. Északkeleti csoport Az NB III. Északkeleti cso- ;x>rtjának elmúlt vasárnapi fordulójában a borsodi csapa­tok jól szerepeltek. Csak az Edelény szenvedett vereséget a listavezető D. Honvédtől annak otthonában. A Kazinc­barcika otthon pontot vesz­tett a PEAC ellen. Szuha- völgv ugyancsak otthon adott le egy pontot a Gv, Honvéd- nak. a többiek gvőzelemmel tetézték be a fordulót. A leenaevohb arámii srvö- ^nlmet Rnmsálv érte el a HP.'- r1ó szoboszlő elten. Csaknem eéimpnt cop lőttek a Bápvász csatárai a biztos kiesőnek lát­szó hajdúszoboszlóiak hálójá­ba. Biztos, megérdemelt győ­zelemmel zárta az elmúlt he­tet a MÉMTE is. A Kisvárdát fektette biztosan kétvállra. Sok gól és könnyű hazai győ­zelem született a Rudabánya —Egri Honvéd találkozón is. A D. GÖCS az NyVSC-t győzte le nagy' gólaránnyal, az Egercsehi a Nagykállólól vette el mindkét pontot (elég nehezen). A forduló eredmé­nyei: Somsa] y — Hajdúszo­boszló 5:0, n. GíiCS — NvV- SG 4:0. D. Honvéd — Érteiénv Megyei !. osztály 2:1, MÉMTE — Kisvárda 3:0. Egercsehi — Nagykálló 2:1, Szuhavölgy — Gy. Honvéd 2:2, Rudabánya — Egri Honvéd Az MVSC NB 1-es női röp­labda együttese két. pompás győzelmet aratott a hét végén. Szombaton idehaza a BVSC-t győzie le vasárnap pedig Bu­dapesten. az Utasellátó ellen sikerült diadalmaskodnia. A két győzelem értékét növeli. hogy mindkét ellenfél az él­mezőnyben tanyázik. MVSC—BVSC 3:2 (—9, 8, —5, 7, Az első széliben az MVSC már 8:3-ra vezetett, de a játé­kosok idegeskedése sok tech­Szombaton délután a diósgyőri stadion tornatermében került volna sor a léniák torna csupatbaj- nokságnra, de a terem üresen ma­radt. Egyetlen nevezés sem ér­kezett be a szövetségbe. Mi lehet ennek oka? Ezt akartuk kérdez­ni. de nem került rá sor. mert a megjelent edzők és sportvezetők kérdés nélkül is válaszoltak. Saj­nos, az idei bajnokságot rossz időre írták ki, ugyanis a miskolci tornászok gerincét az iskolások alkotják, az iskolák viszont éppen ebben az időben rendezik meg szokásos őszi kirándulásaikat. Ezek után nem sok reménnyel mentünk e! vasárnap délelőtt a leányok versenyére. De csalód­tunk. Bár nem a megszokott kép fogadott a tornateremben, azért, már jelen volt. néhány csapat, öt e.9 Ka7inpharpil-Q IIV A P .együUes versengésének lehettünk 5.^, iva^incbarcika dlal tanúí. A llosszú, nyári edzés­0:0. Garadnay I kihagyás rányomta bélyegét a nők, illetve a leányok versenyé­re. Farad! és csiszolatlan gyakor­latokat láthattunk, így elég ala­csony szinten mozgott az egész találkozó. A csapatbajnoki küzdel­mek első két helyezettje október 18-án a megyei csapatbajnoksá­gon vesz részt. Reméljük, hogy itt mór sokkal jobb gyakorlatoknak lehetünk tanúi, s a verseny után egyre több miskolci egyesületet üdvözölhetünk az országos vidéki tornász csapatbajnokság küzdel­mein. Eredmények: Női, ifjúsági n. o.: 1. DVTK (Balina M., Blazsek K., Bukov- szky E., Orosz A., Varga A.) 173.95 p., 2. MVSC 169.5 p. Ifjú­sági III. o.: 1. Zrínyi Ilona Gimná­zium 172.5 p. Serdülő leányok: 1 MVSC (Harsányi Zs., Molnár S., Virágh 1., Nikodémusz A., Ger- lice £.), 2. Sportiskola. Lővey nikai hibát eredményezett, a szettet elvesztették. A máso­dikban nagyon jól játszott az MVSC. de a harmadikban új­ból kiütközött az idegeske­dés. A negyedikben simán győzött a hazai csapat. Fölé­nyesen nyerte az ötödik szet­tet is: 12:0-ra elhúzott, utána 13:7-re feljött: a BVSC — és nem is szerzett több poéní. Jók: Lévai. Nagv. Egerogegi. MVSC—Utasellátó 3:1 (6, —13, 9. 13) A fővárosi mérkőzésen a szombati győzelemtől fellelke­sült MVSC tudása legjavát nyújtotta. A sorozatban há­rom győzelmet arató vasutas lányok ezen a találkozón, ját­szottak a legjobban. Jellemző kitűnő teljesítményükre, hogy az egyetlen vesztett szettben is 6:0-ra vezettek, s csak nyi­tásfogadási hibák okozták az Utasellátó játszmagyőzelmét. Egyébként a többi háromban az MVSC végig irányította a játékot: és biztosan győzött. Jók: Sándor. Bánhegyi. Ivan- csóné. SN .4 megyei labdarúgó baj­nokság 25. fordulójában nein voll különösen nagy meglepe­tés. Általában a várakozásnak megfelelő eredmények szü­lettek. ha azok egyik-másika csak igen nagy küzdelem árán alakult is ki. Talán a legna­gyobb küzdelem és bizonyos fokig meglepő eredmény a. Farkaslyuk — Izsó falva ta­lálkozón szüléiéit, ahol egyet­len gólt sem tudtál: elérni a csávátok. így a mérkőzés gól nélküli döntetlen eredménnyel végződött. A megyei T. o. labdarúgó bajnokság állása: 1. M. Honvéd 23 l&f S 1 -37:11 39 2. T.-sz.ederk. 3. Ormosbánya 4. M. Egyelem 5. Felsö/.solca 6. Mezőkövesd 7. Sárospatak 8. Farkaslyuk 9. Szerencs 10. 31. Előre 11. putnok 12. Hejőcsaha 13. S.-ú.lhely 14. Izsófalva 15. B.-nádasd IS. Tiszalúc 3 47:22 37 3 85:17 35 25 1G 2 7 61:22 34 25 12 5 S 4S:32 29 25 11 3 II 40:50 25 25 8 8 9 22:31 24 ■25 9 51135:2223 25 8 5 12 34:52 21 25 6 8 11 23:31 20 25 6 7 12 39:43 19 24 7 5 12 34:54 19 25 8 3 14 30:52 19 24 G 7 11 16:28 19 25 6 5 14 29:60 17 25 7 2 16 33:84 IS A bajnoki táblázat élén ál­ló két csapat, a Miskolci Hon­véd és a Tiszaszederkény ide­genben harcolta ki ti győzel­meit. s így az élen nem vál­tozón a helyzet. Az Ormos­bánya és az M. Egyetem ott­hon tudta tartani mindkét pontot. A két „szomszéd vir”. a Sárospatak — Sátoraljaújhely vasutas rangadót az otthon játszó sárospatakiak nyerték. Itt is. éppúgy, mint a Tisza­lúc — Hejöcsaba találkozón a második félidőben dőlt el a mérkőzés sorsa a hazai csa­pat javára. Eredmények: Felsőzsolca. — Mezőkövesd 4:3. M. Egyetem — Putnok 3:2. Farkaslyuk — Izsófalva 0:0. M. Előre — Ti­sza szederkény 0:1- OrmosM- nya — Szerencs 2:0. Tiszalúc — Hejöcsaba 4:2. Borsndná- dasd — M. Honvéd 0:2. Sá­rospatak — Sátora liaújheln 7-0, H ér közben: ME AFC — M. Előre 0:1. C. S. i nyerte a& évadzáró salakversenyt Meglepően kevés... alig 1500 idei magyar bajnoknak gyenge mint a magyar bajnoki futam, géppel, 8 pont. 4. Pásztor (Deb­néző volt. kiváncsi a. szómba- szereplése volt. Erőtlenül mo- Az évadzáró motoros salak- recent MliÜOSZ) ESO-géppel, ton megrendezett nemzetközi torozott, és végül a hetedik pálya, verseny végeredménye. 8 pont. 5. Krcs (csehszlovák) motoros salakpálya versenyre, hellyel, kellett megelégednie. 7. Dajka (Miskolci 1)1 HS) ESO-géppel. 8 pont. 6. Nagy- A Magyar Honvédelmi Sport- A viadal színvonalban nem ESO-géppel, 11 pont. 2. Sehe- várnái (Miskolci MHS) ESO­szövetség Borsod megyei el- érte el a májusi világbajnoki lenz (NDK) ESO-géppel. 10 géppel, 7 pont. nökségének motoros klubja futamot, de sokkal jobb volt, pont. 3. Dinse (NDK) ÉSO- Leskó Pál mindent elkövetett. hogy biz­tosítsa a külföldi versenyző­ket: i0V akart kedveskedni a motorsport, miskolci barátai­nak. Akik látták a szombati via­dalt. azoknak több meglepe­tésben volt részük. Elsősorban Dajka lepte meg anézőket. Egész évben gyengébb teljesítményt nyújtott, ezúttal viszont, nagyszerűen motoro­zott, s a viadal győztese lett. Bár az első futamban is élen volt, az utolsó körben meg­előzte öl a német Schelenz. A viadal másik meglepeté­sét az NDK-s salak-versenyzők szolgáltatták. Schelenz is, Dinse is nagyszerű képessé­gekről tett tanúbizony sápot, mindketten jó helyezést értek el. A harmadik meglepetést, ta­lán a csehszlovák versenyzők­nek a vártnál gyengébb moto­rozása jelenlelte. Sem Krcs. sem Ribansky nem éri cl tu­dásban azokat, akiket a. mis­kolci közönség a megelőző ver­senyeken megismert, uaika (9-es) igen Jól motorozott a szombati viadalon. Rajt után élre kerüli, és előnyét v&ate A legnagyobb meglepetés tartja. kétségtelenül Radácsinak, az Foto: Szabó István O&dil Kohász—Dunaújváros S: $ (2:1) Dunaújváros. 2500 néz». Ve­zette: Gere. Ózd: Katona—Romhányi, Erenkó, Kisérdi—Borbás I., Ferdinand—Borbás II., Zalai Fükő, Szén drei, Budai. Edző: Kemény Tibor. Érdekesen alakult a nagy érdeklődéssel várt mérkőzés. A hazaiak szerezték meg a vezetést, de még az első fél­időben előbb egyenlített, majd egy gólos előnyt szerzett a Kohász. A második félidőben 2:2 után újabb Kohász veze­tést láthattak a nézők, ame­lyet a hazai együttes csak 11- f'ssel tudott kiegyenlíteni. A mérkőzés jó iramú, él­vezetes játékot hozott. Az első telidöben az ózdiak voltak a 'öbbet kezdeményezők, renge- I eg lövés ment a hazai kapu­ra, de balszerencsére a lövé­sek nem voltak pontosaié. A második félidőben már ki­egyenlítettebb volt a játék. A mutatott játék alapján az óz- Góllövők: Borbás II., Budai, di csapat legalább egy góllal Zalai. Jók: Frenkó, Ferdinand, győzhetett volna. Fükö, Borbás II. Miskolci VSC—Budapesti VSC 2:0 (2:0) MVSC pálya, 4000 néző. Ve­zette: Emsberger. MVSC: Máté—Homovics, Buna, Vertig—Temesvári, Krompaszki—Marosi, Tóth, Molnár, Kovács, Telenkó. Ed­ző: Tiba Sándor. Már az első percekben több gólszerzés! lehetősége volt a hazai csapatnak, de a1 csatá­rok sorra elügyetlenkedték az egymás után megítélt: öt sza­badrúgást. Az első félidőben nemcsak lelkesen, hanem jól is játszott az MVSC. Gyors támadásai állandó veszélyt jelentetlek az ellenfél kapujá­ra. és a fővárosi védők több­ször csak szabálytalanság. árán tudtak menteni. A játék alapján a kétgólos vezetés megérdemel tnek inon d ható. A második félidőben a 10 főre olvadt csapatok (Tóthot és Tordait a 42. percben ki­állították) közül a fővárosi kapott előbb lábra, a hazai csapat váratlan ellentámadá­sai azonban mindig gon­dot okoztak a BVSC védői­nek. Különösen Marosi előre­törései voltak jók. Az MVSC kis szerencsével több gólt is elérhetett volna. GóUövő: Kovács (2). Jók: Kovács (a mezőny legjobbja). Buna, Temesvári, Homovics, Marosi. lp Nyíregyházi Spartacus — B. Bányász 1:0 (0:0) A labdarúgó NB I B állása: 1. Ózdi K. 25 12 8 5 41:27 32 2. Szombathely 25 10 11 4 4G:29 31 3. SalBTC 25 12 6 7 33:14 30 4. S.-fehcrv. 25 7 14 4 36:30 28 5. Oroszlány 25 8 11 G 26:23 27 G. G.-MAVAG 25 11 5 9 33:31 27 7. Szállítók 25 9 7 9 34:32 25 8. BVSC 25 8 9 8 26:25 25 9. Budafok 25 9 7 9 27:28 25 10. Dunaújváros 25 9 7 9 23:25 25 11. MAV-DAC 25 10 5 10 29:33 25 3 2. Nyíregyháza 25 10 4 11 31:33 24 33. MVSC 25 8 6 11 23:33 22 14. Egyetértés 25 8 4 13 28:43 20 15. Borsodi B. 25 G G 13 23:40 18 15. Láng 25 5 G 14 28:41 16 Sajószentpéter, 1500 néző. Vezette: Wottava. Borsodi. Bányász: Tormási— Cs-etíalvi, Kovács, Négyesi— Benkö, Jaskó—Baranyi, Tát­rai. Pál, Szőcs, Séra. Edző: ;Hollányi Béla. Balszerencsés mérkőzést ví­vott a sajószenlpéteri együt­tes. A hazaiak az első perc­től kezdve átvették a játék irányítását, és szinte állandó­an a nyíregyháziak 16-osáná] pattogott a labda. Jobbnál- jobb helyzeteket dolgoztak ki a Bányász csatárai, de azok rendre kimaradtak. A második félidő elején is a hazaiak rohamoztak, ami­kor a 60. percben egy távoli lövést Tormási elnézett, és a vendégcsapat szerezte meg a vezetést. A gól után egy ideig megzavarodtak a hazaiak, az­után újból nagy lendülettel támadtak, de a négy hatalmas gólhelyzetből egyet sem tud­tak kihasználni. Nem sikerült az egvenlités. Kovács. Nécve- si, Jaskó és Szőcs játszott a legjobban a hazaiak közül. Magyarország—Syííc 2:0 (1:0) Bem, 40 000 néző. Vezette: Campanati (olasz). Magyarország: Tóth—Mátrai, Mészöly, Sárosi—Solymosi, Sipos—Rákosi, Göröcs, Albert, Puskás, Fenyvesi dr. (a 70. perctől Pál). A találkozó nagy részében a magyar együttes volt. az irá­nyító. Csapatunk végig a 4—2 —4-os felállásban játszott. A védelem biztosan rombolta szét a svájciak ritka támadá­sait. Solymosi és Rákosi igye­kezett sok labdát adni a csa­tároknak, csatáraink azonban több, igen nagy gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. A mutatott játék alapján á magyar csapat győzelme fel­tétlenül megérdemelt. A ma­gyar együttes góljait Albert lőtte. Jók: Mészöly. Sipos, Soly­mosi, Rákosi, Albert. Campanati jól bíráskodott. Mindbe) mérkőzéséi